Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pictand cu sange [+18]

#11
Hm...nu cred ca am mai citit vreun fic yaoi politist, deci ideea ficului sigur e originala. Descrierea e bine dezvoltata si apare exact unde trebuie, iar actiunea este mereu interesanta si are acel suspans care e necesar.
Cat despre personaje pot sa spun ca deja le ador si abia astept sa aflu care este personajul nou pentru ca pare interesant. Mi-ar placea ca Hide sa fie cu Kanon:-", dar asta ramane sa decizi tu:D.
Greseli nu am vazut in mare, dar este una asupra careia vreau sa-ti atrag atentia. Verbul "vroia"/ "vroiam" se conjuga defapt "voia"/"voiam". Sincer, si eu faceam gresala asta pana acum ceva timp :-", insa de cand am aflat cum este corect incerc sa ma indrept si sa nu o mai fac. In rest, greseli de tastare nu am vazut si nici de ortografie sau punctuatie. Actiunea e perfecta, nici prea lenta, dar nici prea grabita asa ca tine-o tot asa. Gambate kudasai :bye:
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#12
Minna multumesc ca ati tercut pe aici. Apreciez mult ca v-ati luat din timp sa comentati si ma bucur ca va palce, sper in continuare sa reusesc sa-l fac din ce in ce mai interesant.
myuu ma uitasem in dex si ambele erau corecte. Anyway thanks ;;)o sa tin cont

Capitolul 2: Moarte pictata: Partea I
Ezita sa raspunda la acea intrebare,insa il privi destul de intens pentru a-i demonstra statutul sau nu prin cuvinte, ci prin simtiri.
-Trebuie sa-ti asumi riscul.
Kanou pleca fata si ramase atent la camasa sa, ce statea intinsa pe jos. Nu neaparat o privea pe ea, ci mai mult un gol profund prin aer. Ce s-ar fi intamplat daca ar afla ca a fost tradat, inca nu stia ce vrea sa faca, asa ca se ridica indecis de langa barbat. Isi lua camasa de jos si se indrepta catre usa.
-Probabil. Ce trebuie sa fac?
-Liceul asta e un internat in care sunt doar baieti, deci singura modalitate de a sta pe langa mine pentru a nu trezi suspiciuni este sa devii iubitul meu.
-Sa devin iubitul tau? Ce te face sa crezi ca as accepta asta? Sunt atatea modalitati de a ma tine langa tine fara a trezi suspiciuni, de ce ai ales-o tocmai pe asta?
-Te plac. De asta am ales sa fi iubitul meu, chiar te plac.
-Mersi , dar nu mersi. In primul rand nu sunt gay, in al doilea rand nu vreau sa fiu, nu m-a deranjat ce-ai facut, doar ca prefer sa fiu cu un pas in urma voastra. Urasc lucrururile astea, minciuni, falsitate si alte masti, pentru voi destinul, pentru mine o obligatie.
Ambii tacura, urmati de o liniste sfasietoare, de o amploare nestiuta, insa de o calmitate patimasa. Se auzea aerul cum era taiat de mana baiatului si clanta ce gemea sub atingerea sa blanda, dar totodata puternica. Secundele treceau istovite, parca cersind cateva clipe in plus, ca si cum timpul s-ar scurge in sens invers. Asteptau ceva; timpul astepta ceva, peretii, usa si fiecare obiect in parte astepta acele cateva cuvinte ce intarziasera, insa care rasunara mai profund ca toate celelalte.
-Ii lasi sa sfarseasca la fel cum au facut-o ei? Ii lasi sa moara asa, nu ai de gand sa faci nimic?
Kanou se opri in fata tocului usii, asteptand parca ceva, parca alte cuvinte, nu de compatimire, ci de invinuire chiar. Mintea sa devenise alba si sute de ganduri se inghesuiau sa fie percepute, insa tacerea asta il durea ingrozitor, poate ca daca l-ar fi acuzat s-ar fi simtit mai bine, dar Hide nu mai spunea nimic.
-Ce stii tu? Ce crezi ca stii despre asta? Habar nu ai cum e sa fii blestemat cu imaginile astea, habar nu ai cum e sa asisti la moartea unei persoane si sa nu poti face nimic, sa nu stii daca e realitatea sau cosmar, habar nu ai! tipa Kanou, lasand sa se imprastie prin aer un glas dureros, slab si totusi atat de acut, incat rasuna ca un ecou in incapere.
-Ai dreptate. Nu stiu, habar nu am si sincer nici nu tanjesc sa aflu, dar poti preveni asta. Gandeste-te putin! Crezi ca ma voi folosi de tine, nu? De puterile tale, crezi ca voi fi si eu omorat sau ca te voi parasi, atunci cand vei avea nevoie de mine? Te plac, nu-ti voi face asta.
-Cum poti sa ma placi atat de repede? Cat de prost ma crezi? ridica iar vocea Kanou, lovind tocul usii cu putere. Suvitele de par se agitara si revenira la pozitia initiala cu repeziciune, acoperind o parte din fata baiatului si cazand in valuri dense peste ochii sai.
-Bine.
Raspunsul asta aproape ca-l soca pe Hide, nu se astepta la o cedare atat de usoara, nici macar la un raspuns din partea baiatului si acele cuvinte il ranira. Simti neincrederea ce persista in sufletul baiatului si totodata dezinteresul fata de propria persoana, incerca sa inteleaga tot, dar adevarul era ca inima sa nici macar nu raspundea acelei cereri.
Accepta adevarul si tot ce putea face momentan era sa il protejeze. Isi dorea asta mai mult ca orice, stia ca iubirea va aparea odata cu increderea si totul se impletea usor. Se ridica la randul sau din pat si se apropie de usa.
Hide se incrunta cu sprancele unite, intr-o expresie de iritare sau de concentrare maxima. Nu mai putea sta nemiscat, se astepta ca lumina soarelui sa se unduiasca din nou, si se undui, se dilata absurd, ca o imagine reflectata pe latura unei bule de sapun, in care se inchidea spatiul dintre cei doi. Camera nu i se parea mare, insa distanta de la ochii sai la ochii baiatului era uriasa- kilometrii intregi. Iar cand facu primul pas in fata, se simti curios de usor, aproape imponderabil, asemeni unei frunze in bataia labila a vantului. Vibratiile inimii veneau in valuri ritmice, egale, combinandu-se cu zumzaitul respiratiei sale.
Se opri in fata usii si-si aseza o mana in jurul taliei baiatului, tragandu-l in interior pana in fata unei oglinzi. Mana sa urca pe pielea lui Kanou, provocandu-i rani imateriale, ce se cicatrizau cu rapiditate, lasand in urma lor doar o dara de parfum.
Kanou isi contempla reflexia semitransparenta din sticla, fata sa lunga, pielea sa rozalie si fina asemeni petalelor de cires, buzele-i rosii, pictate cu sange, si i se paru ca vede imaginea unui strain. Facea asta deseori, vroia sa se intelega pe sine, desi stia ca acea imagine e chiar falsitatea de care vroia sa scape. Zambi.
-Imi vrei corpul, nu-i asa? Atunci ia-ma. Te las sa te culci cu mine si nu ma impotrivesc. Nu voi tipa, nu te voi uri, fa ce vrei cu mine.
Hide isi musca buza aproape iesindu-si din fire, dar se calma atunci cand vazu expresia pierduta a baiatului. Il intoarse cu fata la el, apropiindu-si buzele la cativa milimetrii de ale baiatului. Il privea in ochi si observa nestiinta si tot ce se ascundea sub acea privire nonsalanta si ramase asa pentru cateva secunde.
-O sa fiu langa tine. Am sa te apar, iti jur ca nu ti se va intampla nimic.
-Dovedeste-mi! spuse baiatul ridicandu-se pe varfuri si zdrobindu-si buzele de ale baiatului din fata sa.
Era prima oara cand facea el pasul asta si desi tulburat de situatia in care se afla, dori sa merga mai departe. Se simtea protejat, si nu de fizicul tanarului din fata sa, ci de cuvintele lui, de blandetea ce o folosea la fiecare gest. Hide isi impletici bratele in jurul baiatului si il impinse usor spre geam, sarutandu-l in continuare, pana ce, ramasi fara aer cedara amandoi, singura atingere fiind cea a palmelor.
-Ar trebui sa mergem! Ceilalti ne asteapta in camera.
-Bine, raspunse baiatul ridicandu-se de pe pat si indreptandu-se catre usa.
Ar fi vrut sa scape mai repede de asta, nu se simtea capabil sa faca fata la doua personalitati diferite. Simti o lovitura si se intoarse cu fata, obervand sacoul celuilalt la picioarele sale. Isi dadu seama ca nu are nimic pe el de la bust in sus si-i zambi sters, imbracandu-se.
Iesira imediat dupa si intrara intr-o liniste infricosatoare. Holul era intunecat si parea pustiu, chiar daca in interiorul internatului se gaseu sute de persoane, acum mai mult ca oricand totul parea abandonat.
Aerul pulsa prin ferestrele deschise in vartejuri blande, dar reci. Kanou mergea in spatele barbatului si se cu fiecare pas simtea ca totul ia o alta forma, parchetul i se parea o mare de nisipi miscator, peretii parca se stranegau din ce in ce mai mult si aerul devenea imposibil de repsirat.
Baiatul se opri si se clatina putin, cazand pe podeaua rece si prafuita. Hideaki isi intoarse fata atunci cand auzi bufnitura si ramase cu ochii atintiti asupra posturii baiatului

#13
o.o *mica pauza publicitara* Fic politist !! :X Si inca unul super! :X Cum de nu l-am vazut pana acum? o.O E clar, trebuie sa fac o vizita la oftalmolog.

Ok, acum urmeaza gasirea greselilor [succes Eli, vei avea nevoie]


Ce s-ar fi intamplat daca ar afla ca a fost tradat, inca nu stia ce vrea sa faca, asa ca se ridica indecis de langa barbat. -> @_@ Wanna try "Ce s-ar fi intamplat daca ar afla ca a fost tradat? Inca nu stia ce vrea sa faca, asa ca se ridica indecis de langa barbat." ? ;;)

-Mersi , dar nu mersi. -> Politicos baiat, multumeste de doua ori... totusi nu suna mai bine fara al 2-lea "mersi" ?

Mintea sa devenise alba si sute de ganduri se inghesuiau sa fie percepute, insa tacerea asta il durea ingrozitor, poate ca daca l-ar fi acuzat s-ar fi simtit mai bine, dar Hide nu mai spunea nimic. -> @.@ Try "Mintea sa devenise alba si sute de ganduri se inghesuiau sa fie percepute, insa tacerea asta il durea ingrozitor. Poate ca daca l-ar fi acuzat s-ar fi simtit mai bine, dar Hide nu mai spunea nimic."

Raspunsul asta aproape ca-l soca pe Hide, nu se astepta la o cedare atat de usoara, nici macar la un raspuns din partea baiatului si acele cuvinte il ranira. -> Again @.@ "Raspunsul asta aproape ca-l soca pe Hide. Nu se astepta la o cedare atat de usoara, nici macar la un raspuns din partea baiatului si acele cuvinte il ranira."

cativa milimetrii -> cativa milimetri

spuse baiatul ridicandu-se pe varfuri si zdrobindu-si buzele de ale baiatului din fata sa -> Actually, nu sunt chiar sigura ca e o "repetitie suparatoare" o.o' Dar ca sa fim sigure ca nu e, inlocuim cu "baiatului" cu "celui" ^^'

Era prima oara cand facea el pasul asta si desi tulburat de situatia in care se afla, dori sa merga mai departe. -> Era prima oara cand facea el pasul asta si, desi tulburat de situatia in care se afla, dori sa merga mai departe.

Hide isi impletici bratele in jurul baiatului si il impinse usor spre geam, sarutandu-l in continuare, pana ce, ramasi fara aer cedara amandoi, singura atingere fiind cea a palmelor. -> Hide isi impletici bratele in jurul baiatului si il impinse usor spre geam, sarutandu-l in continuare, pana ce, ramasi fara aer, cedara amandoi, singura atingere fiind cea a palmelor.

Aerul pulsa prin ferestrele deschise in vartejuri blande, dar reci. -> De aici se intelege ca ferestrele sunt deschise in vartejuri blande, dar reci ^^'

Kanou mergea in spatele barbatului si se cu fiecare pas simtea ca totul ia o alta forma -> Acum nu-ti mai foame, se pare :)) Ai mancat si vrei sa ne dai si noua sa papam, asa ca adaugi enuntului un mic "se", right? :))

o mare de nisipi miscator -> Hiii, ce draguta esti! :X "nisip" cu extra-bonus de "i" !! :X Domou arigatou >:D<

aerul devenea imposibil de repsirat - Se pare ca avem printre noi in nou Shakespeare :>

Hideaki isi intoarse fata atunci cand auzi bufnitura si ramase cu ochii atintiti asupra posturii baiatului -> Cum ai putut?! T^T L-ai uitat pe dot-chan [-( Acum se simte dat la o parte :(


Yeaaaaah, finish!

Exces de ironie, stiu ^^' Asa fac dupa ora 1, kill me :))

Iiiiiiin caz ca doresti sa ma uciziiii [Am uitat sa precizez exces de prelungire a vocalelor? o.O Gomen, greseala mea ^^'], Eli iti sta la dispozitie cu un mar in gura :))


See ya with the next cap!

:bye:
[Imagine: thekillers.png]

#14
Doamne cate greseli pot sa am >< . Ce rusine :)) Thanks m-am invatat sa nu mai postez noaptea si dupa ce dau teza la latina. Majoritatea sunt greseli pe care sunt uimita de mine ca le-am facut, dar de suparat pe tine, de ce m-as supara? Nu m-ai jignit cu nimic si daca nu as fi facut eu greselile alea nu criticai, deci e vina mea si mersi mult ca mi-ai atras atentia. Sper sa mai vii cu astfel de critici, pentru ca asa ma voi obisnui sa nu mai gresesc.
Si acum ca , citesc observ excesul de repetitii, fraze care nu au legatura intre ele, abandonarea unor idei si trecerea prea brusca la altele. Data viitoare o sa fiu atenta sa nu am nicio greseala stupida ca astea.
Mersi mult :* see ya ;;)

#15
imi pare extrem de rau ca n-am citit ficul mai devreme,:nh:sincer m-a tinut cu respiratia taiata,isi merita titlul:chuu:.In rest am fost uimita ca toti baietii din liceu se dau la el =)).....si l-a facut si pe Hide gelos*evil laugh*,dar acum sunt si mai si,daca baiatul a lesinat inseamna un singur lucru:criminalul o sa faca o alta crima!!!!aiaiaiai ma simt ca un copil.......in fine nu critic greselile,pentru ca nimeni nu-i perfect:ang:
Astept cu nerabdare urmatorul capitol,ai mai facut rost de o fana :study:
SULY SULY


#16
Gata am ajuns si eu dupa 2000 de ani de invatat:))...acum ca am scapat de teze nu mai am nicio grija deci mai multe ficuri de citit:3:. Eh..si evident ca incep cu al tau; defapt voiam sa citesc mai de mult capitolul dar am uitat :|
De greseli nu ma mai leg pentru ca nu mai am ce sa zic. Legat de forma aia a verbului..hm..eu stiam k asa e mai corect dar in fine...
Ce-mi place ca Hideaki a recunoscut ca-l iubeste pe Kanou. Sper ca pana la urma o sa simta si el la fel (defapt daca l-a sarutat si era era deacord sa se culce ce el cred ca deja il iubeste:D). Si de ce a lesinat? Nu-mi spune ca iar vede o alta crima:(...of..cat suspans..dar lasa ca mie imi place. Am la ce sa ma gandesc pana scri urmatorul capitol: cine moare? , reuseste cineva sa impiedice crima? , se culca Hideaki cu Kanou?..oops...cred ca ultima intrebare nu avea nicio legatura cu lesinul dar merge doar e yaoi:X
Succes la scris si astept nextu' ;;)
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#17
Minna domou arigatou gozaimasu pentru critici si p0entru comenturi, uitati si nextul. Ah si inca ceva, m-am gandit putin si o sa apara si o perspectiva a criminalului, pe langa asta. :-? Ma gandeam ca el e inbtr-un fel personajul principal, asa ca e cam neglijat.

Capitolul 2: Moarte pictata: Partea a II-a

Il vazu in genunchi, cu parul ud si lipit de fata. Isi tinea mainile la piept, ca si cum ar fi vrut sa se protejeze de ceva, insa singurul obiect din palma sa era o lama argintie, indreptata catre vene. Hide se repezi catre el si-i dadu peste mana, zburandu-i obiectul ascutit. Parul baiatului cazu peste urechi sale si atunci privirea i se lumina. Acea expresie pierduta, indurerata si totodata atat de nestiutoare, se zarea pe chipul lui. Ochii mari, albastrii, erau atintiti asupra peretelui si buzele nu i se mai supuneau, parand a recita cuvinte fara niciun sens.

�� cuvinte iti decid viitorul��

Corpul ii tremura si simtea o durere ingrozitoare in partea tamplelor, cazand in bratele lui Hideaki si prinzandu-l cu degetele de camasa. Strangea cu putere, mai rau ca prima oara si se simtea sfasiat din nou, ca o carpa ce absoarbe murdaria lasata de altii si se pateaza, se simtea marcat de acele momente si stia ca fiecare secunda din viata lui ii va aminti de acel destin fara viitor.
-Unde e acum? Cand? Ce a zis?
-Nimic, era doar o incapere si era� ,spanzurat cineva, atarna si avea venele taiate. Se vedea cum picura sangele si se auzea doar zgomotul ala, insa persista, era puternic, mi se parea ca si cum ar tipa cineva, si � totul s-a intrerupt. Nu scria nicio zi, nimic. Nu vreau iar, de ce ucide, ce stie el?
- Vino, trebuie sa vorbim cu ceilalti, spuse Hide, tragandu-l dupa el pe holul institutiei. Coborara pe scara principala si undeva in spatele unui hol , se afla o portita prin care trecura. Camera in care intrara era luminoasa, nu exista nicio fereastra insa neonul puternic facea din ea o sala de operatie. Faianta alba si gresia, emanau o stare de discomfort ce te facea sa-ti pierzi cumpatul. Erau doar cateva scaune vechi, ruginite si o masa mare din fier, insa felul in care era amenajata camera il facu pe Kanou sa se indeparteze doi pasi, ajungand sa se loveasca de pieptul tare si bine facut al lui Hideak. Tresari la contacul dur, insa nu se departa de el, ci ramase lipit asteptand parca un gest din partea celuilalt, pe care il si primi. O imbratisare puternica si un sarut pe gat urmat de aceeasi stransoare calda si placuta Nu comenta , nu zise nimic, insa observa privirile indiscrete ale celorlalti si se inrosi in obraji inconstient.
- A avut o alta viziune, spuse Hide privindu-i pe cei cinci. Va voi povesti eu. La auzul acestor cuvinte, Kanou il stranse de camasa pe cel de langa el, lasand privirea spre podea. Nu vroia sa mai vorbeasca despre asta si faptul ca celalalt nu-l pusesa sa descrie din nou il calma.
- Ce crezi ca le provoaca, intreba unul dintre baieti. Kanou il privi indelung, analizandu-i trasaturile deosebite ale fetei. Parul brunet ii acoperea ochii negri; la prima vedere avea o frumusete deosebita, dar aura ce i se ascundea in acel negru smolatic il facea o persoana mult prea greu de inteles.
- El e Kazune. Stii, cel ce se ocupa cu tehinca. el e cel ce a proiectat ascunzatoarea asta.
Vino, sa ne asezam, spuse Hide tragandu-si scaunul si apoi asezadu-l pe Kanou pe picioarele lui.Ceilalti facura acelasi lucru, privind unii la altii fara a mai scoate un sunet.
- Ei bine? intreba unul dintre baieti
- Nu a vazut unde. Tot ce stie e ca persoana era spanzurata si avea venele taiate.
- Altceva? intreba acelasi baiat. Cum ar fi mobila, culoarea peretilor, lustra, un tablou, un geam, nimic altceva?
Kanou lasa capul in jos , privind absent podeaua. Isi musca buzele si trase aer in piept ca si cum s-ar pregati sa moara.
- Mai era ceva. Scria ceva pe podea, insa era atat de intuneric si o raza de lumina ce parea taiata strapungea spatele acelei persoane si se pierdea. In locul unde picura sangele era scris ceva fara logica. � cuvinte iti decid viitorul� repeta baiatul abatut. Doar atat si nimic mai mult.
- Kanou, il intrerupse Hide, si daca e o imagine din viitor?

#18
Yey..sunt prima care comenteaza la fic:X ;;)
Cu toata durerea de cap din cauza ca am plans in continuu o juma' de ora (yeah..nu exagerez) am reusit sa citesc capitolul:D. Actiunea e din ce in ce mai interesanta..un tip (tip sau tipa?..cred ca tip) spanzurat si taiat cu lama...hm..una din ele nu-i ajungea sau de durere de la taiat cu lama s-a spanzurat?:)) Imi pare rau de Kanou...adica sa ma pun in locul lui si sa vad oamenii cum mor cred ca as innebuni :| Bine macar ca e Hideaki langa el...macar sa aiba pe cineva alaturi:)
Greselile nu pot sa ti le spun...nu sunt intr-o conditie prea buna acum..poate ca ar fi trebuit sa citesc capitolul maine dar nu ma puteam abtine:))
Gambate kudasai :bye:
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#19
Eh, daca tot n-am ce face la ora asta [ba am, ma uit la hentai], voi incerca sa gasesc greseli [ Damn, sunt a 2-a! ]


si-i dadu peste mana, zburandu-i obiectul -> Ugh, nu suna prea bine... Poate "facand obiectul din mana lui sa zboare"... yeah, so short xD

Ochii mari, albastrii -> Ochii mari, albastri

Corpul ii tremura si simtea o durere ingrozitoare in partea tamplelor, cazand in bratele lui Hideaki si prinzandu-l cu degetele de camasa. -> So... Corpul ii tremura si simtea o durere ingrozitoare in partea tamplelor din cauza ca a cazut in bratele lui Hideaki si l-a prins cu degetele de camasa?

Coborara pe scara principala si undeva in spatele unui hol , se afla o portita prin care trecura. -> Nu cred ca virgula ar trebui sa stea acolo... Try "Coborara pe scara principala, iar undeva in spatele unui hol se afla o portita prin care trecura.

Camera in care intrara era luminoasa, nu exista nicio fereastra insa neonul puternic facea din ea o sala de operatie. -> Din nou problema cu virgula - "Camera in care intrara era luminoasa. Nu exista nicio fereastra, insa neonul puternic facea din ea o sala de operatie."

Faianta alba si gresia, emanau -> Virgula intre subiect si predicat, omedetou gozaimasu

Erau doar cateva scaune vechi, ruginite si o masa mare din fier -> Erau doar cateva scaune vechi, ruginite, si o masa mare din fier

Hideak -> Hideaki

O imbratisare puternica si un sarut pe gat urmat de aceeasi stransoare calda si placuta -> Iar l-ai uitat pe dot-chan :( Cum poti sa-l marginalizezi asa?! [-(

Ce crezi ca le provoaca, intreba unul dintre baieti. -> Pai daca e o intrebare pune semnul intrebarii

Stii, cel ce se ocupa cu tehinca. el e cel ce a proiectat ascunzatoarea asta. -> Stii, cel ce se ocupa cu tehinca. El e cel ce a proiectat ascunzatoarea asta.


Finiiiiish!

Yep, un cap foarte interesant. Doar ca Eli se duce acum la culcare [3:15, god have mercy] pt ca ochii ii cad in gura de somn, deci nu mai are inspiratie sa zica altceva ^^'


See ya with the next cap!

:bye:
[Imagine: thekillers.png]

#20
Un alt capitol magnific si foarte misterios.:chuu:
Am fost la inceput putin cam confuza,dar dupa aceea am inteles=))
Inspaimantator.....daca va fii viitorul,atunci cine va murii?hmmmmmmm,nu-mi vine nimeni in minte=))
Sau tipul era vampir si inainte sa se spanzure si-a taiat venele?nuu,ca astfel nu mai putea sa puna streangul.....cred ca stiu!s-a urcat pe un scaun,si-a pus streangul,s-a taiat si apoi a impins scaunul......dar,tot nu merge,asa ca m-ai intai s-a taiat si apoi s-a spanzurat?Dar poate ca criminalul l-a spanzurat apoi i-a taiat venele si a scris cu sange,sau poate ca era un film horror pe care baiatul il va vedea=)).
Ti-am scris tot ce mi-a dat prin minte si tot ma intreb daca argintiul sau baiatul cu gluga sunt criminalii...:smart:,m-am gandit o zii intreaga si am eliminat unii suspecti,dar toata lumea este suspecta=)),sunt cu ochii ascutiti si cu imaginatia intinsa pentru a gasii o greseala din partea criminalului:smart:
Astept cu nerabdare uramatorul capitol:yes:
SULY SULY
:bye:




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sange pe zapada sikshot 0 1.869 30-06-2013, 06:01 AM
Ultimul răspuns: sikshot
  [Naruto] Sange rece ca gheata-Parodie EnzeruHaRoze 1 2.521 14-09-2012, 10:06 PM
Ultimul răspuns: Alisha
  Rebel cu Sange Regal Zuzy Is Angell 4 4.134 23-06-2012, 10:05 PM
Ultimul răspuns: Zuzy Is Angell
  Iubire imbibata in sange ***Sayu*** 1 2.049 03-04-2012, 08:34 AM
Ultimul răspuns: Maria
  Contur de sange [+16] Papple 2 2.084 21-02-2012, 08:27 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  Trecut patat de sange Cookiesor 1 1.981 14-07-2011, 06:25 PM
Ultimul răspuns: Ayame Chan
  Juramant de Sange Crissu'Blacker 2 2.171 07-07-2011, 12:55 PM
Ultimul răspuns: Crissu'Blacker
  Dragoste si/pentru sange [vampires] Ichigo. 1 2.027 02-07-2011, 11:41 AM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  O ultima lacrima de sange pe o petala de trandafir MooN. 41 19.347 18-03-2011, 09:29 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  Dublu V+Sange= ? [+18] Dark Heart 6 4.170 04-03-2010, 07:50 PM
Ultimul răspuns: BloodyInnocence


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)