Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Prietenie sau ura...
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2
Nu detin nici un personaj din anime-ul/manga-ul Naruto doar cele fakute de mine :)



Razele soarelui patrund printre draperii, iar eu stau pe marginea patului nestiind cu ce sa ma imbrac. Azi e prima zi de scoala si multi poate va imbracati cu ceva sofisticat si scump, dar asta nu e genul meu. Cu cat mai comod cu atat mai bine. Pana la urma ma hotarasc si-mi iau o pereche de blugi cu turul lasat, un ticou alb stramt si niste tenesi negri. Iau hainele cu mine si ma duc in baie pentru a-mi face siesta de dimineata. Dupa ce termin, imi indrept parul si apoi ies pe usa. Nu mi-am luat la mine decat un caiet de mate, un pix, telefonul si camera foto. In drumul spre liceu vad un grup de baieti care se duc in parcul parasit. Parcul ala e mai inspaimantator ca un film de groaza. O idee nebuneasca imi trece prin cap, aceea de ai urmari. Cu toate ca imi era mie cam frica, m-am dus dupa ei. Intrarea cred ca este cea mai infricosatoare. Dupa ce am trecut prin „poarta iadului”, am observat niste lumini pe carare care veneau spre mine. „Cred ca au auzit tipatul meu cand am vazut un tufis care se misca”. M-am urcat repede intr-o salcie si am observat ca nu venisera toti ci numai unul din ei. Dupa ce a plecat, am coborat jos si am iesit din acel parc. Cand am ajuns la poarta scolii, directoarea inca mai tinea acel prim discurs. Nu inaintez bine trei pasi ca Sakura sare pe mine cu intrebarile.
-Si? Ai rezolvat ceva? ma intreaba ea foarte curioasa.
-Vorbeste mai incet. Nu nu am rezolvat nimic, dar daca vii diseara la club sigur vei primi ceva. spun eu facandu-i cu ochiul
-Stii doar ca eu lunea sunt singura si nu pot sa plec din cauza lu’ fratemiu.
Oftez scurt si ii spun ca o imprumut eu. Aceasta afiseaza un zambet larg pe fata cand vede ca-mi scot portofelul, dar cand aud suma il bag repede in buzunar. Sa fim seriosi, 5000$ e prea mult. Bine, nu e foarte mult, dar mai mult de 5000$ nu am la mine. Ii spun cu parere de rau ca numai atat am la mine si ca ii dau cand plecam de la scoala. Aceasta zambeste larg si-mi spune ca in trei zile o sa mii dea. Afisez un mic zambet si ma duc la magazin pentru a-mi lua tigari, bineinteles ca nu la magazinul de la scoala ca nu avea ci la un alt magazin. In fata magazinului ii vad pe aceeasi tipi pe care i-am urmarit. Acesta se uita la mine suspiciosi, iar eu fiind atenta la ei dau peste un baiat si cad si peste el.
-S…Scuze, spun eu in timp ce ma ridic si vad ca pe bluza mea era o pata mare de cafea.
Ma uit si la persoane de care ma impiedicasem si observ ca si el era patat.
-Ops…spun eu cu o fata nu foarte fericita.
-Ops? Ops? Iesi dupa mine p***a cat o galeata. spune el nervos.
-Data viitoare poate nu te uiti dupa vanzatoare, spun eu ca sa nu fiu mai prejos.
Ma sterg de praf si ma indrept inapoi la liceu, pierindu-mi pofta de tigari. Cand am ajuns in fata liceului, am observat ca deja se intrase. Numai conteaza daca intarzii, oricum e prima zi de scoala. Urc scarile si intru in clasa, fara sa observ ca era cineva la catedra. Cadrul didactic ma atentioneaza si imi spune sa ma prezint.
-Numele meu e Kymura Mitarashi si am 17 ani. Altceva? Il intreb eu pe prof putin plictisita.
-Domnisoara Mitarashi, eu voi fi dirigintele tau in acesti doi ani si tot eu iti interzic ca mai raspunzi astfel. tipa dirigintele la mine.
„Tataita asta crede ca o sa-mi schimb comportamentul? Cred ca se inseala amarnic.” Dau din cap afirmativ si ma asez la loc. Deodata imi apare un biletel pe banca. Il trag repede sa nu-l vada profu, care tocmai trecea printre banci si incep sa-l citesc: ”Kym, imi pare rau, dar nici maine seara nu pot veni, parinti mei pleaca la o petrecere. Sakura”. Oftez scurt si imi cufund capul in ganduri. Aceasta zi cred ca a fost cea mai urata decand ma stiu. Am aflat ca o angajata nu poate veni la lucru, am dat peste un inganfat si sunt si murdara de cafea. Ceea ce ar face ziua asta mai speciala ar fi sa ma iau la bataie cu o alta parasuta de la Clasa C. Cufundata in gandurile mele nu am observat cand a plecat dirigintele din clasa cu cativa colegi ca sa aduca manualele. Vai mie, manuale? Nu am nici ghiozdanul la mine si ei vor sa car manualele, creca le arunc in dulap si iau doar oraru de maine. Ma ridic din banca si ma duc la baie pentru a-mi aranja parul. Spre nefericirea mea am dat de o curva in baie.
-Mhey, mhey pe cine avem noi aici? Sa fie chiar domnisoara Koko? spun eu in timp ce intru in baie.
-Kym, nu cred ca te-a bagat nimeni in seama. spune ea in timp ce-si misca curul ala fals afara din baie.
Intr-o zi cred ca o sa se duca acasa fara par in cap. Imi aranjez parul si cand sa ies din baie, sunt intampinata de un alt magar. De aceasta data porcul care m-a patat cu cafea. „Ce dreaqu’ cauta asta la mine in scoala? Cred ca e de la alta Clasa.” Il imping ca sa ies, dar nu se lasa mai prejos si ma impinge in perete. Se apropie de mine si imi prinde mainile deasupra capului. Ma uit la el putin intrebatoare. Si ii dau una intre picioare. Dupa ce il las jos in genunchi incep sa alerg pe holurile scolii, deoarece numai aveam chef de ore. Nu cobor bine doua scari ca aud pe cineva alergand. Ma grabesc si reusesc sa ajung la parter, unde dau fix peste doamna directoare.
-Domnisoara, unde te grabesti? ma intreaba directoare in timp ce pune mainile in san.
-M-a sunat tata si mi-a zis ca mama a avut o criza biliara si este la liceu. mint eu.
-Si de ce ai telefonul la tine?
-Stiam ca mama de vreo cateva zile este bolnava si cum tata e mai mereu plecat, trebuie sa stie cineva cum se mai simte.
Cand il vad in susul scarilor, imi iau ramas bun de la directoare si o iau la sanatoasa. Pana ce nu ajung la clubul unde sunt patroana nu am incetinit deloc. Scot cartela din telefon, o arat unui senzor si intru in club. Urc niste scari pentru a ajunge la biroul meu si apoi comand o pizza. Desigur, am impartit-o cu cei doi agenti de paza. Am mai multi, dar ziua sunt numai doi. Dupa ce mancam ma fac serioasa si incep sa le povestesc tot ce s-a intamplat.
-Si vreau sa vedeti daca este un client al acestui club. Este brunet, are un pierce in buza, spranceana si un cercel in urechea stanga. Ochii sunt de aceeasi culoare ca parul si cam atat. Aaa…si sa fiti atenti si ce fata cere. Cred ca are o pasiune pentru roscate, spun eu cu un zambet malefic pe fata.
Acestia dau afirmativ din cap si parasesc biroul. Nu am mai iesit din club pana nu a venit seara, iar odata cu easi clienti. Desigur au venit si prietenele mele care s-au shimbat si si eu odata cu ele. In timp ce imi aranjam parul, unul dintre bodygarzi a venit la mine si mi-a spus ca ei banuiesc ca au gasit persoana de care le-am vorbit. Imi fac parul mai repede, imi pun o masca pe fata si ma duc in camera mea. Cred ca ati ghicit ce fel de club am. Ii spun lui Shun sa-l aduca in camera mea si sa stea la usa pana iese. Dupa ce Shun coboara jos, aprind niste lumanarele parfumate si ma asez in pat asteptandu-l. Nu dupa mult timp de asteptare, il vad chiar pe domnul care a dat peste mine.
-Te asteptam, spun eu dansu-ma jos din pat si ducandu-ma la el.
-Asculta papusa, nu am chef in seara asta, altadata. spun el vrand sa plece.
-Atunci, de ce ai mai venit aici?
-Am auzit ca a aparut un nou club si vreau doar sa fac niste afaceri, o cunosti cumva pe patroana? ma intreaba el in timp ce-mi ridica barbia.
Nu raspund nimic si-l sarut. Acesta nu se impotriveste si-mi raspunde la sarut. In timp ce el ma lipeste de perete, eu imi dau seama ca am facut cea mai mare prostie din viata mea. Nu trebuia sa-l sarut. Dupa ce ca eu le-a zis de asta fetelor, tot eu am incalcat regula. ”Deci, sunt cea mai proasta persoana pe care am putut sa o intalnesc.” imi spun eu in gand si apoi il dau jos dupa mine.
-Deci ti-ai dat seama ca ai facut o greseala nu? Oare ce o sa zica patroana ta daca aude? Apropo, vreau s-o vad.
-Si daca ea nu vrea sa te vada? intreb eu.
-Va vrea, nu cred ca o sa-i placa sa ramana fara o curva.
„Deja incepe sa ma calce pe nervi, daca mai scoate un cuvant jur ca o sa-l bat de o sa ramana doar cu un ou.” Ies din camera, ma duc sa ma schimb si ma prezint in fata lui imbracata intr-o pereche de blugi largi, taiati, un tricou albastru stramt si o pereche de tenesi roz. Desigur nu puteam sa-l las sa-mi vada fata asa ca mi-am luat o pereche de ochelari. Dupa ce intru in camera, ma uit la el deja plictisita de moaca lui si il intreb ce vrea.
-Am venit pentru a face niste afaceri, spune el in timp ce se aseaza pe un scaun.
-Ce fel de afaceri? il intreb eu in timp ce aprind o tigara.
-Vreau sa inchiriez clubul pentru maine seara. si vreau ca toti angajatii tai sa fie aici.
Ma uit la el cu putine semne de intrebare, dar pana la urma accept, mai ales dupa ce am aflat pretul. 5.000.000 $? Doamne, cred ca baiatul asta e vreun baiatu lu mama si alu tata. Dupa ce pleaca, dau ii dau afara pe toti cei din club si-l inchid. Trebuia sa-l aranjez pentru maine seara. Avand in vedere ca am scoala, ziua nu prea pot. Cand ies din club si dau peste brunet, nu-l bag in seama si imi continui drumul. Vazand ca aud pasi in spatele meu, maresc pasul si intru din greseala pe un gang infundat. Ma intorc cu fata spre el si-l vad la coltul gangului cum fuma o tigare.
-Ce mai vrei? Ti-am rezolvat clubul pentru maine seara, spun eu in timp ce pun mainile in san.
-Ciudat e faptul ca din greseala am vazut un tricou alb patat in camera. spune el apropiindu-se.
-Asa si? Am varsat la lucru cafeaua pe tricou, spun eu afisand un miz zambet in coltul gurii.
-Cred ca ti-ai uitat ceva la lucru, ochelarii.
Auzind cuvantul „ochelari” fac ochii mari cat cepele, dar….

~To be Continued~
Pai am trecut si eu pe aici ceea ce este o noutate (in ultima vreme am devenit cam lenesa).
Pai sa fiu sincera, nu titlul m-a atras ci plictiseala care a pus stapanire pe mine. Eu ti-as sugera sa-l schimbi, poate sa lasi doar Prietenie sau ura si restul gata pentru ca eu nu cred ca ai vazut vreodata o carte cu un titlu ca acesta, daca da atunci anunta-ma...

Pai idea este originala insa mai ai de lucrat detsul de multicel. La capitolul descriere nu stai prea bine...Adica la inceput ai fi putut s-o prezinti avand in vedere ca este un personaj ce iti apartine tie, un portret fizic cat si unul moral, descrierea sentimentelor. Adica pe la sfarsitul capitolului mi-am putut da si eu seama ca tipul este brunet si are ochii negri? Puteai pune ceva atunci cand l-a intalnit.
Actiunea este cam grabita, mai incetineste-o cu putina descriere.
Naratiunea, este okay. Aici nu prea am ce comenta.
Dialogul in anumite parti tinde a fi sec deci mai renunta la anumite replici care sunt in plus.

Pai iti urez mult succes si sper sa iei in calcul ceea ce ti-am zis, nu am vrut sa fiu rea insa idea este originala dar sincer...mi-a luat ceva sa inteleg cat de cat la ce te-ai referit in anumite parti.
So, astept nextul si anunta-ma please.
O sa fiu dura:

Citat:-Numele meu e Kymura Mitarashi si am 17 ani. Altceva? Il intreb eu pe prof putin plictisita.
Iar? NU te supara pe mine dar ar trebui sa folosesti personaje din animeul Naruto, ca le mai faci tu este una, dar nici personajul principal. Atrage mai mult un fic despre personaje pe care le cunosti. Dar este ficul tau si eu nu am ce comenta.

Citat:-Domnisoara, unde te grabesti? ma intreaba directoare in timp ce pune mainile in san.
-M-a sunat tata si mi-a zis ca mama a avut o criza biliara si este la liceu. mint eu.
-Si de ce ai telefonul la tine?
-Stiam ca mama de vreo cateva zile este bolnava si cum tata e mai mereu plecat, trebuie sa stie cineva cum se mai simte.
Repede i-au mai venit minciunile domnisoarei, si tocmai directoarei. Cum o sa ajunga ea in viitor?

Nu mai spun nimic. Insa eu as vrea mai multa descriere.
Cap.2 [Prinsa]

Auzind cuvantul „ochelari”, fac ochii mari cat cepele, dar numai apuc sa spun nimic ca sunt inconjurata de zece baieti. Ma uit imprejur si vad ca toti aveau pistoale.
-Asculta, nu am chef la ora asta de bataie. spun eu in timp ce fac un pas in fata, dar si aud o impuscatura.
Ma dau un pas inapoi si ma mai uit odata la toti tipii din jurul meu. Inchid ochii, ma concentrez, fac cumpana si ma rotesc in asa fel incat sa le dau jos pistoalele. La un semn de-al lui toti sar pe mine, dar pana la urma tot eu castig. Dupa ce ii vad pe toti la pamant, ma indrept catre brunet si ii spun ca nu prea s-a sincronizat. Acesta afi seaza un zambet malefic pe fata si dintr-o data totul se face negru. „Unde ma aflu? In orice caz nu sunt in patul meu cald si pufos. Ce se aude? Voci? Nu-mi par cunoscute.” Deschid incet ochii si vad in ceata doua siluete de barbati. Clipesc de cateva ori, reusind sa-i vad mai clar. Spre uimirea mea semanau. Unul dintre ei era chiar brunetul cu care ma intalnisem, iar celalat semana cu el.
-Te-ai trezit papusa? ma intreaba celalalt tip.
-Unde sunt? intreb eu in timp ce ma ridic de jos.
-Din pacate asta nu pot spune. Tot ce pot spune e ca nu o sa ai o viata placuta de acum inainte.
Ma uit la el cu destule semne de intrebare, iar apoi il vad pe brunet cum iese din camera si se aude cum inchide usa. Ma dau din ce in ce mai in spate pana ce ma lipesc de perete. Acesta inainteaza cu pasi marunti, in timp ce ma analizeaza din cap pana in picioare. Distanta dintre noi ramane doar de cinci centimetri. Acesta imi ridica barbia cu degetul aratator si ma saruta.”Nu putea sa vina la club? Trebuia sa ma aduca aici? Pfoai…sa vezi acuma…stiu ce fac!!” Ii raspund la sarut, dar tot eu il rup.
-Saruti destul de bine, dar e loc si de mai bune. spun e el in timp ce se departeaza de mine si se duce la biroul din camera. Asculta printesa, mi-ai dat batai de cap timp de doi ani. Esti greu de gasit.
-Nu stiu despre ce vorbesti. spun eu in timp ce incerc sa-mi ascund teama din glas.
-Printesa, nu te mai ascunde dupa deget, stiu cine esti. Ce cauta o printesa ca tine prin…lumea asta? ma intreaba el.
Omit raspunsul si ma las din ce in ce mai jos. ”Daca afla tata mi-am gasit sfarsitul”. Incep sa respir din ce in mai greu si sa tremur.
-Iti las la dispozitie douazeci si patru de ore ca sa alegi ce vei face. Daca raspunsu-l nu-mi convine atunci stii care o sa fie viitorul.
Raman cateva minute jos si deabia dupa ce iese din incapere, scot telefonul si o sun pe prietena mea cea mai buna. Este de o varsta cu mine, o fire vulcanica, dar foarte intelegatoare cu prietenii ei. Mereu cand am intrat in vreun bucluc. Blonda asta insemna pentru mine, mai mult decat o prietena, as putea spune o sora.
-Alo? Kym, ce s-a intamplat? Nu esti acasa, nici la club, unde esti?ma intreaba ea ingrijorata.
-Doar doua cuvinte, abis si moarte.
-Vrei sa spui ca…?
Nu apuc sa-i raspund ca aud clanta usii. Inchid repede telefonul il bag in buzunar si raman in acelasi colt intunecat. Imi ridic putin privirea, dar nu-mi pot da seama cine e. Acesta aprinde lumina, eu neputand sa vad prea bine. Dupa cateva secunde, am putut deosebi tot ce era in camera. Un mic birou era in stanga mea impreuna cu o plasma deasupra, patul era in dreapta mea, si nu era orice fel de pat. Ma ridic de jos, imi aranjez tricoul si-l intreb pe brunetul ce ma rapise unde sunt.
-Nu-ti pot spune. spune el asezandu-se la birou, si facandu-se comod. Tot ce-ti pot spune e ca viata ta o sa fie mult mai interesanta.
-M-am saturat de atatea ghicitori. Spune draqu’ unde sunt.
Nu mai scoate nici un sunet pentru ca vine asazisul lui sef. Brunetul iese din camera si raman doar eu si seful lui.
-Cred ca ti-ar placea sa vezi pe cineva. spune el cu un mic zambet in coltul gurii.
Ma uit la el cu niste semne de intrebare, dar nu apuc sa-l intreb despre cine e vorba ca il vad pe brunet cum o trateste pe Sakura de podeaua camerei. Ma uit ingrozita la ea si ma apropii cu pasi marunti. Ma aplec la corpul eu plin de sange si ii indepartez parul de pe fata. Raman ingrozita cand vad ca si fata ei era plina de sange. „Canibalii, cum au putut sa faca asta? Nu au inima? Ce le-as trage vreo doua, dar mie ca o sa ajung ca ea.”
-Cum a ajuns in halul asta? il intreb pe brunet care satea in tocul usii.
-Nu a vrut sa vina de buna voie asa ca am apelat la forta. spune el calm aprinzand o tigara.
Ma uit la el cu fulgere in ochi si apoi o duc pe Sakura pe pat. Pielea ei alba ca spuma laptelui era acum patata de sange, parul ei roz nu mai era de aceeasi culoare, hainele sfasiate. Ma uit mai atenta prin camera sa vad ca lanag birou era o usa care cred ca ducea la baie.
-Va lasam sa depanati amintiri, spun ei plecand din camera si incuind-o.
Ma ridic repede dupa pat si intru in incaperea de alaturi. Dupa cum era de asteptat era o baie. Dau drumul la apa si ma intorc inapoi la Sakura. O ajut sa se dezbrace si mergem in baie pentru a o ajuta. Dupa ce a intrat in cada, am inceput sa o sterg usor de sange, dar la orice atingere aceasta tresarea.
-Inteleg ca te doare, dar numai face asa. spun eu ca si cum as fi mama ei.
Aceasta imi scoate limba si apoi ma lasa sa o ajut. Dupa vreo doua ore, iesim din baie si dam drumul la televizor. Parca a fi la hotel, e super…inafara de faptul ca suntem rapite. Nu stam linistite nici doua ore sa deja vad moaca brunetului care a adus-o pe Sakura. Acesta se uita la noi ridicand o spranceana si se aseaza la birou. Nu-l bagam in seama si ne uitam in continuare la televizor. Vazand ca nu e bagat in seama isi da drumul la gura.
-Vad ca stati bine. spune el ridicandu-se.
-Si ma rog care e problema ta? Te-a trimis nenea sefu’ca sa vezi ce facem? Ei bine, spunei ca suntem foarte fericite, comode si ca noi. spun eu ridicandu-ma din pat si apropiindu-ma de el.
Acesta ma cuprinde de talie si ma trage mai aproape de el. Se apropie de buzele mele, dar ii spun ca eu nu mi-o trag cu toti necunoscutii.
-Numele meu e Sasuke Uchiha, acum ma cunosti. Putem incepe? ma intreaba el strecurandu-si mana pe sub tricoul meu.
Ii opresc mana si ii spun ca poate mai tarziu. Acesta imi arunca o privire furioasa si ma lipeste de perete. Fac ochii mari cat cepele si in acelasi timp inima mi se face cat un purice. Acesta se apropie de gatl meu si mi-l saruta. Sakura vazand toata scena, intervine si ii spune ca ii va face toate poftele cand o sa se insanatoseasca numai sa ma lase. Sasuke zambeste multumit si iese pe usa. In acelasi timp boss’ul statea in biroul lui si il astepta pe Sasuke. Cand brunetul a intrat pe usa, iubitul lui sef a aruncat cu un pix in directia lui, infigandu-se in perete.
-Ce s-a intamplat? il intreaba Sasuke asezandu-se pe un fotoliu.
-O vrea pe roscata. spune el hotarat catre Sasuke.
-Nu cred ca o sa vrea, am speriat-o putin acu’ cateva minute.
-Daca te atinge de ea te omor. spune brunetul, defapt tipa brunetul la Sasuke.
Brunetul se ridica de la birou si vine la noi in camera. Cand il vad imi dau ochii peste cap si oftez plictisita. Acesta ma trage de mana si iesim din camera. In timp ce mergeam pe holul cel mare, imi trag mana si il intreb ce are de gand. Nu-mi raspunde si ma trage dupa el pana in biroul lui. Inchide usa si ma intreaba daca m-am gandit la o solutie.
-Unu, eu acasa nu ma intorc si doi, care ar fi ce-a de-a doua oferta? intreb eu asezandu-ma pe biroul lui.
-A doua ar fi ca tu sa-mi faci toate poftele si eu sa-i zic lu’ taicatu’ ca nu stiu nimic de tine.
Acesta se apropie de mine si…
~To be Continued~
scz de intarzire dar m-am mai gandit si pentru celelalte fic-uri spor la citit.....aa si dak u am 5 comm nu aduk next-ul ;)


Cap.3 [Cautatorul]

Acesta se apropie de mine si imi sopteste ca ar fi mai bine sa aleg a doua varianta. Inghit in sec si ii spun ca voi face ce doreste. In timpul in care noi discutam, in grota fierbinte care cu greu poate fi numita o casa, tata statea de vorba cu un alt cautator. Acesta avea parul blond ca spicele de grau si facut tepi, ochii albastri ca cerul senin si era imbracat cu un trening negru
-Trebuie neaparat sa dau de fica mea. Am auzit multe despre tine, Naruto Uzumaki. spune tata asezandu-se pe tronul sau.
-Nu cred ca stiti atat de multe ca sa va fi format o parere despre mine. spune blondul punand mainile in san. Ce informatii aveti pana acum?
-Stiu doar ca e pe undeva prin New York, e roscata, are piercing in spranceana si buza si e patroana la un club. Cand a plecat era o fata cuminte, manierata, dar s-a schimbat.
Blondul isi ia ramas bun de la tata si porneste catre New York. In mai putin de patru ore acesta ajunge in New York unde ia toate cluburile la rand. Cand ajunge la clubul meu, ii intreaba pe bodygarzi lucruri despre mine.
-Sunteti siguri ca nu a mai venit de trei zile pe aici?intreaba el foarte banuitor.
-Cineva a inchiriat clubul pentru seara asta, tipul a platit foarte bine. Cred ca o sa vina si sefa. spune Shun.
Blondul numai spune nimic si iese din club. Acesta se urca in masina si porneste catre liceul meu. Acolo da si de alte informatii care ii sunt mai putin sau mai mult utile. In timpul in care blondul tot umbla dupa informatii eu si Sakura ne pregateam pentru o noapte lunga. De pare ca si brunetul se ocupa cam cu acelasi lucru. Dupa o noapte de „munca” a venit dimineata si cu ea si tipetele Sakurei. Ma ridic buimaca din pat si ma duc in baie. Acolo o vad pe Sakura cum se uita in oglinda si credeti-ma ca nu avea o fata prea vesela. O intreb ce s-a intamplat si ea imi spune ca are un cos in frunte. Daca fetei asteia ii e frica de ceva, acelea sunt cosurile. Incep sa rad si ma duc inapoi in pat. Nu stau nici zece minute ca intra Sasuke pe usa.”Tipul asta nu stie ca nu e frumos sa intri in camera unei fete fara sa bati la usa? Nu cred ca l-a invatat masa.”Il intreb ce vrea si-mi spune ca are treaba cu Sakura. Ii zic ca e in baie si tipa ca are un cos pe nas. Acesta afiseaza un mic zambet in coltul gurii si se duce in baie. Sincera sa fiu nu prea ma interesa ce vor ei sa faca. Dupa o noapte lunga aveam si eu nevoie de putin odihna. Dupa ce dorm si eu ceva vreme, aud un batut in usa. Deschid lenesa ochii si ma indrept spre usa, o deschid si mare mi-a fost mirarea sa-l vad pe brunet.
-Schimbate in ceva elegant, imi spune el rece.
-Ce? Asculta deabia am atipit si eu putin si acum trebuie sa o luam de la capat?il intreb eu cascand si sprijinindu-ma de tocul usii.
-Tu doar schimbate.spune el tot la fel de rece.
„Elegant? Ce are de gand?” In fine, ma imbrac cu o rochie rosie lunga, o pereche de sandale rosii, parul l-am lasat desprins, iar apoi am coborat jos. Nu am coborat bine ultimele doua scari ca cineva ma ia pe sus si ma baga intr-o limuzina. Dupa ce imi aranjez rochia si coafura ma uit in stranga pentru a vedea ce se intampla afara. Sincera sa fiu nu-mi puteam crede ochilor. Cei doi bruneti erau jos la pamant impreuna cu alte cateva zeci de persoane. Bat in geamul soferului si il intreb cine vrea sa vorbeasca cu mine. „Nu cred ca s-au inventat bunele maniere la ei.” Oftez lung si ma asez inapoi pe bancheta, nu astept nici zece minute ca un blond intr-un trening portocaliu intra in limuzina. Ii spune soferului sa porneasca si se comporta ca si cum eu nu as exista.
-Asculta banana cine esti si ce vrei?il intreb eu.
-Nu sunt platit ca sa-ti raspund tie la intrebari.spune el rece in timp ce suna pe cineva.
Ma uit la el nervoasa si ii iau telefonul din mana, spunandu-i ca nu vorbeste cu nimeni daca nu-mi raspunde. Acesta spune ca nu ma preiveste pe mine si imi ordona sa-i dau telefonul. Eu la cat de neindemanatica sunt am scapat din greseala telefonul pe geam.
-Tu esti proasta? Stii cat am dat eu pe telefonul ala?ma intreaba el nervos.
-Nu stiu dar situ ca-ti vei lua altul dupa ce te plateste cel care te-a pus sa ma rapesti, acum spune cine te-a pus.tip eu la el.
Acesta ofteaza si-mi spune ca un anumit Orochimaru l-a chemat si i-a spus ca caute o fata. Ma uit la el ca la masini straine si incerc sa cobor din masina, dar ma prinde de maini si-mi spune ca degeaba o sa fug. Ma linistesc si imi intorc privirea catre geam. Nu era drumul catre casa. Deodata masina se opreste, iar blondul coboara. Cobor si eu si observ ca eram intr-o padure. Blondul incepe sa inainteze, iar eu il urmez. Dupa nici cinci minute de mers ajungem in fata unui gard. Acesta deschide poarta si isi continua drumul. Daca as sti ca tipul asta nu o sa ma mai caute as fugi mancand pamantul. Deodata se oprest,iar eu cum eram furata de peisaj ma busesc de el.
-Aici va fi noua ta casa.spune el in timp ce-i arata un fel de scoala-internat.
-Tu glumesti? Parca ma duceai la tatal meu.spun eu putin intrigata.
-Si eu am figut de acasa, deci stiu prin ce treci si nu-ti face griji, aici eram eu pana sa ma cheme tatal tau. Nu este orice fel de scoala. Avem teren de bascket, handball, fotball, curcuri de calarie, sala de gimnastica, teren de volei…..si multe altele.
-Aveti si biblioteca?intreb eu curioasa.
-Nu-mi spune ca-ti place sa citesti.spune el razand.
-Vreau sa gasesc niste informatii.
Il urmaresc pe blond si ajungem intr-o biblioteca imensa. Ma duc la sectiunea „Amulete si legaturi” si iau de acolo cea mai veche carte. O deschid direct la cuprins si ma uit la fiecare amuleta. Desigur avea si poza langa scris. Dau la pagina care ma interesa si gasesc ceva foarte interesant:
„Doua inimi ratacite
Pot fi usor reunite.
Lacatul este inchis
Fara cheie nu poate fi deschis.
Amandoua impreuna
Formeaza o inima mai buna.”
Am inceput sa rad in hohote. Blondul de langa mine vazand ca rad in hohote s-a uitat si el peste ”poezie”.
-Nu e nimic de ras. Cele doua inimi simbolizeaza doua persoane, reuniunea este iubirea dintre ei, lacatul este inima fetei sau a baiatului care cu greu poati ajunge la ea, cheia e sentimentul sau…obiectul ce deschide lacatul si inima mai buna inseamna ca vor schimb ceva, dar nu-mi dau seama ce.
Ma opresc brusc din ras si ii spun sa mai repete o data. Dua ce-mi repeta, inchid cartea o pun la loc si ii spun blondului sa-mi arate toti baietii din campus. Dupa ce mergem in camera lui si el imi aduce niste haine de la o colega mergem in sala de bascket unde se spune ca se juca un meci. Cand am intrat, toate privirile s-au intors catre noi. Nu am bagat in seama privirile care-mi aruncau fulgere si m-am asezat langa o fata bruneta. ”Fata asta ma sperie rau de tot, adica are ochii aia de un lila foarte deschis, e rosie toata si din cand in cand se mai uita la blo…..asta era.” Ii spun blondului sa-mi aduca un suc, iar el fara sa spuna nimic a plecat.
-Deci? Iti place blondul?o intreb eu pe bruneta.
-Vorbesti despre N..Naruto?imi raspunde ea cu o voce timida
-Mai e vreun blond pe aici?spun eu cu un zambet pe fata. Apropo, eu sunt Kymura.
-Hinata, in..incantata.
Dupa ce mai stau cateva minutele de vorba cu Hinata il vad si pe Naruto ca vine. Imi da sucul si imi spune ca antrenorul i-a spus sa intre imediat pe teren. Ii multumesc pentru suc si continui sa ma uit la meci impreuna cu noua mea prietena Hinata. Tot ce am putut intelege era scorul. Comentatorul parca vorbea in araba. La sfarsitul meciului am plecat impreuna cu Hinata catre dormitoare. Spre nefericirea mea am dat chiar peste curva de la mine din scoala, Koko. Nu am bagat-o in seama, iar in timp ce eram cufundata in gandurile mele, deodata am…..
~To be Continued~
Cap.4[O privire rece]

Nu am bagat-o in seama, iar in timp ce eram cufundata in gandurile mele, deodata ma impiedic si cad. Credeti-ma ca mai ametita ca mine nu este nimeni. Incerc sa ma ridic de jos, iar in fata mea apare un brunet numai cu un prosop pe el. „Auci…..mai mai, se pare ca impiedicata de mine are si noroc.” Avea ochii negri ca cea mai intunecata noapte, parul negru ca pana corbului, corpul bine lucrat, dar si o privire care parca vedea prin tine.
-Mmmm….ai putea sa-mi spui pe unde sunt?il intreb eu rosindu-ma.
-Dispari.spune el rece si ma ocoleste.
Ma stramb la el si cand sa ma intorc dau nas in nas cu Naruto.
-Ce cauti tu la vestiarele baietilor?ma intreaba el in timp ce se sterge cu un prosop pe cap.
Ma uit mia bine si vad ca eram pe un hol, iar de-o parte si de alta erau vestiare…..dar nu dulapiare dalea, dulapiare dalea aveau inauntru. Ii explic lui Naruto cum am ajuns in incurcatura asta si imediat incepe sa rada. Il intreb ce are si acesta imi raspunde tot printr-o intrebare.
-Esti sigura ca nu l-ai urmarit pe brunetul ala?ma intreaba el in timp ce mi-l arata.
-Crede-ma ca daca as fi vrut acum eram deja peste el, spun eu razand.
Il astept pe Naruto si apoi mergem la cantina pentru a maca ceva. Ajunsi in cantina, ne-am servit de la bufet si ne-am asezat la masa prietenilor lui. M-am imprietenit cu o blonda cu patru codite pe care o chema Temari, desigur din acest grup facea parte si prietena mea Ino, care de mult imi promisese ca o sa mii prezinte pe prietenii sai, o satena cu doua cocuri mici numita Tenten si desigur cu cu cativa baieti. Unul dintre ei era Shikamaru un saten tare lenes, unul Shino, dar nu prea cred ca era om, deoarece ii placeau foarte mult insectele, unul gras pe nume Chouji, unu cu un caine numit Kiba si un ciudat paros pe nume Rock Lee. Deodata s-au deschis usile de la cantina si pe ea au intrat cei doi bruneti de care fusesem rapita. Naruto imi da jacketa lui si mi-o pune pe cap. Dupa ce se aseaza la masa unde era si runetul de mai devreme il intreb cine sunt.
-Cel mai inalt dintre ei este Itachi Uchiha si credema ca nu vrei sa te uiti in ochii lui, din doua miscari de maini te inlemneste. Brunetul cu care a venit e Sasuke Ushiha si si el are o privire tot la fel plus o putere a fulgerului, si brunetul de care te-ai lovit tu mai devreme e Leo. Despre baiatul asat nu stiu mai nimic, cu toate ca e in echipa cu mine, nu prea vorbesc cu el. Orcatul fara sprancene e Gaara si e fratele lui Temari, satenul cu parul lung e Neji Hyuga si e varul Hinatei, ciudatul pictat pe fata e tot fratele lui Temari, Kankuro si cel palid la fata e Sai. Nu te sfatuiesc sa intri in polemica cu ei.
-Si ma rog de ce i-a pus tata pe ei sa ma rapeasca? Pentru ca au multe relatii si lucreaza cu mafia, fac transport de carne viu, se ocupa cu drogurile si altele. Si cand a vazut taicatu ca nu te-au gasit, a apelat la mine. Nu numai pentru puterile mele, dar stia ca si eu am plecat de acasa asa ca intr-un fel as fi stiut cam pe unde esti.
-Si asa a fost, spun eu zambind.
Dupa ce ne teriminam masa, pornim catre locul unde stateau ei de oicei, mai precis la o pestera de langa lac. Mergem acolo si intram in pestera. La un batut din palme, aceasta se lumineaza si in fata mea apare un fel de living. Ridic o spranceana , dar pana la urma ma asez si eu pe undeva. In timpul asta, gasca brunetilor se intrebau cine sunt.
-Oare cine o fi fost tipa aia cu hanoracul pe ea?ii intreaba Itachi pe ceilalti.
-Nu stiu, azi e prima data cand o vad pe aici, e cam ametita fata, a venit in vestiarul baietilor si apoi a plecat cu Naruto, spune Leo in timp ce arunca in sus o aluna, care pica fix in gura lui.
-Daca a plecat cu Naruto inseamna ca e vreo legatura. Nici o fata din campus nu prea il suporta pe Naruto inafara de alea de la el din grup. Leo, de maine te bagi pe felie cu tipa aia.spune Itachi in timp ce se ridica de la masa.
-Vezi sa nu-ti fac pe plac. Nu-ti fac treburile tale josnice.spune Leo in timp ce pleaca.
Hinata m-a asezat pe un scaun si a inceput sa ma vopseasca castaniu. Dupa ce ma vopsit si mi-a pus si extensii artam mai ceva ca toate fetele din campus. Cand am plecat din locul secret, am mers la focul ce se facea in fiecare seara. Avand in vedere ca unii aveau chitara, tobe si alte instrumente, se si canta. Fiecare nou venit trebuia sa cante o melodie. Naruto a luat o chitara si mi-a dat-o. Cu toate ca nu prea vroiam, am incercat:

They tell you a good girl is quiet
That you should never ask why
Cause it only makes it harder to fit in
You should be happy, excited
Even if you're just invited
Cause the winners need someone to clap for them

It's so hard just waiting
In a line that never moves
It's time you started making
Your own rules

You gotta scream until there's nothing left
With your last breath
So here I am
Here I am
Make em listen
Cause there is no way you'll be ignored
Not anymore
So here I am
Here I am
Here I am
Here I am

You only get one life to work it
So who cares if it's not perfect
I say it's close enough to perfect for me
Why should you hide from the thunder
And the lightening that your under
Cause there ain't nobody else you want to be

If how your living isn't working
There's one thing that will help
You gotta finally just stop searching
To find yourself

You gotta scream until there's nothing left
With your last breath
So here I am
Here I am
Make em listen
Cause there is no way you'll be ignored
Not anymore
So here I am
Here I am
Here I am

The world better make some room
Yea move over, over
Cause your coming through
Cause your coming through

You gotta scream until there's nothing left
With your last breath
Here I am
Here I am
Make em listen
Cause there is no way you'll be ïgnored
Not anymore
So here I am
Here I am
Here I am
Here I am
Here I am
Cand am terminat, toti m-au aplaudat. Stiam ca am voce, dar asta era doar pentru mine. Ma ridic de pe busteam si le spun ca vreau sa ma plimb. In timp se ma plimbam, ma tot gandeam la cele citite si la faptul ca…..cheia e la cineva din campus. In timp ce mergeam am auzit un cantec la chitra, ce venea dinspre lac. Ma indrept in acea directie si vad ca pe podul de lemn era o silueta de om plus silueta unei chitari. Ma apropii mai mult si vad ca era un baiat.
-Scuze, ce ai cantat mai devreme?intreb eu putin sfioasa.
-De ce am senzatia ca ma urmaresti?ma intreaba el in timp ce vrea sa inceapa alt cantec.
Mdea……spre nefericirea mea era chiar nesuferitul in prosop. Ma asez langa el si-l intreb daca pot asista. Nu spune nimic si incepe sa cante. De data asta a inceput sa cante si din voce. Avea o voce chiar placuta.
Dupa ce retin refrenul cat de cat, dau si eu drumul la voce. Suna destul de bine. Nu apuc sa ma bucur de moment ca ii vine rau. Ochii lui prin o culoare rosie, si incepe sa se tina de gat, parca abtinandu-se de la ceva. Isi cere scuze si pleaca. „Ce va e ciudat la baitul asta si u ma las pana nu aflu ce.” Il urmaresc pana la dormitorul sau si vad ca scoate o pastila dintr-o cutiuta si o pune intr-un pahar. In catve secunde paharul este plin cu o substanta rosie. Dupa ce se schimba si iese din camera, intru in urma lui si ma uit la cutie. Cand citesc, raman stana de piatra.”Pastile care se dizolva in afara cutiei si au un gust de sange.” Las cutia la loc si ies din camera inca socata. Eram suta la suta sigura ca scoala asta nu e una normala. Ma indrept spre dormitorul meu, deoarece reusisem sa-i spun directorului sa-mi dea o camera. Nu era era foarte sofisticata, dar avea strictul necesar. Ma trantesc in pat si incep sa ma uit in gol la tavan. Amintirile imcep sa puna control asupra mea si in fata mea apare o imagine, cum tatal meu isi infige coltii in gatul mamei mele. Pana in acel moment nu stiam ce sunt, si nici din acel moment intrebarile nu au disparut. Credeam ca daca fug de acasa voi uita tot, dar……n-a fost asa. Usor, usor, pleoapele mi se ingreuneaza si ador. Nu apuc sa pun bine geana pe geana ca aud un batut in usa. Deschid usa si vad ca erau Hinata si Ino. Le invit inauntru si le intreb ce s-a intamplat.
-Unde e Sakura?ma intreaba ele foarte serioase.
-Nu stiu, de ce?intreb eu in timp ce ma asez pe scaunul de la birou.
-Trebuie sa vina aici, de nu, tatal tau va apela la ea ca sa spun unde esti.imi spune Ino in timp ce deschide usa.
Cand deschide usa apare Naruto cu Sakura in brate. Ramanem toate trei uimite si il lasam sa o puna pe pat. Il intreb ce i-a facut si mi-a spus ca nu se lasa usor si……

~To be Continued~
Cap.5[Amintiri dureroase]


Il intreb ce i-a facut si mi-a spus ca nu se lasa usor si ca este la fel ca in copilarie. Wowowo….stop cadru!! Naruto si Sakura se cunosc? Cum e posibil asta?...ma rog..sa revenim. Fac ochii mari cat cepele si cand incerc sa ma asez pe scaun, din pacat nu prea nimerec scaunul si fac cunostinta cu podeaua.
-Stiti, Kym…eu, Sakura si Sasuke am fost odata prieteni. Totul era super. Ne sprijineam, ne ajutam, pana cand, intr-o seara Sasuke a plecat.
~~Flasback~~
-Sasuke te rog nu pleca……daca pleci, voi tipa!!tipa Sakura din toti plamanii.
-Nu ai inteles nu? Totul a fost doar un joc. Misiunea mea era sa ma infiltrez in sat, sa ma imprietenesc cu voi, ca mai apoi sa distrug satul. Acum ca ai aflat, ar trebui sa te ucid, dar nu o voi face. As ajunge rusinea asociatiei, daca as omori o persoana asa de slaba ca tine, o persoana fara valoare.
~~Endflasback~~
-Am auzit tot, nu am vrt sa intervin. Nu puteam sa cred ca cel mai bun prieten, ne-a tradat.
Auzind poveste, un fier m-a trecut si am inceput sa tremur. Deodata aud vocea Sakurei care ma intreaba daca sunt bine. Ii raspund afirmativ si ies din camera. Aveam neaparat nevoie de o plimbare. In timp ce ma plimbam pe carirele din tabara, aud un cantec la chitara. Banuind cine ar putea fi, ma las purtata de sunet. Ajung in acelasi loc de mai devreme. Banuind ca nu va rezista, imi strag parul intr-o coada si ma apropii de acea persoana. Mare mi-a fost uimirea cand am vazut ca era Shikamaru. Il intreb ce face si-mi spune ca a iesit putin sa se relaxeze. Oftez parca deja plictisita de el si ma intorc inapoi in camera. Ajunsa in camera observ ca numai era nimeni asa ca m-am culcat. Aveam o presimtire cum ca actiunea deabia incepe. <~~A doua zi mi-am luat uniforma dupa scaun si m-am dus la ore. Spre nefericirea mea am fost intampinata de colegii mei cu baloane cu apa, faina si oua. Cand am incercat sa plec, din pacate m-am impiedicat de ceva, atunci a venit cosmarul. Intr-o secunda am fost acoperita cu ou si faina si tot spre nefericirea mea prietenii mei erau plecati in nu stiu ce misiune. Genunchii mei erau rosii de sange, lacrimile curgeau si le spuneam sa continue. Ce minte am si eu, dar nu a mai durat mult. Aud o voce barbateasca care le spune sa inceteze. Nici sa-mi ridic capul pentru a vedea cine e nu puteam. Simt doua brate care ma ridica de jos si care ma duc intr-o incapere. Fiind foarte extenuata, totul s-a facut negru in fata ochilor. Dupa vreo doua ore, ma trezesc intr-un pat moale si calduros, iar in stranga patului vad o silueta. Ma ridic in sezut si imi intrep privirea spre stanga.
-Tu? Cum am ajuns aici? spun eu cascand.
Simt o durere usoara in coltul gurii. Pun mana si vad ca aveam un plasture.
-Nu am vazut pe nimeni mai patetic ca tine. Cu toate ca erai deja la pamant, tot mai vroiai? Pfff…..cat de prost poti sa fii?
-Nu ma intereseaza cat pot eu sa suport, ma intereseaza cat poti tu sa te abtii. Cum de nu ai sarit pe mine sa-mi gusti sangele?
Ochii lui prin o culoare rosie ca un taciune aprins si sare pe mine.
-Fao, oricum numai am de ce sa traiesc, totul pentru mine s-a sfarsit din ziua in care am plecat de acasa. Am sperat sa nu-mi mai aduc aminte acele imagini sadice, dar se pare ca tot de ele voi fi omorata.
-Papusica barbie, nu cred ca stii inca ce e aia suferinta. Sa rezisti in fiecare ora, minut, secunda a zilei mirosului de sange. Sa te abtii sa nu gusti din sangele lor, suferinta mai mare ca asta nu exista.
-Ba da, stiu exact cum te simti, trebuie sa suport acest chin in fiecare secunda, cand am vazut ca esti vampir, o lumina a aparut in ochii mei. Ma gandeam la un pla cum sa-ti gust sangele, sa vad cum se scurge pe gatul tau alb ca spuma laptelui si apoi sa te omor. In fond, fac parte dintr-o familie de ucigasi.
Deodata simt cum coltii lui sfarama stratul de piele, si aud cum imi bea sangele. Inchid ochii si ii spun ca poate sa bea cat vrea. Acesta isi desprinde buzele de pe gatul meu si imi spune ca a visat la asta toata viata. Sa guste din sangele printesei vampirilor. Afisez un mic zambet pe fata si ii spun ca poate sa-l guste cand vrea, numai cu o singura conditie.
-Te rog doar un singur lucru, spun eu in timp ce-mi intorc capul, vrand sa-i evit privirea.
Se pare ca era mai perspicace decat credeam. Imi readuce privirea catre el si ma saruta. Ii raspund la sarut si imi bag mana in parul sau negru, tragandu-l mai aproape. Imi da uniforma jos si incepe sa-mi sarute corpul. Cand ajunge cu saruturile pana in zona mea intima, imi arcuiesc spatele si o lacrima mi se scurge. Ma penetreaza usor si apoi ma saruta pasional. Acesta facea miscari atente, nevrand sa ma raneasca. Acesta cand a simtit ca-i vine a iesit afara si si-a dat drumul pe cearceaf. Trag patura peste noi si adorm pe pieptul sau. Cand m-am trezit am observat ca el inca dormea asa ca m-am asezat pe perna cealalta. Deodata ii simt mana care imi intorce capul spre el.
-Doar atat? Nu e un pret cam mic pentru sangele tau? In fond sangele tau e renumit pentru dulceata lui.spune el calm si o privire de genul hai ca stiu ca mai e.
-Nu e numai atat, in schimbul sangelui meu il vrau pe al tau.spun eu in timp ce ochii mei se fac rosii.
Acesta ofteaza si isi da parul la o parte. Sar ca arsa la gatul lui si incep sa-i gust sangele. Era mai dulce ca la celelalte persoane. Dupa ce ma satur ma urc peste el si il sarut. Nu terminam bine sarutul ca se si aude un ciocanit la usa. Ma imbrac repede, dar nu apuc sa ies pe geam ca ma impinge in sifonier. Deschide usa si observa ca era chiar Naruto.
-Ce-ai patit de te-ai gandit sa vii la mine?il intreaba el pe Naruto.
-Prietena mea a disparut si in curtea scolii e o mare balta de ou, apa si faina. Din cate imi amintesc tu esti cel care facea asemenea glume, impreuna cu prietenii tai.
-Eu nu am iesit azi din camera, din cate vezi patul e vraiste si eu sunt in boxeri. Altceva?
Naruto isi cere scuze ca l-a deranjat si pleaca. Imediat ce inchide usa ies si eu din dulap. Acesta deschide usa sa vada daca e cineva pe hol ca sa-mi spuna cand sa plec. Avand in vedere ca toti erau la ore, am reusit sa ies cu succes. Ceea ce nu stiam se discuta chiar in urma mea.
<<-Deci, ai facut cum ti-am zis pana la urma.spune vocea misterioasa de la telefon.
-Nu am facut asta pentru tine, am facut-o doar ca sa pot gusta din sangele ei, care spre uimirea mea e dulce rau.>>~~>
Ma trezesc speriata si vad ca era doar un vis. Ma imbrac in uniforma si pornesc catre scoala. Aveam un chef de ore ca pisica de baie, asa ca m-am hotarat sa mai fac un tur scolii. Spre bucuria mea am gasit in spatele scolii ca un fel se sala de sport acoperita. Intru in acea sala si vad ca defapt era un bazin de inot. Scoala asta nu putea fi mai misto. Imi dau iniforma jos si raman doar in costumul de baie. Nu mai astept nici doua secunde casar in apa. In apa ma simteam ca in rai, ma simteam ca si cum plutesc, uitam de tot. Dupa ce am dat vreo patru lungimi de bazin, am iesit respirand greu din apa, insemnand ca sunt obosita. Ma intind pe gresia de pe marginea bazinului si incep sa ma gandesc la vis. Era ciudat faptul ca mai mereu visele erau previziuni. Ma imbrac la loc si ma indrept spre iesire. In timp ce eu ma mai plimbam prin curtea scolii, aud un tipat ce venea din directia dormitoarelor. Ma indrept in fuga catre dormitoare si incep sa fiu cat mai atenta la directia de unde veneau sunetele. Cu cat ma apropiam cu atat acestea nu se mai auzeau. Cand am ajuns la destinatie am vazut ca era camera Sakurei. Usa ra intredeschisa deci puteam vedea cate ceva. Toată situaţia îmi crează o stare de adrenalină, îmi este aproape imposibil să îmi iau ochii de la scenă de sex care se petrece în faţă ochiilor mei, dar în acelaşi timp mă simt ca o fetiţă de 15 ani. Îmi este frică să nu fiu prinsă,însă în acelaşi timp o curiozitate tremură prin pielea mea, doar simplu fapt de a analiza şi observa mişcările Sakurei îmi satisfac pofta sexuală şi nesiguranţa de a deţine în permanenţă controlul. Scena îmi absoarbe atenţia până la cele mai mici detalii, încât într-un moment de neatenţie scap telefonul din mână şi zgomotul se propagă în tot holul. Mă sperii şi alerg spre dormitor, îmi arunc corpul de-a lungul patului şi rămân cu ochii aţintiţi la pereţii ce mă
înconjoară. În întunericul camerei, memoria funcţionează ca un proiector, difuzând imaginile decurse pe tot parcursul vizionării filmului interzis. Din pacate nu am putut vedea si cine era tipul cu care si-o tragea Sakura. Trag jaluzelele lasand lumina sa patrunda in camera. Deschid geamul, ies afara si ma indrept spre geamul camerei Sakurei. Trag cu ochiul si vad ca o silueta masculina statea pe marginea patului, iar in pat observ o suvita roz.
<<-Cat imi pare rau ca am plecat acum mult timp, te-as fi facut sa devii dependenta de mine, de atingerile mele, de modul meu de a te satisface.spune acea silueta.
-Esti un nebun!!!tipa Sakura in timp ce se ridica. Am fost o proasta cand am crezut ca iti vei reveni, am ost o proasta cand ti-am spus sa ramai, dar a fost mai bine ca ai plecat.
-Daca nu ar fi intervenit chestia cu pustoaica aia, nu as fi avu ocazia sa-mi simt corpul sub al meu.spune el aruncandu-se peste ea.>>
Numai puteam privi, trebuia sa fac ceva..Stai! Puterile mele. Ma uit concentrata la el si usor, usor il vad cum adoarme. Sparg geamul si o iau pe Sakura de acolo. Mergem in camera mea, unde o rog sa-mi zica totul. Dupa ce imi zice cum de s-a ajuns la asta o intreb in ce excursie au plecat colegii nostri.
-Ei bine, la Paris, iar eu am ales sa stau, am fost de prea multe ori, dar tu?
-Eu…pai…eu…dormeam.spun eu razand. Aaa…era sa uit, sa stii ca o sa se trezeasca in vreo douazeci de minute, mi-ar placea sa-l vad cand o sa observe ca e in barca, pe lac.
Ii dau niste haine Sakurei si ii spun sa ma urmeze. Mergem afara unde auzim un strigat ce venea din directia lacului. Dupa ce ne-am amuzat putin am mers la mine in camera de unde nu am mai iesit pana nu au venit ceilalti. In noaptea in care ne-am ravazut cu totii, somnul nu a venit. Stateam si priveam tavanul gandindu-ma la visul ce-l avusesem acum ceva timp. Parca as fi vrut intr-un fel sa se implineasca. Imi era si mie pofta de „ceva dulce”. Imi iau costumul de baie pe mine, o rochita alba si ma indrept spre bazinul de inot. Cand am deschis usa, s-a auzit cum cineva a sarit in apa. Asta nu m-a impiedicat ca numai am pofta de inot. Am inchis incet usa si m-am apropiat silentios de bazin. Am observat ca persoana ce inota tocmai vroia sa iasa din bazin. Din pacate, eo ca proasta am alunecat in bazin. Spre nefericirea mea, cand am iesit la suprafata, am aflat si cine inota.
-Ce faci la ora asta aici?ma intreaba el in timp ce ma ajuta sa ies din apa.
-As putea sa te intreb acelasi lucru.spun eu zambind.
Nu spune nimic si se aseaza pe un seslong. Imi dau jos rochita si raman doar in costum. O pun tot pe un seslong si sar in apa. In apa era atat de bine. In timp ce eu dadeam cateva ture de bazin, acesta a plecat. Cand am iesit din apa, rochita mea era deja putin uscata. Am luat-o pe mine si m-am dus in camera pentru a dormi. Degeaba. Nu am pus geana pe geana nici doua minutele. Dimineata aveam ochii rosii si deabia ma tineam pe picioare. Mi-am luat uniforma pe mine si m-am indreptat spre locul unde se tinea cursul de azi. In drumul meu i-am intalnit si pe prietenii mei.
-Ahh…ce-i cu ochii astia pe tine?ma intreaba Ino.
-Nu am dormit aseara. Ce curs e asta?intreb eu schimband subiectul.
-Calarie.spune ea cu un zambet mare pe fata.
Tocmai asta mai trebuia, sa calaresc. Oftez nemultumita si ii urmez pana la grajduri. Acolo profesorul ne-a pus sa ne alegem caii cu care vom calari. Eu mi-am ales un cal, sau iapa nici eu nu stiu ce era. Imediat profesorul a venit la mine si mi-a spus ca armasarul care l-am ales este foarte….irascibil.
-Nu va faceti griji domnule profesor, o sa-l imblanzesc eu.spun eu cu un zambet larg pe fata.
Asta si doream. Sa am un cal naravas, macar ma mai trezea din somn. Cand am iesit din grajd, eu fiind ultima, l-am vazut si pe inotatorul de aseara, care nu era nimeni altul decat……..

~To be continued~
Citat:
Citat:-Numele meu e Kymura Mitarashi si am 17 ani. Altceva? Il intreb eu pe prof putin plictisita.
Iar? NU te supara pe mine dar ar trebui sa folosesti personaje din animeul Naruto, ca le mai faci tu

Fetiţă, vezi de treaba ta şi nu mai da tu ordine cine ce să facă. Ai auzit vreodată de OC ?

on : Îi trimit autoarei laude. E foarte drăguţ fic.
srry de in tarziere am cam avut putin trb....cred ca de la acest capitol voi incepe sa povestesc din 2 perspective...asa ca astept din partea voastra critici pentru urm cap care va fi din persp baiatului

Cap.6[Un cal naravas]

L-am vazut si pe inotatorul de aseara, care nu era nimeni altul decat, Alex. Am incalecat calul, dar nu am urcat bine ca acesta a inceput sa faca ca toti dracii. Din pacate mi-am scapat telefonul cand s-a zbatut si s-a facut praf. Calul a inceput sa se indrepte spre padure, si sa se strecoare printre sutele de copaci care erau in fata mea. Deodata calul se opreste si eu sar la vreo zece metri distanta. Ma intorc inapoi la cal si incep sa vorbesc cu el.
-De ce ai facut asta? Nu stii ca nu e frumos sa arunci o domnisoara? Ce nepolitete pe capul tau.tip eu la el.
-Nu te-a pus nimeni sa ma alegi pe mine.se aude o voce din spatele meu.
Imi intorc capul si obeserv ca armasarul cel alb vorbea cu mine. Scoala asta e putin ciudata, dar merge. Il intreb de ce e asa artagos dar nu-mi raspunde. Deodata aud niste voci ce-mi strigau numele. Imi intorc privirea de unde se auzeau vocile si vad ca erau colegii mei impreuna cu proful.
-Domnisoara, te-am avetizat ca acest cal e naravas.spue profesorul in timp ce ma ajuta sa ma urc pe acelasi cal.
Pe drumul de intoarcere, calul nu a mai fost la fel de nervos. A dat domnul sa se relaxeze si el putintel. Cand am ajuns la grajduri, l-am vazut pe Alex cum ii dadea de mancare calului sau. Ciudat era faptul ca arata la fel ca javra de cal care ma trantise de mi-au trosnit toate oasele. Ies din grajd, tinandu-ma de fund si vaicarindu-ma de durere. Brunetul afiseaza un mic zambet in coltul gurii cand ma vede si apoi continued sa-si tesale calul. Dupa ce m-am schimbat intr-o rochita alba cu un trandafir albastru pe un san, m-am dus la cantina pentru a manca ceva. Dupa ce mi-am luat vreo doua sandwisuri, m-am asezat langa prietenii mei care aveau si ei tot sandwisuri. In timp ce mancam, pe langa mine trece o roscata cu ochelari, care imi toarna spaghete in cap. Imi bag mana in cap ca sa apuc matele din cap si apoi i le-am pus in san.
-Ups….am crezut ca era cosul de gunoi, oricum mirosi la fel ca el.spun eu ironica.
-Vezi cu cine te pui da? Aici la noi cand o tarancuta se ia de o bogatasa, viata ei va fi un calvar.spune ea pe un ton superior.
-Dar, cand o bogatasa fara pic de creier se ia de cineva care nu i-a facut nimic cum se numeste? Cumva prostie?Ooo…cred ca da.spun eu in timp ce ma ridic dupa banca pentru ai arata cine e sefa.
-Esti nevinovata? Atunci ce cautai tu aseara la piscina cu iubitelul meu? Sa nu te prefaci ca nu stii despre ce vorbesc, cand defapt stii prea bine. Aseara ti-ai tras-o la piscina cu Alex.tipa ea in gura mare incat sa auda tot campusul.
In acel moment Sasuke, Itachi si restul vin catre noi. Spre norocul meu era si Alex care sa nege tot. Itachi se uita cand la mine cand la Alex, parca citindu-se pe fata lui ca trebuie sa dam o explicatie.
-Karin, de unde stii tu asta?intreaba Itachi.
-Poi, i-am vazut aseara la piscina. L-am vazut pe Alex cand a intrat pe la 23:00, iar Domnisorica asta a intrat la piscina pe la 23:30. Au stat acolo ceva si pe la ora 01:30 a plecat Alex, iar apoi pe la 02:00 a plecat si javra asta.spune ea in timp ce se tot invartea in jurul meu si a lui Alex.
Fetita asta cred ca e nebuna, eu habarnam cat era ceasul. Ma intorc vrand sa plec, dar Sasuke ma prinde de mana si trebuie sa dau niste explicatii. Ma trag dupa ei pana la masa lor si ma trantesc pe un scaun, incepand sa ma interogheze.
-Leo, mereu ti-am zis ca nu trebuie sa stie toata scoala cu cine ti-o tragi tu.spune Gaara dand cu pumnul in masa.
-Las-o sa zica adevarul. Spune Alex foarte calm.
-Tu ai cumva amnezie? Eu nu-mi amintesc sa ne fi f****t aseara la piscina. Aveam doar chef sa inot si te-am gasit acolo.spun eu ridicandu-ma dupa scaun.
-Papusa, am zis eu ceva de piscina? Nu uita ceva foarte important.spune el pe un ton foarte serios.
Ceva important? Ce as fi putut uita asa de important? Off…..eu chiar sunt proasta. Am uitta ca noi vampiri puteam intra in visele altora, dar eu nu am intrat in visul lui Karin. Stai putin, visul meu cand am fost facuta salata! Oare el sa fi intrat in visul ei si sa-i fi atat acea scena? Dar nu are cum pt ca atunci eram in camera lui si ea a zis de piscina. Dar merge sa schimbi multe lucruri intr-un vis.
-Mersi mult. Se pare ca tu iti irosesti puterile pentru distractie. Ar trebui sa fii si tu putin mai maturnspun eu in timp ce ma pregatesc sa plec.
Deodata simt o forta ce ma tranteste de perete, facand o gaura mare. Atunci toate privirile s-au atintit asupra noastra. S-a apropiat de mine si mi-a spus ca nimeni nu-i da ordine cum, cand, unde si ce sa faca. Il imping si eu e el in peretele de la polul opus, dar se pare ca nu s-a oprit in perete ci a trecut fix prin el, aterizand in piscina. M-am dus la el cu o viteza uluitoare si apoi am inghetat apa, lasandu-i numai capul afara.
-Nu uita cine sunt.spun eu cu o voce serioasa.
Ma ridic si ma duc la prietenii mei care mai, mai sa ma sugrume. Le zambesc prietenos si apoi mergem la ora de transformare a domnului Fuzaka. Ajungand aproape de intrarea in sala, imi dau seama ca eu nu am mp3-ul la mine. Le spun prietenilor mei ca am uitat ceva si sa o ia inainte. Dupa ce mi-am luat mp3-ul, am parasit camera si m-am indreptat catre curs. Din pacate trei matahale erau in fata mea si se vedea ca nu vor sa se dea din drum. Am luat imediat pozitia de lupta si m-am napustit asupra lor. Degeaba. Imediat m-am trezit cu susul in jos. Am inceput sa ma zbat, dar totul era in zadar. Unul dintre ei imi pun scotch la gura pentru a nu ma auzi ceilalti, iar altul ma leaga fedeles. Aud usa de la sala unde se tinea cursul meu si il vad pe Naruto iesind pe usa. Acestia cand il zaresc, ma iau pe sus si incep sa alerge cu mine. Naruto ne prinde din urma si incepe sa se lupte cu doi dintre ei. Dupa ce ii lasa la pamant se napusteste si la cel care ma tinea. Acesta m-a aruncat la zeci metri distanta si a inceput sa se apere si sa contraatace. Dupa cateva minute de tot luptat, cei doi erau plini de sange. Simt doua maini reci ce ma iau pe sus, dar nu apuc sa vad cine e caci adorm. Acesta ma duce in camera lui unde ma dezleaga si imi da jos scociul de la gura. Ma pune cu grija pe pat, iar eu in acel moment eu dau sa ma trezesc. Incep sa ma uit in stranga si in dreapta, nerecunoscand camera. Peretii erau de un albastru deschis, patul era de doua persoane si era pe mijloc, in stranga si in dreapta avea doua noptiere, dulapul era in dreapta usii si langa noptierea dupa partea stanga se afla un birou cu un laptop si foarte multe CD-uri si DVD-uri. Ma ridic in sezut, iar apoi ma asez turceste si incerc sa privesc pe usa intredeschisa. Deodata usa se deschide larg si pe usa intra Alex si Naruto. Naruto vine la mine si ma intreaba daca am patit ceva, iar Alex se opreste in tocul usii si se rezeama de acesta. Naruto ma ia in brate si ma duce la mine in camera. Ma lasa acolo si el se duce la ore. Era deabia ora saisprezece, asa ca nu prea ce face in camera. Ies pe geam si ma indrept spre camera lui Alex. In dreptul unui copac o zaresc pe Ino care statea si nu stiu ce citea. Cand ma intorc la treburile mele, aceasta se uita tintra spre mine si totul devine negru. Se pare ca acum spiritul ei este in mine. Continua sa mearga spre camera lui Alex. Bate in geam si ii face semn sa-l deschid. Intra in camera si se aseaza pe marginea patului.
-Tu poti sa te multumesti doar cu pastilele alea?il intreba ea in timp ce-si intoarce privirea spre el, care statea linistit pe geam.
-Nu avem voie sa muscam colegii.spune el in timp ce pune mainile in san.
-Cine a pomenit de ceilalti colegi?spune ea cu un zambet pervers pe fata.
-Iesi afara Ino.spun el foarte serios in timp ce-si lasa privirea in jos, iar pe fata ii apare un zambet smecher pe fata. De ce ai venit?
-Eu numai am voie la dormitoarele baietilor, asa ca aveam nevoie de ea, daca tot venea aici. Trbuie sa stii ca in seara asta vine un nou transport si nu avem unde sa le ducem.spune Ino foarte serioasa.
-Cred ca stiu eu unde, cand taicasu’ lup apusa asta i-a pus pe baieti sa i-o aduca, au cumparat clubul ei. Putem sa le ducem acolo, mai facem niste bani.spune el in timp ce da un telefon.
Ino iese din mine, iar corpul meu se rabuseste la podea. Alex ma ia si ma pune pe pat. In timp ce el vorbea la telefon, eu ma trezesc cu o durere usoara de cap. Acesta inchide repede telefonul si ma intreaba de ce am venit. Ii spun ca vreau sa-i multumesc pentru mai devreme.
-Zi de ce ai venit.spune el in timp ce-si aprinde o tigare.
-Pentru asta.spun eu cu un mic zambet pe fata.
-Ai uitat ca stiu ca esti vampir? Deci, nu ai cum sa m aminti. Ai venit aici pentru ca iti este foame. Nu poti rezista mult cu pastilele alea.spune el in timp ce stinge tigarea intr-o scrumiera. Acesta isi lasa capul intr-o parte, semn ca pot sa-mi potolesc foamea. Ma napustesac asupra lui si imi infig coltii in pielea fina a gatului lui. Dupa ce ma satur, ma sterg la gura si apoi vreau sa plec, dar ma prinde de incheietura maini.

~To be Continued~
Buna seara
Ficul este foarte interesant,plin de mister si este SF :X ador stilul acesta,chiar daca este cu vampiri si nu prea sunt fana a vampirilor,desi sunt misteriosi.Kimura este printesa vampirilor,devine din ce in ce mai interesant.Ma mir ca ai putine comuri desi ficul are decriere,dialogul nu predomina,actiunea nu este grabita.Eu nu prea sunt atenta la greseli ca le corectez in minte<he-he-he>.O sa fiu rabdatoare si o sa astept nextul dar te rog sa ma anunti cand il pui:D
Bye-Bye
Pagini: 1 2