Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lumea Ireala

#11
Miss Sakura? Sir Sasuke? Conac? Tu chiar stii sa ma bagi intr'o atmosfera din secolu 19 sau cand erau chestiile astea cu miss , sir etc? Ma rog nu cont asta .SI Esti o masina de idei din cate vad Imi place.Ce as vrea sa fiu si eu asa .De descriere,dialog si naratiune nu mai vorbesc ca sunt perfecte.De ideea nici atata E originala.Astept next :*
[Imagine: EnvYQ.png]

#12
WoW ... dar stiu ca idea se dezvolta mult:D
Imi place parte cu miss, sir, castele, palate ... etc, Dar am cam ramas in ceata cu Sakura. Cum a zis si Heaven:
"Sakura din prezent nu e aceeasi cu cea de acum 500 de an"i, s-au cum???
In orice caz sper sa fie Sakura si nu altcineva:)
Imi place foarte mult ficul si debea astept next-ul.
Ja ne!!
[Imagine: nunu.jpg]
My movies:Operele Mele
My little children:.::Min::. , Frozen Soul, ~MusicxD~.
Nasica:deeaH2elen
Nepotica mea: Venus-Roseta
My sweet neighbor:Kayla.

#13
o.O super capitol
deci, imi place atat de mult cum descrii sentimentele personajelor... e absolut mirific..
descrierea, dialogul, naratiune,....nici una n-a lasat de dorit .
greseli de tastare n-am vazut...dar totusi mi se pare cam scurt capitolul...mai vroiam...

abia astept urmatorul capitol :* spor la scris

:bye:
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui

#14
Un nou capitol:x. Sa vedem:>. Descrierea e foarte buna, dilogul e foarte ok, nu mi s-a parut sec, actiunea nu mi se pare grabita si greseli de tastare nu am vazut si nici nu cred ca sunt. Sakura va sta in conac peste noapte:>.* dirty mind*.Abea astept sa vad ce aduci in noul capitol. Spor la scris!;)
[Imagine: 5fcff5ef.gif]

#15
Buna! Un nou capitol super. Ce pot spune?... nimic... doar laue, asta e clar.
Ai niste idei atat de geniale si stii sa le pui foarte bine in aplicare. Scrii extrem de frumos. Lucrurile decurg lin, insa nu devin plictisitoare. Imi place ca pastrezi o nota de mister in fic. Asta il face mai interesant. Dialogul... uh, pai ce pot spune; superb! Imi place timpul in care se desfasoara actiunea. E mai interesant asa.
Descriere ai din plin, iar naratiunea imi place. Ador ca povestesti din puncut de vedere al lui Sasuke.
Astept cu nerabdare urmatorul capitol. Bafta in continuare:*
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#16
Bon Soir, diărs *smile* ! Thx pentru comentarii, sper că o să vă placă şi acest capitol . Ei bine, acum veţi afla cine-i S.(Sasuke, adică ce e ) , si m-am gândit sa scriu cu diacritice xD Să-mi spuneţi dacă vă place aşa .
Lectură Plăcută !

~ Capitolul 2 ~

În urmă cu cinci sute de ani . . .

- Dar domnule, ce va spune Miss Uchiha când va afla ?
Întrebă tânăra, în timp ce-şi strângea rochia de pe jos, apoi îşi aruncă privirea albăstruie către mine, iar eu m-am uitat în jos, spre decolteul ei, rânjind cu pofta, mi-am şters buzele de lichidul roşiatic, apoi am inspirat adânc, mutându-mi privirea către fereastră.
- Mama nu va afla, Anelli, nu-ţi fă tu griji pentru asta !
Flutur indiferent din mână, apoi îmi aprind o ţigare, trăgând vicios din ea. Blondina, ce-mi era menajeră, în acelaşi timp şi fiinţa care-mi potolea poftele ce-mi venea dintr-o dată . Era singura care vroia să o golesc de sânge, nu se împotrivea niciodată, mai bine spus mi se oferea pe tavă .
Aceasta s-a îmbrăcat, a înclinat uşor capul, apoi a zbughit-o pe uşa, ieşind afară din dormitorul meu.
Am închis ochii o clipă, gustul dulce-acrişor al sângelui rămânându-mi pe limbă. ,,Delicios" , m-am gândit, apoi am tresărit uşor, nu din cauza frici sau altceva, dar bătăile din uşă îmi deranjaseră liniştea. Văzând că nu răspund, cel sau cea care era după uşă, a deschis-o încet, aceasta scârţâind subtil.

Era Miss Sakura . Purta o rochie de iarnă, albăstruie, ce-i acoperea frumos braţele, iar părul îi era strâns într-un coc dezordonat, câteva suviţe căzându-i pe gâtul liber si frunte . Am ridicat o sprânceană, ştiind ca nu se cuvenea ca o domnişioară să aibă gâtul liber în camera unui domn. Probabil că şi-a dat seama, pentru că şi-a încheiat imediat năsturaşi de la guleraşul de mătase. Am zâmbit mulţumit, observând că obrajii prinseseră o culoare roşiatică . Surâzând, m-am ridicat, aplecându-mă uşor, sărutându-i gentil mâna.

- Ce te aduce la mine în cameră, Miss ? Am întrebat, îndreptându-mă de spate, apoi mi-am închis nasturii de la cămaşa descheiată.
- Miss Uchiha m-a rugat să te chem, Sir. Şi mai vroiam să-ţi spun că trandafirii din seră au crescut, îţi vine să crezi ?
Îşi înclină finuţ capul, un zâmbet inocent apărându-i pe buze.
-Foarte frumos ! Sunt albi, nu ? M-am îndreptat către uşă, conducând-o galant pe tânăra.
- Şi roşii ! A murmurat fata, ieşind o dată cu mine din încăpere, timp în care eu am surăs, văzându-i zâmbetul copilăros de pe buze.


ÃŽn prezent . . .

Am clipit des, luându-mi privirea de la florile ce-mi aminteau cu atâtea ardoare de trecut. Strângând mâna în pumn, şi încercând să înlătur veselia şi sublimul ei zâmbet, m-am plimbat din stânga-n dreapta prin living-ul învăluit în întuneric. Mi-am aruncat privirea spre uşă, am apăsat clanţa, ieşind din cameră. Am dat într-un hol slab luminat de câteva lumânări, pereţii fiind vopsiţi într-un crem plăcut la vedere.
Cu paşi apăsaţi, am deschis o uşiţă mică, pe care-am intrat, dând într-o criptă în care lumina nu avea cum să intre. Ştiam locul acesta prea bine, şi nu mi-a fost greu să gasesc ceea ce căutam. Sticla cu sânge proaspăt, pur, de om. Mi-am lins pofticios buzele, apoi am ieşit de acolo, ducându-mă în bucătarie. Aşezând sticla pe masă, i-am ordonat bucătăresei să pregăteasca masa, spunându-i că astă seara aveam invitaţi, ceea ce era şi adevărat.

Când am dat să mă întorc, am vazut-o . Stătea acolo, în pragul uşii, chicotind cristalin. Avea părul lăsat liber, acesta căzându-i delicat pe umeri, iar ochii îi scliperau veseli. Purta nişte pantaloni scurţi de pijama, ciorapi coloraţi ce treceau de genunchi şi un maieu verde. Mă amuza, ce-i drept, felul fetei în care putea să se îmbrace. Dar nu aveam ce face, astea erau timpurile.
Schiţând un zâmbet, m-am apropiat de ea, iar cuvintele au ieşit singure:
- Miss . . . M-am oprit brusc, înghiţind în sec. Iartă-mă, Sakura! Cina v-a fi servită peste o oră şi ceva, dacă nu mă înşel, dar până atunci ai vrea să-ţi petreci cele câteva minute libere împreună cu mine ?

- Mulţumesc de invitaţie, Sasuke, şi sigur că da !
Un zâmbet senin îi apăru pe buze, i-am privit vena care pulsa sânge o clipă, înghiţind în sec, apoi am luat-o uşor cu fata către living.

S-a aşezat într-un fotoliu de lângă şemineu, în care focul ardea uşor, luminând chipul albicios, dar mirific de frumos al rozaliei.
Şi-a aruncat priviea verzuie peste rafruri, mijindu-şi ochii la unele cărţi . Era şi normal să facă asta, probabil unele titluri nu le înţelegea.
- Dacă nu te superi că întreb, Sasuke, ai citit toate aceste cărţi ? Par tânăr şi nu ştiu, dar mă uimeşte gândul .
A ridicat finuţ din umeri, privindu-mă . Stateam aşezat în fotoliul din faţa ei, învârtind între degete un trabuc scump.
- Nu mă supăr, da, eu le-am citit pe toate! Chiar dacă nu par, sunt mult mai bătrân, iar experienţele de viaţă pe care le-am avut eu le întrec cu mult pe ale tale, drăguţo !
- Da ? Nu cred! Eu am văzut o creatură din aceea ciudată, ce lăsa fără sânge o doamnă ! Spuse cu tupeu, încruntându-se la mine, punându-şi mâinile sân.
Nu-mi puteam crede urechilor ! Fata asta văzuse un vampir, şi nici măcar nu-i era frică de aşa ceva.
- Dacă ti-aş spune ca eu sunt un fel de creatură din aceea, tu ce-ai face?
I-am spus serios, iar ea a început să râdă parcă amuzată de vorbele mele. Am ridicat o sprânceană, nu vedeam nimic hilar în spusele mele.
- Da, da, cum să nu ! Tu ? O chestie care bea sânge ?! Amuzant mai eşti! Şi-a dus mâna la gură, continuând să râdă.
Mda, ar fi trebuit să mă gândesc la asta . Era om, era fata, era prietenă cu Hinata, şi dacă acum reacţiona aşa, oare ce reacţie ar fi avut când ar fi dat ochii cu crudul adevăr ?
[Imagine: gambar-emo.jpg]
Enough for me ...

The past is history.
The future is a mystery.
And the time we have now is a gift, that's why we call it "the present."



He`s cute <3 !
[Imagine: weeping_face_by_mental_remix.jpg]

#17
Un nou capitol:>. Sa vedem: descrierea e buna si e la locul ei, dialogul e ok, nu mi se pare sec, iar actiunea este interesanta, nu mi se pare grabita. greseli de tastare nu am vazut, nici nu cred ca exista. Stiam eu ca Sasuke e vampir:x:>. Poate pana la urma Sakura o sa accepte idea ca Sasuke e vampir. Abea astept sa vad ce vei aduce in urmatorul capitol. Spor la scris!;)
[Imagine: 5fcff5ef.gif]

#18
Bunaa! Ma bucur ca ai pus continuarea. Imi place, imi place chiar foarte mult-asta era de asteptat avand in vedere modul tau seperb de a descrie. Ador atitudinea lu Sasuke. E asa... nici nu stiu cum sa ma exprim. Imi place la nebunie atitudinea lui. Toate figurile de stil sunt sperbe. Nu am ce comenta la ele, ca intotdeauna. Actiunea e foarte interesanta. Ideea e foarte originala si-mi place la nebunie. Abea astep continuarea. Pa-pa si spor la scris:*
Aha! Cum spui tu mama... 21

#19
So..I love your fic:))E interesanta tare partea cu miss..sir.Descrierea e foarte buna, dilogul e foarte ok, nu mi s-a parut sec, actiunea nu mi se pare grabita ,ce mai..e superb:*Serios..de unde iti vin toate ideile astea?Esti pur si simplu geniala.Bine,hai ca nu te mai laud ca poate ti se urca la cap:)).Spor la scris!

P.S Astept next-ul..si sa nu uiti sa ma anunti!:-h
E destul de ciudat cum găseşti înţelesuri în lucruri la care nu te gândeai că te vei uita vreodată. Ca în show-urile TV, udne adevărul iese întotdeauna la iveală, fiind una din regulile fundamentale ale timpului. Şi când iese la iveală, te poate elibera sau poate pune capăt tuturor lucrurilor pentru care ai luptat. Un alt fel în care adevărul iese la suprafaţă e atunci când te aştepţi cel mai puţin ca asta să se întâmple sau când, fără a spune un cuvânt, tot este cusut cu aţă albă. Dar cel mai rău lucru pe care îl poate face adevărul? Să îl spui şi să nu te elibereze, ci să te încarcereze la loc, pentru totdeauna.

(ME): --->> "I am the new GOD of the new World ... because I am youre GOD ... give me CANDY!!! ... or I will KILL you ... you ... you pice of SHIT! ... <<hehe>>"


<<"KIRA”
We are the “KIRA”
My name is “KIRA”
Even your “KIRA”>>

Will you be eating that cake?...say what you want, but I will be taking the cake.
We will be removed. All because of that Chicken-shit President… No, far from Chicken-shit, less than Chicken-shit president.
He's a genius!!.....I'll still have to kill him though...
I just can’t sit any other way than this. If I sit the way other people do, my reasoning ability drops by 40%.
If you cannot win at the game, if you cannot solve the puzzle, you are just a loser.

#20
Cap 1. : Am citit acum ceva timp ambele fragmente, dar nu am apucat sa-ti las pana acum un comm.
Ideea este interesanta, si imi place modul in care povestesti trairile lui Sasuke.
Imi place de asemenea si felul in care descrii personajele si comportamentul lor.
Felicitari!
Cap 2. : Din nou, imi place capitolul, felul de a povesti al lui Sasuke, reactiile Sakurei...
Devin din ce in ce mai curioasa, ceea ce, crede-ma, imi place cel mai mult la un fic.
Astept continuarea cu tare multa nerabdare.
Suflet de sticlă, inimă de gheaţă
Privesc totul prin vălul ca de ceaţă...



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Lumea ororilor Ryuu 1 2.083 29-05-2011, 08:29 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Lumea lor, lumea mea Cătă 21 9.279 04-11-2010, 06:31 PM
Ultimul răspuns: Cătă
  Viata in lumea de dincolo Magica Bloom 4 4.642 26-04-2008, 04:09 PM
Ultimul răspuns: ~X~LoVeLeSs~X~


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)