Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lumea Ireala

#31
Cat am putut sa intarzi >.< Imi pare raau, dar m-au cam coplesit sarbatorile *smile* Eh, acum vine nextu` la toate *laughs* Sper ca o sa va placa acest capitol.
Lectura Placuta, my diars !

~ Capitolul 5 ~

In urma cu cinci sute de ani. . .


Draga Sir Sasuke si Itachi,

Cu durere in suflet, va anunt ca a trebuit sa parasesc conacul. Nu mi-am dorit, s-a intamplat pur si simplu. Se pare ca destinul mi-a intins o capcana a vietii, iar eu am cazut in ea. Sper ca ne vom revedea, candva...Timpul va trece, dar stiu inauntrul meu, ca voi veti ramane la fel!

Cu dragoste, Sakura !


Strang hartia in pumn, inghitind in sec, apoi imi intorc privirea indurerata catre fereastra. Plecase, Sakura plecase !
Trag adanc aer in piept, de parca aveam nevoie de el, apoi ma ridic brusc din fotoliu, lovind masa, toate obiectele ce erau asezate pe ea cazand pe podea, iar lichidul rosiatic imprastiindu-se pe covor.
Imi simteam capul pulsand de durere, si sufletul ma durea atat de rau, atat de mult, incat simteam ca aveam sa mor.
Era bolnava si plecase! Avea cancer, pentru numele nenorocitului de Dumnezeu, nu se gandise macar o clipa la mine ? Sau la fratele meu ? Am inchis ochii, lasand lacrimile de sange sa-mi alunece pe obraji. Nu vroiam sa le sterg, nu ma interesa ca cineva avea sa ma vada plangand. Puteam sa-mi i-au adio de la viata asta de toata mizeria linistit, oricum iubita mea, ingerul meu, numai era in ea.

-Sir Sasuke ?
Un glas stins, gros se rasuna puternic in living. Mi-am intors privirea taioasa catre cel care-mi deranja chinul, scarsniind din dinti.
-Da ?
Era majordomnul. Isi aranjan camasa, privindu-ma ingrijorat. De ce-i pasa de mine ? Numai era nevoie, numai conta daca cineva isi facea griji pentru mine cat timp Miss Sakura nu era langa mine sa tipe. Da, ea tipa de fiecare daca cand faceam o prostie. Se enerva atat de tare. . .
- Va simtiti bine, domnule ? Intreba acesta, inchizand incet-incet usa in urma sa. Am clatinat din cap in semn ca nu, in timp ce ma indreptam de spate, apoi mi-am luat din nou figura dura.
- Nu conteaza ! Poti sa pleci, Alferd, nu am ...nevoie de nimic !
Am zis repede, facandu-i semn sa ma lase singur. Bine ca Itachi era la vanatoare, nu vroiam sa-mi imaginez reactia lui, daca a mea fusese asta.

Daca as fi fost om, m-as fi imbatat, dar eu eram o creatura idioata a noptii, deci trebuia sa fac ceva mai odios, ceva care avea sa-mi provoace placere nebuna, asa aveam sa uit de plecarea Sakurei. Da, era o idee nemaiponeita !
Am iesit din living val-vartej, trantind usa dupa mine, apoi am traversat rapid coridorul ce ducea pana la bucatarie. Mica mea blondina statea pe un scaun si citea ceva, dar acum se uita la mine ciudat, de parca as fi facut ceva rau.
-Vino la mine !
I-am soptit pe un ton duios, bland si dulce, iar fata s-a ridicat, pasii fetei conducand-o aproape de mine parca vrajiti. Zambiind multumit, i-am cuprins talia cu un brat, iar cu celalant i-am dat capul intr-o parte, apoi mi-am infipt coltii in gatul ei, gasind artera ce conducea sangele. Dulce, bun, delicios...Gustul lichidului ma fascina, ma facea sa doresc mai mult, si mai mult...Nu vroiam sa ma opresc, imi placea senzatia pe care o simteam acum.

In prezent. . .

Trei vampiri autotputernici, invincibili, nemilosi ma priveau taios, analizandu-mi fiecare miscare in parte. Stateau pe canapeua din living-ul intunecat, draperiile fiind trase, doar un candelabru luminand slab incaperea. Eram in fata lor, iar langa mine Itachi si Sasori parca imi asteptau vorbele, simteam tensiunea crescand.
Cei trei vampiri puri erau Cei Vechi ! Exact, erau cei care nu stiau ce inseamana cuvantul bunatate sau mila. Ei nu aveau asa ceva.
- Lord Ventricus, cum spuneam, fata este a noastra. Este prietena Hinatei, nu ne poate face vreun rau. Daca. . . - am facut o scurta pauza, incercand sa gasesc cuvintele potrivite- daca va afla vreodata ceva eu imi voi asuma vina.
Am spus calm, inalturand intreaga amintire ce-mi zacea in minte de la venire Celor Vechi.
- Sasuke, sper ca stii ce spui! Cunosti pedeapsa, vei fi ucis prin chinuri! Spuse Ventricus, privindu-ma rece, cu toate ca stiam ca lui ii pasa de mine. De fapt, el fusese cel care ma transformase.
Am aprobat scurt din cap, iar cei trei au disparut, lasand un nor de fum in urma lor.

_____________
Nu este corectat ;;) Dar sper sa va placa si asa :]
Eh, happy comment, diars >:D<
[Imagine: gambar-emo.jpg]
Enough for me ...

The past is history.
The future is a mystery.
And the time we have now is a gift, that's why we call it "the present."



He`s cute <3 !
[Imagine: weeping_face_by_mental_remix.jpg]

#32
Atat? O.o Ma dezamagesti! Cum ai putut sa scrii atat de putin? :-l data aviatoare vreau mai lung [-(. Revenind la fic. Mi-a placut foarte mult, desi, cum am mai spus este scurt. Descrierea este foarte buna,dialo9gul la fel, actiunea nu este grabita iar greseli de tastare nu am observat.Poate ca sunt dar eu nu am vazut. In rest astept nextu` si sa fie mai lung :">. Spor la scris si sa ma anunti cand il pui :*
[Imagine: EnvYQ.png]

#33
Da, da! Deci... dupa ce ti-am spus in celalat fic, cred ca acum stii cat am asteptat continuarea!:)) Pai... ce pot spune, imi place, char imi place. Atunci cand Sasuke s-a dus spre fata aceea, vroia sa faca ... altceva:))
Pai... doar o greseala am vzut, insa una minor pe care acum nu o mai gasesc:))
Ei bine, acest capitol mi s-a parut si mie mic:)) As fi vrut mai mult:(
Pff... crede-ma ca nu mai stiu ce as putea spune. Ah, un singur lucru ar mai ramane: Astept nerabdatoare continuarea. Pa-pa:*
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#34
Ah,ce'mi place:x..Neah,a plecat Miss Sak'ra..ce trist:(.Doamne,stii ce mi-as fi zis eu la faza aia cu trei vampiri in fata mea?:Oh mama,acum chear c'am incurcat'o!:)).Stii ce nu mi'a placut??:|.Nu mi-a placut ca ai scris ff putin la prezent,iar eu,sunt foarte curioasa draga mea.Bine,ce sa'ti mai zic?...pai..hmm,spor la scris si mai vorbim pe mess:))!
E destul de ciudat cum găseşti înţelesuri în lucruri la care nu te gândeai că te vei uita vreodată. Ca în show-urile TV, udne adevărul iese întotdeauna la iveală, fiind una din regulile fundamentale ale timpului. Şi când iese la iveală, te poate elibera sau poate pune capăt tuturor lucrurilor pentru care ai luptat. Un alt fel în care adevărul iese la suprafaţă e atunci când te aştepţi cel mai puţin ca asta să se întâmple sau când, fără a spune un cuvânt, tot este cusut cu aţă albă. Dar cel mai rău lucru pe care îl poate face adevărul? Să îl spui şi să nu te elibereze, ci să te încarcereze la loc, pentru totdeauna.

(ME): --->> "I am the new GOD of the new World ... because I am youre GOD ... give me CANDY!!! ... or I will KILL you ... you ... you pice of SHIT! ... <<hehe>>"


<<"KIRA”
We are the “KIRA”
My name is “KIRA”
Even your “KIRA”>>

Will you be eating that cake?...say what you want, but I will be taking the cake.
We will be removed. All because of that Chicken-shit President… No, far from Chicken-shit, less than Chicken-shit president.
He's a genius!!.....I'll still have to kill him though...
I just can’t sit any other way than this. If I sit the way other people do, my reasoning ability drops by 40%.
If you cannot win at the game, if you cannot solve the puzzle, you are just a loser.

#35
Cam putine comentari, dar e bine ca va place *smile* . Pai v-am adus nextu` si sper ca o sa va placa. Btw, acest capitol este din perspectiva Sakurei.
Lectura Placuta !

~ Capitolul 6 ~


In urma cu cinci sute de ani . . .

Imi simt gatul arzand, respir greu, iar inima imi bate din ce in ce mai incet. Ma simt urmarita, teama imi invaluie fiecare por, ma chinuie in fiecare minut, dar nu ma opresc. Continui sa merg cu pasi lenti, aproape tarati, ochii seci fiind atenti la fiecare miscare. Seci ? Da, am ramas fara lacrimi, am ramas singura in nestiut, intr-un pustiu pe care nici eu nu-l cunosc.
Plecasem de doua zile de la conac, iar boala ce pusese stapanire pe mine ma omora incetul cu incetul. Imi era sete, foame, frig, totusi, eram fierbine, aveam febra. Respiram greu si eram sigura ca aveam sa cedez nervos in cateva ore.
Oare ca faceau Sasuke si Itachi ? Ma cautau ? Le era dor de mine ?
Am inghitit in sec, apoi mi-am inchis ochii, incercand sa inlatur amintirile cu cei doi, chiar nu aveam nevoie de ei acum. Era mai bine asa, stiam, aveau sa scape de o povara grea, foarte grea.

M-am oprit, strangandu-mi mana in pumn, tragand adanc aer, simtind cum imi pierd a doua-oara pe ziua de azi respiratia. Mi-am rezemat chipul de un copac, uitandu-ma obosita in jurul meu. Ajunsesem intr-o poienita, inconjurata de copacii, soarele luminand-o puternic. In mijloc se afla un lac in care apa stralucea cristalin, cred ca avea si un gust asa placut. Mi-am trecut limba peste buze, ducandu-ma in genunchi pana la apa. Mi-am intins mainile, luand lichidul in palme, apoi am baut cu o pofta disperata . Ah, ce bine era. Ploapele mi s-au inchis usor-usor, savurand momentul. Mi-am udat chipul cu apa, desfacandu-mi pletele , lasandu-le sa-mi cada pe spate.
Am cazut pe iarba verzuie, cu bratele intinse in jurul meu, purtand o rochie alba ce-mi scotea formele fragede in evidenta. Mi-am dat suvitele de par rozalii la o parte de pe gat si frunte, cautand aerul, inspirand puternic, nebuneste.

Simteam cum bataile inimi se incetineau pe parcurs, incetul cu incetul viata mea se sfarsea fara a fi traita pana la capat. Aveam sa mor, sa-mi i-au adio de la tot ce era mai frumos pe lume singura, fara ingerii mei pazitori care sa-mi aline durerile mortii.
Fara ei...eu innebuneam, ma pierdeam in amintiri ce-mi chinuiau sufletul, dar ma faceau sa zambesc, sa cred ca inca mai exista si pentru mine o speranta la viata, macar una. Muream in amintiri, muream singura, cu gandul la tot ce fusese frumos o data, cu gandul la vampiri mei iubiti. . .

In prezent. . .


Auzeam niste zgomote oribile pe coridor, ce ma faceau sa ma incrunt si sa ma trezesc din lumea perfecta a viselor. M-am ridicat cu greu din pat, strangand cearceaful in jurul trupului meu, fiinda purtam doar niste boxeri negri si un maieu. Mi-am dat la o parte suvitele de par de pe frunte, privind intr-un intuneric total dormitorul in care ma aflam. Draperiile rosi-sangeri erau trase, nelasand lumina lunii sa-mi intre in camera. Ce pacat...
M-am intors pe calcaie, indreptandu-ma cu pasi leganati, obositi, de parca facusem un drum al naibi de lung, apoi am deschis fereastra, dand materialul draperiilor la o parte. Un aer rece mi-a atins chipul albicios, parca de portelan, iar luminile lunii mi-au mangaiat pielea.
Am tras adanc aer in piept, intr-un fel aveam un sentiment ciudat ca il pierdeam. Dar de ce ? Ma simteam foarte bine, nu aveam nimic, dar simteam aerul disparand, numai puteam sa-l inspir.
Mi-am dat ochii safiri peste cap, gandindu-ma ca poate era din cauza treziri la ora asta. Am mers la usa si am apasat pe clanta, aceasta dandu-se in laturi. Mi-am scos capul afara , uiatandu-ma cu ochii mari la ceea ce vedeam.

Poate tipasem, cine stie, pentru ca mi-am pus palma la gura, inghitind in sec. Imaginea aceea pur si simplu imi taia respiratia, care si asa nu prea o mai aveam.
Un tanar, probabil blond se batea cu Sasuke. Nu mint, se loveau puternic de peretii coridorului, se muscau de gat, sangele curgandu-le fara vreo problema. Amandoi erau palizi, dar se pare ca nu-i deranjau ranile grave care si le provocau cu ...canini !
Oh, nu, nu se putea asa ceva, pur si simplu visam. Era un vis, era un vis..
Am intrat in camera, trantind usa, lasandu-ma sa alunec pe perete. Visam, doar visam...Mi-am dus mainile la tample, simtind lacrimile reci alucandu-mi pe obrajii rumeni. Era doar un vis si aveam sa ma trezesc curand, aveam sa-l vad pe Sasuke bine...
Nu se intampla nimic, trebuia sa ma trezesc mai repede. Am tresarit speriata, frica invaluindu-mi sufletul cand. Ochii mei s-au marit si mai mult, iar un tipat gutuit mi-a iesit dintre buzele vineti.

Un tanar blond , manjit de sange pe haine si chip ma privea cu ochii albastri ce aveau o stralucire aparte, nebuna...De parca ar fi fostr drogat. Ce vroia de la mine ? Am inghitit in sec, continuand sa ma uit la el, duhnind poate a teama eminenta.

___________
E cam scurt, dar sper sa va placa ^^.
[Imagine: gambar-emo.jpg]
Enough for me ...

The past is history.
The future is a mystery.
And the time we have now is a gift, that's why we call it "the present."



He`s cute <3 !
[Imagine: weeping_face_by_mental_remix.jpg]

#36
Chiar ca e cam scurt :-w So, nebagand in seama asta hai sa imi zic si eu parerea Imi place foarte mult Descrierea este prezenta, actiunea nu este grabita, naratiunea este si ea buna, iar dialogul, nu exista . Greseli de tastare nu am observat, desi, probabil ca erau, sau poate ca ma insel si caut eu nod in papura >.<. So, astfel fiind spuse sa ma anunti cand pui nextu` chair daca o sa il citesc pe 2 sau 3 ianuarie cand vin de la munte Spor la scris in continuare >:D<
[Imagine: EnvYQ.png]

#37
Superb ca intotdeauna Vex!

Nici nu am ce spune. Poate fac spam. Pai sa incerc. Vrei un rezumat al capitolului =)). De parca tu n-ai sti ce ai scris aici.

Totul este perfect. Descrierea, dialogul, actiunea. Intr-un cuvant de trei litere cu doua consoane si o vocala, monosilabic (vai da ce le mai stiu :)) ): TOT!

Este minunat, chiar imi place cum descrii din ambele perspective. Sakura chiar este o persoana fragila (ma refer in ficuri, in anime numai fragila nu e ).

Astept cu nerbadare urmatorul capitol si daca tot ai inspiratie atunci pune-te pe treaba!

#38
Un nou capitol:>. Sa vedem: Descrierea e la locul ei, ei foarte buna, dialogul nu prea e existent dar nu are nimic, e foarte bine si asa, iar actiunea e interesanta, nu e grabita. Greseli de tastare nu au fost. Imi place ca povestesti din doua perspective ( trecut si prezent). Abea astept urmatorul capitol. Spor la scris!;)
[Imagine: 5fcff5ef.gif]

#39
Un capitol nou>:D< Imi place:D
Saraca Sakura, dar se mai intampla si plus ca si Sasuke o iubea ... pune repede nextul:D
Greseli nu prea am vazut, actiunea este buna si dialogul nu este sec:D
Pune repede next-ul si ja ne!!!:-h
[Imagine: nunu.jpg]
My movies:Operele Mele
My little children:.::Min::. , Frozen Soul, ~MusicxD~.
Nasica:deeaH2elen
Nepotica mea: Venus-Roseta
My sweet neighbor:Kayla.

#40
Well dear...am aterizat si eu p'aicisa.Hmp,deci sa ghicesc ca n'a fost intentionat faprul ca nu m'ai anuntat ca ai pus next-ul..Eh,bine ca am trecut pe aici;).

Sarind peste acest lucru minuscul pentru tine dar mate pr. mine.Descrierea si naratiunea sunt ca de obicei la locul lor,bravo>:D<.

Oh,saraca Sak'ra..mi-e si mila:|.Sa moara intr-o poienita,chear asa:)).Oh,da's curioasa ce'i face Naruto Sakurei..ah~,abea astept:).

Deci spor la scris si Ja ne!
E destul de ciudat cum găseşti înţelesuri în lucruri la care nu te gândeai că te vei uita vreodată. Ca în show-urile TV, udne adevărul iese întotdeauna la iveală, fiind una din regulile fundamentale ale timpului. Şi când iese la iveală, te poate elibera sau poate pune capăt tuturor lucrurilor pentru care ai luptat. Un alt fel în care adevărul iese la suprafaţă e atunci când te aştepţi cel mai puţin ca asta să se întâmple sau când, fără a spune un cuvânt, tot este cusut cu aţă albă. Dar cel mai rău lucru pe care îl poate face adevărul? Să îl spui şi să nu te elibereze, ci să te încarcereze la loc, pentru totdeauna.

(ME): --->> "I am the new GOD of the new World ... because I am youre GOD ... give me CANDY!!! ... or I will KILL you ... you ... you pice of SHIT! ... <<hehe>>"


<<"KIRA”
We are the “KIRA”
My name is “KIRA”
Even your “KIRA”>>

Will you be eating that cake?...say what you want, but I will be taking the cake.
We will be removed. All because of that Chicken-shit President… No, far from Chicken-shit, less than Chicken-shit president.
He's a genius!!.....I'll still have to kill him though...
I just can’t sit any other way than this. If I sit the way other people do, my reasoning ability drops by 40%.
If you cannot win at the game, if you cannot solve the puzzle, you are just a loser.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Lumea ororilor Ryuu 1 2.083 29-05-2011, 08:29 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Lumea lor, lumea mea Cătă 21 9.279 04-11-2010, 06:31 PM
Ultimul răspuns: Cătă
  Viata in lumea de dincolo Magica Bloom 4 4.642 26-04-2008, 04:09 PM
Ultimul răspuns: ~X~LoVeLeSs~X~


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)