Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Menit ei

#71
Scuze de intarziere dar am avut cateva probleme si nu am putut sa-ti las com :D.
Bun cum adica sa plece Ren de ce :( ...Ella sufera cel mai mult si nesimtitul ala de Sharky ca nam cum sai zic altfel X( ...prea o terorizeaza pe saraca fata X(.
Sa pui repede capitolul urmator >:D<. Il astept :3:.

Ciumbay :bye:
[Imagine: chibi_1634.gif]
Ignis, chibi-ul lui XxX...GeorgianA...XxX


[Imagine: 68202047.png]

-------------------------------------------------------------------

[Imagine: renji2.gif]


#72
de ce a plecat ren?..cred k o sa il omor pe joe sau cum dracu i se mai spune
doamne ce nervi mi-a facut boul, auzi la el tot a lui ramne dak a plecat ren-_-
sper k ella sa nu pateasca nimik pana se va intoarce ren
greseli de tastare nu am vazut...dialogul si naratiunea sunt bune
spor la scris^_^
[Imagine: tumblr_lo65w6rqUy1qfkfkho1_r1_500.gif]
He is mine...so don't touch him.

Juliette, chibi-ul lui Sadic Juliette

#73
:o
au fost superbee:x
imi pare rau ca el a plecat si ca a lasat`o singura...
ok, nu chiar atat de singura, e cu sharky...da`...era mai bine singura :-l:D

vreau sa se intoarca ren!!:d:p:|
repede...
si tot repede vreau si nextul.
:p

bye:-h
kisses:*
:X:X
[spor la scris.]
destiny is for losers. it's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

#74
Buna!
Pacat ca a trebuit sa fie despartiti . Si Ren chiar o iubea...
Sharky e chiar idiot...
Un singur lucru nu am inteles : care e faza cu drogurile?!
In rest, totul e ok. Nu ai greseli de ortografie sau exprimare, iar asta ma bucura enorm.
-:*
bye!

#75
Sa va explic de la inceput... "Mind" se refera la ceea ce ai in minte, dar nu esti constient, de exemplu visele.


Capitolul 10#: Cum sa te fac sa ma uiti?

`Ren's mind`
Ella alerga, gafaind, spre o lumina alba. Era urmarita de Sharky, care tinea in mana un cutit.
-Ti-ai tras-o cu el de cand a venit! Sa vezi numai ce patesti!
Roscata alerga din ce in ce mai tare, se temea de brunet. Intr-o fractiune de secunda, acea lumina alba a lovit-o din plin, lasand-o intr-o balta de sange.
`End of Ren's mind`

-Ellaaa!!! tipa roscatul, socat.
O lumina sclipitoare s-a atintit spre chipul angelic al roscatului. A luat rapid paharul de vin rosu, inghitind rapid, realizand ca tot ce s-a intamplat a fost doar un vis. S-a trantit pe pat, simtind o durere apasatoare pe cap. Socul nu era sfarsit. Cand inchidea ochii o vedea pe Ella zacand intr-o balta de sange, devenind mai bolnav datorita...dragostei.
-Cum am ajuns? Am fugit de acel oras, de Sharky, de iubire, doar pentru ca imi era frica de politie...
A fost intrerupt de soneria telefonului sau. Cand a vazut ca roscata il suna, a incremenit. Voia sa se ascunda de inima lui flamanda, dar a raspuns.
-Da?!
-Ren, asculta-ma, te rog! Trebuie sa te intorci! a spus fata, suspinand, printre lacrimi.
-De ce? a intrebat baiatul suspicios.
-Parintii nostri se casatoresc maine, au spus ca trebuie sa fii aici. Bijou vrea sa te vada, iar eu..
-Tu..?
-Nu te pot uita!
Baiatul a oftat. Desi o iubea, trebuia sa o faca pe fata sa il uite. A hotarat sa o minta, fiind nesigur de reusita.
-Ella...voi veni pentru parintii nostri. Intelege, eu doar m-am jucat cu tine, nu am nimic cu tine, nu simt nimic pentru tine! Pricepi?
Baiatul a inchis rapid, lasand-o pe roscata sa se adanceasca in durerea din sufletul ei.

-Vei fi din moment in moment aici! spuse fata hotarata, cufundandu-se intr-un somn adanc.
`Ella's mind`
Ren venea incet spre ea. A sarutat-o profund. Ii simtea inima, se iubeau mult. Se priveau, ea fiind confuza. El riscase tot, chiar si prietenia cu Sharky, ea nu stia daca e bine. Traiau o poveste de iubire nebuna, luptand pentru iubirea lor.
Dar au fost intrerupti de un zgomot puternic, Ella ramand, dintr-o data, singura. Nu mai simtea caldura corpului lui Ren, era singura. Nimeni nu o imbratisa, nu o alinta, nu o saruta.
`End of Ella's mind`
-Reeen!!! tipa fata, sarind din pat.

-Da!
Fetei nu-i venea sa creada, baiatul era in fata ei. Ochii lui verzi erau atintiti spre ghemotocul alb de blana, care dormea. Mana lui calda mangaiau catelusul, fetei sclipindu-i ochii.
-Te-ai intors! tipa fata, imbratisandu-l.
Voia sa-l sarute, sa-i simta buzele. Se apropia incet, Ren dandu-si seama ce dorea fata. A plecat de langa ea, lasand-o langa Bijou.

-Ti-am spus, eu doar m-am jucat cu tine! spuse baiatul, raceala simtindu-i-se in voce.
-Nu te cred! Daca te-ai fi jucat nu ai fi fugit de iubirea mea, nu ti-ar fi pasat daca eu am suferit! tipa fata.
-Eu..am fugit de politie.
-Si de mine, nu ma minti, Ren! Voiai sa imi fie mie bine aici, sa nu patesc nimic. Uita-te pe gatul meu, iti place ce vezi?
Ochii lui verzi s-au atintit spre gatul ei crestat.
-Sharky!
-Lasa-l, a facut bine. Voiam sa simt durere fizica, nu numai in suflet. Recunosc, a apasat prea tare, dar merita, incercam sa te uit. Ma ranea fizic, eu incercand sa uit de agonia din sufletul meu! a spus fata, cazandu-i o lacrima pe obraz.
-Nu ai reusit!

Roscatul a sarutat-o imediat, indreptandu-se spre gat. Lacrima ei fierbinte a ajuns pe buzele lui, lasandu-l sa soarba lichidul sarat. O linse pe gat, in timp ce o indrepta pe fata spre pat. A asezat-o pe fata sub el, incepand sa o sarute pe sani. Brusc, s-a oprit, amintindu-si de visul lui. A plecat de langa fata, lasand-o sa-i doreasca mai mult buzele. A lasat-o singura in camera, spre binele ei.
"Trebuie sa ma uite! Acum.. eu trebuie sa ma joc cu ea, nimic mai mult!" gandea roscatul, privind in gol.

#76
uufff ce dobitoc ii Ren...de ce dracu ii tot spune ca doar s-a jucat cu ea...nu vede ca si mai mult sufera din cauza lui
si boul de Sharky a taiat-o pe gat?!...il omor nu alta...ce mi-ar placea ca si e si Ren sa sufere pentru tot ce i-au facut si ii fac Ellei.
greseli de tastare nu au fost...capitolul a fost scurt dar dragutz.
spor la scris^_^
[Imagine: tumblr_lo65w6rqUy1qfkfkho1_r1_500.gif]
He is mine...so don't touch him.

Juliette, chibi-ul lui Sadic Juliette

#77
:-s

greseli de tastare n`am vazut:-"
descrierea a fost la fel...incearca sa descrii mai mult...
dialogu` n`a fost sec...

ma bucur ca s`a intors ren, da`...a cam inceput sa ma enerveze:d

sunt curioasa ce`o sa se mai intample:-s
:d
...
spor la scris.
astept nextuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu`!!:)):D

bYe:-h
kisses:x:x
:*:*:*
destiny is for losers. it's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

#78
Ce tampit e Ren cum sa se joace cu ea auzi la el si mare vis ce are X( ...o lasa asa de izbeliste in mainile lui Sharky sai faca ala ce vrea X( ... si sa numai zic ca Sharky ar trebui batut 24 de ore din 24 de ce dracu a taiato pe Ella pe gat e redus mintal :)).
Bun astept urmatorul capitol cat mai repede sa vad ce se intampla :X.

Ciumbay :bye:
[Imagine: chibi_1634.gif]
Ignis, chibi-ul lui XxX...GeorgianA...XxX


[Imagine: 68202047.png]

-------------------------------------------------------------------

[Imagine: renji2.gif]


#79
i like your fic so much! si capitolul asta e tare... da e bine ca ella nu l-a crezut pe ren.... da eu vreau ca ei sa fie impreuna:( sa nu il faci pe ren sa nu o iubeasca si ella nu trebuie sa-l uite
descriere:X naratiune:X dialog:X
astept nextu si te :*
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#80
Sper sa va mai multumesc cu descrierea :-s si ... sa imi spuneti daca am evoluat macar putin fata de inceput :-s.

Chapter 11#: Chiar crezi ca am de gand sa renunt la tine fara lupta?

Era cea mai importanta zi pentru parintii lor. Un vis va fi implinit, o iubire, sentimentul de a avea, vor fi renascute pentru cei doi. Dar pentru cei doi adolescenti?!

In timp ce in casa era o zarva de nedescris, afara era cu adevart un paradis. Soarele se oglindea in apa cristalina a lacului din gradina, razele lui mangaind firele de iarba. Adierile usoare provocau mici valuri pe suprafata apei, in timp ce purtau petalele florilor spre locuri indepartate. Nuferii pluteau pe apa rece a lacului, nevrand sa se clinteasca de la mal. Ghemotocul alb de blana a aparut, facand ravagii prin acel mic paradis, obligand florile apei sa se indeparteze. Un chicotit usor se simti, in timp ce micutul animalut se juca cu o libelula.
-Bijou! striga fata.
Chemarea acesteia s-a auzit atat de tare, incat a provocat un ecou puternic. Catelusul s-a apropiat imediat de ea, vrand sa se joace cu tanara. Roscata zambea, in timp ce mangaia blanita fina a acestuia.
-Ella, hai! Ai de gand sa stai cu Bijpu chiar toata ziua? Schimba-te odata, nu mai avem mult timp! se auzi o voce calda.

Roscata s-a ridicat imediat, cautand directia de unde venea vocea. A intalnit un baiat roscat, imbracat la costum, zambindu-i cat mai cald. “Pur si simplu mor dupa el!”. Sacoul negru si camasa neagra se asezau perfect pe el, scotand in evidenta niste pectorali bine lucrati. Pantalonii lui la dunga se opreau intr-un anumit loc, lasandu-i picioarele sa se odihneasca intr-o pereche de pantofi alesi cu bun gust. Intruchiparea ingerului din fata ei a disparut cand aceasta s-a indreptat spre camera sa, baiatul ramanand singur, privind in gol. Se holba la micutul catel ce ii statea la picioare, jucandu-se cu piciorul stang al baiatului. A asteptat cateva minute, iar roscata apare langa el. Adolescentul a ramas fara cuvinte, uitandu-se cu atentie la ea, examinand fiecare parte a corpului ei, acoperita sau descoperita. Purta o rochie rosie, pana la genunchi, care se mula foarte bine pe corpul fetei, acoperita discret cu un voal negru. “Stie prea bine ca ma innebuneste culoarea asta!”. Pantofii ei erau negri, potrivindu-se cu bratara rosie. Acei smokey eyes se imbinau perfect cu tenul ei, lasandu-i tanarului o impresie de naturalete.

S-au indreptat spre poarta, fiind urmariti de Bijou. Lasand in urma micutul animalut care latra, s-au urcat in masina, fara sa scoata vreun cuvant. Tacerea a fost mentinuta pana cand au ajuns la restaurantul unde se tinea petrecerea. Cand au intrat fata a ramas muta de uimire, era mult prea luxos pentru ea. “Abia m-am acomodat in noua casa si ma aduc intr-un astfel de restaurant?!”. Mesele erau acoperite de un material fin rosu cu modele albe, fata crezand ca era matase. Scaunele erau puse in jurul meselor, avand un spatar confortabil. Peretii erau vopsiti in nuanta “cafea cu lapte”, fiind asezate pe ele mici ornamente pentru nunta. Roscata s-a indreptat spre un scaun, provocand un zgomot usor cu tocul cand atingea parchetul. Adolescentul o privea indeaproape, zambind discret. Fata si-a aruncat geanta pe scaun, in timp ce tanarul i-a prins mana, strangand-o usor. Viorile au inceput sa cante, intre cei doi pastrandu-se linistea. A intors-o pe roscata cu fata spre el, apropiindu-se atat de tare incat fetele celor doi erau doar la cativa milimetri departare. Se abtineau cu greu sa nu-si cuprinda buzele intr-un sarut, sa nu se lase dusi de val. Intr-un final, roscatul a rupt tacerea, punandu-i fetei o intrebare total banala.
-Imi acorzi acest dans?
Fata il privea atent, fara sa ii raspunda. O mana calda cobora pe bratul ei, pana cand a prins-o de talie. A condus-o spre ring, facand-o sa danseze cu ei. Se miscau atat de sigur, lasandu-se purtati unul de celalalt, dar simtind o oarecare teama.

Buzele fetei s-au deschis, incepand sa formeze un accent de intrebare.
-Ren, tu...
Baiatul i-a pus degetul pe buze, facand-o sa nu-si mai continue propozitia. O facea pe fata sa se simta atat de bine, desi el doar se juca cu ea.In timp ce ei se miscau pe ritmul muzicii, au inceput sa apara invitatii. Muzica s-a oprit, cei doi fiind invaluiti in aplauze. Fata zambea, parca triumfator, reusind sa atraga atentia roscatului. S-a scuzat usor de la el, indreptandu-se spre baie.

A auzit un sunet ciudat, cand a observat ca cineva se chinuia sa incuie usa. Fata a reusit sa-l recunoasca si se holba la acea persoana fara sa exprime vreun sentiment. Era Ren, apropiindu-se usor de ea, reusind sa o imbratiseze.
-Cred ca vrei explicatii, nu?intreba roscatul, plictisit.
-Daca se poate..
-Deci..Sharky a pus droguri in clubul K, pe care il conduceam eu cu banda mea. Daca nu plecam, riscam sa ne prinda politia. Acum ca ne-am intors si nu am fost prinsi, am aruncat drogurile alea si i-am provocat la un simplu concurs. Pricepi?
-Concurs?!
-Ceea ce practicam noi de ani incoace, dans de strada, freestyle. Daca eu si banda mea vom pierde va trebui sa ne recunoastem vina, eu va trebui sa ma indepartez de tine, sa devii a lui Sharky. Daca ei vor..
-Ce sunt eu aici? Un trofeu?a spus fata, enervandu-se si indreptandu-se spre usa cu pasi mari, rapizi.
Roscatul a tacut, mergand spre ea, in timp ce adolescenta se chinuia sa descuie usa. S-a apropiat de urechea ei, soptindu-i suav:
-Stii bine..Amandoi te vrem. Nu ti se pare logic sa procedam asa?

Roscata s-a enervat mult mai tare si a iesit vijelios din incapere. Intorcandu-se la petrecere, a hotarat sa bea in cinstea lor. “Bine, Ren! Daca esti baiat de strada, iti voi arata ca voi deveni ca tine. Sa vezi ce pot!”. Paharele de whisky erau in fata ei, golindu-se foarte rapid. Roscatul incerca sa o opreasca, dar primea mereu acelasi raspuns:
-Lasa-ma, beau in cinstea fostei noastre relatie!
Se simtea prost, stiind ca el a adus-o intr-o astfel de stare, dar nu avea ce face. A hotarat sa o lase sa se adanceasca in alcool si sa observe a doua zi cat de mult a gresit.




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)