Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Life Hurts

#21
La început ai vrut să scrii mă bucur? Eu văd doar bucur O.O.
Apropo şi emoticon-ul ăla? Nu are ce căuta pe acolo, dar sigur este din greşeală.
Hmmm, greşeli de tastare şi ortografie nu am văzut. Dar estetic vorbind nu mai lăsa spaţii după fiecare replică >.>", nu dă bine.
Josh ăsta pare drăguţ 8 - >. Ceva, ceva între ei "?
Mi-a plăcut mult capitolul şi se pare că Abigor este destul de timidă dacă a roşit aşa de repede. Complimentele astea : )).

Adu-ne next-ul cât mai repede >;d<. Spor şi inspiraţie multă.
X.o.X.o. Snowweh. : >.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#22
Ai lasat cam mult spatiu liber intre fraze. Plus de asta, nu ar trebui sa folosesti emoticoane intr-un fic, chiar deloc. Ai avut mult dialog si asta imi place dar incearca sa il dezvolti ceva mai mult, ca sa nu fie 'sec'. Alte greseli nu am vazut, doar cateva semne de punctuatie puse aiurea. In rest e OK.

Actiunea, actiunea imi place. Fata asta a trecut prin multe si totusi rezista. Nu vreau sa ma gandesc cat de intunecat ii e sufletul, sper doar ca va fi cineva care sa o faca cu adevarat fericita, nu doar sa profite de ea si sa o batjocoreasca. Imi place cum decurge totul, tine-o tot asa. Buh Bye !!!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#23
Capitolul asta mi-a placut mult. Chiar ma intrebam cand o sa apara Josh, caci pe el l-am simpatizat de prima data. Pare mult mai de treaba si in plus se poarta frumos cu Aby. Cand a spus ca merge la liceu pentru sora lui, am avut o banuire ca aceea era Maya :X Sunt curioasa sa vad ce o sa se mai intample, astept sa aflu mai multe si despre Michael, dar preferatul meu ramane Josh :-< . Spor la scris! :* >:D<
[Imagine: grellslutcliffbyhowling.gif]


♥ Live Every Second Like It Was Your Last One ♥


[Imagine: mukurosignbynaladrield3.png]

[Imagine: sigg3.jpg]


#24
hye dear ^_^
Am picat si eu din cer binedispusa , cum putina intarziere : " > scuza-ma , dar cel putin nu am intarziat asa rau ca data trecuta : -"
Citat:Sa va lamuresc, nu luati in seama emoticonul care mi-a "iesit" din greseala... Si desigur, la inceput scrie "bucur", fara aia acolo. Capitolul incepe de la chestia cu "Nu stiu cum as mai putea...." OK?
Sper ca e ok.
Cred ca mai bine dai edit , nu ? :p Asa nu o sa se mai incurce nimeni ; ))

Greseli de tastare nu am vazut in acest capitol : - ? sper sa nu-mi fi scapat, dar nu cred. Chiar nu trebuia sa lasi atata spatiu, dar asta e, data viitoare nu o sa se mai intample, nu ? :o 3
N-ar fii stricat inca putina descriere , dar e bine si asa. Acest capitol a fost bun , nu pot spune ca e fara pata dar nici ca nu a fost acceptabil.
Continua tot asa , spor la scris :P


#25
Scuze, de o mie de ori scuze ca nu am aterizat mai repede pe la ficul tau.
Acum,... imi place ideia dar nu inteleg de unde pana unde au infiat parinti lui Aby un alt copil, si pe deasupra mai e si mare cand il infiaza, de saisprezece sau saptisprezece... daca nu ma insel. De obicei copiii se infiaza cand sunt mici si draguti.
Acum, ce ma lasa in ceata e faza cu doi curtenitori. Ma intreb pe cine va alece?
Dupa descrierea ta, ampi sunt de treaba si frumosi, dar sa vedem care ii va ramane doar prieten si care ii va fi iubit.
Imi place ca Michael a salvat-o din ghearele nesuferitului de fratiso. Dar imi place si galantul, gentilul si educatul Josh.
Ma intreb care va fi ales si ce se va intampla in continuare.
Imi din nou scuze ca sunt atat de neroada si nu am trecut pe aici mai inainte.
:bye: :bye: si spor la scris. Te pwp.
!!! Priveste lumea in ochi si spune exact ceea ce gandesti, altfel esti doar o marioneta !!!

#26
Fetelor, ma bucur ca cititi. In urmatoarele capitole o sa incep sa povestesc mai pe larg.:* Va rog frumos sa-mi scuzati intarzierea si desigur, greselile.
Here`s the next chapter;)

Capitolul 7

- Au, ma vait eu in momentul in care am simtit ca m-am izbit de cineva.
- Imi cer scuze. Vocea asta... Imi pare atat de cunoscuta... Imi ridic privirea catre cel ce si-a cerut scuze si pentru a nu stiu cata oara, raman din nou socata. Se observa si pe chipul meu asta. Michael. Ma simt ciudat in momentul de fata, bataile inimii mi se accelereaza cu fiecare clipa privindu-l. Picioarele stau sa-mi cedeze iar eu sunt invadata de mii de ganduri. Brusc, imi simt mana stransa. Este Josh. "Josh, ce naiba faci...? "
- Hm, cred ca nu ne-am prezentat, spuse el usor agitat din cate observ. Eu sunt Josh Williams, prietenul lui Abigor.
- Da, asta vad. Michael Suzaku, as putea spune ca-mi pare bine, dar...
Ce naiba?! Parca sunt captiva, prinsa undeva la mijloc intre...ei... Maya ma ia deoparte, intrebandu-ma ce se intampla. Adevarul este ca nici eu nu stiu.
Cand l-am intalnit prima data pe Josh, chiar mi-a parut o persoana de incredere. S-a purtat frumos cu mine, iar astazi a fost dragut din partea lui sa ma conduca la scoala. Stiam ca o sa atrag priviri curioase, dar pentru prima data de cand am venit aici, nu mi-a pasat. M-am simtit...bine. Michael...Pot spune ca intalnirea cu el a fost exact opusul lui Josh. Era genul baiatului increzut si spun "era" pentru ca nu mai stiu ce sa cred. M-a salvat de la un posibil viol si n-a tinut cont ca faptasul era chiar fratele sau. A fost diferit de ceea ce cunosteam eu.
Poate ca eu sunt vinovata. Poate ca din cauza mea ii vad pe amandoi agitati si in stare de o lupta.
- Abigor, sper ca nu te-am deranjat. Vroiam doar sa-ti spun ca am vorbit cu Ren, nu o sa se mai ia de tine. Imi cer scuze in locul sau, pentru el.
- Ha? Ah, stai linistit. Iti multumesc inca o data...Spun eu multumindu-i roscatului pentru bunul simt. Se ingrijoreaza pentru mine si asta din nou ma pune intr-o situatie jenanta.
- E in regula, mai vorbim, se indeparteaza de noi, pierzandu-se pe coridorul plin de adolescenti, printre gandurile mele. Ma trezesc la realitate cuvintele lui Josh, ce ma intreaba ce se petrece.
- Nu-ti fa griji. Este un amic, atata tot. Afisez un zambet copilaros, incercand sa nu-l alarmez pe Josh.
De fapt, nu vad rostul intrebarii lui. Doar nu este gelos...
Isi anunta plecarea, luandu-si la revedere de la sora sa si de la mine, printr-o imbratisare scurta.
- Ai grija de tine.
Atat. Cateva cuvinte soptite incat ma face sa ma afund in acele soapte. Pasii i se aud incet pe holul lung, dovada plecarii sale.
- Deci ai de dat o explicatie, ma "ameninta" Maya punandu-se in fata mea intr-o pozitie ce ar trebui s-o faca sa para serioasa. Afisez un zambet micut, dupa care o iau de mana spre clasa noastra. Inca avem ore.
Vad ca o linistesc cat de cat povestindu-i mai tot ce s-a intamplat de cand am venit in Okinawa.
***
In sfarsit, alarma clopotelului anunta pauza mult dorita. Cred ca o sa fac o plimbare pe-afara, fara sa stie colega mea. Vreau sa-mi fac ordine in ganduri.
Nu fac multi pasi, ca-mi simt mana cuprinsa intr-o stransoare gentila.
- Ce...
- Sunt eu, hai la o plimbare.
- Ah, Michael.
Multi ar considera ca sunt norocoasa ca vorbesc cu cel mai popular tip din liceu, insa am un presentiment bizar. Pe parcursul plimbarii noastre, niciunul dintre noi n-a spus nimic. Eram in spatele lui, privindu-i mersul, avand mainile in buzunar. Linistea devenea din ce in ce mai apasatoare.
- Stii, sparge el intr-nu final tacerea ce ne cuprinsese, continuandu-si apoi ceea ce avea de zis. Imi placi.
Ceea ce mi-a zis, m-a traznit precum un fulger. Adica este vorba de el...
- Daca este o gluma...
- Shhtt... Se intoarce spre mine, punandu-mi in acelasi timp un deget pe buzele-mi rozalii si luandu-mi chipul in palmele sale mari si catifelate. Simt ca m-am inrosit, m-am intimidat.
- Ce...
O caldura sufocanta. Buzele imi sunt presate de ceva fin si realizez acum... Tocmai am fost sarutata, cel din fata mea mi-a furat un sarut inocent. Ma strange si mai tare in brate, lungind sarutul. Din cauza acestui fapt, din cauza lui. Ce face? De fapt, ce sa fac...?

My girls, criticati-ma>:)

#27
Hahaha.

I-a zis-o in fata. Nu ma asteptam, d'oh, chiar nu ma asteptam la asta.
Booon, hai sa te critic atunci.
Intre cele doua fragmente de capitol ai pus stelute, nu arata urat dar ai fi putut lasa si ceva space, macar un rand. Dupa dialog *ma foarte bucur pentru ca ai folosit* puteai sa lasi randul liber si apoi sa incepi o propozitie noua. Au fost cazuri in care puteai sa faci asta. Capitolul a fost cam scurt, dar decat nimic e bine si asa. Cam multe puncte de suspensie, e ca si cum fata ar gandi tot timpu. Poti sa mai tai din ele. Ceva greselute mici si semnele de punctuatie.
Asa, cam atat am avut de criticat. Astept urmatorul capitol, mah dear.
Buh Bye !!!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#28
! I have a comment for you my dear cam târziu da na, să ştii insă ca am citit fiecare capitol şi imi place foarte am văzut că ai descriere, dialogul este foarte bun şi nu este sec iar acţiunea nu mi se pare grăbita. Ideea este originala, iar titlul îmi place şi mai mult.
Acest capitol este la fel de bun ca şi celelalte nu am nimic de comentat, greşeli nu am văzut, dar nici nu am stat să le caut şi oricum ţi s-a spus deja ce şi cum. Cam atât sper să o să mă anunţi când pui nextu. Bye, bye.

P.S. Hugs And Kisses

#29
Euuuu! Dau ediiiiiiiiiiiiiiiiiiitttt!
Aoleuuuu! Am spus ca dau un ediiiiiiiit!
AÅŸa cum spusesem: Edit :)).
Michael e aşa de duuulceeeeee [ nu mă lua în seamă, pur şi simplu îmi place şi mai e şi roşcat pe deasupra, ai ai ai : - " ]. S-a îndrăgostit de Abigor din câte văd, dar ea de el nu? Săracul băiat, deşi din câte mi-am dat eu seama şi ea este entuziasmată de acel sărut.
Nu am înţeles de ce băieţii s-au uitat urât unul la altul, sper să clarifici asta.
Greşeli de tastare nu am văzut, însă nu mai pune [ ....... ] între propoziţii, decât dacă este un dialog ce lasă un aer misterios sau neterminat.
Cam atât aş avea de spus, deci inspiraţie multă [ căci o să ai nevoie ] şi să ne aduci next-ul repede [ nu te mai lăsa aşa de aşteptată, nu că ar fi ceva rău, creşte suspansul şi e mai bine ].
Love ya >:D<.
:bye:
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#30
Buna! Draga ficul tau e foarte frumos, dar mai trebuie lucrat... capitolul acesta a fost captivant, chiar credeam ca Josh si Michal se vor lua la bataie la cat de tensionata parea situatia... cat despre Abigor pot spune ca atrage repede privirile baietilor, desi asta nu prea e in avantajul ei... nu m-am asteptat ca Michal sa fie asa direct cand ia spus ce simte, dar nici sa o sarute nu ma asteptam chiar a fost o surpriza atat pentru noi ca mai ales pentru Abigor... poi c-am atat am avut de spus si te rog sa ma anunti si pe mine cand pui nextu:*:bye:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Nobody hurts me like you do . Peppers 3 2.527 15-03-2012, 11:48 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  [split] This feeling hurts so much. Blue Sky 5 2.734 22-07-2011, 08:21 PM
Ultimul răspuns: Hasamy lost vampire
  [split] Life Hurts ultimate wulf 4 2.798 25-06-2011, 03:22 PM
Ultimul răspuns: Robb'™
  [split] This feeling hurts so much. Mizuki Lulu 0 1.612 23-06-2011, 05:29 PM
Ultimul răspuns: Mizuki Lulu
  [split] This feeling hurts so much. Mizuki Lulu 10 4.368 04-06-2011, 11:20 PM
Ultimul răspuns: Aiwendil
  Sometimes love hurts Alexi 22 18.179 28-03-2010, 05:47 PM
Ultimul răspuns: Didu`
  Sometimes love hurts Alexi 4 6.470 02-08-2009, 02:05 AM
Ultimul răspuns: Marty:X


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)