Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Muzica sufletului(SasuSaku)

#41
Sakura castiga. Surpriza






O noua zi si-a facut aparitia in Konoha. Razele aurii ale soarele se jucau prin jurul acestuia. In vila familiei Haruno, era agitatie. Servitoarele umblau dintr-un loc in altul, in timp ce stapanii casei nu erau. In camera rozaliei, aceasta era indecisa. Nu stia cate bagaje sa isi ia cu ea in Moscova. Cele doua trollere negre, erau deschise si aruncate in ele o multime de haine. Rozalia si-a pus toate hainele pe pat. Lua in mana cate o haina, iar daca nu i se pare potrivit sau potrivita pentru Moscova o arunca peste cap. Dupa cateva ore in spatele era un morman de haine, insa bagajele erau gata. S-a schimbat cu o pereche de blugi, un tricou roz cu cateva stelute, s-a incaltat cu o pereche de saldale albe, si-a lasat parul liber prizandu-si cateva stelute in par si lua telefonul pentru al suna pe Sasuke. Acesta era in masina sa, indreptandu-se spre cantareata. Tanara i-a spus ca il va astept la poarta, pentru ca dorea sa treaca personal pe la Zane, pentru a se asigura ca ii va insoti la Moscova. Acestea fiind spuse, rozalia a inchis telefonul, luandu-si bagajele si coborand in living. A strigat-o pe sora ei pentru a-i aduce biletul si pass-ul pentru culise. Roscata a coborat si i-a spus ca ea va ajunge maine dimineata, deoarece este prinsa cu pregatirile de nunta. Dupa ce si-a luat la revedere de la sora ei, cantareata s-a indreptat spre poarta. Sasuke era deja ajuns. A sarutat-o pe adolescenta scurt pe buze, ajutand-o cu bagajele. Au urcat in masina si s-au indreptat spre casa blondului. Pe drum, rozalia vorbea la telefon cu Hinata. Bruneta i-a urat succes si spera ca rozalia sa castige Eurovisionul. Dupa ce a terminat convorbirea, tanara a observat ca au ajuns la casa lui Zane. Cand au intrat inauntru, au vazut-o pe Sarah care tocmai se pregatea sa plece. Se pare pleca la Ino, pentru a-i tine companie. Blonda si-a luat la revedere de la cei doi, spunandu-le sa aiba grija de Zane. Dupa ce adolescenta a plecat, pe scari si-a facut aparitia blondul. I-a salutat pe cei doi si au iesit pe usa. Sasuke a deschis portbagajul pentru ca tanarul sa isi puna bagajul, apoi au plecat spre aeroport. Pe drum, rozalia a observat ca blondul era cu capul in nori, insa era de asteptat. Ajunsi la aeroport, cei trei au lasat bagajele urcandu-se in avion. Dupa 15 minute, avionul si-a luat zborul, avand ca destinatie capitala Rusiei. In avion, cei doi porumbei se sarutau cu foc, in timp ce cantaretul se gandea la iubita lui. Dupa un zbor obositor avionul a aterizat in indepartata Rusie. Cand au iesit din avion, cei trei au fost intampinati de o atmosfera care i-a frapat. Afara ploua cu galeata, iar fanii erau pe pista, asteptandu-si idolii. Oamenii de paza le-a adus umbrele celor trei, pentru a nu se uda. Acestia au coborat treptele acopereti cu o carpeta rosie, indreptandu-se spre fani. In timp ce Sakura si Zane semnau autografe si faceau poze, rozalia a observat ca fanele ei il sorbeau din priviri pe brunet. Tanara a zambit, indreptandu-se spre baiat si sarutandu-i scurt buzele. Acesta se uita uimit la iubita lui, insa si-a dat seama de ce a facut asta dupa chipul de dezamagire al fanilor. Dupa o sesiune de autografe si poze, cei trei s-au indreptat spre hotel. Dupa ce s-au cazat, s-au dus sus pentru a despacheta. Sasuke si Sakura stateau in aceeasi camera, in timp ce cantaretul era in camera din fata lor. Ajunsi in camera, rozalia a vrut sa despacheteze, insa brunetul a luat-o usor de mana, tragand-o in bratele lui.
- Pe pista erai geloasa pe fanele tale?
- Ce te face sa crezi asta?
- Sakura, te cunosc. Si in plus chiar vrei sa despachetezi?
- Ai o propunere mai buna?
Brunetul a zambit usor, cuprinzandu-i buzele intr-un sarut apasat. Limba acestuia se juca in voie cu cea a adolescentei, in timp ce mainile baiatului se strecura pe sub tricoul fetei. In cateva clipe, adolescenta a ramas fara tricou, insa nici ea nu se lasa mai prejos. I-a dat la randul ei camasa jos baiatului, in timp ce acesta incerca sa ii deschida fermoarul pantalonilor. I-a sarutat usor gatul, indepartandu-i pantalonii, apoi si-a indepartat la randul lui pantalonii. Baiatul i-a dat jos sutienul cu delicatete, luand-o in brate si indreptandu-se spre pat. I-a cuprins buzele intr-un sarut tandru, lasand-o pe suprafata moale a patului. Cu miscari usoare i-a indepartat chiloteii, masandu-i usor sanii. Si-a indepartat boxerii, in timp ce o saruta apasat pe tanara. In momentul in care a patruns-o, adolescenta la muscat de limba, strangand in pumni materialul bleo al patului. Sasuke facea miscari dute-vino, in timp ce ii saruta sanii, coborand spre abdomen. Sakura tinea ochii inchisi, bucurandu-se de placerile vietii. Dupa o ora de agitatie, trupul baiatului a cazut langa corpul fetei. Rozalia s-a strecurat in bratele adolescentului, adormind in cele din urma.
A doua zi era ziua cea mare. Sakura inca dormea in bratele adolescentului, in timp ce acesta o privea. Dupa cateva momente tanara incepea sa se miste. Cand a deschis ochii si la vazut pe Sasuke privind-o, la apucat de gat sarutandu-l apasat. Limba adolescentei se duela cu cea a adolescentului. Tanara a rupt incet, incet sarutul spunandu-i iubitului ei buna dimineata. Acesta i-a raspuns, spunandu-i ca a sunat-o roscata. Aceasta dorea ca Sakura sa fie la stadion pentru a se pregati. Rozalia s-a dus la baie, unde si-a facut toaleta de dimineata. S-a imbracat cu o pereche de blugi trei-sferturi, un maieu galben cu spatele gol si s-a incaltat cu o pereche de sandale albe. Cand a iesit din baie, Sasuke era deja imbracat, iar Zane era cu el. Dupa ce l-a salutat, au plecat spre stadion.
Blondul si cantareata erau asteptati de managerii lor. Acestia i-au condus la cabine, pentru a se pregati. Brunetul a ramas inafara cabinei, pentru a o lasa pe tanara sa se pregateasca. Blondul l-a luat cu el in cabina. In timp ce era machiat, brunetul a incercat sa intre in vorba cu el.
- Ai vorbit azi cu Sarah? Cum se simte Ino?
- In aceeasi stare. Sarah nu a mai vrut sa imi spuna nimic, dar simt ca imi ascunde ceva.
- Nu cred ca e ceva grav. Dar parintii ei au aflat?
- Inca nu s-au intors din calatorie. Si sincer nu cred ca le pasa atat de mult de ea. Poate mamei ei da, insa tatalui ei nu prea. Cred ca Rogelio tinea mai mult la Irina decat tine la Ino.
- De ce spui asta?
- Nu stiu, cand a aflat de faptul ca Ino a fost rapita nu i-a pasat. Cand a aflat despre adevarata lui fiica mai mare a suferit mult. Ai vazut ca la inmormantare nu ii spunea nimic mamei lui Ino pentru a o calma. Nu cred ca accepta moartea Irinei.
Brunetul nu mai spunea nimic. Blondul s-a dus sa se schimbe. Purta mereu acelasi costum. Au iesit din cabina pentru a fi atenti la concurs. Era batalia dintre Sakura si Zane. Dupa cateva minute si-a facut aparitia rozalia. Brunetul a ramas uimit de frumusetea ei. Era imbracata cu o rochie alba scurta, mai sus de genunchi cu o trena in valuri pana la glezne. Parul ei era lasat liber. Pe trena si in par erau cateva stelute negre, iar in picioare avea o pereche de sandale albe care se legau pe glezna cu cateva stelute negre. Pe obrazul drept avea desenata o steluta neagra. Sasuke s-a apropiat de fata, punand-o sa faca cateva piruete. A tras-o in bratele sale spunandu-i ca este foarte frumoasa. A sarutat-o scurt pe buze. Dupa cateva clipe, acestia au auzit ca este prezentat juriul. Din juriu faceau parte Enrique Iglesias, Natalia Oreiro si presedintele juriului era Julio Iglesias. Prima concurenta era Sakura. Cand aceasta si-a auzit numele, a inspirat adanc, urcand pe scena. Cei din culise i-au urat succes. Pe scena, fata a salutat politicoasa juriul, apoi si-a inceput reprezentatia. Dupa cateva minute de dinamism, aceasta si-a incheiat actul, facandu-le cu mana fanilor si coborandin culise. Acolo a fost aplaudata de cei din jur, in timp ce Sasuke i-a cuprins buzele intr-un sarut apasat.
Blondul si-a auzit numele. Acesta se indrepta spre scena, insa vocea Sakurei la oprit.
- Zane. Ai face bine sa pui tot sufletul. Gandeste-te ca Ino este aici. Nu ar vrea sa le dai fanilor un spectacol monoton. Si nu cred ca ai vrea sa cred ca nu am avut un inamic demn nu e asa?
Blondul si-a intors privirea, zambind usor, apoi a urcat pe scena. A salutat la randul lui publicul, auzind ritmul cantecului sau. Inainte de a canta si amintit de Ino. Ca si la Sakura, dupa cateva minute de adevarat spectacol, acesta a coborat de pe podium, indreptandu-se spre culise. Sasuke, Sakura, Saya si ceilalti l-au aplaudat. Sakura avea un adversar demn. Rozalia l-a imbratisat, in timp ce brunetul a batut palma cu el. Tanarul a vrut sa se retraga in cabina lui, insa o voce la impiedicat.
- Felicitari Zane. Sunt mandra de tine.
Toti si-au indreptat privirea spre persoana misterioasa. Cand blondul, brunetul si rozalia au vazut cine este, au ramas uimiti. Nu era nimeni alta decat Ino. Aceasta se indrepta cu pasi usori spre cantaret. Acesta statea nemiscat. Cand blonda a ajuns langa el nu a mai spus nimic, a luat-o in brate sarutand-o apasat. Sakura se abtinea cu greu sa nu planga. Dupa cateva minute, buzele celor doi s-au desprins.
- Nu-mi vine sa cred. Chiar tu esti. Dar cum? Erai in coma.
- Se pare ca cineva de sus a vrut sa ma trezesc la timp pentru a fi alaturi de tine. Imi pare rau ca nu am ajuns la timp. Si imi pare rau ca ti-am ascuns sarcina pe care am pierdut-o.
- Dar..
- Sarah mi-a spus totul. Ea a avut grija sa ajung aici. Ar trebui sa ii multumesti surorii tale.
Blondul nu m-ai spunea nimic. O imbratisa strans, lasandu-si chipul in parul ei blond. Aceasta s-a despartit de el intorcandu-se cu fata catre ceilalti. Rozalia i-a sarit in brate, lasand lacrimile sa se prelnga pe obraji. Aceasta era fericita ca Ino revenise. Blonda i-a spus ca ii pare rau ca a pierdut copilul din cauza ei, insa rozalia nu o asculta. Era fericita ca prietena ei era in viata si teafara. Dupa ce s-a despartit de rozalie, fata l-a privit pe brunet. Nu au avut niciodata o relatie fericita si nu stia ce sa zica. Brunetul a luat-o im brate spunandui ca ii pare bine ca e teafara. Dupa ce au terminat cu imbratisarile, cei doi cantareti si-au auzit numele. Au urcat pe scena, dorind sa afle cine a castigat.
Julio s-a apropiat de ei, tinandu-i in suspans.
- Acum, probabil vreti sa aflati castigatorul. El este nimeni alt....a decat Sakura Haruno.
Auzindu-si numele, rozalia nu mai putea de fericire. Julio a imbratisat-o, inmanandu-i trofeul Eurovison. Zane a primit si el o medalie. Dupa cateva minute, cei doi au coborat in culise. Blonda la imbratisat pe cantaret, ira Saya si Sasuke pe rozalie. Blonda a imbratisat-o la randul ei pe cantareata felicitand-o. Reporterii si-au facut aparitia limprejurul rozaliei. Aceasta le-a dat toate interviurile. Dupa cateva ore, cei 4 au plecat la hotel, iar Saya s-a indrpetat spre aeroport. Ea trebuia sa fie acasa. Cantareata era extrem de fericita. A castigat primul ei Eurovision.
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#42
poi am ajuns aici la sys a mia...deci Lexy ..cmf? :D
:-j jtiu st dusa
sa trecem la comentat :-b
Cele doua trollere negre, erau deschise si aruncate in -> nu inteleg dc ai pos virgula :-? hmmm :-?


cu o pereche de blugi-> intr-o pereche de blugi...ji de preferat "sa schimbat intr-o pereche de blugi"


cam attea greseli...nu prea am avut chef de comentat azi
se pare k st o intarziata nhu? :))
hmm sfarsitul ai? pacat...imi placea povestea :-?
vreau sfarsitul cat mai repede :))...de nu o sami rod toate unghile inclusiv de la picioare :))
bye ji un capitol cat mai mare okay ;;)
Orcine ar fi spus că aşa e Sfârşitul
Credeam c-o să fie cumplit, dureros
Când colo, sfidând la amurg răsăritul
Fu cum nu se poate mai pur, mai frumos . . .


[Imagine: 590860ruyjz7bfx6.gif]

[Imagine: chibi_2356.gif]
Tanya, chibi-ul lui SaKu_AnGeLs_SaSu

#43
Bun:D
Deci asta e finalul acestui fic:D...o sa fie cam plictisitor dupa parerea mea:D



Muzica sufletului






La hotelul unde cei 4 erau cazati era multa agitatie. Fanii isi asteptau idolii sa soseasca pentru ai intampina. In cateva minute si-au facut aparitia si adolescentii. Cand Sakura a coborat din masina, fanii au asaltat-o cerandu-i autografe si poze. Nici Zane nu a scapat ieftin. Fanele adolescentului dorea chiar sa il sarute pe obraz insa acesta le evita. Privind cum tanarul se lasa prins de atractia fanelor, Ino a intrat in hotel. Brunetul a observat atitudinea blondei si a zambit usor. In fond stia ca Ino e foarte geloasa. Si-a privit iubita, care incerca cu greu sa se desparta de fanii. S-a indreptat spre ea a luat-o de mana si au intrat in hotel. S-au asezat pe canapeaua din piele neagra, iar pe fotoliu se afla blonda. Aceasta avea mainile in sani si avea privirea antita spre intrare.
- Ce s-a intamplat Ino? Unde e Zane? intreba rozalia curioasa
- Isi incanta fanii. Mai bine zis fanele.
- Ei haide asa e cand este popular.
- Mda cum spui tu.
Brunetul si rozalia au hotarat sa urce in camera. Trebuiau sa isi faca bagajele deoarece diseara plecau acasa. Cei doi au salutat-o pe blonda si s-au indreptat spre lift. Inainte ca usile liftului sa se inchida, cei doi au observat ca blondul tocmai intra in hotel. In lift, brunetul a tras-o pe adolescenta in bratele sale, sarutand-o scurt pe buze. Ajunsi la etaj s-au indreptat spre camera lor. Si-au adus trollerele si au inceput sa impacheteze. Din cand in cand cei doi mai luau o pauza si se mai sarutau. Dupa o ora bagajele erau gata iar cei doi au hotarat sa se schimbe. Rozalia s-a imbracat cu o pereche de blugi, un tricou verde pe care scria "Life is beautiful", s-a incaltat cu o pereche de balerini verzi si s-a machiat. Brunetul s-a imbracat cu o pereche de blugi, un tricou alb de la Nike si s-a incaltat cu o pereche de adidasi negri.
Dupa ce erau gata, adolescentii au decis sa coboare jos. Brunetul si-a luat trollerul in mana stanga , iar cu mana drepta a luat-o pe cantareata de mana si au coborat. Pe hol s-au intalnit cu Zane si Ino.
- Gata v-ati impacat?
- Da. Nu se putea sa stau suparata pe iepurasul meu cu admiratoare. Poate o sa ma trezesc cu ele acasa.
- Ti-am spus de atatea ori ca tu esti mai importanta pentru mine decat ele.
- Da am spus eu ca nu sunt importanta pentru tine?
- Da
- Serios? Nu-mi amintesc. Sa stii ca am pierderi de memorie.
Blondul a oftat, in timp ce brunetul si rozalia se amuzau copios pe seama celor doi. Ajunsi la receptie si-au comandat doua taxiuri si s-au pus pe canapea pentru a astepta automobilele. Deodata telefonul brunetului a inceput sa sune. A observat ca Naruto il apela.
- Da Naruto ce e?
- Omule trebuie sa afli ceva. Dar nu ii spune Sakurei. Nu cred ca vrem sa sufere, mai ales ca a castogat Eurovisionul. Sa o feliciti din partea mea. Da mai bine lasa ca o salut eu personal. Aa si Hinata vre....
- Zi odata ce vrei!
- Bine. Ino a disparut si nu o gasim. Parintii ei inca nu s-au intors si nu stim cu....
- Stai calm fraiere. E aici cu mine, Sakura si Zane.
- Si nu puteai sa spui mai devreme? Mai lasat sa imi irosesc hidrogenu?
- Oxigenul fraiere.
- Tot aia. Veniti mai repede in Konoha sa vedeti ce va asteapta...
Insa brunetul ii inchise telefonul. Dupa ce le spuse celor 3 de idiotenia lui Naruto, s-au indreptat spre iesirea din hotel, deoarece taxiurile tocmai sosise. Dupa ce si-au pus bagajele in portbagaj, cei 4 s-au indreptat spre aeroport. In cateva minute adolescentii au ajuns la destinatie. Si-au lasat biletele la insotitoare si s-au indreptat spre avion. Au urcat treptele, ocupandu-si locurile. In cateva clipe, avionul a decolat, indreptandu-se spre Konoha.
Pe drum, Sasuke i-a cuprins buzele rozaliei intr-un sarut apasat. Limba baiatului se strecura cu delicatete printre buzele adolescentei. Baiatul rupea incet incet sarutul, privind-o pe cantareata in ochi. Fata si-a lasat capul pe umarul iubitului ei, privind pe geamul din partea dreapta. In cateva ore, tinerii au ajuns in orasul lor iubit. Au coborat treptele acoperite cu o mocheta verde. S-au dus sa isi ia bagajele apoi au plecat fiecare acasa. Zane o conducea pe iubita lui acasa, iar brunetul pe rozalie. Ajunsi la casa cantaretei, cei doi au ramas socati. Saya era in living, impreuna cu mama si croitoreasa familiei. Se pare ca roscata isi lua masurile pentru rochia de mireasa. Cand cele doua au vazut-o pe adolescenta s-au indreptat spre ea.
- Surioara felicitari ai castigat Eurovisionul.
- Multumesc. Saya rochia ta e superba.
Rochia era alba, lunga si cu cativa fluturasi. Pe corset erau cativa fluturasi albi. Voalul alb pe care il purta avea de asemenea cativa fluturasi. Sandalele albe abea se putea vedea. Rozalia o ruga pe sora ei sa faca cateva piruete. A imbratisat-o puternic aratandu-i cat este de fericita ca se casatoreste. Si-a intrebat sora cand va fi fericitul eveniment si atat ea cat si Sasuke erau gata sa pice jos. Nunta era maine, asa ca rozalia avea o zi la dispozitie sa isi caute o rochie. Brunetul si-a luat la revedere de la iubita lui si viitoarea ei cumnata si a plecat acasa. Ajunsa in camera ei, adolescenta a luat telefonul si le-a sunat pe Ino si Hinata. Le-a spus ca trebuie sa ajunga repede la mall. Fetele au aprobat si au spus ca se intalnesc la mall in 15 minute. Cantareata si-a luat cateva carti de credit si cativa bani la ea. A coborat jos si dupa ce si-a luat la revedere de la sora si mama ei, a iesit pe usa. S-a urcat in limuzina si i-a spus soferului sa mearga accelerat pana la mall. Acesta a ajuns intr-un timp record. Fata a observat ca prietenele ei o asteptau la intrare. Ajunsa in fata celor doua, tanara a fost luata la intrebari. Dupa ce le-a explicat toata situatia, fetele au fost de acord sa isi ajute prietena. Colindau toate magazinele, insa cantareata nu gasea rochia perfecta. Era destul de capricioasa. Dupa o ora in care s-au invartit prin mall, rozalia a gasit ceva intr-un sfarsit. Rochia era superba, dar mai aveau de cautat si pantofii. Dupa alte ore, fata si-a gasit o pereche de sandale albe si o coronita ca pentru printese. Dupa ce si-a gasit tot ce avea nevoie, cele trei s-au hotarat sa plece acasa.
Adolescenta le-a multumit prietenelor ei ca ai ajutat-o si s-a urcat in limuzina. Pe drum aceasta vorbea cu Sasuke. Se pare ca si el era in cautarea costumului perfect. Brunetul era cu Zane si Naruto. Dupa o convorbire de cateva minute, cei doi inchid telefonul. Ajunsa acasa, cantareata nu a vrut sa arate nimanui ceea ce si-a cumparat. Roscata a incercat sa vada macar pantofii, insa rozalia nu a acceptat. S-a dus in camera ei si s-a schimbat in pijamale. Si-a ascuns rochia si sandalele intr-un colt al dressingului pentru a se asigura ca sora ei nu va trage cu ochiul. A coborat jos, unde a observat ca tatal ei tocmai a sosit acasa. Acesta si-a felicitat fiica pentru castigarea Eurovisionului. In scurt timp s-au asezat la masa pentru a lua cina. In timpul mesei Saya si Sakura discutau despre meniul de nunta. Rozalia se gandi sa mai adauge cateva aperitive, insa roscata nu era de aceeasi parere. Dupa minute, cantareata s-a indreptat spre camera ei. Ajunsa in camera ei, s-a bagat in pat adormind cu gandul la nunta surorii ei.
A doua zi si-a facut aparitia repede. Deoarece era ziua nuntii Sayei, in casa era o mare agitatie. Rozalia s-a dat jos din pat, indreptandu-se spre baie. Dupa ce si-a facut toaleta, a coborat jos pentru a lua micul dejun. Tanara a intrebat pe una dintre servitoare de parintii ei. Tanara i-a spus ca Saya si mama celor doua avea programare la coafor, iar tatal fetei era la firma. Se pare ca acesta nu renunta la afaceri nici in cea mai fericita zi a fiicei lui. Dupa ce si-a terminat masa, fata s-a ridicat de la masa, indreptandu-se spre camera ei. S-a dus direct in dressing de unde si-a scos rochia si sandalele. Si-a cautat in dulapiorul din baie placa de intins parul. Dupa ce a gasit-o, s-a pus in fata oglinzii si a inceput sa isi aranjeze parul. Dupa jumatate de ora, a hotarat sa se imbrace. A chemat pe una dintre servitoare sa ii lege corsetul de la rochie, care ii scotea in evidenta talia subtire. S-a incaltat cu sandalele care se legau pe glezna, apoi a inceput sa se machieze. Si-a dat cu putin fard roz, fond de ten, creion dermatograf, rimel si gloss transparent. Si-a prins coronita in parul ei moale si catifelat. Deodata, tanara aude usa de la intrare. Se pare ca sora si mama ei s-au intors acasa. Adolescenta a iesit din camera ei, coborand usor treptele. Cand cele doua au vazut-o au ramas uimite. Rozalia purta o rochie mov cu roz, pana la genunghi. Parul ei lung si moale se revarsa pe umerii goi, iar corinita pe care o purta in par ii dadea un ton de feminitate.
- Surioara nu e de mirare ca ai ascuns rochia de mine. Nu cumva vrei sa mil furi pe Itachi?
- Sigur ca nu. Doar stii ca il am pe Sasuke.
Roscata nu mai spunea nimic. S-a indreptat spre camera ei pentru a se imbraca cu rochia de mireasa. Rozalia s-a dus sa o ajute. In jumate de ora, roscata era gata. Cele doua au coborat jos, unde erau asteptate de catre parintii lor, Mikoto si Mia. Tatal fetelor s-a indreptat catre roscata si i-a oferit bratul. S-au indreptat spre limuzina, care avea ca destinatie biserica. Pe drum, Mia si rozalia discutau despre diferite subiecte. Ajunse la biserica, Sakura, Mia si Mikoto au coborat primele si au intrat in biserica. Cand Sasuke si-a privit iubita, a ramas uimit de frumusetea acesteia. S-a apropiat de ea tragand-o in bratele lui. I-a cuprins buzele intr-un sarut apasat. Limba acestuia se juca in voie cu cea a adolescentei. Cei doreau sa continue, insa vocea lui Itachi i-a intrerupt.
- Hei, o sa aveti destul timp sa va sarutati.
Cei doi au inceput sa chicoteasca, in timp ce Saya cobora din limuzina. Cand Itachi a vazut-o pe roscata intrand in biserica la cuprins un sentiment de fericire. Cu fiecare pas pe care il facea, roscata era fericita. Insa fericirea ei nu era completa, deoarece Dan nu era cu ea. Ajunsi la altar, Renji i-a dat mana fiicei sale, brunetului spunandu-i sa aiba grija de ea. Viitorii miri au ingenunchiat in fata altarului, ascultand vorbele preotului.
Dupa doua ore, cei doi si-au spus juramintele, iar preotul i-a declarat sot si sotie. Cand au iesit din biserica, Sakura, Sasuke si Mia au inceput sa arunce cu orez. Mirii, impreuna cu invitatie se indreptau spre restaurant. Sasuke i-a spus rozaliei sa mearga cu el, apoi vor merge si ei la restaurant. Si-a luat la revedere de la ceilalti si s-au urcat in masina brunetului. Pe drum, brunetul isi tinea de mana iubita. Dupa un drum de 20 de minute, cei doi au ajuns la un mic rau. Langa rau era un mic parc de joaca. Sasuke s-a dus sa ii deschida portiera si a luat-o de mana pe adolescenta. Au intrat in parc.
- Mai tii minte parcul asta?
- Cum as putea sa il uit vreodata? Aici ne-am cunoscut prima oara.
- Da aici m-ai fermecat cu zambetul tau si cu gingasia ta. Aici m-am indragostit de tine. Si mereu te-am iubit, chiar daca ai fost plecata atat timp. Te iubesc Sakura. spuse adolescentul apucand-o usor de talie.
- Inimele noastre au batut mereu in acelasi ritm, chiar daca am fost despartiti. Mereu ai fost in mintea mea. Tu ai fost inspiratia care ma ajuta sa scriu versurile cantecelor mele. Te iubesc Sasuke si nu am cuvinte sa descriu ceea ce simt pentru tine.
- Tu ai fost, esti si vei fi mereu muzica sufletului meu Sakura. Si nimeni nu va schimba asta.
Adolescentul i-a cuprins buzele intr-un sarut tandru. Au trecut prin multe obstacole si prin multe conflicte pentru a fi fericiti.




The End
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#44
Salut!
Imi pare atat de rau ca sa terminat ficul, deoarece era un succes total.
Sper ca vei mai scrie si sezonul urmator din fic.........asai? :angry:
Daca nu te voi pune pe tine il locul papusii :die:
Iar daca nu vei mai pune te voi bantuii noapte in somn.
Cat despre celalalt fic.........sper ca sa aiba dublul poate chiar si mai mult din numarul capitolelor acestui fic.
Iti urez mult succes in ceea ce faci :D
:bye:
Well there's a million other girls who do it just like you
Looking as innocent as possible to get to who
They want and what they like it's easy if you do it right
Well I refuse, I refuse, I refuse!

[Imagine: 365634ruvpqmirb5.png]

[Imagine: logosimple.png]


#45
ok:D....vad ca multi vreti un sezon al doilea....imi pare rau sa va spun ca nu am sa fac:))....sau cine stie;;)....poate am sa fac in vacanta de vara dupa ce i-au admiterea la liceu...oricum acum nu am cum ca deja am 2 ficuri....deci e posibil sa mai fie un sezon,...sau nu>:)....ja':-h
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#46
Ce? Nu v-a mai continua ? :ask: Fix cand imi era lumea mai draga :...: . Asta e...
Sper sa continui celelalte ficuri nu vreau sa aud ca le vei lasa balta!!! %-(
Deci ficu mi-a placut imi pare rau ca sa terminat....:s::help:
Si cam atat am avut se spus :bye::bye:

#47
Sysu vreau si la asta next seazon..ai grija:yada:

dar ce nunta frumoasa..si eu as fi vrut sa fiu acolo.cu Madara Uchiha:love::yes:

dat totusi de ce sa temrinat?:cry:

deci :dead: daca nu incepi un nou sezon...

next sys'ule:bv::chuu:
[Imagine: 7nION.jpg?1]



#48
buna acum am citit si eu ficul tau ce sa spun
Suberb de fiecare data ai avut descriere,dialogul foarte bun si naratiunea de asemenea sper ca o sa fie si sezonu doi ;;) nu=i asa cel mai triste momente au fost cand Ino si Sakura si-au pierdut fiecare copilul :(
Deci iti spun din nou astept sezonu 2 (sper ca o sa fie ;;))
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

[Imagine: chibi_1462.gif]
, chibi-ul lui mada_sasuke


[Imagine: bg46rm.jpg]

Don't worry be happy
Nu dispera cand soarta te apasa si nici nu plange de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin…

A faithful friend is hard to find.. remember man and keep in mind

#49
Fic-ul este terminat de mult asa ca nu mai are rost.Daca mai vreti sa o laudati pe autoare,vorbiti direct cu ea.Iar tu Xia daca vrei sa il redeschid,PM me .

Until then,THREAD CLOSED!
LOLNOPE



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [+18] Muzica si mai mult ..... alex 2 2.535 17-09-2012, 06:42 PM
Ultimul răspuns: alex
  Muzica pentru inima mea Hope 3 3.418 05-08-2012, 03:29 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Ochii tai sunt oglinda sufletului meu Mina-chan 18 8.889 20-02-2012, 09:44 PM
Ultimul răspuns: Ayumi Michaelis
  Pacatul sufletului meu... Lussya 5 3.990 12-11-2011, 12:14 PM
Ultimul răspuns: Lussya
  Note pe portativul sufletului Unia 13 7.643 10-08-2011, 07:34 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Paralizia sufletului. Abbeh. 18 8.879 14-07-2011, 11:02 PM
Ultimul răspuns: Andrei.
  Cioburile sufletului meu. Trioxide chocolate.۩ 1 2.488 25-05-2011, 05:54 PM
Ultimul răspuns: IceCat
  Muzica sufletului meu ..Chris. 32 16.845 10-05-2011, 09:15 PM
Ultimul răspuns: Rinnie
  Apa, muzica si tu tamoshiku 7 6.042 30-01-2011, 12:36 AM
Ultimul răspuns: Alyssia~Bulinuta~Roz
  Heroina sufletului - Return to innocence LivingInYourLettersMikela 0 1.764 16-08-2010, 11:59 PM
Ultimul răspuns: LivingInYourLettersMikela


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)