Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Menit ei

#1
Ce avem aici... Well, Enjoy!... So ...

Chapter 1#: O noua fata

"Se pare ca voi ateriza in cinci minute. De ce naiba am venit iar aici? Si-a amintit ca are o fata si ca nu sta in conditii prea bune? Stie din nou de mine? Ii pasa?", gandea o fata roscata, stand confortabil intr-un scaun de piele dintr-un avion.
In aeroport, un barbat cu parul de culoarea onixului si ochii ca apa limpede a unei mari astepta ca avionul sa aterizeze. Corpul bine facut era scos in evidenta de camasa descheiata la primii doi nasturi. Langa el statea o femeie satena, cu ochii verzi. Parul ei era strans intr-un coc, lasand numai doua suvite sa-i acopere fata. Pielea ei fina si bronzata ii accentua frumusetea. Purta o rochie albastra, mulata, care scotea in evidenta sanii voluptosi, ce parca strapungeau rochia.

In cele din urma, din avion isi facu aparitia o fata extrem de frumoasa. Parul ei era roscat ca focul, prins intr-o coada impletita intr-o parte, iar ochii ei aveau culoarea abisului , avand o privire in care te puteai pierde. Era imbracata cu o rochie scurta, mulata care ii statea extrem de bine, iar cizmele ei mov se asortau foarte bine. Mana ei stanga tinea un troller.
-Bine ai revenit! a spus barbatul, strangand-o in brate.
-Multumesc! a spus fata nedumerita. Ea va fi sotia ta?
-Da. Eu sunt Maya, a raspuns femeia.
-Estrella, incantata! a spus fata, intinzand mana.
-De asemenea, a spus femeia zambind. Hai sa mergem spre casa acum, caci noi avem treba la firma.

Au mers cu masina pana cand au oprit in fata unei vile extrem de luxoase. Contrastul de crem cu maro inchis arata foarte bine. Geamurile sclipeau la reflectia razelor soarelui, aratand cat de bine erau ingrijite. Casa era inconjurata de o gradina imensa, ingrijita foarte bine. Razele ucigatoare ale soarelui incalzeau pamantul, mangaind firele gingase de iarba. Frunzele de un verde crud fosneau la atingerea lina a vantului, iar fluturii isi aratau valsul."Un mic paradis.", gandea roscata. Micul paradis avea o carare ce ducea spre un acvariu cu pesti extrem de rari. Se pare ca acvariul avea un mecanism ce mentinea apa calda in anotimpurile reci, iar apa era limpede.Inauntru era la fel de frumos ca afara, poate chiar mai mult. Livingul era foarte mare. In mijloc era o masuta rotunda din sticla, inconjurata de canapea de piele de culoare crem. Urcand doua trepte, spre dreapta, se afla o masa mare inconjurata de sapte scaune, iar langa era bucataria unde se prepara mancarea. Langa treptele care duceau spre etaj, erau cateva flori rare, puse in ghiveci. Pe bara de care te tineai pentru a urca erau pusa lumanari mici, parfumate, cu aroma de trandafir.

-Buna, eu sunt Ren!spuse un baiat cu ochii verzi si parul roscat.
-Aaa, buna. Eu sunt Estrella, Ella! a spus fata intinzand mana.
Baiatul saruta mana fetei, dar parca buzele lui nu voiau sa se opreasca. Incepand sa tremure, fata si-a retras mana. Chipul lui era aproape perfect. Suvitele roscate ajungeau pe fata lui cu fiecare miscare pe care o facea. Corpul lui bine facut era scos in evidenta, datorita camasii negre ce era descheiata complet. S-a oferit sa o conduca in camera, iar cand au ajuns i-a spus:
-Bun venit. Imi face placere sa am pe cine conduce si aici. Acum regulile: aici eu conduc, nu poti comenta la mine si nu te poti pune cu mine. Priceput?
-Ooo, si vrei sa te ascult, nu? a spus fata, neincantata de cuvintele baiatului.
Si-a indreptat mana asupra ei si i-a dat o palma. Brusc, amintirile au navaluit-o si abia se abtinea sa nu planga.
-Sa nu mai faci asta niciodata! a spus fata, impingandu-l, fara nici un rost.
-Cine te crezi sa ma comanzi sau sa ma impingi?i-a spus el, trantind-o pe pat provocandu-i o lovita puternica la cot.
Fata scanci de durere.
-Fata dura, te-ai lovit?
S-a ridicat imediat si a incercat sa-i dea o palma. Baiatul, observandu-i miscarile, i-a oprit mana fetei fara nici un fel de efort.
-Chiar crezi ca mi-as pierde vremea batandu-ma cu fetite rasfatate ca tine? La ora asta mama mea si tatal tau pleaca la firma, iar servitorii aranjeaza gradina si se duc la cumparaturi. Te pot viola imediat!
-Ce sa faci? a spus fata, incercand sa-si stapaneasca lacrimile.
-Ce? N-auzi bine? Sa te violez! a spus baiatul pe un ton batjocoritor.

~Flashback~
-Nu, lasa-ma!
-Niciodata! De parca mi-ai putea rezista. Nici macar nu poti fugi de mine! Daca nu se intampla acum, nu vei scapa niciodata de mine.
Fata era maltratata de barbatul in care roscata avea incredere ca o va salva. Aceasta simte dureri groaznice care erau provocate de barbat.
-Ma doare, inceteaza!
-Nu-mi pasa ca te doare. Chiar asta vreau!
-Te urasc! Te blestem sa mori in chinuri. Sa simti o durere profunda si imposibila asa cum simt eu acum, sa iti doresti sa mori cat mai rapid, sa simti ca innebunesti deoarece acea zi nu mai vine. Sa mori in chinuri si durere asa cum imi provoci mie! a spus fata alarmata.
~End of Flashback~

Roscata nu s-a putut abtine si a inceput sa planga. Tremura, respiratia era extrem de accelerata, iar lacrimile curgeau ca dintr-un izvor nesfarsit.
-Fata dura, ce ai?
-Nimic! Pleaca de aici! a spus aceasta prin siroiul de lacrimi.
-Nu, nu, nu! Ti-am zis ca nu poti comenta la mine, a spus acesta, nervos.
-Ei bine, eu da! Iesi de aici! a spus fata, mai hotarata ca data trecuta.
S-a trantit pe pat, incercand sa se calmeze. Dintr-o data, baiatului i s-a facut mila de reactia roscatei. Voia sa o sperie, nu sa ajunga sa faca un atac sentimental. A devenit mai pasator, se simtea vinovat ca a adus-o pe fata sa se comporte astfel, dar nu se lasa mai prejos. A mangaiat-o pe fata pe par, pe umar si pe piept.
-Papusa, abia am inceput sa te mangai si tu deja accelerezi respiratia si incepi sa tremuri. Nu as vrea sa stiu cum ar fi daca un baiat ar vrea sa te sarute.
-Nici eu nu as vrea, crede-ma.
-Draguta, ce ai?
-Amintiri! a spus fata oftand.

"Nu, nu ii pot spune. Abia l-am cunoscut, am avut o lupta si a inceput sa devina mai dragut cand a vazut cum am reactionat. Ce crede ca sunt, o jucarie? Si cum de a ajuns de la baiatul dur la cel pasator? Oare se simtea vinovat ca m-a adus in starea asta? Nu, nu ii voi spune! Cel putin, nu acum.", gandea roscata.

#2
Prima la com yey \:d/ ...deci iti spun sincer ca mam indragostit de fic-ul tau :x ...imi place descriere ai din plin,dialogul nu este sec si naratiunea este la locul ei.
Am vazut o greseala lovita ->lovitura ...bun sa nu uiti sa pui poze ca numai pot de nerapdare sa vad personajele.Mult succes in continuare si astept continuarea cat mai repede :X:*.

Bye Bye :bye:
[Imagine: chibi_1634.gif]
Ignis, chibi-ul lui XxX...GeorgianA...XxX


[Imagine: 68202047.png]

-------------------------------------------------------------------

[Imagine: renji2.gif]


#3
Bine ....3 cuv am....Super MEGA EXTRAORDINAR..:x
i LUV ...THIS FIC ..SO ...DECI .PLSS ...CONTINUAREA CAT MAI REPEDE:O3
SI INCA CEVA ....Tipul ala E un Nemernic..>:P
Gambate si astept nextu cat mai repede
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#4
:X:x...
Deci ai avut tupeu:)):X:d...

Descriere ai avut, si nici dialogul nu a fost sec...
Dupa greseli de tastare nu m-am uitat :-"

Apropo :|:|..iar nu sunt prima:)):))

Deci...e geniala ideea!:x:x
Sunt curioasa ce amintiri are fata:>:X:D...

Daca nu postezi continuarea cat mai repede...stii ce se intampla:-j...

Spor la scris!:*:x

BYe:-h:X:X:X:X:X:X:x
Kisses:*:*:*:*
[Izbita mica ce esti :))=)) ]
destiny is for losers. it's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

#5
Multumesc de commuri :D insa... vreau sa fiti mai duri :-s :D
In schimb... Bubbles- vrei poze, nu?:-w acum ... vrei sa le desenez sau sa iti arat pe photobucket?:-s daca e vorba de desenat deja am multa munca :( shi nu prea am timp...oricum ;;) alege tu :-s
Capitolul asta va avea mai mult dialog... veti vedea voi de ce...

Chapter 2#: Ploaia

Baiatul era inca in camera fetei. Incerca sa o linisteasca prin mangaierile lui, dar nu isi dadea seama ca facea din ce in ce mai rau. Fata tremura la fiecare atingere a baiatului. Cand mana lui fierbinte atingea pielea ei rece o trecea un fior pe sira spinarii.
-Doar daca misc mana te sperii. Ce se intampla?
-Ploua.
Baiatul a intors capul spre geam. Nu ploua, ba chiar era soare si cerul era senin.
-Nu ploua. Hai in gradina si mai vedem acolo ce e cu tine.

Fata a dat din umeri, baiatul iesind din camera. Cand a ajuns in dormitorul lui a dat doi pumni in perete, reusind sa-l faca sa crape. Mana lui sangera in timp ce el isi punea bandajul. Intre timp, fata se imbraca. A ales un tricou mulat, alb si o pereche de blugi scurti, negri. Sandalele ei albe cu toc ii scoteau in evidenta picioarele. Pe cat de fermecatoare era, pe atat de trista. Avea prins la gat un colier rosu ca sangele, pe care era o poza cu ea si mama ei, cand femeia era tanara. Se pare ca poza era improvizata de ea, alcatuit din o poza cu mama sa in tinerete, cand aceasta era vopsita brunet, lipita de o poza cu roscata.
"E atat de frumoasa, dar atat de trista. Trebuie sa aflu ce are.", isi repeta baiatul.

Cand au ajuns in gradina, baiatul a inceput sa o ia la intrebari pe fata.
-Se pare ca iti lipseste foarte mult.
-Da, e foarte dureros. Casa noastra luase foc, ea a murit in incendiu. Tot ce mai am este poza asta si o foaie aproape arsa pe care ea ma ruga sa scriu toate intamplarile mele triste. Regret ca a murit numai ea, mai bine mi se intampla si mie asa. Daca ea nu tipa ca eu sa ies din incendiu, puteam sa mor in bratele ei, mult mai sigur.

Fata a scapat o lacrima fierbinte care a ajuns pe pantalonii ei. S-a asezat peste genunchi. Lacrimile ei au inceput sa curga, iar cerul a inceput sa planga odata cu ea. Desi era soare, ploua. Se inalta un curcubeu din apa limpede a lacului, iar fata se lasa udata de picaturile reci ale ploii. Adora sa stea in ploaie. S-a ridicat in picioare cu mainile intinse, lasand apa sa curga cu putere asupra ei. Baiatul s-a departat si se uita la ea. Era fermecat de frumusetea fetei, simtea ca e o fata speciala. Avea de gand sa afle acel secret al fetei.

-Uite...jur ca nu mai spun la nimeni secretul tau. Vreau doar sa stiu de ce te sperii asa cand incerc sa te mangai sau sa te ating.
-Ma lovesti, ma faci sa am un atac sentimental cat timp sunt parintii plecati si vrei sa afli secretul meu?
-Scuze, dar am o explicatie: orgoliu barbatesc.
-Bine, bine. Intreaba-ma si eu iti explic.
"Cum naiba de am zis asta? De ce am zis asta? Nu vreau ca el sa stie, ce tot fac? Sau... ar fi mai bine sa stie? Ma simt atrasa de el?! Totusi, daca ar sti poate m-ar apara si pe mine pe la scoala, nu ma voi descurca singura.", gandea fata.
-De unde stii ca mama ta nu mai e in viata.
-Stiu asta foarte bine. Dupa doua luni de la incendiu am hotarat sa ma intorc sa vad daca a scapat si ea. Am intrat in casa aproape arsa si am vazut oasele ei, care aveau o tenta maronie. Oasele mainii tineau in mana colierul. Tot ce a mai ramas a fost rama din argint si o parte din poza, o parte din capul ei. A trebuit sa-i ating oasele. Stii cat de dureros e sa vezi ca din persoana pe care o iubesti cel mai mult au ramas doar oasele?

Baiatul a ramas socat. A vrut sa o imbratiseze pe fata si sa ii spuna ca totul va fi bine daca va avea incredere in el. Cand a vrut sa o imbratiseze, fata a tremurat, respiratia i s-a accelerat, dupa care a fugit. Baiatul a fugit dupa ea, crezand ca vrea sa se joace. A prins-o usor de maini, dupa care a cazut cu ea pe iarba, el ferind-o sa se loveasca.
-Nu, te rog, lasa-ma!
-Papusa, calm. Ma jucam numai, nu credeam ca iti fac rau.
-Lasa-ma!spuse fata reusind sa scape din stramtoare, fugind in casa.
S-a dus in camera ei. S-a asezat langa dulapul ei imens, stand cu capul pe genunchi. A inceput sa planga, prea multe amintiri ii invadau mintea. Ren isi facu aparitia, apropiindu-se de fata. A mangaiat-o usor pe par, dar fata a spus rapid:
-Ia mana odata! Lasa-ma in pace!
-Bine, calm. Voiam sa imi cer scuze ca te-am speriat atunci, doar ca...eu credeam ca te jucai cand ai fugit.
-Nu m-ai speriat. Mi-ai amintit de ceea ce mi s-a intamplat. Intelege, amintirile mele ma ingrozesc!a spus fata printre lacrimile ce-i invaluiau ochii.

Baiatul a imbratisat-o pe fata, desi aceasta se zbatea in bratele lui. A incercat sa o calmeze, mangaind-o. Roscata se tot zbatea pana cand nu s-a mai abtinut si i-a dat un pumn baiatului. Acesta s-a lovit cu capul de biroul ei. Desi acest pumn a fost urmarea panicii ei, a fugit spre baiat. Era panicata total, si incerca sa-l faca sa-si revina. L-a imbratisat, si lacrimile ei fierbinti l-au facut pe baiat sa-si revina.
-P-ploua?
-Nu, erau lacrimile mele, a spus fata fara sa ii dea drumul baiatului, imi pare rau pentru acel pumn!continua fata fara sa-i dea drumul.

Baiatul i-a raspuns cu aceeasi imbratisare, o tinea de talie. Se aseza pe spate, pe covor, ea lasandu-se condusa de el, continuand sa se tina imbratisati. Roscata statea lipita de pieptul baiatului, continuand sa tremure din ce in ce mai tare.
-De ce tremuri asa? Poti avea incredere in mine, spune-mi.
-Nu pot. Poate voi reusi intr-o zi, dar nu acum! spuse fata, in timp ce incerca sa isi calmeze ritmul respiratiei.

"E mai greu decat credeam. Nu cred ca pot avea atat de multa rabdare, pur si simplu nu pot sa am rabdare cu fetele. Nu stiu ce as putea face daca as fi beat sau m-ar enerva si nu imi spune.", gandea baiatul, ramanand calm.

#6
Imi place ideea, foarte originala, chiar ma incanta. Daca te rog sa nu renunti la el, nu o sa o faci asa-i ;)) ?
plissuu :))
Oricum, ai avut mici greselute de tastare dar se rezolva, in fond oricine le face, dar treceml la descriere. Ai o mica problema cu dialogul, este cam mult, insa mi-a placut descrierea.
Vreau sa mentionez ca pe alocuri nu pui destula, iar pe alocuri pui multa.
Descrierea trebuie repartizata in fiecare loc, in tot capitolul, combinata cu celelalte moduri de expunere.
Vreau sa relatezi mai bine sentimentele ellei vreau sa scoti in evidneta suferinta, teama si dispretul pe care il simte.
Vreau sa scoti in evidenta teama pe care o simte.

Leaga-te de personaj ca sa poti face asta, pune-te in locul ei si gandeste-te la cum ar fi sa fi personajul. Asa poti descrie mult mai bine, te asiguri.

gambatte si next.
-

#7
Yey, baw, here I am!>.>

Uhm, greselile de orice tip:

Citat:isi facu aparitia o fata extrem de frumoasa.
Ah, m'a orbit, frumusete rara...
Incearca sa eviti expresiile de genu, e cam pueril, esti la o anumita varsta, clasa I a zburat de mult.

Citat:Era imbracata cu o rochie scurta, mulata care ii statea extrem de bine, iar cizmele ei mov se asortau foarte bine.
Ai cam repetat 'bine'....

Citat:extrem de luxoase.
Ah, iarasi clasa I!

Citat:Geamurile sclipeau la reflectia razelor soarelui, aratand cat de bine erau ingrijite. Casa era inconjurata de o gradina imensa, ingrijita foarte bine.
Pe langa faptul ca descrierea geamurilor ce mi'au spart smaltul dintilor, din nou ai repetat acel cuvant.

extrem de rari -Idem
nici un-niciun

Citat:Te pot viola imediat!
Ah, GOD, cat am putut sa rad la asta =]]]

aceasta simte -respecta timpul ales
extrem de accelerata-Idem, daca mai vad 'extrem' ma arunc pe geam de la parter -__-'

Citat:-Te urasc! Te blestem sa mori in chinuri. Sa simti o durere profunda si imposibila asa cum simt eu acum, sa iti doresti sa mori cat mai rapid, sa simti ca innebunesti deoarece acea zi nu mai vine. Sa mori in chinuri si durere asa cum imi provoci mie! a spus fata alarmata.
Ah, vrajitorie in direct, partea asta scartaie rau.

Citat:A mangaiat-o pe fata pe par, pe umar si pe piept.
La cum ai descris acolo, imi dadea impresia ca vorbea cu un animal.

Citat:Roscata se tot zbatea pana cand nu s-a mai abtinut si i-a dat un pumn baiatului. [/quoate]
Oh, God....si a trecut prin zid?
Chiar daca ala e plesnit'o, trebuia sa zici mai elegant.

[quote]Acesta s-a lovit cu capul de biroul ei. Desi acest pumn a fost urmarea panicii ei, a fugit spre baiat.
=]]]]]]]]]
Ah, ar trebui sa ma afecteze oarecum, incearca sa descrii sentimentele fetei mai detaliat, actiunea, tot ce se petrece....acum eu rad de n'am aer

Citat:-Nu, erau lacrimile mele, a spus fata fara sa ii dea drumul baiatului, imi pare rau pentru acel pumn!continua fata fara sa-i dea drumul.
Incepe sa capete un aer de telenovela...totul vine asa repede, starile ei penduleaza intr'un mod comic.

Citat:"E mai greu decat credeam. Nu cred ca pot avea atat de multa rabdare, pur si simplu nu pot sa am rabdare cu fetele. Nu stiu ce as putea face daca as fi beat sau m-ar enerva si nu imi spune.", gandea baiatul, ramanand calm.
Aici nu era vorba de femeia in sine si de ipocrizia barbatului. Trebuia sa insisti mai mult asupra durerii pe care o simte. I mean, e clar ca ai vrut sa'l faci un tip smexy trexy si clever, but imi da impresia ca e un fraier >.>

As minti daca as spune ca ficul tau imi place intr'un mod special.
Descrierea e scolareasca, actiunea se desfasoara prea repede iar personajul principal nu mi'a starnit interesul in ceea ce priveste marele ei secret. S'au intamplat prea multe chestii ciudate in al doilea capitol, m'ai ametit pot spune.

Incearca sa descrii mai mult ceea ce simte fata si nu numai ea, prsonajele in general, trairile lor, sentimentele etc etc etc.


^^"Bubbles"^^
Descriere din plin?!
Vreau sa te intreb acum, ce intelegi tu prin 'descriere din plin'...aici nici macar nu a fost strictul necesar. Mi s'a parut chiar sec la un moment dat, parca erau niste robotei, parea un rezumat nereusit.

#8
Bun:D
Fic nou:x
Imi place mult mult de tot...greseli de tastare nu am vazut...descrierea...e seuperba...nu am ce comenta....dialogul...e perfect...nu e sec...Ren si Ella o sa se indragosteasca nu:X
Ideea e originala,...si ficul imi place:X
Astept nextu'
Chu si gambate:*
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#9
TsuKaDu-san,e super!imi place mult,si nu e de loc ciudat cum ai zis tu!deabea astept sa vad ce se intampla in continuare!:x:x
ideea este super!

#10
Bun nou capitol ...in legatura cu pozele nu le vreau desenate ci pe photobucket bun asta daca poti si vrei sa le pui.
Robin bun cred ca ai dreptate dar mie una mi-a placut.
Acum sa rvenim la fic ...mia placut capitolul acesta saraca Ella prin ce trece :( ...sper ca la un moment dat sa-i spuna ce i sa intamplat si Ren ar trebui sa aiba multa rapdare cu ea.Cred ca pana la uram se indragostesc nu ?;;)
Astept urmatorul capitol si daca se poate si pozele ;;)

Bye Bye :bye:
[Imagine: chibi_1634.gif]
Ignis, chibi-ul lui XxX...GeorgianA...XxX


[Imagine: 68202047.png]

-------------------------------------------------------------------

[Imagine: renji2.gif]





Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)