Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lumea Ireala

#1
`Ello, my diars ! *smile*. Cum am scapat de teze, am o stare totaaal euforica si m-am gandit sa scriu un nou fic . Am inspiratie cat pentru o suta , dar nu conteaza asta *innocent smile* . Sper ca o sa va placa, si ca o sa va dati seama ce este brunetul meu (S. ) din prima :> , dar inca e un secreeet *evil face* .


"Disclimer: Nu deţin nici un personaj ce îi aparţine lui Masashi kishimoto din anime-ul/manga-un “Naruto” şi nu fac profit de pe urma acestor personaje/întâmplări."


~ Prolog ~



In urma cu cinci sute de ani . . .

Picaturile reci ale ploii imi mangaie delicat pielea , tunete puternice auzindu-se in vazduh . Inghit in sec , aruncandu-mi privirea intunecata catre lacul din apropierea mea . Din cauza vantului care batea nemilos, facandu-mi suvitele negre de par sa-mi plesneasca fata, se nasteau mici valuri pe suprafata neutra a acestuia .
Am intins mana in care se afla sabia netedea, de pe care mici firicele de sange proaspat cadeau pe iarba verzuie . Am inspirat adanc, aplecandu-ma usor , murmurand un "adio", iar glasul placut auzindu-se ca un ecou prin imprejurimi . Cel ce era in fata mea ma privea speriat, stupefiat de delicatetea, si totusi, rapiditatea cu care manuiam obiectul . Isi puse mana la piept, zgomotul facut de inghitirea sa in sec , facunda-ma sa treasar . Am clipit des, apoi varful sabiei i-a patruns pieptul, siroaie de lichid rosiatic si vascos scuragandu-se din corpul lui .
I-am ridicat mana palida, tragandu-l dupa mine prin ploaia ce incepuse si mai tare . I-am dat drumul in lac., mi-am fluturat mainile in aer, aruncand o data cu acesta si sabia insengerata, apoi m-am intors calm pe calcaie, ciufulindu-mi parul ud .

Mi-am ridicat privirea catre conacul impresionant de mare ce statea sus , pe un deal . Casa mea, sau asta parea . La o fereastra , o lumina a lumanarii palpaia usor, fiind sigur ca aceea era dormitorul Sakurei . Pardon, Miss Sakura ! Mi-am dres glasul, dandu-mi ochii peste cap . Nu-mi venea sa cred ca ma gandeam la faptura aceea mereu vesela, cu un zambet asa copilaros si inocent pe buze , ochii safiri radiindu-i tot timpul de fericire .
Mi-am pus galant mainile la spate, apoi, cu pasi usori, am luat-o pe cararea ce ducea catre conac, de parca nimic nu s-ar fi intamplat in fata acestui lac . Dar cate se intamplasera aici ...



In prezent . . .

- Sigur, Itachi, cum spui tu ! Da, ne vedem acolo . La revedere !
Am inchis telefonul, un touch- scream negru, apoi mi l-am bagat in buzunarul blugilor . Am lasat paharul cu vin rosu pe masuta din fata mea, ridicandu-ma calm din fotoliul negru . Mi-am aruncat in treacat privirea prin living-ul cu peretii negri, jaluzelele de un rosu-sangeriu trase , nelasand vreo raza a soarelui sa-mi inunde incaperea . Mi-am incheiat sacoul negru, ce costase ceva, dar sincer , nici ca ma interesa . Eram in acelasi conac, aceasi incapere , si trecusera atatia ani. . .
Un sunet strident s-a auzit la usa, iar privirea-mi agila s-a intors imediat catre usa de lemn masiv .
- Da ? Am spus, in timp ce ma indreptam de spate si ma uitam cu o spranceana ridicata la persoana care intra in incapere .
O fata cu parul lung, negru cu cateva straluciri violete a intrat timida in camera, dregandu-si incetisor glasul .
- Ahm , Sasuke, ma gandeam ...Eu...adica, as vrea ..sa ..stii...Isi ridica privirea catre mine, obrajii ei prinzand o nuanta rosiatica . Am clatinat din cap, uitandu-ma la imbaracmintea neadecvata a Hinatei, caci asa o chema . Blugii scurti , negri, un maieru verde, lipit de corpul suplu al acesteia .
Mi-am dat ochii peste cap, facandu-i semn sa continue, cu toate ca deja imi dadusem seama de ceea ce-si dorea fata .
-As vrea sa ies in club asta-noapte !
A spus tare si raspicat, privindu-ma atenta cu acei ochii de un gri imaculat si linistitor .
- Sigur ca da, sigur ca poti ! I-am zambit cu caldura, facandu-i semn ca poate sa plece . Aceasta mi-a multumit politicos, apoi a iesit din camera grabita . Am zambit amuzat de gestul fetei, apoi m-am intors pe calcaie, formand numarul de telefon al fratelui meu . Am auzit usa deschizandu-se, dar nu m-am intors sa vad cine intrase, am ramas cu spatele, uitandu-ma atent la rafturile bibliotecii pline cu cartii care mai de care mai mare, sau interesanta .
- Domnul Sasuke Uchiha ?

S-a auzit un glas imaculat, politicos, dar in acelasi tip continand aceea melodioasa linie, foarte bine cunoscute mie , ce m-a facut sa trecar si sa opresc apelul .

Nu m-am intors , ci am ramas nemiscat, parca nevrand sa aflu al cui era acel glas, cu toate ca toate simturile mele aflasera singure, sau mai bine spus, isi adusesera aminte de acele vremuri . Am inghitit in sec cu zgomot, apoi am auzit pasii eleganti apropiindu-se incet catre mine . O mana delicata mi-a atins umarul, dar eu am inchis ochii, fara sa ma intorc.
Era ea, si-mi starnea o pofta nebuna. . . de a simti din nou lichidul vietii pe buzele-mi aproape secetate din cauza lipsei acestei nevoi atat de fatale mie !
[Imagine: gambar-emo.jpg]
Enough for me ...

The past is history.
The future is a mystery.
And the time we have now is a gift, that's why we call it "the present."



He`s cute <3 !
[Imagine: weeping_face_by_mental_remix.jpg]

#2
Poi sa incepem. Idea nu e chiar originala dar nu are importanta.:)). Descrierea e prezenta si e destul de buna. Dialogu' e ok dar se putea si mai bine. Actiunea..nu prea am ce sa zic despre ea, decat ca e ok. Greseli de tastare nu am vazut si nici nu cred ca exista. Trebuie sa mai spun ca tilul este inspirat si a fost cel care m'a atras:)). Abea astept sa vad ce vei aduce in urmatoru' capitol. Spor la scris!;)
[Imagine: 5fcff5ef.gif]

#3
Super ficul mai ales cum ai inceput prologul :
"In urma cu cinci sute de ani . . ." Mi sa parut foarte amuzant:d Am ras doua ore si jumatate ... cred:)) Si acuma cand imi aduc aminte rad:))
Asa sa revenim la fic ... Ma intreb cine este misterioasa fata??? Am ramas cu totul in suspans si astept cu nerabdare urmatorul capitol.
Capitolul a fost bun, greseli nu am vazut si actiune buna si ea.
Pune repede next-ul:d si gambate:*
[Imagine: nunu.jpg]
My movies:Operele Mele
My little children:.::Min::. , Frozen Soul, ~MusicxD~.
Nasica:deeaH2elen
Nepotica mea: Venus-Roseta
My sweet neighbor:Kayla.

#4
Hmm...:-? Un nou fic Ideea mi se pare originala cel putin eu nu am mai vazut-o.Descrierea e buna dar mereu exista un loc de mai bine.Dialogul nu este sec.Actiunea nu e grabita.Bun...Am si eu o intrebare...De ce Hinata a fost asa timida cand i'a cerut sa o lase in club? Adica...In fine .Astept nextu:>
[Imagine: EnvYQ.png]

#5
Da... Nu-i rau. Nu-i rau deloc.
Adica mi-a placut. Am citit cu placere. Desi a fost cam simplu, m-a tinut in suspans, asa ca nu a mai contat prea tare ca nu a fost complex, mai ales ca e inceputul.
Dragut titlu. Nu extraordinar de superb, dar ok.
Descrirea a fost ok, simpla. Nu ai avut vreo replica care sa ma dea gata, dar e frumos. Dialogul e ok, iar actiunea imi place ca e linistita. Probabil actiunea depinde daca esti relaxat sau nu :)) , iar tu daca ai scapat de teze, esti cea mai relaxata :)) . Asa ca mine, ca si eu am scapat. :))
Greseli nu cred ca am vazut decat una. Si mai vreau sa-ti spun ca au tot inghitit in sec personajele, intruna. :))
In rest, succes! Hugs! >:D<

#6
Buna! Un nou fic! Uuu... presimt ca va fi interesant:>:> Sa tot citesti ficuri facute de tine:>:*
Pai, uh... cred ca m-am prins ce-i Sasuke, dar tac pentru ce-i care nu si-au dat seama[nu cred ca e cineva, dar sa fim precauti:))]
Descrierea imi placer. Ca in toate ficurile tale, e perfecta.
Dialogul a fost bine inbinat cu naratiunea ce decurge lin fara sa fie fugarita de nu stiu ce animal:))
Abea astept urmatorul capitol sa vad ce idei geniale mai ai. Sper sa continui toate ficurile si sa pui repede, repede continuarile[nu ca mine... sunt o lenesa incurabila=))]
Greseli de tastare... hmmm? Doamne, oare despre ce vorbesc?! Normal ca nu sunt. Asta e evideent:>:))

Zbye si astept cotinuarea:*
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#7
Hei! Am ajuns si la ficul tau care imi place la nebunie, sincer iti spun.
Chiar din primul capitol ai inceput-o cu dreptul. Pentru inceput pot spune ca nu am inteles mare lucru din primul capitol decat ceva ca Sasuke a omorat pe cineva acum 500 de ani in urma si probabil e un vampir. Fata care i-a cerut s-o lase sa mearga in club banuiesc ca e Hinata. hmm
nu sunt asa sigura dar voi vedea in urmatorul capitol.
Descrierea a fost buna, nu ma plang ca n-am de ce, dialogul n-a fost nici mult shi nici sec, bravo! Naratiunea chiar mi-a placut, iar asezarea in pagina a fost chiar ok (as vrea eu sa am o asezare a paginii asa ordonata ca a ta :)) )
PS:anunta-ma si pe mine cand pui urmatorul cap. ms :*

bafta la scris

:bye:
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui

#8
Sall... te "urmaresc" de ceva si vreau sa-ti spun:
L-am citit demult timp....Dar lenea asta,n-ai ce face
E frumos,si imi place ideea cu Hinata....N-am mai intalnito
Si aceea fata care va urma sa aflam in capitolul doi e sakura,nu ????:chuu:


P.S:as vrea sa fiu anuntata la punerea urmatorului capitol
1.LOVE 2.LIFE 3.DO THAT TOGETHER

#9
Bon Jour , diars *smile* ! As vrea sa ma iertati pentr lenea de care-am dat dovada, aducandu-va tocmai acum capitolul*puppy face* . Multumesc pentru comentari *sweet smile* .
Lectura Placuta !


~ Capitolul 1 ~

In urma cu cinci sute de ani . . .

Glasul placut , vioi al fetei cu parul roz inunda intreaga incapere in care ma aflam . Am privit-o atent pe tanara , asezandu-ma mai comod pe fotoliul negru de langa semineul in care focul ardea usor , luminand living-ul intunecat . Mi-am rezemat capul de spatarul acestuia, ascultand oarecum absent vorbele sale , in timp ce-mi aduceam aminte de seara trecuta .

Cand eu ma intorceam catre conac , Miss Sakura ma astepta in poienita de langa , tinand in bratele firave o umbrela . Ce-i drept, era toata uda , si ma incalzesc imediat cand imaginea ei , cu rochia albastruie ce o purta lipita de corp, scotandu-i formele firave in evidenta .
Sunetul melodios s-a oprit, iar eu am tresarit usor , privirea-mi cazand asupra rozaliei ce avea acum obrajii rumeni . Se gandise la acelasi lucru ca mine ? M-am incruntat usor la ea, apoi [font=Tahoma]am schitat un zambet cald , inclinandu-mi delicat capul .

Sakura s-a asezat pe canapea , landa verisoara mea mai mica , Hinata . Se vedea ca erau prietene foarte bune , si sincer, eu le admiram, chiar daca erau . . . ei bine , fete !
Mi-am aruncat privirea catre fereastra , putand observa un peisaj magic , de poveste . Incepuse sa ninga incet - incet si curtea intreaga era invaluita de un strat alb de nea .
- Uite ce frumos , sir Sasuke ! Vezi , a inceput sa ninga ! Se auzi glasul placut , melodios al Sakurei , care alergase catre fereastra , iar acum ma privea cu ochii safirii , mari , si un zambet naiv ii inflorise pe buzele carnoase .

In prezent . . .

Era ea, si-mi starnea o pofta nebuna. . . de a simti din nou lichidul vietii pe buzele-mi aproape secetate din cauza lipsei acestei nevoi atat de fatale mie !

Aceea amintire ma facuse sa ma intorc catre tanara care vorbise . Exact , nu ma inselasem . Statea in fata mea , nemiscata , si ma privea atenta , fara a mai spune ceva de data aceasta . Mi-am dres glasul , incercand sa-mi i-au privirea de la vena care ii transporta sangele proaspat .
- Da , da , eu sunt !
Am spus pe un ton calm , ochii fetei urmarindu-ma fiecare gest cu atentie . A zambit, descoprind o dantura cu totul perfecta .
- Ma bucur sa va intalnesc ! Eu sunt . . . Dar s-a oprit , pentru ca eu am fluturat scurt din mana , ii cunosteam numele .
-Sakura Haruno ! Da, de ce ai nevoie ?
Am intrebat-o pe fata cat timp ii analizam corpul . Frumos , foarte frumos ! Purta o rochie eleganta , neagra , si un bolerou ce-i cadea delicat peste umeri . Se foi putin pe loc , indreptandu-se de spate , dar continua sa ma priveasca , cu toate ca ea stia ce sunt . Sau nu ?
- Sunt prietena a Hinatei , presepun ca de acolo imi stiti numele . Ah , as vrea , as vrea sa va rog frumos , daca pot ca in seara viitoare sa-mi petrec noapte cu Hinata . Am - ezita o clipa , uitandu-se in alta parte , de parca ar fi cerut ajutor , apoi relua , dregandu-si glasul - am o problema in familie !

Spusese toata astea pe un ton calm , exemplar , unul pe care mi l-as fi dorit sa-l aud la fiecare persoana in parte . Am luat o scurta gura de vin , dupa care m-am intors catre ea , in acest timp fiind atent la cu totul altceva .
- De ce nu m-a rugat Hinata ? I-a loc , imi pare rau pentru lipsa mea de bun simt !
I-am zambit finut , facandu-i semn sa se aseze , dar ea nu s-a miscat deloc .
- Nu , multumesc ! A spus ca ar fi mai bine sa va rog eu !
Ridica simplu din umeri , dand sa se intoarca pe calcaie pentru a pleca .
- Sakura , daca pot sa-ti spun asa , mi-ar face mare placere sa-ti petreci noaptea in conacul Night !
A zambit . I-am vazut surasul cand si-a intors chipul catre mine .
- Multumesc frumos ! A murmurat , apoi a iesit cu obrajii in flacari din camera . Pana atunci nu-i dadusem foarte multa atentie , dar fata asta nu era Miss Sakura . Ei nu ii era teama de mine , ma infruntase fata in fata, nici macar nu facuse vreun gest copilaros .
M-am asezat ganditor in fotoliu , band putin din vinul sangeriu . Mi-am ciufulit parul , inchizand ochii .
Domnisioara asta era speciala , iar eu . . . aveam mare nevoie de ea !
[Imagine: gambar-emo.jpg]
Enough for me ...

The past is history.
The future is a mystery.
And the time we have now is a gift, that's why we call it "the present."



He`s cute <3 !
[Imagine: weeping_face_by_mental_remix.jpg]

#10
Buna! Frumos, foarte frumos ficul, iar titlul... titlul e absolut minunat.
Nu am inteles prea mult. Sakura din prezent nu e aceeasi cu cea de acum 500 de ani, sau e? Eh. las` ca o sa descopar eu:))
Imi place foarte mult. O noua idee ingenioasa din partea ta. Nici nu ma asteptam la altceva. Iti ador si acest fic, este mirific.
Figurile de stil sunt superbe, iar de greseli de tastare nici nu se pune problema eoarece nu a fost niciuna.
Abea astept urmatorul capitol care sper ca va ven mai repede de data asta... sper ;;) :*
Aha! Cum spui tu mama... 21



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Lumea ororilor Ryuu 1 2.083 29-05-2011, 08:29 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Lumea lor, lumea mea Cătă 21 9.279 04-11-2010, 06:31 PM
Ultimul răspuns: Cătă
  Viata in lumea de dincolo Magica Bloom 4 4.642 26-04-2008, 04:09 PM
Ultimul răspuns: ~X~LoVeLeSs~X~


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)