Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

De la prietenie la dragoste(sasusaku fic)

#1
Disclamer: Nu detin niciun personaj din anime-ul Naruto al lui Masashi Yashimoto

Capitolul I:Prefată.
Anul 2009 in Tokio,capitala Japoniei,dimineta sosise.Intr-o camera nu prea moderna dormea un baiat.Un baiat foarte frumos in ciuda conditiilor pe care le avea.Avea parul negru si ochii deasemenea negri.Era foarte prietenos,dar lumea nu prea vorbea cu el deoarece era sarac.
Alarma incepea sa sune,dar pe brunet nu-l deranja.A inchis alarma,iar dupa aceea si-a facut siesta de dimineata.S-a imbracat cu o camasa albastra si cu o pereche de jeansi negri.Si-a luat ghiozdanul negru si a plecat la scoala.
S-a dus la un mic grup de prieteni din care faceu parte inca doi baieti si o fata:Naruto care era foarte bogat,dar nu se lauda cu ochii albastrii si parul blond.Kiba care deasemenea ca si Sasuke era sarac,dar multa lume il agreea.Si ultima din grup era Sakura o fata bogata,dar nu-i pasa chesia asta.Avea parul brunet si ochii verzi.
-Buna dimineata,gasca.Ce ati facut in weekend?intreaba Sasuke cu zambetul pe buze.
-Nu prea multe deoarece am fost pedepsita.i-a raspuns Sakura scurt.Sasuke a intrebat-o de ce a fost pedepsita,iar ea i-a raspuns deoarece a venit tarziu acasa.
Se sunase.Toti fugeau ca si curcile bete spre usa,numai Sasuke,Sakura,Naruto si Kiba asteptau sa intre toti.
cand au intrat in clasa,pe Sasuke a sarit toata clasa si au inceput sa faca misto de el.
-Vai Uchiha de unde ti-ai luat camasa asta...De la gunoi?spunea Neji.El se credea superior celorlalti deoarece parintii lui conduceau Japonia.
-Lasa-l nu vezi ca abia merge.Cine stie ce a mancat aseara.Poate viermi.Zice si iubita lui Ino.Ino se credea la fel ca si Neji,superioara celorlalti deoarece nu ii placea sa recunoasca ca poate sunt alte fete mai frumoase ca ea sau mai istete.
-Nu mai radeti de el ca poate o sa ajungeti ca el.Sa rada lumea de voi.Striga Sakura in gura mare.
Din pacate Sasuke statea cu Neji,dar ca sa nu iasa alte certuri,Sakura ia spus lui Sasuke sa stea cu ea in banca
Orele au inceput deoarece profesorul a venit.Sasuke raspunse cu brio la intrebari pana cand Neji a intrerupt totul spunand ca el a gresit toate raspunsurile.Atunci profesorul s-a infuriat si i-a spus:
-Baiete,daca ai bani nu poti face ce vrei tu.Totusi aici este o scoala si fiecare are drepturi egale.Daca tu nu inveti nu e vina mea.Tu faci ce faci pe raspundere ta.A,da si este valabil pentru toti.
Copiii erau traumatizati.Le era frica sa mai scoata un cuvant,asa ca au tacut cu totii.
S-a sunat de pauza asa ca Neji s-a dus la Sasuke si i-a spus:
-Desteptule din cauza ta profu a tipat la mine.Asa ca vei plati.Atunci Neji...

Sper ca v-a placut si sper sa comentati.
Urmatorul capitol va veni pe data de 22.06.2009

#2
Buna!! Fic nou Sasusaku :x
Dialog ai si nu e sec.
Descriere la fel.
Naratiune este.
Ideea mi se pare originala. E prima data cand il vad pe Sasuke sarac. Apropo, ultima data cand am verificat Sakura avea parul roz. Dar poate asa e in ficul tau.
Astept sa vad ce se intampla in continuare. Ja'

#3
Ideea: Misto, foarte original
Naratiunea: Ok
Descrierea: Putin mai multa nu ar stica
Dialog: Bunicel
Aspect: Incearca ca dupa fiecare semn de puntuatie sa pui space (Ex: Anul 2009 in Tokio, capitala Japoniei, dimineata sosise)

Ti-as da un 9,50 pentru acest fic. Astept nextul.Chu&gambate:X:*

#4
well prima data o sa spun ca imi place:X
ideea: e minunata si se poate dezbate mult subiectul (daca pot spune asa )
descrierea exista si poate umpic mai multa nu ar strica , dar nu eu sunt in masura sa vorbesc despre asta
naratiunea e chiar buna , nu e grabita :X
dialogul Nu e sec deloc si e bun

ma bucur ca e un fic sasusaku :* kiss you :*:*:*
chu&gambate cu nextu`

#5
buna!...super tare ideea fic-ului..si e fic sasusaku:X
ar fi bine daca ai mai pune putintica descriere..sper ca sasuke sa fie bine..
pune next'ul cat mai repede..spor la scris..:)
bye`bye

#6
buna...imi place ficul tau, e prima data cand sasuke e cel de care isi bat joc toti...de obicei el e "marele Uchiha" :P...
Si de asemenea, prima data cand se intampla ca neji sa-i fie dusman lui sasuke...
m-ai facut curioasa ...abia astept continuare

zbye >:D<

#7
buna am venit si eu pe la ficul tau deci:
capitolul:scurt
dialogul:nu a fost sec :P
naratiunea:buna
actiunea:hmm nu prea grabita
greseli de tastare nu am vazut
ideea:originala nu am mai vazut un fic cum ca Sasukear fi sarac :) desi cea nu imi place este atitudinea lui Neji asa cum a spus si Hana Akutagawa eu stiam si stiu ca Sakura are paru roz dar daca tu vrei ca ea sa aiba paru brunet treaba sa revenim la ideea originsla cea ce mia placut a fost ca Sakura nu sa inrosit cand la vazut pe Sasuke in aproape fiecare fic pe care il citesc Sakura cand il vede pe Sasuke incepe sa se inroseasca dar cred ca in capitolele urmatoare atunci cand Sakura se va indragosti de Sasuke osa inceapa sa se inroseasca :) deci astept urmatorul capitol
Chuu si Gambate :x
p.s cel mai mult mia placut ca esti originala si eu apreciez asta :x
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

[Imagine: chibi_1462.gif]
, chibi-ul lui mada_sasuke


[Imagine: bg46rm.jpg]

Don't worry be happy
Nu dispera cand soarta te apasa si nici nu plange de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin…

A faithful friend is hard to find.. remember man and keep in mind

#8
Deoarece am uitat parola la celalalt cont o sa postez pe asta...

Capitolul II:Sakura, multumesc pentru ajutor!

S-a sunat de pauza asa ca Neji s-a dus la Sasuke si i-a spus:
-Desteptule din cauza ta profu a tipat la mine.Asa ca vei plati.Atunci Neji a ridicat pumnul la Sasuke vrand sa-l loveasca, dar pentru ca Sakura s-a bagat in fata lui Sasuke, ea a fost cea lovita.Sakura cazuse jos la pamant incostienta.
-Sakura, SAKURA!Te rog ridica-te.Boule uite ce ai facut.Acum cine stie ce a patit.
Sasuke a luat-o in brate si a dus-o la cabinet.Acolo a fost examinata de o asistenta.
-Fata se simte bine, dar o s-o doara putin capul. i-a spus asistenta lui Sasuke.
Sasuke a intrebat daca o poate vedea.Asistenta i-a spus ca da, poate intra.
El a intrat cu pasi mici .A vazut-o pe Sakura utandu-se pe fereastra.Parul ei ca si ciocolata, ochii ei ca algele, pielea ei alba ca si zapada, o facea sa aiba un aer aparte.
-Sakura...a soptit usor Sasuke.
-Da, Sasuke!S-a intamplat ceva? intreaba fata cu un glas stins.
-Da s-a intamplat ca mi-ai luat apararea.Nu trebuia sa faci asta.Ma urasc!Acum din cauza mea tu esti lovita.a spus Sasuke nervos.
-Hei, nu-ti face griji ca nu am nimic.Doar o mica zgarietura.spune Sakura putin speriata.
In clasa Neji radea de fericire.El o ura pe Sakura din copilarie deoarece n-a vrut sa fie pretena lui.
-Ino, hei haide sa mergem la Sakura sa vedem ce face, si poate ne si batem putin joc de ea.
-Bine, Neji, dar daca cineva ne aude si ii spune profului.
-O sa am eu grija de asta.spune Neji hotarat. Au mers la cabinet.Acolo au vorbit cu asistenta daca o pot vedea pe bruneta.Asistenta le-a dat voie.Au intrat inauntru increzatori.Acolo l-au vazut pe Sasuke.
-Asa Uchiha, stai cu iubita ta.spune Neji provocand-l.
-Iesi mai repede afara. De ce ai venit? Sa-ti bati joc de ea?Ei bine nu acum.La revedere!spune Sasuke calm.
Clopotelul sunase de inceperea orelor.Neji, Ino si Sasuke mergeau agale spre clasa lor.
Acolo profesoara lor de matematica Suzuki Airi, i-au intrebat de ce Sakura nu este la ore, iar Sasuke i-a spus ca este bolnava.
Doamna Airi era o femeie care avea 38 de ani, parul negru si ochii verzi.In copilarie i-a placut mult matematica de aceea si-a dorit aceasta meserie.
Ora incepuse.Pe fiecare il asculta.Era randul lui Naruto.
-Naruto cum se numeste rezultatul inmultirii?
-De ce mi-ati dat o intrebare de clasa a IV-a? intreaba Naruto.
-Pentru ca nici la asta nu cred ca stii sa raspunzi, spune ironica profesoara.
-Sigur ca stiu.Se numeste...PREDICAT.tipa Naruto in gura mare.
-Naruto, rezultatul inmultirii se numeste produs.Ai nota doi mare cat tine.
-Nu putem negocia.2+2=4 si 3x3=9.Acum puneti-mi 10.
-Bravo Naruto, te pot duce la clasa a II-a .Doi si am incheiat.
Clopotelul sunase.Sasuke voia sa se duca la Sakura, dar Kiba l-a oprit spunandu-i ca vrea si el sa mearga.Cei doi alergau pe scari pana la etajul al II-lea al scolii.Cand au intrat in salon, au vazut-o uitandu-se pe fereastra.
-Buna, Sakura!Cum te mai simti?intreaba Kiba.
-Buna, Kiba!Ma simt mai bine, cred ca ma pot duce acasa, dar voi avea nevoie de ajutor.Deci, ma ajutati baieti?
-Sigur!raspunsera cei doi simultan.
O luasera fiecare de o mana si mersera usor cu ea.
-Sakura, maine vi la scoala? intreaba Sasuke.
-Sigur!De ce?intreaba si Sakura.
-Pentru ca imi place sa stau cu tine in banca.Am spus eu asta? spise Sasuke amuzat.
-Pai bine, daca vreti maine puteti veni pe la mine sa ne mai distram un pic.Apropo aici e casa mea.
-Minunat...au spus Sasuke si Kiba cand au vazut casa.
Cei doi au dus-o in casa ca sa fie siguri ca va fi bine.
-Tata,... mama..., am venit acasa.spune Sakura, dar nimeni nu-i raspunse.
Fata s-a dus in camera ei si s-a dus sa faca un dus. A intrat in baia de culoare roz si a intrat sub dus.Apa o relaxa foarte mult.
A iesit de sub dus s-a schimbat in pijamale rosii dupa care a sunat la Sasuke sa-si ia temele.
-Alo!Sasuke Uchiha la telefon.
-Buna, Sasuke!Sunt Sakura, te-am sunat sa-mi dai temele daca vrei.
-Cum sa nu!Chiar vin la tine.
-Nu, nu, Sasuke.Te rog dami-le.
-Bine.Temele sunt...............
-Multumesc, o zi buna, Sasuke.
Dupa ce Sakura si-a facut temele s-a bagat in pat si s-a culcat cu gandurile curate.

Urmatorul capitol vine pe 28.06.2009

#9
Super tare ficu' asta!
Ideea e originala !
Imi place ca la-i facut pe sasuke sarac .
Dialog : f. bun
Descriere : imi place dar e loc de mai bine
Naratiune : exact cum trebuie
Actiunea nu mi se pare grabita .
Mai lasat in suspans . . . asta imi place .
Abia astept next' , sper sa fie cat ma curand .
BYE & KISS YOU

#10
Ok...deci uau! Personajele din Naruto in lumea contemporana xD prea tare...
Imi place ideea. Foarte originala...
Dialogul mi se pare putin cam mult...Poti sa mai tai din el si sa pui la vorbirea indirecta. Plus ca...cateva replici sunt cam seci...[scuze ><"]
Descrierea trebuie putin inflorita...crede-ma...face mai bine^^
Nu cred ca am vazu greseli de tastare...bravo.
Deci...astept next-ul^^ Ganbatte Kudasai!

Ja.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] Dragoste complicata [sasusaku] Miranda. 0 1.697 26-08-2011, 08:18 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  [split] Dragoste complicata [sasusaku] RouXiss Đx 0 1.426 08-08-2011, 04:28 PM
Ultimul răspuns: RouXiss Đx
  Prietenie sau ura... Zuzy Is Angell 19 8.938 05-08-2011, 08:34 PM
Ultimul răspuns: Zuzy Is Angell
  Dragoste complicata [sasusaku] × Ëŧŧå × 0 2.348 05-08-2011, 12:53 AM
Ultimul răspuns: × Ëŧŧå ×
  De la prietenie la dragoste LoveSasuke 3 3.079 16-04-2011, 09:57 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  De la prietenie la dragoste LoveSasuke 1 2.319 15-04-2011, 10:16 PM
Ultimul răspuns: Kiduutsa'
  Dragoste descoperita pe internet(sasusaku) Alexandra-Chan 12 9.565 11-03-2010, 02:15 PM
Ultimul răspuns: Alexandra-Chan
  Prietenie superficiala Kinder 12 7.786 10-04-2009, 09:45 PM
Ultimul răspuns: Mitzuke.
  Dragoste fara limite (SasuSaku :X) sasusaku_1998 6 7.832 07-04-2009, 07:14 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way
  Granita intre prietenie si iubire ileana 0 4.223 29-07-2008, 07:05 PM
Ultimul răspuns: ileana


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)