Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Menit ei

#51
In sfarsit! stiam ca Ren va castiga :yes: ...Daca ii mai face ceva Sharky ..lui Ella ...Il omor ..sau il omoara ren inainte :ha:
Nu am vazut greseli dar nici nu am cautat...
:* .....Sper ca Sharky sa moara de gelozie ..:-"
Gambate si spor la scris!
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#52
misto capitol, il omor pe Joe
greseli nu am vazut
spor la scris si pune continuarea cat mai repede
''Girls are like apples, the best ones are at the top of the trees. The boys don't want to reach for the good ones because they are afraid of falling and getting hurt. Instead, they just get the rotten apples that are on the ground that aren't as good, but easy. So the apples at the top think there is something wrong with them, when, in reality, they are amazing. They just have to wait for the right boy to come along, the one who's brave enough to climb all the way to the top of the tree..."


#53
Ooooo Daaaaaaaa asa ii trebuie lui Joe :)) ...oricum Ren e cel mai tare barvooooo ...si se pare ca Ella sa indragostit de Ren :>
Mi-ar place sa-i dea Ren o bataie lui Sharky ca sa o tina minte toata viata >:).
Greseli nu sunt cine stie ce ...astept urmatorul capitol cat mai repede >:D<

Ciumbay :bye:
[Imagine: chibi_1634.gif]
Ignis, chibi-ul lui XxX...GeorgianA...XxX


[Imagine: 68202047.png]

-------------------------------------------------------------------

[Imagine: renji2.gif]


#54
super !partile cu gelozie mi-au placut cel mai mult!desii vroiam ca Ella sa ramana cu Sharky :( eh,da-i ficul tau.
Ja ne si vreau nextul (cat mai repede posibil)

#55
eu sunt so happy ca s-au sarutat Ren cu Ella... sper sa fie impreuna. da ce o sa se intample cand o sa afle parintii lor?
sa revenim la fic... descriere:X dialog:X naratiune:X
astept nextu'
chu & gambate & kissu' :*:*:X:X
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#56
mai :)):)) va comportati de parca povestea e gata =)), deja s'o indragostit, gata :)) de unde stiti ca vor ramane impreuna?

stati calmi ;;) ca, ca orice baiat, Sharky nu va renunta :> ;;)
si, de asemenea, nici Ren :>
so ;;) :>

#57
Imi place foarte mult. Descriere ai si dialogul nu e sec.
Imi place foaret mult. Greseli de tastare nu am vazut.
Ideea e foaret buna! Abea astept continuarea, si sper sa fie cat mai repede.
So... Gambvate and spor la scris!!!!!!!!!
Kissu!:x:x:x:x:x:bye:

#58
urechea- urechea
Citat:Ren si Ella erau in aceeasi clasa, la 9B, iar Sharky se afla la 9D.
Nu cred ca mai era necesar sa'mi spui daca era la D, la B la W...
Pe mine nici nu ma prea interesa ca e in a 9-a.

perfevera -cred ca ai vrut sa zici perversa

Hai ca merge, de data asta cu naratiunea a fost mai bine. ...asa ca asteapta'te la ce e mai rau avand in vedere ca am observat ca se poate :))
Ai pendulat de la trecut la prezent, mai usor cu verbele alea.
Si ai cam repetat faza cu 'o pereche de ochi'...prea multe perechi.
Cred ca a zburat cam repede la celalat tip...

Succes, astept continuarea!

#59
foarte tari capitolele astea doua:X
greseli de tastare am vazut da` s`au zis :-"
descrierea a fost buna, dialogul n`a fost sec...
:X:X:x
astept nextu`!!
spor la scris.

bYe:-h
:X:X:X
kisses:*:*:*
destiny is for losers. it's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

#60
Chapter 8#: O clipa de as mai sta cu tine...

Sharky era distrus. Un vant rece ca gheata ii biciuia trupul. A fost cuprins de o senzatie oribila, iar corpul lui era intepenit. A auzit vocile cel doi, parca desprinse dintr-un cosmar:
-Ren, nu trebuia sa ma saruti. Nu umblu de la un baiat la altul. Abia m-am despartit de Sharky si te sa...
-Nu mai nega. Stiu ca ti-a placut sarutul, papusa.

Nervos, brunetul s-a impotrivit corpului sau. S-a apropiat de cei doi, fiind plin de dispret. In mod ciudat, doua maini puternice au luat-o pe fata de talie si au obligat-o sa stea in spatele lui. Doar cateva cuvinte a mai putut auzi Ella, caci fata acesteia s-a ingrozit: "Daca te vei rani acum, nu voi raspunde eu, nu-mi va parea rau ca data trecuta. Clar, tarfo?". A ramas fara vorbe. Credea ca Joe era un baiat simpatic, ca se va putea intelege cu el, dar se intampla chiar contrariul. Strangea cu putere din dinti cand observa ca cei doi au inceput sa se bata. Sharky incerca sa dea in Ren, dar roscatul se ferea cu usurinta si agilitate. Ella a incercat sa se ridice, sa-i opreasca pe cei doi. Disperata, fata a tipat spre cei doi, facandu-i sa se opreasca. Amandoi se holbau la ea cu priviri ciudate, patrunzatoare. Durerea provocata cu o zi inainte, la tampla, devenea din ce in ce mai apasatoare. Joe, vazand ca Ella nu avea de gand sa spuna nimic, a continuat, ranindu-l pe Ren in abdomen, facandu-l sa scuipe sange.

Desi agonia fetei ii slabea puterile, a incercat sa se ridice si sa-l ajute pe baiatul a carui privire o adora, dar a fost oprita de mainile blande ale acestuia, care o tineau suav de talie.
-Papusa, nu te amesteca acum! ordona el, desi se ineca usor.
Fata s-a eliberat din stransoarea lui. Nu avea de gand sa ii vada cum se distrug din cauza ei. Dar Joe a trantit-o la pamant, lovind-o in abdomen, lasand-o cateva minute fara cunostinta, cu ochii inchisi. Agonia fulgera in trupul ei. Se tinea strans de abdomen, o durea atat de tare incat parca o sulita de gheata i-ar fi fost infipta in acel loc. Ren, vazand ca fata era intr-o stare teribila, l-a lovit pe Joe cu indiferenta, facandu-l sa ramana pe jos cateva momente. Roscatul s-a indreptat spre adolescenta, incercand sa o faca sa-si revina.

-Ooo, ce frumos. O ajuti cand are nevoie. Vreti sa va fac si poza?a spus Sharky, razand sarcastic.
Ren a avut destul timp incat sa o lase pe tanara pe banca. Cand aceasta si-a revenit a observat un celular langa ea, care a inceput sa vibreze. Si-a dat seama ca era al lui Joe, avand acelasi miros ca hainele lui.
-Joe..De ce ai inceput sa faci crize daca pe tine te suna iubita ta?
-Nu suport sa fiu inselat de un copil rasfatat ca tine! tipa el.

In acel moment, Ren a inceput sa rada sec. Dar acele sunete ciudate ii provocau fiori fetei. Acesta s-a ridicat si a luat-o pe Ella, lasandu-l pe Sharky cu ochii-n soare. Roscata, fiind nedumerita, a vrut sa-i ceara explicatii baiatului, dar acesta nu a scos niciun sunet si o strangea din ce in ce mai tare de incheietura. Au ajuns in camera lui, fata ramanand muta, nestiind ce sa spuna, ce sa faca. Ren devenise, brusc, mai rece.
-Poti sa-mi spui ce dracu' ai? Ma saruti si acum...
-Acum ce? Vrei explicatii? De ce le vrei? Parca ziceai ca vrei o relatie serioasa cu el si uite ce-ti face, te loveste cu brutalitate!
Fata a tacut. Linistea ingrozitoare puse stapanire pe camera baiatului. Acesta isi bandaja usor mana, dar observa pete de sange pe bluza fetei.
-Ai scuipat sange, nu? Ti-ai patat bluza. Mai bine iti bandajez abdomenul, sa vede ca te doare, il tii incordat.
Datorita durerii, fata ofta la atingerile baiatului. Simtea mana lui fierbinte pe pielea ei rece, facand-o sa vibreze.

-Stii... In timp ce era cu tine, Sharky era si cu fosta mea iubita, cu care am stat un an. Semeni perfect cu ea, imi amintesti de ea. Te ating pe tine si o simt pe ea. De-aia imi placi.
Tanara a fugit din camera lui Ren, avand lacrimi fierbinti in coltul ochilor. Singurul lucru de care mai era constienta cu adevarat era agonia care ii fulgera sufletul, facand-o sa arda de durere. A incercat sa adoarma, ultimile cuvinte care ii rasunau in minte fiind:

"Ma simt apasand un sentiment abandonat,
Nici un zambet nu mai pot framanta.
In tine nici un sentiment nu mai exista?
Trebuia sa imi faci chiar asta?
Totusi nimic nu as putea reprosa."

Roscatul regreta cuvintele spuse adolescentei. Stia cat de sensibila e, cat de mult o raneau doar cateva cuvinte. Simtea ca trebuia sa ii fie aproape, dar ce sa mai faca acum, cand i-a spus ca nu a simtit niciodata nimic pentru ea? Durerea din sufletul lui se accentuia cand isi amintea cum a fugit din mainile lui, iar disperarea lui devenea mai greu de suportat cand isi amintea gustul buzelor ei. Parca si acum le simtea, fiind atat de dulci, facute pentru a le savura el.
Ochii negri si obositi ai Ellei s-au deschis cu greu. Adolescenta incerca sa-si dea seama daca e mai bine sa faca ceea ce visase, ceea ce gandise prin somn: sa plece. A stat cateva momente, dupa care s-a hotarat. Se simtea in plus pentru roscat, fiind o pacoste pentru el. Stia ca acesta nu simtea nimic pentru ea, asa ca de ce sa mai continue? Lacrimile i-au inundat ochii, dar niciuna nu se prelingea pe obrazul ei fierbinte, de o tenta rosiatica. Dupa ce si-a aranjat hainele in troller a plecat spre camera baiatului pe care il adora. Spera sa ii vada pentru ultima data ochii de care s-a indragostit si sa-i simta pentru ultima data buzele, desi stia ca i-ar fi dus dorul in totalitate lui Ren.

-Ren, stai! Stiu ca sunt o pacoste pentru tine, asa ca am decis ca e mai bine sa plec.
-Ce sa faci? Sa pleci? Nu ai unde sa te duci, aici nu esti in plus.
-Pentru tine sunt! a tipat ea, lasand lacrimile sa ii inunde fata.
Avea pielea atat de rece si lacrimile atat de calde, incat cand i se prelingeau pe obraji simtea un fior pe sira spinarii. Adolescentul s-a apropiat de Ella, dupa care a inbratisat-o, incercand sa isi ceara scuze pentru reactia lui de mai devreme. A sarutat-o pe frunte parinteste, incercand sa se indrepte spre buzele ei, dar a ezitat. Chiar era ultima data cand se puteau vedea, cand se puteau imbratisa?
-Off, prostuto... Ce ma fac eu cu tine? a spus acesta, ducand-o in camera lui. Ai uitat ca prin acel semn imi apartii? Esti a mea, nu poti nega asta. Nu poti lua nicio decizie fara ca eu sa o aprob. Nu vei pleca nicaieri, nu esti de capul tau! Vei regreta daca ai impresia ca va fi mai usor daca pleci.

Dupa atatea lacrimi pierdute, ochii ei erau foarte rosii. Ren o privea atat de frumos, zambind strengaresc, tinand-o in brate. In timp ce el o mangaia pe par si erau intinsi pe pat, fata adormi acolo. Avand o dorinta mult prea puternica, a vrut sa o potoleasca. O dezbraca din priviri, trecand la actiune. Si-a indreptat usor mana spre abdomenul fetei, apoi spre piept, dezgoindu-l. I-a sarutat usor partea dintre sani, cautand mai mult. I-a lasat o dara de saliva pe gat, indreptandu-se spre buze. Le saruta usor, dar se opri brusc.
"Nu! Mai bine ma opresc, e ca si cand as viola-o."
Roscata l-a oprit pe baiat din meditarea lui, asezandu-se pe pieptul lui. Intr-un final, si el adormi, capul tinandu-l langa parul roscat al acesteia.

"Vei fi a mea odata si-odata, Ella. Si atunci... nu vom regreta niciunul!"


edit: well...am vazut ca mi-ati depistat greselile, va rog sa ma iertati, dar am postat continuarea pe la 11 noaptea si eram obosita :-s




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)