Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iluzii [+16 / +18]

S-a terminat:(. Ce pacat. Mi-au placut cele 2 sezoane la nebunie. Le-am salvat in calculator:D. Mi-a placut cum s-au dezvolat relatiile dintre Amber si Jay, Josh si Caroline, Danny si Andreea. Voi doua formati o echipa pe cinste si sper sa mai citesc colaborarile voastre. Mi-ar placea sa vad si un sezon al 3-lea:x. Mi-am imaginat fiecare moment dintre persoaneje. Fiecare dialog, imbratisare, moment romantic si intim.
Succes in continuare:*

offf :(( de ce s-a terminat .Am ajuns cam tarziu,sorry girls :( .Am citit fiecare capitol,si mi-au placut la nebunie.Cu exceptia unor greseli de tastare, capitolele sunt minunate .Am gasit niste greseli si in cap acesta :
"tercuti" -trecuti
"Am saurtat-o"-am sarutat-o

Cam atat am gasit:P...va felicit pe amandoua, a fost un fic minunat ,din toate punctele de vedere. Dupa cum am mai zis...parca am citit un roman :x.
Astept si alte ficuri scrise de voi....bye &kissu :*


P.S : VA IUBESC :X

:cry:
Deeci, se termina anul, se termina ficul, toate se termina. Dar va astept cu alte ficuri impreuna, faceti o echipa extraordinara.
De azi "Iluzii" este ficul meu iubit. Este de-o varsta cu mine(cam in perioada in care ati inceput sa scrieti am aparut eu pe site, si paraca am crescut odata cu el). La ficul vostru am comentat cel mai mult, cu intarziere ce-i drept, dar trebuie sa fie cineva si la urma, nu?
Chiar imi pare rau ca s-a terminat, dar toate trebuie sa aiba un sfarsit, si parca un al treilea sezon nu ar avea acelasi farmec. Mie personal mi-a placut cel mai mult sezonul doi, parca are mai mult farmec cuplul JayXAmber decat TakumiXAngel. O sa ramana mult timp in topul meu, poate chiar pentru eternitate.
Va ador, pentru tot ceea ce ati realizat, pentru ca ati pus atat suflet in ceea ce ati facut, fara sa fiti obligate.
An nou fericit si sa aveti parte de tot ceea ce va doriti, de multa inspiratie mai ales, pentru ca ma astept la o alta capodopera de la voi, la un alt fic pe care sa-l citesc cu placere.
Va pupacesc de 2010 ori :ha: (kiddin :10: )
:bye:
[Imagine: damon-and-elena-mating-dance.gif]
No will to wake for this morn
To see another black rose born
Deathbed is slowly covered with snow
[Imagine: tumblr_mbpavhdSII1qc7rtu.gif]

Nu se poooaaatttteeee :yada:
E gata nu imi vine sa cred...
Plang si acum serios..... Povestea asta era preferata mea si va ramane:cry:
Credema Schumacher ca am simtit tot ceea ce ati vrut voi sa ne transmiteti, fiecare gand fiecare lacrima am trait-o si noi ca si ei(cel putin eu) poate ca nu chiar asa cum ati facut-o voi doua, dar ehh voi ati scris acest fic intr-un fel sunt si sentimelntele voastre dar cred ca Denny stie cati nervi m-au mancat si pe mine cand ceva nu era bine, si stii de ce? Pentru ca voi doua ati reusit sa scrieti aceasta minunatie in asa fel incat noi sa ne atasam de aceste personaje, care desi sunt fictive noua ni s-au parut cat se poate de reale si chiar si noi ne enervam daca ele sufereau sau le doream moartea (mai ales eu) la unele dintre ele... Bine ca au plecat in Alaska si nu s-au mai intors:]]
Va iubesc(cred ca saraca Denny s-a saturat deja de cate ori i-am zis asta... sa nu credeti ca is lesbi:]]) sa stiti ca ma bucur enorm ca scrieti un alt fic, voi doua va descurcati minunat impreuna si ar fi mare pacat sa nu mai continuati(mai ales acum ca aveti atatea cititoare si persoane care iubesc felul in care scrieti)si mai ales ca eu una is 100% sigura ca va fi la fel, poate chiar mai frumos si mai interesant decat Iluzii(chiar daca nu imi pot inchipui ceva mai frumos, dar vom vedea:10: )
Ma bucur atat de mult ca am avut ocazia sa citesc acest fic, mie una mi-au placut ambele sezoane la fel de mult, fiecare a avut propria ei poveste interesanta si la fiecare am avut cate o scorpie care ma enerva pe mine dar ehh pana la sfarsit tot am scapat de ele.... Tot nu imi vine sa cred ca s-a terminat este prea frumos, prea interesant, dar dupa cum a zis si Kripterya un al treilea sezon nu si-ar mai avea rostul. Oricum tot avem noi ce citi doar va puneti din nou la treaba:*
Sincer, chiar daca nu am reusit de fiecare data sa las coment(ori nu aveam chef, timp...nvm) in fiecare zi stateam si asteptam sa apara continuarea la Iluzii, mereu eram preocupata sa nu raman in urma, deoarece fiecare capitol era ceva iteresant si merita sa fie citit.
Ma bucur ca am fost prima care a comentat la acest fic si voi fi printre ultimii care va felicita si va incurajeaza sa scrieti in continuare si altele care sigur vor reusi sa ne faca sa ne atasam de poveste.
Ma bucur enorm ca a fost happy ending.... Tin minte ca Denny ma tot cicalea ca o sa faca in asa fel incat Jay sa fie cu Andreea si sa-i desparta pe cei doi(ma bucur ca spunea asta numai ca sa ma enerveze:]] )
Sunteti si veti fi in continuare printe scriitoarele mele preferate si fiti sigure ca acest fic nu va fi uitat asa usor de nici o persoana care a citit si stie cat de cat povestea.
Ultimele capitole dupa parerea mea au fost fantastice, ma bucur ca totul s-a rezolvat, ca micutii nostri bebelasi au crescut si acum asteapta si ei ziua in care se vor juca si vor avea grija de proprii lor copilasi(sa fie cat mai multi) un nou fic a ajuns la final, dar altul incepe nu? E un curs firesc al vietii toate lucrurile eu un inceput, dar si un sfarsit, iar acesta a fost unul fabulos.
Nu am gandit niciodata ca o sa plang pentru asa ceva(se pare ca sunt prea sentimentala...) dar cred ca aceasta poveste merita, mai ales voi.
Nu o mai lungesc pentru ca acum am vazut cat am scris:]] sper sa nu va enerveze ca am scris asa mult:10:
Va felicit inca odata:*
Din gama fulgilor ce cad si din a lor sclipire, eu va doresc tot ce-i mai drag, multi ani si fericire:*:*

In mod normal as spune sa va grabiti cu continuarea... dar acum nu mai am de ce.... DAR va zic sa va grabiti si sa postati urmatorul fic deci tot e bine:))
To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.

WWaaaa..no way =[
Acum ce mai astept eu...ce mai citesc eu....pe cine mai bat eu la cap? T^T


Nu se poate =[ I feel so bad, I need more, and more, and mooooooooooore XD

Ahh, felicitari fetelor pentru uimitorul fan fic, mi-a ajus la inima in toate momentele, in fiecare clipa...ahh, si de ce trebuie sa se termine? De ce ? Ahh... dorinta e de necontrolat, de neuitat, e un pacat sa fii obsedat, dar dorinta cere mai mult, si mai mult, si ... XD

Chiar nu stiu ce sa mai zic, am numai cuvinte de lauda, de placere. Sunteti uimitoare, sunteti extraordinare..insa ce nu pot uita, este amintirea voastra, nu va voi putea uita, va pastrez in inima mea, intr-un colt de suflet.
Nu regret nici o clipa ca am citit acest fan fic... chiar deloc :X

Felicitari, si un an nou fericit.

Sper ca 2010 sa va aduca si mai multa inspiratie T^T

Va iubesc ~
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]

Heya
Deci nu pot sa cred ca nu o sa mai am ocupatie zi de zi. Va ador ficul! Intru pe zup si prima pagina care o vizitez este a ficului vostru. Scriati si repede si cand intram vedeam ca am ramas in urma cu vreo 2 pagini, dar tot nu ma lasam pana nu terminat de citit. Uneori eram asa de absorbita, incat venea mama langa mine si eu tot nu observam (noroc ca nu imi zicea nimic, si ea a citit putin si ia placut "nu la partile aham "). Sunteti niste scriitoare extraordinare, abea astept urmatorul fic facut de voi doua (sau poate sezonul 3 la asta :) )
Sorry, sorry, sorry ca nu am comentat, ma simt prost ca acum la sfarsit m-am trezit si eu :( (dar totusi mai bine mai tarziu decat niciodata).
Cuplul Jay & Amber il ador. Este foarte sweet!

Felicitari pentru reusita ficului si un an nou fericit!
Va ador!

Sincer mi-a placut foarte mult!

Felicitari amandurora:x ati facut treaba buna:D. Mi-a placut foarte mult ca Josh a ramas cu Caro, Danny cu Andreea, pacat ca lui Dave saracutu nu si-a gasit si el o iubita, dar ma bucur ca visul lui a fost indeplinit ;)) si nu in ultimul rand ma bucr ca Jay a ramas cu Amber;)) sau amber cu Jay?tot aia e;))
A fost foarte frumos si sunt sigura ca sunteti mandre pt ceea ce ati facut, dak nu sunteti va x_X de pe fatza pamantului;))

SUcces in continuare fetelor
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


Intr-un sfarsit reusesc si eu sa termin de citit tot ceea ce ati scris voi aici.
Imi pare nespus de rau ca sa terminat, chiar am avut impresia ca este un roman nu un fic, ceea ce nu este ceva rau.
Asa cum s-a spus si mai sus sunteti amandoua foarte talentate si colaborati foarte bine, completandu-va reciproc.
Nu sunt genul care sa citeasca asa ceva dar voi ati facut din mine o dependenta de aceasta poveste a voastra.
Cum si eu scriu o poveste si cum am postat si eu pe aici stiu ce va doriti sa auziti si daca nu va doriti asta e, eu tot o sa va spun. Aveti darul de a face cititorul sa vrea mai mult, sa isi doreasca sa stie ce se intampla mai departe, sa vrea sa nu se mai termine niciodata. Asa ca nu renuntati la aceste mici demonstrari ale talentului vostru. Ar fi pacat sa nu mai avem ce sa citim. Povestile voastre sunt o delectare.

Omg:O:O nu-mi vine sa cred ca s a terminat acest fic superb,minunat,genial,unic!:-< ahhh deci am iubit,iubesc si voi iubi mereu ficul vostru! este unul dintre cele mai frumoase ficuri pe care le am citit vreodata:X:X:love:
Tin sa spun chiar daca vi s a mai spus ca faceti o echipa geniala si sper sa faceti cat mai multe ficuri impreuna pentru ca toate vor fi la fel de bune!:X:love:
Va urez mult succes si cat mai multe ficuri sa ne putem bucura si noi de ele:x:love:

bye-bye!kisses!:*:X:bye:
Un băiat şi o fată se întâlnesc,
se iubesc ÅŸi se iau.
- Mihail DrumeÅŸ

[Imagine: tumblr_l62y3awKTQ1qbcrgio1_500.png]

Cortina a căzut pe ultimul act al tragediei.
Dar noi, care am rămas după el, ce vom face? -
Mihail DrumeÅŸ


Claustrofobie

Oh God, nu-mi vine sa cred ca s-a terminat!
Okay, scuze ca las comm atat de tarziu [probabil voi fi ultima, dar chiar imi surade ideea asta], dar abia acum am avut timp sa citesc de unde ramasesem, cu toate tezele, olimpiada SI patinajul pe care l-am facut in ultima vreme. Dar sa nu deviem :))

Nici nu stiu ce sa spun.. mi se pare atat de ciudat ca s-a terminat totul. Mi se parea ceva super, complex, nu stiu nici cum sa descriu relatiile din aceste doua sezoane, legatura dintre cel de-al doilea cu primul. Mi-a placut la nebunie, mi-as fi dorit sa-l vad pe Danny mai in limba cu Andreea :)) Dar cum are un copil, mneh, hai ca il iert de data asta, poate s-a abtinut si el XD
Imi place ca i-ati dat un happy end, nu stiu ce va faceam daca nu se termina cu bine /:) Desi poate sfarsiturile fericite par cliseice, lasa, treaca de la mine. Prefer un cliseu decat un sfarsit prost xD

So, ca sa inchei.. minunata treaba ati facut cu acest fic fetelor ^^
Teh sweetie, felicitari si tot tacamu', stii oricum parerea mea despre your-boy-personality.
Denny, felicitari si tie din nou pentru ca ai creat-o pe Andreea [are acelasi nume ca mine, aceeasi personalite. damn, I love this girl o_o].
Si felicitari pentru amandoua fiindca ati creat atatia SCHNITZEEEEELI =p~ [aka bishies, pentru cine nu cunoaste limbajul :))]

Thx for everything :*
Love me or hate me. Either way I'm on your mind.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iluzii! Funky_Punky 1 2.506 22-12-2009, 11:45 PM
Ultimul răspuns: Funky_Punky
  Iluzii de lumina [done] lala11 1 2.615 13-09-2008, 04:48 PM
Ultimul răspuns: denisa
  Iluzii adolescentine [+16] Mystique92 10 7.272 14-07-2008, 06:05 PM
Ultimul răspuns: Miharu


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)