Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Menit ei

#31
;))
Dragutz ..sincer imi place tare mutl ficul tau ...si sti asta :->....oarecum ...
Deci pan la urma...cine-i misteriosul barbat :| ...sincer cred ca nu ar scapa viu :-> daca s fi in locul lui ...ei-_-"
Gambate si spor la scris...
Ps:va iesi cu asa zisul ei frate nu ..adik va ramane cu el nu ;))?
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#32
Citat:Ok... So 22 Robin 17 stiu de problema cu exprimarea si cu repetitia... ei bine 22 (nu cred ca o sa ma crezi 22) ...e din cauza ca:
eu scriu capitolele in word si cand sa le transcriu imi par banale si creez capitolul pe moment...si nu mai am timp sa mai vad daca repet sau ma exprim bine...

si da, sicriul cobora in groapa 001_tongue ... daca fata e roscata 5 21 si 45 gandeste'te si tu 001_tongue daca ai fi fost violata, mama ti-ar fi murit (plus ca a trebuit sa ii atingi oasele ca sa vezi daca era ea) si trecutul te tot urmareste, ce crezi ca ai face? -.-

faza cu coltul ...ei bine...voiam sa zic ca era o lume plina de durere si ea avea, ca fiecare persoana din acea lume, propriul colt ... :">
ms ptr inca un comentariu kilometric 21 si sper sa evoluez 17 (si logic ca voi trece la o apropiere)...
O_O''
Uhm, sorry, dar nu asa se scrie la un fic.
Trebuie sa si te mai uiti peste el, sa'l analizezi etc....
Daca iti par banale scriele'n altceva...*si mie in word mi le aseaza ca naiba cand dau paste*
Exprimarea e sarea si piperul, degeaba ai povestea buna daca ea scartaie. Si nu ma refer aici la chestii de scriitor, ci la modul simplu de a transmite un mesaj

#33
Have Fun!

Chapter 5#: Petrecerea

La auzul tipatului disperat al fetei, Ren si Sharky au venit grabiti spre camera fetei. In timp ce roscatul a imbratisat-o pe fata, incercand sa o linisteasca, brunetul l-a indepartat pe barbat de Ella. Aceasta tremura in continuare, simtind teama pentru ea si pentru Joe, care a inceput sa bata acea persoana in varsta, fugarindu-l din casa. Dupa ce s-a intors, Sharky l-a rugat pe Ren sa il lase putin cu fata ingrozita. In timp ce acesta iesea din camera, brunetul a imbratisat-o pe Ella.
-Multumesc! a spus fata, schitand un zambet.
-Ai un zambet foarte frumos! i-a zis brunetul facandu-i cu ochiul.

Ren s-a intors in camera roscatei, gasind-o pe fata stand in bratele prietenului sau, pe pieptul acestuia. Cu un zambet fals, i-a anuntat ca are de gand sa isi sarbatoareasca ziua de nastere in seara aceasta. Dupa ce a iesit in camera, fata a adormit in bratele blande, dar ferme, care erau inclestate asupra ei. "Odata ce ma trezesc vreau sa fiu diferita. Nu voi mai suferi pentru trecut si ma voi bucura de prezent. Multumesc ca m-ai facut sa ma trezesc la realitate, mama!", isi spuse Ella. Brunetul nu s-a miscat deloc, nu voia sa o trezeasca, dar roscata a deschis ochii ei sclipitori negri.
-Tu... ai stat aici mereu?
-Da, ai adormit in bratele mele si nu am vrut sa te trezesc. Dar, din moment ce ai ochii deschisi, ar trebui sa te schimbi, caci mergem la ziua lui Ren in Club K.

Sharky a plecat de langa fata si s-a indreptat spre casa lui. Intre timp, fata a ales o camasa lunga, lila, care ii evindentia formele de invidiat. A ales o pereche de egari negri. Si-a acoperit gleznele cu o pereche de cizme de aceeasi culoare cu colantii pe care ii purta. A remarcat talia cu o curea mov care avea bata lata. Pe mana stanga a pus bratarile largi de culori ce se asortau cu imbracamintea ei.

Cand a iesit pe usa, impreuna cu Ren, l-au intalnit pe Sharky, care a ramas stupefiat cand a vazut-o pe roscata. Fata s-a apropiat de el, lasandu-si buclele aproape de el, facandu-l sa se imbata cu mirosul de trandafiri. Imbracamintea lui era una obisnuita: un tricou negru, lung, larg si o pereche de blugi, de care atarnau lanturi. In timp ce se indreptau spre club, brunetul o prindea de maini pe roscata, zambind strengareste cand aceasta il privea. Ren era iritat de reactia fetei. El incerca sa-i castige increderea de cand a venit in oras, iar cu Joe era mult mai calda, desi il cunostea de mai putin timp. Cand au ajuns la club, fata a ramas uimita. Cadoul ei era aranjat de mama baiatului si lasat intr-un colt. In cinci minute, sala a fost umpluta de persoane necunoscute roscatei.

Sharky a invitat-o la dans si a pasit cu ea in ring. Desi nu voia sa iasa prea mult in evidenta, simtea ca toate privirile erau atintite asupra ei. Fara sa vrea, punea toti baietii pe jar, chiar si pe Ren.
-De ce se uita toata lumea la mine? a intrebat Ella.
-Pentru ca nimeni nu te cunoaste, dansezi bestial si esti aici cu mine.
-E vreo problema daca sunt cu tine?
-Hai la etaj ca sa nu se mai holbeze asa la noi si iti explic.

In timp ce il urma pe Sharky pe scari, toti baietii s-au uitat inapoi spre prietenele lor.
-Ei bine...Aici sunt cunoscut ca pot castiga orice fata vreau, fara prea mult efort, ca si Ren.
-Deci eu sunt o papusa doar pentru seara asta! a spus Ella enervata de "explicatia" baiatului, ridicandu-se si dand sa plece spre scari.
-Nu! a strigat baiatul, ridicandu-se si prinzand-o de maini.
A intors-o cu fata spre el. I-a mangaiat buzele cu degetele lui reci, indreptand-o spre perete. A ezitat o clipa, dar hotari sa continue, asa ca si-a asezat genunchiul drept intre picioarele ei. Mana stanga a asezat-o langa capul ei, sarutand-o cu brutalitate, dar pasional si apasat. Inima fetei a inceput sa exagereze, facand-o sa accepte sarutul. Buzele au inceput sa se miste mai intens, ia ea si-a inlantuit bratele in jurul gatului lui Sharky, indemnandu-l sa continue. Limba acestuia s-a strecurat in lacasul umed al Ellei, provocand-o sa intre in "joc". Dupa ce a cotrobait prin fiecare coltisor al gurii roscatei s-a retras, dar aceasta l-a muscat usor de buza, dupa care si-a introdus si ea limba in gura lui, incepand un duel. "Pentru prima data imi plac atingerile provocate de un baiat. As vrea sa devin femeie prin serii de satisfactii, dorind asta, nu obligata!", isi spuse fata. Brunetul s-a oprit brusc, departandu-se usor de roscata.

-Scuze, a spus el gafaind usor.
-Pe mine nu m-a deranjat! zise Ella, facandu-i cu ochiul.
Joe a luat-o de mana, zambind strengareste. Au coborat spre ringul de dans, unde au inceput sa isi miste iar corpurile, roscata captand toate privirile.

Dar cei doi nu stiau ca in tot acest timp au fost vazuti de o persoana care zvacnea de gelozie.

#34
Citat:La auzul tipatului disperat al fetei, Ren si Sharky au venit grabiti spre camera fetei. In timp ce roscatul a imbratisat-o pe fata...
fetei-fetei-fata X____X
Repetitie suparatoare.

Citat:Aceasta tremura in continuare, simtind teama pentru ea si pentru Joe, care a inceput sa bata acea persoana in varsta, fugarindu-l din casa.
teama a inceput sa bata si sa fugareasca persoana in varsta?-___-'
Nu ai legat bine propozitiile.

Citat:Limba acestuia s-a strecurat in lacasul umed al Ellei, provocand-o sa intre in "joc".
Nu cred ca mai era necesar sa pui intre ghilimele cuvantul 'joc'

Citat:Inima fetei a inceput sa exagereze
'Exagereze' nu era cuvantul potrivit. Bataile i se accentuara, insa sarca inima n'a exagerat cu nimic.

Uhm....dragutel
M'am cam saturat sa vad la fiecare fic, aceeasi expresie, cu limbile incep un duel...vad ca multi aveti stiluri la fel, parca sunteti niste oi. Nu zic sa nu te uiti, sa mai tragi de o chestie, insa asta sincer pe mine a inceput sa ma sece de la o vreme.
Ma bucur ca ai trecut la o noua etapa in ceea ce ii privesc sentimentele...insa acum parca bate in a fi perversa.
Brusc, si'a schimbat caracterul ..mai ales in ceea ce'l priveste pe baiat.

Astept nextul, succes!

#35
:x:x:x ador acest capitol :x....pun pariu ca persoana care i-a vazut a fost Ren >:)....dar eu speram sa se intample ceva intre ea si Ren :-s....dar nha :d...uh decizi...greseli nush daca sunt pentru ca sincer nici nu m-am uitat dupa ele...ast nextu':x..chuu:* sh gambate




B'bye!!!:-h

#36
OoOoOo ce capitol :X ...doamne ce mi-a placut.
Am o vaga banuiala ca acel "individ" e Ren :)) ...ma bucur ca Ella nu s-a impotrivit ci din contra a acceptat acel sarut:X.
Greseli nu am vazut bun nici nam stat sa ma holbez :)) deci esti tare fato :3:.
Acum chiar ca daca nu pui mai repede continuare nu stiu ce-ti fac :)) ...succes si spor la scris in continuare :X.

Bye Bye :bye:
[Imagine: chibi_1634.gif]
Ignis, chibi-ul lui XxX...GeorgianA...XxX


[Imagine: 68202047.png]

-------------------------------------------------------------------

[Imagine: renji2.gif]


#37
dragutz capitolul..ai cam repetat unele cuvinte, altele nu aveau rost in contextul in care le-ai pus...in rest a fost ok
deci tipul care i-a urmarit a fost ren...sau tipul ala pe care la batut joe?
mor de curiozitate
astept nextul cat mai repede
spor la scris^_^
[Imagine: tumblr_lo65w6rqUy1qfkfkho1_r1_500.gif]
He is mine...so don't touch him.

Juliette, chibi-ul lui Sadic Juliette

#38
imi place capitolul ce bn ca au venit sa o salveze pe Ella
sun curioasa cine i-a urmarit
astepe nextul

#39
I kill u!:grr: I kill u ! I kill u! I kill u! I kill u ! Vreau sa ramana cu ren u cu cainele ala >:P ....ce naiba >:P sharky imi aduce aminte de desenul ala vechi ce era o data pe fox kid Motanul Ik ! sau cum il chema:))
Ma rog sa rec la subiect!
Ce naiba ..T^T ....:mean: :(( Ei bine :-<
Imi place extrem de mult capitolul !
ianafara faptului ca imi vine sa il omor pe Sharky sau cum il chiama ...
Nu am vazut greseli ,deci nu am ce critica :* esti tare !
Gambate si spor la scris!
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#40
Bestial!!:x..
ma bucur ca in sfarsit si`a revenit Ella
:d;)):X
ai bagat mai multa descriere...
si dialogul nu a fost sec:-"
greseli de tastare:d...n`am vazut:-j

pune nextul repede.
:x
spor la scris!

bYe:-h
:X:X:X:X
kisses:*:*
destiny is for losers. it's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)