Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce parere ai de rpg-ul meu ?
Cam plictisitor...
25.00%
1 25.00%
Unele persoane vor sa se dea mare si tare...
0%
0 0%
Este super...
75.00%
3 75.00%
Total 4 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Intunericul nestiutului~ Incepere

#61
-Nu va mai prostiti!John te-am rugat sa o ajuti cu tactica!se rasti Alois.
-Cum!Sa ma ajute? Nu vezi ca daca il mai lovesc o data asa il desfigurez?Myn incepe sa rada iar John nu poate sa se abtina:
-Taci din gura scandura!Daca iau si eu o sabie,praf te fac!
-Spuse scheletul umblator....si dau ochi peste cap.
-Ai intrecut masura!Atunci John isi ia o sabie si incepe sa atace.Myn nu se putea opri din ras:
-Parca ati fi 2 baestruci de clasa a doua!
-As vrea eu...Continua Alois.
-Myn...ar fi mai bine sa taci daca nu vrei sa fii "atacata" de Johnmen!o atentionez pe Myranda incercand sa stapanesc rasul.

Occ:Miranda^_^
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#62
John este invins de Bublle care nu a mai pus niciodata mana pe sabie, chiar daca este vampir nu putea manui sabia chiar atat de bine.Ceva imi spune ca Bublle nu este tocmai normala din punct de vedere al reincarnarii, ceva este diferit la ea. Alois nu pare uimit, lucru care ma duce la si mai multe intrebari.

Saya rasuceste sabia si fuge spre John si trece pe langa el fara sa incerce sa-l atinga. Oare ce vrea sa faca? Se duce in spatele lui si mai răsucește inca o data sabia, indoaie genunchii cat pana a realizat un unchi de 30 de grade, si se opreste inainte sa-l loveasca mortal. Lovindu-l de la spate ar fi putut murii tinand cont ca el este om si Saya foloseste o sabie a vampirilor.

Este clar ca Alois a antrenat-o inainte. Dar oare de ce. Pana la urma nu conteaza atata timp cat ea invata.

OccȘ .::Saya::.

#63
-Si uite asa se incheie antrenamentul draga John!Iti multumesc ca ti-ai pierdut timpul degeaba.
-Ce?Adica?Esti foarte puternica!?De unde asta?Alois ai de dat o explicatie!
-Off...Ma intrebam cand ai sa iti dai seama!Sti sabia care i-ai dat-o fetei?Este un stimulent de putere special creeat pentru Saya.
-Sunt total pe dinafara ,dar daca ma face mai puternica..De ce nu?
-Si de ce m-ai pus sa ma lupt cu ea ?Totusi aveai un motiv nu?
-Trebuia sa testez metoda nu?
-Ah!Esti asa de viclean Alois!M-ai folosit a? Lasa ca imi i-au eu revansa!
-Bla,bla,bla...Nu te plange atat!Cu sau fara sabie tot te bat!Ai vazut cat de incet esti?Cred ca eu ar trebui sa te invat pe tine sa te lupti mai...
-Am lasat garada jos...Ai dreptate,dar nu se va mai intampla!

Occ:~MusicxD~
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#64
Si cine s-ar fi gandit ca Alois o sa-i dea acea sabie Sayei?! Oricum, m-a infrant si recunosc asta. Nu o sa se intample si a doua oara.
- Felicitari atunci, ii zic eu Sayei, aratand totusi ca nu ma las doborat sau sa fiu cu moralul la pamant doar din cauza unei lupte. Pe deasupra, am luptat cu o fata.
- Oh, sa-ti multumesc? Ma intreaba ea cu glasul unei "invingatoare".
- Pff...Las-o balta.
Ma indrept catre padurea din apropiere, am nevoie sa meditez.

Occ- Miranda^_^

#65
E randul lui Alois iar John pleaca in padure, si eu stau pur si simplu si ma uit cum Alois ii insira puterile unui vampir. Dar de plictiseala ii spun lui Alois pe un ton jos:
-Ea nu este vampir. De ce ii spui atatea lucruri nefolositoare?
-Ca sa stie cat de puternic este tatal ei. spune Alois cu incredere.
Vezi sa nu. Deja cred ca o sa innebunesc, asa ca plec prin padure ca sa-l gasesc pe John, macar el are modestie nu ca vampirul Atotputernicul. Si ma plimb prin padure dar nici urma de el, doar nu l-a mancat pamantul.

Merg si iar merg, dar nimic. Dar se pare ca norocul e cu mine si-l zaresc pe John. Are sabia in mana si-o manuieste incredibil, mai bine ca toti samuraii pe care i-am intalnit in toate reincarnările mele. Se pare ca si-a ascuns adevaratul potentil, dar oare de ce. Care este secretul lui?

Occ:~MusicxD~

#66
Continuu sa ma antrenez cu sabia mea. Aceasta sabie are o poveste lunga. A apartinut tatalui meu, insa o anume persoana misterioasa, mi-a daruit-o la moartea sa.
Aud un fosnet usor si ma intorc numaidecat. Raman placut surprins s-o vad pe Miranda dupa un pom. Cred ca nu este de mult timp acolo, altfel as fi simtit-o.
- Hei, s-a intamplat ceva? O intreb eu privind-o.
O vad ca se agita putin, in incercarea de a gasi probabil un raspuns.
- Ahm...Pai... Doar eram ingrijorata, am vazut ca ai disparut brusc si in plus, n-am ce face la ceilalti, imi spuse ea in final, lasandu-si privirea in pamant. Inspira adanc, dupa care-mi spune hotarat:
- Uite, imi pare rau ca ma bag, dar vreau sa stiu mai multe despre tine! Adica... Daca vrei doar.
Wow, asta chiar ca m-a surprins. Oare am curajul sa-i spun adevarul...?

Occ- Miranda^_^

#67
Vad ca este distant si acest lucru mi-a atras atentia, clar se intampla ceva. Ma uit in jur si nu vad nimic, pur si simplu copaci si tufisurile pline de frunze verzi, ma uit la ele si imi folosesc puterile.

Jocea lui John nu se aude, nu pot sa spun ce anume se intampla cu el, dar clar este ceva. Ma gandesc la el cu ochii deschisi ca acesta sa nu-si dea seama ca vreau sa-i citesc gandurile, dar si asa asta nu rezolva nimic, pur si simplu se gandeste daca sa-mi spuna sau nu trecutul lui. Stiam ca ascunde ceva deoarece nici un om nu ar fi stat cu un vampir.

Chiar daca el nu-mi vorbeste asta nu conteaza, datorita tehnicii pe care am folosit-o la tufisuri o aflu tot. Dar sa vorbeasca mai repede deoarece trebuie s-o antrenez pe Saya, si in plus am un invitat special pe care trebuie sa-l intampin.

Occ: Saya

#68
O vad pe Myn venind din padure.Parea foarte trista dar cand m-a vazut a afisat un zambet fals:
-Hey,Myn!Crezi ca ma poti ajuta cu teo-teore-..Chestia aia stii tu.
-Teorema relativitati si a fizici?
-Aia!
-Normal!Iar azi am un invitat special.*haotic smile*
-C-c-cine?
-Chiar persoana di spatele tau!
Cand ma intorc sa vad cine era,observ o silueta de femeie, care purta un palton lung si negru.Oare cine o fi?
-Cine este ea?ii soptes eu myrandei,putin curioasa.

Occ:Myranda
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#69
Saya o vede pe noua mea invitata care o va testa impreuna cu mine.
-Cine este ea? imi sopteste Saya.
-Nu o recunosti? Fato scoateti masca! si ea isi scoate de pe fata o masca albastra cu alb lasand sa se vada ca este Maya.
-Maya! Tu esti? urla bucuroasa Saya.
-Da! ii raspunde cu zambetul pe fata Maya.
-Gata! Saya nu vrei sa sti cum te vom testa noi doua?
-Amandoua? intreaba uimita aceasta.
-Da. Pe Maya trebuie s-o atingi, iar mie trebuie sa-mi iei aceasta prietricica. spun eu si iau de jos o pietricica micuta fara colturi ascutite.
-Usor. spune cu incredere Saya.

Saya o fi buna dar nu are mari sanse impotria lui Maya. Ea realizeaza ghiata care o poate apara de orice atac, si in plus Maya o poate zari pe Saya de oriunde s-ar ascunde deoarece ghiata seamana cu oglinzile. Nu poate sa se ascunda si nici s-o loveasca direct, exista o singura cale iar Saya fiind iute la furie n-o sa se gandeasac prea repede. Acest test este ca ea sa inteleaga cat de importata este o strategie, si ca in lupta mai important este sa te gandesti la o cale de-a invinde decat s-o lovesti cu sabia.

-Si unde este sabia mea? intreaba Saya.
-Nu o sa primesti. ii spune Maya hotarata.
-Fetelor va dau startul: Pe locuri...fiti gata...

Occ: Michiyo道代 (Maya)

#70
(Scuze, stiu ca am intarziat muuuuuuuult............)


Maya: Aud cum se da startul si incep. Ma deplasam cu repeziciune. Aveam de gand sa o observ pe adversara mea. Ma invart cateva secudne in jurul ei si imi dau seama care ii sunt atuurile si slabiciunile. Ma opresc la 10 metri departare. A incercat sa se deplaseze pentru a ma atinge, insa nu stia ca am imobilizat-o prin puterea ghetii si ca eu sunt protejata de un scut de gheata.
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Scoala substitutiilor - Incepere Shadow.Kiss 157 56.966 08-01-2012, 02:42 AM
Ultimul răspuns: Niska
  Shadow Fall-Incepere Crissu'Blacker 86 37.168 04-12-2011, 02:37 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  Pacatul suprem-incepere. Kimera 370 94.011 09-09-2011, 08:48 PM
Ultimul răspuns: Kimera
  Intunericul nestiutului~ inscriere Miranda. 7 5.623 22-08-2011, 02:35 PM
Ultimul răspuns: Anna


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)