Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Prietenie superficiala

#1
Este primul meu fic...sper sa va placa:D...astept critici ca sa ma imbunatatesc:D:*

Este minunatul anotimp de vara,in care florile muticolore stau zambitoare cu fata la sore.O fata se plimba pe plaja nisipoasa:Makena.Avea parul lung pana la posterior mai rosu ca trandafirul abea inflorit,niste ochii movalii ca floarea de liliac care nu inspirau nimic alteceva decat indiferenta.Daca te uitai la ea ziceai ca seamana cu un inger cazut din cer,dar daca ajungeai sa o cunosti,realizai cu stupoare ca nu-i pasa decat de propria persoana,tatal si fratele ei.Sutienul ii scotea in evidenta sanii mari si bine conturati,iar bikini albastrii ii scotea fundul bombat si picioarele lungi si zvelte.Se indrepta spre un baiat care era imbracat doar intr-o pereche de pantaloni scurti,iar pe bustul gol puteai definii patratele bine conturate in atatia ani de lucru la sala.
-Hei fratioare,ce faci singurel pe aici?intreaba roscata.
-Pai cautam niste fete cu care sa-mi petrec noaptea,tu ce faci pe aici?
-Eu am venit sa ma bronzez,ca trebuie sa capat o nuanta mai inchisa pentru uramtoarea defilare de modeling,si desigur pentru a lasa ratatii sa saliveze la corpul meu bine conturat.spuse roscata cu o sclipire in ochi.
-Da,se pare ca nu te-ai schimbat deloc Saya.zise Nick care se uita la bustul generos al unei fete ce trecea prin fata lui.
-Da la asta ma gandeam si eu in legatura cu tine.
-Hai ca trebuie sa plec surioara,ca am de rezolvat niste fete pe aici.Se pare ca sunt prea singurele si sa nu se plictiseasca.spuse baiatul in varsta de 17 ani care era de mult in fata.
-Ei bine daca tot am ramas singura,sa imi incep ziua la plaja cu niste exercitii usoare de incalzire.
Fata se apleca in fata si tot asa de vreo 3-4 ori.Baietii se adunasera in jurul ei si admirau demonul cu chip de inger din fata lor.Plaja era foarte aglomerata,dar Saya avea mereu cate 4 sezlonguri de care nimeni nu se atingeau.Apa abastra si cristalina nu inspira decat linistea si calmul enervant de pe fata fetei.
-Mai mitocanilor,ce salivati atat?Parca nu ati mai vazut fete frumoase pe aici,dar stati pe aici nu exista fete frumoase,doar pocitanii!spuse fata pastrandusi acelasi calm pe fata.
De odata se auzi soneria telefonului Sayei,era designer-ul ei Mike.Era una dintre persoane caruia ii permitea sa vorbeasca cum vrea in fata ei.El era cel mai cunoscut designer din toata Elvetia,era un baiat nu foarte inalt dar nici prea scund,avea in jur de 20 de ani,corpul bine lucrat il avantaja mai mult decat pe altii,si unul dintre cei mai doriti baieti.
-Hey you Saya!Ce faci acolo ce achizitii noi mai ai la picioarele tale?intreaba Mike.
-Pai uite sunt aici niste prosti care saliveaza aici la persoana mea,si ma enerveaza foarte tare!
-Vezi mai usor cu "enervatu" asta ca faci riduri draga,ai uitat?
-Aoleu,bine ca mi-ai zis ca altfel ce ma faceam?spuse roscata destul de panicata.
-Da,hai ca sunt solicitat la munca,trebuie sa plec.Bye!
-Ne mai vedem cand ma intorc in tara canu mai este mult si incepe scoala,desigur tati o sa-mi cumpere tot ce tine de ea: profesori,elevi,director etc,dar mai intai trebuie sa-l conving pentru ca daca nu o sa faca asa..ce o sa ma fac acolo?dar tot impun eu respect printr-un fel sau altul.Stai linistit!
*


**


***
Iata ca a sosit si ziua de 15 septembrie.In curtea liceului "Asazuki" toti elevii vorbeau despre doua fete care se parea ca sunt noi eleve ale liceului.Deodata o fata cu parul brunet,scurt pana la umeri cu ochii caprui ca,cafeaua de dimineata abea pusa in ceasca.Era imbracata intr-o fusta foarte scurta care ii scotea picioarele zvelte in evidenta,iar bluza care avea un decolteu generos ii scotea sanii bine conturati in evidenta care atragea orice privire spre bustul ei.
-Hey,ratatilor la o parte din fata mea,eu sunt aici ce-a mai importanta dintre toti si asa ca va rog la o parte,mai repede.spuse Mia cu o autoritate inspaimantatoare.
Toti baietii intorceau capul dupa ea,iar ea nici macar nu se uita la ei,era prea increzuta ca sa treaca peste orgoliul ei demn de invidiat pe care nimieni nu il calca in picioare.Daca se intampla asta avea deosebita placere de al intalni pe fratele mai mare al acesteia,care o iubea mai mult ca pe ochii din cap.Era un barbat in varsta de 20 de ani cu parul alb si lung,corpul bine lucrat se putea observa prin orice vestimentatie o purta pe nume Zane,care a preluat afacerile tatalui sau de la o varsta destul de frageda deoarece in urama unui accident de masina a murit.
Deodata clopotelul anunta inceputul orelor.Mia s-a bagat in fata tuturor ca sa poata sa intre prima,dar in fata ei se puse Saya care se parea ca si ea avea aceeasi intentie ca a Miei.
[Imagine: chibi_1634.gif]
Ignis, chibi-ul lui XxX...GeorgianA...XxX


[Imagine: 68202047.png]

-------------------------------------------------------------------

[Imagine: renji2.gif]


#2
Brago Geo-chan ^^... imi place, cateva greseli >_< dar se accepta, te perfectionezi pe parcurs ^^... astept continuare ^^ so... next chap fast or devin angry ^^"... personajele sunt cam ingamfate, dar merg asa ^_^ ce sa mai zic?... astept urmatorul capitol si sa nu mai existe greseli ^^'... apropo: data viitoare, stoarceti tu creierii ^_^
I'm not insulting you. I'm describing you.

#3
Good.
Sa vedem :-? Am vazut cateva greseli de gramatica, dar le trec cu vederea :p Greseli ortografice nu am vazut ... Ma rog, revenind la ideea fic-ului. Nu am mai vazut acest subiect de fic, deci, e original.
Si titlul e interesant: Prietenie Superficiala :x
Descrierea nu-ti lipseste iar dialogul nu e pus la voia intamplarii :d
Astept continuarea. See ya! :*

#4
Poze:
Saya:[Imagine: animegirl.jpg]
Nick:[Imagine: FratelemeuNick.jpg]
Mia:[Imagine: girl.jpg]
Zane:[Imagine: Squalo6.jpg]
[Imagine: chibi_1634.gif]
Ignis, chibi-ul lui XxX...GeorgianA...XxX


[Imagine: 68202047.png]

-------------------------------------------------------------------

[Imagine: renji2.gif]


#5
Deodata clopotelul anunta inceputul orelor.Mia s-a bagat in fata tuturor ca sa poata sa intre prima,dar in fata ei se puse Saya care se parea ca si ea avea aceeasi intentie ca a Miei.
-Cum iti permiti tu bruneta urata ce esti sa intri o data cu mine?intreba Saya destul de enervata.
-Cum mi-ai zis?
-Da ce nu este adevarat?spuse roscata ridicand din spranceana.
-Gata!intreci masura fat-o,mai enervat rau de tot.
-E na!Si ce o sami faci..o sa ma bati?Nu mai pot de frica...vezi tremura chiloteii pe mine.spuse Saya cu sarcasm in glas.
-Fetito,stii cine sunt eu?spuse bruneta care arata semne de nervozitate.
La fosta ei scoala nimeni nu indranea sa-i comenteze.Toti o invidiau pentru ca fratele ei ii facea mereu toate poftele si mereu obtinea ceea ce vroia,dar se pare ca aici nu mai este ca acolo si nu ii placea deloc.
-Nu si nici nu ma intereseaza.raspunse fata cu raceala in glas.
-Ba da te intereseaza!Eu sunt Mia Tamaki!Surioara cea mica a celui mai mare afacerist din tara,asa ca mie nu imi vorbesti in fite,ca nu accept asa ceva de la nimeni mai ales de la tine!Ok?...fraiero!spuse bruneta accentuand ultimul cuvant.
-Sa stii ca tatal meu este si va fii cel mai mare afacerist al tarii si sa nu uit masoarati cuvintele ca altfel nu raspund de faptele mele!Bruneta infumurata!
Acestea fiind spuse bruneta izbucni de furie si vru sa o bata pe Saya dar fusese intrerupta de strigatele elevilor ce vroiau sa intre in liceu,asa ca fetele fura obligate sa intre amndoua primele chiar daca nu le placea.Cand au ajuns in clasa au observat ca toata lumea si-a gasit cate un loc vazand ca doar prima banca din mijloc este goala amndoua alergara spre ea.
-Dupa ce ca mai facut fraiera cea ce nu este adevarat mai vrei sa mai stai si cu mine in banca?spuse Saya enervata.
-Auzi fetito tu ai venit aici langa mine fiindca eu sunt o diva si toata lumea si-ar dori sa stea cu mine in banca asa ca te rog frumos taci.
Saya ridica mana dreapta si vru sa o loveasca pe fata dar tocmai atunci intra dirigintele lor pe usa!Era un barbat intre doua varste,cu parul brunet,ochii caprui,iar pandantivul in forma de dragon ce ii cadea pe pieptul bine definit al barbatului in scotea in evidenta muschii.
-Buna ziua elevi eu sunt noul vostru diriginte ma numesc Mark Ichimaru si sper sa ne intelegem.
-Da cum zici tu!spuse cele doua fete in cor.
-Domnisorelor!striga dirigentele.Daca va credeti inferioare,vreau sa vad cum va prezentati!deci poftiti in fata!
-Eu prima urato!spuse Saya in timp ce isi trecea mana prin par.
-Nu prea cred!Eu sunt si voi fi mereu prima fraiero!
-Bine!Zi tu prima ca oricum tot eu am de zis mai multe ca tine.
-Deci nu o luati in considerare pe aceasta fata buna de nimic!Asa deci ma numesc Mia Tamaki si sunt sora mai mica a celui mai mare afacerist din tara Zane Tamaki asa ca sa nu va asteptati sa vorbesc cu vreunul dintre voi fiindca nu sunteti de teapa mea!
-Multumesc domnisoara Tamaki!Continuati dumneavoastra domnisoara!
-Asa ce sa va spun despre mine ma numesc Saya Amaoshi si sunt fica celui mai mare afacerist din tara si ca sa stiti mai am un frate in clasa a-12-a si se numeste Nick Amaoshi.Deci nu-mi place sa spun te iubesc sau sa-mi cer scuze asa ca sa nu va asteptati la multe din partea mea!
-Normal ca nu o sa se astepte la multe de la tine urato!Adica uitate la fata ta si comparo cu a mea...de aici rezulta ca eu sunt mai frumoasa ca tine!
-Zi zau cu limba scoasa!spuse roscata in timp ce ranjea.
-Domnisoarelor terminati si treceti acum in banca dumneavoastra!spuse dirigintele destul de indignat de comportamentul fetelor.
Fetele se asezara in banca dar nici una nu indraznea sa se uite una la cealalta.Era deja prima zi de liceu si fetele nu se puteau suferi.Dirigintele vazand ca cele doua eleve ale sale nu erau atente la ora le ridicase pe amndoua si le intreba cate ceva din materia pe care el o preda:chimia.Intrebarile pe care le punea profesorul nu aveau nici un raspuns din partea fetelor.Acestea ori dadeau din umeri semn ca nu stiau nimic sau raspundea profesorului"Nu stiu si nu-mi mai pune atatea intrebari".Exact cand dirigintele vru sa puna notele in catalog clopotelul suna anuntand pauza.
-Salvate de clopotel!De data asta va iert dar data viitoare daca va mai vad ca nu sunteti atente va ascult si va dau nota meritata!Buna ziua!
-Buna ziua!spusera copii in cor.
Nici in pauza fetele nu incetau sa se certe din lucrurile banale cum ar fi: "Nu ma mai copia atata xerox-ule" sau "Date mai incolo ca ma sufoci".In timp ce cele doua fete se certau pe langa ele trecura Nick impreuna cu noul lui prieten.Era un baiat cu parul rosu ca trandafirul abea inflorit,ochii de un portocaliu patrunzator care purta un tricou negru mulat ce ii scotea in evidenta corpul bine lucrat si o pereche de blugi taiati la genuchi pe nume Mike.
-Buna surioara!Vad ca esti cam nervoasa,ce-ai patit?
-Taci si lasama in pace!...zi ce vrei si pleaca!ii spuse roscata enervata la culme.
-Sa sti ca ti-am vorbit destul de frumos draga si te-am intrebat doar ce ai patit de esti asa nervoasa atata tot!Nu trebuie sa iei foc asa repede.Vrei sa-ti aduc o galeata cu apa ca sa te mai stingi putin?spuse baiatul care radea de fata fetei.
-Ha ha ha...ce sa zic!Acum nu am chef sa ma mai cert si cu tine ca destul bruneta asta urata ma enerveaza nu mai imi trebuie sa imi fac nervi si cu tine!
-Pe cine iti inchipui tu ca faci urata,fraiero!Nu uita ca daca imi chem fratiorul te face una cu pamantul,ai intels?tipa bruneta destul de tare inacat sa fie auzita de tot liceul.
-Hai pa si scuteste-ma!Urato!
-Lasa ca vezi tu roscato care cred ca nici nu e roscat natural!
-Gata!Acum ai incurcat-o!si Saya sari pe Mia cu gandul sai dea o lectie bine meritata incat sa nu o uite toata viata ei ca alta data sa nu se mai lege de parul ei.Vazand ca cele doua fete deja trecura la faza cu trasul de par Nick impreuna cu prietenul lui se bagara intre ele sa le desparta.Nick o luase pe Mia, iar roscatul pe Saya.
-Dami drumul!brunet inganfat ce esti!dami drumul sa omor xeroxul asta! tipa bruneta.
-S-o crezi tu!dami drumul!Jur ca daca scap de aici te fac snitel de pui ai inteles?urato care esti!
-Gata terminati amandoua!tipa Nick.Credeti ca daca va certati mereu rezolavati ceva?Va credeti mai imporante daca va jigniti un pe alta?
Fetele cedara si fu "eliberate".Sunase clopotelu care anunta inceperea unei noi ore.Fetele auzind clopotelul plecara numai decat in clasa.Dupa cateva minute de asteptat intra dirigintele si le spune ca profesoara de engleza nu este in scoala doarece avea o problema si ca se vor duce cu clasa a-12-a in parc pentru a vizita o expozitie de flori.Era un gest de caritate pentru un orfelinat.Ambele clase stateau in curtea scoli asteptand cele doua fete.Pana la iesire fetele nu incetau sa se certe pe diferite lucruri cum ar fi"eu am parul mai frumos decat al tau" sau "pantofii mei sunt originali nu ca ai tai".Cand ajunsera in curtea scoli obseravsera ca toti le asteptau pe ele.
-Vai nu stiam ca ma asteptati pe mine! spusera cele doua fete in cor fara ca vreuna sa-si dea seama.
-Aha,stiam eu ca ma copiezi xerox de doi bani de esti! tipa roscata cat putu de tare incat sai sperie pe toti.
-Mai taci si lasma in pace!Normal ca tu ma copiezi si zici de mine,nesimtito si gata numai vreau sa ne certam ca am prea multi baieti de explorat si nu stau sa-i pierd din cauza ta,ai intels?
Cand Saya auzi ce i-a zis Mia facuse o fata parca vroia sa distruga tot din jurul ei,dar pana la urma se comforma.Se gandea daca v-a putea sa-si faca prieteni la noua scola,dar cu cine sa inceapa...cu Mia, "Oo nu,cu tipa aia nu pot sa ma imprietenesc.Este o ingamfata si o..",dar fusese intrerupta da un glas subtirel care venea din spatele ei.
-Hei Saya,uite imi pare rau pentru tot ce sa intamplat intre noi,de obicei nu imi incep asa anul scolar.Nu am din prima rivale.Deci ce zici,poate devenim prietene?spuse bruneta destul de hotarata.
-Mi se pare mie sau ai zis ca vrei sa fim prietene?Eu cu tine?spuse bruneta in timp ce radea cu pofta.
-Auzi,sti ceva eu vreau sa ne impacam si tu tot la fel de nesimtita esti!si zicand asta o impinse pe Saya care cazuse peste Mike.Ea s-a rosit instantaneu si corpul a inceput sa-i tremure in mod involuntar.
[Imagine: chibi_1634.gif]
Ignis, chibi-ul lui XxX...GeorgianA...XxX


[Imagine: 68202047.png]

-------------------------------------------------------------------

[Imagine: renji2.gif]


#6
Amandoi s-au ridicat de pe jos si si-au cerut scuze.Dupa ce sa scuturat de praf Saya ii arunca o privire fulgeratoare Miei de parca ar fi vrut sa o sfasie,dar intr-un fel i-a placut ca a cazut peste Mike.De cand l-a vazut prima oara cu fratele ei parca ii venea sa-i sara in brate,oare pentru prima data se indragostea?...sau era doar atractie?Un glas din spatele ei o intrerupse din propriile ei ganduri.
-Deci domnisoara roscata s-a indragostit?Oo...progrese...dar se pare ca esti prea slaba pentru mine!M-am inselat in privinta ta in legatura cu prietenia!Deci las-o balta!
-Taci!Nu este adevarat,bruneta infumurata!Cum adica eu sa ma indragostesc?Te rog sa fi serioasa! Si in legatura cu prietenia stai pe aproape!...Urat-o!
-Daca vrei sa stii mai urata ca tine nu sunt!spuse bruneta in timp ce isi trecea mana prin par.
Saya era foarte nervoasa dar nu vroia sa mai inceapa o noua cearta asa ca hotari sa o lase in pace pe brueta.Soarele stralucea mandru pe cer isi arunca razele care pamant.La expozitia de flori roscata nu putea sa-si ia ochii de pe chipul lui Mike.Il privea intens fara macar sa clipeasca,i se parea ca acesta este baiatul perfect pentru ea.Dar daca lui nu-i placea de ea sau daca nu vrea sa auda de ea?multe intrebari care nu aveau raspuns ii treceau prin minte.Brusc roscatul si-a intors privirea si a intalnit-o pe cea a fetei.Ea s-a inrosit toata la fata si s-a intors pe calcaie plecand spre sectiunea cu trandafiri.Privitea i se atintise asupra unui trandafit rosu ca lichidul vital.
-Vad ca-ti place acest trandafir?
-Da,este superb!
Roscatul a invitat-o la o plimbare printre miile de flori multicolore.Mia ii privea de la departare si hotari sa-si mai tachineze putin colega.
-Vai..vai..Ce avem noi aici?Domnisora roscata cu domnisorul roscat!Se pareca roscata sa indragostit!Ohh..ce sa fac uite-te la tine!Mai baietas!nu stiu cum poti sa stai langa o asa uratenie!Uita-te la mine si fa compararea!Uff...ce sa mai,sunt frumoasa,superba,adorabila si sa nu in ultimul rand frumoasa.
Saya simtea cum i se urca sangele in cap,nu accepta de la nimeni sa fie insultata in fata altor oameni.Roscata ridica palma dar tocmai cand trebuia sa ia contact cu fata Miei cineva a prins-o de mana.
-Iar va certati?Mai potolitiva o data cu certurile astea!Doamne Maica Domnului,zici ca sunteti nebune de cand ati venit la liceu!Nu ati facut alceva decat sa va ceratati!Oare nu va doare si pe voi gura de la atata tipat?intraba brunetu` destul de enervat de comporatmentul fetelor.
-Nu!Nu ne-am saturat!spusera cele doua fete in cor.
-Termina!Nu ma mai imita la orice pas facut de mine!tipa roscata.
-Eu te imit pe tine?Crezi ca lucruri mai bune de facut nu am sau ce?Sunt o groaza de lucruri pe lumea asta de facut decat sa te copiez pe tine!
-Pai logic ca nu mai sut alte lucruri de facut!Adica toata lumea vrea sa fie ca mine si te rog frumos nu mai urla pentru ca nu vreau sa raman surda de la glasul ala pitigaiat!
-Roscata falsa ce esti!Cand te prind numai scapi din mainile mele,ai inteles?...Aa,sa nu uit!Nu mai comenta atat pentru ca fratiorul meu vine aici!
-Asa si ce propui?intreba roscata fara nici un interes in glas.
-Pai propun sa fi mai originala,nu sa copiezi tot de la mine!
-Daca mai scoti vre-un cuvant adresat la persoana mea te fac una cu pamantul!
-Treminati! tipara cei doi baieti in cor.
Fetele tacura,dar nu inainte de a-si mai arunca niste priviri fulgeratoare.Pe usa muzeului isi face aparitia un par cu par alb care cauta cu privirea pe cineva.Mia isi indrepta usor privirea catre usa,iar cand il vazu pe baiatul ce statea in fata ei incepu sa alerge ca o nebuna printre multimea de oameni.
-Ce faci,fratioare?Imi pare bine ca te-ai intors!Mi-a fost dor de tine!Am atatea sa-ti povestesc!
-Uratanie mica!Ce cauti tu aici in loc sa fi la liceu?Este prima ta zi de scoala si tu ce faci deja chiulesti?
-Nu chiulesc!Profesorul cu care aveam urmatoarea ora nu a venit,iar dirigintele nu-a spus sa mergem impreuna cu clasa a 12 a la expozitia asta de flori.Ah...am o colega care se crede mai presus de mine!Iti dai seama ca asta este o infractiune?Deci bro te rog sa-i spui ca de mine nu are voie sa se ia nimeni!
-Nu-mi vine sa cred!Tu deja ai probleme din prima zi?Doamne...eu cand eram de varsta ta nici nu indrazneam sa ies din banca!
-Bro,ai uitat?
-Generatia de acum a evoluat!spusera cei doi in cor.
-Exact!Vin-o sa-ti arat o fata pe nume Saya...ea se crede mai tare ca mine si nu are voie!Sa-i spui asta,ok?
Mia il prinse de mana pe fratele ei si incepu-se sa se strecoare prin puzderia de oameni.
-Zane!Ei sunt:Saya,Mike si fratele ei Nick.El este un scump,dar sora-sa este o mare copiatoare!Mike este cel de care domnisoara de aici de fata s-a indragostit de el!Ce stupid!Iubire...un cuvant lipsit de sens,dar in legatura cu tine este altceva!
-Mia,nu ii mai jigni pe cei din jurul tau!Si voi copii as avea o rugaminte la voi!Pe surioara mea va rog sa o lasati in pace!Daca va face ceva va rog sa-mi spuneti mie si discut eu cu ea!spuse Zane in timp ce se uita la sora lui.



Poze:
Mike:[Imagine: hjtg.jpg]
Mark:[Imagine: gtuj.jpg]
[Imagine: chibi_1634.gif]
Ignis, chibi-ul lui XxX...GeorgianA...XxX


[Imagine: 68202047.png]

-------------------------------------------------------------------

[Imagine: renji2.gif]


#7
OMG! poate cineva sa fie mai infumurat si mai orgolios de atat...
so se pare ca Saya se va schimba avand in vedere ca s-a indragostit de Mike...
iar in ceea ce o priveste pe Mia,observ ca fratele ei nu prea este de acord cu comportamentul ei autoritar...
Am vazut cateva greseli de tastare si mi se pare ca exageri putin cu superioritatea.Inteleg ca cele doua se cred superioare celorlati,dar uneori se iubesc pea mult pe sine insusi.
astept urmatorul capitol:bv:





#8
Zane isi saruta surioara pe frunte si ii spuse ca el v-a pleca timp de doua saptamani din tara. Mia isi lua ramas bun si se uita dupa el pana cand nu se mai putea observa din cauza multimii de oameni.
- Saya, nu mai bine te duci tu impreuna cu Mike sa va plimbati? spuse Nick.
Fata cand auzi asta se inrosise toata dar nu a mai putut sa zica nimic deoarece Mike o luase de mana si incepu sa alerge spuandu-i ca stie un loc perfect unde ar putea sa mearga
Nick vazand ca sora sa se indeparteaza isi intoarse privirea spre Mia.O privea intens si cu o dorinta arzatoare da a o avea, sa-i simta corpul si sa strige de placere in bratele lui, dar gandurile lui ii fusese intrerupt de glasul fetei.
- As vrea si eu sa stiu de ce te uiti asa la mine? intreaba fata.
- Ma gandeam si eu la ceva, nu am voie sau ce?
- Ba da, dar poti sa te gandesti si fara sa te uiti la mine!
- Daca tu zici! Oricum, vrei sa te plimbi?
- Mda, cred ca as putea sa ma plimb cu tine!
Cei doi plcasera agale pastrand o oarecare distanta intre ei. Se pare ca Mia nu mai era aceasi fetita cu nasul pe sus, radea si vorbea normal, dar cine stie cat se va mai purta asa. Cei doi au petrecut o zi minunata impreuna.Miei nu-i venea sa creada ca se poate simtii asa de bine cu cineva.
Soarele isi lua ramas bun, iar mandra Luna isi facu aparitia alaturi de facliile ce luminau strazile pustii ale orasului. Mia statea intinsa si se uita la televizor, dar gandul ii zbura la Nick, oricefacea in minte ii aparea imaginea baiatului. Deodata se auzi o bataie usoara in usa, se intreba cine putea fi. Se mira cum una dintre servitoarele ei nu se duceau sa deschida usa, dar apoi isi aminti ca le-a dat lber toata saptamana. Se ridica de pe canapea si se indrepta agale spre usa din metal. Cand a deschis a ramas surprinsa.
- Nick! Ce cauti tu aici? spuse bruneta.
Baiatul nu spunea nimic, doar se uita la fata si o analiza din cap pana in picioare. Era imbracata intr-o pereche de chlotei minuscului cu danteluta, iar in sutien abea ii mai incapeau sanii.
- Aloo, o sa stai sa ma privesti toata noaptea sau o sa-mi spui ce cauti aici? spuse fata in timp ce batea din picior.
Nick nu ii raspunse nici de data asta, doar ii puse mana la gura si o duse pana in sufragerie unde o aseza pe canapea. Incepu sa o sarute pe gura si sa o mangaie pe picior. Mia a vrut sa-l impinga dar diferenta dintre ea si el este de la cer la pamant. Baiatul vazand ca fata se opune i-a legat mainile cu cureaua de la pantaloni. Ii dadu sutienul jos si incepu sa-i maseze sanul drept, iar celui stang ii trasa cerculete in jurul sfarcului. Corpul fetei incepu sa tremure involuntar. Chiloti disparura si ei intr-o fractiunde de secunda. Nick ii masa acea zona interzisa in timp ce o musca de buza inferioara, apoi se opri pentru a se descotorosi si de hainele sale, corpul sau bine lucrat era acum in toata splendoarea sa lasat la vedere. Baiatului ii placea sa aibe grija de corpul sau, merge des la sala si nu mananca orice. Incepu sa o sarute pe gat, iar din cand in cand o musca de pielea ei catifelata. Din ochii Miei izvorau siroaie de lacrimi sarate ce ii umezeau obraji blajini. Stiind ce va urma fata vru sa isi incruciseze picioarele dar nu mai avu timp deoarece baiatul deja o penetrase, iar pe suprafata moale a canapelei se puteau observa cateva picaturi de sangae. La inceput penetrarile erau lente si usoare, dar pe parscurs baiatul isi schimba viteza si devenea din ce in ce mai dur. Dupa ce isi satisfacu poftele se imbraca si pleca lasand-o pe Mia inconstienta pe canapea.
Soarele isi facu aparitia pe bolta cereasca si isi trimitea razele spre pamant, iar ele se incapatanau sa intre in dormitoarele oamenilor si sa- trezeasca din somnul lor dulce. Mia se ridica cu greu de pe canapea si se duse usor spre baie si isi facuse obisnuita siesta de dimineata, se tot gandea la noaptea trecuta, cum a putut sa-i faca asa ceva, oare i-a gresit cu ceva? sau doar isi batea joc de ea?... dupa ce iesi din baie puse mana pe telefonul sau acoperit cu puf roz, ridicase clapa si forma un numar de telefon...
- Alo, ce ai patit frumoaso?spuse barbatul de la celalalt capat
- Fratioare, nici nu sti ce mi s-a intamplat! spuse fata abtinandu-se sa nu planga.
- Ce s-a intamplat? Nu ti-ai gasit pantofii preferati sau ce?
- Nu e vorba de asta!
- Atunci ce s-a intamplat?
- Am fost violata! zise fata incepand sa planga.
- C-cine a fost nenorocitul care ti-a facut asta? intreba barbatul aproape urland.
- Nick...fratele lui Saya.
- Calmeata-te, o sa te duci la scoala si am eu grija de problema asta.
- Bine. Pa!
- Nu-ti fa griji suriaoara! O sa rezolv eu tot!
Acestea fiind spuse fata isi lua rucsacul si pleca agale spre scoala. Se gandea ce o sa faca Zane in lagatura cu Nick, nu vroia sa il raneasca, dar nici sa nu-l lase nepedepsit. Fara sa-si dea seama a ajuns in fata liceului. Intrase pe coridorul scolii si se duse pana in dreptul usii clasei sale, trase aer in piept si intra. Profesorul ii punea tot felul de intrebari ca de ce a intarziat si altele. Se aseza alaturi de Saya in banca si isi indrepta privirea spre fereastra. Saya vazand ca nici macar nu i-a zis ca e "fraiera" sau ceva de genul s-a hotarat sa o intrebe ce are, dar Mia nu i-a raspuns, doar privea in gol spre fereastra mare. Deodata se auzi o usa trantita.
- Mia, hai ridicate si mergi cu mine la nenorocit!
- Dar am ora!
- Nu ma intereseaza de ora asta, asa ca hai!
Fata se ridica din banca, dar cand a vrut sa iasa pe usa o voce groasa se auzi din spatele ei.
- Domnule Tamaki, sa stiti ca nu aveti voie sa o luati din timpul orei! interveni profesorul.
- Si cine spune asta? Da-mi actul unde scrie si atunci o sa fac asa, dar pana atunci taci si nu te mai baga!
Profesorul nu mai indraznea sa zica nimic, iar Saya curioasa din fire a iesit dupa ei si i-a urmarit pana in clasa fratelui sau. Nick ridica din spranceana cand il vazu pe Zane ca se indreapta spre el. Argintiul il prinse de guler si ii dadu un pumn in abdomen, baiatul se dezechilibra si cazu pe parchetul maroniu. Mike se repezi sa-l ajute sa se ridice de jos, dar simtii cum o mana il apuca de brat si il arunca intr-una din banci. Saya vazand ca fratele ei scuipa sange incepu sa urle la Zane.
- Auzi, de cand ai tu dreptul sa-mi lovesti fratele?
- A da, bine ca mi-am amintit, ti-ar conveni sa o violez si eu pe sora-ta?
- Ce sa-mi faci? De ce ai vrea sa ma violezi? Adica ce treaba are violatul cu ce ii faci tu lu frate-miu?
- Da ca te atingi de ea jur ca nu mai apuci ziua de maine! spuse Nick in timp ce se ridica de la podea.
- Serios? Sa vedem care pe care! Copilas tampit, tu nu te pui cu mine! Daca vreu in momentul asta te fac servitor in casa mea!
- Adica ce vrei sa spui? Ca fratiorul meu este oricine?
- Fetita proasta, nu te baga!
- Si de ce, ma rog?
- Pentru ca nu este treaba ta!
- SI inca ceva! Nick, daca te mai atingi odata de ea te distrug cu mana mea! Asta nu e nimic din ceea ce as putea sa-ti fac! Asa ca ai grija!
Spunand asta, baiatul se duse la sora sa si ii spusa sa il anunte ca la prima abatere a baiatului sa-l contacteze. Fata dadu din cap in semn afirmativ si il privi cum se indreapta spre usa. Isi indrepta privirea spre Nick si vazu ca se indreapta spre ea, iar cand a ajuns in fata ei a luat-o de par si a trantit-o de tabla.
- Papusa, se pare ca nu sti cum sa-ti gurita!
Fata inghitea in sec, pana cand o vazu pe Saya cum se pune in fata ei si incepe sa zbiere la fratele sau sa o lasa in pace. Saya o lua de mana si o duse pana la baie ca sa se spele putin pe fata. Cele doua fete preau ca se inteleg mai bine acum, dar pana cand?
[Imagine: chibi_1634.gif]
Ignis, chibi-ul lui XxX...GeorgianA...XxX


[Imagine: 68202047.png]

-------------------------------------------------------------------

[Imagine: renji2.gif]


#9
Am citit ficul tau si mi se pare super; ideea este originala, insa ai cateva greseli micute, descrierea mi se pare ok, iar dialogul este destul de interesant. Imi place foarte mult de Saya si de Mia, insa nu pot sa cred cat tupeu poate sa aiba fratele Sayei...este atat de violent...
Sper ca Mia si Saya sa se inteleaga bine si sa nu se certe prea curand. Astept urmatorul capitol cat mai repede posibil asa ca nu ma lasa in suspans.
Gambate!!! Ja ne! :bye:
[Imagine: logo.gif]

When all looks lost
And there's no escape
...I turn to my dreams!

#10
deci rivalele devin prietene pentru moment:-?...interesant...
se pare ca Nick e mult mai rau decat sora sa...biata Mia:mean:...
o fi fost ea o ingamfata,ticaloasa si rea.. dar nu merita asta:-s...
Zane trebuia sa-l omoare:die:
anyway astept urmatorul capitol :bye:







Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Prietenie sau ura... Zuzy Is Angell 19 8.938 05-08-2011, 08:34 PM
Ultimul răspuns: Zuzy Is Angell
  De la prietenie la dragoste LoveSasuke 3 3.079 16-04-2011, 09:57 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  De la prietenie la dragoste LoveSasuke 1 2.319 15-04-2011, 10:16 PM
Ultimul răspuns: Kiduutsa'
  De la prietenie la dragoste(sasusaku fic) buono_miyabi_momoko_airi 10 9.721 12-07-2009, 08:57 PM
Ultimul răspuns: Aira-chan
  Granita intre prietenie si iubire ileana 0 4.222 29-07-2008, 07:05 PM
Ultimul răspuns: ileana


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)