Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Povestea incepe acum !

#31
Hei fetele merci ce comentarii :X [ Doamne sa nu mai aud pe nimeni cu " sper ca nu te-au suparat criticile" ~x( ] acum sa dau si o explicatzie pt. dialogul atat de looong. Ei bn eu personal ma pricep la descriere si imi place sa fac asta , dar nu am timp din pacate [ sunt la o scoala de arte , si arta cere timp , ce mai 8-| ] pare sincer raw !!!!! :((

Referitor la inceputul capitolului , nu prea mi-am dat seama ca veti fi deranjate de faptul ca am taiat turul de shopping [ parerea mea ca era banal sa spun cum au intrat si iesit in magazine ] , iar chestia cu rochia cumparata de Sakura , o voi descrie in capitolul cand va avea loc si petrecerea [ imi place sa fac asa , sa "intrerup" oarecum evenimentele :P ... obsesia mea ]

Si chestiile cu " legatura din intamplarile capitolelor " si toate celelalte ... Ei bn astea tin de stilul meu personal de a scrie [ nu imi place sa iau totul monoton " au facut cumparaturi , au luat cu tare , cu tare , cu tare , Sakura a probat rochia ei , bla bla ... ] Prefer sa aman astfel de chestii cu ceva neprevazut , de moment [ ca telefonul primit de Sakura de la tatal ei ] . Parerea mea ca daca as scrie la fel ca toata lumea [ pana si cele mai banale momente , si toate la rand , bla bla bla , pariez ca va-ti plictisis si deja a-ti prevedea totul ]. Deci repet , e stilul meu de a scrie , si pe asta nu`l schimb. Il imbunatatesc , dar daca renunt la ordinea ideilor , inseamna ca`l schimb , si nu vreau asta ! Deci scuze Sasuke ^^ Sakura xD , voi incerca sa te multumesc cu descrierea , caci ideile raman asa. [ In plus v-am spus de la inceput , cui nu`i convine stilul , sau chiar faptul ca pun evenimentele importante si neprevazute in fata celor banale si previzibile , atunci nu mai cititi fic-ul , nu va obliga nimeni s-o faceti ]

Acum , vreau sa va spun ca s-ar putea sa raman ceva timp fara net` , deci ... nu voi mai posta capitolele o scurta perioada , daca se intampla asta. :( Scuze , dar promit ca in perioada in care nu voi posta , voi scrie notite , si aduc astfel mai rpd nexturile ! Sper sa compensez asa :* !

Bye-bye si astept in continuare critici >:) ! [ Bv. Sasuke ^^ Sakura xD , stii sa critici , dar eu nu stiu sa ascult :P , ... glumesc , dar pur si simplu nu voi tine cont de toate sfaturile , pt ca vreau sa fiu unica ;) ]
Când eram mai mică , ai mei s-au mutat de vreo zece ori. Doar că eu am reuşit să-i găsesc de fiecare dată.



[Imagine: 1-4542430-3498-t.jpg]

#32
Iei ai venit cu un next!:*.....ce ti-am zis eu sa scrii mai mult?/:)...
Oki......deci.......descrierea e putin dar merge;)
Naratiune......nu prea multa:|...apropo....la actiune...nu o mai grabi atat;)
Dialog.........niky bine niky rau.......dupa mine pare cam sec.....
Asa....o alta problema.......care...Scrie mai mult:)):)).....scz dar in 2 min deja l-am citit:D......plzplz.....daca il faci de 6o de randuri ar fii perfect:D......oi fii eu noua pe animezup dar pe alte forumuri nu.....stiu sa critik ce mai;)
Scz daca am fost mai rea>:D<......dar vrea ca ficul sa fie unul perfect:*
Astept nextul:*

#33
SO ideea imi place:chuu: ai cu adevarat talent :bv: . Chiar sunt curioasa sa vad ce se va intampla in continuare. Descriere ai desi ar mai merge,actiunea nu mi se pare grabita. Greseli nu am vazut dar nici nu am stat sa le caut. So spor la scris si multa imaginatie .


P.S. Sa ma anunti si pe mn cand pui next-ul :pls:

#34
Nu cred ca sunt in masura sa critic,nu-i de genul meu sa critic si in plus esti foarte tare.Deci ideea e super :bv: iar la greseli si restul nu prea am fost atenta pt ca am fost prea prinsa sa citesc:study:.Insa un sfat dupa mine ar fi sa scrii mai mult pentru ca ai talent. So, vreau next. BYE!:bye:
NO PROBLEM if you make a mistake.
Keep going,life can be beautifull.victorie
I think so...:pfiu:

Pe la noi prin Romania,
Te apuca nebunia
Nu e fata sau baiat,
Sa nu fie sclerozat. crazy
(fara suparare):302:







#35
vai da asa mult iti ia sa pui un capitol...??
mnoh lasa ca mai pot avea ceva rabdare...
DA NU MAI REZIST!!!pune te roooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooog
sa pui next oki?pace si bucurie
PS:nustiu ce m-a apucat papa.:zuppy04::zuppy04:

#36
Gata , nebunelor , am venit cu nextu`.. scz dar in timpul saptamanii voi posta mai rar :(( [ e perioada testelor ... :-ss ]






Cap. 10 : Cine esti , cunoscutule ?


- Ce vrei sa spui ?

- Nu-ti voi lasa tie ... aproape nimic.

- Hmm , era de asteptat. De ce i-ai fi lasat ceva unicei tale fiice !?

- Nu intelege gresit , dar Mao ...

- Mao !? Femeia aceea nesuferita care te-a facut s-o uiti pe mama ? Ei ii vei lasa munca ta de-o viata ? Tipic pentru tine ! Ai fost un nemernic mincinos toata viata ta , de ce te-ai schimba acum ?

- Taci , Sakura ! Iti ordon sa ma asculti , imediat !

- Imi ordoni tu mie ? Tu ... MIE !? Nu esti in toate mintile , batrane. Nu uita cu cine vorbesti ! Asa e , sangele apa nu se face , dar prefer sa nu mai am sange in vene , decat sa-l am pe-al tau ! Si nu uita cine sunt eu. Nu's vre-un soldat de'al tau , sau o arma umana. Sunt fiica mamei mele , si cosmarul vietii tale nesuferite de acum incolo , daca imi vei mai vorbi asa vreodata !

- Esti nebuna ? Cum iti permiti sa-mi spui toate astea ?
- Asculta , cat vei mai trai , nu ma vei mai deranja niciodata. Daca se intampla asta , si nu tii cont de ceea ce am spus acum ... Iti voi smulge chiar eu inima din piept , si imi voi potoli setea cu sangele tau ! Oricum imi curge in fiecare secunda prin vene , ce mai conteaza inca cativa litri in plus . nu ? ...


O liniste de mormant se asternu brusc , dupa tipetele mele de disperare. Da , eram disperata , insa dupa liniste si pacea unei vieti normale si fericite. Doar scartaitul usii , in urma mea , se mai auzi , dupa ce am inchis-o , eu fiind inafara casei acum. M -am comportat inspaimantator cu propriul meu tata , dar omul asta numai aceasta limba o intelege. M-am saturat sa imi amintesc copilaria mea si perioada de tinerete a mamei mele , care au fost irosite de netrebnicul asta. Numai eu stiu de cate ori plangea noptilele mama mea , sau de cate ori colegii mei ma intrebau la scoala de unde am vanataile de pe maini. Aveam 10 ani si el , ca un om " milos si grijuliu " ce era , ma punea la antrenamente de cel mai inalt grad , care acum nici nu-mi folosesc. O insela pe mama in fiecare noapte cu orice secretara , iar acum vrea sa-i lase averea sa , amantei lui , pe care a cunoscut-o inca din timpul in care traia mama. E de neacceptat. Nu e mers odata la mormantul ei , sa aprinda o lumanare sau sa-i aduca o floare. Dupa ce am plecat de acasa la 15 ani , nu m-a suna de cat cand voia bani , desi are cu miliardele in banca. Nu i-am cerut niciodata nimic in schimb , decat ... iubire. Asta am vrut de la " tatal meu " , dar acum nici asta nu-mi mai trebuie. Nu voi dormi bine noaptea pana nu-l voi sti in mormant , asta e clar ... Oh , nu ! Nu , nu , nu ... La naiba !!!


- Repede in sala ! Ma auziti , domnisoara ? Domnisoara !

- Probabil e inconstienta , doctore.

- Ma indoiesc de asta ... Sa o ducem in salonul 8.


Lumina alba. Asta e tot ce am vazut cand mi-am ridicat pleoapele grele. Parca as fi dormit o vesnicie , ma simteam atat de amortita. Mintea imi era atat de curata si neatinsa de ganduri. Corpul imi era slabit si pielea ingrozitor de alba. Imi plimbam privirea prin sala. Nu era nimeni , in ciuda faptului ca am auzit acum cateva minute niste voci. Aveam o stare de melancolie si totul mi se parea fara sens in acel moment , asa ca am asteptat. Nu stiu cat timp exact , dar cert este ca mi s-a parut o vesnicie. Dupa aceasta mica " eternitate " , care in cele din urma a trecut , observ o asistenta medicala care se indrepta spre patul meu. Avea un zambet larg pe buze si ochii mari , blanzi. Imi aducea atata caldura in corp ... Nu voi mai accepta sa aud pe cineva care spune " Pentru ce sunt folositoare asistentele ?? " ,niciodata.


- Buna ziua , domnisoara Haruno, cum va simtiti ?

- Te rog ... spune-mi , Sakura ...

- Bine atunci , Sakura , cum te mai simti ?

- Sincera sa fiu nu as sti ce sa-ti spun. Sunt ... amortita.

- Inteleg. Aveti dureri , sau altceva care va incomodeaza ?

- Nu , nimic de genul. Dar ce s-a intamplat cu mine , mai exact ?!

- Un accident de masina pe strada principala. Ati scapat usor. Doar cateva zgarieturi , cum s-ar spune. Sunteti norocoasa. Ati lovit insa alte 2 masini.

- Si ... am omorat pe cineva ?

- Nu chiar ... Un domn insa ... A avut o luxatie usoara la mana. O va tine in ghips cateva saptamani. Nimic grav , dar a insistat sa va vada.

- Ohh , prea bine. Poate intra. Sper doar sa nu ma omoare el pe mine acum ...

- Va pot spune ca pare un om foarte intelegator. Nu ar trebui sa va faceti astfel de griji.


Primesc un alt zambet suav din partea ei , dupa care aceasta se indeparteaza. Dupa ce ma asigur ca a iesit din camera , imi intorc privirea spre tavanul alb. Oamenii astia nu au auzit totusi ca exista si alte culori ? Si unii mai intreaba de ce oamenii sanatosi sunt tinuti sub observatie in spitale , daca nu au nimic. Nici nu ma mir , ti se face mai rau de la culoarea asta care o zaresti peste tot si de la atmosfera de mormant , decat de la un simplu accident. Doamne ce imi trece acum si mie prin cap , incep sa urlu cat de tare pot , sperand sa ma eliberez de stres asa. Dupa cateva secunde , aud din nou usa care se deschide , intrand in incapere un tanar , de data aceasta. Il analizez putin si raman oarecum fermecata. Semana atat de bine cu ... Neah , nu se poate.


- Lasa-ma sa ghicesc , asa imi dai de inteles ca pot intra ?

- Uhm , scuze pentru tipete. Ahh , uite ce e , imi pare sincer rau pentru masina dumneavoastra si restul , voi plati toate pagubele.

- Nu e asta o problema.

- Atunci ... Doar nu vreti sa va razbunati sau ceva de genul ... ??


Spun eu incercand sa par amuzanta , desi rar imi iesea acest lucru. El continua insa sa ma priveasca fara sa imi raspunda. Ne-am uitat unul in ochii celuilalt cateva secunde , apoi , cand linistea a devenit insuportabila pentru mine , l-am intrebat altceva. Nu eram sigura daca trebuia sau nu sa deschid gura , dar aceste indoieli pe care in mod ciudat le aveam , au disparut destul de repede , dandu-mi parca acordul pentru a vorbi.


- Cine esti ? ...
Când eram mai mică , ai mei s-au mutat de vreo zece ori. Doar că eu am reuşit să-i găsesc de fiecare dată.



[Imagine: 1-4542430-3498-t.jpg]

#37
Frumos ... doamne nu pot sa cred ce prost e tatal Sakurei[scz de expresie] adica sa-i lasa totul amantei o.O .
E suuuper bestial 8-> ...

Ast next-ul >:D< !


Kiss !

Pam-pam-pam ... Intelegi ?!


#38
Buna ,stiu ca sunt nouaa..ca nu am mai comentat ficul tau:d dar imi place si te rog sa pui urmatoarele capitole cat mai repede ,si daca se poate sa ma anuntsi si pe mine:D>D< succes in continuare:)[/b]

#39
Sate, sate , sate ......... :eto: merci ca m-ai anutat .Ce pot sa spun un capitol extraordinar . Nici nu se putea altfel :chuu:. Ce întorsatura sincer nu ma asteptam . Te descurci de minuneo//o. Cam atat am avut sa îti zic . So, spor la scris si multa imaginatie .


P.S. Astept nextu . Gambate:-h:*:*

#40
oooooo daaaaaa nextu'!!!!
Are,suspans:>..imi plake>:D<.......sunt asa de fericita ca ai scris mai mult!!!!
Nu iti mai zik de naratiun,dialog blah blah blah ca sunt bune;)
Suspans...cine o fii?:-?
Nextu'>:D<



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Te doresc acum! miaunicaReloaded 0 2.695 02-01-2012, 09:55 PM
Ultimul răspuns: miaunicaReloaded
  Povestea unor stele. BlackER 4 4.141 10-12-2011, 04:17 PM
Ultimul răspuns: BlackER
  Acum poti privi prin mine +Rin+ 8 3.678 21-07-2011, 03:59 PM
Ultimul răspuns: +Rin+
  Flacăra stacojie. Povestea se repetă SnowFlake. 18 6.243 13-06-2011, 02:45 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Destinul incepe cu noi hiimera 6 3.712 03-04-2011, 03:07 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Povestea mea, poveste noastra . Îngeraşş 8 5.007 23-01-2011, 02:55 PM
Ultimul răspuns: Katniss
  Povestea unui nebun [+18] Little Star 9 4.973 20-01-2011, 11:00 AM
Ultimul răspuns: hiimera
  Povestea ei ... Marra 1 2.149 01-03-2010, 01:41 AM
Ultimul răspuns: Yuki `
  Povestea lui Elyn si a lui Uto ellamanu 7 22.600 05-10-2009, 09:23 PM
Ultimul răspuns: A'Svear
  Sora si Leon, Povestea mea. Zyspar 21 15.063 23-07-2009, 03:11 PM
Ultimul răspuns: Minna-chan


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)