Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O dragoste vesnica trece peste orce obstacol(SasuXSaku love)

#11
Bine sa fie clar...uite nextul:))..Sasuke-love-foe-ever-Sakura nu a mai putut sa il posteze( si nici sa continue) asa ca am facut eu asta pt ea..doar e sys a mea:)

Sakura nu mai zicea nimic , se uita nedumerita la acel om inalt , brunet si ochii negrii care se presupunea a fi tatal ei...Dar de ce venise, de ce venise asa de tarziu ca sa-si cunoasca fiica?Aceste intrebari o macinau pe rozalie , dar fu trezita de o alta intrebare a mamei sale:
-Sakura, te simti bine?
-Ma duc la culcare...Sasuke , vino cu mine!
Brunetul o urama pe rozalie fara a scoate niciun cuvant.In camera cei doi se schimbara si se bagara in pat...Sakura pastra linistea de dinainte lasandul pe brunet in ceata.
-Sakura, te simti bine?
-Nu, nu ma simt deloc bine!
Sasuke se propie de ea si o lua in brate apoi o saruta scurt pe buze. Sasuke adormi usor insa rozalia inca mai era inchisa in gandurile ei.
-De ce mi se tulbura viata? gandea rozalia.
Se gandea intruna la acel om. Nu simtea nici un sentiment pentru el. Nici ura, nici iubire.
Simtea doar ca el este un musafir in acea casa.
................................................
-In ritmul asta nu mai adorm! spuse fata.
Se dadu usor jos din pat. Nu vroia sa il trezeasca pe brunet. Se indrepta catre dulap de unde lua o poza cu un barbat, fata lui nu se vedea deoarece in acel loc poza era rupta.
O lua si se indrepta spre balcon. Deschise usa cat putu de incet. Vantul batea destul de tare ravasindui parul matasos. Se aseza pe un scaun punad mainile pe balustrada.
Acum stia cine era cel care nu se putea distinge in poza.
Acum doar luna si stelele o mai vegheau. Pe chipul ei nu se putea distinge nici un sentiment. Nici tristete, dar nici fericire.
Se tot gandea de ce viata ei era asa incurcata. De ce trebuia sa fie supusa la tot felul de incercari?
Pentru ea viata era nedreapta.
In scurt timp somnul o vizita si pe rozalie. Aceasta adormi afara riscand sa raceasca. Poza din mana ii cazu langa scaun.
Spre dimineata, cand razele soarelui abia isi fac simtita prezenta brunetul se trezi. Incepu sa o caute pe fata cu privirea. Intr-un final o zari pe balcon.
Se indrepta catre ea cu gandul sa o ia in brate si sa o duca in pat. Cand ajunse in dreptul scaunului dadu cu piciorul in fotografie. Se apleca si ridica poza. O privi pret de cateva secunde dupa care isi muta privirea spre rozalie.
Ofta putin dupa care o lua in brate si a duso in pat.
Sa asezat langa ea privind-o continu. Nu vroia sa o vada trista...
va rog nu comentati pt ca e mic....asa acum mesajul din partea autoarei:
Deci continuarea:-ss.....nu ma omorati pt greseli...app nu o mai omorati pe anim3_girl cu acele greseli pt k a scris pt mineh la 12 noaptea....era chiar fff tarziu :D......
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#12
tare...tare...tare...singurul comentariu care a fost bun pe ziua de azi la mine....pai greselile au fost spuse de Lexy.The.Kitty .descrierea e buna./...dialogul nu e sec...si asta e bine...cam atat am avut de spus..
Chuu & Kissu'

#13
pai scuzatimi intarzierea dar asta e...ji inspiratia mea a avut nevoie de o vacanta de Paste din pricina joob-ului :D
celalalt e facut de sysu ji sa nu va suparati pe ea k a facut moolte greseli :D
Lectura placuta :X


"Spre dimineata, cand razele soarelui abia isi fac simtita prezenta brunetul se trezi. Incepu sa o caute pe fata cu privirea. Intr-un final o zari pe balcon.
Se indrepta catre ea cu gandul sa o ia in brate si sa o duca in pat. Cand ajunse in dreptul scaunului dadu cu piciorul in fotografie. Se apleca si ridica poza. O privi pret de cateva secunde dupa care isi muta privirea spre rozalie.
Ofta putin dupa care o lua in brate si a duso in pat.
Sa asezat langa ea privind-o continuu. Nu vroia sa o vada trista"
Toamna frumoasa si bogata isi facu' simtita prezenta.Zana belsugului cu frunzele-i ruginii imbata locuitorii Konohai cu parfuml fructelor cel purta cu ea pretutindeni.Cantaretii padurii incepura asi face bagajele pentru un drum lung si poate si obositor, culorile toamnei erau fara egal: de la galben pal, la rosu de foc, un vant potolit aducea mireasma de toamna...totul era perfect.
Cearta salciilor care toata ziulica dormeau isi aplecau crengile frumoase si lungi asupra pamantului.Tinutul difan ale campiiloir de argint erau colorate cu un covor galben-auriu. Reci oglinzi de apa se revarsau asupra naturii prevestind soarele care isi trimitea darnicile raze printre miile de flori, pe care se gaseau fluturi mici cu rugina pe albastrele aripii si diverse gaze multicolore.
Totul parea sa fie perfect ,dar oare asa va fi si la sfarsitul zilei?
In camera celor doi se parea ca inca e liniste...brunetul inca astepta ca cei doi ochi verzi si luminosi sa se deschida si sai lumineze si in aceasta zi inima cu bucuria lor.
Nu dura mult si rozalia se trezi.
-De ce ai adormit pe balcon? vrei sa racesti?incepu brunetul cu umpic de morala la adresa rozaliei
-Gata, gata ca nu racesc...desi ma doare umpic gatul! spuse rozalia incepand sa rada.
Cei doi se indreptara spre bucatarie nu inainte sa isi faca toaleta de dimineata pe rand.
Rozalia se imbraca cu niste bermude crem si un tricou albastru , mulat , pe el fiind emblema clanului Uchiha, iar brunetul se imbraca cu o costumatie neagra formata dintr-un tricou si o pereche de bermude.
Luand micul dejun cei doi se indreptara spre Academie in asteptarea senseiului lor. Se pare ca Naruto ajunsese primul.Inca de dimineata incepuse cu mofturile asa brunetul si rozalia au fost nevoiti sa ii asculte ifosele. Pe la ora douasprezece Kakashi trmisese un porumbel cu un biletel in cioc in care scria:
" scuzatimi intarzierea dar nu am putut venii, am o treaba personala de rezolvat. Sper sa nu va suparati prea rau pe mine dar asta e! Naruto sper sa nu faci vre-o criza, neam inteles?
Ne vedem peste trei zile la ora cinci dimineata in padure, la locul nostru de intalnire.
Kakashi."

-O nu! ma duc sa-l omor! ADICA AM STAT DE LA CINCI DIMINEATA AICI DEGEABA? incepu iar Naruto.
In drum spre casa Naruto facea spume in timp ce protagonistii nostrii incercau sasi astupe urechile de crizele si zbieraturile blondului.
Pana la urma cei trei se despartira indreptanduse fiecare spe casa lui.
Acasa la Sakura ,mama acesteia impreuna cu brunetul ce se presupunea a fi tatal ei o asteptau in liniste pe canapeaua din living.Blonda era imbracata intr-o rochita pana la genunchi crem iar tatal acesteia purta uniforma AMBU.
Aceasta nu-i prea lua in seama si se indrepta spre dormitorul ei sperand sa se linisteasca dupa o zi obositoare in care Naruto ii facu' creierii varza, dar acea liniste nu dura prea mult deoarece Tsunade o chema jos pentru o discutie in "familie"
Oare ce discutie vor avea cei trei?De ce ziua respectiva nu va fi perfecta?
O sa aflati totul in urmatorul capitol^^
scz k e mic :D :-"



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Code Geass rasboi peste Europa :Romania sub asediu Jbelux 2 2.409 27-05-2011, 10:54 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  Probleme.[sasuxsaku] PynkyStylex 2 2.419 28-12-2010, 06:22 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  sasuXsaku-o lume noua sakura_haruno75 1 2.499 29-05-2010, 03:53 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Viata vesnica Redhead Rules 8 5.100 05-10-2009, 06:22 PM
Ultimul răspuns: Redhead Rules
  Iubirea trece peste orice Shadow. 12 9.670 28-05-2009, 11:10 AM
Ultimul răspuns: Mitzuke.
  O dragoste eterna(sasuXsaku) ..:::?????. 11 8.076 10-04-2009, 05:48 PM
Ultimul răspuns: deborah-chan
  Dragoste cu obstacole ( sasuXsaku) +14 maara_chan 24 22.321 27-02-2009, 10:18 PM
Ultimul răspuns: Alexi


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)