Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ingerul negru ( Sakura )

#41
Salut !
Sunt foarte bucuroasa ca nu ai renuntat la fic si iti multumesc pentru asta!
Mi-a placut foarte mult capitolul asta. Sakura cu Sasuke vrand tot timpul sa fie singuri dar tot timpul intrerupti. Mi-a placut la nebunie comportamentul Sakurei mai ales atunci cand Sasuke ii povesteste trecutul lui. Ea chiar daca ii stia povestea tot a fost indurerata cand a auzit-o din gura lui. Am ramas oarecum uimita cand a aparut cuplul cel nou [Naruto si Hinata], au fost foarte dulci.
Sper ca de data asta sa nu ii mai intrerupa nimeni :))
App, este perfect si asa cu posturile? Eu sper ca da.
Si mai sper ca vei posta in continuare urmatorul capitol pe care il astept cu nerabdare.
Foarte mult succes si multa, multa inspiratie !
Ja Ne' :*
Well there's a million other girls who do it just like you
Looking as innocent as possible to get to who
They want and what they like it's easy if you do it right
Well I refuse, I refuse, I refuse!

[Imagine: 365634ruvpqmirb5.png]

[Imagine: logosimple.png]


#42
buna!
e prima oara cand iti dau com ,si pot spune cu certitudine ca ficul tau m-a uimit total,primul lucru care m-a facut sa citesc este titlul,apoi cand am inceput sa citesc mi-am dat seama ca merita citit si sincera sa fiu este printre ficurile mele preferate,descriere ai din belsug,naratiune este ok,dialogul este bun si deloc sec,actiunea nu este grabita,ideea e originala,ce pot sa mai spun decat ca astept cu sufletul la gura next chapter,te rog pune repede next-ul,
bye ,spor la scris si multa multa multa inspiratie:zuppy02::zuppy04:
[/b][/i][/color][/font]:pls:[/size][size=large]In lumea aceasta sunt doua tipuri de oameni:eu si cei care vor sa fie ca mine

Cei care ma critica si ma invidiaza o fac doar pentru ca ei vad in mine ceea ce ei nu vor fi niciodataZuppy04
E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie
E greu sa suferim in tacere si nimeni sa nu stie!!!

#43
Povestea ta e incredibila si acest capitol fost cel mai tare ,imi doresc sa se sarute ,sa nu apara nimeni,sa fie un sarut dulce si lung.Dar oare Sasuke saruta bine? Sau a mai sarutat vreo fata ?Acelasi lucru si in legatura cu Sakura. Chiar vreau sa stiu ce anume iti trece prin minte chiar in acest moment, nu pot sa fac asta, dar cred ca nu se vor saruta. Daca am dreptate pot sa spun ca sunt o vrajitoare in toata regula.
Bye Bye

TE ROOOOOOOOOOOOOOOOR CONTINUA ,CA ALTFEL TE BANTUI

#44
deci:
1. este cel mai thare fic p kre l-am citit pana acum... si nu le-am citit p toate...:D
2. mi-e frica sa nu fac spam.. sunt nou-venita si imi cer scz dak gresesc q cva...dar voi inv din greseli si nu se vor mai repeta apoi...:D
3. te rog frumos sa continui acest fic pt k imi place foarte mult si multi dintre prietenii mei l-au citit, dar o mare parte din acesti prieteni ai mei nu au internet acasa... si deci nu-si pot face cont...:( insa l-au citit d la mn d acasa, capitol q capitol knd au mai putut veni p la mn...
toti am zis k un fic sooper si k tot ceea ce este in el este ceva frumos...de bun gust...
yo zic k are de toate... tot c vrei si c nu vrei... deci d abia ast next-ul...
de abia ast sa vad c se va intampla... oare se vor saruta? oare iar vor veni Naruto q Hinata peste ei si ii vor deranja iar? oare acel spion ii va lua iar prin surprindere? sunt multe intrebari si totusi un singur raspuns: vom afla totul dupa ce vei posta capitolul 18... capitolul 17, la fel k toate celelalte capitole ale ficului, este sooper cum am spus si mai sus...deci nu te lasa...orice ar fi... yo si prietenii mei te sustinem...
4. citatul ala chiar il folosesc la multe comentarii la pozele SasuSaku... si nu numai eu...:D
5. scz dak am folosit prea multe emoticoane... asa sunt inv...


Feel...Hurt...Love


[Imagine: pisi0.jpg]


You don't know how I feel when you talk like that!
You don't know how I hurt when you talk like that!
You don't know how I love you because you're there!


Valutzu' meu: PSA
Sysu' meu: ~Ade~
BBFu' meu: Miranda^_^

Va luati de ei?! 23 Va luati de mine! :-l

#45
Oh, Doamne! Deci e un fic superb. Eu il citesc de ceva timp, dar abea acum cateva zile m-am inregistrat.
De ce esti asa rea. Dupa ce ca ne-ai lasat in suspans, nici nu mai pui continuarea aia. O sa ma ai pe constiinta daca o sa mor de nerabdare si de curiozitate:))

Sper ca de data asta sa nu ii mai intrerupa nimeni.
Iti ador povestea prin simplu fap ca e atat de originala. Imi place la nebunie ca pana acum nu i-ai facut pe cei doi sa fie impreuna. Asa imi place! Ador, ador si iarasi ador personalitatea lui Sasuke. E asa de, de...nici nu am cuvinte. Il ador.
Ai un mod de a descrie...Mama, mama! Parca as fi eu in pielea Sakurei.
So... cam atat am avut de spu. Ne citim la urmatorul capitol.
Bye & gambate! :D
After a while you learn the difference between holding a hand and falling in love. You begin to learn that kisses don`t always mean something. Promises can be broken just as quickly as they are made and that goodbyes really are forever. . .

#46
Vreau sa stiu ce se intampla, au trecut doar saptamani dar pt. mn au trecut ani, te rog frumos sa continui, vreau sa stiu ce se intampla.Suspansul este mare, nu mai pot sa dorm noapta, am cosmaruri ca intra cineva si ii intrerupe, vreau sa stiu.Daca nu o sa mai dorm o sa fie vina ta, si o sa vin si eu in viisul tau si o sa te sperii de mama focului.Nu glumesc, sunt mutanta, am puterea de a trece prin dimensiuni, de a trage cu lasar prin ochi, dar cel mai important pot sa intru in visele oamenilor.


Vreau continuarea, ma pun in genunchi daca vrei, dar vreau sa stiu ce se intampla[posturi unite]
Top, Top, Top ! Nu te speria, doar topaiam si eu prin poiana inverzita cu ficuri numai gata pregatite de citit)) Si uite ca asa am ajuns si pe'aci......Povesti, povesti....Cre'ca terminai cu inceputu' , hai sa trecem la cuprins

Tot ce faci tu ma surprinde in fiecare zi, sti sa scri asa de bine:
-ai descriere
-naratiune
-dialog
Pfiuu, esti super! Poate ca intr-o zi vei deveni o scriitoare de succesc, cu multi banuti, doi copii si un sot mai frumos decat Jesse McCartney, (stiu ca am inebunit de-a binelea
Si acum sfarsitul:-P
Te roaga Maica Paraschiva si toti Sfinti pe care-i cunosc romani, sa aduci nextu mai repede. Si voi astia care nu-i lasati comentari bietei fete , ia treceti la munca, ca de-asta lucrati cu norma intreaga Chiar ca am luat-o razna, asa fac de la cola sau pepsi Nic nu mai stiu ce baui, in nici-un caz alcool, ala nu-mi place
Adu nextu, te roog din inimioara mea plina de dragoste si ura

#47
Buna am trecut si eu pe la ficul tau si vrau sa spun ca mai lasat uimita. Nu ne mai tine asa de mult in suspans si pune urmatorul capitol. Nu mai pot de nerabdare. Vorba lui adaioana "nu mai pot dormi seara". Zici ca sunt exagerata, ce exagerata ca am trecut de stadiul ala. Sunt complet nerebdatoare. Sper ca in episodul urmaror sa se intample mai multe intamplari romantice si chiar poate si un sarut, pacat ca au numai 15 ani. Dar mai pot astepta =))

Greseli nu prea am observat deoarece l-am citit pe la 4 dimineata dar asta nu este important. Iar dialogul nu este sec si destul de bun. Descri destul de bine si povestea este originala.

Vrem urmatorul capitol:pls::pls::pls: Gambate^^
[Imagine: nunu.jpg]
My movies:Operele Mele
My little children:.::Min::. , Frozen Soul, ~MusicxD~.
Nasica:deeaH2elen
Nepotica mea: Venus-Roseta
My sweet neighbor:Kayla.

#48
Hello! …am sosit cu cap.18…sper sa va placa si comentati cat mai mult,va rog !…spor la citit!



Cap.18 : "- Il iubesc,Mykato !"



BUF !
Totul se destrama.Vraja se rupse.Universul aparea iarasi sub picioarele lor.
Ochii fetei se deschisera brusc realizand ca era patata de suc din cap pana in picioare.
Prin geamul deschis niste copii scapasera mingea cu care se jucau si ea daramase tava astfel murdarind-o pe rozalie.
-Ah ! exclama fata uitandu-se la ea.
Mai mult era furioasa ca erau atat de aproape si…BUF !...totul se naruise.O simpla chestie si ei acum erau plini de suc uitandu-se comfuzi la geam.
-Scuze ! strigase un baietel micut ce se uita peste ferestra.
Sakura il privi.Poate ca ii datora multumiri baiatului,ca din cauza la ce facuse, nu il sarutase pe brunet sau poate ca nu.Nici nu stia ce vroia.Nu era sigura ca facea bine ca se indragostise de Sasuke.Dar se gandise ca deja era prea tarziu,il iubea.
-Poftim ! spuse zambind copila si dadu inapoi mingea baietelului.
Copilul prinse mingea si zambi catre ea.
Sakura se aseza din nou pe canapea fara sa priveasca catre brunet.
Cum se rupse totul.Ca un castel de carti de joc.O simpla miscare,o adiere sau atingere si totul se strica.
"Ce tampenie !" gandi suparata fata.
Egoul ei mai avea putin si plangea de nervi.
Copila vroia sa simta din nou fiorul ce o cuprinse acum cateva secunde.Vroia sa il simta din nou aproape pe baiat.Sa ii simta mana pe gatul ei,respiratia calda ce ii mangaia fata,sa isi imfinga din nou manile in parul lui,sa simta din nou ca avea sa il sarute.
O simpla minge stricase tot.
"-Poate n-a fost sa fie." spuse descurajata rozalia.
"-A vrut sa te sarute." spuse pe un ton viclean egoul.
Nu credea ca e adevarat,dar baiatul chiar vroise sa o sarute.
Sakura rasufla prelung,lasandu-si capul aplecat.
Simtea ca baiatul respira,dar nu se misca deloc.Nici macar o zvagnire a muschilor,nimic.Doar respiratia lui calma se auzea.
Rozalia isi facu curaj si ridica capul pentru a-l privi in ochii.
Privirile li se intalnira.Ochii lui nu exprimau nimic sau cel putin asta incerca el sa faca.Fata vazu-se in ochii lui dezamagirea sau frustare.Nu era sigura.Acel negru a ochilor lui o deruta.O deruta intr-un mod placut,facand-o sa se simta in a-l noualea cer,sa pluteasca pur si simplu in intunecimea lor.
-Sa iti dau ceva sa te schimb ? intreba pe un ton calm baiatul fara sa rupa legatura ochilor lor.
Copila nu realiza pe moment,era prea absorbita.Din nou acel fior o cuprinse.Se intreba daca va fi in stare din nou sa incerce sa il sarute,fara sa lesine.
-Aaa…da.Daca nu te deranjeaza. spuse incet fata uitandu-se in jos,imbujorandu-se putin.
Sasuke se ridica si scutura mainile pline de lichidul lipicios.
De ce cand era prin preajma ei trebuia sa se intample ceva si sa sfarseasca murdar ? De ce nu avuse norocul sa termine cea ce incepuse cu fata ? Se tot intreba baiatul.Ii venea sa isi bage pumnul in gura,sa il muste pana ce sangele tasnea printre dinti.Murea de ciuda ca lasase geamul deschis.
Se duse repede pana la el in camera si alese din dulapul sau,o maleta alba simpla si niste pantaloni negri ce lui ii ramasera mici.Mai scoase de acolo o bluza gri si o pereche de pantaloni albastri.
Inchise incet usa dulapului si isi rezema fruntea de ea.Ii venea sa dea cu capul pana il rupea in bucati.Fusese atat de aprope de buzele ei.Atat de apropea de ea.
Totusi un singur lucru il facuse sa isi ridice capul de acolo si sa plece catre sufragerie.Sau poate 2 lucruri.Unul,ca Sakura il astepta si al doilea ar fi ca si ea vroise sa il sarute.
Gandindu-se la asta un mic zambet ii imflori fata.
"-Te iubeste !" sopti partea buna.
Partea intunecata scuipa.
"-Nu sunt sigur ! Poate ca e ca celelalte fete.Doar ma place pentru ca cica sunt cel mai atragator baiat din sat." spuse bosumflat acesta in timp ce cobora scarile cu hainele in brate.
"-Ca celelalte fete ?! Delirezi ? Stii bine ca nu este asa.E speciala.O iubesti Sasuke Uchiha!" spuse partea buna cu convingere.
"-Mdea…sper sa ajute asta cu ceva." raspunse brunetul cu ironie.
"-Ajuta ! Crede-ma ! Doar daca i-ai spuse… ." spuse partea buna,dar fusese intrerupa de partea rea.
"-Da spune-i ! Si razbunarea ta se duce de rapa." spuse partea negrea pe un ton sfidator.
Sasuke scose un oftat prelung.Nu vroia sa inceapa o cearta intre el si partea rea.Intr-un fel fiecare parte avea dreptate.Nu stia pe cine sa asculte.Era comfunz.
Ii intinse fetei hainele atingandu-i usor degetele.
Rozalia tremurase usor,dar baiatul nu observa.
-Poti sa faci si un dus daca vrei. spuse baiatul aratand spre baie.
Sakura se uita la ea.Rochia,desi poate era putin cam frig pentru ea,era plina de pete de suc.Bratele ii erau lipiciose,la fel si o portiune de gat si pulpele de la picioare.
-Nu cred…mai bine ma-s duce acasa. spuse rusinoasa fata.
Nu mai suporta privirea aceea.Ochii aia negri,fata frumoasa cu trasaturi fine,parul negru cu straluciri albastre,trupul lucrat.
"Nu !" isi spuse fata desi toata fiinta ei spunea un mare "Da !".
-In halul cum arati ? intreba ironic baiatul in timp ce arata cu capul catre ea.
Stiind ca acesta are dreptate,copila ofta si se ridica ducandu-se catre baie.
Baiatul o privi.Tot ii venea sa sparga totul in calea lui.De ce ? De ce ? De ce ? isi tot repeta Sasuke.
Sakura intra in baie.La fel si ca restul casei,albastru isi puse amprenta si aici.
Inchise usa usor si se rezema de ea lasandu-se sa cada.Strangea in pumni hainele incercand din rasputeri sa nu tipe.
"-Ah…atat de aproape !" spuse fata pe o voce disperata.
"-Fato deschide usa,sari in gatul lui si saruta-l !Nu o sa refuze,iti zic eu !" spuse egoul incercand sa o incurajeze.
Dar degeaba.Sakura nu era in stare nici sa se miste.Abia putea respira.Degetele inca ii erau inclestate pe material si nu era sigura ca mai putea sa ii dea drumul.
Inima ii se stranse intr-un nod mare precum si stomacul.Prea multe se intamplau.Poate ca fusese o idee proasta sa vina in Satul Frunza.Trebuia sa isi fi dat seama ca prea multi oameni in jurul ei inseamna probleme,dar fata constatase ca aveau si parti bune.
Intr-un timp asa te scurt se facuse cu un concert pe cap,cu o dusmanca blonda,misiunile atat de penibile,ranile,antrenamente,academia,spionul,dar totodata se facuse cu prieteni,note bune la scoala,iesiri prin oras,petrecerea lui Ten Ten,atentia multor baieti si cel mai important se indragostise.
"Fac ce fac si tot la el ajung." spuse suparata fata ridicandu-se incet.
Cu mult efort reusi sa se tina pe picioare.Sau cel putin rezistase impulsului de a tranti usa ,de a-l impinge pe canapeaua aia pe baiat si sa-l sarute sau tremuratul picioarelor ce ii indicau sa fuga.Nici nu stia ce era cu ea.De ce se simtea asa de distrusa ? se gandi fata.Dar stia deja raspunsul : acel nenorocit de geam deschis.El stricase totul.
Copila se dezbraca incet de rochie.Pasi usor in interiorul dusului si dadu drumul la apa.Picaturile caldute se unduiau pe pielea ei.Semana atat de mult cu mangaierea lui.Sakua tremura de placere,dar tranti un pumn de peretele din fata ei.EL ! El o facea sa se simta mereu aeriana.El o naucea de cap.El…el…el…doar el.
"-E grea dragostea !" constata fata oftand.
"-Da cine a spus ca e usoara?! " spuse egoul amuzata.
Sasuke se schimbase repede si acum statea pe canapea cu fata in maini.
"-Ha! Ti-am spus ca te iubeste." tot repeta intr-una partea buna.
Partea intunecata tot se certa cu ea,incercand sa o faca sa taca din gura.In ciuda faptului ca sarutul nici nu avusese loc,partea buna era entuziasmata ca fata vroise sa il sarute si ea.
Baiatul se lasa pagubas.Isi lasa cele 2 laturi sa se certe in voie.Se tranti cu spatele pe canapea,inchizand ochii.Incerca sa ignore tipele parti bune si injuratule parti rele.Nu ii pasa de cearta lor,ii pasa doar de ea.
Auzea zgomotul facut de dus.Picaturile ce se loveau de podea si de corpul ei.Ea goala sub dus.
Isi scutura rapid capul.Nu vroia sa se gandeasca la asta,desi era tentant.
Se ridica repede de pe canapea incercand sa se gandeasca la altceva.Isi plimba privirea pe micuta alee ce trecea prin dreptul geamului.Patru copii se jucau veseli cu mingea.
Baiatul inchise ochii si iti lasa capul in jos.Isi baga mainile in buzunare,se intoarse si se rezema de rama geamului.Se simtea ca si cum avea in grija un om important,dar acesta moare sub protectia lui.Se simtea ca si cum esuase lamentabil.Ca si cum Pamantul nu se mai putea rotea din cauza asta.
"-O sa mai existe ocazii." il asigura partea buna.
"-Sper." spuse descurajat acesta.
Isi fixa privirea pe locul unde statu-se rozalia pe canapea si se pierdu prin ganduri.
-Sasuke,esti bine ? intreba fata ce se afla la doar 3 pasi de el.
Isi tinea in brate rochita frumos impaturita si il privea pe baiat ingrijorata.
-Aaa…da sunt bine. ii spuse acesta in timp ce se indeparta de geam.
Nici nu o simtise cand terminase dusul si ajunse aici.Era prea absorbit sa se gandeasca la ea,incat nu o mai auzise cand intrase in incapere.Ironic,nu ? isi spuse brunetul si un mic zambet,atat de specific lui,ii aparu in coltul gurii.
O privea.Arata si mai mica si delicata in pantalonii ce ii cam atarnau si tricoul cam mare pentru ea.Arata firava,dar baiatul stia bine ca ea nu era asa.
"De ce trebuie sa fie mereu atat de frumoasa ?" intreba ca pentru sine Sasuke.
Partea buna chicoti,dar partea intunecata incerca din rasputeri sa il opreasca sa mai gandeasca asta despre rozalie.Oare partea rea nu stie ca nimic nu sta in calea dragostei ?
-Multumesc pentru… . dar rozalia fusese intrerupa de mana ridicata brusc a baiatului.
-Nu imi mai multumi pentru fiecare fleac.
Sakura se pregati sa mai spuna ceva,dar inchise repede gura cand brunetul se apropie de ea.
Copila isi tinu respiratia de emotie.
-Sa te conduc acasa ? intreba acesta incet cand ajunse in fata ei.
Rozalia ii privi ochii aia negri ce ii adora mult prea mult.Nu era sigura ca ii disparuse impulsul de a sari la gatul lui.
-Aaa… . fata nu stia ce sa spuna.
Cuvintele ii erau oprite undeva prin stomac.Formau un nod greu,mai degraba un bolovan dupa cum simtea Sakura.
Se uita pe fereastra.Aproape intuneric.Abia se zarea felinarul de pe straduta.Teama ii apasa si mai mult pe stomac.Intuneric.Detesta intunericul.
Se gandi ca poate putea rezista pana acasa la ea,fara sa practice una din ideile egoului ei,ce erau mult prea erotice,sa le spunem asa,pe Sasuke.
-Daca nu te deranjeaza ? intreba sfioasa fata privind in jos.
Nu era sigura ca mai rezista o secunda daca ii mai privea ochii aia.Negrul ala dens,aproape incecacios.Fata era bucuroasa in orice secunda sa se inece in acei ochii…copila scutura ferm din cap.Nu vroia sa se piarda iar.Trebuia sa reziste.
Sasuke ii facu un semn rapid din cap.Rozalia il urma fara sa spuna nimic.Isi lua cosul ce il lasase langa usa,isi puse rochita in el si iesi din casa cand baiatul ii deschise politicos usa.
Soarele deja apunea.Intuneciumea noptii punea stapinire pe cer.Intunericul isi facea loc prin sat.Doar felinarele incercau sa ii faca fata.Rozalia multumi Cerului ca acele felinare functionau.
Paseau incet unul langa altul fara sa se atinga.
Putini oameni mai erau pe strazi.Vantul batea starnind praful de pe jos si frunzele din copaci,ce deveneau maronii cu timpul.Tot mai mult intuneric venea cu repeziciune catre sat.Ceea ce o facu pe rozalie sa isi infing unghiile in manerul cosului.Un mic zgomot,ca de indoit,se auzi.
Mana baiatului le atinse pe ale ei.O stranse usor parca vand sa o linisteasca.Il privi fara sa se opreasca din mers.Acesta avea o privire blanda.
-Dami-l mie ! o ruga politicos el.
Nu stia la ce se referea acesta.Isi lasa privirea in jos.A,cosul.Ii dadu drumul fara sa obiecteze.Ceea ce nu ii stea in fire cand venea vorba de chestii de gen.
Sasuke il lua si il puse in mana cealalta.Stia ca poate nu era bine,dar isi facu curaj si…o prinse de mana pe fata.
Aceasta nu il respise.Se simti usurat si bucuros totodata.Din contra chiar,il stranse si ea usor de mana.
Simtise ca rozalia era incordata,nu stia din ce,dar parca ii era frica de ceva.De el ? Nu.Nu avea cum.Isi raspunse tot el la intrebare.Daca ii era frica de el atunci fata nu s-ar fi relaxat cand el o atinse.Un sentiment de mandrie il cuprinse.
-De ce te temi ?
Copila il privi.Avea ochii mai mari decat de obicei si se putea citit cu usurinta frica.
-Ai sa razi. spuse ea lasand capul in jos.
-Uiti ca nu imi sta in fire. spuse usor amuzat acesta.
Sakura respira adanc.
-Imi este frica de intuneric. spuse in cele din urma rusinandu-se putin.
Baiatul o privi.Era vag tulburata,dar se controla destul de bine constata acesta.
-Fiecare se teme de ceva. o consola acesta.
Rozalia isi intoarse privirea catre el.
-Tu de ce te temi ? intreba aceasta privindu-l precauta.
Gura de aer ce o inhalase brunetul ii ramase in gat.
Auci !A pus punctul pe "i".gandi acesta.
"Sa te pierd pe tine." raspunse in sinea lui.
Nu era inca pregatit sa ii marturiseasca sentimentele lui fata de ea.Nu inca.
-De unele cosmaruri.
-Ce cosmaruri ?
-Uneori noaptea cand adorm…am cosmaruri despre familia mea.Retraiesc moartea lor. spuse el uitandu-se la stelele ce apareau incetul cu incetul pe cerul intunecat.
Copila nu stia ce sa ii spuna ca sa il consoleze.Cuvintele nu isi aveau rostul aici.Tot ce putuse sa faca era sa isi rezeme capul de umarul lui.
Mersera asa in tacere multa vreme.Fetei nu ii mai era teama de intuneric avandu-l alaturi pe el.Se bucura constatant asta.
Baiatul se mai calma.Aproape uitase de intreruperea aceea.Nu mai conta acum cand mana lui o simtea pe a ei.Cand capul ei statea rezemat de umarul lui.Ii simtea parfumul parului ei.Cirese.Nu credea ca o sa ajunga sa indrageasca asta de mult un fruct.Cat se schimbase de cand aparuse ea in viata lui.Nu ii venea sa creada ca o simpla fata ii va readuce iubirea in inima lui.
Ajunsera in fata casei rozaliei.Ii dadu cosul cu grija si o privi fara sa spuna ceva.
Copila ii zambi.Un zambet chinuit din pricina durerii enorme ce o aveau amandoi in suflet.
Nu mai supoarta.Gata ! isi spuse.
Tranti cosul,mai bine spus il lasa sa cada din mana ei si sari in gatul lui.Nu il saruta,nu credea ca va ramane in picioare daca facea asta.Doar il stranse puternic.Isi ingropa capul in piepul lui.
Sasuke ramanse blocat.Il luase prin surprindere.Fusese prea rapida reactia ei.
Dupa 2 secunde o stranse si el.Si mai tare,apropiind-o de el si mai mult.Isi rezema barbia de crestetul capului ei.Strecura usor mana prin parul ei matasos.Ii placea acea senzatie de moale si catifelat ce i-o lasa pe degete suvitele ei.
Siroaie de lacrimi curgeau lin pe obraji ei.Plangea din nou.Il stranse si mai tare pe Sasuke.
-De ce plangi acum ? Te rog,nu mai plange ! spuse incet,aproape soptit, baiatul in timp ce ii mangaia incet parul si o stranse de spate.
-Uneori oameni plang si fara motiv,doar ca sa se descarce. spuse ea in cele din urma stergandu-si lacrimile si inaltandu-si capul,dar fara sa ii dea drumul baiatului.
Nici el nu ii dadu drumul.Doar o privea in ochii si o strangea aproape de el.
-Noapte buna,Sasuke ! spuse usor fata si il saruta delicat pe obraz,aproape de buze.
Brunetul se multumi doar sa zambeasca usor in coltul gurii.Ii facu semn usor din cap si disparu intr-un nor de fum dens.
Copila ofta.Un oftat indurerat si trist.
Ridica cosul de jos si intra in casa.
-Cum a fost picnicul,draga mea ? se auzi vocea bonei din bucatarie.
-Aaa…distractiv. minti fata.
Spera ca bona sa o fi crezut.Desi se indoia avand in vedere ca ea o crescuse atatia ani.
Vazand ca batrana nu spuse nimic,intra in bucatarie.Un miros placut de ceai ii invada narile.
-Ceai ? intreba pe un ton bland Mykato in timp ce turna deja in cani.
Copila se gandi.Eh…ceva cald mi-ar prinde bine.
-Da. spuse ea si se aseza pe un scaun la masa.
Isi stranse picioarele langa ea rezemandu-si capul de ele.
Bona se intoarse catre ea cu canile.Ii inmana una si se aseza langa ea.
-Ce e cu hainele asta pe tine ? intreba ea aratand catre copila.
Ah ! Uitase complet de asta.Eh,daca merse prima minciuna,poate merge si a doua. gandi Sakura.
-Pai am varsat suc pe mine din greseala si Sasuke a fost amabil si mi-a dat niste haine de schimb. spuse uitandu-se in cana.
Nu vroia ca Mykato sa ii vada ochii.Asta o dadea de gol cand mintea.Ochii.
-Nu stiam ca Sasuke Uchiha e atat de amabil.Prin sat se spune ca este un copil foarte talentat,dar inchis in sine. spuse batrana uitandu-se inainte parca meditand.
-Sa spunem ca e mai schimbat.
-Cu toti sau doar cu tine ? intreba bona.
Rozalia uitase cat de bine dibuia bona sa subintelesurile din cuvintele ei.
Batrana o privi.O privire ce cerea ca ea sa ii spuna ce se intampla.De ce se inrosea cand vorba despre el ? o intrebare la catre bona ei astepta un raspuns.
Stia prea bine ca nu putea sa reziste in fata acelor ochii asa ca ofta prelung,aratand ca se da batuta si ii spuse simplu :
-Il iubesc,Mykato !
Bona o cerceta.O stia mult prea bine pe copila.Da,chiar il iubea.
-Iti spun doar atat,draga mea : dragostea este grea. se ridica,o saruta pe crestetul capului si pleca de acolo.
"Ah ! Doar atat ? Ar fi fost mai usor daca ar tipat la mine,spunandu-mi ca fac greseala vietii mele.Ca voi suferi si ca nu imi voi duce la bun sfarsit razbunarea." gandi fata descumpanita.
Se ridica de la masa,puse cana cu ceai neatinsa in chiuveta si se uita la cer pe fereastra deschisa.
-Stiu deja. sopti rozalia si pleca din bucatarie catre camera ei.
Urca scarile greu,parca taraindu-si picioarele.Nu era obosita,dar era terminata psihic.Simtea ca acusi avea sa explodeze in milioane de bucatele.Ar fi fost multumita.Poate nu s-ar mai fi simtit asa.
Pasi incet in camera sa.O rafala de vant o izbi cand deschise usa.Lasase geamul deschis.
Geamuri. spuse fata si se stramba in timp ce inchise usa.
Trecu pe langa pat.Il privi.Nu o tenta deloc in momentul ala.Se duse catre balcon.
Vantul de toamna era rece si puternic.
Lua o patura aflata pe un scaun si se inveli in ea.Deschise usa balconului si vantul o biciui pe fata.Inchise ochii si pasi in balcon.Ii deschise incet si se aseza tragandu-si picioarele sub ea.Intinse capu pe spatarul scaunul si privi cerul.Ar fi fost mai frumos daca vantul nu batea asa rece.
De ce fiecare lucru trebuia sa aiba parti bune si partil rele ? se tot intreba fata.Ar fi fost mai usor daca erau doar parti bune,dar poate ca atunci nu am mai simti ca traim cu adevarat.isi spuse aceasta.
Ramase cu gandul la Sasuke.O Doamne cat il iubesc ! isi spuse Sakura inchizand ochii.
Adormise.




Sper ca va placut…Bye !
I love colour blue ! :love:

#49
Hey Oana, ce pot să spun? Superb. Ăsta e capitolul de ziua mea. Chiar dacă nu ai precizat şi ţi-ai cerut scuze că ai uitat, nu e nimic. Apreciez că mi-ai spus. Ştiam că nu o să îl termini de ziua mea, dar mai bine mai târziu decât niciodată.

Îmi place foarte mult cum îmbini descrierea cu dialogul şi cu naraţiunea. Dar ştiu că nu vrei critică de aceea să trecem la altceva:d.
Nici nu mă aşteptam la sărut. Chiar dacă am primit ceva din capitol în premieră cum ai spus şi tu pe 9, exact de ziua mea, ştiam dinainte că nu va fi sărut. Of, mai trebuie să aştept ceva pentru el. Oricum o să vină.
Idea, e una originală. Nu prea am văzut ficuri mai deloc cu ea, iar dacă am văzut erau postate după a ta, deci tot originală rămâne.

Te pup ÅŸi succes!:x

#50
OMG!Ce capitol...pacat ca nu s-au sarutat,ii pot simti durea Sakurei,sa sti...off..pacat ca nu s-au sarutat,ar fi fost magic,mai ales la cum descrii tu momentele astea...ar fi esit ceva senzational...dar mie mi-a placut capitolul asta la nebunie...zau si char mi-a placut cum cu geamul deschis ,sucul a cazut pe ei...a fot nevoie de imaginatie pentru ceva de genul asta,sti cum se spune?..eu nu stiu =)) scz,nu m-am putut abtine....as fi vrut sa fie mai lung capitolul,sa mai citesc,ca-mi place muuut ce scrii tu...sper sa ai inspiratie si spor...astept nextu ...:bye:

MY FIC ะ PETALA RĂTĂCITĂ ะ
Dᵃᶜᵃ ᶰᵒʳᶤᶤ ᵛᵃʳˢᵃ ˡᵃᶜʳᶤᵐᶤ ˢᶤ ᶤᵘᵇᶤʳᵉᵃ ᶰ⁻ᵃ ᵗʳᵉᶜᵘᵗ, ᵖᵒᵃᵗᵉ ᵐᵃᶤ ᵃᵖᵃʳᵉ ᵒ ˢᵃᶰˢᵃ ˢᵃ ᵖᵒʳᶰᶤᵐ
De La-nceput ..!
Dʳᵃᵍᵒˢᵗᵉᵃ ᵉ ᵒ ˢᵃᵍᵉᵃᵗᵃ ᶜᵉ ᶤᵗᶤ ᶠᵃᶜᵉ ʳᵃᶰᶤ ᵈᵉ ᶠᵒᶜˑˑˑ ˢᵘᵖᵃʳᵃ ᶜᵉˡ ᶜᵉ ᶤᵘᵇᵉˢᵗᵉˑˑˑ ᶜᵉˡ ᶤᵘᵇᶤᵗ ᶤˢᶤ ᵇᵃᵗᵉ
Joc
Tʳᶤˢᵗᵉᵗᵉᵃ ᶤᶰᶜᵉᵖᵉ ᶜᵘ ᵒ ˡᵃᶜʳᶤᵐᵃ, ᵇᵘᶜᵘʳᶤᵃ ᶜᵘ ᵘᶰ ᶻᵃᵐᵇᵉᵗ, ᶤᵃʳ ᶠᵉʳᶤᶜᶤʳᵉᵃ ᵐᵉᵃ ᶤᶰᶜᵉᵖᵉ ᶜᵘ..
Tine



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Ingerul Negru si Trandafirul Mortii PervyTeoYaoi_Shinee 43 23.931 06-07-2013, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Loli Ari
  [Naruto] Ingerul intunecat al vieti mele (sasusaku) natynaty 2 3.082 11-08-2012, 01:56 AM
Ultimul răspuns: pink.Ang3ll
  Elena ÅŸi Ordinul Negru Ayu.Lore 4 2.697 08-11-2011, 12:40 AM
Ultimul răspuns: Morèna
  Ingerul Negru si Trandafirul Mortii PervyTeoYaoi_Shinee 1 2.453 21-03-2011, 09:30 PM
Ultimul răspuns: PervyTeoYaoi_Shinee
  Aur Negru Eby 0 2.037 15-03-2011, 09:01 PM
Ultimul răspuns: Eby
  Glontul Negru Verrine 19 11.135 26-08-2010, 10:18 PM
Ultimul răspuns: Whisky
  Ingerul iubirii -Gravity sezonul 2 Argenta 13 10.761 16-08-2010, 01:57 PM
Ultimul răspuns: kame.
  Ingerul iadului destramat [+16] until_we_bleed 3 3.398 09-02-2010, 12:41 PM
Ultimul răspuns: Verrine
  Ingerul iubirii[gravitation] Argenta 58 39.875 01-08-2009, 03:32 PM
Ultimul răspuns: SoUl EaTeR
  Alb pe negru, negru pe alb... Robin 0 2.317 17-07-2009, 10:43 PM
Ultimul răspuns: Robin


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)