Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Life Hurts

#31
Va multumesc ca de obicei, fetelor. >:D< Chiar ma bucur ca cititi ^^
Si desigur, mai multumesc si noilor cititoare.
Well, ma scuzati ca am intarziat. :o3
Lectura placuta!

Capitolul 8


“ Ce Dumnezeu?! ”
Traiam intotdeauna cu acest sentiment, teama de a nu ma indragosti. In fiecare zi, evitam baietii, si mai ales, din cauza lui Eric, din cauza acelei zi nefericite.
Dragostea doare, dar este tot ce-am vazut sau ce-am auzit de la alte persoane, nimic mai mult. Si acum… Chiar ma doare, parca pieptul mi s-a micsorat, incat inima nu-si mai are locul. Subit, o lacrima incepe sa cada usor pe obrazu-mi rosiatic. Si oare de ce? Poate din cauza lui Michael, din cauza sarutului dintre noi. Ce ciudat suna acest cuvant…
El rupe incet sarutul si ma priveste in ochi, nespunand nimic. Ma imbratiseaza calduros si dulce. In scurt timp, alte lacrimi mi se preling pe fata.
- De ce plangi? Ma intreaba Michael, intinzand mainile spre mine si luandu-mi chipul in lacasul palmelor sale. Imi atinge gentil buzele, obrajii, si-n cele din urma lacrimile varsate, stergandu-le.
Eu doar tac, nu stiu ce as putea spune acum, ma aflu intr-un moment de “intrebare” si chiar daca as incerca sa-i vorbesc, i-as spune poate doar cateva cuvinte fara rost. Atat.
- In regula, stiu ca este vina mea pentru acest sarut, dar, Abigor, imi placi mult, poate este ceva mai puternic. N-am vrut sa te bruschez sau...
- Eu… Nu stiu ce sa zic, ii spun roscatului, lasand capul in jos si imbujorandu-ma mai tare.
Imi prinde barbia intre degete, ridicandu-mi-o la nivelul in care el ma poate privi, dupa care soptindu-mi:
- Te rog. Vreau sa-ti fiu alaturi, vreau sa te sprijin intotdeauna si iti jur ca nu vei plange niciodata. Doar… Spune da, accepta, Aby.
Mi s-a parut sincer cand mi-a rostit aceste cuvinte, si poate ca e prima data cand il vad asa. Dar totusi, eu am un trecut ingrozitor si daca as accepta, va trebui odata si-odata sa-I marturisesc despre Eric si despre tot. In plus, mai este si Josh. Ce pot face? Este cel mai bun prieten al meu, pe langa Maya si-am observat ca nu-l suporta pe Michael din prima clipa cand s-au intalnit. Sunt sigura ca l-as dezamagi, dar… Oh, Dumnezeule! Sunt atat de confuza!
“ Oare sa accept? “
Bataile inimii mi se accelereaza, simt asta.
- E OK, daca nu vrei, stai linistita, nu te oblige, ma trezeste din visare vocea roscatului.
Doreste sa plece, insa nu cred ca vreau asta, m-as simti singura si poate ca si eu simt ceva pentru el. Il prind de materialul hanoracului, cerandu-I sa stea.
- N-Nu, bine, accept, spun eu rosind si mai tare.
Poate ca este mai bine asa, poate ca n-o sa mai fiu singura, o sa incerc.
Ii vad luminarea pe chip, dupa care zambetul caldut.
De data aceasta, il iau eu in brate, zambind – un zambet de bucurie, ceva magic. Imi intend mainile catre el, mai précis, catre fata sa. Ii mangai usor obrajii palizi, nasul si buzele intredeschise. Ii simt rasuflarea in palma. Mi-o prinde si mi-o saruta gentil. La acest gest, simteam ca o sa ma topesc. Ca si cum eu as fi o bucata de gheata, iar el, razele soarelui atat de puternice.
Ma apropie de el mai mult, luandu-ma dupa gat si sarutandu-ma pasional. Eu raman uimita pentru a doua oara. Totusi, imi intend bratele tremurande spre el, atingandu-l si ii raspund timid la sarut.
Poate ca acesta este un prim pas si poate ca asta este iubirea. Este un sentiment placut, sa te simti bine alaturi de persoana cea maid raga, este ceva nou pentru mine.



Nu stiu cat timp am petrecut afara, dar observ ca s-a intunecat.
- Pai… Ne mai vedem, ma adresez roscatului, dand sa plec.
- Stai putin, ma opreste, intinzandu-mi in acelasi timp o cutie nici prea mare, nici prea mica, de o culoare maronie si frumos decorata.
Ma intreb ce poate fi…
- Banuiesc ca n-ai un telefon, asa ca ti-am cumparat un mobil. Astfel, putem vorbi intotdeauna la telefon. Si nu incerca sa refuzi, nu a costat mult. Este un cadou, pentru tine.
Zambesc trist.
- S-a intamplat ceva? Nu-ti place? Ma intreaba el, probabil observandu-mi nelinistea.
- Nu! E bine, doar ca nimeni nu mi-a cumparat ceva, cu atat mai putin un mobil. Imi place. Multumesc.
Dupa asta, am mai petrecut putin timp plimbandu-ne pe diferite alei din parcuri.
Ne luam la revedere printr-o imbratisare lunga, fiecare mergand pe drumurile noastre. Pe tot parcursul drumului spre casa, n-am incetat sa ma gandesc la Michael, la sarutul lui. Nu mi-l pot scoate din cap, dar sunt fericita.
Ajung in cele din urma acasa si vad ca bunica nu este aici. Probabil ca a plecat la magazin sau la vreo vecina. “Mai bine ma bag la somn, am nevoie de asta.” Cascand, doresc sa urc in camera mea, dar inainte de asta, aud zgomotul deranjant al telefonului fix din sufragerie. Ma grabesc sa raspund, probabil este bunica.
- Alo?
- Ah, deci Aby, cum este in Okinawa? Ma intreaba vocea de la celalalt capat al firului.
Raman nemiscata si stupefiata pentru cateva secunde. De ca ma suna?! Sa-mi faca viata un calvar din nou?!
- Eric… Constat eu, respirand din ce in ce mai greu.

#32
Oh much better, love b-)
Asa, dialogul acela nu e sec dar ai putea sa mai lucrezi la el. Poti sa mai bagi ceva descriere in capitolele urmatoare, asta pentru ca sa nu predomine dialogul 8-) . Ai avut cateva greseli de tastare, nu grave, doar scapari mici. Probabil tastatura e de vina, se mai intampla. Nu ai mai folosit atatea puncte de suspensie si ai lasat space, ma bucur pentru ca iei in seama sfaturile.
Asa :-? ce am observat, ar trebui sa ai grija la ce fraze si propizitii folosesti, nu suna tocmai corect citite si cred ca ai scapat o cacofonie. Unele se aud urat si altele sunt mai greu de inteles. Incearca sa faci capitolele uniforme si sa nu iti schimbi stilul dintr-un minut in altul sau fragment in altul, ok? Boon, cam asta e love.
Buh Bye !!!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#33
Hey, multumesc muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuult de tot ca m-ai anuntat. Of doamne dragostea asta ce face din oameni. Sincer simt ca ceva din ficul asta este inspirat din realitate dar nu sunt sigura zic si eu. Pai ca sa nu fiu prea buna incep cu greselile se pare ca de data aste le-ai lasat o portita de scapare si ele si-au facut aparitia am vazut niste cuvinte carora le lipsesc litere eu stiu ca sunt bune de mancat ca mai fac si eu asa dar cred ca le sta mai bine pe foaia virtuala.
ok pai cam atat am vrut sa iti atrag atentia si acum pot sa spun ca nu prea am inteles ce a facut Eric ori nu am citit eu cu atentie. Oricum capitolul e ok mie mi-a placut si deabea astept next-ul si sper sa ma anunti si pe mine.
http://farm3.static.flickr.com/2496/4202...a4a1_b.jpg


infrunt furtuna si ma gandesc
oare cat mai trebuie sa supravietuiesc
visele se sting usor
la fel ca un gand de dor
se duc departe si dispar
ca umbra dintr-un suflet amar
si nu raman decat regrete
fara sperante sau chiar secrete

[Imagine: chibi_8329.gif]
lolix kid, chibi-ul lui
lolix


[Imagine: 6141910.png]


[Imagine: 6fd6871.png]

#34
Cum adica??? N-ai pus nextu'? :(( Si eu care credeam ca mai aveam parte de frumusetea asta de fic :D

E unul dintre putinele ficuri "normale" ca sa-le zic asa care m-a atras :D Pana acum imi place ideea, nu e ceva cliché cu o fata care radiaza de bucurie si n-are griji....Pare mai reala :bv:
Totusi imi pare nespus de rau de ce i s-a intamplat. Nu stiu de ce dar ii simt o parte din durere cand vorbeste de momentul ce i-a distrus viata...Descrii foarte bine, ba chiar ai evoluat la asta. Imi place mult Michael dar Josh mi se pare cam posesiv...nu e genul meu de om :))
Sper ca nemernicul de Erik sa nu se mai atinga de Aby chiar daca am o presimtire ca totusi va "pune mana" pe ea :(( Sa nu lasi sa se intample asta. Totusi, tu ca scriitoare, le incalcesti destinele, le distrugi viata si ii pui sa si-o reconstruiasca de la zero, jonglezi cu sentimentele lor si le arati strazi infundate... Te-as putea ruga sa nu mai fii asa rea cu ei dar asa e viata...cruda... De aceea spun ca titlul tau este perfect. Descrie atat nedreptate si neputinta si cate si mai cate in doua cuvinte..
BRAVO!! :bv: Te las cu discursul meu aiuristic :)) pt ca abia astept nextu >:)<
Sa ma anunti!!!(Prima daca se poate ;)) )
[Imagine: images?q=tbn:ANd9GcSj7w6aX6FleDRwZa9BDCD...RuWhUr5CXA]

#35
@ L.I.P.(S). - Well, incerc sa iau in considerare sfaturile tale, iti multumsc (,) ca citesti. Sper ca de data asta, n-am mai scapat nicio cacofonie:))
@ WonderCaT - Pai fi sigura ca Josh o sa fie tareee gelos ^^ Ma bucur ca esti happy.
@ LoLix - Am incercat sa lucrez la acest fic, caci da, chiar pare inspirat din realitate. Si mai incolo o sa vezi ca va fi si mai multa "realitate".
@ ܔܓܜRinܜܔܓ‏ - Rin, ma bucur ca ai trecut pe aici. Da, este mai normal:)) Insa urmatorul nu cred ca va fi asa...
@ ss.naruto - Intuiesti bine. >:)
@ Kica' - Ti-am mai zis odata, nu credeam ca il citisesi pana sa te inregistrezi. Ma simt mai mult decat onorata. Tnx`
@ MiraA - Se pare ca am postat mai repede, si asta e ca am racit... Cand sunt racita, am inspiratie:)) Calm down, nu e tarziu. Ai venit la fix. :]


Capitolul 9

Ma simteam ca o bucata de piatra inutila, nu ma mai puteam misca. De ce a trebuit sa ma sune? Respiratia mi se ingreuna din ce in ce mai mult.
- Uimita? Aud vocea lui Eric, trezindu-ma din transa. Parca ii vad chipul cu acelasi ranjet, atat de sfidator.
- De… Ce ma suni? Il intreb eu cu o voce joasa, dar in acelasi timp, pe un ton agitat si nelinistit.
- Ah, vroiam sa-i aud glasul surioarei mele mai mici. Chiar imi fac griji pentru tine.
- Iti faci griji ?! Eric, esti atat de prefacut! Nu pot sa cred ca dupa cate mi-ai facut, mai indraznesti sa ma suni sip e deasupra sa ma minti! De fapt, nu pot sac red ca am trait in aceeasi casa, sub acelasi acoperis! Rostesc, accentuand ultimele cuvinte.
Mi-am pierdut cumpatul, infruntandu-l.
Ii aud rasul characteristic la celalalt capat al telefonului, apoi se opreste brusc si mi se adreseaza pe un ton cat se poate de serios.
- Nu mai dramatiza. Nu am facut cine stie ce, a fost doar sex.
“ Cum ?! Cred ca glumeste! “
- Jigodie ordinara! Sa nu indraznesti sa ma mai suni vreodata!
Dupa ce mi-am terminat spusele si reprosurile, ii inchid telefonul, nu as mai suporta alte umilinte din partea lui.
Cu lacrimi in ochi, urc sus in camera, aruncandu-ma pe pat. Incep sa suspin adanc si sa plang, patand lenjeria cafenie a patului.
M-a umilit din nou. ” A fost doar sex ?! “ A fost pierderea virginitatii mele! Ce o sa fac, cand o sa-l vad pe Michael? Michael… N- Nu trebuie sa afle despre Eric, despre asta. In niciun caz!
Incerc sa ma calmez privind tavanul de un alb imaculat. Intr-un final, cad intr-un somn adanc.


***

Ma trezeste alarma deranjanta a ceasului, obligandu-ma sa-mi deschid ochii. Lumina orbitoare a soarelui ma intampina cu stralucirea sa.
- Te-ai trezit? Aud deodata glasul cuiva, vocea lui…
- Michael! Ce faci aici ?! il intreb eu , aproape cazand din pat.
Ma priveste bland, cu acelasi zambet dulce, stand pe un scaun din apropiere, asteptand probabil sa ma trezesc. De cat timp este aici oare?
- Pai m-am gandit sa vin sa te conduc la scoala, mergem impreuna. Bunica ta mi-a dat voie sa vin in camera ta, este o persoana deosebita, ba chiar mi s-a adresat cu “fiule”.
Pufneste intr-un ras, facandu-ma sip e mine sa zambesc scurt. Of, bunica.
- Haide, o sa intarziem. Am venit cu masina, continua el, sarutandu-ma incet pe buze, apoi pe gat. Eu imi inchid ochii parca uitand de tot, dar nu si de Eric. Rup sarutul privindu in alta parte, doar sa nu ma pierd in abisul ochilor sai.
Iese din camera, lasandu-ma singura sa ma pregatesc de scoala.
De data aceasta, ma imbrac “normal”, exclud uniforma. Imi iau o pereche de blugi inchisi la culoare, simpli, o bluza maronie, iar jacheta rosie imi completeaza tinuta. Parul mi-l prind intr-un mod finut, adaugand la final o agrafa micuta. Imprastii cativa stropi de parfum, parfumul meu Pure Blanca si constat ca totul este in regula. Ies afara, cautandu-l pe Michael. Briza racoroasa a vantului ma reimprospateaza. In aer, simt un miros proaspat, parca ar fi aroma parfumului barbatesc Patrick Dempsey Legacy.
- Hmm… Mirosi bine.
Ii simt respiratia calda a roscatului pe gat, facandu-ma sa tresar. Ma ia de mana, iar eu rosesc puternic la acest gest. Galant, ma ajuta sa urc in masina sa, un Lambourghini Gallardo de un negru metalizat. Se pare ca imi exprim totusi, admiratia pentru masini.
Pe tot drumul, nu am spus nimic, doar am privit pe fereastra, framantandu-mi mainile din cauza agitatie ce pusese stapanire pe mine. Oftez adanc, lasandu-mi capul pe geamul masinii, continuand sa privesc.
Nici macar cu ajutorul roscatului nu pot uita spusele lui Eric, nu pot uita acea zi nefericita.

Drumul nu a durat mai mult de cincisprezece minute. Ma pregatesc sa ies din masina, dar cel de langa mine ma ia de dupa gat, sarutandu-ma lung. Chiar daca nu este primul meu sarut, tot am senzatia de nou, nu ma pot obisnui cu saruturile sale. Fata de Eric, Michael este dulce si pasional. Parca miliarde de fluturi mici ma distrug pe interior.
Atingerile sale ma fac sa tresar puternic. Coboara cu sarutarile pe gat, muscand pe alocuri si lasand cateva semne rosiatice.
- Michael, ar trebui sa ne oprim, ii spun eu, constatand ca s-a ajuns cam departe dupa parerea mea.
El isi cere scuze, dupa care ma imbratiseaza calduros, dandu-mi o atingere cu ale sale buze pe fruntea-mi, calmandu-ma.
Nu mai dureaza mult si o sa incep sa cad, o sa ma pierd in soaptele sale, in atingerile sale atat de blande. Suna… Special.

#36
Hey dear pentru ca vreau eu sa fiu prima dau edit dupa scoala

edit: Pai cum ti-am promis am venit cu com.
Mi-a placut capitolul desii mi s-a parut ca s-a terminat cam repede dar e ok. Multumesc ca m-ai lamurit in legatura cu eric doamne ce nemernic saraca Aby of doamne eu cred ca il omoram de viu sincer. Pai Michel e asa de dulce pana aici e baiatul perfect(pentru mine cel putin desii mi-ar placea mai mult daca avea ochii albastrii si e blon dar e ok oricum) e sensibil si dulce si detoate. Cam atat cu laudele sa mai trec si pe la critice, pai ai fi putut intradevar sa mai adaugi putina descriere si am cam vazut ceva greseli de tastare. Pai cam asta am avut de zis mi-e placut si astept cu nerabdare sa pui next-ul si sper sa fie cat mai repede si mai sper ca ma vei anunta si pe mine. :D >:D<
http://farm3.static.flickr.com/2496/4202...a4a1_b.jpg


infrunt furtuna si ma gandesc
oare cat mai trebuie sa supravietuiesc
visele se sting usor
la fel ca un gand de dor
se duc departe si dispar
ca umbra dintr-un suflet amar
si nu raman decat regrete
fara sperante sau chiar secrete

[Imagine: chibi_8329.gif]
lolix kid, chibi-ul lui
lolix


[Imagine: 6141910.png]


[Imagine: 6fd6871.png]

#37
Buun...Ia sa vedem.:)).
Un nou capitol care dupa parerea mea este foarte frumos:*.Sincer nu stiu de unde ai atata imaginatie.Mi-a placut tare mult capitolul, mai ales faptul ca devine din ce in ce mai interesanta povestea de dragoste dintre cei doi:X.La critici nu bag doar atat ca descrierea dupa parerea mea a fost cam putina. La fel si capitolul. So dak ai pune mai multa descriere imediat capitolele ar fi mai lungi. In fine, eu sunt mai incepatoare si na ma prea pricep.:)). Poate gresesc.

Astept nextul si te rog sa ma anunti:)>.

#38
Hey sweetie ms ca mai anuntat:*
A fost un capitol c-am scurt, dar mi-a placut la nebunie.
Imi vine sa il strang de gat pe nenorocitu ala de Eric... auzi la el doar sex nemernicu... in schimb Michal e din ce in ce mai indragostit de Abi si chiar ma bucur pentru ei.
In mare e un capitol super, doar ca ma dat pe spate masina... Lambourghini Gallardo, e bogat nu gluma, adica nici nu pot sa imi inchipui cat costa masina asta, desi mie imi place mai mult Lamborghini Murcielago:))... anyway daca intrece cumva masura fara acordul lui Abi, ii distrug masina:))
Sweetie sa ma anunti cand pui nextu:*:bye:

P.S.:*

#39
Gomen :cry: ~MusicxD~ cu toate ca m-ai anuntat am avut afurisita aia de scoala care sa stea intree mine si ficul tau :((

Dau edit dupa...nu cumva sa-mi fure cineva locul >:) Oricum sunt ultima :))
______________________________________________________________________________
Deci a fost atat de dragut capitolul :X cam scurt dupa parerea mea.......ma bucur totusi ca a gasit in sfarsit un baiat dragut si pasional si dulce...un baiat care nu exista in lumea reala..cel pun nu in realitatea mea :)) Sper sa nu reactioneze urat cand afla de rahatu' pe care l-a facut Eric..
Auzi la el..."-A fost doar sex" Cred ca gandeste ca majoritatea baietilor, ce ********* sunt :((
.... nu o mai lungesc cu discursul meu si iti sspun ca abia astept nextu'
Sa ma anunti!!! Si sper sa il pui inainte ssa ma duc la inchisoare "scoala"
Gambatte si Ja ne'
[Imagine: images?q=tbn:ANd9GcSj7w6aX6FleDRwZa9BDCD...RuWhUr5CXA]

#40
Scuze ca am ajus asa tarziu ( din nou) am avut ceva probleme cu compul si inca mai am :)) e a doua oara cand scriu acest com =)) data trecuta pana sa dau post replay mi-a dat compul eroare :|
Deci revenind...mi-a placut la nebunie capitolul
Eric e un idiot! cm mai are tupeul sa o sune dupa ce i-a facut? si sa mai zica si: "A fost doar sex"
Cum poti sa zici asa ceva fetei pe care ai violat-o (nu mai pun la socoteala ca fata respectiva e sora ta)
Dar Micheal e un dulce...sper k intr-un final ii va spune Abby ce a patit...
si ma intreb ce rol are Josh in toata povestea asta...si el pare sa o placa pe Abby
Astept nextul poop si spor la scris...si sper sa te faci bine in curand

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Nobody hurts me like you do . Peppers 3 2.527 15-03-2012, 11:48 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  [split] This feeling hurts so much. Blue Sky 5 2.734 22-07-2011, 08:21 PM
Ultimul răspuns: Hasamy lost vampire
  [split] Life Hurts ultimate wulf 4 2.798 25-06-2011, 03:22 PM
Ultimul răspuns: Robb'™
  [split] This feeling hurts so much. Mizuki Lulu 0 1.612 23-06-2011, 05:29 PM
Ultimul răspuns: Mizuki Lulu
  [split] This feeling hurts so much. Mizuki Lulu 10 4.368 04-06-2011, 11:20 PM
Ultimul răspuns: Aiwendil
  Sometimes love hurts Alexi 22 18.179 28-03-2010, 05:47 PM
Ultimul răspuns: Didu`
  Sometimes love hurts Alexi 4 6.470 02-08-2009, 02:05 AM
Ultimul răspuns: Marty:X


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)