Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Misterele intunericului [Renee x Yoko]

#51
Din nou am onoarea sa fiu prima:d. Imi pare rau ca am postat asa de tarziu :gomene:

Capitolul 19
Mi-a placut forarte mult
Acum chiar ai invatat ce este descrierea adevarata
Imi place ca ai pus capitolele la un interval de cateva ore, e ceva remarcabil

Capitolul 20
A fost foarte perv, chiar imi place
Evoluezi la fiecare post
Ai descris foarte bine, dar ar trebui sa pui la inceputul capitolului 18+:)
In rest e super ;)
cotinua tot asa :bye:
Leon Oswald Addiced=> My love, don't touch my boy, he's mine!!!



Fav quote: ''Maimutele cad din copaci, Leon cade de pe traprez''(Kaleido star)


[Imagine: chibi_1654.gif]
Miko, chibi-ul lui ayame_sasuke
- chibi and monkey

#52
Mda...intr-adevar evoluezi...
Aceste ultime doua capitole m-au uimit cu adevarat. Ai fost mi expresiva si mai axata pe actiunea propriu-zisa. bravo!
Mi se pare ca esti mai matura si mai concentrata...te felicit.
Sunt extrem de curioasa ce planuiesti sa faci cu cei doi...momentan nici nu stiu la ce sa ma astept...si asta e un lucru bun (esti imprevizibila)
Astept nextu
ciao :bye:

#53
XXI.O viata linistita


Dimineata sosi repede,razele soarelui patrunzand prin perdelele camerei lui Renee.Cei doi dormeau imbratisati,lumina alunecand jucausa pe corpurile lor.Renee deschise somnoroasa ochii si observa ca Yoko se trezi.Il intreba,zambind:
-Buna dimineata.Ce zi este azi?
-Buna dimineata.E miercuri,22 decembrie.
-Deci,mai e timp sa facem bradul.Cred ca ma duc sa fac dus,apoi,poti si tu.Iar,mai tarziu trebuie sa decoram casa.
-Ok.
Bruneta se indrrepta vioaie spre baie.In sfarsit isi gasise fericirea.Putin adormita,se pregati sa intre in cada,plina de spuma,cand Yoko o imbratisa,lunand-o pe sus si aruncandu-se amandoi in apa.
Se aseza deasupra ei,sarutand-o usor pe buze,iar mai apoi pe gat,maini si piept.Limba acestuia explora fiecare particica din corpul tinerei,ducand-o in extaz.Aceasta il imbratisa si amandoi se sarutara pasional.Spuma alba si balonasele de sapun zburau vesele imprastiind parfum in intrega baie.
Cei doi stateau imbratisati,fata punandu-si capul pe pieptul lui si trasand linii cu degetul pe acesta.In cele din urma,spuse visatoare:
-Stii,niciodata nu am crezut ca pot iubi pe cineva asa de mult.Langa tine sunt fericita.Te iubesc.
-Stiu.Si eu simt acelasi lucru.Langa tine sunt fericit.Dar eu nu te iubesc...te ador.
Cei doi se sarutara apasat,iar peste cateva minute se indreptara spre dormitor,imbracandu-se pentru oras.Fata isi lua o rochie alba cu mov si niste sandale albe.Ca bijuterii avea cerecei si bratari argintii si mov si o poseta care se asorta cu rochia.Baiatul purta o camasa alba si o pereche de pantaloni negrii.
Fata spuse linistita:
-Azi trebuie sa imi vina masina.Ma duci pana atunci sa fac ceva cumparaturi?
-Desigur,dar va trebui sa ma suporti un sfert de ora pana rezolv ceva la firma.
-Cred ca pot sa ma sacrific.spuse bruneta razand.
Cuplul iesi pe usa,indreptandu-se spre Volvo-ul argintiu al lui Yoko.Baiatul ii dsechise galant usa,fata asezandu-se pe locul de langa sofer.Apoi,baiatul se urca rapid si conduse pana in fata firmei,lasand-o pe Renee pana peste drum,la hipermarket.
Fata ii zambi calduros si se indrepta spre intrare.Trebuia sa faca provizii pentru urmatoarele zile.Isi lua un carucior si se gandi sa inceapa cu mancarea:lua cateva kilograme bune de fructe si legume,niste branzeturi si carne foarte multa.
In timp ce se gandea daca sa cumpere ulei,un sentiment de nerabdare o cuprinse.Simtea cum fericirea izvora din ea,facand-o sa nu aiba stare.De cand era impreuna cu Yoko putea zice ca se simte implinita.
Intr-un final arunca cateva conserve,la intamplare si se indrepta spre casa de marcat,cand isi aminti:ii trebuia un cadou pentru Yoko.Grabita,plati si fugi la un magazin din supermarket.Defapt era o bijuterie.Intra inauntru si se hotari sa ii cumpere un ceas.Dar,care?
Isi muta privirea peste vitrinele stralucitoare,cercetandu-le cu atentie.In cele din urma,vazu un ceas barbatesc,negru,cu tot felul de accesorii moderne.I se paru dragut,asa ca il lua.Se indrepta spre iesire,punand cadoul in poseta ei.Asa nu il va vedea.
Spre surprinderea brunetei,Yoko era tot in fata,asteptand.Cand o vazu mirata,spuse:
-Doar nu era sa te las sa urci pana sus cu bagajele astea?
-Ai dreptate.Hai sa le punem.
Le asezara pe bancheta din spate si plecara amandoi spre intrarea in cladire.Toti angajatii intorceau privirile surprinsi ca Yoko era cu cineva.Femeile erau geloase,pe Renee,caci cuplul se tine de mana,iar barbatii pe Yoko,pentru ca bruneta era superba.
Urcara cu liftul pana la etajul unde avea Yoko biroul si intrara linistiti inauntru.Baiatul sea seza la birou,in timp ce fata se asez pe canapea.Era amuzata.Nu crezuse ca il va vedea la birou,semnand acte,in loc sa lupte.
Baiatul incepu sa semneze documentele,in timp ce Renee citea o revista de pe masuta.Razele soarelui patrundeau jucause prin perdele,camera fiind luminata partial.Nu trecura mai mult de zece minute si acestia plecara,bucurosi ca aveau liber cel putin o saptamana.
Urcara in masina,indreptandu-se spre casa.Ajunsi in apartament,Renee incepu sa despacheteze,iar Yoko amplasa bradul.Zici ca traiau de o eternitate impreuna.Bruneta lua niste cutii de ornamente de brad si el aseza pe canapea.Telefonul suna zgomotos.Fata raspunse.Era cel care trebuia sa ii aduca masina.Din nu stiu ce probleme nu putea sa o aduca decat maine.Renee inchise celularul putin nervoasa.Oare cat av ami trebui sa astepte?
Se resemna si incepu sa scoata ambalajul de la beculete.Amandoi incepura sa impodobeasca bradul in tacere.Dupa vreo doua minute de liniste,Yoko spuse:
-Craciunul il petrecem acasa,dar dupa ce trece,vreau sa te duc in Lumea de Apoi sa iti arat ceva.
-Ok.
Fetei i se paru asa de linistitor cuvantul ''noi''.Nu crezuse ca ii va placea asa de mult sa il auda.Yoko aseza un glob rosu pe o ramura din apropiere,in timp ce Renee punea o steluta in partea de sus.Plictisita,spuse:
-Nu putem sa impodobim prin magie?
Yoko o privi usor amuzat si spuse:
-Ba da.
Pocni din degete si globurile,stelutele si betela zburau asezandu-se pe brad.Beculetele se unduiau stralucitoare. Totul era la locul lui,cu exceptia stelei aurii.Tot bradul era rosu cu auriu.
Yoko lua steau si i-o dadu sugestiv fetei.Aceasta se urca pe un scaun si o puse in varf.Baiatul pocni pentru a doua oara din degete,peste brad asezandu-se un sclipici auriu.
Fata zambi multumita.Yoko o cuprinse in brate sarutand-o pe gat.Renee se intoarse si ii dadu un sarut usor.Yoko vru sa il continuie,dar fata sari din bratele lui zicand:
-Daca vrei mai mult trebuie sa ma prinzi.
Baiatul zambi fugind dupa bruneta.Aceasta se ascunse dupa dulap.In cele din urma o prinse,aruncandu-se amandoi in pat.Yoko o saruta tandru pe gat,amandoi cufundandu-se in intunericul serii.




Multumesc de com.Sper ac va placut!:zuppy02:

#54
ohh...!Craciunul! cat de mult a trecut...si cat mai este pana se intoarce!Adorabil!
M-a cuprins nostalgia,zau!
Imi place, m-ai facut sa-mi amintesc o gramada de lucruri frumoase.
Totusi, trebuie sa-ti spun ca dialogul a fost destul de ciudat...adica, propozitiile au fost destul de scurte. E in regula si sa le faci lungi, dar parca atat de scurte ii da textului o anumita abruptete. Dar e foarte bine ca ai mai lasat luptele in pace. E mai real sa aiba si putin timp pentru ei.
Astept nextul cat mai repede!
Ciao! :zuppy02:
P.S. Evita sa tot spuna O.K. E destul de enervant cand citesti, desi stiu ca in viata de zi cu zi se obisnuieste. Cred ca ar merge mai bine si un "Hmm.." sau "Aha" sau "Sigur, sigur" sau ce va de genul. Sunt destul de zapacita, asa ca iarta-mi interventia, dar ma supara sa gasesc un cuvant de mai multe ori in acelasi captol.
Next! :zuppy02:

#55
heeeeey
Sys am trecut si eu pe aici
Ce pot sa zic...un capitol frumos ca de obicei
Imi place ca lasi spatiu dupa fiecare semn de punctuatie, asta ii da un aspect frumos ficului. Am observat ca ai repetat de multe ori cuvantul ''yoko'' , se aude putin deranjant, dar nu are nimic, prima abatere de genul asta, se iarta :))
PS:si eu am avut bradul de craciun rosu-auriu cu steluta in varf
chuu si gambate in continuare :bye:
Leon Oswald Addiced=> My love, don't touch my boy, he's mine!!!



Fav quote: ''Maimutele cad din copaci, Leon cade de pe traprez''(Kaleido star)


[Imagine: chibi_1654.gif]
Miko, chibi-ul lui ayame_sasuke
- chibi and monkey

#56
XXI.Luminisul



Renee se trezi odihnita si linistita.Intoarse capul ametita,cautandu-l cu privirea pe Yoko.Patul era gol.Se pare ca plecase in Lumea de Apoi.Fata se ridica din pat,intinzandu-se ca o felina.Intra in baie,asteptand sa se umple cada.Astazi avea foarte multa treaba.
Se arunca in apa,scufundandu-se in spuma stralucitoare.Sufla usor,balonasele colorate zburand,stralucirea soarelui facandu-le sa sclipeasca.
Bruneta se ridica,luand un prosop si stergandu-se.Intra in dressing,luandu-si o bluza neagra si o pereche de pantaloni albi.Isi prinse parul intr-o coada,lasandu-si libere cateva suvite.Se indrepta spre bucatarie si se apuca de gatit.Maine era ajunul si ar trebui sa pregateasca macar putina mancare.
Incepu sa taie legume pentru a face salata de beouf.Intre timp,o suna pe Alice,dand pe speaker ca sa poata vorbi in timp ce lucra.Alice spuse vesela:
-Buna,ce faci?
-Buna.Fac ceva mancare pentru Craciun.
-Cum asa?Tu niciodata nu gatesti mult de sarbatori pentru ca esti singura.
-Da.Asa a fost pana acum.
-Pana acum?Nu imi spune ca esti cu cineva?Cum arata?E dragut?De cat timp sunteti impreuna?
-E perfect.Are de toate si suntem impreuna de doua zile.
-Wow.Pe unde l-ai gasit,ca mi-ar trebui si mie unul?
-Sa zicem ca a fost magie.In fine,tu ce mai faci?
-Pai bine,ma plictisesc.Nu prea am cu cine sa ies in oras.
-Scuza-ma,dar sunt ocupata.
Renee puse salata gata facuta in frigider.Apoi,incepu sa toace vinetele.Usa se deschise,Yoko facandu-si aparitia.Baiatul ii zambi si se apropie de ea,sarutand-o pe buze.Bruneta ii zambi si spuse:
-Scuze Alice,dar trebuie sa inchid.Te sun mai tarziu.
-Inteleg spuse fata razand.Distractie placuta!Pa-pa!
Renee apasa pe buton si il inchise.Yoko ii spuse:
-Am fost in Lumea de Apoi.Totul e linistit,temporar.
-Bine.Macar puteam sta linistiti un timp.
Cuplul fu intrerupt de sunetul soneriei.Renee fugi sa deschida,in fata ei aparand un baiat de vreo 27 de ani,brunet si zambaret.Acesta spuse:
-Am venit cu masina.Am parcat-o jos.Va trebui sa mergeti sa verificati daca totul este in regula si apoi sa semnati cateva documente.
-Bine.Imediat,numai sa imi iau jaketa.
Fata se imbraca si ii zambi lui Yoko,iesind pe usa.Cei doi coborara scarile,baiatul conducand-o pe bruneta la masina.Dupa cateva minute de inspectata Volvo-ul negru,fata aproba.Baiatul ii intinse cateva documente.Renee le semna citet,citindu-le in mare.Apoi,lua cheile,inchise masina si urca dinnou in bloc.
Cand ajunse sus,il gasi pe Yoko in living.Statea linistit band o cafea.Fata se apropie usor,baiatul intorcand capul.Apoi spuse:
-Ai rezolvat?
-Da.In sfarsit am masina mea.Ce s-a mai intamplat in Lumea de Apoi?
-Mai nimic.Se pare ca Diana e ranita si te injura peste rot.Consiliu batranilor se va ocupa de treburi in saptamana asta.Caleb nu si-a mai facut aparitia.
-Asta e bine.Am facut de mancare pentru azi si pentru urmatoarele doua zile.Acum ce facem?
-Ce zici sa ne plimbam umpic?
-De acord,dar unde?
-O sa vezi.
Yoko o lua de mana,fara sa ii mai zica nimic si se teleporta.Bruneata se trezi in mijlocul unei paduri intunecate.Initial crezuse ca este vorba de aceasi padure prin care trecuse,acum,cateva zile,dar cand Yoko o conduse printre copaci,descoperi ca se insala.
Lumina filtrata printre cengile arborilor,aluneca pe firele ierbii,stralucind.Aerul era proaspat si parfumat.Vantul adia usor,jucandu-se cu frunzele de pe crengi.Cealalta padure nu fusese asa.Lumina nici nu existase,iar aerul era innabusitor.
Yoko o conduse in inima padurii,fata poticnindu-se dupa el.Calca din cand in cand pe crengi rupte,alunecand.Totusi,nu cazu,fiind sustinuta de baiat.
Dintr-o data,ajunsera in mijlocul unui luminis.Copacii formau un cerc perfect,locul semanand cu o scena.Razele soarelui straluceau si mai puternic,aerul insusi sclipind.Renee ramasese surprinsa de frumusetea locului.Baiatul zambi asezandu-se pe iarba verde.Fata il urma,punandu-si capul pe pieptul lui.Apoi il intreba visatoare:
-Cand ma mai inveti vraji?
-Mai vrei?
-Normal.Doar sunt vrajitoare.
-Am sa te invat lucruri noi.De exemplu cum sa misti lucrurile cu mintea.
-Serios?Cum se face?
-E greu.Trebuie sa te concentrezi cu putere asupra unui lucru.Trebuie sa ai grija sa nu iti pierzi concentrarea.
Yoko se uita fix la o piatra,iar imediat,aceasta incepu sa tremure,ridicandu-se in aer.Fata privi piatra,iar cand baiatul isi cobori privirea,pietricica,cazu.Renee zambi si incerca si ea.Reusi sa faca piatra sa tremure,dar nu si as o ridice.
Dupa un minut de concentrere,renunta.Ofta usor,iar Yoko spuse razand:
-Doar nu te asteptai sa fie asa usor?
-Pai...sa zicem ac e destul ed greu.
-Vei invata cu timpul.Ai rabdare.Cel mai greu e cu lucruri mari.Vei afce multe exercitii.
-Ti-e iti e usor s-o spui.
Baiatul zambi si rase.O imbratisa usor,sarutand-o pe frunte.Au stat cel putin doua ore in natura,pierzand notiunea timpului.Stateau imbratisati discutand diverse.La un moment dat,Yoko se ridica spunand:
-Cred ca am stat destul.Sa mergem.
O prinse usor de mana,teleportandu-se in apartament.Renee privi pe geam observand ca incepuse sa ninga.Vazu privirea lui Yoko,care o urmarea si ii intoarse una intrebatoare.Cum putea sa fie vara,in aceea padure?Baiatul sesiza si spuse:
-Sa zicem ca e doar magie.
Bruneta ofta zicand:
-Ma dau batuta.
Se apuca sa decoreze casa.Lua lumanari parfumate,asezandu-le in diferite parti ale casei.Intra in bucatarie, incepand sa incalzeasca mancarea.Amesteca in liniste in oala.Apoi,se aseza la masa,peste cateva secunde venind si Yoko.
Mancasera discutand diverse.Renee se scula si spala vasele.Obosita,casca si se indrepta spre camera.Se tranti pe pat si deschise cartea de pe noptiera.Incepu sa citeasca si termina cateva pagini bune,dar Yoko o ''deranja''
sarutand-o pe gat.Fata zambi si rase,saruturile lui gadiland-o.Baiatul o imbratisa amandoi ''adormind'' in noapte.

Multumesc de com

#57
XXII. Varcolaci

Dimineata Ajunului veni repede. Renee se trezi odihnita si vesela. Se ridica usor,ciufulindu-si parul de abanos.Fugi desculta in baie,intrand in cada. Dadu drumul incet la dus,picaturile calde coborand pe corpul perfect al acesteia.
Caldura apei o cuprinse,tremurand usor.In cele din urma inchise dusul si se inveli cu un prosop. Imbracata in materialul moale,intra in dress-ing de unde isi lua un tricou mov si o pereche de pantaloni negri,buni prntru statul in casa.
Se imbraca repede,prinzandu-si parul intr-o coada.Apoi,se duse langa pat si incepu sa intinda cearsaful.
Fugi in bucatarie unde gasi cafeaua facuta si mancarea pusa pe masa. Ridica din sprancene si se apropie de scaun.Atunci observa pe coltul mesei un bilet pe care scria citet:

[i]Am fost chemat urgent in Lumea de Apoi. Se pare ca au aparut noi du?mani .In padure s-au vazut vreo cinci v

#58
XXIII. Craciunul

Fulgi cristalini se aseaza pe geamul rece,asa cum literele se aseaza pe o fila din cartea ingerilor. Zapada este uriasa,vantul adiind usor.
Intr-o camera ,Renee se trezeste vesela,sarutandu-l pe Yoko.Baiatul ii zambi dulce si o imbratisa. Aceasta spuse somnoroasa:
-A venit Craciunul. Cat este ceasul?
-Deja,este ora 10.Hai mai bine sa desfacem cadourile.
Fata ramase surprinsa.De cand primea ea cadouri?E drept ca si ea ii luase lui Yoko un ceas si inca vreo doua cadouri,dar nu se astepta ca acesta sa ii cumpere ceva.
Incet,se ridica din pat,mergand in living.Sub bradul de Craciun se aflau câteva cadouri frumos impachetate. Renee se apleca,luandu-le pe acelea pe care scria numele ei. Il deschise pe primul,din el facandu-si aparitia un set frumos de bijuterii. Era finut si mergea al orice.
Dupa ce il examina câteva secunse, ridica cel de-al doilea cadou. In el se afla o rochie frumoasa,roz. O privi mai atenta,descoperind ca este chiar rochia care se vanduse in magazin si pe care nu a putut sa o cumpere.
Uimita pana peste masura,sari in bratele lui Yoko,sarutandu-l pasional.Acesta ii zambi fermecator si spuse:
-Mai este unul.
Bruneta privi cadourile surprinsa.Langa cele ale lui Yoko mai era inca unul care parea destul de mare. Curioasa, il deschise. In cutie erau mai multe lucruri interesante:un glob de cristal,o clepsidra mica prinsa de un lant din argint,o carte mare si neagra si o cutiuta care continea un inel mic si frumos cu diamant.
Yoko se apropie si spuse:
-Cred ca ar fi cazul sa-ti explic. Cadourile astea au legatura cu lumea magica.Punandu-ti mana pe acest glob de cristal si gandindu-te la o anumita vreme sau la un anumit loc,poti sa schimbi timpul de afara si as mergi unde te-ai gandit.
Fata lua globul nerabdatoare si se gandi puternic al o zi cu soare.Afara,se insenina numaidecat. Bruneta zambi si schimba vremea la loc.
Apoi,se gandi la scoala ei si dintr-o data se afla acolo.Era putin speriata,dar si uimita.Mai incerca o data,aparand in living.Yoko zise:
-Bun.Vad ac te descurciClepsidra va trebui sa o porti mereu,deoarece cu ajutorul ei poti opri timpul.Pur si simplu o intorci,iar tu si persoanele pe care le tii de mana nu veti fi afectati.
-Wow.Imi va fi de folos.
-Asa este.Cartea contine mii de vraji puternice si apartine unei vrajitoare a intunericului.Tu fiind ca si ea,o poti folosi.
-Si inelul?
-Inelul este cel mai interesant.Isi schimba culoarea dupa starea ta de spirit,straluceste cand esti in pericol si este strans legat de corpul meu.Daca patesc ceva vei stii si eu la fel.Plus ca te si apara.De aceea,te voi ruga ca pe el si pe clepsidra sa ii poti mereu la tine.
-Si restul?Ar putea fii de folos.
-Nu iti fa griji. Fiecare vrajitoare are o aura.Pe aura ta se pun lucrurile magice,iar cartea si globul s-au pus deja. Cand le chemi vor veni.
-Offff.Mai am atatea de invatat.
-Vei invata cu timpul.Ti-am adus asta pentru a te mai inveseli.
Yoko scoase un pufulete roz si micut,carea zbura de acolo acolo si care vorbea.Renee il privi uimita si rase cand acesta mai ca se lovi de perete. Ii multumi inca o data baiatului si il indemna sa desfaca cadourile.
Yoko il deschise pe primul in care se afla ceasul pe care il cumparase fata.Baiatul si-l puse la mana si parea ca ii place foarte mult.In a doua cutie era o camasa alba cu un trandafir negru pe ea,iar in a treia un pandantiv cu jumatate de inima,facut special pentru baieti.Renee zise:
-Eu am cealalta jumatate.
Baiatul ii multumi,sarutand-o. Dupa câteva minute de „multumiri” cei doi se hotarara sa petreaca sarbatoarea acasa,a doua zi urmand sa mearga in Lumea de Apoi,fiind o petrecere.
Renee se intinse pe pat,chemandu-si in gand cartea.Aceasta aparu numaidecat.Bruneta o deschise si citi cu voce tare o vraja.Vroia sa vada ce putea face.Spre surprinderea ei,in camera aparura fluturi negrii care raspandeau parfum si sclipici si de transformau in trandafiri.
Cand Yoko intra in camera,ramase surprins de intreaga intamplare.Fata zambi dulce si zise:
-S-a facut tarziu. Mancam?
-Da,sigur.
Mersera in bucatarie asezandu-se la masa.Intai,servisera un aperitiv micut,iar apoi o supa de pui.Baiatul ramase uimit de cat de bine gatea fata.La final,mancara o friptura de pui cu cartofi la cuptor,iar ca desert,prajitura cu visine.
Timpul trecuse repede,chiar daca cei doi nu isi dadeau seama.Petreceau clipe frumoase impreuna si stiau ca viața lor nu va mai fi mereu asa de linistita.
Mai spre seara,cei doi se uitara la televizor,la diverse filme pentru Craciun.Priveau cu placere comediile,care se dovedeau perfecte pentru o zi de iarna.
Dupa un timp,Yoko o trase pe Renee in baie.Fata privea surprinsa la cat de frumos era aranjata.Peste tot straluceau lumanari parfumate,iar pe jos se aflau trandafiri rosii.
Cuplul intra in cada,bucurandu-se de spuma de puf. Parfum de trandafiri plutea in aer,iar balonase straluceau si se jucau prin incapere..Renee spuse:
-Multumesc pentru a asemenea zi.
-N-ai pentru ce.Imi place sa te fac fericita.
Fata zambi punandu-si capul pe pieptul lui.Dupa un timp,iesira afara din cada.Renee se imbraca cu o rochita rosie din dantela,iar Yoko cu o camasa si o pereche de pantaloni.Se dusera in living,pornind televizorul si asezandu-se pe canapea.Bruneta facu ciocolata calda si o aduse in camera.
Se intinse,stand ghemuita in bratele lui.Amandoi beau incet ciocolata calda,fiecare pretuind aceste clipe.Pufuletele pe care Renee il numise Fluffy,zbura vesel,ghemuindu-se langa cei doi.
Timpul trecuse repede,ceasul aratand 12.Fata isi afunda capul in pieptul baiatului,amandoi lasandu-se cuprinsi de un somn adanc.

#59
XXIV .Din nou in Lumea de Apoi

Cand se trezi dimineata,Renee era fericita si odihnita.Isi facu in graba toaleta si al insistentele lui Yoko,incepu sa-si stranga lucrurile.
Se hotarasera sa mearga in Lumea de Apoi si sa stea vreo trei zile.Regele sosise alaltaieri,iar cu ocazia asta el si Yoko vor putea rezolva problema cu varcolacii,iar maine seara vor participa la o petrecere data de Rege.
Renee isi arunca c

#60
Atentie!!!
Am pus dialog mult intentionat,deoarece ei clarifica intreaga perioada petrecuta impreuna.V-as ruga sa nu va legati de acest lucru in com adik sa nu scrieti ceva de genul: Dialogul a fost prea lung;Este prea putina descriere...etc.Dak doriti puteti scrie lucruri de acest gen,dar nu le voi lua in considerare.Scuze daca va deranjeaza acest lucru si dak cineva are ceva impotriva l-as ruga sa imi dea un pm.


XXV.Confesiuni

Yoko se tranti pe pat,zambind fermecator.Bruneta se indrepta catre el,nerezistand tentatiei de al saruta.
Buzele lor se unira intr-un sarut arzator,limba brunetului explorand lent gura ei.Un puternic parfum de trandafiri inunda simturile fetei,facand-o sa-si dorasca mai mult.
Isi puse o mana pe fata lui,in timp ce pe cealalta si-o impleti in par.Yoko o trase la piept,sanii ei fiind turtiti de abdomenul lui tare.O mangaie pe spate,in timp ce o saruta cu pasiune.
Sarutul continua asa cateva minute,amandoi hranindu-se lacomi din savoarea lui.La final,se oprira,tragandu-si rasuflarea.
Baiatul o lua in brate,fata punandu-si capul pe pieptul lui.Statura asa,cateva minute, bucurandu-se de linistea divina.Apoi,Yoko spuse:
-In seara asta vreau sa vorbim despre noi.Niciodata nu am discutat despre cum a inceput relatia.Tot timpul am fost prea ocupati cu salvatul lumilor.
-De acord.Sunt curioasa……De ce m-ai ales pe mine?Ai fi putut avea orice fata iti doreai,mai ales ca eram o simpla muritoare.
-Nu stiu.A fost spontan.Asa am simtit.In ochii mei erai foarte speciala.In seara cand te-am vazut m-a mirat faptul ca o persoana atat de normala poate fi vrajitoare.Te-am sarutat,asa cum trebuia sa fac,pentru a ma putea vedea,iar apoi am vrut sa plec.Totusi,am ramas surprins cand m-ai rugat sa mai stau.Cred ca atunci m-ai vrajit pentru prima oara.De aceea,te-am sarutat si a doua oara,fara sa am un motiv intemeiat.Dar,te-am adormit fiindu-mi frica ca daca mai stai treaza ma vei atrage si mai mult.Nici nu iti poti inchipui cat de tare m-ai fermecat.
Renee statu pe ganduri,fiind mirata de ce auzise.Mereu crezuse ca Yoko nu fusese atras de ea,de la inceput.Acum,cand isi dadea seama ca se inselase,totul parea mai frumos.
-Si tu m-ai fermecat,deoarece,fara sa vreau,ti-am pus acele intrebari.Nici nu stii cat de nervoasa am fost pe mine a doua zi.Toata ziua am incercat sa te uit si chiar descoperisem ca miros ca tine,a trandafiri.Cand in final te uitasem……
-Atunci am reaparut.Se putea vedea supararea pe fata ta,dar mai era ceva indescifrabil,cred ca dorinta.
Renee se inrosi,amintindu-si.Da,oarecum fusese fericita ca-l intalnise.Dar,era si foarte confuza.
-Apoi,ai venit cu propunerea ta si m-ai dat peste cap.Sincer,m-am tot gandit la asta,dar nu stiam ce raspuns sa dau.
-Ar fi fost interesant sa aflam raspunsul.Muream de curiozitate,dar venirea monstrului te-a obligat sa accepti.Oricum,am fost foare furios ca nu m-ai chemat si in mod inconstient,fericit ca traiesti.
Bruneta zambi amintindu-si cat de fericita,dar si obosita fusese cand Yoko o tinuse in brate.Acesta paru ca-i citise gandurile,caci zise:
-Da si eu m-am simtit bine,cand te-am tinut in brate.
-Apoi,continua Renee vrand sa parcurga povestea,am mers in Lumea de Apoi.Nu zic ca nu am fost speriata,dar m-am simtit si bine dupa ce am luat puterea.Parca eram intreaga.Tu m-ai invatat timp de o spatamana cateva vraji,care,trebuie sa recunosc,m-au terminat
-Iar apoi,in mod inexplicabil,m-ai enervat intalnindu-te cu Kay.Am gasit tot felul de motive,dar defapt eram gelos.Si chestia care m-a enervat cel mai rau,a fost ce ti-a facut Caleb.Daca stii ce groaznic aratai…..
-Multumesc.
Amandoi rasera,gandindu-se la ce s-a intamplat.Intr-adevar,Caleb aproape ca o terminase pe bruneta.
-La plecare a fost mai bine,mi-a placut cum i-ai raspuns lui Caleb.Totusi,m-am ingrijorat la final,cand el a zis ca viata ta e o minciuna….
Se opri speriat ca fata s-ar putea intrista.Totusi,aceasta ii zambi si spuse:
-Nu conteaza.Nu ma mai doare asa de tare.Apoi,am fost o data cu tine la firma.M-am distrat cand ma invidiau toate fetele.
Yoko rase,amuzat de gelozia fetei.Oricum,si el fusese la fel.Acesta spuse:
-Apoi,ne-am luptat cu acel monstru.Cand am ajuns acasa,ti-am adus telefonul si m-ai luat pe nepregatite cu tinuta ta.Oricum,eram putin nervos pe Kay.Cum isi putea permitea un muritor ca asta sa-ti trimita un asemenea mesaj?
Au ras amandoi,stand imbratisati.Momentele de gelozie fusesera cu adevarat amuzante.
-Dupa aceea …Cei sapte Mari.
Amintirea lor era dureroasa avand in vedere ca erau cauza despartirii lor.
-Iar apoi….am renuntat.A fost un gest prostesc,dar eram prea afectata.
-Stiu.Poate ca nu ma crezi,dar te-am inteles.Cred ca si eu as fi facut la fel.
-Dupa o vreme,Eric m-a urmarit prin scoala.Eram terifiata,dar si incapatanata.As fi fost in stare sa mor,doar sa nu imi folosesc puterile.Puteam muri,noroc ca el a facut sa ne teleportam.Cand te-am vazut luptandu-te cu Caleb am fost tare ingrijorata.
-Da,iar eu nu mai puteam de gelozie,cand Caleb s-a apropiat de tine.Totusi,am gresit lasandu-te sa ma aperi,crezand ca sunt in pericol.Ti-am ranit sentimentele.Si te-am dat si peste cap,sarutandu-te.
-Defapt,sarutul a fost chiar placut.
Amandoi zambira,rememorand intamplarea.Toata noaptea se gandisera la sarut.
-Iar,dupa aceea Caleb mi-a spus o parte din adevarata moarte aparintilor mei.
-Si l-ai crezut.Cand am vazut ca ai mai mare incredere in el,mi-am pierdut mintile.Eram gelos.
-Da…..recunosc ca am gresit.Dar,eram asa de curioasa!Dupa aceea,ne-am sarutat.Apoi,m-am simtit vinovata.Nu trebuia sa te las sa pleci,asa imi dicta inima.Cand v-am intalnit pe centru,am crezut camor de nervi,dar eram si bucuroasa ca te-am vazut.
-Apoi,Caleb a incercat sa te faca sa ma urasti.Stii cata durere as fi vrut sa-I provoc,atunci cand te-a sarutat?M-am simtit usurat cand l-ai respins.Iar,in final ti-ai dat seama cine esti cu adevarat.
Amandoi se lasara cuprinsi de amintirile ce-i uneau.Linsitea se asternu ca un voal de matase.Renee se cuibari langa Yoko,sarutandu-l usor pe gat.Acesta o mangaie pe par.Bruneta isi continua jocul inca putin,iar apoi spuse:
-Cat timp nu ne-am vazut Eric s-a indragostit de mine si a vrut sa plec cu el.Zicea ca oamenii sunt plini de ura.Era sa-l cred,dar o batranica mi-a aratat adevarul.
-Esti puternica,deci poti trece peste orice.Plus ca sunt pre aincrezator ca sa fiu gelos pe el.Apoi,destinul ne-a adus iarasi impreuna.Te-am vazut la cafenea.
-Mai ca nu-mi venise rau cand te-am vazut acolo.Tremuram toata.Cand am ajuns acasa,mai ma calmasem,dar a trebuit sa plec in Lumea de Apoi.Am fost foarte ingrijorata.M-am simtit foarte bine cand ne-am tinut de mana.Iar,apoi….noaptea magica.
Renee se inrosi gandindu-se la perioada pe care o petrecuse cu Yoko si la cat de frumoasa fusese aceasta.Cand se uita la baiat,putuse sa jure ca vazuse o tenta de roseata.
Se intinse spre el,sarutandu-l usor si pasional.Acesta o trase mai aproape,punandu-si mainile pe spatele ei.Cu miscari pasionale,fata isi impleti mainile in parul lui,jucandu-se cu limba in gura acestuia.
La un moment dat se opri,Yoko incercand sa continue.Intocmai ca o pisica,bruneta isi trase fata,lasandu-l pe baiat sa-si doreasca mai mult.Amandoi zambira si continuara sa joace acest joc,pana ce baiatul o trase pe fata sub el,sarutand-o pasional.
Amandoi erau bucurosi ca-si marturisisera sentimentele,iar dragostea devenise si mai profunda.Trecuse deja de miezul noptii,dar nu erau obositi.Vroiau sa petreaca cat mai multe clipe frumoase de care sa-si aminteasca.Pana la urma aceasta noapte fusese binefacatoare.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Misterele vieti[SasuSaku] ~Pufarina~Puff~ 2 3.117 03-09-2011, 03:36 PM
Ultimul răspuns: sharma_sakura
  In lumina Intunericului Mindy 3 3.369 19-04-2011, 11:11 AM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Misterele unei prieteni ohaio_angel 10 7.237 09-04-2011, 09:14 AM
Ultimul răspuns: MaDy^^
  Dincolo de limitele intunericului si luminii(Naruto) :.:. Onytsa :.:. xOxO 19 14.212 12-05-2010, 03:09 PM
Ultimul răspuns: Elena.
  Dragoste in umbra intunericului Andrutza 20 14.542 20-06-2009, 10:00 AM
Ultimul răspuns: Andrutza


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)