Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Invata-ma sa iubesc

#1
Fic nou, sper ca la acesta sa va placa mai mult de cat celelalte

Noul elev

Soarele stralucea cu putere in capitala nipona a Japoniei, Tokio. Intr-o vila imensa, din cartierul rezidential "Blanco", o adolescenta dormea linistita in patul ei. Cearceaful era ravasit, in timp ce mana dreapta a fetei atingea podeaua. In camera tinerei si-a facut aparitia o servitoare. Aceasta s-a apropiat de patul stapanei ei si a miscat-o usor, reusind sa o trezeseasca. Fata si-a deschis usor ochii caprui, frecandu-si ochii cu mainile si s-a ridicat din pat. Parul ei lung si blond se revarsa pe umeri, ajungand pana la talie. Si-a intins trupul, privindu-si servitoarea , care incerca pe cat posibilul sa isi impiedice privirea sa se intalneasca cu cea a blondei.
- Nu trebuie sa iti fie teama de mine Ana! Trebuie sa intelegi ca erai mult prea distrata cu iubitelul ala al tau. Sper sa nu ma invinuiesti ca te-am obligat sa te desparti de el, dar ai incredere in mine. Tipul ala era mult prea inalt pentru o simpla servitoare ca tine. Acum iesi afara, pentru ca vreau sa ma pregatesc.
Menajera nu a mai spus nimic, doar si-a plecat capul si a parasit incaperea. Ramasa singura, adolescenta a inspirat adanc si s-a indreptat spre baie. S-a apropiat de dus, indepartandu-si hainele si aruncandu-le nepasatoare pe gresia rece. A intrat in cabina de dus si a dat drumul la apa. << Un nou rasarit, o noua zi, o alta zi fara ca cineva sa imi ureze buna dimineata. Mi-as fi dorit sa fiti alaturi de mine! Mama, tata!>> Parintii adolescentei au murit intr-un accident de masina in urma cu 6 ani. De atunci, tanara este in grija unchiului ei, care s-a ocupat de afacerile fratelui si cumnatei lui. Dupa ce si-a terminat treaba, fata a iesit din dus si si-a luat un halat alb pe ea. A parasit camera, indreptandu-se spre dressingul ei. A deschis usa si a aprins luminile, pentru a-si lua uniforma institutului. Blonda invata la liceul " Valerius", cel mai renumit liceu din intreaga capitala. Uniforma era compusa dintr-o fusta scurta neagra si o camasa albastra, pe care a lasat-o deschisa la primii doi nasturi. S-a incaltat cu o pereche de cizme negre, pana la genunchi. Dupa ce si-a imbracat uniforma, s-a apropiat de cutia ei de bijuterii, de unde si-a luat o pereche de cercei din argint si un lantisor foarte fin. Si-a pieptanat parul lung si si-a prins cateva fundite negre in acesta, apoi s-a machiat. Dupa ce a terminat, a parasit incaperea, apropiindu-se de scari. A coborat usor si s-a apropiat de living si a observat ca la masa se afla unchiul ei, care sorbea din ceasca de cafea si citea ziarul. Unchiul adolescentei era renumitul om de afaceri Demian Montes. Barbatul avea numai 35 de ani, parul roscat si ochii verzi. Acesta a fost obligat de circumstante sa se ocupe de afacerile familiei si de nepoata lui, in varsta de 16 ani.
- Ce face cel mai minunat unchi din lume?
- Ce s-a intamplat de data asta Rahzel? Iar ti-ai golit cartile de credit?
- Imi trebuie alta strategie. Unchiule am vazut o pereche de cizme super dragute si nu m-am abtinut si le-am cumparat. Si am mai vazut si alte lucruri si altele si s-au dus banii.
- Ce ma voi face eu cu tine? Nu-ti fa griji pana la ora 12 vei avea din nou bani pe cartile de credit. Dar te rog Rahzel, conduc o firma de haine si majoritatea actiunilor sunt ale tale, deci ai de unde sa iti alegi tinutele.
Tanara a zambit usor si si-a imbratisat unchiul, dandu-i un mic sarut pe obraz. Si-a luat la revedere de la barbat si a parasit casa. In fata vilei era asteptata de un Mercedes-Benz si un sofer foarte tanar cu parul blond. Tanara s-a urcat in automobil, fara a i se adresa soferului. Blonda era rece cu persoanele din jur. Singurii care au reusit sa ii topeasca inima au fost unchiul si prietena ei cea mai buna, Gloria. In drum spre scoala, blondul incerca sa intre in discutie cu stapana lui, insa tanara i-a taiat replica rece. In jumatate de ora, automobilul a oprit in fata liceului. Soferul s-a dat repede jos din masina si i-a deschis politicos portiera fetei. I-a inmanat geanta fetei, apoi a urmarit-o cum se indeparta de automobil. Intrand pe poarta liceului, blonda a fost intampinata de o multime de baieti. Tanara era cea mai populara fata din liceu. Toti baietii o doreau, in timp ce fetele o detestau si erau geloase. Brusc, tanara a simtit cum este trasa din multime. Cand si-a ridicat privirea, buzele ei au fost capturate intr-un sarut apasat. Dupa cateva minute buzele fetei au fost eliberate, apoi tanara a intalnit o pereche de ochi verzi. In fata ei se inalta un baiat inalt, cu parul roscat, care zambea usor.
- Scuze de intarzierea iubito. Data viitoare iti promit ca nu te mai las prada lupilor.
- Nu ma deranjeaza daca intarzii sau nu, Anshel. Nu aveam nevoi de tine ca sa scap de niste pusti fara creier. Ai grija cum actionezi, ca in una din zilele astea o sa ma plictisesc de tine si o sa iti dau papucii.
Roscatul a ramas cu gura cascata la spusele iubitei lui. A oftat usor si s-a apropiat de adolescenta, luand-o de mana si inaintand spre intrarea liceului. Au urcat pana la etajul doi si s-au oprit in fata unei usi albe. Deasupra acesteia era o placuta pe care era scris cu negru "2- A". Baiatul a deschis usa si si-a lasat iubita sa intre in incapere. Blonda a fost imbratisata brusc de o fata cu parul roz si ochii caprui. Rozalia i-a aruncat priviri ucigatoare roscatului, strambandu-se usor la el.
- Anshel, dispari! Vreau sa vorbesc cu prietena mea intre patru ochi, fara ca un maimutoi sa se bage unde nu ii fierbe oala.
- Gloria, pustoai...
- Fa ce spune, acum!
Roscatul s-a supus iubitei lui si i-a aruncat o privire fulgeratoare rozaliei. Cei doi erau colegii de la gradinita, insa de cand au inceput liceul, au inceput sa se certe. Tanara si-a luat prietena de mana si a intrebat-o cum poate sa suporte un martian. Blonda a zambit usor si a incercat sa se apropie de banca ei, insa prietena ei a tras-o inapoi. I-a spus ca vor avea un nou coleg, insa adolescenta nu parea sa fie atat de incantata de veste. Nu o interesa nimic ce avea legatura cu liceul. S-a apropiat de ultima banca de la geam si si-a lasat geanta pe masa, asezandu-se pe scaun. Si-a intors privirea spre cer, sprijinindu-si capul pe mana stanga. Rozalia a oftat usor si s-a asezat si ea in banca. Clopotelul a inceput sa sune, anuntand inceperea orelor. In cateva minute , pe usa si-a facut aparitia dirigintele elevilor, insotit de un baiat. Fetele au inceput sa tipe, in timp ce baietii zambeau usor. Gloria isi lovea usor prietena, insa aceasta nu o baga in seama.
- Copii, el este Kaikei Lazcano si de acum inainte va fi colegul vostru.
Auzindu-i numele, blonda a inceput sa rada in hohote. Si-a acoperit gura si si-a intors privirea lasandu-si capul in jos si inchizand ochii. Toti si-au indreptat privirea spre ea si au ramas uimiti. Era prima oara cand o vedeau pe tanara razand.
- Kaikei, ce nume stupid, asa il chema pe catelusul meu, imi e mila de bietul ba...
Zambetul i-a pierit, cand tanara l-a vazut pe baiat. A ramas fermecata de el. Tanarul avea parul brunet si o pereche de ochi albastri, patrunzatori. Suvitele de par se incapatanau sa ii intre in ochi. In urechea dreapta se putea observa doi cercei micuti, iar uniforma liceului ii venea perfect pe trupul lui. Tanarul isi tinea mainile in buzunare si o privea cu o privire rece pe adolescenta. Colegii lor se uitau cand la fata, cand la baiat si nu intelegeau ce se intampla. Inima blondei a inceput sa bata cu putere, gata sa ii sara din piept.


http://media.photobucket.com/image/anime....jpg?o=296 Gloria

http://media.photobucket.com/image/anime....jpg?o=153 Rahzel

http://media.photobucket.com/image/anime....jpg?o=130 Anshel

http://media.photobucket.com/image/anime....jpg?o=423 Kaikei
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#2
Am trecut si yo pe aci si m-am mai gandit sa las un coment ca sa arat ca am trecut si yo pe aci cu parerea
dialog= bine alcatuit si nu este sec sau plictisitor:D bravo, bravisimo (*)
naratiune&descriere= se imbina frumos si armonios. si nu este in exces si ma faci sa-mi imaginez scenele
actiune= momentan sunt in plop la acest capitol, pentru ca un capitol nu am idee despre cum decurge momentam si vad ce se intampla momentan si daca tatari vin dupa tine, eu ellamanu, te voi apara=))
presimt ca Rahzel a pus ochii pe kaikei
astept nextul, spor si multa imaginatie(*)

#3
Atitudine




In clasa, atmosfera continuata sa fie tensionata. Blonda nu putea sa isi ia ochii de pe noul ei coleg, in timp ce acesta o privea cu o privire dura. Baiatul s-a apropiat usor de banca ei, izbindu-si mainile pe masa, reusind sa o sperie pe rozalie.
- Continua, ce dorea sa spui? Tie mila de mine? Te-ai uitat macar in oglinda, sau s-au spart in momentul in care fata ta a ajuns sa se reflecte in ele? Stii macar cu cine sunt eu si la cine ai indraznit sa comentezi? Eu sunt Kaikei Lazcano, fiul lui Alfredo Lazcano, unul dintre cei mai influenti oameni din aceasta lume. Ai grija alta data in fata cui comentezi.
Tanarul s-a indepartat de tanara, provacandu-i pe ceilalti copii sa susoteze. Nimeni nu comentat pana acum la tanara, iar tipul asta e venit de cateva minute si a indraznit sa o infrunte. Fata a zambit usor si s-a ridicat de pe scaun, ajungandu-l din urma pe tanar. L-a luat de mana, intorcandu-l cu fata catre ea. A zambit usor si i-a dat o palma peste fata.
- Dar tu stii cine sunt eu? Stii, esti primul care a indraznit sa comenteze la mine, de cand ma aflu in acest liceu. Ai idee cine e in fata ta in acest moment? Sa vedem, Gloria, ma ajuti? Spunei tu cine sunt eu. Nu! De fapt lasa, ma descurc singura. Eu sunt Rahzel Montes!
Baiatul si-a indreptat privirea spre ea si a patruns-o cu o privire de rece, dar fata nu s-a lasat impresionata. A tras-o in bratele lui si si-a bagat mana in parul ei, tragand-o usor.
- Domnule profesor, cred ca tocmai mi-am gasit colega de banca. Si daca aveti ceva impotriva, ramaneti fara slujba!
Barbatul nu a mai comentat nimic. I-a spus Gloriei sa se mute cu Anshel. Rozalia a protestat la inceput, dar privirea dura a lui Kaikei, i-a inchis gura. Tanara si-a luat lucrurile si s-a asezat in noua ei banca, maraind usor. Brunetul a zambit usor si s-a apropiat de noua lui banca, impreuna cu noua lui colega. S-au asezat amandoi pe scaun, iar tanarul si-a retras mana din parul adolescentei. Aceasta il privea cu multa ura si mai avea putin si il arunca pe geam. A tras aer adanc in piept si s-a intors cu fata catre geam. Orele au trecut pe furis, iar elevii se pregateau sa plece acasa. Anshel a vrut sa o ia de mana pe iubita lui, insa rozalia i-a luat-o inainte si au plecat repede din clasa. Ajunse in curte, baietii s-au strans in jurul celor doua, cerandu-i blondei sa iasa la intalnire cu fiecare dintre ei, insa fata i-a refuzat si i-a impins pe cei care ii stateau in drum. I-a spus prietenei ei sa iasa mai tarziu in oras, iar fata a acceptat. Au iesit amandoua pe poarta, unde s-au despartit. Blonda a observat ca in fata masinii ei se afla o masina exact la fel. In timp ce studia automobilul, aceasta nu a fost atenta si a fost impinsa, cazand in bratele soferului. Cand fata si-a intors privirea, l-a vazut pe brunet care zambea usor. Acesta s-a urcat in masina lui si a lasat-o pe adolescenta cu gura cascata. Blondul a ridicat-o si a intrebat-o daca e bine, insa aceasta nu ii raspundea. Nu ii venea sa creada ca noul ei coleg avea o masina exact ca a ei. Tanara a marait puternic si a intrat in masina, spunandu-i soferului sa o duca acasa repede. << Tampitul! Cum e posibil ca un idiot ca el sa indrazneasca sa ma traga pe mine de par? Te rog sa imi spuna unchiul Demian ca are cum sa faca sa sufere familia Lazcano. Tipul asta va deveni cosmarul meu. Pe deasupra m-am pomenit cu el ca noul meu coleg de banca. Te rog Doamne, da sa pateasca ceva si sa nu il mai vad niciodata.>> Prinsa in gandurile ei, fata nu si-a dat seama ca a ajuns acasa. Cand soferul i-a deschis portiera, tanara a iesit rapid in automobil si a intrat in casa. A luat telefonul de langa canapea si l-a sunat pe unchiul ei.
- Unchiule vreau sa imi schimbi masina. Un idiot are acelasi tip de masina, iar eu nu vreau asta. Si spune-mi ca ii cunosti pe cei din familia Lazcano si ca ai cum sa le falimentezi afacerea.
- Rahzel nu iti voi schimba masina doar pentru niste capricii ale tale! Si da ii cunosc pe cei din familia Lazcano, Daniel Lazcano, a fost cel mai bun prieten al fratelui meu. Si nu am de ce sa esuez afacerea lor. In fond sunt cei care ne-au ajutat cel mai mult. Dar ce se intampla cu tine?
- Kaikei Lazcano e in aceeasi clasa cu mine si am comentat la el, a comentat la mine, m-am procopsit cu el ca noul coleg de banca, m-a impins, are masina ca a mea si vreau sa il faci sa sufere si sa dispara din viata mea.
- Rahzel, familia Lazcano a plecat acum 10 ani din Tokio si daca s-au intors inapoi, inseamna ca nu mai pleaca. Calmeaza-te si cred ca cina de maine seara la ei acasa te va ajuta sa te intelegi mai bine cu Kaikei. Trebuie sa plec, am o sedinta. Te iubesc.
Tanara a inceput sa tipe si sa dea din picioare. Si-a indreptat privirea spre ceas si a observat ca era ora trei si jumatate, iar ea la ora patru trebuia sa se intalneasca cu Gloria. A urcat in camera ei, unde s-a apropiat de dressing. Si-a dat jos uniforma, ramand in lenjeria intima, de culoare alba. S-a imbracat cu o pereche de colanti negri si o bluza larga alba. Si-a prins o curea alba in jurul taliei si s-a incaltat cu o pereche de papuci negri, care se legau pe picior. Si-a luat o geanta pe umar, neagra de la puma si s-a apropiat de oglinda, pentru a se machia. Dupa ce a terminat, a parasit camera, cobarand scarile si iesind din vila. S-a urcat in masina si i-a spus soferului sa o duca in centrul orasului, la fantana arteziana. Intr-un sfert de ora, automobilul a ajuns la destinatie. Tanara i-a spus blondului ca il va suna, pentru a veni sa o ia. A parasit masina, apropiindu-se de fantana, unde prietena ei i-a sarit in brate. Cele doua si-au luat cate o sticla de apa si au inceput sa se plimbe, intrand din cand in cand intr-un magazin. Brusc ceva i-a atras atentia rozaliei.
- Hei i-a uite cine a fugit de acasa. Se pare ca Alyssa nu a rezistat sa stea departe de curvit. Dar nu e ala Kaikei?
Blonda si-a intors repede privirea si a confirmat ceea ce a spus prietena ei. Alyssa era o fata cu parul roscat si ochii albastri. Tanara a zambit usor si i-a spus Gloriei sa le faca o surpriza celor doi. S-au apropiat destul de mult de ei si au inceput sa zambeasca.
- Alyssa, ma bucur sa te vad! Ti-a ridicat tatal tau pedeapsa? Sau ai fugit?
- Rahzel! Am..am fugit, te rog nu ii spune nimic tatei. Imi pare rau ca am incercat sa te fac sa cazi prost in fata liceului, dar cred ca te-ai razbunat si acum ar trebui sa ma lasi in pace.
- Rahzel mi se pare mie, sau domnisoara ti-a dat un ordin?
- Gloria si eu ma intreb acelasi lucru. Alyssa? Indraznesti din nou sa ma provoci? Vrei din nou ca tatal tau sa te bata? Nu imi e greu sa ii sun pe baietii lui Anshel si ei sa rezolve ceva!
Blonda si-a scos telefonul si i la aratat fetei. Aceasta o ruga sa nu faca nimic, iar adolescenta il lua ca pe un ordin. A apasat pe ecran telefonului, cautand in agenda un numar, insa inainte sa poata apela brunetul i-a telefonul din mana si i la trantind de asfalt, reusind sa il faca bucatele. A prins-o de incheieturi si a strans-o destul de tare, privind-o in ochi. A ridicat palma , dorind sa ii dea o palma , insa vorbele fetei l-au oprit.
- Indrazneste sa ma atingi si iti jur ca vei plati cu viata. Nu te pune cu focul, pentru ca te arzi. Va trebui sa imi platesti telefonul. Acum da-mi drumul si sa nu ma mai atingi niciodata!
Baiatul a inceput sa rada, apoi a tras-o pe fata in bratele lui. I-a ridicat capul cu doua degete si a privit-o in ochi, intalnind o privire rece.
- Cine te crezi? Crezi ca poti intra in vietile altora si sa faci ce vrei din ele, Rahzel Montes? Ei bine te inseli. Viata Alyssei nu iti apartine. Vezi-ti de viata ta si nu te mai baga in vietile altora.
I-a dat drumul si a luat-o pe Alyssa de mana, indepartandu-se de cele doua. Blonda continua sa ii priveasca cu aceeasi privire rece, dar acum privirea era incarcata cu ura. Rozalia a luat telefonul prietenei ei in mana si si-a privit amica. Aceasta i-a spus sa il arunce la gunoi si sa isi continue drumul.

http://media.photobucket.com/image/anime....jpg?o=258 Alyssa

#4
e timpul pentru un comentari ala ellamanu.
dialog= nu este sec, cea ce este bine si nu este plicticos si pus la nimeriala(*)
naratiun&descriere= se imbina armonios si nu sunt lipsuri si pentru asta inca o (*)
actiune= merge lin, se vede, ca o ti la pas =)) si nu fuge dupa ea, turci
daca dai din picioare si tipi =)) ca un copil nic nu rezolvi nimic. A fost o faza amuzanta=))
astept nextul si (*) o stea de aur:D

#5
Declararea razboiului

Intr-un parc din apropiere, doi adolescenti stateau pe leagane. Alyssa isi tinea capul in jos si il mai privea din cand in cand pe colegul ei.
- Nu trebuia sa imi iei apararea in fata lui Rahzel. O sa iti faca multe probleme.
- Alyssa nu imi e frica de o pustoaica cu gura mare. Dar sunt curios, ce i-ai facut?
- De cand a venit in liceu, toti baietii se uitau numai dupa ea, vorbeau numai despre ea, o doreau numai pe ea. Impreuna cu celelalte fete am hotarat sa o denigram in fata colegilor, iar eu a trebuit sa spun totul. Am inceput sa spun ce e mai rau despre ea. Ca umbla numai dupa bani, cu toate ca are o multime, ca sta cu baietii doar pentru placere, ca s-a culcat prima oara cu un baiat la 11 ani, ca unchiul ei e amantul ei. Am spus multe prostii si am crezut ca baietii o vor ura si vor incerca sa o bata, insa ei s-au dus la ea pentru a afla versiunea ei de poveste. A aflat ca eu am imprastiat zvonurile si atunci Anshel era mort dupa ea, cum e si acum. L-a rugat sa ma drogheze si sa imi faca poze indecente, iar eu am cazut in capcana lor. Rahzel i-a aratat pozele tatalui meu, iar acesta m-a batut si m-a pedepsit. Inafara de scoala nu am voie sa ma duc in nici un loc.
- Tipa asta e o adevarata nenorocita. Stai calma Alyssa, o sa am eu grija de ea.
- Te rog ai grija! Rahzel poate deveni foarte periculoasa.
Baiatul a zambit usor si a sarutat-o tandru pe fata pe buze. Dupa ce si-a despartit buzele de ale ei i-a spus ca o va conduce acasa.
In cealalata parte a orasului, cele doua fete se plimbau pe strada. Rozalia vorbea despre diferite subiecte, insa blonda se parea ca nu o asculta. Observand acest lucru, tanara a trezit-o pe amica ei la realitate. Tanara si-a cerut scuze si a spus ca mai bine isi iau la revedere. Rozalia a vrut sa o duca acasa pe prietena ei, insa aceasta a refuzat. A plecat spre casa, ganditoare. << Imi e atat de dor de mama, tata! De ce m-ati lasat singura? Trebuia sa ma fi luat cu voi. Am ramas singurs si numai in Gloria pot avea incredere. Unchiul Demian e prea ocupat cu munca, pentru a observa ca am nevoie de el. M-am inchis in mine si am devenit o persoana care nu poate iubi.>> Cateva lacrimi s-au prelins pe obrajii adolescentei. Aceasta si le-a sters repede si a observat ca in fata ei au aparut doi barbati de vreo 30 de ani. Acestia o priveau pe fata cu un zambet pervers pe buze. Tanara a vrut sa treaca, insa unul dintre ei a izbit-o in peretele de langa aceasta.
- Daca nu vreti sa o patiti, ati face bine sa va indepartati de mine!
- O haide papusica, vrem doar...
Barbatul nu a mai putut sa isi continue propozitia, deoarece a ramas inghetat de privirea fetei. Era rece si dura. Cei doi s-au dat cativa pasi inapoi, lasandu-i fetei cale libera. Aceasta a trecut pe langa ei, fara a le a mai arunca o privire si le-a soptit cuvantul "fraieri". Unul dintre barbati a apucat-o de mana si a vrut sa ii dea un pumn, insa acesta a fost oprit de un individ misterios. Cand tanara si-a ridicat privirea, l-a vazut pe Kaikei. Barbatul si-a retras pumnul si i-a facut semn amicului sau, apoi cei doi au luat-o la fuga. Tanara a dorit si ea sa plece, insa brunetul a prins-o de incheietura, intorcand-o cu fata la el.
- Un simplu multumesc, ar fi suficient sa stii!
- Nu iti multumesc, pentru ca nu am avut nevoie de ajutorul tau! Ma puteam descurca si singura! Daca vrei sa ma ajuti si sa primesti un multumesc in schimb, dai locul inapoi Gloriei si muta-te din scoala.
Baiatul a zambit usor si a izbit-o pe fata in perete, ridicandu-i bratele deasupra capului. Si-a apropiat buzele de gatul fetei si a inceput sa linga pielea fina a adolescentei, coborand usor spre sani. Tanara se zbatea , incercand sa scape de baiat, insa acesta o tinea strans. S-a apropiat de ureche ei dreapta si a lins lobul urechii, apoi l-a muscat usor.
- Sa nu crezi ca scapi atat de usor de mine. Ai fost prima care a comentat la mine si mi-ai declarat razboi, pe care eu il voi castiga. Vei vedea ca te vei indragosti de mine si vei ajunge sa fii abandonata.
Tanarul a eliberat-o si s-a indepartat de ea. Adolescenta a inceput sa rada, punandu-si mana la gura, nedorind sa fie auzit de brunet. << Eu sa ma indragostesc de unul ca el? Asta e buna! Nu il iubesc pe Anshel cu care sunt de un an, cum isi inchipui ratatul asta ca ma voi indragosti de el?>>
Blonda a inceput sa mai rada si si-a sters lacrima care i-a aparut in coltul ochiului. A inceput sa alerge spre casa, sperand sa nu il ingrijoreze pe unchiul ei, pentru intarzie. In mai putin de o ora, tanara a ajuns in fata portii gafaind. Observand-o, portarul a deschis repede poarta si a lasat-o sa intre. Fata a inaintat spre vila, unde si-a vazut soferul stand langa masina. Vazand-o, blondul s-a apropiat de ea, incercand sa afle de ce nu l-a sunat, insa fata l-a ignorat si a intrat in casa, trantind usa dupa ea. A observat ca unchiul ei cobora scarile . Barbatul s-a apropiat de ea si a imbratisat-o puternic, spunandu-i ca i-a fost dor de caldura corpului ei. Fata l-a cuprins cu bratele si a inceput sa planga, in timp ce strangea cu putere camasa lui. Roscatul nu stia ce se intampla cu nepoata lui. A luat-o in brate si a dus-o in camera ei, unde a lasat-o pe pat si s-a asezat pe margine. Tanara s-a pus cu capul pe picioarele barbatului , spunandu-i sa ramana cu ea. Acesta o mangaia pe par si ii spunea ca e alaturi de ea. Blonda si-a inchis ochii si a adormit. << Rahzel, stiu ca suferi pentru ca parintii tai nu sunt aici. Scumpa mea nu iti face griji, eu voi fi mereu alaturi de tine, nu imi pot incalca promisiunea pe care i-am facut-o tatalui tau.
Flashback.
- Demian, daca nu ma mai intorc din calatorie, vreau sa imi promiti ca vei avea grija de Rahzel, ca de ochii din cap.
- Nu spune asta fratioare, te vei intoarce, iar eu si Rahzel te vom astepta cu bratele deschise.
- Nu Demian, ceva imi spune ca nu ma voi intoarce, de aceea vreau sa imi promiti ca vei avea grija de micuta mea bijuterie.
- Foarte bine fratioare. Iti promit ca voi avea grija de Razhel. Nu ii va lipsi nimic si voi incerca sa o feresc de suferinte.
End of Flashback
Scumpa mea, imi pare rau ca ai suferit, dar ceva imi spune ca vei mai avea de suferit pana cand vei fi fericita.>>

#6
Well...se pare ca sunt prima
Din pacate am ajuns pe aici cu putina intarziere, dar ficul tau e foarte interesant. Descriere ai si actiunea a decurs destul de placut, desi in unele locuri a fost putin grabita. Dialogul nua fost sec si mi-au placut foarte mult replicile dintre cei doi. Totusi, sper ca fata sa nu se indragosteasca prima de brunet si sa fie abandonata pentru ca ar fi prea previzibil. Anyway...astept enxtul si de acum inainte voi posta la fiecare capitol.

#7
Cina



O noua zi si-a facut aparitia in Tokio. In camera blondei, aceasta dormea pe patul ei, invelita cu un cearceaf roz cu cateva inimioare. Razele soarele se strecurau printre perdele camerei, reusind sa o trezeasca pe adolescenta. Aceasta s-a ridicat in sezut si a observat langa ea o cutie alba cu o fundita. Curioasa, adolescenta a luat cutia in mana si a deschis fundita. A ramas uimita cand a vazut un Lg Cookie roz, iar langa el un ghemotoc roz. Era exact ca telefonul pe care i la stricat Kaikei. Fata a luat telefonul in mana si a vazut ca avea o noua cartela. A vazut ca in locul telefonului era un biletel. L-a luat in mana si la deschis. A recunoscut imediat scrisul unchiului ei. Scumpa mea, stiu cat de mult iti place telefonul asta si cum l-ai pierdut pe celalalt, ti-am luat altul. Nu il mai pierde, ca nu vreau sa te pierd. Cu dragoste, unchiul Demian. Tanara a inceput sa zambeasca si s-a dat jos din pat, lasand mobilul pe pat si indreptandu-se spre baie. Si-a dat cu putina apa pe fata, apoi s-a privit in oglinda.
FlaskBack
- Sa nu crezi ca scapi atat de usor de mine. Ai fost prima care a comentat la mine si mi-ai declarat razboi, pe care eu il voi castiga. Vei vedea ca te vei indragosti de mine si vei ajunge sa fii abandonata.
End of FlaskBack
<< Tsk. Nu voi ajunge niciodata sa te iubesc Kaikei Lazcano.>> A luat un prosop de pe suport si si-a sters chipul, apoi s-a spalat pe dinti. Dupa ce a terminat, s-a dus in dressing, unde s-a imbracat cu uniforma. Dupa ce s-a machiat, si-a luat geanta si a parasit camera. A coborat scarile si s-a asezat la masa, pentru a lua micul-dejun. Ana i-a adus mancare, ferindu-si privirea de cea a stapanei ei. Blonda a zambit usor si a inceput sa manance. Observand cat e ceasul, aceasta a luat o gura de suc si s-a ridicat de pe scaun. Si-a luat geanta de jos si a iesit pe usa, urcandu-se in automobil. Pe drum spre scoala, tanara isi butona noul telefon, avand grija sa memoreze numerele din agenda ei. Ajunsa in fata liceului, tanara s-a dat jos din automobil si a intrat in curtea liceului, unde a fost intampinata de iubitul ei. Acesta a sarutat-o tandru pe buze, apoi au intrat amandoi in interiorul institutiei. Ajungand in clasa, blonda a constat cu stupoare ca banca ei e invadata de o multime de fete , care doreau sa iasa la intalnire cu el. Tanara si-a dat ochii peste cap si s-a apropiat de banca ei. A dat cu pumnul in masa, facandu-le pe fete sa isi indreptete privirea spre ea. Cand au vazut-o, le-au pierit zambetul si au inghetat cand i-au vazut privirea rece. Fetele au plecat repede, spunandu-i baiatului ca vor vorbi mai tarziu. Adolescenta a zambit usor si s-a asezat in banca.
- Nu e de mirare ca se raspandesc atatea zvonuri despre tine. Parca esti scapata din jungla. Parintii tai nu te-au educat bine?
Blonda i-a dat o palma peste fata, abtinandu-se sa nu planga. Memoria parintilor ei era punctul sensibil al acesteia. Tanarul a zambit usor si a apucat-o de gat, izbind-o, in peretele din spatele ei.
- Asculta pustoaico! Daca mai indraznesti sa ma lovesti vreodata, ai sa o patesti, rau de tot.
Fata incerca sa ii indeparteze mana, insa nu a reusit. Anshel l-a prins pe baiat de incheietura, strangandu-i-o puternic, pana cand tanarul a reusit sa isi elibereze iubita. Aceasta si-a dus mana la gat, incepand sa tuseasca puternic. Roscatul a vrut sa ii dea un pumn lui Kaikei, insa acesta a fost mai rapid si i-a administrat un pumn in abdomen. Anshel a cazut la podea, tinandu-si maini pe abdomen. Brunetul si-a pus picioarele pe banca si privea spre tabla. Rahzel a vrut sa se apropie de iubitul ei, insa brunetul a impiedicat-o. A asezat-o pe scaunul ei si i-a spus ca roscatul isi poate purta singur de grija. Pe usa si-a facut aparitia profesorul. Gloria si-a ajutat colegul de banca sa se aseze pe scaun, apoi si-a privit prietena care il privea cu ura pe colegul ei de banca. Profesorul a inceput sa le scrie pe tabla lectia. Fiind, plictisita blonda nu lua notite si se uita la cer.
- Domnisoara Montes, va rupeti unghiile daca scrieti de la tabla?
Fata si-a intors privirea si l-a facut pe barbat sa tresara. Acesta si-a lasat capul in jos, intorcandu-se cu fata la tabla.
- Domnule Kataski, chiar vrei sa va pune-ti in pericol slujba? Vrei sa patiti acelasi lucru ca si sotia dumneavoastra? Ati uitat cu cine vorbiti? Nu sunt o eleva obisnuita, iar dumneavoastra stiti cel mai bine.
- Imi pare rau domnisoara Rahzel, nu a fost intentia mea sa comentez la dumneavoastra. Imi cer iertare.
Tanara a zambit usor si si-a intors privirea spre cer. Colegii fetei nu pareau impresionati, deoarece s-au obisnuit cu comportamentul ei. Brunetul a zambit usor si i-a atins usor piciorul, mangaind pielea fina a fetei. Blonda a vrut sa il loveasca, insa tanarul a oprit-o. Vazand ca baiatul nu inceta, tanara a oftat usor si si-a luat ghiozdanul, plecand din banca. A iesit de pe usa, fara a da vreo explicatie cuiva. Kaikei zambea usor, in timp ce privea usa. << Pustoaica asta, nu se da la o parte de la provocari. Se pare ca tocmai mi-am gasit o noua jucarie. Va fi interesant sa o manevrez>>
Iesind din cladire, blonda s-a apropiat de poarta, unde s-a intors cu privirea spre geam. A zambit usor si s-a urcat in masina, spunandu-i soferului sa o duca acasa. Tanara si-a scos telefonul din geanta si a sunat-o pe prietena ei, spunandu-i sa aiba ea grija sa o acopere. Si-a inchis telefonul si a observat ca a ajuns la vila. A coborat din automobil si a intrat in vila, unde a dat de unchiul ei. Acesta a intrebat-o de ce nu e la scoala, insa tanara nu i-a dat nici un raspuns. S-a dus in camera ei si a observat ca soarele stralucea puternic pe cer. S-a gandit se bronzeze putin. Si-a dat jos uniforma si si-a luat un costum de baie roz, cu cateva spirale. Si-a luat prosopul si lotiunea de plaja si a parasit camera. A coborat treptele, indreptandu-se spre curtea din spate. Si-a lasat prosopul pe unul dintre sezlongurile albe si a sarit in apa. A inceput sa inoate, in timp ce se gandea la parintii ei. Ii lipsea mult afectiunea parintilor ei. Si-a intrerupt gandurile si a iesit din apa, stergandu-si trupul cu prosopul. S-a asezat pe sezlong si a inceput sa isi acopere trupul cu un strat de lotiune protectoare. Dupa ce a terminat, si-a lungit trupul pe scaun, si si-a lasat corpul sa se rafate in razele soarelui. La piscina si-a facut aparitia roscatul. Acesta s-a asezat langa nepoata lui , punandu-si laptopul pe masuta de sticla.
- Diseara la ora 7 plecam spre vila familiei Lazcano. Nu trebuie sa te imbraci formal.
- Unchiule nu vreau sa merg! Tu faci afaceri cu ei, nu eu!
- Rahzel, aici nu e vorba de afaceri. Julieta, vrea sa te vada. Nu mai tii minte cand venea la mama ta si te jucai cu ea? Crede-ma scumpa mea, daca ai o problema cu Kaikei, asta nu inseamna ca trebuie sa ai o problema cu parintii lui.
Tanara a oftat si a acceptat sa mearga la cina. Timpul a trecut foarte repede. Adolescenta s-a dus in camera ei, pentru a se imbraca. Si-a luat o pereche de blugi scamosati, o maleta roz, iar pe deasupra un maieu negru cu scris roz. S-a incaltat cu o pereche de adidasi albi cu roz de la Nike. Si-a lasat parul liber, prinzandu-si bretonul in partea dreapta cu o fundita neagra. S-a machiat si si-a pus cateva bijuterii in ureche si la gat. Si-a pus telefonul in buzunarul pantalonilor, lasand ghemotocul roz afara. A parasit camera si a coborat in living, unde era asteptata de catre unchiul ei. Acesta a complimentat-o si au parasit amandoi vila, urcandu-se in masina fetei. In aproximativ un sfert de ora, automobilul a oprit in fata unei vile. Roscatul s-a da jos din masina, ajutandu-si nepoata sa faca acelasi lucru. Au batut usor la usa si au fost intampinati de o servitoare batrana. Aceasta i-a poftit inauntru, conducandu-i spre biroul stapanilor ei. Cand cei doi au intrat in interiorul incaperii, au observat ca sotii Lazcano discutau cu fiul lor.
- Kai de cate ori vrei sa iti mai repet? Nu mai crea probleme.
- Da, da, cum spui tu mama!
Femeia si-a ridicat privirea si a observat ca invitatii ei au sosit. Doamna Lazcano era o femeie de vreo 40 de ani, cu parul brunet si ochii caprui. Aceasta l-a salutat pe roscat si a imbratisat-o puternic pe blonda. Fiind luata prin surprindere, tanara nu stia ce sa faca.
- Rahzel, micuto, cat de mult ai crescut. Semeni atat de mult cu mama ta. Ai ochii ei.
- Ati putea va rog frumos sa nu pomeniti nimic despre mama sau tata?
Femeia a ramas uimita si l-a privit pe Demian, care a aprobat usor din cap. Bruneta si-a cerut scuze, iesind cu adolescenta din birou si ducand-o la gradina cu trandafiri. Ramasi singuri, roscatul a facut cunostinta cu Kaikei si l-a salutat pe prietenul lui. Tatal lui Kaikei era un barbat de vreo 45 de ani, cu parul brunet si ochii albastri. Roscatul s-a asezat pe scaun si a inceput sa discute despre anumite subiecte cu amicul lui.

#8
Ca sa iti spun asa,mi se pare ca fic`ul tau are o mare influenta a la` Atractie fatala :D. Cuvinte,expresii si insusi subiectul fic`ului are multe asemanari.Atitudinea fetei(asemeni cu cea a lui Hime),vila,chestia cu servitori/soferul,faptul ca e dorita de totii baietii,ca e bogata;si mai sunr si altele.
Greseli de tastare am vazut doar cateva.Acum,legat de punctuatie: Virgulele nu sunt la ele acasa.Cand pui un suvstantiv in vocativ,pui virgula dupa el,ca sa se vada ca acel cuvant se citeste mai raspicat,poate chiar strigat :D .
In rest,totul pare sa decurga bine,asemeni unui fic normal.
Astept oricum noul capitol sa vad ce se mai intampla cu Rhazel .
2 squirrels: one english, one romanian. Each squirrel in her tree . E. squirrel was fucking a nut. R. squirrel ask: - Are you fucking crazy? E. squirrel answer: - No, I`m fucking nuts .

#9
Sarutul



O servitoare cu parul blond si-a facut aparitia in birou, spunandu-le celor trei ca cina e gata. Barbatii au parasit biroul, indreptandu-se spre living, unde blonda si bruneta erau deja la masa. Kaikei s-a asezat langa adolescenta, Demian langa doamna Lazcano, in timp ce tatal tanarului brunet se afla in capul mesei. Brunetul o mai privea din cand in cand pe colega lui si a observat ca nu s-a atins de mancare. S-a ridicat usor de la masa si a invitat-o in curtea din spate, iar fata a acceptat. Dupa ce au disparut din incapere, adultii au inceput sa discute.
- Rahzel a devenit o domnisoara demna de admirat. M-ar incanta daca ar deveni sotia fiului mei. Kaikei e cam agitat si rebel. replica tatal baiatului.
- Nepoata mea nu cunoaste iubirea. A uitat sa iubeasca de cand au murit fratele si cumnata mea. Rahzel nu are incredere decat in prietena ei. Pe cei din jur ii trateaza cu raceala si ii indeparteaza de ea. Rahzel si-a pierdut inima! Daca fiul tau e dispus sa o iubeasca, trebuie sa o invete ce e aceea iubirea.
Tacerea s-a asezat in living. In curtea din spate, Kaikei si Rahzel stateau pe iarba si priveau luna, inconjurata de micile astre. Brunetul observa ca adolescenta se comporta ciudat, de cand mama lui i-a adus aminte de parintii ei. A luat-o usor de mana si se astepta ca tanara sa si-o retraga, insa aceasta la strans usor.
- Cateodata esti atat de inocenta, incat nu imi vine sa crezi ca de fapt esti rece si dura. Ce te-a facut sa fii asa? Ai fost cumva violata?
- Cateodata esti atat de prost, incat nu imi vine sa cred ca unele fete sunt innebunite dupa tine. De ce te intereseaza persoana mea? Exista un razboi intre noi si nu am de gand sa pierd, Kai!
Tanarul a zambit usor si s-a ridicat de jos, fortand-o pe adolescenta sa faca acelasi lucru. I-a lipit trupul de al lui, punandu-si o mana in parul ei. Si-a plimbat degetul pe buzele ei, iar tanara si-a scos limba din lacasul umed si i-a lins usor degetul.
- Pustoaico ma exciti si s-ar putea sa nu mai raspund de faptele mele.
Fata a zambit usor si si-a apropiat buzele de cele ale baiatului. I-a lins usor buzele, iar cand adolescentul a vrut sa o sarute, tanara s-a retras si s-a dat cativa pasi inapoi. I-a trimis un sarut in zbor si a intrat in casa. Brunetul a zambind si a urmat-o pe colega lui. Seara a decurs fara nici un incident. Demian si Rahzel si-au luat la revedere de la familia Lazcano si s-au urcat in masina, pornind spre casa. Pe drum, blonda nu a scos nici un cuvant, doar se gandea la brunet. Ajunsa acasa, adolescenta sa-a dus direct in camera ei, unde s-a schimbat in pijamale si s-a bagat in pat. << A fost atat de aproape sa ma sarute. Si eu care credeam ca ma imi va fura un sarut. Cat urasc baietii care sunt niste pampalai. Exact ca Anshel. Bietul Anshel, nici macar nu e in stare sa se desparta de mine, pentru ca stie ca o va incurca. Ar trebui sa scap de el si sa experimentez alti baieti. >> Tanara a inchis ochii si s-a lasat cuprinsa de mrejele somnului.
A doua zi si-a facut aparitia in Tokio. In camera blondei, ceasul acesteia, incerca sa o trezeasca de minute intregi. Nervoasa, tanara a luat micul obiect si l-a aruncat in peretele din stanga ei. Si-a deschis usor ochii si si-a indepartat cearceful, ridicandu-se in picioare si intinzandu-si trupul. S-a dus in baie, unde si-a facut toaleta zilnica, apoi s-a imbracat cu uniforma scolii. S-a apropiat de oglinjoara, unde si-a pieptanat parul si l-a prins intr-o coada si si-a pus o panblica alba pe frunte. S-a machiat si a coborat in living, stiind ca ghiozdanul ei era la sofer. S-a asezat la masa si a luat micul dejun. Dupa ce a terminat, tanara a parasit vila, urcandu-se in automobil si asteptand ca soferul sa porneasca spre scoala. Pe drum, fata incerca sa isi sune prietena, insa aceasta nu raspundea. Vazand ca a ajuns la liceu, adolescenta s-a dat jos din automobil, iar soferul i-a inmanat geanta.
- Sa fii aici in doua ore. Ai grija sa nu intarzii, astfel iti vei pierde slujba, Hiro.
Barbatul a facut o plecaciune, iar blonda a inaintat spre cladire. A urcat cele doua etaje si s-a indreptat spre clasa ei. A observat ca Gloria si Anshel se certau. La vederea fetei, baiatul s-a apropiat de ea, dorind sa o sarute, insa blonda l-a oprit, privindu-l rece.
- Ce s-a intamplat Rahzel? De ce nu ma lasi sa ma apropii de tine?
- Iti dau papucii. M-ai plictisit destul si in plus saruti groaznic.
Tanarul a ramas cu gura cascata, in timp ce Gloria se abtinea cu greu sa nu izbucneasca in ras. Baietii din clasa au inceput sa zambeasca pana la urechi, fiind fericiti de despartirea celor doi, in timp ce fetele ii priveau si isi duceau mainile la gura. Kaikei privea uimit scena din banca lui. Rahzel a trecut pe langa Anshel si s-a apropiat de banca ei. Si-a lasat geanta pe masa si s-a asezat pe scaun, observand ca toate privirile erau atintite asupra ei. Tanara le-a aruncat colegilor ei o privire rece, facandu-i sa isi intoarca capul. Brunetul zambea usor, in timp ce se prefacea ca studiaza cartea din mana lui.
- Ce e asa de amuzant?
- Ma gandeam ca acum esti libera si disponibila.
Fata a ridicat o spranceana, in timp ce adolescentul a inchis cartea si a lasat-o pe banca, intorcandu-se cu fata catre colega lui. A tras-o in bratele lui, sarutand-o apasat pe buze. Limba lui s-a strecurat printre buzele tinerei, incepand sa exploreze cavitatea bucala a blondei. Aceasta se zbatea in bratele baiatului, incercand sa scape, insa acesta o tragea mai aproape de el, adancindu-se si mai mult in sarut. Fata a renuntat sa se mai lupte si a raspuns sarutului. Kai o musca usor de buza inferioara, lingand firicelul de sange. Dupa ce si-au despartit buzele, au observat ca totii se uitau la ei. Blonda a vrut sa ii dea o palma, insa brunetul a fost mai rapid si a impiedicat-o.
- Ai pierdut o lupta!
Rahzel nu stia ce sa raspunda. Pe usa si-a facut aparitia profesorul, care i-a poftit pe copii la locurile lor. In timpul orelor, cei doi adolescenti isi aruncau priviri ascunse. Brusc profesorul i-a spus lui Kai sa raspunda la o intrebare, insa acesta i-a cedat locul blondei.
- O va face Alyssa pentru mine!
Fata s-a ridicat in picioare si a dat un raspuns gresit. Rahzel a inceput sa chicoteasca si l-a privit pe colegul ei de banca. Barbatul i-a spus elevei lui sa i-a loc si s-a intors cu fata catre tabla. Deodata clopotelul a inceput sa sune, facandu-i pe adolescenti sa fie fericiti ca s-a terminat ora. Blonda si-a luat geanta si i-a spus prietenei ei ca pleaca. Anshel isi privea fosta iubita, insa ea nu ii dadea atentie. A iesit din clasa, indreptandu-se spre iesirea din cladire. S-a urcat in masina ei si i-a spus soferului sa o duca la firma unchiului ei.

#10
Well....trec si eu pe aici cu intarziere.
Imi place cum ai descris sic um ai conturat sentimentele fetei. Ai grabit putin actiunea, in unele locuri, dar in rest a fost bine. Dialogul nua fost sec.Sunt curioasa ces e va intampla si imi place mult cum ai descris momentul dintre cei doi al cina si mi s-a parut foarte amuzanta intrebarea baiatului legata de viol si raspun sul fetei. Astept nextul!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] P. S. Sa stii ca te iubesc naruhinasasusaku 2 2.983 16-09-2013, 09:14 PM
Ultimul răspuns: Little Star
  Am realizat ca te iubesc CandyGirl 25 14.375 28-12-2011, 10:17 PM
Ultimul răspuns: CandyGirl
  Pentru ca inca te mai iubesc Debb.' 41 33.788 22-09-2011, 09:00 AM
Ultimul răspuns: DeMentă
  Complicat,dar tot te iubesc. Îngeraşş 1 2.391 06-09-2011, 05:33 PM
Ultimul răspuns: crazy little red
  Invata-ma sa fiu normal [yaoi +16] Liar 1 2.271 03-09-2011, 10:32 PM
Ultimul răspuns: Liar
  Pentru că iubesc să trăiesc. SnowFlake. 96 28.542 15-07-2011, 08:48 AM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Tu m'ai invatat sa iubesc ♪RockPrincess♪ 31 15.011 03-07-2011, 11:50 PM
Ultimul răspuns: ♥FallenAngel♥
  Eu inca te mai iubesc Juneko 5 4.698 03-04-2011, 01:21 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Invata-ma sa traiesc ! : : :Theo: : : 6 5.215 20-03-2011, 08:08 PM
Ultimul răspuns: Biscu' iz back ^^
  Vreau sa te iubesc! Karinutzzza 7 4.711 08-03-2011, 06:20 PM
Ultimul răspuns: Karinutzzza


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)