Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Misterele intunericului [Renee x Yoko]

#41
Saluty!:D
M-ai rugat sa-mi spun parerea in legatura cu ficul,asa ca uite-o(inarmeaza-te cu rabdare pentru ca eu sunt foarte talkactive): In general ideea e buna.Imi place cum ai combinat idei din Mew Mew,Witch,Harry Potter,Sailor Moon etc. care au dus la SF pana la Dumnezeu +putin romantism=una din combinatiile mele preferate.

DAR,pentru ca totdeauna exista un dar,am si observatii:

1.Te rog frumos sa mai schimbi culorile din tinuta lui Renee! Din punct de vedere vestimentar e o crima sa o imbraci intr-o singura culoare si pls,chiar daca e vrajitoare nu o mai imbraca total in negru pentru ca e o culoare deprimanta si da senzatia de doliu (cel putin in opinia mea.Bineinteles ca nu ma refer si la little black dress,care nu ar trebui sa lipseasca din garderoba niciunei fete).

2.Actiunea se petrece mult prea repede.Stiu ca unele lucruri sunt neimportante si trebuie trecute cu vederea,dar in anumite cazuri e nevoie de o descriere mai complexa: de exemplu sentimentele lui Renee atunci cand e impreuna cu Yoko(asta chiar ne intereseaza pe noi,cititorii).

3.Ai tendinta sa explici mult prea scurt luptele.Devine plictisitor ca la fiecare batalie sa spui: au aruncat unii in altii cu ceva,apoi unul a fost ranit,pe urma celalalt,dupa aceea personajul negativ a fost invins/a fugit/s-a dat batut/a murit. Nu stiu,dar schimba cumva. Ceva de genul: Statea fata in fata cu monstrul.Privirea lui o ardea,iar mirosul de carne putrezita pe care il emana,incepea sa-I intoarca stomacul pe dos.Renee stia ca nu avea timp de pierdut asa ca a inceput prin a arunca cateva mingi de intuneric spre el.Acestea l-au lovit din plin,explodand la contactul cu blana prafuita a acestuia.”Atat ti-a fost”,a gandit fata,indreptandu-si tinuta si privind triumfatoare la stratul de praf care se inaltase in aer.Chiar cand dadea sa plece,o pereche de gheare ascutite au iesit vijelios din praf,infigandu-se cu putere in umarul brunetei,jupuindu-i pielea si intrandu-i adanc in carne.Aceasta a scos un scancet de durere,prabusindu-se la pamant.Isi strangea tare cu mana umarul ranit,sperand sa-si atenueze durerea.Era in zadar. Atunci a simtit cum betonul de sub ea incepe sa vibreze usor.Fata si-a inaltat privirea si a constatat cu groaza ca monstrul,se indrepta spre ea,crapand betonul pe care pasea.Fata a inghitit in sec.”A devenit mai mare!”,a constatat ea cu disperare.Ochii bulbucati si reci ai monstrului,i-au intalnit pe ai ei si acesta a ranjit…
Dah,cred ca m-am lasat usor dusa de val( a iesit la iveala iubitoarea de horror din mine :)))…Dar intelegi ce vreau sa zic? Incearca sa descrii o lupta intr-unul sau doua capitole si sa o faci in asa fel incat nici sa nu exagerezi cu descrierea si sa tii si cititorul cu sufletul la gura.Stiu ca e greu de facut,dar esti fata desteapta,te descurci tu ;).

4.Ideea cu :eroul bun si eroul rau se indragostesc de aceeasi persoana e rasuflata. In locul tau as pastra eroul bun indragostit de fata,dar incapabil sa isi admita sentimentele.Oricum “pericolul” in ceea ce priveste pierderea inimii fetei sa vina de la un om obisnuit,cum ar fi Kay.Ar fi mult mai interesant sa vezi cine va castiga dragostea fetei: un erou rece sau un pamantean atent si iubitor?

Cam astea sunt lucrurile pe care le aveam de comentat.Daca vrei poti sa iei in considerare sfaturile mele,daca nu atunci nu ma supar. Oricum povestea e buna si asa cum este,ai dialog exact cat este necesar,scene romantice suficiente si o imaginatie bogata.E o combinatie din care rezulta o poveste reusita,dar nu uita poate fi si mai buna de atat.

Astept urmatorul capitol! (Asta vine de la un nou fan al ficului tau ;)))

#42
Ei bine...recunosc, mai captivat intr-o oarecare masura. De ceva vreme incoace incerc sa pastrez datele realitatii, dar putina magie in viata de zi cu zi nu are cum sa strice, nu?
Imi place cuplul Renee/Yoko, desi de obicei ma astept la idile intre adversari(crazy people... stii cum sunt b-( )
Oricum, mi se pare ca grabesti prea tare actiunea, ca luptele se deruleaza prea repede, intr-un cuvant( sau doua), invinge adversarii prea repede.
Ei vor sa cucereasca lumea, ce naiba, ar trebui sa aiba o armata, niste puteri de demoni adevarati, sa puna adevarate probleme "eroilor", nu? "?
Nu ma prea pricep la salvarea lumii, dar cred ca pentru a ridica un erou, e nevoie sa-l dai cu fundu de pamant de cateva ori.
Ehh...sper sa te distrezi!o//o Asteptam cu totii continuarea!

#43
XVII.Ura si dragoste

Trecura trei zile decand Renee se intalnise cu Eric.Fata nu reusea sa isi clarifice sentimentele,dar se simtea mai bine,avand in vedere ca intrase in vacanta.
Dis-de-dimineata,bruneta se hotari sa treaca pe la liceu,deoarce,probabils-au afisat rezultatele examenelor.Se imbraca cu o pereche de pantaloni albi si o bluza neagra,pe gat,cu o gaura intre sani.Peste,isi lua o jacheta de aceasi culoare,iar in picioare niste cizme negre.
Parul si-l lasa desprins,iar in mana avea o poseta alba.Chema in fata blocului un taxi si zambi,gandindu-se ca peste doua zile isi va primi masina,pe care o comandase acum doua saptamani.Carnetul il avea de trei luni,dar nu isi gasise o masina potrivita.
Pe tot parcursul drumului,fata privea plictisita pe geam,iar cand ajunse in fata scolii,il ruga pe taximetrist sa o astepte cateva minute.Urca repede scarile si vazut pe un panou, afisate listele cu rezultatele examenelor.Renee zambi multumita.Se pare ca luase nota maxima la toate.
Nu mai avu timp sa se bucure,caci isi dadu seama ca o astepta taximetristul.Fugi repede la masina si peste 10 minute erau iarasi in trafic.Fata se hotari sa mearga la cumparaturi si poate,sa isi ia si un brad,caci peste cateva zile venea Craciunul.
Taxi-ul opri in fata unui mall urias,iar fata ii plati taximetristului,deoarece nu o mai putea astepta,caci cumparaturile durau mai mult.Dupa aceea,Renee intra in magazin si ramase surprinsa de agitatia dinauntru.Oamenii cumparau agitati,tot felul de lucruri,iar copii asteptau intr-un colt sa-i spuna lui ''Mos Craciun'' ce isi doresc.
Bruneta lua un carucior si incepu sa faca cumparaturile necesare:de la alimente pana la articole de imbracaminte,igena etc.Apoi,se opri in fata unui raion intreg de globuri,beculete,diferite ornamente si chiar brazi impodobiti.Fata statu putin pe ganduri si in final isi alese globuri rosii si aurii,cu diferite modele si alte ornamente in aceleasi nuante.Beculetele si le lua multicolore.
In final,se gandi ca ar fi frumos daca ar decora intreaga casa,asa ca isi lua un ornament frumos,visiniu,cu o lumanare si crengute de brad si alte ornamente.Dupa trei ore de cumparaturi,se hotari sa mearga acasa,dar mai intai isi cumpara un brad mare,natural,din fata magazinului.In final,chema un taxi si se indrepta spre casa.
Ajunsa in hol,isi lasa lucrurile jos si pleca repede pe una dintre stradutele pe care mergea ea la scoal,pentru asi cumpara rochia,dar spre dezamagirea ei,aceasta fusese cumparata.Fata se intrista umpic,dar apoi se resemna mergand spre casa.In drum,zari o biserica draguta si se hotari as mearga sa se roage,mai ales ca venea Crciunul.
Intra sfioasa inauntru si dupa ce se ruga se aseaza pe una dintre bancute,cazand pe ganduri.Nu uitase inca ceea ce ii zisese Eric.Inca se mai gandea la asta si devenea din ce in ce mai nelinistita.Langa ea se aseaza o batrana draguta care ii zambi.Apoi,dintr-o data ii vorbi:
-Pari cam nelinistita.Pot sa te ajut cu ceva?
-Nu...nu cred.Multumesc oricum.Poate,doar daca m-ati asculta.
-Desigur,spune tot ce te framanta.
-Imi zicea,acum cateva zile,o persoana ca oamenii sunt plini de ura.Ca ei nu au sentimente,ca sunt egoisti.Eu...nu inteleg.Unii sunt rai,dar am intalnit si oameni buni...
-Ei..aceea persoana se pare ca a avut multe probleme din cauza lor.Totusi,nu toti oamenii sunt rai.Nu toti sunt egoisti.Multi pe care i-ai credde asa,au defapt acasa o persoana la care tin.Toti facem greseli,dar important este sa incercam sa le reparam.Oamenii,au multe sentimente,iar cateodata,ura este dragoste.
-Cum poate fi ura dragoste?
-Pai...adeseori cand,de exemplu,doi actori ''se lupta'' pentru un rol.Ei intre ei se urasc,dae defapt fiecare iubeste publicul si vrea sa faca spectacole cat mai bune.
-Inteleg.Aveti dreptate.Va multumesc.Nici nu stiti cat m-ati ajutat!
-O,draga,a fost placerea mea.La revedere.
-La revedere.
Renee pleca linistita din Biserica si se indrepta spre casa.Acum intelesese:oamenii puteau fi rai,dar si buni.Uneori,oamenii pot parea rai si egoisti,dar defapt poarta doar o masca.Acum isi daduse seama ca trebuie sa il ierte pe Yoko.Toti oamenii gresesc.


Cap asta a fost cam scurt si nu prea am avut idei dar urmat vor fii ff interesante :zuppy02:Astept comenturi
Nush ce s-a intamplat cu alineatul ca desi eu l-am pus a disparut:bv:

#44
mersi ca m-ai lamurit cine ce e... dar sa revenim la XVII...
Incearca sa descrii tot ce se poate... imprejurimile, persoanele, obiectele, sentimentele ce le provoaca aceste lucruri...
Puteai descrie mai mult cumparaturile ei din mall, mai ales ca era in apropierea Craciunului... si biserica. Ai spus doar ca a intrat si s-a rigat, a cerut in sfat si atat. Felul in care era decorata biserica, icoanele si toate cele ai uitat sa le precizezi.
Totusi e si o parte pozitiva.. ai facut o combinatie monocromatica la vestimentatia lui Renee, e un inceput bun, dar cum ti-a spus si Silverrose incearca sa faci cateva combinatii de culori. Ma bucur ca ai ales mai multe culori pentru ornamentele de Craciun
si din cauza ca descrierea lipseste... am impresia ca actiunea se petrece mult prea repede
fii mai atenta la space... pentru ca unele cuvinte le-ai scris legate...
sper ca urmatorul capitol sa aiba mai multa descriere :bye:





#45
XVIII.Intalnire cu peripetii

Dimineata veni cu pasi repezi si razele soarelui o facura pe Renee sa se trezeasca.Fata isi facu obosita toaleta si se imbraca cu un tricou si o pereche de pantaloni.Lua somnoroasa micul-dejun si apoi se gandi ac ar fi bine sa se pregateasca.
Aseara,primise un telefon de la Kay,care o invita sa ia pranzul impreunaNu prea avea chef sa mearga,dar se gandi ac daca iese putin nu va pati nimic.Isi lua o fusta neagra si o bluza alba cu modele negre pe ea.Parul si-l lasa desprins,iar in picioare isi lua cizmele negre.
Apoi,lua grabita poseta de pe canapea si jaketa si iesi aproape alergand.Era in intarziere,noroc ca restaurantul era in apropierea apartamentului.
Renee ajunse in fata unui restaurant dragut,cu terasa.Fata intra si se aseza cuminte la o masa,deoarece afara incepuse sa ploua.Peste cateva minute veni si Kay care o saluta si se aseza la masa,cei doi incepand sa discute.
Intre timp,prin ploaia de afara,un barbat imbracat cu o camasa alba si niste pantaloni negri,mergea posomorat,parul argintiu fluturandu-i elegant.Acesta trecu prin fata restaurantului si atunci simti:Era aura ei.Putea sa o simta,inauntru era chiar Renee.Yoko isi puse ochelarii de soare si intra linistit,asezandu-se intr-un colt.Lua un ziar si se prefacu ca il citeste,ochii lui fiind atintiti asupra fetei si a lui Kay.
Cei doi vorbeau si discutau de toate.Renee observa barbatul misterios care se asezase in colt.In mintea ei luara nastere mii de ganduri:
''Tipul asta seamana leit cu Yoko.Chestia asta ma face agitata."'
Fata isi indrepta privirea asupra lui Kay,care ii trase fata mai aproape,vrand sa o sarute.Renee deveni nelinistita si aproape isi atinsesera buzele,cand,fata se ridica vijelios si spuse:
-Ma duc pana la toaleta ca sa imi reimprospatez machiajul.
-OK.
Bruneta pleca aproape tremurand.Ajunsa in baie,se privi in oglinda si gandi nelinistita:
''De ce nu l-am putut saruta??"''
-La naiba!spuse dand cu pumnul in chiuveta.
''Timpul asta imi aminteste de Yoko si aproape ma face sa cred ca e el.''
Renee se dadu cu putina apa pe fata si se reintoarse la Kay,unde ii spuse cu o voce obosita:
-Ma scuzi,dar trebuie sa ajung undeva si sunt deja in intarziere.
-Nu e nimic.Eu mai stau putin si apoi plec imediat.
-Ok.
Fata pleca grabita spre usa,trecand pe langa Yoko.Atunci,parca se opri timpul si bruneta simti parfumul lui de trandafiri.Se opri o clipa si privi inapoi.Da.Era chiar el.Apoi,isi intoarse capul vijelios si iesi repede afara.
Dupa ce merse cateva minute incet,se asigura ca nu o urmareste Yoko si fugi disperata,prin ploaia vijelioasa,spre casa.Cand ajunsese sus,tremura toata si era uda din cap pana in picioare.Isi arunca hainele pe pat si facu un dus care o incalzi.Apoi,se imbraca cu o pereche de pantaloni scurti,negrii si cu o camasa alba,in casa fiind foarte cald.
Nervoasa,se tranti pe pat si se hotari as se calmeze.Nu stia de ce reactionase asa cand il vazuse pe Yoko,dar se simtea de parca il insela.
Manca ceva,desi nu prea ii era foame si se gandi sa intre putin pe internet,cand,dintr-o data,simti.Era aura lui Yoko si a lui Caleb,undeva in Lumea de Apoi.Se gandi ca asta nu e de bine si mai bine ar fi sa meraga sa verifice.
Isi lua in picioare niste sandale cu toc si in graba ei nici nu se mai schimba.Oricum,cand v-a ajunge in Lumea de Apoi se va transforma in vrajitoare,asa ca se teleporta.Totusi,fata nu avea de unde sa stie ca nu va fi totul asa cum a planuit.



Sper ac v-a placut.Astept comenturi!:zuppy02:

#46
Hello again!
Am cazut din nou prin zona, si uite ca am ajuns la povestea ta. Foarte frumoasa, de altfel.
Dar (pentru ca intotdeauna exista un dar-asa mi s-a spus), o sa te critic putin. Ai fost putin neatenta cand ai pus numarul capitolului, de la XVII ai sarit la XIX. [-x ;nu-i nimic se rezolva cu un edit. ;))
Apoi am observat ca o imbraci c-am mult (in ultimul capitol).
Citat:Fata isi facu obosita toaleta si se imbraca cu un tricou si o pereche de pantaloni.
si imediat spui
Citat:.Isi lua o fusta neagra si o bluza alba cu modele negre pe ea.Parul si-l lasa desprins,iar in picioare isi lua cizmele negre.
Si asta e din cauza neatentiei, deci nu o sa fac mare valva :ang:
Ai cateva greseli de tastare, dar asta nu se prea pune ca toata lumea greseste.
Oricum, imi place foarte mult ideea si abia astept capitolul urmator.
ce o sa se intample in lumea de dincolo? 8-> si mai ales... ce va fi cu Yoko si Renee? :x
Sper ca te vei axa mai mult pe relatia lor in capitolele urmatoare si ca vei "descrie" totul in amanunt . :love:
Post quick!
Until next time, ciao! :-h

#47
Asa,am revenit si eu. Stai! Inainte sa-ti dai ochii peste cap si sa spui:”Iara asta cu critica ei?” Vreau sa te asigur ca de aceasta data nu exista niciun DAR,ci doar cateva observatii:

1.Renee intra la categoria:”bine imbracate”

2.Ai pus mai multa descriere si sentimentele lui Renee sunt prezentate mai amanuntit.

3.Miros cumva gelozie din partea lui Yoko catre Kay?*sniff sniff* DA!!! Yupeee,cineva mi-a ascultat sfatul! Ma simt onorata !*bows*

Concluzia? Ficul devine din ce in ce mai bun si scriitoarea din ce in ce mai priceputa (totusi ai grija la greselile de tastare). E frumos sa vad un progres atat de mare intr-un timp atat de scurt.

Mai e nevoie sa spun ca astept urmatorul capitol?

#48
XIX.Capcana dragostei


Fata se teleporta in padurea din Lumea de Apoi.Nu se vedea decat intunericul sfasietor.Era ora 19:00 si deja,luna era la locul ei,pe cerul intunecat.Renee auzi ''vocea'' bufnitelor si fosnetul frunezelor.Totusi,nu se sperie si continua sa alerge.Avusese o presimtire si tinuse neaparat sa fie acolo si sa-l ajute pe Yoko.Simtise ca are probleme.
Peste un timp se opri si vru sa se transforme,dar avu o surpriza:nu putea.Se pare ca intrase intr-o bariera magica.
''La naiba!E ca si atunci cand ne-am intalnit prima data.A pus o bariera magica si am cazut,ca o proasta,in ea!In fine...mai bine mi-as pastra magia pentru orice eventualitate.''
Fata fugi si mai repede,frigul cuprinzand-o,ea fiind tot in pantaloni scurti si in camasa.Ajunse in inima padurii si auzi un zgomot.Asculta linistea apasatoare,cand in fata ei,aparu un varcolac.Renee,tipa,iar acesta se napusti asupra ei.Fata fugea disperata,ascunzandu-se dupa copaci.Totusi,acesta reusi sa o atinga,taind atele,nasturilor de la camasa ei.
Nasturii se imprastiara ep jos lasand la vedere o pereche de sani mari prinsi de u sutien negru cu dantela violet si cu o fundita la mijloc.Renee reusi sa il atace cu o minge de intuneric,reusind sa o faca din energia ramasa.Varcolacul se transforma in scrum,iar bruneta rasufla usurata.Fata isi coninua drumul,observand ca are pe abdomen o zgarietura.Iii era putin rusine sa mearga asa,aproape goala,dar trebuia sa vada daca Yoko e bine.
Alerga tot mai repede.Peisajul se schimba:copacii straluceau si intreaga padure parea argintie.Luna sclipea misterios pe cerul instelat.Renee alerga in continuare.Nu avea timp sa admire peisajul.Fugea si fugea tot mai repede,dar peisajul era la fel.Nimic nu se schimbase inafara de ea.
Corpul ei era inghetat.Pielea era alba ca laptele si rasuflarea rece ca gheata.Dintr-o data se opri.Un fior de gheata o cuprinse facand-o sa tremure.Isi cuprinse corpul cu bratele,simtind ca parca i se oprise inima.Cu un efort supraomenesc,reusi as fuga din nou.Praca trecuse o eternitate,de cand,intrase in padurea de argint,dar defapt nu puteau trece mai mult de cateva minute.
Bruneta se opri din nou.Disperarea prindea radacini tot mai adanci,in inima ei,facand-o sa tremure.Trebuia sa scape cumva din aceasta capcana stralucitoare.Isi stranse cat mai multa energie,facand o bila pe care o arunca in primul copac pe acre il vazu.O lumina difuza cuprinse natura,iar copacii devenira verzi,stralucirea de gheata,disparand.
Renee observa ca era din ce in ce mai slabita,impiedicandu-se si cazand pe jos.Intr-un final ajunse in fata unui castel urias.In aer plutea o caldura nefireasca,dar aceasta parca nu te incalzea,ci emana frig si disperare.Parca ajunse in Iad.
Intra grabita pe poarta ruginita urcand scarile de marmura neagra.Totul era prea usor,dar nu avea timp sa se gandeasca la asta.Trebuia sa il gaseasca pe Yoko.Avusese o viziune sumbra:se facea ca Yoko se lupta cu Caleb si pierdea.Desi rezumatul parea simplu,moartea lui YOko,vazuta de fata era cat intreg Iadul.
Ajunse pe un coridor lung si ingust.Pe de o parte si de alta erau mii de usi.Facliile luminau vesele pe peretii de piatra.Nu avea timp sa se concentreze la altceva.Intra pe cea mai indepartata usa si cea mai mare.Deschise sfioasa,dar si nerabdatoare,usa,apasand pe manerul alunecos.
Se trezi intr-o camera mare,cu peretii de aur.Podeaua era alba si stralucitoare,coloane date cu aur,in jurul carora cresteau trandafiri se inaltau falnice.In comparatie cu Iadul de mai devreme,in camera asta venise Raiul.
Fata isi roti privirea prin camera,zarindu-l pe Yoko intr-un colt impreuna cu Diana.Baiatul spuse:
-Renee?!Ce faci aici?!
-Am avut o viziune.Am vrut sa verific.
Corpul ii tremura involuntar,rasuflare fiind intretaiata.
-Ce ai patit?
-Mai multe,nu pot sa iti spun acum.
-Mai bine nu ai fi venit!striga invidioasa Diana.
Renee nu o baga in seama,era prea obosita.
-Oooo,dar a trebuit.Nu-i asa?
O voce rece se auzi din spatele fetei.Simti cum cineva o trage de par si o prinde de mijloc.Simti respiratia rece a lui Caleb.Acesta isi plimba usor mana,pe abdomenul fetei,mangaind-o.Isi puse buzele pe gatul ei,lingand-o usor.
In tot acest timp,Yoko maraia nervos si dezgustat.Caleb zise:
-Ti-a palcut viziunea pe care am facut-o in capul tau?Am stiut ca vei veni.Vad ac te-ai intalnit cu varcolacul meu.spuse atingand-o usor pe zgarietura de pe abdomen.
Fata scanci,lucrul acesta satisfacandu-l pe baiat.Apoi se duse mai sus,ajungand la sutie.Renee simti ca nu se poate opri din tremurat.Atingerile lui erau calde si placute facand-o sa-si doreasca mai mult,dar de fiecare data,cand aproape se lasase condusa de sentimente,se uita la Yoko si isi revenea.Caleb intreba siret:
-Oare ce se intampla daca trag de aceasta panglica??
Bruneta gemu,dar Yoko nu ii dadu ocazia.Arunca cu un trandafir in mana brunetului,zgariindu-l.Picatura de sange cazu pe pieptul fetei,alunecand intre sani.
In tot acest timp,Diana privea furioasa la reactia lui Yoko.Ce putea vedea la o fata ca asta?Apoi,striga suparata:
-Poti as faci ce vrei cu ea!Nu imi pasa!
Caleb zambi,Yoko paru mirat de reactia fetei.Doar Renee privea indiferenta.Dintr-o data,facu o panglica de intuneric si il tranti pe Caleb de o coloana,aceasta prabusindu-se.Privirea ii cazu pe Diana si ep aceasta de perete.Un fum gros se ridica in aer,inecandu-i pe toti.
Bruneta nu mai vede nimic.Simti cum cineva o apuca de maini si o trage dupa el.Mana ii era calda.Nu stiu,cum,dar reusi prin acel fum cenusiu,sa coboare treptele de piatra,vechi de cand lumea.
Ajunse in padure si vazu ca cel care o tragea era chiar Yoko.Alerga dupa el,nemaiprivind inapoi.Apoi,dintr-o data,ca prin vis,disparura ca mai apoi sa apara in apartamentul fetei.




Sper ca v-a placut!:zuppy02:

#49
In sfarsit am ajuns si eu sa comentez!Scuze pentru intarziere
Ti-am citit toate capitolelel si pot spune ca esti fantastica.Se poate observa cum cu fiecare capitol pe care il pui evoluezi tot mai mult.Te felicit.Imi place foarte mult noul capitol(daca ar fi dupa mine ti le-as comenta pe toate dar sunt foarte multe)

Ai descris totul foarte frumos,mai ales sentimentele lui Renee fata de Yoko,si sper sa se termine totul cu bine.Sper ca Yoko si Renee sa se impace si sa nu mai intervina alte probleme.

Nu o pot suporta pe Diana.Parca este...nu stiu cum sa exprim exact,insa sper sa intelegi tu.

La revedere si astept urmatorul capitol!:zuppy01:
FICURILE MELE:

Dincolo de secrete:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=2261

Naruto Fic:Secrete ascunse si dezvăluite *Saku love Sasu*:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=1913

Suspinuri în culori de vară [yaoi, drama]:
http://www.animezup.com/forum/showthread.php?tid=22546

#50
XX.Sentimente dezvaluite Cap asta este +18


Erau in livingul mare din apartamentul lui Renee.Fata se arunca in fotoliu,nemaispunand nimic.Nimeni nu mai stia ce sa zica.Acum,nu mai erau in spatiul intins al padurii,erau intre patru pereti si trebuiau sa vorbeasca.
Bruneta isi puse mana la cap si inchise ochii.Yoko o privea linistit.Renee nu stia daca era furioasa sau fericita.Baiatul ii spuse pe un ton calm:
-Eu plec.
Fata deschise rapid ochii,furia castigand lupta:
-O,nu.Tu nu pleci nicaieri.Imi vei da o explicatie pentru tot ce s-a intamplat,pentru tot ce am indurat,dar,mai intai,ma duc sa fac un dus.
Yoko o privi surprins,un zambet mic aparandu-i in coltul gurii.Isi daduse seama ca daca Renee isi dorea ceva cu adevarat,nu se lasa pana nu primea.Bruneta se duse in dormitor,aruncandu-si hainele,direct in cosul de rufe.Apoi,intra in cada relaxandu-se sub spuma alba.Era nerabdatoare,desi stia ca trebuie sa astepte.In cele din urma,isi spala in graba parul si iesi ca o vijelie pe usa,apucand in graba un prosop pentru asi usca parul.
Deschise dulapul si lua o fusta neagra si o bluza alba,pe gat.Isi privi abdomenul,zgarietura era tot acolo.Nu stia inca sa se vindece,dar nu vroia sa nici sa il roage pe Yoko.De ce sa depinda de el?Iesi pe usa,incercand sa para relaxata si sa isi usuce parul,cu prosopul alb.
Yoko statea linistit pe canapea.Ridica privirea pierduta,can fata intra in camera.Aceasta spuse pe un ton ferm:
-Vreau sa stiu tot ce cunosti despre viata mea.
Yoko pastra linistea un minut.Simti un miros de flori si zambi in sinea lui.Renee mirosea ca deobicei,a flori proaspete.Apoi,spuse calm:
-Totul a inceput in ziua cand te-ai nascut.Cineva a prezis ca vei fi o mare vrajitoare si una speciala.A spus ca vei atrage si binele si raul,iar intunericul vei fi insasi tu.Toata lumea a ramas socata de aceasta prezicere.La sapte ani,a trimis pe cineva sa vorbeasca cu parintii tai.Acestia nu au fost de acord sa inveti magia si te-au tinut sub protectie.De parca asta ar fi ajutat.La varsta de opt ani,parintii tai au fost ucisi de un hot,controlat de noi.Dupa cum stii,acesta nu ti-a facut nimic,deoarece nu l-am lasat.Apoi,am asteptat as cresti,iar anul acesta,cand se implineau doi ani de la urcarea mea pe tron,te-am cautat si ti-am spus o parte din adevar.
-La ce se referea prezicerea?
-Nici noi nu stim sigur.M-am gandit ca se refera la mine si al Caleb:tu atragi si binele si raul.
Bruneta il privi neincrezatoare pe Yoko.Acesta se apropie de ea sarutand-o usor.La inceput vroia sa se impotriveasca,dar baiatul o tinu strans,la pieptul lui.Fata prinse curajul punandu-si mainile dupa gatul lui.Yoko ii gusta lacom buzele,amandoi punandu-si in acest sarut,toate sentimentele nedezvaluite pana acum.Apoi,intrara imbratisati in dormitorul fetei.
Baiatul o tranti pe pat,sarutand-o pasional pe buze,iar apoi pe gat,muscand-o usor de ureche.In cele din urma ii sopti:
-Esti sigura?
Fata zambi strengareste zicand:
-Mai intrebi?
Baiatul zambi siret sarutand-o pasional,apoi ii dadu bluza jos.Renee ramase intr-un sutien,aproape identic ca celalat.Yoko o saruta pe gat,lingand-o usor pe piept,pana ajunse la sutien.Intre timp,fata prinses curaj si ii deschise camasa.Avea niste muschi tari si bine facuti.Bruneta ii atinse curioasa,rosind.Baiatul zambi,iar fata puse mainile pe badomenul lui,imbratisandu-l.
Yoko ii deschise sutienul,tragand usor de panglica roz si il arunca pe jos.Apoi, trasa linii subtiri cu limba in jurul sfarcurilor.Fata gemu usor provocandu-i placere baiatului.Acesta o stranse de sani,facand-o pe fata sa tipe.
Apoi,o saruta pe abdomen provocandu-i fiori de placere.Baiatul ii vindeca usor zgarietura,sarutand-o.Fata ii deschise pantalonii,in timp ce acesta ii dadea jos fusta.Renee ramase intr-o pereche de chiloti negrii cu dantela violet.Yoko inlatura uosr articolul vestimentar,continuand sa o sarute.Isi dadu pantalnoi jos,iar mai apoi,boxerii negrii.Fata se inrosi puternic ,in timp ce baiatul atingea acel loc interzis,masandu-l usor.Renee gemu stins si baiatul spuse:
-Esti gata?
-Doar fa-o!
Acesta zambi si o patrunse usor.Fata gemu puternic,arcuindu-si spatele si strangand in pumn cersaful matasos. Apoi,baiatul o saruta pe tot corpul,tragand-o usor in bratele lui puternice.Fata il saruta si amandoi se bagara sub cearsaful de matase.Renee il imbratisa in continuare,punandu-si capul pe pieptul lui si spunand stins:
-Te iubesc.
-Stiu si eu.Acum incearca sa dormi.
Fata abroba si inchise ochii cufundandu-se intr-un somn profund.Yoko se juca cu suvitele ei,adormind impreuna.



Multumesc pt comenturi!Sper ac va placut nextul!:zuppy02:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Misterele vieti[SasuSaku] ~Pufarina~Puff~ 2 3.117 03-09-2011, 03:36 PM
Ultimul răspuns: sharma_sakura
  In lumina Intunericului Mindy 3 3.369 19-04-2011, 11:11 AM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Misterele unei prieteni ohaio_angel 10 7.237 09-04-2011, 09:14 AM
Ultimul răspuns: MaDy^^
  Dincolo de limitele intunericului si luminii(Naruto) :.:. Onytsa :.:. xOxO 19 14.212 12-05-2010, 03:09 PM
Ultimul răspuns: Elena.
  Dragoste in umbra intunericului Andrutza 20 14.543 20-06-2009, 10:00 AM
Ultimul răspuns: Andrutza


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)