Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iluzii [+16 / +18]

Imi vine sa ma tai in jumatate T^T...tocmai am pierdut 4capitole O_O


Ahh..dar uite ca e Craciunul si am sosit si eu pe aici XD

ahh, cred ca daca asi fii citit capitolul 1 si apoi ultimul cap, asi fii zis cine e aceea fata Amber? O.O E de nerecunoscut..mult mai matura :X. Deci va sa zica ca domnu` Jay e director :>

Ahh ..abia astept sa citesc urmatoarele capitole. Moshu a fost foarte harnic .

Felicitari pentru tot ce ati facut fetelor.

Si inca ceva..era prea frumos in acel moment cand erau sa o faca.. de ce a trebuit sa apara tat`su ?

Kiss
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]

Merry Christmas to everyone. I wish you all the luck in the world <3 Mulţumim de comentarii şi aprecieri !! <3 Am venit de Crăciun un capitol '' special '' dacă îl pot numi aşa. Voi îl consideraţi special? :]].
>:d<Lectură plăcută!

Capitolul 55

- Uau , David! Nu-mi vine să cred. Mă bucur pentru tine! Şi ce-o să fie?
Stăteam în sufragerie, doar şi eu şi prietenul meu Dave. Apăruse aici de vreo două ore şi începusem să vorbim despre diverse lucruri. Nu îmi venea să cred că tanti Anne era însărcinată. Şi încă în luna a patra, nu ştiam dacă se poate ştii de pe atunci ce sex va fi copilul. Însă eu una eram atât de încântată.
Orice alt copil probabil că s-ar fi simţit pe dinafară şi ar fi zis cu egoism că nu îi pasă de surioara, sau fratele ce urma să vină. Acesta nu era David, se bucura enorm pentru asta.
- Ştii , măcar aşa or să aibă şi ei companie. Eu nu o să stau prea mult pe acasă. Îmi cunoşti idealurile.
Mi-a zis el imediat după ce mi-a dat vestea cum că mama lui este însărcinată. Trebuia să o vizitez şi să îi duc un cadou. Dar ce? Încă nu ştiam dacă o să fie fată sau băiat.
- Nu ştiu ; mama nu vrea să ştie. Speră să fată şi tata la fel. Pentru mine nu contează, o să îl , sau o să o iubesc la fel de mult. Îţi vine să crezi ? O să fie o diferenţă de cinsprezece ani între noi. A început să râdă gândindu-se serios la acest lucru. Oricum nu conta atât de mult vârsta, ştiam amândoi.
A mai stat în jur de o jumătate de oră, în care mi-a povestit despre noua lui prietenă – diferită faţă de cea cu care fusese la petrecerea lui Jay. Înţelegeam că le trata pe fiecare în parte special şi că Mimi mereu o să aibă un loc special în inima lui. Am scos de la el şi o informaţie pe care probabil nu vroia să o dezvăluie. Aceea că fetiţa asta se mutase din oraş şi îi spusese să o uite. Se pare că asta şi făcea.
Într-un fel mă bucuram pentru el. Aşa putea să îşi urmeze visul. Şi cu trecerea timpului, ştiu că nu va mai simţi acelaşi lucru pentru ea. Am oftat, poate suna urât dar el ar fi putut să renunţe la visul lui pentru iubirea asta. Şi nu aş fi fost fericită pentru că mai devreme sau mai târziu, ar fi suferit.
L-am sărutat pe obraz înainte să plece şi m-a îmbrăţişat strâns.
- Te iubesc dadi.
- Åži eu.
Am spus încet urmărindu-i paşii ieşind din casă. Mi-a făcut cu mâna, cărându-şi chitara în spate şi eu i-am zâmbit. Aşa era el. M-am uitat la ceas, era destul de târziu. Ar fi trebuit să mă pregătesc; tocmai când urcam în camera mea am auzit uşa de la intrare.
- Oh cred că o să plouă afară.
- Se poate , oricum luăm maşina. Te schimbi?
- Da, trebuie să fac un duş.
M-am uitat la părinţii mei şi am început să râd . Simţeam că ceva se schimbase în mine şi mă bucuram într-atât că erau fericiţi încât nu aveam cuvinte să îmi exprim sentimentele. Am mers către aceştia şi i-am îmbrăţişat strâns.
- O, ce e asta prinţesă?
Tata m-a sărutat pe frunte şi mi-a mângâiat părul iar mama mi-a zâmbit . Atât de cald, mă bucuram că erau părinţii mei.
- Într-o jumătate de oră plecăm, fuguţa că Angel a zis că e meniu special în seara asta.
Întotdeauna era dacă stăteam bine să mă gândesc. Mai erau câteva zile, sau săptămâni? Până la balul de absolvire a lui Jay şi fratelui meu. Dăduseră şi luaseră toate examenele. Nu ştiam cât de fericit era Jay cu ceea ce urma să facă în continuare, însă Josh era în culmile bucuriei. Faptul că putea juca baschet în continuare îl încânta. Făcea o facultate de managemeant în paralel, şi putea intra foarte uşor într-o echipă. Baschetbalist profesionit, într-adevăr urma să devină unul. Fusese într-atât de deştept cât să vrea să facă acea facultate, pentru mai târziu când va trebui să se retragă din sport pentru a-şi întemeia o afacere. Asta mă făcea să mă gândesc cât de responsabil era.
Îmi zisese într-o seară că se gândeşte serios să se însoare cu Caroline; era secret şi aşa a şi rămas. În plus, o parte din eforturile lui erau şi pentru ea. Am înţeles atâta lucru.
Când am ajuns în cameră, am făcut un duş şi mi-am schimbat hainele. Era doar o zi normală în care luam cina acasă la „ familia Asazuki”. Era pentru a sărbători faptul că Josh şi Jay absolveau şi au crescut; lucruri de genul acesta. În fond, ei se cunoşteau de când se născuseră şi făceau totul împreună. Am ales o pereche de blugi simpli de culoare neagră şi un tricou mov în stil sport. Mi-am luat o pereche de adidaşi albi şi părul mi l-am prins într-o coadă sâtrânsă. Am luat un lănţic şi o brăţară din argint, asortând şi o pereche de cercei şi am fost gata. M-am privit fugitiv în oglindă, nimic special.
Şi părinţii mei erau îmbrăcaţi simplu. Am mers cu maşina tatei, Josh a stat în faţă iar eu şi mama în spate. Ciudat, de obicei mama ocupa locul ăla. Am chicotit gândindu-mă cât de serioasă era absolvirea fratele meu.
Am intrat ultima în casă, lucru iar neobişnuit. Am mers repede şi din foarte mare neatenţie , m-am împiedicat. Dintr-o dată trupul meu era lipit de parchet. Ceilalţi au început să râdă şi m-am văzut nevoită să fac şi eu acelaşi lucru în timp ce mă chinuiam să mă ridic . Unchiul Takumi a venit lângă mine şi m-a ajutat.
- Ce ne facem noi cu tine, micuţo?
Am scos jucăuş limba şi am încercat să mă echilibrez. Am privit prin zonă şi l-am văzut pe Jay coborând de la etaj. Purta o pereche de pantaloni negrii şi un tricou alb. Hm, era atât de sexi. A trebuit să îmi alung gândurile pentru că deja devenisem roşie.
Ceilalţi păreau să nu observe cât de intens ne priveam şi cum ochii noştri erau aţintiţi doar unul asupra celuilalt. Sau observaseră? Nu am lua în considerare acest lucru şi am mers spre el. Fără să fug prea tare, pentru a evita să mă împiedic iar. Ceilalţi plecaseră în sufragerie, mai dura până mâncam şi probabil după masă ar fi trebuit să ne uităm la TV sau ceva asemănător. Jay mi-a zâmbit, sigur pe sine şi m-a luat în braţe.
Parcă trecuse o veşnicie de când ne văzuserăm ultima dată. Asta cred că fusese ieri.
I-am zâmbit cald în timp ce faţa lui s-a apropiat de a mea, şi buzele noastre s-au contopit într-un sărut . Şi de această mişcare superbă îmi fusese dor. Limba lui a început să se mişte prin fiecare colţişor al gurii mele iar eu am decis să îi răspund în acelaşi mod. Îşi ţinea degetele pe bărbia mea iar eu îmi pusesem braţele în jurul gâtului său.
- Trebuie să vorbim.
Mi-a zâmbit într-un fel aparte, cum nu o mai făcuse ... Niciodată. Oare ce se întâmpla? Am văzut că tonul îi era serios şi mi-ar fi plăcut să cunosc înţelesul. Speram să nu fie nimic de rău. Mi-a luat mâna într-a sa şi am plecat din hol. M-a dus afară, prin uşa din spate de la bucătărie. Ducea spre grădiniţă, unde avea poziţionat un leagăn de două persoane. Ne-am aşezat pe pernuţele de acolo şi el a început să ne mişte.
- Amber... Eu te iubesc, foarte mult.
Am dat din cap întorcându-mi faţa spre acesta, dar plecase de acolo. Acum se afla în faţa mea. Când se întâmplase asta?
- Åži eu...
Am încercat să adaug, dar şi-a pus un deget în jurul buzelor mele în semn că ar trebui să păstrez tăcerea.
- Despre asta vreau să vorbim.
Cât de serios putea fi. A respirat adânc şi ochii lui i-au întâlnit pe ai mei. Fix şi fără teamă, m-am uitat în ei. Acel verde intens era minunat, şi eu nu mă puteam sătura de persoana lui. Oare se va întâmpla asta vreodată?
În timp ce se aşeza în genunchi în faţa mea şi a oprit leagănul, am simţit că inima o să mi se oprească. Nu mai gândeam, nu mai simţeam. Sau făceam aceste lucruri? Nu îmi puteam da seama. Eram concentrată doar asupra lui şi a feţei sale. Mi-a prins o mână într-a sa, cea stângă şi m-a privit eschivându-se. A înghiţit în sec.
- Amb... Ambe.. Amber..
Începuse să se bâlbâie iar eu mă întrebam unde era încrederea de mai devreme. Nu puteam ghici ce urma să facă , îmi era teamă să o fac. Nu cunoşteam detaliile şi aş fi vrut să am dreptate, pe o parte. Şi pe de altă parte nu ştiam ce să gândesc. Vroiam să uit şi să trăiesc momentul.
S-a eschivat iar.
- Te... Iubesc. Mu... Mult de tot... Åži..
A făcut o pauză îndelungată.
- Vrei să fi... ştii tu, ei bine... vrei... vrei să ... Fi so... soţ... soţia mea?
Am tăcut, mintea mi-o luase razna şi inima îmi înnebunise. Bătea cu nebunie. În timp ce spunea asta a scos o cutiuţă pe care aproape că a scăpat-o. A scos un inel micuţ şi fragil iar eu de abia puteam deduce modelul. Pentru că aveam lacrimi în ochi. Eram atât de fericită.
Aveam de abia 16 ani, aproape 17. Şi totuşi.. Îl iubeam mai mult decât orice şi nu vroiam să îl pierd. Încă nu mă puteam gândi la căsătorie . Eram prea mică, ştiam asta. Şi poate că peste câţiva ani nu voi mai avea aceaşi părere. Poate, dar atunci voi putea spune nu.
Acum eram prea fericită petnru a analiza detaliile şi ceea ce urmau să zică părinţii mei. Nu îmi păsa. Nu mai conta pentru mine.
- Da.
Am zis pe un ton hotărât în timp ce acesta îmi punea inelul pe deget. Mă înroşisem la faţă şi simţeam că urma să explodez. Acesta şi-a apropiat chipul de al meu şi am văzut că buzele îi tremurau uşor.
Mi-am pus degetele pe faţa sa albă şi l-am sărutat. Buzele noastre s-au unit încă odată însă mai intens decât o făcuseră vreodată.
- Te iubesc enorm Jay.. Şi vreau să fiu cu tine pentru totdeauna.
M-a strâns în braţe, trecânduşi mâna prin părul meu şi desfăcându-l. Mi-a sărutat lent gâtul până ce m-a ascuns la pipetul său. Leagănul se mişca uşor.
- Mi-era uşor frică că nu vei spune da.
Am chicotit trăgându-mă mai aproape de el.
- Cum aş fi putut? Am privit inelul ce îmi părea că străluceşte în întuneric.
- E atât de frumos. Mulţumesc Jay. Chiar vreau să fiu cu tine.
- Şi eu. Mai mult decât orice. Ştiu că poate e prea curând... Dar asta simt că trebuie să fac acum. Eu o să merg la facultate, şi tu rămâi la liceu. O să ne vedem mai rar, ştiu asta. Dar eu simt nevoia să ne lege ceva. Ceva ce ne va ţine împreună indiferent de timp şi de unde este fiecare.
Am dat din cap ştergându-mi lacrimile.
- Cine ar fi crezut? La început eram doar fraţi iar eu am ajuns acum să .... să... Lacrimile îm curgeau şi tonul îmi era tremurat. Să te iubesc mai mult decât orice.
S-a ridicat, şi printr-o mişcare elegantă m-a ajutat şi pe mine să o fac. Trupul său mă încălzea, şi trecându-şi degetele reci peste chipul meu am putut simţi că noi gândeam la fel.
După câteva minute în care nu am făcut decât să stăm îmbrăţişaţi în faţa acelui leagăn, fratele meu ne-a strigat.
- Ce naiba faceţi... acolo? Hai că e gata cina.
Mi-am prins rapid părul şi brunetul m-a luat de mână.
- Rămâne momentan micul nostru secret?
A spus acesta chicotind iar eu am dat din cap. Categoric.
- Le spunem... Altădată!
Şi am început să râdem.
Eu m-am aşezat lângă logodnicul meu. În ce fel suna! Nu mă puteam auzi spunând acest cuvânt cu voce tare aşa că mi-am înghiţit gândurile. Amber, pentru Dumnezeu.
Am vorbit la cină de mai multe lucruri, nu am fost atentă decât atunci când era vorba de relaţia noastră.
- Cine ştie, poate peste câţiva ani o să se căsătorească prinţesa cu băiatu’ meu şi o să ne adunăm noi, ăştia bătrânii să avem girjă de nepoţi.
Unchiul Takumi râdea dar Jay s-a înecat cu mâncarea. Toţi au început să rânjească, cu excepţia mea care am înghiţit în sec.
Noi deja aveam în gând asta dar cum ar fi reacţionat ei dacă le-am fi spus? L-am văzut pe Jay chicotind şi mi-am dat seama că şi el s-a întrebat acelaşi lucru.
- Eh, sunt prea tineri să se gândească pentru asta. Cine ştie ce o să se întâmple în viitor?
A adăugat mama şi eu am dat din cap nesigură. Josh a comentat şi el.
- Nu ştiu, eu peste vreo doi ani mă însor. A dat din cap hotărât şi toţi s-au întors spre el. Eu deja ştiam povestea.
- Eu unul o iau pe Caroline odată ce termină liceul.
Tata a intrat în discuţie.
- Să vedem dacă aşa o să mai gândeşti şi peste doi ani.
- Facem pariu?
Au tăcut la tonul lui convins. Ştiam că mama nu era prea fericită cu situaţia asta, dar nu prea conta. Ei vroiau ca mai întâi să ne facem o viaţă şi după să ne decidem ce să facem cu vieţile noastre. Să nu regretăm mai târziu, înţelegeam asta. Însă ei nu înţelegeau, au fost şi ei ca noi? Atunci când iubim, nu ne mai gândim la nimic altceva. Exista posibilitatea ca pe viitor eu şi Jay să ne răzgândim. Dar atunci deja vom fi umpluţi de dragoste şi nu vom putea regreta ceea ce s-a întâmplat între noi. Iar eu, această cerere... Nu o voi putea uita niciodată.
- Dacă Josh se însoară, eu îl susţin.
Am chicotit bând puţin din sucul de portocale. Cred că iar eram roşie la faţă. Brunetul m-a tras lângă acesta şi m-a sărutat. Ceilalţi nu au protestat, şi chiar dacă o făceau... Era deja prea târziu pentru aşa ceva, pentru că luasem propriile mele decizii.
- Te iubi.
Am adăugat jucăuş către Jay şi ceilalţi au chicotit.

Ca de obicei este magnific

Nu am cuvinte sa exprim ce simt cand citesc anumite fan-ficuri, iar acesta este unul dintre acele mai speciale. Sincer, deja devine din ce in ce mai ,,matur" . Ador felul in care au evoluat personajele, iar Josh ma amuza XD ....ahh, ce viata minunata are Amber, sper sa ne uimiti in contiunuare.

E prea frumos ca sa pot descrie in cuvinte xD

Felicitari, ador felul in care descrieti , dar si actiunea ma fascineaza.

E direct in inima mea =]

Congrats..and I love it~

Pls ..next chapter =3

and Merry X-mas mina XD
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]

un capitol superbbb:love:

acum chiar sunt extra happy nu mi puteam dori de craciun altceva:x ahh..Amber si Jay logoditi:love:
intru-un fel sunt de acord cu parintii pentru ca ei sunt destul de mici acum:))) dar cel mai mult conteaza ca se iubesc cu adevarat si chiar daca se casatoresc acum,peste 5 sau 10 ani tot se vor iubi:X:love:
imi place ca Josh chiar e hotarat sa se insoare cu Caro dupa ce aceasta termina liceul:))) (sunt un cuplu incendiar:X)

abia astept urm capitol

merry xmas!:* Ja' ne!:bye:

>:D<
Un băiat şi o fată se întâlnesc,
se iubesc ÅŸi se iau.
- Mihail DrumeÅŸ

[Imagine: tumblr_l62y3awKTQ1qbcrgio1_500.png]

Cortina a căzut pe ultimul act al tragediei.
Dar noi, care am rămas după el, ce vom face? -
Mihail DrumeÅŸ


Claustrofobie

Awesome...ador capirolul ca si ep celelalte normal:X:X::X e un cadou bun de Craciun din partea voastra pt toti cititorii......ma gandesc cum le vor spune ei parintsilor si celorlaltsi...Oare se va mai baga alta fata in relatsia lor?....Se va indragosti Jay de alta fata la facultate?Oare cum va accepta Josh logodirea lui Jay si Amber si el care se gandea tocmai peste 2 ani sa se logodeze...:"> Asteptam cu sufletul la gura restul capitolelor:x

Ador capitolul se vede ca te pricepii :x
in sfarsit au facut acel pas \:d/ mai au doar sa le spuna si parintilor sai
Josh o sa fie cu Caroline Jay cu Amber
dar tot vreau sa se povesteasca cand se v-a intampla acel moment intre Jay si Amber :x
capitolul ce sa mai superb nam ce comenta
si as vrea sa fie cat mai multe capitole desii stiu ca nu o sa mai fie multe
spor la scris ...asteptam nextul

Am aparut, intarziata ca intotdeauna.
Cam prematura cererea, cel putin dupa parerea mea. Desi, oricum vor fi impreuna (asa va fi,nu? :pls: ), altfel nu ar mai avea farmec.
Mi-a placut felul in care a cerut-o Jay pe Amber, nu e genul lui sa fie timid.
Din cate vad incet, incet ne apropiem de final pentru ca lucrurile incep sa se rezolve pe rand.
:bye:
Merry X-Mass :zuppy25:
[Imagine: damon-and-elena-mating-dance.gif]
No will to wake for this morn
To see another black rose born
Deathbed is slowly covered with snow
[Imagine: tumblr_mbpavhdSII1qc7rtu.gif]

>.< am intarziat....
Aleluia a cerut-o in casatorie^_^
Dupa parerea mea nu e prea devreme, daca ei doi stiu ca se iubesc si ca vor fi mereu impreuna de ce ar fi? Defapt Jay a facut o alegere perecta, daca el pleaca de la liceu Amby ramane singura singurica si trebuie sa existe ceva care sa le dea de inteles le ceilalti reprezentanti ai sexului puternic ca Amber e luata. Asa suntem sigure ca nu se apropie nimeni de ea(adica aproape sigure:10:).
Bietii parinti habar nu au ce au facut ei doi:]] ar trebui sa-si anunte logodna la o festivitate mai importanta sa afle toata lumea ca relatia lor este cat se poate de serioasa(btw chiar daca va trece mult timp pana ce se vor casatori nu cumva sa ii faceti sa-si schimbe parerea ca va fac sushi^_^).
O.O si Josh e serios in legatura cu relatia lui cu Caro (se pare ca cei patru au devenit mai maturi, de cand sunt impreuna cu cele doua printese baietii astia se gandesc serios la viitorul lor, imi place asta foarte mult). Cand o cere si el pe Caro de sotie? La ei trebuie sa fie un moment putin mai romantic, mai nu stiu ...un loc mai potrivit si poate se ajunge si la altceva nu? (lol iar visez...)
So continuarea imi place mult(ca de fiecare data..). Un singur lucru m-a cam enervat... De ce a fost Jay asa balbait? Adica eu inteleg ca era emotionat si nu stiu mai ce, dar totusi a fost cam "exagerat", nu stiu nu gasesc un cuvant potrivit... In rest totul a fost super^.^

Btw Denny draga mea nu ne mai tine mult fara continuare pentru ca stii, poate mai bine decat noi ca avem nevoie de un capitol nou si interesant :o3
:bye:

Btw cum nu am mai trecut de mult pe aici va urez tuturor Happy Holidays!:*:*:*
To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.

Ho, ho, ho !! [ a trecut Craciunu` stiu :-j ] am venit cu un capitol mult asteptat, perechea Jay&Amber fiind in actiune b-), stiti voi, pistoale, mafioti, chestii :> . =))) Glumesc. Multumesc de comentarii fetelor :X si multumesc ca cititi, nu stau sa va multumes cla fiecare in parte pentru ca stiu ca asteptati capitolul. Sper sa va placa si sa ramaneti cu noi pana la final ^.^

Enjoy !


Capitolul 56

Al dracu` sa fiu de nu imi tremurau genunchi, cand imi amintesc ca Amber a acceptat sa se marite cu mine, chiar daca o sa fie peste cativa ani nu conteaza. Stau si ma gandesc la acest lucru in timp ce mama imi aranja cravata de la costum. Mda. A venit vremea balului iar eu m-am lasat imbracat de mama si de matusa Elisse. Saracul de Josh, el a avut parte de trei femei pe capu` lui : mama, matusa Liss si Caroline. Mi se face pielea ca de gaina doar cu gandul acela. Balul nu ma interesa ci Amber. Voiam sa vad cum urma sa fie imbracata. Cu ce o sa ma duca la nebunie de data aceasta ? Am simtit ca eram pe Terra doar cand am auzit glasul mamei care anunta ca era timpul sa plec. Am vrut sa-mi iau cheile de la Mercedes, dar brusc am uitat ca toti baietii de la echipa de baschet o sa mergem in limuzine, adica cei ce termina anul, oricum vom fi multi. Am coborat scarile si am sarutat-o pe mama pe obraz iar apoi am iesit din casa. Limuzina in care urma sa merg nu a intarziat sa apara. Am intrat inautru si l-am vazut pe Josh cu alti colegi. L-am salutat iar apoi am inceput sa vorbim despre chestii diferite., vorbim , defapt ei vorbeau, eu eram inca in minunata mea lume, unde singura regina era Amber iar eu eram sclavul ei. Am fost trezit din visare cand am prmit un pumn in umar 'in joaca', care mi l-a dat Josh. Acela a fost anuntul ca am ajuns la sala unde avea loc petrecerea. Din nou emotiile mi-au curpins corpul. Datorita faptului ca eram cei 'sarbatoriti' ajungeam destul de tarziu pe langa ceilalti si intram pe altundeva, ca sa fim 'la vedere'. Ma amuza genul acesta de lucruri, data trecuta cand seniorii au plecat, am mai fost la un club, dupa petrecere, atunci a fost cand josh a vazut-o pe Caroline pe jumatate dezbracata. M-am amuzat cumplit, cand i-am vazut fata. Brusc, m-am trezit in sala, cand dracu` am ajuns ? Am auzit tipetele fetelor cand i-au vazut pe baieti, eram chiar asa de ... atractivi ? Cred ca da, publicul femenin era mult prea incantat. Indata aplauzele si fluieraturile din partea baietilor au acaparat sala, fetele care terminau, senioarele, si-au facut aparitia, am putut sao observ pe Andreea, era seducatoare, purta o rochie albastra, deschis, superba. Ma intrebam ce naiba simtea Danny cand o vedea. Dupa ce ne-au admirat mult, eu plictisindu-ma de moarte, am coborat jos de pe acel 'podium' in care am fost aliniati ca niste papusi in vitrina. Am inceput sa o caut pe Amber cu privirea dar nu o gaseam. Am auzit niste suspine, sau cum naiba se numeau alea, ceva in genul acela ... uimirea se putea auzi clar. M-am intors din instinct pentru a vedea ceea ce provoca aceste reactii. Atunci ochii cred ca mi s-au pierdut in frumusetea divina care s-a ciocnit de ei. Era ca un inger cazut din cer, parca o lumina invizibila pentru unii, mult prea vizibila pentru mine, o inconjura pe fiinta care a furat privirile celor din incapere. Era imbracata cu o rochie rosie ca si sangele, mult prea rosie, cred. Nu puteam, nu aveam cum sa descriu frumusetea pe care o emana, si sunt sigur ca nu numai eu ma minunat de aceea priveliste. S-a apropiat de mine, zambindu-mi, am crezut ca lesin, dar m-am tinut tare. Mi-a intins mana stanga, si am putut vedea inelul pe care i l-am dat, drept simbolo al casatoriei care avea sa urmeze. I-am prins mana, si am tras-o mai aproape de mine. Trupul meu era lipit de al ei, respiratia mea era sacadata. Am vrut sa vorbesc, dar nu am reusit. M-am conformat sa-mi lipesc buzele de ale ei pentru un timp indelungat. Am putut auzi clar, aplauzele celor din jur, de ce ne aplaudau ? Nu m-a interesat, ochii mei, erau cuprinsi de o imagine angelica. Mi-am dezlipit buzele de ale ei, ea zambindu-mi in continuare. Mi-am dus capul la nivelul ei si mi-am apropiat gura de urechea ei.

- Ce zici daca dupa cateva ore am disparea de pe aici ? i-am spus in soapta.

Am putut sa ii aud chicotitul. A zis un 'da' stins. Am zambit iar apoi am luat-o de mana dreapta si i-am spus sa faca o pirueta. Zis si facut. Rochia aceea statea mult prea bine pe ea, nu m-as satura niciodata sa o privesc. Am luat-o de brat si ne-am dus la Caroline si Josh care stateau foarte zambereti, imbratisati. Am observat ca, Caroline, se uita insistent la inelul de pe mana alui Amber, presupun ca i-ar fi zis ... cred. Lui Josh nu am cum sa-i zic, m-ar spanzura, si sa mor la 19 ani, nu e o optiune. Amber si Caro au inceput sa vorbeasca despre niste chestii ... neinteresante, ok, ok erau chestii de fete, deci neinteresante. M-am dus pana la bar si am comandat o bere, nu voiam tarii in seara asta, doar pana la urma mai tarziu voiam sa fiu singur cu Amber. In timp ce degustam bautura, l-am vazut pe George apropiindu-se de iubita mea, am lasat sticla de bere pe masa si am pasit spre Amber, i-am pus mana pe umar si am intors-o pe mine, noroc ca am ajuns la timp. Idiotul acela a ocolit locul unde eram, doar nu voia sa il calc in picioare, din nou, nu ? I-am zambit lui Amber, ca sa nu-si dea seama de ce am facut asta si am invitat-o sa bea ceva cu mine, a acceptat incantata. Am mers spre locul de unde am plecat si i-am comandat si ei un cocktail .... fara prea mult alcool. Eu mi-am terminat berea. Dupa vreo douazeci de minute s-a anuntat valsul. Am luat-o pe Amber de mana si am tras-o sa dansam. Am inceput valsul, doar noi doi, la scurt timp am vazut ca Caroline si Josh ni s-au alaturat. Dupa putin timp toti cu o partenera ne-au acompaniat. Eu priveam pierdut in ochii ei verzi care ma priveau si ei la randul lor. Intr-o moment scurt i-am 'prins' un sarut. Am chicotit, si ea la fel. La sfarsitul dansului am luat-o pe sus si am sarutat-o. Am mers catre Caroline si Josh. Mi-am dat seama ca bruneta voia sa danseze indata ce o melodie ritmata a inceput, a inceput sa-si miste trupul cum stia mai bine si a indemnat-o si pe Amber sa faca acelasi lucru. Caroline era senzuala, pasionala chiar o bestie, in timp ce Amber era inocenta, pura si un inger pe langa prietena ei, se completau perfect. Am zambit, mi-am indreptat privirea spre Josh si apoi ne-am alaturat si noi dansului. Dupa mai multe dansuri de genul acela nu mi-am dat seama cand orele au trecut. Cred ca a venit momentul pentru surpriza mea. Am disparut cu ea cu tot din mijlocul locului de dans. Noroc ca sala unde avea loc balul era aproape de locul unde voiam sa o duc. Am iesit din cladire si ne-am indreptat spre plaja.

- Unde mergem ? ma intreba Amber nerabdatoare.
- E secret ! i-am spus si m-am oprit.

Mi-am bagat mana in buzunar la pantaloni si am scos o esarfa neagra.

- Asa, acum o sa-ti pun asta la ochi. i-am zis in timp ce ma indreptam sa i-o pun.
- De ce ? m-a intrebat curioasa.
- Pentru ca daca o sa vezi unde te duc nu o sa mai fie nici surpriza si nici secret, nu-i asa ?
- Cam da. a spus si mi-a zambit.

Eu i-am pus materialul la ochi si l-am legat astfel incat sa nu se desfaca. Am luat-o in brate si am inceput sa merg. Dupa vreo cincisprezece minute de mers am ajuns la locul unde avea sa fie surpriza. Am pus-o jos si m-am indepartat de ea.

- Da-ti jos esarfa ! i-am zis in timp ce m-am pozitionat in asa fel incat sa ma vada.

A facut cum i-am zis, cand a vazut ce i-am pregatit nu i-a venit sa creada. A pasit incet spre mine, nu putea sa mearga calumea pe tocuri asa ca s-a descaltat si le-a aruncat undeva, pe acolo, nu stiu sigur unde. Apoi a fugit spre mine si mi-a sarit in brate. M-a sarutat si eu i-am raspuns la sarut. Cand s-a desprins de mine s-a uitat in spatele meu. A ramas uimita. Adevarul era ca ... poate am exagerat. Adica ... era doar o patura rosie, in jurul locului multe lumanari si cred ca si mancare pe acolo, petale de trandafir acopereau patura si cateva erau si pe nisip.
- Jayson ... e minunat ! a zis si aproape ca a sarit in sus de fericire.

Am luat-o in brate si am sarutat-o, dupa aceea i-am zis

- Totul pentru o regina.

Mi-a zambit. Am luat-o pe sus si m-am indreptat spre patura. Am pus-o atent jos iar apoi m-am alaturat si eu ei, i-am prins fata intre maini si am sarutat-o din nou, limba mea -a strecurat in gura ei, mainile ei erau incolacite dupa gatul meu. S-a lasat incet pe spate, fara sa intrerupa sarutul, eu m-am alaturat ei, punandu-ma peste ea. Si-a dus mainile de la gatul meu si mi-a dat sacoul jos iar apoi a trecut la camasa, si ea a disparut la scurt timp. Mergeam incet, savuram fiecare clipa. Eu am inceput sa-i desfac corsetul rochiei, si pe acela l-am inlaturat la scurt timp, la fel si partea de jos a rochiei. A ramas in lenjerie intima, m-am oprit pentru o secunda si am inceput sa o admir, ea era zeita vietii mele. M-a impins in asa fel incat sa cd pe spate, ea s-a pus desupra mea si a inceput sa ma sarute pe gat, pe piept iar apoi pe abdomen. Mi-a dat pantalonii jos, eu ramanand doar in boxeri. Am ras, cand a rosit. Am tras-o peste mine si am sarutat-o, cred ca m-a muscat de buza, dar nu conta. I-am desfacut sutienul si l-am aruncat pe undeva A rosit si din instinc si-a dus mainile la bust, am chicotit, am pus-o din nou pe patura si m-am pus peste ea, i-am indepartat mainile usor iar apoi am inceput sa-i sarut sanii, si sa-i masez. Gemea usor in timp ce roseata din obraji i se evidentea din ce in ce mai tare.

- Sa nu-mi lesini aici. i-am spus iar apoi am ras.

S-a prefacut suparata, iar apoi m-a saurtat. Mi-am strecurat o mana prin bikini care ii aveau, foarte draguti, dar sunt sigur ca in momentul acesta nu prea au ce sa caute pe acolo. Am inceput sa o mangai, in acea zona, gemetele ei au devenit mai pronuntate. La scrut timp i-am indepartat si acel material care ii acoperea zona inferioara. La randul meu mi-am dat si eu boxerii. Dintr-o data am simtit cum incepe sa tremure, nu tare dar tot tremura. Am linistit-o spunandu-i ca aveam sa fiu bland, dar totusi era virgina, asa ca ... tot avea sa o doara. I-am prins mana stanga in a mea si apoi am patruns-o usor. A vrut sa strige dar i-am acoperit gura cu un sarut. Am inceput sa o patrund din ce in ce mai repede, savurand fiecare clipa cand eram in interiorul meu.

- Te iubesc. mi-a spus printre gemete.

Ah! suna divin, cum puteam sa nu o ador ?

- Si eu te iubesc, Amber, esti cel mai sfant lucru pe lume asta. i-am spus iar apoi am sarutat-o.

Dupa cateva ore am cazut extenuat pe patura alaturi de ea. Gafaiam puternic, cu Andreea nu a fost asa de ... bine ? A fost doar o distractie, insa cu Amber, ceva ... magic sa zic asa, mda, gandire de secolul al douazecelea. Am ras in sinea mea. Am luat-o pe blondina mea in brate si am sarutat-o usor in moalele capului. Si ea m-a strans in brate. Cred ca am adormit, deoarece nu am mai stiut de mine.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













YUuuuuuuuuuuppppppppppppppppiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Deci stiti cum am citit capitolul asta? Cred ca am si uitat sa respir. Te ador, va ador pe amandoua.
Ah cat am asteptat eu asta(defapt cred ca toti am asteptat)
Minunat, splendid.... nu gasesc cuvinte. Am savurat fiecare cuvant, fiecare propozitie... e prea hot.. prea dulce ..
Ahhh si ce romantic, ce frumos ....cred ca am innebunit
Vreau si eu pe cineva ca Jay :]] e atat de hmmm.. dulce, scump, adorabil (hah cred ca vati prins, eu nu mai stiu ce sa scriu:]] am ramas ca o analfabeta care nu stie sa scrie si sa se exprime corect:]])
Deci acest capitol a fost, este si va ramane preferatul meu:love:
A meritat sa asteptam, va felicit, voi doua sunteti genii. Ah pur si simplu ador ficul asta nu vreau sa se termine :yada: dar neah toate au un inceput si un sfarsit.... Slava cerului ca va fi happy ending:]]
Sincer eu una as putea citi acest fic pana la nesfarsit, e fabulos e ca un drog... ahh nui corect ca se termina...
Dragele mele va urez succes in continuare(chiar daca aveti deja..):*:*
:bye:
To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iluzii! Funky_Punky 1 2.524 22-12-2009, 11:45 PM
Ultimul răspuns: Funky_Punky
  Iluzii de lumina [done] lala11 1 2.641 13-09-2008, 04:48 PM
Ultimul răspuns: denisa
  Iluzii adolescentine [+16] Mystique92 10 7.310 14-07-2008, 06:05 PM
Ultimul răspuns: Miharu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)