Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce parere ai de rpg-ul meu ?
Cam plictisitor...
25.00%
1 25.00%
Unele persoane vor sa se dea mare si tare...
0%
0 0%
Este super...
75.00%
3 75.00%
Total 4 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Intunericul nestiutului~ Incepere

Amy:
Banuiam ceva , dar oarecum speram sa nu fie real...
-Pe diavol insusi?
OOC: Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Miranda:

- Ar fi fost bine, dar nu... pe mine, Mi-a controlat corpul, dar nu si mintea, desi putea, a vrut sa ma lase sa realizez ce fac, sa ma chinue mai mult. CU propria mama mi-am omorat mama, cu propriami arma mi-am ucis tatal, cu trupul meu am omorat peste 100 de vampiri... Dar sti de ce dorea sa-i vada morti ? Aceste persoane, familia mea, sunt unicele fiinte care stiau de clan, iar moartea lor te-a ajutat pe tine, sa nu afli niciodata trecutul, dar ti-l spun... Sti de ce ? - ea da negativ din cap - Pentru ca nu conteaza, oricum o sa faci rau omenirii.

OCC: Kitsune
ies.. revin peste cateva min... nu mult..

Amy:
-Nu vreau! Nu vreau sa fiu in slujba raului pur si nici nu vreau sa crezi ca eu as face asa ceva. Nu sunt capabila sa omor pe nimeni. Si inca ceva...Tu cand mi-ai distrus familia oarecum in fata ochilor deoarece am vazut doar armele erai sub controlul ei?
OOC: who wants
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Miranda:

- S-o luam cu inceputul, cu faptul ca tu nu vei fi asa. Este imposibil ac tu sa nu ai soarta ei, pe tine te controleaza Diavolii, asa cum au controlat-o si pe ea... "ei" umple sufletul s\de ura, iar mintea ta o sa faca numai rau, asta ti-e destinul. Dar momentan nu te teme, sigilindu-ti "M" momentan nu vei fi sub influenta lor, vei putea sa rezisti, dar nu mult timp, din aceasta cauza mie frica. Cat despre parintii tai, ai vazut decat arme, pentru ca eu nu eram acolo, i-am controlat cu mintea... credeam ca te omoram, dar de fapt iti omoram o ruda, nu puteamn vedea, eu aveam informatia ca erai singura... dar el m-a mintit...

OCC; Kitsune

Amy:
Incep sa vorbesc cu o voce de parca m-ar strange cineva de gat asa de bulversata eram:
-Nu am fost singura si sa stii ca da erai sa ma omori atunci cand ai trimis sageata, dar dragostea unei mame te-a oprit. Mami a sarit in fata sagetii cuprinzandu-ma in brate si si-a cerut iertare ca nu a fost mai buna apoi...a murit...In orice caz nu vreau sa fac rau nimanui , nu vreau sa provoc suferinta cuiva deoarece stiu ce inseamna a suferi. Dar cu toate astea...De ce eu inca nu sunt moarta? De nu m-ai omorat? In fond eu sunt motivul tau de ingrijorare nu? Oricum eu nu am de cand sa ma razbun pentru nimic.
OOC: Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Miranda:

- Simplu... - spun putin tensionata, nu stiu daca trebuie sa afle, nu m-am gandit atta de departe, nu cred ca ar face asta, nu cred ca m-ar ajuta- Saya are nevoie de ajutoare, iar voi doue trebuia sa ne ajutati... Inainte eram decat eu, Alois, saya si John, iar salvarea rasei magice doar cu atatia saldati este pur si simplu imporsibila, chiar si o persoana poate inclina roata... Noi trebuie sa castigam lupta contro oamenilor, ei doresc sa ne omoare si daca sar multi pe un vampir, oricat de bun ar fi, tot iese mort... Dar voi nu o sa ma ajutati, asa ca uitati ce am spus.

OCC: Kitsune


Amy:
-De ce nu as ajuta? Cine a spus asta? In niciun caz eu!
OOC: who wants
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Miranda:

- Maine incepe lupta, nu putem face nimic pentru a castiga... Saya si John nu se mai intorc... Alois s-a temut pentru viata ficei sale asa ca a dus-o s-o ascunda, iar din cauza incapatanarii ei a trebuit s-o minta, i-a spus ca sunt antrebamente. Singura scapare ar fi nucleul invocarilor, pentru asta mi-am triplat puterea... dar trebuie ca amandoua sa faceti un mare sacrificiu, iar altele mai mici dupa...

OCC: Kitsune

Amy:
-Ce anume va trebui sa fac eu? Spune-mi si o voi face! Indiferent de ce va fi! Acum stiu adevarul. Nu mai am oricum un scop.
OOC: Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Miranda:

- Amandoua, de fapt toti vampiri, isi vor pierde puterile... Stiu ca nu ar trebui sa aleg in locul lor, dar atat atimp cat suntem vampiri nu vom avea pace, plus ca o sa murim, daca o sa fim si noi niste fiinfe limitate o sa ne fie mai bine. Trebuie sa mergem al nuceu si sa spunem o incantatie, eu si cu Yvone, dar ne trebuie timp, deci Amaya tu o sa incenci sa-i incetinesti pe oameni daca se aproprie, dar nu cred ca va fi asa... Dar e o problema..

OCC: Kitsune sau Ciufi




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Scoala substitutiilor - Incepere Shadow.Kiss 157 56.911 08-01-2012, 02:42 AM
Ultimul răspuns: Niska
  Shadow Fall-Incepere Crissu'Blacker 86 37.126 04-12-2011, 02:37 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  Pacatul suprem-incepere. Kimera 370 93.718 09-09-2011, 08:48 PM
Ultimul răspuns: Kimera
  Intunericul nestiutului~ inscriere Miranda. 7 5.618 22-08-2011, 02:35 PM
Ultimul răspuns: Anna


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)