Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Menit ei

#61
cel doi- celor doi
accentuia- accentua
inbratisat-o- imbrastisat'o

Citat:Ren o privea atat de frumos, zambind strengaresc, tinand-o in brate.
Ah..happy ending..right?
O privea atat de frumos incat incepe sa'mi aduca aminte de un text de clasa I, pus de niste copii silitor, in revista scolii.

Cu exprimarea, dupa cum am mai zis'o se pare ca esti pe calea cea buna...
Sa nu va mai prind cu expresii de genul 'o privea frumos', 'si totul e atat de frumos' sau mai stiu eu ce...-.-
Cred ca n'ar fi stricat si un mic monolog, accentuand astfel trairile, sentimentele si reactiile fetei. Mai ales pe la inceput, cand a avut loc bataie dintre cei doi, o usoara dezorientare sau o reactie dura, fulgeratoare, exprimata astfel cred ca ar fi avut un alt impuls asupra cititorului.
Imi placea aceasta siguranta de sine a personajelor, in cazul celor doi baieti data de dorinta de o avea pe protagonista.
Succes,a stept nextul!

#62
Ooooo da un nou capitol \:d/.
Asa bine ai facut Ren trebuia sa-i dea mai tare lui Sharky ca merita :)).Saraca Ella ea ce vina avea de a trebuit sa o loveasca nesimtitul ala X(.
Bun astept uramtorul capitol repdeeeeeeeeeeeeee :X

Ciumbay :bye:
[Imagine: chibi_1634.gif]
Ignis, chibi-ul lui XxX...GeorgianA...XxX


[Imagine: 68202047.png]

-------------------------------------------------------------------

[Imagine: renji2.gif]


#63
Buna!
Interesanta ideea ta.
Ren si Ella, frati vitregi si iubiti. Cred ca asta va fi o piedica pentru ei, dar in dragoste si-n razboi orice e posibil.
Sper doar ca Ren sa nu-i faca rau, sa nu fie cu ea doar pentru a castiga pariul cu Sharky .
Si a fost atat de frumos ca a aparat-o pe Ella ...

:)
Astept noul capitol

#64
wiii!!! ce bine ca ella e cu ren!:) da nesimtitu' chiar asa sa ii spuna ca o place pt ca seamana cu fosta lui prietena.
dialog:X descriere:X naratiune:X
astept nextu'
chu & gambate & kissu':*:*:*:*
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#65
Chapter 9#: De ce ma lasi asa?

Razele soarelui patrundeau in camera adolescentului, revarsandu-se pe chipul angelic al fetei. Ren a deschis ochii, simtind ca o mana calda il tinea de piept. Dintr-o data, telefonul tanarului a inceput sa vibreze:
-Da, Bill, ce s-a intamplat?
-Ahh, te deranjam dintr-o partida? se auzi vocea ciudata.
-Ehm, nu chiar. Zi ce e!
-Va trebui sa plecam din orasul asta blestemat pentru un timp. Banda lui Sharky transporta droguri, care au fost gasite in clubul unde lucram noi, club K. Pricepi, omule?
-Si unde vom pleca?
-Nu stim exact unde, dar va trebui sa fugim un timp, departe de locul asta, sa ne schimbam identitatile, n-am idee.
Adolescentul s-a uitat trist catre fata. Lacrimi cristaline s-au ivit in coltul ochilor, in timp ce Bill explica ce au de gand sa faca.
-Bine, omule. Asa facem. Plecam dupa ce ne facem bagajele.


Ren si-a luat trollerul negru de pe mobila, aranjandu-si hainele. S-a apropiat de Ella, incercand sa o sarute. Aceasta a tresarit cand a simtit buzele fierbinti ale baiatului contopindu-se cu ale ei.
-Imi pare rau, my love! a spus baiatul, suspinand.
-Ce se intampla? De ce ti-ai facut bagajele?
-Papusa, trebuie sa plec din cauza lui Sharky. Iti voi explica eu cand ne vom revedea. Sper sa nu ma uiti pana in acea clipa.
-Ren, stai! Explica-mi!
-Scuze, pisicuta. Sunt deja in intarziere. Te rog doar sa te duci in spatele casei. Vei gasi o cutiuta roz, sa stii ca e de la mine. Nu ma uita, papusa, iti promit ca ma voi intoarce, ca ne vom vedea intr-o zi! a spus acesta, dandu-i un ultim sarut Ellei.

Acesta a plecat, fara sa se uite inapoi. Cand a auzit strigatele fetei, adolescentul a luat-o la fuga. Nu voia sa fie oprit datorita ei, trebuia sa plece cu banda lui din acel oras.
Tanara, socata, s-a dus in spatele casei. Langa piscina era asezata o cutiuta roz, destul de mare, cu multe gauri. Pe cutie era lipit un bilet.

" Ella, numele lui este Bijou. Sunt sigura ca iti va placea si ca te vei atasa foarte mult de el. Sper sa ai atat de multa grija de el cat ai avut de mine. Te rog, nu-l neglija si nu-l imprumuta nimanui. Ren"

Curioasa, a deschis cutia, apropiindu-se din ce in ce mai mult. Un nasuc negru, umed, i-a atins obrazul, in timp ce lacrimile i-au inundat chipul. Boticul era al unui catelus alb, pufos.
-Iar am ramas singura. Fericirea mea chiar nu poate dura! a tipat aceasta, luand in brate catelusul.
Bijou s-a apropiat de pieptul ei, latrand usor. Un suspin adanc a lovit-o pe fata, plangand din ce in ce mai tare.

Lacrimile ii inundau chipul, curgand din ce in ce mai multe. S-a dus, urmata de bijuteria mica, in locul unde a stat prima oara cu el, la lac. Bijou statea langa ea, incalzindu-se si latrand cand o lacrima de-a fetei ii cadea pe blanita. Adolescenta s-a intins pe iarba, in timp ce frunze ruginii isi faceau aparitia pe langa ea. Cadeau usor-usor, ca intr-un dans lent.
Intre timp, Ren era in avionul care il ducea spre tari indepartate. A aflat ca vor merge spre Japonia, o tara la o multime de kilometri departare. Cand inchidea ochii, vedea chipul fetei plin cu lacrimi si auzea strigatele ei. A tresarit cand a simtit o mana rece pe umar. S-a intors, zambind, crezand ca era fata lui.
-Omule, oricine ar fi, ti-a sucit mintile rau. De ce nu ai luat-o si pe ea cu noi?
-Mi-e frica pentru ea. Sharky stia ca vom pleca, realiza ca nu o voi lua pentru ca oriunde ne-am duce e posibil sa intalnim o lupta. Are cam peste tot oameni care distribuie drogurile, pur si simplu prefer sa o las aici. Decat sa moara langa mine, mai degraba sa fie in siguranta, departe de mine.
-Calmeaza-te! Ce ti-a facut fata aia?
Adolescentul nu a raspuns. Si-a luat castile si a inceput sa asculte melodiile din telefon. Avea un filmulet cu roscata, in care ea canta. Cand ii auzea vocea tresarea. Era atat de trist ca a lasat-o acolo, ca nu o putea strange la piept. Cand a auzit refrenul, a deschis imediat ochii:

"Chiar de sunt cu-n alt baiat,
Eu in inima te-am pastrat!
Si oricat de departe ai fi,
Te voi iubi,
Indiferent cu cine voi fi!"

Durerea din sufletul fetei era tot mai apasatoare. Bijou nu avea chef de joaca, parca era si el trist ca ea. Adolescenta strangea in mana biletul baiatului. Cand inchidea ochii ii vedea chipul si ii auzea pasii cand pleca din casa. Si-a dat seama ca a pierdut prima ora, asa ca s-a schimbat si s-a dus spre scoala.
O mana rece a prins-o si a dus-o in spatele scolii. Era chiar cine spera ea sa nu fie, Sharky.
-Pisicuta, stiu ca simti dispret pentru mine. Acum ca Ren nu mai e, tot cu mine ramai! a tipat baiatul.
Ella era ingrozita, incerca sa riposteze, dar nu avea nicio sansa in fata brunetului. A scos din buzunar un briceag. Lama rece a cutitului era pusa pe gatul ei fierbinte, facand-o sa tresara cand a facut contact cu pielea. "Unde esti, Ren, cand am nevoie de tine?", gandea fata. A apasat usor, tanara tipand datorita durerii. I-a crestat gatul, pana cand fata a renuntat. Sharky i-a lins gatul, oprind sangele, apoi a sarutat-o apasat. Fata nu reactiona deloc, dar nu ii raspundea nici sarutului, nici atingerilor brutale.

-Inca iti e dor de el, nu? Ei bine, uita-l. Nu vei mai auzi de el vreodata! a spus Sharky, zambind malefic.
"Mi-ai promis, Ren. Mi-ai promis ca ne vom revedea!". Vocea roscatului rasuna in mintea fetei. In avion, baiatul simtea ca fetei lui i se intampla ceva. A tresarit usor, incercand sa se calmeze, crezand ca era doar un vis.
Pacat ca fata chiar era pusa in pericol...

#66
new cap and i'm first! so dau edit dupa ce citesc!
pei... imi place! dialog:X descriere:X naratiune:X
saraca ella:( sper ca ren o sa se intoarca in cap urmator din drum, doar pentru ea. ce romantic.:X gata gata visez cu ochii deschisi
astept nextu' repede
chu & gambate & kissu' :*:*:*
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#67
sad,very sad
un capitol foarte trist
greseli nu am vazut
astept continuarea
spor la scris
''Girls are like apples, the best ones are at the top of the trees. The boys don't want to reach for the good ones because they are afraid of falling and getting hurt. Instead, they just get the rotten apples that are on the ground that aren't as good, but easy. So the apples at the top think there is something wrong with them, when, in reality, they are amazing. They just have to wait for the right boy to come along, the one who's brave enough to climb all the way to the top of the tree..."


#68
ce trist...ce nesimtit este Sharky!!!! Sper ca Ren se va intoarce in curand la Ella pentru ca nu as suporta ca Sharky sa-i faca ceva fetei!!! Greseli nu am vazut si trebuie sa spun ca astept cu nerabdare nextu'!!!
Bye si spor la scris!

#69
biata Ella a fost un capitol foarte trist
greseli nu am vazut
dialogul, descrierea si naratiunea (ca de obicei) sunt bune
astept capitolul urmator

#70
Ai trecut cam repede de la o faza la alta si ai incheiat capitolul cam dur. Incearca sa descrii finut, propozitiile sa fie usor mai piperate, cu un aspect mai elegant.

Citat:Pacat ca fata chiar era pusa in pericol...
In general naratorul nu trebuie sa fie implicat si sa'si dea cu parerea la ceea ce se intampla, evidentiaza trairile prin intermediul personajelor.

In mare capitolul a fost asa si asa.

Succes, astept nextul!




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)