Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lumea Ireala

#41
Buna! Scuza-mi nesmntirea de a nu da comm. pana acum, dar am fost foarte ocupata>.>
Pai... ce asa putea spune? Ca de obicei; este superb, incredibil. Pai... mie nu mi s-a parut capitolul scurt... adica, avand in vedere cate ai, te-as intelege daca le-ai face si mai mici:))
Uh, deci chiar m-ai lasat in suspans si abea astept sa citesc ce-i va face baiatul Sakurei. Sper sa nu te lasi asteptata prea mult ca o sa innebunesc[deja o fac:))]
Si... imi place ca ai povestit iar din perspectva Sakurei. Ador asta, insa, nu stiu.. mi se pare mai interesant din perspectiva lui Sasuke:))

Pai... nu stiu ce as mai putea spune si nici nu cred ca pot. Inca am mainile inghetate, abea am venit de afara:))
Bye si spor la scris, la toate;) :*
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#42
I just can't belive that!
Sir Sasuke? Miss Sakura?:O VAMPIRES???
dear, you're... incredible:X:X
acest fic este pur si simplu, incredibil, minunat. Nu-mi vine sa cred O.o
Ma intreb cine ste acel vampir blond:S poate... Naruto;;)
de-abea astept sa aflu, deci... pune rapid nextul;;)
P.S. sa ma anunti si pe mne:*:*

#43
Bun, cum spuneam la anteriourul fic, azi aduc nextu` la cateva dintre ele, caci nu prea am timp la toate. Pai, multumesc de comentari, si sper sa va placa.
Lectura placuta, diars >:D< !


~ Capitolul 7 ~


In urma cu cinci sute de ani . . .

Nu exista trecut, nu mai va exista nici viitor, iar prezentul a devenit deja un joc mult prea periculos pentru mine. Fara ea, zilele au devenit ani, iar secundele clipe lungi, ce par a nu se mai sfarsi vreodata. De ce ? Nu stiu, dar ma simt slabit de putere, simt cum ma pierd in labirintul sufletului. Devin un nimic, un suflet cazut , sau poate disparut o data cu ingerul meu. Si-a rupt aripile si-a plecat catre nori, fara a-si lua adio, fara a-mi mai da ultimul sarut. Nu-i inteleg, poate ca nu voi reusi sa inteleg vreodata motivul pentru care a ales sa plece. Credea ca n-o iubesc sau la ce s-a gandit ?
Incetul cu incetul devin un nimeni pe pamant, si-mi privesc viata mergand inainte dupa cortina. Am ajuns un spectator al proprie-mi vieti. Cat de banal poate suna, nu ? Eu, puternicul si nemilosul vampir, infrant de dragostea pura ? De sentimentele adevarate ce i le purtam ei, iubita mea ? Si-a curmat viata fara sa ma anunte, macar asa as fi stiut ce sa fac, sau poate cum sa rezist situatiei.
Dar de ce nu ma ajuta si pe mine Dumnezeu ? De ce n-o face ?! Parca el era cel care facea minuni si tot felul de lucruri bune! Nu vrea sa-mi ierte macar o data-n viata pacatele, sa faca o mica exceptie, cacias vrea din tot sufletul, acela ce mi-a mai ramas, s-o vad din nou. Sa stiu ca-i bine acolo unde e, ca-si vede trandafirii si chicoteste cristalin in fiecare dimineata cand se trezeste. Ca zambeste cald cand imi vede chipul si ca-si poarta parul strans, asa cum ii place ei sa fie.
Deja am inceput sa ma chinui singur, sa ma hranesc din amintiri, si poate, sa ma omor cu sperante ce stiu si singur ca-s pierdute.
Imi era dor de ea ! Foarte dor ! Vroiam sa o ating, vroiam sa-i aud glasul suav desmierdandu-mi urechile si sa-i simt buzele dulci sarutandu-le pe ale mele cu acea pasiune binecunoscuta ei. Vroiam macar un minut, doar unul s-o tin in brate, strans, apoi s-o admir atent, fara sa clipesc. N-as mai fi vanat, daca asta mi-ar fi adus-o inapoi. N-as mai fi ucis daca stiam ca ea va aparea macar o data sa-mi zambeasca, sa-mi surada, sa-mi vorbeasca macar . . . macar o data !

Se aude o bataie usoara in usa ce ma face sa-mi ridic parca obosit privirea din cartea si asa necitita. Murmur un intra, mai mult soptit, glasul sunandu-mi ragusit si gros. Imi frec ochii, uitandu-ma cu durere catre usa, de parca asteptam s-o aud pe Sakura vorbindu-mi. Dar nu a fost asa. Usa se deschise si pe ea intra majordomnul, tinand in mana un pahar cu sange proaspat.
-M-am gandit ca va este foame, Sir ! Spuse acesta pe un glas placut, lasand paharul din cristal pe masuta de langa fotoliul unde stateam eu. L-am urmarit cu privirea, venindu-mi sa tip la el, sa-l lovesc de peretii si sa-i spun ca nu-mi era foame, nici sete sau vreo alta nevoie nenorocita. O vroiam pe Sakura, doar pe iubita mea ! Daca ea ar fi fost aici acum, puteam sa fac orice, puteam sa traiesc in lumea asta plina de dobitoci !
-Multumesc oricum, dar nu-mi e ! Am spus rece, vocea sunandu-mi prea dura, de parca doream sa-l ucid. M-am incruntat, uitandu-ma in jos, apoi am auzit usa inchinzandu-se in urma majordomnului. Plecase, deci.
Mi-am ciufulit putin parul, aruncand cartea cat mai departe, aceasta lovindu-se puternic de perete, apoi m-am uitat cu scarba la paharul plin de sange.
L-am ridicat de pe masuta, aducandu-l incet catre buze, apoi m-am strambat, lovindu-l de perete, acesta spargandu-se in mii de cioburi, lichidul rosiatic imprastiindu-se pe covor. Mi-am trecut degetele prin par, apoi m-am apropiat de fereastra, rezemandu-mi coatele de pervazul acesteia. Priveam in gol, poate asteptand ca silueta micuta a Sakurei sa-mi apara in fata ochilor, sau poate sa-mi faca cu mana, dar nu. Nimic, absolut nimic nu s-a intamplat. Lacrimile cerului au continuat sa cada in voia lor, lovindu-se usor de sticla ferestrei.

In prezent. . .

M-am simtit trantit de perete, apoi coltii bine ascutiti mi-au strapuns pielea gatului, vampirul secandu-ma incetul cu incetul de sange. Am strans mana in pumn, incercand sa-mi gasesc puterile in strafundul meu, inchizand ochii. L-am lovit in abdomen, luandu-l de bluza ce era manjita cu sangele meu, apoi l-am aruncat pe jos, simtind cum un val dureros si plin de nervozitate imi incarca toti porii, iar amintirile cu ingerul meu imi inundau mintea, nelasand vreun loc liber. Mi-am infipt coltii in gatul sau, bandu-i sangele intr-un mod disperat, apoi am auzit un tipat si m-am uitat brusc in spatele meu.
Blondul a disparut imediat ce o usa s-a auzit inchizandu-se puternic. Am inghitit in sec, dandu-mi seama de prostia ce o facusem . La etajul asta se afla Sakura, iar ea putea in orice clipa sa deschida usa si sa vada monstrul adevarat din mine. Sa ma vada in realitate ! Mi-am sters barbia de sange, urechile mele fiind umplute de un tipat ascutit. Brusc, am realizat ceea ce se intampla. Blondul se dusese la rozalie, avea s-o omoare, avea s-o i-a si pe ea.
Nu ! Nu se va intampla cu voia mea ! Eu comandam aici, iar acum nu mai traiam in trecut, ci-n prezent. Am aparut rapid in dormitorul fetei, uitandu-ma atent la ea, incercand din rasputeri s-o fac sa adoarma. Nu vroiam sa vada masacrul ce avea sa aiba loc.
-Las-o in pace, Naruto ! Ea nu are nicio treaba cu noi, stii bine asta ! Am tipat la el, ochii mei prinzand o culoare rosie, iar coltii ascutiti iesindu-mi la iveala. Am strans mana in pumn, si fara sa-l las pe blond sa spuna ceva, am sarit ca un animal de prada la gatul acestuia. Aveam senzatia placuta ca deveneam o creatura fara sentimente, si parca intr-un fel, ma bucura sentimentul nebun, gustul sangelui acestui vampir. Doream o razbunare cruda, nemiloasa, si nu avea sa-mi pese ca el va muri. Pana la urma, avea aceasi soarta ca iubita mea. Sa moara ei el, nenorocitul, in chinuri crunte.
- Sasuke ! Lasa-l, te implor, lasa-l ! Am auzit un glas tremurat, plin de teama, apoi m-am uitat cu coada ochiului la cea care vorbise. Era Sakura, statea in genunchi si ma privea cu ochii mari, speriata, avand mana intinsa catre mine. Plangea, iar lacrimi amare ii alunecau pe chipul usor palid.

___________
Nu este corectat, dar sper sa va placa (: .
[Imagine: gambar-emo.jpg]
Enough for me ...

The past is history.
The future is a mystery.
And the time we have now is a gift, that's why we call it "the present."



He`s cute <3 !
[Imagine: weeping_face_by_mental_remix.jpg]

#44
,,Am ajuns un spectator al proprie-mi vieti" - cat de mult imi place cum suna E asa...fain :si nextu Doamne ce frumos a fost Descrierea este foarte buna Actiunea nu este grabita, dialogul nu este deloc sec Greseli de tastare nu ai chiar deloc Ceea ce imi place foarte mult.Chiar sunt curioasa ce se va intampla pe viitor asa ca te rog sa ma anunti cand pui nextu :* Edit: Scuze iar am redus din emoticoane
[Imagine: EnvYQ.png]

#45
Iaaaaaw ce'mi place dear^^asta compenseaza faptul ca n'ai mai scis de multicel :-? .
"Nu exista trecut, nu mai va exista nici viitor, iar prezentul a devenit deja un joc mult prea periculos pentru mine. Fara ea, zilele au devenit ani, iar secundele clipe lungi, ce par a nu se mai sfarsi vreodata. "
asta mi'a placut la nebunie :x .

Greseli de tastare :-? da , ai avut una =]] cacias = caci as . Dialogul nu este deloc sec , iar de naratiune nu mai vorbesc , este pur si simplu sublima . Descriere - oh yah ai din plin !

Sunt curioasa daca'l omoara pe Nauto .. :-?Sa speram ca nu :)) . Eh , cam atat am avut de zis....Chu&Gambate!![color=#FF0000]
Sa ma anunti cand pui next-ul^^ !

Ja ne dear^^!
E destul de ciudat cum găseşti înţelesuri în lucruri la care nu te gândeai că te vei uita vreodată. Ca în show-urile TV, udne adevărul iese întotdeauna la iveală, fiind una din regulile fundamentale ale timpului. Şi când iese la iveală, te poate elibera sau poate pune capăt tuturor lucrurilor pentru care ai luptat. Un alt fel în care adevărul iese la suprafaţă e atunci când te aştepţi cel mai puţin ca asta să se întâmple sau când, fără a spune un cuvânt, tot este cusut cu aţă albă. Dar cel mai rău lucru pe care îl poate face adevărul? Să îl spui şi să nu te elibereze, ci să te încarcereze la loc, pentru totdeauna.

(ME): --->> "I am the new GOD of the new World ... because I am youre GOD ... give me CANDY!!! ... or I will KILL you ... you ... you pice of SHIT! ... <<hehe>>"


<<"KIRA”
We are the “KIRA”
My name is “KIRA”
Even your “KIRA”>>

Will you be eating that cake?...say what you want, but I will be taking the cake.
We will be removed. All because of that Chicken-shit President… No, far from Chicken-shit, less than Chicken-shit president.
He's a genius!!.....I'll still have to kill him though...
I just can’t sit any other way than this. If I sit the way other people do, my reasoning ability drops by 40%.
If you cannot win at the game, if you cannot solve the puzzle, you are just a loser.

#46
Buna! Scuze ca n-am aparut mai devreme, dar n-am avut timp sa stau la Pc saptamana asta. Pai, ce as putea spune... cred ca stii parerea mea despre acest fic: Este foarte frumos, iar tu, ca de fiecare data te-ai oprit unde era mai interesant :-SS Greseli de tastare nu am vazut, iar apitolul a fost destul de mare, as mai fi vrut, dar e bine si asa. Adica, stii cum se spune: Esentele tari se tin in sticlute mici! Da, e adevarat, foarte adevarat. Descrierea a fost superba, deci mi-a placut la nebunie. Si Naratiunea si dialogul la fel, iar actiunea nu mi s-a parut grabita. Abea astept continuarea si... stiu ca duci lipsa de timp[ ca si mine, bineinteles], dar sper ca nextu` sa vine repede;;) Gambate! :*
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Lumea ororilor Ryuu 1 2.083 29-05-2011, 08:29 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Lumea lor, lumea mea Cătă 21 9.279 04-11-2010, 06:31 PM
Ultimul răspuns: Cătă
  Viata in lumea de dincolo Magica Bloom 4 4.642 26-04-2008, 04:09 PM
Ultimul răspuns: ~X~LoVeLeSs~X~


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)