Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Love with cold eyes [yaoi]

#1
Cap.1 ~Predestinati~



Liceu Eldor.Am fost admis acum doua saptamani si de-abia astept sa ajung acolo.Este ora 7:30.Ma ridic cu greu din patul visurilor incercand sa dezactivez alarma sacaitoare.Usor grabit ma indrept spre baie,hotarandu-ma sa fac un dus racoritor.Aflandu-ma inauntru,las sa-mi alunece hainele de pe corp,ca apoi stropii reci de apa sa ma invaluie.Terminandu-mi ritualul de dimineata,ma imbrac in noua uniforma si cu toate acestea ma indrept spre liceu.
In cateva minute am si ajuns in fata liceului.Observ multi studenti adunati,care par atrasi de un anumit eveniment.Se pare ca o lupta se tine de ceva timp.Curios de motivul incaierarii,incerc sa-mi fac loc prin multime pentru a putea vedea si eu toate cele.
-Pustiulica,serios de-acum!Cereti scuze,spuse un baiat ce avea parul de culoarea cerului senin si binevoitor dupa ce o furtuna luase sfarsit.Si-intradevar,el insusi parea de-a dreptul furtunos incat incepea sa te irite.
-Sincer,nu am dece sa-mi cer scuze de la unu ca tine,replica un alt baiat ce parea a fi de-o varsta cu mine.
-Mai,durule,stiai ca esti o povara pentru scoala asta?Incerca cel cu parul bleo sa-l sperie.
-Uite cine vorbeste de scoala,numai cauta pretexte in van,se incuraja acel necunoscut.
-Fie,tu ai vruto!Sa nu mi te plangi directorului de ce ai mancat bataie;iar cu toate acestea il apuca de guler si vru sa-l tranteasca de poarta liceului.Ceilalti studenti vrura sa se dea la o parte,tocmai aproape cand sa apar in scena.
-Durule,ai face bine sa-i dai drumul ca nu-i de teapa ta,spusesem eu intr-un final fiind satul de replicile lui de ‘’lider’’.Il lasa putin din stransoare pe bietul baiat indreptandu-si privirea plictisita spre mine.
-Tu cine naiba mai esti?Presupun ca vrei sa ai aceiasi soarta ca si fetita asta fricoasa,ma ameninta tipul.
-Cred ca ma incurci cu altcineva.Dar lasand afirmatiile pe alta data cred ca va trebui sa dispari din peisaj cam pentru vreo 3 luni,incercam eu sa-l blochez la vorbe.
Cel cu parul albastru incepu sa rada cu pofta si fara sens,incat ma facu sa cred ca-mi pierd timpul cu ariciul asta inganfat.
-Tu cred ca nu stii cu cine ai de a face,se opri in cele din urma din ras.
-Si chiar na-s vrea sa aflu,raspundeam radicand usor tonul vocii.
Baiatul cu parul bleo ii dadu drumul pustiului,apropiindu-se de mine ametitor,gata-gata sa ma stranga de gat.Vazindul ca se apropie am luat pozitia de aparare,nestiind ce va avea de gand ciudatul de adineaori.Nici nu mai avusesem timp de rasuflat ca-mi si dadu un pumn zdravan de reusi sa ma azvarle la pamant..
-Deci,ti-ai invatat lectia,desteptule?Ma intreba ironic.
-Nici pe departe infumuratule!Exclamasem eu dupa care vroiam sa-I ard si eu vreo doi pumni,insa imi prinse-se una din maini intorcandu-mi-o la spate.In acel moment ma dezechilibrasem si cazusem in genunchi,insa,chiar si asa vroiam sa-l lovesc.Totodata,el imi dadu un picior sanatos in stomac,iar aceasta imi diminua forta de violenta.Cand se pregati sa ma mai loveasca o data,doi din colegii lui il oprira tocmai la timp.
-Sefule,mai bine am pleca de aici,spuse unu din acei baieti.
-De ce,trebuie sa-si invete lectia pana la capat!Spuse nervos tipul
-E adevarat,sefule,dar acusi incepe ora de chimie si iar vom avea probleme cu profa!Ii explica celalalt.
-Fie,isi arunca privirea cu sila spre mine,ai scapat de data asta,insa vei vedea tu dupa ore!
Si in acel moment de scapare de vina pleca inspre clasa lui,fiind inca destul de aprins.Eu priveam o clipa in gol,dandu-mi seama ca voi intarzia chiar din prima zi la ore.Ma ridicasem rapid cazand totusi la loc,dar nu ma lasam deloc batut.
Pustiul pe care il salvasem cu chiu cu vai imi intinsese mana pentru a ma putea aduna de pe jos.
-Si,tu esti nou pe aici?Ma intreba curios baiatul.
-Ai putea spune si asa,ziceam ironic uitanduma pe hartia ce ma indrepta spre noua mea clasa.
-Eu sunt Yamamoto Chikao,incantat de cunostinta!Se prezenta pustiul.
-Ciel Van Rosse,de asemenea!Schitand un mic zambet.
Pustiul isi bulbuca ochii mirati de ceea ce spusesem eu.
-N-am mai intanlit un nume ca al tau,spuse Chikao surprins.
-Nici nu ma mira,oftand indelung.
-Ah,ma scuzi,schita un zambet larg,daca vrei iti arat eu clasa,se oferi acesta.
-Ar fi genial din partea ta,ziceam multumit.
Pana la urma observasem ca eram chiar in aceiasi clasa cu el,si noua mea diriginta era deja la ora.Acesta se grabi sa intre pe usa parca,uitand ca eram si eu prin preajma.Ma uitam lung la usa ezitand un moment sa patrund in clasa.Trageam cu urechea la ceea ce spunea diriginta incercand sa prind din zbor cateva vorbe.
-Copii,as avea un anunt special de spus intregii clase,explicand diriginta cu mult devotement studentilor din incapere.Facu o pauza scurta aruncand cate o privire severa intro parte si intralta a clasei sa vada daca cineva o asculta.Si mare ii era mirarea ca toti studentii isi faceau de cap discutand,barfind,si facand taraboi ceea ce o facu sa tipe la ei.
-COPII!Incetati cu prosteala ca nu mai sunteti la gradinita!Vroiam sa va anunt ca aveti un coleg nou si va rog sa-l primiti cu bine si sa va imprieteniti cu el.
Profesoara imi facu semn sa intru si ma oprisem in fata clasei privindu-mi colegii.Cu toate acestea incepea sa ma prezint,mai apoi,asezandu-ma la locul indicat de diriginta si astfel incepusera orele.

Va urama…………………….

#2
Hi...
Bun..in primul rand am avut un deja vu citind ficul asta, il aveti postat si altundeva? Sau a mai fost postat?
In fine, trecand peste. Actiunea a fost usor grabita, si din primul capitol tot ce am inteles eu e cam asa: Ca Ciel( pe care nu prea l-ati prezentat bine) e la o noua scoala si din prima zi are un conflic. Atat. Mai mult nici ca a fost. Nu stiu...ar fi putut merge dezvoltarea idei mai amanuntit, si sentimentele lor.
Sunt si cateva greselute si de gramatica, dar si de tastare , dar lasand asta la o parte, voi astepta capitolul urmator sa imi formez o parere mai stablia si ma cladita , ca momentan mai multe nu am ce sa zic.

Succes la scris!
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cold Blood i Ramenn. 14 7.649 23-01-2012, 01:45 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Life in your green eyes What sky scrapers 2 2.301 30-10-2011, 10:55 PM
Ultimul răspuns: What sky scrapers
  Hunt for Love [~YAOI~] hiimera 14 9.807 07-09-2011, 11:23 AM
Ultimul răspuns: Denny
  Fatal.Love II [YAOI] hiimera 6 3.844 07-09-2011, 11:22 AM
Ultimul răspuns: Denny
  Learning how to love (yaoi + 18 by Kayla. & Bl forever) Kayla. 22 10.813 07-08-2011, 07:39 PM
Ultimul răspuns: HanniGram
  Brother Love (+18 incest yaoi) ^.^Vampix^.^ 68 35.749 19-07-2011, 01:48 PM
Ultimul răspuns: LoLix
  Love Story SHINee [yaoi] Aerith 8 7.637 02-06-2011, 12:44 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Fatal.Love [Romance,Yaoi,+18] hiimera 28 21.933 28-03-2011, 05:49 PM
Ultimul răspuns: angel cat
  Orange Yaoi Love Luzer 3 2.788 12-03-2011, 11:07 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Show me what's in your eyes M3aw sau Mrrr XD 8 4.787 21-02-2011, 12:58 AM
Ultimul răspuns: Daria v2


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)