Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce parere ai de rpg-ul meu ?
Cam plictisitor...
25.00%
1 25.00%
Unele persoane vor sa se dea mare si tare...
0%
0 0%
Este super...
75.00%
3 75.00%
Total 4 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Intunericul nestiutului~ Incepere

Yvone:
-Dracie,am atins-o din greseala pe Miranda,si cred ca am luat cateva puteri de la ea.Si ca sa controlez puterile,corpul meu sufera.Si nu pot sa fac nimic,insa voi fi bine.Ma sterg pe gura si apoi zic:Miranda,daca ceilalti au ales sa ucida,poate ca nu TOTI vor sa fie la fel.Poate ca ea vrea doar sa fie o fata normala.Asa cum vreau sa fiu eu.Nu se atinge nimeni de Amy,iar acum nu ma poti opri,fiindca te voi ataca chiar cu propria arma.
OOC:cine doreste
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

Amy:
-Wow , stop! Stai asa. Doresc doar raspunsuri de la ea , iar Miranda pana acum nu a incercat sa ma ucida. Nu cred ca este nevoie de lupta. Am aceste puteri , vreau sa stiu detaliile si stiu cu siguranta ca nu le voi folosi niciodata impotriva cuiva. Nu as duce la Diavol nici pe celmai inversunat dusman al meu!
OOC: who wants
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Yvone:
Ma uit putin lung catre ea,insa dupa cate vedeam Miranda nu ii va da toate raspunsurile.Asa ca i-am zis sec:
-Crezi ca va dori sa-ti dea toate raspunsurile?
OOC:kitsune
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

Amy:
-Asta ea decide... Deci , Miranda ai de cand sa raspunzi la ce te-am intrebat?
OOC: Ciufy , hai sa o lasam pe Miranda sa intre si sa posteze ca aici avem nevoie de personajul ei. Nu putem duce actiunea mai mult. Smile
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Miranda:

Lucrurile par tensionate, Yvone mi-a luat putin mintain, nu o bucatica mare, mintain nu se absoarbe, dar destula ca sa poata folosi cateva minute bune, iar Amaya vrea raspunsuri, iar ele sunt in stare de orice pentru acele informatii. Trebuie sa folosesc mintain in alte scopuri, nu pentru putere, ci pentru moarte, propria-mi moarte.

- Ha ha ha - imit eu rasul - O sa va iau separat... Yvone, te felicit, mi-ai luat din putere, dar cred ca esti constienta de ce faci, mintain nu detine decat minte= informatii, iar prin toate reincarnarile mele am destule. Cu fiecare stategie pe care o fac, fiecare amanunt ca sa va inving, imi folosesc mintea, deci, creiez putere... Un adevarat mintain poate face asta, dar tu mi-ai luat putere, atat, nu si aceasta abilitate... Si chiar daca ai putut face astea, nu ai destule vieti ca mine, ca sa spui ca esti mai buna. Amaya, nu conteaza daca esti un om bun, exista un decret, iar eu trebuie sa-l apric, trebuie sa te omor cand folosesti puterile Iadului. - fac o pauza lunga, astept ca ele sa "digere" informatile si sa realizeze ca nu au sanse"- Daca vreti lupta, asa va fi, dar nu veti reusi... Yvone nu poate lupta, mintain folosit in lupta puternica formeaza probleme psihice, iar, daca ea lupta cu mine nu o sa-si mai poata controla niciodata puterile, o sa aiba creierul un terci; Amaya, daca folosesti puterile tale naturale ca sa ma invingi nu reusesti nimin, ai nevoie de tehnicile Iadului, atunci am mana libera sa te omor...

Ele se uita una la alta, apoi la mine, se gandesc, si iar se gandesc... Timpul trece greu, ele nu ami spun nimic, incearca sa gaseasca o portita de scapare, dar au una singura...moartea mea, iar eu o s-o le inchid acum...

- Sa nu veniti la mine si sa spuneti ca doi e mai bun ca unu... Daca eu mor, asta e, ma reincarnez, o sa fiu din nou vie, iar voi nu o sa stiit cine sunt "atunci". Yvone, o sa pastrez mintain-ul meu in creierul tau, iar atunci o sa te fac sa omori pe oricine, o sa te distrug psihic... Amaya, nu o sa sti cand o sa apar, pot fi si o verisoara a ta, atunci o sa te omor.

Acum da... nu au scapare... Nu am nevoie de mintain mereu, doar diabolismul meu e destul... Aceste lucruri pe care le-am spus mi-au crescut puterile, am informatii noi, iar unele valoroase, chiar modul in care s-o fac pe Yvone sa nu mai omoare pe nimeni.

- De fapt, Amaya, cand ne-am luptat tu ai folosit Flacarile Iadului, deja te pot omora, dar am treaba cu Alois, trebuie sa termin mai intai cu el, voi ar trebui sa fugiti, ca o sa va omor pe amandoua...

OCC: Kitsune Ciufi

Yvone:
Incep sa rad isteric,iar apoi ma opresc brusc.O furtuna se apropie deasupra noastra,iar eu imi las puterile la iveala.
-Ma distrugi psihic?Draga mea,sunt distrusa psihic de cand ma stiu,asa ca nu ai cum sa faci nimic.Insa ai dreptate privind abilitatile tale,insa nu inseamna ca eu n-am abilitatile mele,spun in timp ce in jurul nostru se crea o adevarata furtuna.Insa pot sa creez abilitati,iar daca vrei sa ne omori,trebuie sa iti zic,eu sunt pericolul omenirii,fiindca eu sunt Moartea Ascunsa!Cred ca stii despre cine vorbesc nu?Copilul creat din Intuneric nu?
OOC:miranda
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

Miranda:

- Daca chiar vrei sa sti, "Moartea" este Saya. Doi la mana,a m o problema cu numarul asta - spun si incep sa rad - eu nu am nici o problema daca mor, pana la reincarnare dau si de iubitul tau, cel pe care l-ai omorat, il intrebg daca este bine in Rai, sau in Iad, depinde unde a intrat, daca vrea sa te mai sarute, daca vrea sa te omor, mergem la o inghetata... Ce frumoasa e viata cand traiesti, pacat ca el a murit... i-ai distrus viata. Si cred ca era plin de viata... Doreati sa va casatoriti ? Ca daca era asa imi si pot imagina sarutul de la final... urmat de moartea lui. zic toate astea amuzata.

oCC: Ciufi

Yvone:
-Scorpie!urlu,in timp ce totul se opreste brusc.Pana si Miranda a fost surprinsa de toata linistea asta.A intrecut masura,asta e,daca moare se reincarneaza,si cam atat.Insa nu va vedea ce ii voi face.
-Ti-a mancat pisica limba?a intrebat ea retoric.
Tot ce am putut sa spun,in timp ce toata lumea era tintuita acolo prin puterea mea:
"Intalneste-ma la Echinox,intalneste-ma la jumatate,
Soarele arde in cel mai inalt cer,in mijlocul zilei.
Lasa-ma sa-ti ofer dragostea,lasa-ma sa iti iau mana,in amurgul nesfarsit iar apoi nu vom pleca..."
-Versurile astea au fost create pentru mine scorpie.Asa ca fii pregatita.
"Luna e sus pe cer,asteapta Ofranda,
Toate sunt in liniste pentru o ultima picatura de speranta.
Timpul ramane tintuit,
Pana la capat,pana la nesfarsit.
Miranda,tu vei fi sacrificiul Lunii,vei fi legata si la Echinox,cand Luna se va contopi cu Soarele."
Avand cele spuse,am mers rapid catre ea,aproape inprevizibil,si i-am dat un pumn in inima.Acolo unde ar fi trebuit sa fie,iar apoi o lumina rosiatica a acoperit totul.Ea a ramas paralizata iar apoi m-a intrebat furioasa:
-Ce-ai facut?
I-am zambit amar.
-Te-am Blestemat frumoaso.Corpul tau e la fel de fragil ca al nostru,iar cat timp eu nu dezleg blestemul,tu nu te mai reincarnezi daca vei fi ucisa.Ai o singura sansa,ca noi,iar blestemul acesta va fi ridicat pana cand voi zice eu ce am de zis.Dar desigur nu acum.Si ca veni vorba de chin,tu vei simti arsurile Soarelui,de fiecare data.Iar de chinul psihic,pt sa te chinui cat de tare vreau eu.Esti vulnerabila,ca noi...sau poate chiar mai mult de atat.
OOC:miranda
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

Miranda:

- Bravo ! bat din palme... dintr-un copac. -Este exact aceasi tehnica ca atunci cand am luptat cu Amy, am folosit o clona ca sa ma apar. - Tu chiar ai crezut ca este atat de usor sa ma invingi ? Uiti cu cine te lupti ? Doamne... esti de pe alta planeta, nu realizezi ce faci... Daca eu mor atunci nu puteti nici voi sa traiti, e logic, eu trebuie sa lupt cu raul, impreuna cu Saya, eu am puterea de-a inchide sigilul, doar eu... daca mor atunci s-a terminat cu lumea. Plus de asta, chiar nu realizezi in ce te bagi.. asta e... tocmai mi-a venit o idee, stiu cum s-o opresc...

OCC: Ciufi

Yvone:
-Geniule,tu folosesti o parte din tine ca sa creezi o clona.Deci te-a afectat si pe tine,spun in timp ce dau nonsalant din umeri.
Imi aprind o tigara,in timp ce o las pe miss sarita-de-pe-fix sa-si faca griji degeaba,ca a scapat.De fapt o afecteaza cu orice a creat,se intoarce catre ea.Chiar daca voi suferi putin din cauza blestemului nu o sa ma supar.Am stat linistita,in timp ce ea bodoganea in legea ei,iar apoi plictisita de-a binelea,fac un gest puternic din mana,de parca as impineg-o,iar apoi din senin,ea e trantita intr-un copac,apoi in altul,si in altul...
-Eu ti-am zis ca te afecteaza,fiindca chiar daca faci o simpla clona,folosesti ceva din tine.Intelegi?
Incep sa rad si apoi o aduc spre mine,atat de aproape incat ii simt respiratia:
-Nu vezi,tu mare sefa?Esti ca o papusa,esti sub controlul meu.Asta e,recunoaste.Ti-am facut-o.Si deja m-ai plictisit cu filozofia ta de doi lei,cu dreptatea ta cu tot.Am castigat,iar tu vei suferi tot ce iti fac eu ai inteles?I-am tras o palma,incat sa vad ca e reala.Am vazut,era.O imping intr-un copac din nou si ea ma priveste furioasa.
-Ti-am zis,daca nu ma asculti...
OOC:miranda
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Scoala substitutiilor - Incepere Shadow.Kiss 157 56.898 08-01-2012, 02:42 AM
Ultimul răspuns: Niska
  Shadow Fall-Incepere Crissu'Blacker 86 37.124 04-12-2011, 02:37 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  Pacatul suprem-incepere. Kimera 370 93.707 09-09-2011, 08:48 PM
Ultimul răspuns: Kimera
  Intunericul nestiutului~ inscriere Miranda. 7 5.617 22-08-2011, 02:35 PM
Ultimul răspuns: Anna


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)