Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iluzii [+16 / +18]

SUUUUUPEEEEEER!!!!!
Asta e a doua minune a acestui fic (dupa partea in care Jay s-a indragostit de Amber). Cat am asteptat capitolul asta...Ce cadou minunat ne-ati facut, in sfarsit, sperantele mele s-au implinit :yes:.
Nu pot spune altceva despre acest capitol inafara de: SUPERromantic, SUPERsexy, SUPERHOT, si SUPERbine realizat. Bravo!
Apropo, imi place rau de tot felul in care te exprimi din perspectiva lui Jay, e chiar amuzant :ha:.
Sunt geloasa rau pe Amber, cu asa baiat ca Jayson....pfff ce vise mai am si eu...cum zice Wildrose, nu ne luati in seama, suntem mai duse.
Cand urmeaza ceva interesant intre Deea si Danny(hmmm, astea doi se potrivesc si la nume, D&D:)) )?
De azi inainte sunteti preferatele mele,pe bune.

Merci inca o data pentru minunatia asta.
Apropo, ma astept la un sfrasit pe masura acestui capitol, dar imi va fi dor de ficul vostru...
:bye:
[Imagine: damon-and-elena-mating-dance.gif]
No will to wake for this morn
To see another black rose born
Deathbed is slowly covered with snow
[Imagine: tumblr_mbpavhdSII1qc7rtu.gif]

Bună tuturor. Mulţumim mult de susţinere şi de aprecieri! Oare ve-ţi fi uimiţi şi de acest capitol? Hm... să vedem.
Lectură plăcută şi vă mulţumim muuult de tot că sunteţi alături de noi :X


Capitolul 57

- Doamnişoară Settle... Ăă, vreau să zic, doamnă Settle!
Îmi întorc privirea pentru a răspunde celui ce mă strigă, pentru a-l vedea pe Brian . Tac, realizând gestul meu inutil. „ Obişnuieşte-te.” Am roşit la acest gând.
- Da ?
S-a auzit cineva în spatele meu, am văzut-o trecând prin faţa mea. Înaltă şi superbă. Corpul ei s-a schimbat destul de mult, arăta extraordinar. Părul ei scurt ca întotdeauna, tuns diferit de această dată. Natural, fără nicio urmă de vopsea, acelaşi negru strălucitor şi plin de viaţă. Picioarele lungi şi o siluetă perfectă. Exact ceea ce caracteriza un model; am văzut că purta rochia creată de mine. Îi venea perfect în contrast cu pielea bronzată.
Aşa este. Timpul a trecut, şase ani de când eram doar nişte adolescenţi plini de iubire... Şi s-au întâmplat destul de multe de atunci. Dar nu regret nimic, mă bucur de ceea ce am trăit la momentul respectiv.
M-am obişnuit cu această nouă viaţă. Deşi, câteodată, mai întorc capul sau mai răspund la „ doamnă Settle” , sau „ domnişoară” cum are obiceiul Brian să greşească. Dar nu, nu mă mai numesc aşa.
- Doamnă Asazuki, credeţi că e bine aşa?
Zâmbesc , privind modelul cusut pe bluză. Era destul de drăguţ, dar eu aveam o altă idee aşa că am dat dezaprobator din cap scoţând nişte schiţe din sertarul biroului.
- Uite asta, ca aici trebuie.
Acceptând, a ieşit din încăpere plecând spre atelier. M-am aşezat pe scaun, privind încă odată camera. Mintea mea zbura la toate întâmplările din trecut. Faptul că am trecut prin atâtea, în liceu şi apoi în facultate. Cu Jay alături. Caroline se căsătorise cu fratele meu imediat după ce a terminat liceul, a fost foarte drăguţ şi chiar atunci ne-am anunţat logodna, eu şi Jay. Deşi am avut o perioadă de câteva luni în care ne „ despărţiserăm” . A fost frumos cât a durat totul, şi acum este. Când mi-a zis să ne căsătorim, vara trecută... Nu ştiam cum să reacţionez. Într-adevăr, a fost cel mai frumos eveniment din viaţa mea. Deşi eu şi el am locuit împreună încă de când am mers eu la facultate. A fost o perioadă atât de frumoasă, şi de liberă.
Gândurile mi se duc într-o altă direcţie privind masa. Câteva documente aşteptau să fie semnate, aşa că mi-am pus amprenta. Ridicându-mă, am zărit pereţii de sticlă şi camera aranjată personal. Culorile calde îmi alintă plăcut ochii.
A trecut timpul, este vremea pentru o nouă aventură!
Înfiinţasem această firmă în urmă cu câteva luni, şi era atât de plăcut. Eram fericită ca şi designer , mai ales că puteam lucra cu atât de multe persoane . Şi să cunosc atât de multă lume nouă. Pe deasupra, o vedeam pe Caro non stop. Adevăratele prietenii nu mor niciodată, deşi asta credeam când eram adolescentă s-a dovedid a fi adevărat.
Am zâmbit la gândul acesta privindu-mi ceasul. Era ora cinci, stătusem destul pe ziua de azi. Îmi încui biroul, luându-mi geanta şi plec.
- Eu am plecat, să încuiaţi totul când ieşit. Oh , şi.. Brian, te rog să nu mă trezească nimeni la 12 cum că a avut loc un incendiu . Ok?
A dat din cap aprobator înroşindu-se la faţă şi am văzut-o pe brunetă în spatele meu.
- Hei, şefii mereu pleacă mai devreme?
Am scos limba la ea.
- Am lucrat destul pentru noile modele, oricum nu am ce să fac aici.
Ochii ei mari şi superbi m-au aţintit, ca apoi să se întoarcă şi să îmi spună un „ pa ” jucăuş. Am răspuns şi am ieşit din clădire. Aerul cald şi totodată răcoros al primăverii m-a lovit. Soarele ardea pe cer, învăluindu-ne cu razele lui plăcute.
Am urcat în maşină şi am decis să merg să o vizitez pe mama.
Casa nu mai arăta deloc la fel, era schimbată odată la o anumită perioadă de timp. Trebuia să aibă şi scumpa mea mamă o ocupaţie, acum când nici eu nici Josh nu mai eram acolo. Tata însă mergea la serviciu , tot să îl ţină ocupat şi era fericit. Nu ştiam dacă are o anumită cauză, dar mereu îmi zâmbea şi îmi amintea cât de mult mă iubeşte. Câteodată devenea prea siropos, dar îi adoram . Erau părinţii mei.
Am intrat fără să bat la uşă, pentru că aici îmi regăseam întotdeauna un al doilea cămin. Deşi multă vreme fusese „ primul” .
- Bună !
A exclamat femeia blondă când m-a văzut. A fugit spre mine, iar eu am văzut că era îmbrăcată în trening. Probabil făcuse nişte exerciţii. Părul îl avea strâns în coadă.
Am îmbrăţişat-o .
- Bună. Oh, ce faci mama?
A dat din umeri mergând spre bucătărie. Nu avusesem niciodată angajată o bucătăreasă şi părinţii păstraseră acest lucru. Pentru că nu era necesar să gătească alţii pentru ei, zicea ea. Cât despre mine... Aveam o femeie acasă care se ocupa de curăţenie, dar asta nu mereu. Pentru că ţineam mult la intimitatea noii mele familii. Doar eu şi Jay trebuia să fim acolo . Plus că nu se plânsese, încă, de cum găteam. Am chicotit la gândul ăsta şi am fost întrebată : ce? Nu am răspuns , ci m-am îndreptat spre frigider. Scoţând ceva de băut, am invitat-o pe femeia ce mă acompania să ia loc.
- Cum a fost la serviciu?
- Super , am terminat noile modele şi i-am lăsat să îşi termine treaba. Caro o să prezinte la următoarea paradă . Bine, mereu o face . Este doar a doua prezentare a mea, e normal să fiu încântată, nu ? Oh, şi cred că o să primim o cerere de la o revistă, curând. Nu-ţi zic numele! Şi m-a sunat unchiul Jan săptămâna trecută să îmi spună că mi-a văzut ultima prezentare. Bine, şi prima. A spus că a adorat-o şi că o să treacă, când poate prin oraş. De abia aştept!
Vorbeam cu foarte mult entuziasm, aşa că atunci când am terminat am început amândouă să râdem iar eu m-am înroşit. Unele obiceiuri nu mor niciodată.
- Joshua m-a sunat mai devreme, ne-a invitat la cină la el acasă mâine seară. Închipuieţi că o să gătească Caroline. A râs. Deşi sunt sigură că au un plan de rezervă. Oh, Jay ce mai face?
- E bine... M-am uitat la ceas. Cred că o să ajungă destul de curând acasă, aşa că mai bine fug şi eu. Ştii, nu prea am avut timp să fac ceva de mâncare. O să comandăm ceva eventual. Ah, transmite-i salutări tatei.
A dat din cap, ridicându-se şi conducându-mă spre uşă.
- Ai grijă cum conduci.
- Întotdeauna. Am răspuns repede şi am fugit la maşină.
În timp ce mergeam spre casă m-am holbat la magazine, întâmplător am văzut şi câteva articole pentru copii.
„ O să avem timp şi pentru asta”. Am adăugat în gând de parcă mă întrebau acele articole : când vi să ne cumperi? Îmi doream şi eu aşa ceva, dar nu era chiar acum momentul potrivit. Încă mai aveam nevoie de intimitate, şi Jay era întru totul de acord. De fapt, în ultimii ani mereu aveam aceaşi părere.
Oh, cine ar fi crezut? În urmă cu atât de mulţi ani... Nu ştiam sigur dacă vom fi împreună însă am acceptat, pentru că ţineam atât de mult la acesta... Şi pentru că îmi era teamă să îl pierd. Şi nu conta ce urma să fie în viitor.
Acum... Ei bine, am crezut atunci că e totul pentru mine dar acum? Acum era chiar mai mult de atât. Mi-e greu să zic că îl iubeam în urmă cu 6 ani în urmă, faţă de ce simt acum. Este cu mult mai puternic şi cu mult mai profund decât era înainte.
Am fost trezită de un claxon. Amvăzut că se făcuse verde aşa că am accelerat. Am putut zări casa mea albă de la o distanţă considerabilă. Greu de crezut, dar era singura de această non culoare din cartier. Ieşea întotdeauna în evidenţă. Celelalte erau majoritatea galbene, portocalii şi câteva roşii. Am râs la gândul că doamna Lili o să şi-o vopsească curând ca şi a mea. În fond, cum zicea ea „ ce ai tu e cel mai bun ” şi nu o deranja să „ copieze” . Oh, vecinii sunt pur şi simplu minunaţi. Cu excepţia domnului Marvin care întotdeauna are ceva cu noi. De fapt, cu toţi. Am parcat în garaj şi am intrat, analizând încă odată întreaga locuinţă cu etaj. Fusese ridicată de către noi, nu o cumpărsasem aşa. Şi cât de încântată a fost mama să vină în ajutor pentru decorare. A fost în urmă cu un an jumate? Doi? Nu mai ştiam cât trecuse.
Era atât de frumos aici, mă simţeam într-adevăr bine. „ Acasă” . Era cel mai special loc, trebuia să o recunosc. Am pus geanta pe o măsuţă şi am fugit să pregătesc ceva pentru cină. Mai era timp până apărea Jay. După aceasta, am fost să fac un duş şi să mă schimb. Mi-am luat pijamaua pe mine şi un halat.
Am auzit curând soneria de la intrare. Probabil iar îşi uitase cheia. M-am uitat pe vizor şi am zărit altceva.
- Miki!? Ce faci aici?
A scos limba la mine şi a început să râdă. Un copil în vârstă de şase ani stătea în faţa mea foarte vesel. De fiecare dată când era supărat fugea două străzi venind la noi acasă. Asta când nu era David acasă. L-am lăsat înăuntru formând numărul verişorului.
- Da? A răspuns fără prea mult efort.
- Sunt Amber. Cel mic e iar aici. O să îi sun şi pe părinţii tăi, presupun totuşi că a fost lăsat cu o dădacă. Tu unde eşti?
- Paris dadi, Franţa. A chicotit. Mda, mama şi tata au plecat probabil să ia cina undeva. Lasă că îi sun eu, poţi să îl ţi pe Miki în seara asta? Sau să trimit pe cineva să îl ia?
Am întâlnit faţa copilului, atât de veselă şi cu nişte ochi verzi atât de mari şi strălucitori. Cu un păr roşcat asemenea lui Dave, şi nu am putut să nu îl regăsesc pe el , când eram doar nişte copii.
- Îl las aici, ştii doar că are camera lui. Nu-ţi face griji. O să te văd la TV, nu? Ai grijă de tine şi vezi ce mănânci. Te pup.
- Bine dadi, pa.
Am închis luându-l în braţe pe Michael şi ducându-l în sufragerie. După ce i-am aprins televizorul, pe un program unde mai târziu avea să apară frăţiorul lui , am auzit iar soneria.
De data aceasta era doamna Lili, vecina.
- Da?
- Scumpo, Amber . Ce faci? Am venit să te întreb dacă l-ai văzut pe Mark. Nu pot da de el. A zis că a plecat la fotbal, dar...
Am întrerupt-o.
- Încearcă în curtea liceului. Dar mai bine trimite-l pe Jonah, altfel sigur se înfurie.
A oftat.
- Merci , scuze de deranj.
- Nu face nimic. Bună seara .
A plecat zâmbindu-mi şi eu am trântit uşa. Ce zi obositoare! Exact când vroiam să mă deplasez spre bucătărie, s-a deschis uşa. Un bărbat înalt şi extrem de atrăgător şi-a făcut apariţia. Părul lui negru şi răzleţ arăta superb, ochii verzi mă studiau . Şi-a pus servieta pe o măsuţă şi s-a apropiat de mine. M-a luat în braţe, buzele noastre întâlnindu-se. Chiar şi acum, după atâta timp, inima mea încă mai bate puternic la atingerea lui. L-a zărit pe Miki şi a încetat să îmi mai pipăie fundul.
- Bine –ai venit acasă. Am zis veselă.
- Mersi, ce face încurcă-lume-ăsta aici? Am început toţi trei să râdem şi Jay l-a îmbrăţişat pe ... verişorul lui. Am luat toţi trei cina, ascultându-l pe micuţ despre ce mai făcuse.
După aceasta, l-am băgat în camera sa. Făcusem una specială pentru când venea să doarmă la noi. Destul de des ; era compusă dintr-un pat pentru copii şi multe jucării, un dulap cu hăinuţe şi .. Alte lucruri. Nu avea probleme cu dormitul aşa că nu am stat mult să îl adormim.
Jay m-a luat iar în braţe sărutându-mă.
- Ce ne facem când o să avem unul doar pentru noi?
Am chicotit.
- ÃŽl trimitem la Josh.
Am început amândoi să râdem în timp ce acesta mă purta spre dormitor. Da, aceasta este viaţa pe care mi-am dorit-o întotdeauna. Şi fără să realizez, am primit-o.

Schumacher, ca de obicei, nu ma dezamagesti:ha:.
Deeeci, o sa plang, si o sa tina mult, nu pot sa cred ca ficul este aproape de final,cel putin o sa fie Happy End, nu?
Din pacate cand dorintele se implinesc trebuie neaparat sa apara si cuvantul pe care eu una, nu-l suport :SFARSIT. Oricum intru mai rar pe forum, dar primul lucru pe care-l fac este sa vad daca ati postat, asa ca intelegeti de ce imi pare asa de rau ca se apropie sfarsitul.
Imi place mult, dar am o mica, mica problema, sper sa nu te superi pe mine, dar mi se pare ca Amber cea matura nu este prea matura, am remarcat asta in urmatoarul citat:
"- Hei, şefii mereu pleacă mai devreme?
Am scos limba la ea."
Mi se pare cam prea copilaros, cu toate ca este tanara. Acum e o doamna si trebuie sa se comporte ca atare, nu ca o adolescenta, stiu poate e greu sa faci o trecere de genul asta, dar asta e parerea mea, daca te-ai suparat de rog frumos sa ma ierti, doar ca am simtit nevoia sa mentionez asta.
Va felicit pentru minunatia pe care ati creat-o, si promit ca o sa-mi fac timp sa citesc mai multe dintre creatiile voastre si sa si comentez.
Va "pupacesc" (cum spune Caro) si astept nextu:((
:bye:
[Imagine: damon-and-elena-mating-dance.gif]
No will to wake for this morn
To see another black rose born
Deathbed is slowly covered with snow
[Imagine: tumblr_mbpavhdSII1qc7rtu.gif]

Hei. Vă mulţumesc pentru comentarii şi mă bucur că vă place : - " . Apropo de '' am scos limba la ea '' , am vrut să accentuez faptul că deşi au crescut ... şi aşa, le mai rămâne o parte din copilăria de altădată. Ca o dovadă a faptului că au fost odată '' altfel '' . Şi că nu s-au schimbat chiar ''total '' . Eh, oricum... sper că fie ok oricum :]] acum nu mai corectez, că nah... cred că înţelegi ce vreau săzic.
Oricum, e un extra din perspectiva lui Caro. Dacă vă interesează cum a evoluat viaţa ei şi ... eh, vedeţi în capitolul ăsta. Lecătură plăcută!!


Extra - Caroline

- Da ? Ce bine! Normal că mi-a fost dor de tine. Uite, trebuie să închid pentru că sunt la serviciu. Ştiu! Bine, te pup . Pa.
Am băgat repede micuţul obiect în genată şi am fugit să probez ultima garderopă pentru seara aceea. Era compusă dintr-o rochie scurtă, de seară şi foarte provocatoare. Au ales culoarea neagră, era mulată pe trup şi foarte legantă. Am văzut câteva detalii ce o scotea în evidenţă , dar nu eram atât de bună la analizat modelele create de Amber. Ea le cunoştea mai bine.
După ce am făcut câteva poze, după cum Gregory m-a obligat am putut în sfârşit să plec acasă .
- Domni... Doamnă Settle.
- Da? M-am întors pentru a-l zări pe Brian. Lucram cu acesta de câteva luni şi tot avea dificultăţi în a-mi spune „ doamnă” .De fapt, majoritatea aveau. Trebuiau să se obişnuiască, la dracu, eram măritată de vreo... patru ani? Nici nu mai ştiam cât timp trecuse, dar fusesem atât de fericită încât am zis „ da ” cât să mă audă tot Universul. Cine ar fi crezut că în ziua în care am absolvit, Joshua a venit atât de frumos la mine, m-a răpit de la bal şi m-a dus într-un log magnific, pentru a-mi cere să mă căsătoresc cu acesta? Ei bine, eu nu . De fapt nici în acel moment nu ştiam dacă este real sau nu. Aranjase totul, a fost superb. O masă în aer liber, pe un fel de terasă dar care avea o singură masă. Mai târziu mi-a spus că închiriase întregul local pentru ca noi să avem intimitate. Razele lunii erau singurele care ne acompaniau, împreună cu lumânarea unică pusă pe mijlocul mesii. Două scaune perfecte, o cină romantică. Prima dată crezusem că este vorba doar de un „ felicitări” , sau să mă mut împreună cu el, cum ştiam că vrea Jay să facă cu Amby.
Însă, fusese mai extraordinar decât atât. S-a pus în genunchi, cu hotărâre, dar nu a stat mult aşa. Chiar mă amuza, m-a ridicat în braţe şi a început să mă învârtă ca un nebun, strigându-mi cât de mult mă iubeşte şi cât timp a plănuit asta. A dat drumul la muzică şi m-a invitat la dans, ceva lent – ceea ce nu îi stătea deloc în fire. Mi-a sărutat mâna stângă de parcă ar fi vrut să o devoreze şi m-a privit adânc în ochi în timp ce a făcut o plecăciune regală. A scos o cutiuţă mică, roşie şi încă îmi ţinea degetele într-ale sale şi a întins cutiuţa , deschizând-o.
„ – Probabil că ai fos cerută de miliarde de ori până acum dar, domnişoară Caroline, nu aţi vrea să vă măritaţi cu acest umil bărbat care vă aşteaptă de o mulţime de vreme? Să fiţi soţia lui şi să aveţi grijă de el, de apartamentul pe care tocmai l-a cumpărat pentru voi doi, şi... să zicem, să faceţi şi vreo cinşpe copii pe drum?”
Aproape că îmi venise să râd la declaraţia lui, şi la modul în care m-a cerut. Dar am zis „ da” cât să mă audă întreaga lume. Şi acesta iar m-a sărutat, iar m-a plimbat în braţele sale şi mi-a urlat cât mă iubeşte. La rândul meu, am făcut şi eu acelaşi lucru. A fost minunat.
Desigur, că acestea erau amintiri şi am fost trezită din visare destul de curând.
- AÅ£i auzit ce am zis?
Am dat din cap negativ şi Brian a oftat, repetând.
- Aţi putea trece pe la domni... doamna Asazuki – şi la naiba, data trecută nu greşisem – şi să îi duceţi actele astea? Vreau să spun, ieri am uitat să i le dau şi azi a venit atât de puţin aici. Şi... Ei bine, am ceva de făcut şi...
Am început să râd şi am luat documentele, promiţându-i că voi merge să i le dau. Amber mereu pleca mai devreme, ceea ce mi se părea normal după ce lucrase în ultimele două săptămâni mai mult decât oricine.
Am ieşit din companie şi mi-am căutat maşina în parcare; acelaşi loc obişnuit şi am condus până la verişorul meu. Desigur, atunci când am ajuns acesta încă nu sosise.
- Bună scumpete, uite m-a trimis dragul de Brian „ domnişoara – doamna ” să îţi aduc chestiile astea. Nu ştiu , nişte acte pe care le-ai uitat.
I –am zimbit larg privind-o din cap până în picioare. Părul lung ca întotdeauna şi cârlionţat, ochii verzui calzi şi primitori cum fuseseră întotdeauna. Îmi era oarecum dor de timpurile vechi, când eram la liceu şi ne luptam în războaiele adolescentine... Mă schimbasem de atunci, ea ar spune că eram mai nebună ca oricând. Dar mă şi maturizasem , pe o parte. Am intrat la îndemnul ei înăuntru şi am observat cât de frumoasă era locuinţa ei. Era de înţeles, după ce mama-soacră o decorase şi redecorase destul în ultima perioadă.
- Aţi făcut iar schimbări?
- Mama.
Şi-a dat ochii peste cap şi m-a poftit în sufragerie.
- Scuze păpuşă, dar trebuie să fug. Joshua se întoarce azi acasă. Nu l-am văzut de... Ăă, mult. Aşa că ... Înţelegi tu.
- Ok Caro. O să îi zic lui Jay că ai trecut pe aici, şi o să fie supărat că nu aţi mai venit de mult la noi. Poate mâine? El nu prea apucă să vă vadă, ştii?
Am luat-o în braţe, ce dor îmi era de vremea când eram doar nişte copii fără griji. Acum trebuia să mă gândesc cum şi ce trebuie să fac la orice minut. Însă am avut parte de atâta libertate cât mi-a trebuit. Acum era vremea responsabilităţilor. La naiba.
- Dap, o să venim.
Am sărutat-o pe obraji şi am ieşit. Seara deja se instalase; uram să conduc noaptea singură. De fapt preferam să stau pe scaunul pasagerului şi soţul meu să fie acela care conduce. Asta era probabil din cauza faptului că îmi lipsea atât.

Etajul cinci era liniştit, ca întotdeauna. Mă bucuram că vecinii mei erau tineri şi nu prea erau pe acasă, ceea ce însemna că nu îi deranjau nici zgomotul făcut de mine şi Josh .
- Of, la dracu! Unde mi-am pus cheile alea?
Mi se întâmpla adesea să le las la serviciu, sau să le pun prin maşină şi să le pierd. Dar întotdeauna le găseam. Aşa s-a întâmplat şi de această dată. Am învârtit cheia în uşă şi am intrat. Apartamentul era luminat, aşa că am zâmbit uşurată aruncând cât colo geanta şi jacheta.
- Păpuşel, am venit.
Din sufragerie şi-a făcut apariţia un bărbat înalt, blond şi cu un corp de... Şi nu am putut să îmi continui gândurile pentru că s-a năpustit asupra mea sărutându-mă. Una din mâinile sale s-a aşezat pe fundul meu şi cu o alta mi-a prins unul din sâni. Buzele lui le-a căutat pe-ale mele, găsindu-le şi savurându-le , pe când limbile noastre se jucau acelaşi joc cunoscut de ani de zile.
- Bestie, ce-ai făcut cât am lipsit? Hm, trebuie să întreb prin vecini?
A ridicat o sprânceană în glumă iar eu am scos limba la el dându-mi bluza jos, purtam un sutien negru cu model simplu. Amprenta lui Amber se vedea şi pe acesta.
- Ei , m-am culcat cu unul sau doi de la etajul ăsta. Aaa, şi cu unul de la etajul 10. Dar nu îţi face griji, aventuri de-o noapte, nimic mai mult.
S-a încruntat şi s-a apropiat de mine, trântindu-mă pe podea.
- Mda , ÅŸi eu. Doar aventuri.
Era vremea ca eu să îmi pun faţa supărată. Dar mai puteam? Desigur că nu, fiara asta mă domina întru totul. Degetele sale lungi şi puternice îmi curprinseseră abdomenul iar limba lui îmi gusta fiecare părticică.
- Ar trebui să fac un duş...
Am încercat să zic amintindu-mi ce zi încărcată avusesem şi cum trebuia să arăt. Însă nu s-a dat de pe trupul meu, din contră mă îndemna să continui . Aşa că nu am refuzat şi i-am rupt tricoul , aruncându-l. M-am întors asupra sa sărutându-l cu agresivitate, şi având grijă să îi las semn pe gât.
- Oh , da . Mi-a fost aşa dor de tine. Ce dracu, nu mai plec nicăieri.
M-am uitat curioasă spre acesta, atunci când a început să îmi desfacă sutienul.
- Åži serviciul?
Eliberându-mă de obiectul vestimentar şi-a vârât gura între cei doi sâni, sărutându-i.
- Ah, Josh.
I-am zâmbit căutându-i fermuarul patanlonilor pentru a-i da jos. Asta am şi făcut, în timp ce el se descotorosea de fusta mea.
- Ei bine, dacă tot vrei să ştii tocmai am dat-o dracu de echipă ; ăia nu ştiu ce înseamnă să dai o pasă, şi am zis să mă ocup de ceva singur. Am jucat destul în ultima vreme, ador baschetul dar nu îmi place să fiu plecată atâta vreme şi oricum nu mai e ce era înainte. Ştii?
Am dat din cap continuând să îl mângâi , şi rostogolindu-ne pe podea.
- Ei , da. Atunci când eram la liceu puteam juca doar din plăcere şi nu ne păsa de fiecare joc. Şi la fel sunt toate echipele, aşa că e timpul să fac o echipă ca lumea care să ştie care sunt adevăratele valori ale baschetului. Nu ştiu încă cum, dar o să văd eu.
- Normal, o să ne descurcăm. Eşti sigur că nu vrei să mai fi în acea echipă? Am crezut că înseamnă mult pentru tine.
Scoţându-mi chiloţeii şi aflându-se şi el gol peste mine, mi-a căutat gura şi în timp ce ne sărutam m-a pătruns.
Gâfâind, am zis.
- Pe podea nu cred că am mai făcut-o în ultima vreme.
A râs .
- Mda , sunt sigur. Şi vreau să fiu cu tine şi .... Şi.. Şi!
Mă aflam de-asupra sa şi ochii ni s-au întâlnit. Puteam citi în ei, prin acesta şi tot ceea ce dorea.
- Ştii, nu am mai luat anti-concepţionale în ultima vreme.
Mi-a atins chipul cu una din mâinile sale . Atât de frumoase erau atingerile lui, nu ştiu ce mi-a făcut dar nu mă puteam sătura de el.
- Eşti sigură de asta?
Am dat din cap afirmativ ridicându-mă şi el a început să fugă după mine.
- Mda, sunt. Vreau să văd un micuţ Joshua fugind pe aici şi spunându-i tatălui său că într-o zi o să joace mai bine baschet ca el.
A chicotit , prinzându-mă şi aruncându-mă pe canapea. Curând se afla şi el peste mine.
- Aştept şi eu ziua aia. Dar ce facem în momente ca ăsta , şi eşti fotomodel totuşi.
Era rândul meu să îi prin faţa în mâini şi să îl mângâi.
- Am şi o facultate, ai uitat? Nu o să murim de foame, şi o familie cu tine e mai importantă pentru mine decât un serviciu. Cât despre momentele de genu’ ăsta, sora ta o să îşi iubească nepoţii.
A râs la ceea ce tocmai spusesem şi a adăugat şi el.
- Mda, Jay o să fie furios, Miki mai întâi, apoi al nostru, ah şi probabil la fel o să se întâmple şi cu copilul lui Danny, nu?
M-am gândit două secunde.
- Probabil. Oare cum de toate persoanele trag spre ei?
- Hm, cine ÅŸtie?
Am dat din umeri ÅŸi acesta ÅŸi-a presat buzele de fruntea mea.
- Ce-avem la cină?
Ups. Da, ei bine, ştii cât am fost plecat am comandat pizza sau nu prea am mâncat şi... Ah , da . Nimic!
M-am înroşit şi acesta s-a ridicat.
- Mâncare chinezească?
Şi-a afişat zâmbetul larg şi plin de dragoste iar eu i-am făcut cu ochiul . Da, ăsta era tipul cu care mă măritasem. Nu un idiot care vroia ca masa să fie gata când vine acasă; sau un cretin care să o ţină pe nevastă-sa închisă în casă.
De aia te iubesc şi eşti doar al meu. Aşa cum ţi-am spus-o cu multă vreme în urmă. Rămâne valabil.

Am reajuns pe aici. Capitolul e minunat, si chiar nu prea am ce sa comentez, la fel cum e si ficul, capitolul e minunat.

Are totul amestecant intr-un singur ,,bol" XD

ahh, dar parca mi-e dor sa-i vad adolescenti, era prea placut, prea fascinat, prea ... frumos :X

In regula., astept urmatorul capitol care sper sa nu ma dezamageasca cu vre-o propozitie ,, ultimul capitol, penultimul" sau altele din acest neam.. nu-i asa :D ?
Si George si Kate ce mai fac T^T ? Dar Mimi XD ?

ahh... nu vreau sa se termine T^T
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]

Pentru că Denny va fi plecată, am discutat şi am stabilit să postez eu ceea ce a scris ea.
Acest extra, din perspectiva lui Danny , este scris de către Denny.

Mulţumim de susţinere şi aprecieri * bwahahahha * .

Lectură plăcută!

Capitol extra : Danny


- Tati !

Aud acest cuvant si ma intorc, incep sa rad cand o vad pe fetita mea de doi ani cum ma striga. Nu i-am raspuns ci m-am dus catre patutul unde era ea si am luat-o in brate si i-am pupat obrajii. M-am uitat in ochii ei albastrii in care ma puteam reflecta.

- Ce faci, scumpo ? am intrebat-o in timp ce am lovit-o usor peste nas.
- Atuma m-am trejit. mi-a zis iar apoi a cascat.
- Nu e 'atuma' si nici 'trejit', in fine ai doar doi ani, te invat eu mai tarziu. i-am spus dandu-i un pupic pe obraz.
- Unde-i mama ? m-a intrebat in timp ce se uita dupa Deea.
- In bucatarie, iti face micul dejun.
- Yuuuupppppyyyy !

Am ras. Am pus-o pe pat si m-am dus catre dulap sa-i iau ceva haine. I-am ales o salopeta de blugi si un tricou alb, cred ca se potriveau. Am imbracat-o si am luat-o iarasi in brate pentru a o duce in bucatarie. Am intrat in camera respectiva si am vazut-o pe Andreea facand de mancare. Am ras. De cand ne-am casatorit nu a incetat sa ma uimeasca, credeam ca e un dezastru in bucatarie la fel ca si Caroline, dar se pare ca m-m inselat. Am auzit-o pe Catherine exclamand de fericire la vederea ei. Se tot intindea sa mearga la sotia mea in brate. Sotie, brr, cum suna, nu cu mult timp, adica ... stai, cu sase ani in urma, nu e mult, eram 'obsedat' sau ceva in genu` dupa Amber, iar acum, am o casa, o familie cu Andreea. Ciudata e viata. M-am dus catre bruneta si am sarutat-o scurt, nu voiam sa fac scene in fata fetitei noastre. M-am uitat la ceas si am observat ca era timpul sa plec. La dracu` ! Jayson o sa ma injure pentru asta, sunt sigur ca o sa intarzi. Le-am pupat pe cele doua fete si mi-am luat servieta am iesit din casa si am observat ca nu aveam sacoul. Am lasat servieta pe bancheta de langa scaunul soferului si am fugit inapoi in casa si mi-am luat sacoul. Am fugit inapoi la masina si am pornit-o in graba. Norocul meu era ca stateam aproape, dar totusi traficul niciodata nu era in favoarea mea. Am luat mobilul din buzunarul pantalonilor si am format numarul lui Jay.

- Salut, frate, nu sunt sigur dar cred ca o sa intarzi.
- Iarasi ? m-a intrebat si sunt sigur ca a ras.
- Din nou. i-am raspuns sec.
- Bine, bine, oricum nu este azi mult de facut.
- Mersi. Pa.

Am inchis si am accelerat. Hm, norocul a fost din nou de partea .. nu stiu cui dar nu de a mea, am reusit s aintarziu douazeci de minute, trafic idiot. Mi-am luat servieta si am iesit din autovehicul. Am inceput sa alerg pana la biroul meu. Mi-am salutat secretara si am intrat inauntru. M-am pus pe scaunul meu si am inceput sa lucrez, aveam niste rapoarte de facut si eram in intarziere. Dupa aproximativ cinci ore am reusit sa le termin. La fix ca sa ma duc sa mananc, daca ar stii Deea ca imi iau mancare de la fast food cred ca m-ar face piure si m-ar da la caini. Tine la sanatate, dar eu tin la timp. Mi-am luat ceva porcarii de la fast foodul din colt si am mers inapoi la birou, mai aveam ceva ajustari iar apoi puteam sa plec acasa. Am ajuns in scurt timp din nou, in biroul meu. Mi-am pus pachetul pe masa si l-am desfacut, mi-am luat sandwichul iar apoi am pornit spre laptop, am inceput sa lucrez. Cand mi-am terminat si bautura totul a fost gata, am bagat stikul si le-am salvat pe el iar apoi m-am indreptat spre biroul lui Jyason, am intrat fara sa bat. Ca deobicei statea intre munti de hartie, avea destule pe cap. Am inceput sa rad, si-a ridicat capul de la laptop si s-a uitat urat. I-am zambit. M-am dus catre locul unde statea si i-am dat stikul.

- Cu asta e gata tot pe luna asta. i-am spus iar apoi m-am intors sa plec.
- Mersi ! l-am auzit spunand in urma mea.

Am plecat din nou la birou, dar de data aceasta pentru a-mi lua lucrurile si sa plec, azi aveam sa stau doar cu Andreea si cu Cathy. Am iesit din cladire si m-am indreptat spre parcare. Am putut sa vad masina lui Amber trecand pe acolo, interesant, sigur a uitat ceva Jay. Am ras. M-am urcat in automobil si am pornit motorul pentru a pleca. Din nou, am stat in trafic, am intarziat vreo patruzeci de minute acasa. Am parcat masina si m-am indreptat spre usa casei mele. Inainte sa ajung s-a deschis, m-am uitat mai in jos si am vazut-o pe Catherine stand in picioare si zambindu-mi.

- Tatiiiiii ! a strigat aceasta entuziasmata.
- Buan si tie Cathy. am zis razand.

Am luat-o in brate si am intrat in casa. Am putut sa o aud pe Deea cum o cauta cu disperare pe micuta, semn ca a fugit de langa ea. Cand a venit in hol si m-a vazut pe mine in brate cu fetita a suflat usurata. A luat-o din bratele mele si a 'ceratat-o', daca ala se putea numi certat. Apoi m-a sarutat de 'Bun Venit' acasa. M-am descaltat si m-am dus la noi in camera, m-am dezbracat de costum si am intrat sa fac un dus. In timp ce imi clateam parul am vazut usa deschizandu-se. O silueta mica a aparut in fata cabinei de dus. La dracu` ! Am deschis o usa a cabinei si mi-am luat un prosop ca sa-mi acopar goliciunea. Am oprit apa dusului. Usa in fata caruia era silueta s-a deschis.

- Tattttttiiiii ! Te-am gasit. a zis iar apoi a sarit in bratele mele.
- Mda, aproape ca m-ai vazut dezbracat. am bombanit pentru mine.
- Unde e mami ? am intrebat-o in timp ce ieseam din cabina.
- In bucatalie, face papa ! a zis fericita.
- Si tu te-au furisat de acolo, asa-i ? am intrebat-o in timp ce radeam.

A dat din cap in semn ca aproba.

- Ce o sa ma fac cu tine, Cathy ? am intrebat razand.

Nu a inteles ceea ce am zis asa ca a dat din umeri. M-am dus in bucatarie, cu prosopul pe mine si am pus-o pe jos, unde avea o patura si jucarii. Andreea s-a intors, se pare ca nu a observat lipsa fetei.

- Ce e cu tine aici, si imbracat asa ? m-a intrebat iar apoi a venit spre mine.
- Aaa, pai fiica ta aproape ca m-a vazut doar cum ma vezi tu seara.
- Poftim ?! Catherine de cate ori sa-ti spun sa nu mai intri peste tatal tau cand e la dus ? a intrebat-o Deea dar fata nu o baga in seama. Am ras.
- Eh, da-i pace. Ce avem de mancare ? am intrebat schimband subiectul discutiei.
- Pui cu legume. a zis iar apoi a mers sa-si continue treaba.

M-am dus catre ea si am imbratisat-o si am inceput sa o sarut pe gat. S-a intors spre mine si m-a sarutat si ea pe buze, mi-am strecurat limba printre buzele ei si am inceput un joc nebunesc cu limba ei. Am apucat-o de par si ea a facut la fel, cu celalata mana ii pipaiam fundul. Totusi ne-am oprit, stiam ca daca continuam nu ne mai opream si nu cred ca ar fi bine, Cathy era acolo. Am sarutat-o din nou pe buze iar apoi m-am dus sa ma schimb, trebuia sa o fac repede, deoarece exista riscul ca mica mea nebunatica, sa vina iarasi sa ma caute. Mi-am luat un trening ca sa fiu mai comod si am coborat inapoi in bucatarie. Am inceput sa ma joc cu fetita mea cu niste papusi. Mda, era chiar penibil, dar orice o facea fericita pe ea ma facea si pe mine. La scurt timp masa a fost pusa. Ne-am asezat sa mancam in liniste. Am zambit subitl, eram un barbat fericit, poate cel mai fericit, o sotie minunata si o fata superba, cui ii mai trebuia altceva ? Dupa ce am terminat de mancat am iesit toti trei in gradina, eu cu Deea ne-am asezat pe leganul care il aveam, in timp ce bruneta mica, adica copia fidela a Andreei, arata exact la fel, se juca in nisip. Mi-am dus mana dupa gatul sotiei mele si apoi am sarutat-o scurt pe buze.

- Te iubesc. i-am spus iar apoi am sarutat-o din nou.

Totul are un sfarsit fericit, nu ?

Superb, mia-u placut mult aceste doua extra-uri. Deci, pana la urma totul se sfarseste cu bine.
Ati inceput cu Takumi si Angel si ati terminat cu Jay si Amber. In patru luni ati povestit viata a doua generatii, si ati facut-o foarte frumos. La voi nu a trebuit sa astept o saptamana pentru un capitol, cu toate ca ati scris si in timpul scolii (are dreptate Wildrose, chiar sunteti ca Schumacher si Raikonen).
Va admir pentru ceea ce ati facut, acest fic va ramane unul dintre preferatele mele.

Va urez "an nou fericit" si multe,multe bucurii.:*:*:*
:bye:
[Imagine: damon-and-elena-mating-dance.gif]
No will to wake for this morn
To see another black rose born
Deathbed is slowly covered with snow
[Imagine: tumblr_mbpavhdSII1qc7rtu.gif]

Minunat, splendid ahhh imi vine sa mooorr :cry:
Cate capitole mai sunt? Unu? It can't be true....
Ficul asta sigur va ramane printre preferatele mele
Ador aceasta poveste, e ceva absolut fantastic, e exact asa cum a zis si prietena mea, ati reusit sa prezentati viata a doua generatii, fara sa grabiti actiunea, ati conturat extrem de frumos trasaturile fiecarui personaj astfel creand o poveste mirifica. Va admir pentru ca ati avut curajul sa scrieti si pentru ca ati realizat acest fic absolut superb ...hmm nu mai am cuvinte, nu imi vine sa cred ca de acum nu voi mai sta in fiecare zi sa astept sa apara continuarea si nu o voi mai bate la cap pe denny sa scrie:]] adica tot o sa o bat la cap cu celalalt fic, dar neah Iluzii e gata...
Va urez si eu UN AN NOU FERICIT!! :*:*:*
:bye:
To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.

Dragii noştrii cititori, aş vrea să vă mulţumesc personal [ şi bineînţeles şi din partea scumpei mele Denny ] pentru că aţi fost alături de noi în tot acest timp. Vă mulţumim sincer pentru toate comentariile voastre, aprecierile şi aşa mai departe. Mă bucur enorm că v-a plăcut povestea noastră întinsă pe cele două sezoane. Eu am trăit fiecare secundă din această poveste, cu fiecare zâmbet, lacrimă, sărut, îmbrăţişare şi aşa mai departe. Sfârşind acest fic, parcă se sfârşeşte o întreagă etapă din viaţa mea. Desigur, asta probabil nu se întâmplă în cazul tuturor, dar sper că aţi putut simţi emoţiile pe care noi am vrut să le transmitem. Însă, orice poveste are un final.
Şi acum, vom prezenta ultimul capitolo scris de către Denny [ dat fiind că ea nu este aici, îl postez eu ].
Vă mulţumim că aţi fost alături de noi.


Ultimul capitol.
58


Sase ani, tercuti, sase ani castigati, sase ani alaturi de Amber. Nici ca nu se putea mai bine. Cand imi aduc aminte de nunta noastra imi vine sa sar in sus. In sfarsit era sotia mea, doar a mea. Sentimentele mele fata de ea s-au schimbat, nu mai sunt chiar asa de nebunesti, sunt ceva mai presus de aia, mai presus pe pasiune, de iubirea fizica. Nici nu pot sa le exprim in cuvinte, erau minunate. Nici nu stiu cat de mult ma bucur ca am acceptat sa preiau firma lui tata, aveam un viitor cladit foarte bine. Totusi, munca imi scurta timpul din viata mea considerabil. Cu Josh nu m-am vazut de vreo doua luni, el cu baschet eu cu munca, cu Amber abia daca ma vad seara, cand nu adoarme. Dar, eu cred ca aceste lucruri merita, cand vom avea un copil viitorul lui financiar v-a fi unul foarte bun.

Ma trezesc cu o durere de cap enervanta. Simt caldura unui alt corp aproape de mine. Ma uit in stanga mea si o vad pe ea, mda, cam dezbracata, sau in fine dezbracata de tot, dupa o noapte ... aham... cam nebuna ? Rad in sinea mea si ma ridic din pat avand grija sa nu o trezesc, eu plecam la lucru inaintea ei. M-am dus la baie si am intrat in cabina de dus. Dupa vreo cateva zeci de minute am iesit din cabina si mi-am luat un prosop pentru a-l infasura in jurul taliei mele. M-am dus inapoi in camera si m-am uitat spre pat, Amber inca dormea. M-am dus catre sifonier si mi-am luat un costum gri deschis si o camasa alba cu o cravata tot gri. De cand cu locul de munca, cam a trebuit sa renunt la blugi si toate celelalte. M-am imbracat si apoi m-am incaltat. M-am dus catre pat, am sarutat-o pe Amber pe frunte iar apoi mi-am luat servieta. Am iesit din camera si am mers pana la iesirea din casa. M-am dus la garaj si mi-am luat masina ca sa plec la servici. Ca deobicei am ajuns primul, bine, inafara de omul de serviciu, Ben, cu care m-am imprietenit. L-am salutat iar apoi am mers la birou. Am inceput sa semnez niste foi in timp ce scriam ceva la laptop. Dintr-o data am vazut ca nu am stikul la mine, presupuneam ca era acasa. Gandurile mi-au fost intrerupte de sunetul unui telefon, a da ! era al meu. L-am luat si am raspuns, era Danny. Se pare ca iarasi intarzia, Doamne ! de cand cu Catherine cam intarzie la lucru, dar termina munca inaintea mea, intradevar era un angajat bun. Am inchis telefonul si mi-am continuat munca. Dupa vreo cinci ore, din nou mi-am amintit de stik. Am zis ca termin ce am de facut si apoi ma duc acasa dupa el. Am inceput din nou sa tastez la calculator si atunci cineva a intrat in biroul meu fara sa bata la usa. Clar, era Danny. mi-am ridicat privirea ca sa-mi confirm banuiala si l-am vazut. A venit spre mine si mi-a dat stikul cu munca lui, ah! Cata nevoie aveam eu de stikul de acasa, i-am multumit iar apoi am auzit ca a iesit. Am terminat si eu munca si chiar atunci m-am ridicat de pe scaun si am dat sa ies, insa cineva a deschis usa si a reusit sa-mi dea una in cap cu ea. Am bombanit niste injuraturi pe care doar eu le-am inteleg.

- Oh ! Iubitule, imi pare rau. a spus persoana care m-a lovit.

Iubit ? Atunci mi-am ridicat privirea si m vazut-o pe Amber. La dracu`, era al naibii de frumoasa. Purta un costum, din acela cum poarta avocatele in filmele cu politisiti, foarte sexi. M-am prefacut ca nu ma durea si am sarutat-o apasat pe buze, iar apoi am strans-o in brate.

- Ce te aduce pe aici ?! am intrebat-o uimit, ea nu venea la mine la fima.
- Aaaa da ! a inceput sa caute ceva prin geanta. Poftim ! mi-a zis si mi-a inmanat un stik.
- O, Doamne ! Nu stii cat de bine-mi pare ca l-ai adus.
- Esti un aiurit. mi-a zis tachinanudu-ma.
- Ce ai zis ? am intrebat-o uitandu-ma ciudat la ea.
- Aiuritule ! a sarit ea jucaus.
- Sunt aiurit ? Ha ? am zis iar apoi am sarutat-o din nou pe buze.

Am inceput sa o pipai peste tot am luat-o in brate si am pus-o pe canapeaua pe care o aveam in birou pentru a ma odihni, dar de data aveasta aveam sa o folosesc pentru altceva. I-am zambit pervers in timp ce m-am ridicat de pe ea si m-am dus la usa. Am inchis-o iar apoi am sucit cheia ca sa nu se deranjeze nimeni. M-am dus inapoi la ea in timp ce ma privea cu dorinta. Desi, doar noaptea tecuta o facusem, eu nu ma puteam satura de ea. Mi-am dat sacoul jos si l-am trantit pe undeva, cu cravata am facut la fel. Si ea a inceput sa se dezbrace, dandu-si sacoul si camasa. Mai apoi si-a aruncat pantofii cu toc, pe jos si s-a ridicat. A sarit pe mine, la propiu si a inceput sa ma sarute din ce in ce mai pasional, inclusiv m-a muscat de doua ori de buza. Am decis ca nu mai avea rost sa ne punem pe canapea, ci sa continuam pe jos. Am inceput sa-i deschid sutienul si i l-am dat jos aruncandu-l si pe pes pe undeva. Ea, a inceput sa-mi sarute pectoralii si abdomentul pana cand a ajuns la partea de jos. Mi-a deschis nasturele de la pantaloni si slitul la fel, mi i-a dat jos. In momentul acela am apucat-o de umeri si am pus-o sub mine. I-am dat fust jos, am aruncat-o la fel cum am facut si cu celelalte haine. Am inceput sa-i sarut sanii si sa-i masez. O mana mi s-a strecurat prin chiloteii ei si am inceput sa ii mangai miezul fierbinte pe care l-am degustat de atatea ori. I-am dat materialul ce-i acoperea partea intima jos si la fel am facut si cu boxerii mei. Am patruns-o usor, la fel ca si prima data, ma obisnuisem cu asta, nu voiam sa-i fac rau. De data aceasta nu a tiapat ca si atunci, si doar a gemut de placere. Am patruns-o din ce in ce mai repede, savurandu-i trupul din plin. Dupa o ora, cred, am incetat. Eram totusi intr-un birou, si nu cred ca angajatii nu ar da de banuit. Am ras in timp ce o ajutam sa se imbrece. M-a sarutat pe buze iar apoi m-am imbracat si eu.

- Te iubesc ! mi-a spus in timp ce-mi incheia ultimul nasture de la camasa.
- Eu nu. am zis in gluma, a ridicat suspicios o spranceana.
- Eu te super-mega-extra-ultra iubesc. i-am spus si am luat-o in brate.
- Asa mai merge. mi-a zis iar apoi am ras.

Mi-am luat sacoul pe mine si am deschis usa de la birou. Si am iesit impreuna cu ea. Am lovit-o peste fund discret, ca angajatii sa nu vada, iar ea a ras. Am mers fiecare cu masina noastra, aproape ca ne-am luat la intrecere. Am sunat-o si i-am spus ca sa mergem pe la mama si tata, a fost incantata de ideea aceasta. Am condus pana la casa unde am crescut si am asteptat-o pe Amby, se pare ca s-a oprit sa cumpere ceva pentru mama. A ajuns si ea dupa vreo zece minute. Am ajutat-o sa iasa din masina si apoi am mers spre intrare. Am pasit in incinta casei fara sa mai batem la usa. Mama ne-a venit in intampinare si a inceput sa ne imbratiseze si sa ne pupe. Tata a venit si el si ne-am salutat. Am mers in sufragerie si am inceput sa vorbim.

- Deci ... cand o sa am un nepotel ? a intrebat mama entuziasmata.
- Pai ... poate foarte curand. a raspuns Amber.

M-am uitat la ea uimit si ea mi-a intors privirea. Nu intelesesem acel comentariu, dar mi s-a luminat mintea doar cand am auzit-o pe mama exclamand de fericire. Am saurtat-o si i-am spus cat de mult o iubesc.

Totul e frumos cand se termina cu bine. Atunci acel 'bine' e cand esti cu persoana iubita, ai o familie, ai o casa. E raiul pe pamant.


SFÂRŞIT!

~ Mulţumiri tuturor care ne-au împins să scriem.
~ Personal îi mulţumesc colaboratoarei mele Denny, pentru tot <3.
~ Am apreciat , citit ÅŸi savurat fiecare comentariu.
~ Sper ca povestea să nu fie uitată niciodată.

It is really a Happy Ending.

Sunt prima la comentat din cand in cand mai intru pe aici si verific daca mai apare vreun capitol si se mai intampla sa fiu prima care sa lase cu comm in fine.
Splendid absolut splendid se poate sa avem si sezonul 3 :pls: Josh si Caro vor avea un copil :chuu: eu as vrea sa aiba mai multi o//o ,Danny si Andreea au deja o fetita sa dea domnu sa mai faca inca unu :chuu: si acum aflam in ultimul capitol ca Jay si Amby vor avea si ei unu ma rog sa fie doua surioare gemene si sa mai faca inca un baietel aoooooooleuuu tare mi-as dori sa mai fie inca un sezon cu o noua generatie da v-ati prins nu-i asa,personajele principale sa fie odraslele acestei generatii yupiiiiiii :ang: don't mind me i'am in heaven right now

byebye now :bye:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iluzii! Funky_Punky 1 2.524 22-12-2009, 11:45 PM
Ultimul răspuns: Funky_Punky
  Iluzii de lumina [done] lala11 1 2.641 13-09-2008, 04:48 PM
Ultimul răspuns: denisa
  Iluzii adolescentine [+16] Mystique92 10 7.310 14-07-2008, 06:05 PM
Ultimul răspuns: Miharu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)