Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Misterele intunericului [Renee x Yoko]

#21
Vreau idei despre ce vreti sa se intample in conti!!:zuppy11:

X.Cei sapte Mari


In ultimele zile Renee invata o tehnica destul de complicata,numita:Lampa intunericului.Aceasta consta in toata puterea fetei acumulata,intr-o bila uriasa.Cand aceasta era aruncata,raspandea peste tot intunericul.
Yoko ii explica fetei ca este o tehnica foarte puternica si poate muri,daca isi pierde controlul,deoarece puterea pe care o strange in aceasta bila,poate exploda ranind-o.
Invatarea si stapanirea acestei tehnici fusese foarte grea.Renee avea numai taieturi pe maini.Fata nu stapanea inca bine tehnica si Yoko o sfatui as nu o foloseasca pentru un timp.
Intr-o zi rece de noiembrie,fata se intorcea de la scoala,cand simti o prezenta stranie.Cu pasi repezi se indrepta spre parc,de unde simtea ca vine energia negativa.In parc nu era nimeni.Vantul misca fantomatic leaganele si norii cenusii se adunau pe cerul plumburiu.
Cand,deodata,in fata ei aparura sapte monstrii,care mai de care,mai ciudati.Peste o clipa,se pusera pe doua coloane pentru ai face loc,chiar lui Cleb,conducatorul lor.Acesta spuse:
-Acestia sunt cei 7 Mari.Ei sunt monstrii creati,chiar de mine.Unul cate unul,se vor lupta cu tine.Nu ai cum as ii invingi.
-Mai vedem noi.spuse increzatoare fata.
Baiatul zambi,iar in spatele fetei isi facu aparitia Yoko.Caleb ii spuse:
-Acum ca suntem toti aici,ce-ar fi as inceapa jocul?Cine va lupta primul cu ei?
-Eu stapane,spuse monstrul care era mai aprope.
-Atunci asa sa fie.
Cu totii plecara lasandu-i pe Yokos si pe Renee cu monstrul.
-Eu ma numesc Bazol si sunt primul monstru.spuse acesta
Fara sa mai spuna nimnic ii ataca.Timp de 10 minute,intreaga lupta fu un schimb de mingi magice.Monstrul fusese si el ranit,dar se tinea bine.Fata si baiatul stateau ami prost cu energia.Vazand asta,Bazol lupa de pe o straduta ingusta un baietas de vreo 4 ani.Acesta ear speriat si tremura.
-Da-i drumul!!!tipa Renee.
-Nu inca.
Bazol arunca asupra lor un fel de patura neagra.Erau inchisi intr-un fel se sfera neagra nemaivazand si nemaiauzind nimic.Yoko fu lovit de cateva ori,nevazandu-si inamicul.Renee in schimb era lovita constant.Intr-un final se hotari:
-Trebuie sa folosesc Lampa intunecata.
-E prea periculos!
-Trebuie!
Renee isi stranse toata puterea in mana si fara a mai sta pe ganduri,arunca sfera cat colo.Puterea ei era coplesitoare incat sparse sfera neagra a lui Bazol.Puterea sferei intunecte o tranti pe Renee si pe Yoko pe jos,la fel si pe Bazol.Copilul nu fu ranit.Bazol era pe cale sa fie distrus,dar cu ultima lui putere spuse:
-Poate ca m-ai invins,dar ceilalti o sa te invinga.Totusi,nu plec singur.
-NUUUUUUUUUUUUUUUU!!!tipa Renee,dar era prea tarziu.Bazol infipse o sageata in inima copilului,care muri pe loc,iar monstrul se facu cenusa.
Afara incepu sa ploua,iar din ochii fetei curgeau lacrimi reci.''Cum putuse sa il lase sa moara??Ce rost mai avea sa aiba puteri,daca nu putea as le foloseasca pentru ai apara pe ceilalti??''
Yoko o ajuta sa se ridice,caci din cauza impactului puternic,abia daca se mai putea ridica.Baiatul ascunse prin magie corpul copilului si plecara spre casa.Totusi,acesta nu banuia ce avea as hotarasca fata.



Ms pt comenturi si astept cat mai multe??De ce nu imi dati acteva idei despre ce vreti sa se intample in conti??:zuppy11:

#22
scuze...ca am pierdut atatea capitole...
nu prea mai am ce critica acum inafar de greselile de tastare si dialogul care e din nou un pic cam prea sec...
hmmm...spuneai ca vrei idei..
avand in vedere cat e ceasul..nu prea mai am imaginatie dar m-am gandit ca in urmatorul capitol ar fi super daca Renee sa se descurajeze complet din cauza ca a lasat acel copil sa moara, si sa nu mai creada ca este in stare sa fie aparatoarea celor doua lumi, Yoko incearca sa o convinga, iar ea find foarte nervoasa se lupta cu Yoko, iar in ciuda puterii ei acesta o invinge,trantind-o pe jos tinandu-i mainile deasupra capului... se apropie din ce in ce mai mult de buzle ei, furandu-i un sarut...





#23
XI.Hotarare definitiva


Acasa,Renee se arunca pe fotoliu si spuse cu voce stinsa:
-Renunt!Nu mai vreau aceste puteri!
-Nu poti!Ai facut un juramant!
-Nu imi pasa!Chiar daca o sa am in continuare puterile,nu o sa le mai folosesc si cu asta basta!Ce rost are sa mai am puteri daca nu ii pot proteja pe cei la care tin??
Fata pleca in camera fara sa mai zica nimic.Yoko o intelegea,dar totusi,trebuia sa o convinga cumva sa apere lumile.
Trecura doua saptamani si veni si inceputul lui decembrie.Renee se intalnise de cateva ori cu Kay si se intelegeau bine.In schimb,Yoko lipsea din ce in ce mai mult si fata il ignora pe cat posibil.Intr-o joi sera,Renee se trezi speriata.Atipise putin,pe la ora sase,dar nu reusi sa doarma mai mult de o ora.Avea in continuu cosmare legate de baietasul acela.Se simtea raspunzatoare.Se ridica cu greu si se apuca sa isi faca temele,dar observa ac ii lipseste caietul de matematica.
Yoko nu era acasa,asa ca se hotari sa mearga la scoala dupa caiet.Era imbracatata intr-o rochie de iarna,neagra,multa pe corp si cu guler pe gat,pana deasupra genunchilor.In picioare avea niste sandale negre,iar parul ii era prins cu o clama,lasandu-si doua suvite sa cada libere pe obraz.
Pleca asa cum apuca,desi ii era putin frig.Nici macar ciorapi nu avea.Scoala era intunecata si reusi cu greu sa ajunga in clasa,fara sa fie observata.Isi lua caietul si vru sa plece,cand in fata ei aparu un baiat blond,cu ochii albastrii.Acesta ii spuse:
-Ma numesc Eric si sunt cel de-al doilea dintre cei 7 Mari.
Fata fugi,baiatul strigand in urma ei:
-Nu ai unde sa te ascunzi!!
Renee era ingrozita.Nu avea de gand sa isi foloseasca puterile.Dintr-o data,simti cum ceva o prinde de picior.Aceasta cazu si il lovi cu celalalt picior,fugind intr-o clasa goala.Era intuneric si nu se vedea nimic,iar fata nu isi auzea decat propria respiratie,cand,simti cum Eric,o imbratisa.Acesta ii sopti la ureche:
-Esti a mea.
Fata se smuci si alerga pana pe acoperis.Acolo,se indrepta spre balustrada.Privi in jos,in timp ce vantul se juca cu parul ei.Ii era asa de frig incat isi puse bratele in jurul corpului.Eric zise:
-Nu mai ai unde sa te ascunzi!
-Pariem??
Baiatul zambi.Ii placea jocul pe care il juca fata.Aceasta se apropie de balustrada si zise:
-Mai bine mor decat as ma las prinsa.Nu am las eu asa usor!Incaleca si sari.Eric tipa:
-Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!
Acesta sari dupa ea.Fata isi lasa corpul in ghearele mortii,convinsa ca nu mai avea nici o sansa,cand Eric aparu deasupra ei si o imbratisa:
-Nici sa mor nu pot??
-Nu acum.Pentru ca acum mi-ai picat cu tronc.spuse baiatul si disparura intr-un nor de fum.



Ms pt comenturi si sa stii flower of hell ca si eu avut ideea pe care mi-ai dat-o,dar numai cat am scris in nextul acesta.Dar e buna partea cu sarutatul si o voi folosi cred ca peste doua cap.!!

#24
ce repede scrii capitolele:|...
anyway... mi se pare super ideea includerii unui nou personaj obsedat de Renee...
greseli de tastare nu am vazut decat doua...
si cam atat...nu prea mai am ce crtitica...
abia astept urmatorul capitol:bye::zuppy23:





#25
va rog sa cititi spernata dragostei si sa imi spuenti cum vi se pare!


XII.Un sarut neasteptat


Cei doi ajunsera intr-o sala mare.Renee il zari intr-un colt pe Yoko si intr-un alt colt pe Cleb,care pareau ca se luptasera.Baietii ii privira cam ciudat.Fata banuia ca din cauza faptului ca Eric statea peste ea.Acesta se ridica si Caleb spuse:
-Vad ca ai adus-o.
-Desigur stapane.
Renee era scarbita de toate.Nu mai vroia sa fie implicata in povestea asta.Oare de ce nu se putuse multumi cu o viata normala?
-Vad ca te-a afectat moartea acelui baietel.spuse Caleb.
-Ce stii tu??Tu nu ai fost de fata.
Brunetul se apropie de ea si ii trase barbia,parca vrand sa o sarute.Eric murea de gelozie,dar era seful lui.Totusi,brunetul nu o saruta,ci ii sopti la ureche:
-Arati foarte bine.Cred ac m-am indragostit.Dar,ce ai spune daca persoanele dragi ar fi atacate??Ce ai face?
Renee casca ochii si tipa:
-Sa nu indraznesti!
Dar,Caleb era hotarat sa o faca sa lupte.Se indrepta spre Yoko si se luptara,totusi,baiatul era slabit,iar Cleb il ataca cu cruzime.Renee se hotari.Nu avea de ales,nu putea risca sa mai moara cineva.
Fata alerga si se puse in fata baiatului,incercand sa fac o vraja,dar lipsa de antrenament,se putea observa,pentru ca fata nu mai putea sa isi acumuleze puterea in mana.
Nervoasa,uitand de orice concentrare si control,isi stranse in maini toata puterea ei,facand o bila mare,incontrolabila.Nemaiputand sa o controleze,o arunca trantindu-l pe Caleb de perete.Yoko spuse zambind:
-Daca ne scuzati,noi plecam.
-Stapane!striga Eric.Mi-ai promis ca daca ti-o aduc,voi fi liber!
-Asa e.De acum inainte esti liber.Eu imi respect cuvantul.
Eric aproba si ii spuse fetei:
-Ne mai intalnim noi.
Apoi disparu intr-un nor de fum.Yoko o lua pe Renee in brate si disparura si ei.Odata ajunsi acasa,baiatul o puse pe fata pe fotoliu.Aceasta spuse nervoasa:
-Daca crezi ca am renuntat la hotararea mea,te inseli.Am facut-o doar pentru a te ajuta,dar a doua oara nu o voi mai face.
-Nu aveam nevoie de ajutorul tau.M-am lasat batut,doar ca sa vad daca iti mai doresti,macar putin,sa aperi lumea.Si aprandu-ma mi-ai dovedit.
-Cum ai putut face asa ceva??Chiar nu iti pasa de sentimentele mele??
Fata plangea si tipa,lovindu-l pe Yoko cu pumnii in piept.Acesta o privea calm si o prinse de incheietura mainii.Renee il privi in ochi si baiatul o saruta pasional.Sarutul tinu cateva minute bune,pana cand,Yoko il intrerupse zicand:
-Imi pare rau.Nu trebuia sa fac asta.
-Nu e nimic.
Cei doi plecara in camerele lor.Renee se tranti ep pat si isi atinse usor buzele.Sarutul asta fusese mai placut decat primul,apoi adormi fericita.



Va rog as cititi speranta dragostei si sa imi spuneti cum vi se pare!!

#26
hmmm....:-?
pai mi se pare ca ai grabit actiunea, iar capitolul e mult prea scurt:|
puteai spune mai multe despre lupta dintre Caleb si Yoko, sentimentele lui Caleb fata de Renee, cat si ale lui Yoko fata de fata. Ce simti ea cand primi sarutul, si sa explici mai mult acel sarut...
mai multa descriere...
te grabesti prea mult sa fii la zi cu capitolele... incearca sa explici totul mai amanuntit si nu m-ai grabi atat de mult actiunea...
:bye:..abia astept next-ul





#27
am trecut si eu pe aici
cred ca ai un fic bun si imi place rapiditatea cu care postezi capitolele
in ficul acesta ai facut cateva greseli de ortografie dar se intampla oricui,imi place ca intriga devine din ce in ce mai interesanta:d
deci gambate la scris si astept next >_>
Leon Oswald Addiced=> My love, don't touch my boy, he's mine!!!



Fav quote: ''Maimutele cad din copaci, Leon cade de pe traprez''(Kaleido star)


[Imagine: chibi_1654.gif]
Miko, chibi-ul lui ayame_sasuke
- chibi and monkey

#28
Grabesti actiunea.
In unele locuri abia am avut timp sa-mi dau seama ca ai trecut la alt moment.
Ar trebui sa descrii mai pe larg cu lux de amanunte: stiu ca e plictisitor, dar are farmec.
Si ... Cand Yoko o saruta, puteai sa descrii.
la alte fic-uri se descrie cu limbi, la tine nu e nimic ...
Soo ..
See ya!

#29
XIII.Lucruri ascunse


Dimineata veni ca deobicei,prea repede.Nu era o dimineata frumoasa,ci una posomorata.Picaturile de ploaie cadeau pe geamul,camerei lui Renee,care de aceasta data,era pregatita de scoala.Astazi avea as mearga cu taxi-ul pentru a nu intarzia.
Pe Yoko nu il vazu,dar nici nu dorea sa dea ochii cu el dupa seara trecuta.Se urca in taxi si se indrepta spre obisnuita ei scoala.Plictisita,astepta in banca inceperea orelor.De maine programul avea sa se schimbe,in curand veneau examenele,asa ca va trebui sa mearga zilnic la biblioteca.
Totusi,azi avea noroc.Din cele sase ore obisnuite,doua se amanasera si fata putu merge mai devreme acasa.
''Ce proasta pot fi!!''gandi ea.''Mi-am uitat umbrela''.Fugi prin baltile jucause de apa,pana ce ajunse acasa.Era uda din cap pana in picioare.Isi arunca hainele pe pat si intra sub dus.Picaturile calde ii incalezau corpul inghetat de apa ploii.
In final se hotari sa isi faca temele,asa ca iesi usor din cada si isi acoperi corpul cu un cerceaf din matase.Vroia sa mearga sa se imbrace,cande,deodata,auzi ceva.Usa era inchisa,deci numai niste prieteni ciudati,cum ar fi monstrii puteau sa o viziteze.
Fata se propti suor de perete.Isi lega cearceaful si asculta.Tremura toata si avea o stare de greata infernala.Nu putea intelege ce se intampla cu ea.Parca se afunda in intuneric cu o ameteala de nedescris.Dintr-o data auzi o voce care rasuna in camera:
-Crezi ca are dreptate??Crezi ca Yoko e asa drept cum pare?/
-Caleb??!!Ce iti pasa tie?
-Poate nu ma crezi,dar toata viata ta e o minciuna!Inteleptii Lumii de Apoi au stiut de la nasterea ta ca esti speciala.Totusi,pe la sapte ani,cand i-au anuntat pe parintii tai,acestia nu au fost de acord sa te lase as inveti magie.Peste un an,cineva din consiliu,a controlat prin magie un hot care ti-a omorat parintii.
-Nu e adevarat!!Yoko nu ar fi facut asa ceva!!
-Atunci,cum iti explici ca nu ai murit??Te putea ucide si pe tine!!
Renee cazu in genunchi,plangand.Nu putea crede asa ceva.Daca era adevarat,insemna ca Yoko planuise totul de la inceput.De frica,isi stranse cearceaful mai tare.Statu asa,pana,cand pe usa,aparu Yoko.Fata sari in picioare si nervoasa tipa la el:
-Esti un mincinos!!De ce mi-ati ucis parintii??Esti un egoist!Te-ai gandit numai la tine si la lumea ta,dar la mine nu!!Nu ti-a trecut prin cap ca vei lasa un copil orfan??Vreau as pleci,chiar acum!!Hai pleaca!!
Lacrimile fetei curgeau siroaie.Yoko o privea patrunzator.Da gresise,dar fata nu stia intreaga poveste.Intr-un impuls de moment o tranti pe fata de perete si isi puse mainile de o parte si de alta a capului fetei.Renee il privea speriata cu lacrimile curgandu-i.
Yoko ii sopti la ureche:
-De ce il crezi pe el??
Parea gelos.Dintr-o data data ii cuprinse buzele intr-un sarut tandru,pasional,limba intrand printre dintii inclestati ai fetei.Sarutul o lasa pe bruneta,fara aer timp de un minut.Cei doi simteau sarea provenita din lacrimile fetei,care alunecau pe buzele rosiatice.Pareau ac isi pun toate sentimentele in acel sarut.Intr-un final,Yoko ii dadu drumu,iar fara a mai spune nimic,disparu.
Bruneta era distrusa.Ea il alungase,dar stiuse ca e o gresala.Obosita se ghemui lipita de perete,racoarea acestuia facandu-i bine.Ramase asa ore in sir gandindu-se doar la gresala facuta.Nu vroia sa se miste de acolo.Aflase prea multe lucruri care o ranisera in acea noapte,iar plecarea lui Yoko umpluse paharul.
Isi stranse mai bine cearceaful in jurul ei si incepu as planga cu patima.Nu se obosi sa se imbrace,nu ii pasa daca racea,tot ce vroia era ca Yoko sa se intoarca .Regreta din tot sufletul alegrerea facuta,dar nu mai putea sa dea timpul inapoi.Ramase asa ore intregi,tinandu-se de genunchi.Nu era decat ea si linistea profunda,in singuratatea ametitoare.


Sper ca va placut.Am incercat as tin cont de sfaturi si sa am mai multa descriere!!

Va rog as cititi si speranta dragostei si astept comenturi al ambele ficuri:zuppy11:

#30
well. frumos, dar ai facut o trecere de la o actiune la alta.
Citat:Pe Yoko nu il vazu,dar nici nu dorea sa dea ochii cu el dupa seara trecuta.Se urca in taxi si se indrepta spre obisnuita ei scoala.Plictisita,astepta in banca inceperea orelor.De maine programul avea sa se schimbe,in curand veneau examenele,asa ca va trebui sa mearga zilnic la biblioteca.
Totusi,azi avea noroc.Din cele sase ore obisnuite,doua se amanasera si fata putu merge mai devreme acasa.

prima data este la scoala, acum deja este acasa? Puteai sa mai descrii drumul pe care la- facut de la scoala acasa si viceversa. Nu uita ca descrierea este esentiala, probabil ca ai observat si tu ca ai grabit aici.

Mici greselute de tastare, mici greselute minore, dar care pot strica ficul. Ai mare grija la estetica si tehnoredactare cat si la redactarea in sine.

ja ne si mie una mi-a placut.
-



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Misterele vieti[SasuSaku] ~Pufarina~Puff~ 2 3.111 03-09-2011, 03:36 PM
Ultimul răspuns: sharma_sakura
  In lumina Intunericului Mindy 3 3.360 19-04-2011, 11:11 AM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Misterele unei prieteni ohaio_angel 10 7.222 09-04-2011, 09:14 AM
Ultimul răspuns: MaDy^^
  Dincolo de limitele intunericului si luminii(Naruto) :.:. Onytsa :.:. xOxO 19 14.173 12-05-2010, 03:09 PM
Ultimul răspuns: Elena.
  Dragoste in umbra intunericului Andrutza 20 14.509 20-06-2009, 10:00 AM
Ultimul răspuns: Andrutza


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)