Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iluzii [+16 / +18]

Umh, am revenit si eu cu un capitol nou. ^^ Imi pare rau ca v-am lasat in plop, dar nah, circumstantele. Totusi sunt aici xD cu capitolul 50. Sper sa va placa.

Isayur -> Mersi de comentariu, totusi Josh o sa ramana cu Caroline, iar pe Yale il expediem :)). Poate cine stie ? il gasim intr-un rau :> asa mort =)). Glumesc. Sper sa-ti placa povestea in continuare.

Angel~Of~Dark -> Multumesc de comentariu. Nici mie nu-mi place de Yale. -.- E ca si George :-w.

Yaku-chin -> Mersi ca citesti >:D< si ca dai commenturi. Sper sa-ti placa acest capitol. ^-^



Enjoy !


Capitolul 50

Ok, ok. timpul a zburat al dracu` de tare. Nici nu stiu cand a venit primavara, si tot odata cu ea si necazurile. De vreo trei, patru zile, a venit varu'so lui Amber, aaa cum se numea ? A da, Yale, ala. Pfff. Tampit mai mare decat .. hmm .... nicio comparatie nu ar fi destul de buna. Concluzia e ca nu-l suport. Poate fi varul lui Amber, dar ma lasa rece. Faza e ca ... s-a bagat intre Josh si Caroline, si asta nu-mi place. Caroline e varamea iar Josh cel mai bun prieten, iar el, o posibila ruda. Nici nu vreau sa ma gandesc ! Mi se zbarceste pielea doar la gandul ca potate o sa fiu ruda cu ala. Totusi, relatia mea cu Amber, era din bine in spre foarte bine. Ne intelegeam superb. Chiar daca ne mai ciondaneam in unele privinte destul de mici, asta ne apropia si mai mult, cred. Totusi, catedoata am senzatia ca se indoieste de mine, de ceea ce simt. Si banuiesc si de ce. Insa sunt doar banuieli. Mda, cred ca, cineva, i-a bagat niste idei in cap, care nu prea am cum sa i le scot. Acel cineva, pe care il banuesc e Caroline. Cred, ca ea i-a bagat chestiile cu 'imperechierea. Gah ! ce ma fac eu acum ? Tentatia e prea mare, vinul se serveste pe tava de aur, dar tu ca fiind unu` care merge la dezintoxicare, poate doar sa-l miroase. Ciudata comparatie. Eu alcoolic, Amber vin. Sunt un ciudat !

Cert e ca -am trezit al dracu` de indispus. Nu aveam azi de gand sa o vad pe Amber mai mult de cinci minute, sau chiar zece. Nu stiu, daca dintr-o prostie, cum ar fi o cearta mica s-ar putea transforma intr-un scandal. Chiar nu stiu de unde am temperamentul acesta, mama e mult prea calma, iar tata, ei bine tata, niciodata nu l-am vazut sa se enerveze pe bune. M-am ridicat mult prea lenes din pat simtind o oarecare durere de cap. Am pasit pana in baie si apoi am intrat in cabina de dus. O da ! Dusul, apa calda, totul era minunat cand ajungeai sub un jet de apa mai mult sau mai putin fierbinte, te relaxa. Am iesit din cabina de dus si mi-am luat un prosop infasurandu-l in jurul taliei. Am mers in camera si m-am pus din nou pe pat. Starea aceea de nervozitate nu-mi dadea pace. Am decis ca trebuia sa cobor la micul dejun, datorita faptului ca azi era Duminica, nu aveam de ce sa lenevesc, chiar deloc. Mi-am luat un trening din dulap si l-am imbracat repede. Mi-am luat o pereche de adidasi si cheile plus telefonul. Am coborat in living si m-am asezat pe canapea. Mama inca nu s-a trezit, asa cred. M-am ridicat de pe suprafata moale si m-am dus pana in bucatarie. Acolo am gasit-o pe Maria, singura. Am intrebat-o unde era mama si mi-a zis ca a iesit mai devreme impreuna cu tata. Minunat ! M-au lasat singur. Am stat in bucatarie pana cand Maria mi-a dat sa mananc ceva. Cand am terminat ceea ce mi-a pus din farfurie, i-am multumit si am mers in gradina. Era o zi destul de mohorata, norii gri se adunasera deasupra casei mele facand-o sa para scoasa dintr-un film de groaza sau ceva in genu`, adica, cred ca doar mie mi se parea. M-am asezat pe leaganul recent pus si mi-am luat telefonul formand numarul lui Amber.

- Neata, iubi ! am spus entuziasmat, desigur.
- Neata ! a raspuns somnoroasa.
- Nu-mi zi ca te-am trezit ! am exclamat putin enervat.
- Desigur ca nu. Doar ca ma plictiseam.
- Oh ! o interjectie care nu era la locul ei.
- Si ... vi azi pe aici ? m-a intrebat incercand sa poarte o conversatie.
- Nu stiu. Varul tau ... aaa cum se numea ?
- Yale. m-a completat ea.
- Da, Yale, nu-mi prea place. Nu uita Caroline e verisoara mea, aproape sora mea, si daca el vrea sa o desparta de ceea ce e fericita, eu nu o sa-l las. am raspuns serios.
- Aha. Te cred. Si eu as vrea sa fac ceva, si cred ca o sa vorbesc cu el. Yale imi e var, dar Josh imi e frate, asa ca ... cred ca deja natura a decis cu cine sa tin mai mult. mi-a spus fara sa respire, cred.
- Ok, ok. Umh, poate o sa vin. Cred ca o sa-l scot pe Josh in oras, ar trebui sa faci acelasi lucru cu Caro, plus ia-o pe Lili, ea nu seamana deloc cu fratisu`. am adaugat razand.
- Asa o sa fac. a raspuns si ea razand.
- Te iubesc. Pa !
- Si eu.

Am inchis clapeta telefonului, astfel intrerupand apelul. Am oftat. Era tot mai greu. Vinul era interzis, deocamdata, desigur. M-am ridicat de pe leagan si m-am dus in garaj sa-mi scot masina. Aveam sa gand sa ma tin de promisiune, adica sa-l scot pe Josh afara din casa. M-am urcat in Mercedes si am dat cu spatele ca sa ies din garaj. Am iesit si din curte indreptandu-ma spre casa lui Amber. Am condus incet, fara graba, aveam o zi lunga si plictisitoare la dispozitie. Am ajuns in fata casei lor si am parcat masina. Am deschis portiera si m-am oprit pentru o secunda. Am auzit niste voci din gradina, voci pe naiba, erau sitrgate, si cred ca erau injuraturi. Ambele glasuri erau destul de groase, semn ca erau doi baieti. Imediat un gol in stomac si-a facut locul. Am tasnit din masina si am trantit portiera cu putere. Am fugit in casa fara sa mai bat si am traversat spatiul care ma despartea de gradina, mult prea rapid. Cand am deschis usa i-am vazut pe Josh si Yale cum se loveau. M-am enervat. Tipul ala avea tupeu.

- Incetati, dracului ! am strigat eu in timp ce m-am apropiat.

Nu au incetat. Pff. Ce zi si-au ales sa nu ma asculte. M-am dus si m-am bagat intre el incercat sa-i despartesc. Cred ca dintr-o greseala intentionata, Yale, mi-a scapat un pumn in fata. Atunci am explodat. Am sarit si eu la bataie. Un pumn in fata si un picior in coaste, a fost mai mult decat suficient sa-l pun la pamant. De data aceasta, rolurile s-au inversat, Joshua trebuia sa ma faca pe mine sa incetez. Yale, care statea pe jos imi arunca priviri ucigatoare, si eu faceam acelasi lucru. Josh ma tinea de ambele maini in asa fel incat sa nu scap si sa-l lovesc pe dobitocu` ala. I-am aruncat o ultima privire plina de ura si dupa aceea i-am pus lui Josh ca sunt bine. Ne-am luat si ne-am dus in casa, tipul ala a ramas intins pe peluza gradinii. Cand am ajuns in sufragerie m-am trantit pe canapea, Joshua facut si el la fel. Am inceput sa ma uit in gol incercand sa-mi dau seama ce dracu` am facut. Dintr-o data simt doua maini care se plimbau de la gat pana la abdomen, am tremurat usor. M-am intors sa vad cine era si am vazut-o pe blondina mea. Am zambit. Ea ma linistea, era sursa mea de calmare, si eu care credeam ca aveam sa ne certam azi. S-a speriat cand mi-a vazut buza sparta, eu chiar nu am observat-o. S-a uitat la mine iar apoi la Josh, si el deasemenea avea cateva vanatai pe fata, inca neaccentuate complet. S-a incruntat. Apoi, tipul acela ... Yale, a intrat in sufragerie, si el avea buza sparta. La vederea acestuia Amber si-a pus mainile in san. Eu am zambit ca si un copil nevinovat. Mi-a facut semn cu mana, cum ca ar cam trebui sa vorbim, si mi-a aratat dirctia : camera ei. Minunat ! M-am ridicat de pe canapea si am inceput sa pasesc, incet, ca sa trag de tinmp. Sunt sigur ca avea sa-mi puna multe intrebari. Am urcat scarile in liniste, cu ea pe urma mea. Cand am ajuns in dreptul camerei ei ea m-a depasit si a deschis usa, m-a poftit inauntru, iar eu am intrat si am inceput sa regret acest lucru.

- Ce s-a intamplat ? a vrut ea sa stie.
- Ne-am batut, atat. am zis sec.
- Doi pe unu ? Nu mi se pare corect. a spus asezandu-se pe pat, eu am urmat-o.
- Defapt, era bataia lui Josh si Yale, nu stiu ce i-a zis tipu` si s-au luat la pumni.
- Si tu de ce ai buza sparta ? m-a intrebat cercetandu-mi fata.
- Pai, eu am venit adineauri, m-am bagat intre ei, si dintr-o greseala care a fost mai mult decat intentionata, Yale mi-a tras un pumn. am spus adevarul gol golut.

Un scancet de uimire si-a facut loc printre buzele ei. M-a luat in brate. Si eu am facut la fel dar nu am inteles gestul ei.

- Si tu l-ai lovit ? m-a intrebat in timp ce-si sprijinea capul pe pieptul meu.
- Aaaa, cam da.
- Hmph, presupun ca ai dat si pentru tine si pentru Caroline.
- Desigur, ti-am zis ca nu-mi place de el. i-am zis si am inceput sa rad.
- In fine. Hai sa-ti ingrijesc rana aia, adica sa o curat, nu vrem ca matusa Angel sa se sperie.
- Ei nu sunt acasa. am spus sec.

M-a privit destul de uimita si eu am zambit.

- Desigur, asta a fost o invitatie. am spus razand.
- Adica ? a intrebat curioasa.
- O fac mai formal ?

A dat din umeri.

- Domnisoara Amber , vrei sa stai in seara aceasta la mine acasa ? am spus iar apoi m-am apucat de ras.
- Oh, domnule Jayson, se poate asa ceva ? a zis continuandu-mi jocul.
- Desigur. am spus in timp ce i-am prins corpul intr-o imbratisare.

A ras si eu la fel. Am stat asa, imbratisati, ceva timp, ne-am despartit doar cand a venit Lili in camera. S-a uitat jucaus la noi, iar Amber a rosit. Era mult prea draguta cand rosea, cred ca una din zielele astea o sa fac un atac de cord. Verisoara ei ne-a zis, sau mai bine zis, mi-a zis mie, ca avea sa o ia pe Amber la cumparaturi. Eu am zambit. Aveau nevoie sa iasa din casa. I-am facu cu ochiul lui Lili si apoi m-am intors spre Amber si mi-am lipit buzele de ale ei. Apoi am plecat. Am coborat la parter si am observat ca Josh nu era acolo, presupuneam ca era la Caroline. Am plecat acasa destul de plictisit. Cand am ajuns m-am pus sa citesc o carte, da, stiu e ciudat pentru un jucator de baschet, dar e chiar interesanta, Amber mi-a recomandat-o. Si o citez : ' Daca esti jucator de baschet asta nu inseamna ca nu poti citi ! ', cat am mai ras atunci. Totusi am ramas placut impresionat despre povestea tinerilor. Cred ca s-a intunecat afara cand eu am terminat de citit, am auzit o bataie in usa si m-am ridicat de pe pat sa deschid. Amber statea in fata usii, rosie ca un rac. I-am zambit. Am luat-o de mana si am tras-o dupa mine in camera. Am sarutat-o ca si cum ar fi un mic 'Bun Venit'. Toata seara am stat si am vorbit despre chestii mai interesante si mai putin interesante. Intr-un sfarsit ne-am pus si am adormit, destul de repede, eram al dracu` de obosit, dar nu stiam de ce.


A trecut o saptamana de la bataia cu Yale. Tipul ma evita si eu faceam la fel. Desigur, nu o lasa pe Caroline in pace, si asta ma enerva. Dar totusi 'mica bestie' stia cum sa-i taie firul, odata chiar l-a pleznit. Cat am ras la faza aia. Era o zi deaia naspa, adica de liceu. Pff. Cat ma enervau examenele finale, totusi mai aveam doar unul, la mate, nu stiu cat de greu avea sa fie, dar sunt sigur ca Amber nu ma v-a lasa sa ies din casa ca sa ma distrez. Eram la ora de istorie, era pe sfarsite. Cand clopotelul a sunat anuntandu-ne ca trebuia sa iesim de la ore m-am simtit usurat, era prea plictisitoare ora aceea. Am coborat in curte si am asteptat-o pe Amber langa un copac destul de mare, care era acolo. Eram cu spatele, privind crengile copacului care se miscau incet in bataia vantului.

- Jayson ! mi-am auzit numele strigat si m-am intors.

Nu am apucat sa mai zic ceva deoarece o fata s-a aruncat asupra mea si a inceput sa ma sarute.Eu uimit nu stiam de ce naiba facea asta. Ea nu era Amber ca s ama sarute cand avea chef ! Am indepartat-o rapid prinzandu-i bratele cu mainile mele. M-am uitat atent la ea, era din clasa lui Caroline, stiu sigur. Am ridicat o spranceana la zambetul ei.

- Jayson ... am auzit o voce mult prea dulce si prea cunoscuta.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













Hello:D
Fetelor felicitari pentru capitolul cu numarul 100(fara capitole extra bineinteles^^).A-si vrea sa va urez bafta in continuare si un rau...mai bine o mare de idei.
Asa...sa revenim la oile noastre:D
Carei faza cu Yale?Cei trebe si la ala:))
Si cine naiba ii fata aia?Sper sa nu fie mana lui Geo sau a altcuiva ca X(
Haideti lamuritine nu ne mai tineti in suspans
Bafta in continuare.Ja ne!

Scuzati intarzierea, am avut ceva probleme, dar de citit tot am citit.
Cu certuri sau nu, Amber si Jay tot sunt impreuna, e chiar foarte bine, dar va rog frumos lamuriti-ne cine este fata care a aparut la sfarsitul capitolului, sper sa nu fie Kate sau ceva asemanator, e deajuns un obstacol, inca unul ar fi destul de mult.
Yale mai sta la Amber, dupa bataia cu Jay si Josh nu ai mai pomenit de el si speram ca poate, poate s-a evaporat:ha:.
Amber = vin, interesant, am vazut atatea comparatii, dar asta e ciudata, tinand cont ca Jay e "alcoolicul" :ha:.

Gambate
:bye:
[Imagine: damon-and-elena-mating-dance.gif]
No will to wake for this morn
To see another black rose born
Deathbed is slowly covered with snow
[Imagine: tumblr_mbpavhdSII1qc7rtu.gif]

Felicitari pentru capitol, foarte rusit, desi m-am enervat pe verisorul ala tampit, serios il intrece si pe varamiu' si ala e o pacoste si jumatate,
Of..sper sa plece repede din viata lor
Si cinei tipa care l-a sarutat pe Jay?
Hm.....inca un obstacol, firar ele de obstacole
Sper doar ca cea care l-a strigat la urma pe Jayson sa nu fie Amber si sa fi vazut faza...sau sa o fi inteles gresit...
Spor la scriss fetelor si succes
Bye bye si kissu:*:D
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


iuhuuu....in sfarsit a venit Denny cu capitolul :X. Mi-a placut la nebunie de Jay , cred ca abia astepta sa-l bata pe Yale , si Josh ia oferit ocazia perfecta :)).
Hmm....interesanta comparatia dintre dragostea lor cu vinul . Cam asa este, dar Jay ar trebui sa-si faca curat si sa-l "dechida" mai repede....ca sa nu se oţeteasca :P: .
Sper ca nu o sa se supere Amby pentru sarutul ala pe care l-a primit Jay...in fond este vina lu aia , nu a lui .
Nu vreau sa se certe....

AStept capitolul urmator...bye & kissu :*

Mulţumim tuturor de aprecieri.
Ţin să să fac o mică precizare, dacă cineva îndrăzneşte măcar să ia o fărâmă din ideile poveştii , sau orice legat de aceasta o să îl fac bucăţi micuţe micuţe, o să îl torturez după care o să îl ucid. Exagerez, dar dacă văd vreo tentă cât de mică de plagiatură jur că o să devin un demon cu tot cu corniţe şi codiţă D: asta e pentru ceva ce mi- a sărit mie în ochi zilele astea :]] . Acum, lectură plăcută!

Capitoul 51

[center] M-am întâlnit ieri cu el. E foarte schimbat Amber . Nu ştiu ce să zic; am auzit de faza cu Caroline . Ea e soră-mea şi el un foarte bun prieten. Prefer să stau de-o parte.
Eu aşa văd lucrurile
[/center]

Mai erau câteva minute până să se sune când Danny mi-a trimis răspuns la bilet. Am oftat citindu-l şi i-am răspuns scurt.

[center] Aşa e. Şi totuşi, mă doare. Eu sunt între 3. O să rezolv asta azi. [/center]

A zâmbit într-un mod neutru şi mi-am întors privirea spre profesor notând tema. Era atât de urât că începusem iar liceul. Toată săptămâna liberă zburase atât de repede.. Lili şi părinţii ei au plecat, pentru că verişoara mea avea examene finale în acest an iar mătuşa şi unchiul aveau serviciu. Mă bucurasem de prezenţa lor acasă, a fost foarte plăcut. Deşi mi-am petrecut destul de mult timp ca şi perete între Yale şi Josh. Se certau tot timpul; şi verişorul meu încă nu plecase.
După ce s-a sunat am zburat din clasă ştiind că urma să mă întâlnesc cu Jay. Trebuia să vorbesc cu el, sigur dacă nu stăteam în preajma sa urma să iasă afară şi să uite că are examen. Iar eu azi aveam treabă. Reuşeam eu cumva să rezolv şi această treabă.
Era pe la jumatea lui martie, un soare atât de frumos apăruse pe cer şi dădea destulă căldură. Când am ieşit din clădire am văzut câteva priviri aţintindu-se asupra mea. Acelea erau ale unor băieţi, se uitau la mine aşa de câteva zile – sau erau săptămâni? Am zis că nu are prea multă importanţă şi am mers mai departe. Îmi lăsasem părul desprins azi, fără niciun accesoriu. Purtam uniforma deşi îmi lăsasem sacoul în clasă şi cravata îmi era foarte puţin deranjată. Am mers spre locul în care urma să mă întâlnesc şi... Am rămas aproape mută.
Inima a început să îmi bată foarte tare, accelerându-mi nebunia şi dorinţa de a lovi. Cu cât stăteam mai mult cu Jay cu atât de mult începeam să îl ador şi mai tare şi .... Mă simţeam ciudat atunci când era vreo fată în preajma lui. Eram geloasă, şi îmi fusese mutlă vreme greu să o recunosc. Acum o acceptam.
Dar imaginea unei fete sărind peste iubitul meu şi sărutându-l pe buze nu a fost deloc una plăcut. Mi-am simţit trupul tremurând şi pentru prima dată lacrimile nu au sosit. Probabil asta urma să se întâmple mai târziu. Picioarele mi s-au mişcat involuntar; chiar dacă aş fi vrut să mă opresc corpul meu se mişca fără voia mea.
- Jayson …
Aş fi vrut ca vocea mea să pară mai clară dar văzându-i expresia feţei m-am înmuiat. Era uimit ca şi mine, şi poate indiferent la ceea ce tocmai se întâmplase. Îmi acorda doar mie atenţie. Un zâmbet ciudat mi s-a aşternut pe faţă , o ştiam. Dar nu începusem să mă calmez în adevăratul sens al cuvântului. M-am apropiat de fata ce stătea lângă Jay, nu o cunoşteam. Am măsurat-o câteva clipe din priviri. Ok, era frumoasă. Înaltă ( cred că în jur de 1.75 ) , era „ dotată ” şi avea o faţă .. drăguţică. Am încercat să nu iau aparenţele în seamă. Trebuia să apăr ce am eu. A zâmbit batjocoritor văzându-mă.
- Să fim serioşi, ce vezi la asta? Jay, crede-mă , ţie îţi trebuie o tipă bine de tot.
Jayson tocmai se pregătea să îi facă ceva sau să dea replică dar l-am apucat de mână şi m-am uitat la el cu o expresie ce am dorit să fie impunătoare. Turbam de nervi şi încercam să îmi păstrez calmul academic, aşa cum învăţasem la internat. Am tras aer adânc în piept şi mi-am ridicat fruntea sus privind-o sfidător.
- Şi tu crezi că eşti acea tipă bine?
S-a uitat uimită la mine, probabil nu se aştepta să ripostez. Aveam faimă în liceu ca fiind „ nevinovată ” şi fata care niciodată nu ar lovi pe nimeni. Nu fusese descoperită bătaia dintre mine şi Kate. Şi pe o parte chiar mă bucuram. Totuşi asta nu însemna că eu trebuia acum să stau şi să privesc cum ceea ce iubesc îmi este luat. Fata avea un păr lung şi drept, tot blond ca şi al meu. Ochii îi erau ciocolatii, putea avea un băiat foarte uşor. Dar acum nu îşi găsise „ partenerul ” . Şi trebuia să o fac să înţeleagă acest lucru.
- Uite ce este , nu ştiu cum te cheamă şi nici nu mă interesează dar te bagi pe un front străin. Ai face bine să mergi să te fâţâi în altă tabără pentru că aceasta este deja locuită; iar Jay e cu mine. Fie că îţi place, fie că nu. A fost un gest mai mult decât disperat din partea ta , să îl săruţi vreau să spun. Asta pentru că ştii că el niciodată nu ar face aşa ceva din proprie intenţie. Simţi nevoia să îi atragi atenţia. Am râs sarcastic. O faci în mod negativ şi pici şi prost.
M-am uitat în jur şi ea a putut vedea colegii ce s-au poziţionat în jurul nostru pentru a se uita la ceartă. Părea să nu se lase atât de uşor şi s-a apropiat de mine. Am făcut şi eu doi paşi în faţă dându-i drumul lui Jay la mână . I-am făcut semn să nu se apropie şi acesta a oftat.
- Numele meu este Ginger. Şi nu sunt o curvă, cum tocmai ai insinuat. Jay nu e de nasul tău, păpuşă fără creier.
Am început să râd zgomotos.
- Cine este persoana fără „ creier” aici?
Am tăcut pentru alte câteva minute timp în care ne-am apropiat şi mai tare una de alta. Am auzit pe cineva bătând din palme şi restul persoanelor făceau zgomot. Nu atât de tare cât să apară un profesor totuşi . Nu vroiam să mă implic şi în asta.
- Tu dragă, tu. Nu eşti de nasul lui Jay. Pricepe asta odată.
M-a luat de păr foarte delicat, fiind obişnuită cu agresiunile violente ale lui Kate . Am văzut chiar un zâmbet dezamăgit pe buzele ei atunci când acea Ginger şi-a înfipt degetele în părul meu. I-am răspuns fetei cu o palmă peste faţă. Clipă în care mi-a dat drumul strânsorii.
- Nu te apropia de ce nu e al tău.
Am adăugat scurt şi sec. A început să ţipe.
- Ce al cui? Al tău? Hai să fim serioşi. Cu toţii văd că nu vă potriviţi. Eşti doar o mironosiţă cu două feţe.
S-a uitat în jur încercând să găsească aprobări. Câteva fete chiar au făcut-o şi atunci s-a întâmplat un lucru ciudat. Kate a început să râdă.
- EÅŸti chiar neÅŸtiutoare , Ginger.
A continuat râsul iar eu am înţeles insinuările sale. Şi ea mă jignise aşa de multe ori, aşa că se aştepta să iau măsuri. Şi chiar mă deranja să aibă dreptate, pentru că urma să o fac.
După ce am primit o palmă înapoi m-am aruncat asupra blondei şi am ţinut-o de mâini astfel încât să nu se ridice. Se pare că este bine atunci când ai şi lecţii de auto-apărare la un internat de fete.
A scrâşnit din dinţi şi s-a pus peste mine încercând să mă lovească. Nu a durat mult până m-am ridicat, i-am mai dat o palmă şi am adăugat.
- Ştii ce? Nu îmi pasă nici de tine nici de ideile tale stupide. Îl iubesc pe Jay, fie că îţi pasă ţie şi întregului pământ, fie că nu . Sper să îţi intre în cap asta, data viitoare când te apropii de el nu o să mai fiu aşa de drăguţă.
Am văzut că îi dăduse sângele uşor din buză şi mă întrebam când o lovisem. Se pregătea să mai zică ceva când a sosit un profesor. L-am recunoscut pe domnul Hofman ce preda informatica la clasa mea. M-am înroşit lăsând capul în jos, însă acesta era foarte amuzat.
- Voi două, în biroul directorului. Acum.
A rostit acesta pe un ton amuzat. Eu m-am înroşit şi mai tare la faţă iar acea Ginger mă ataca cu privirea. Kate mi-a zâmbit ciudat.
- Doar atât? A adăugat atunci când urmam profesorul. Cred că am chicotit şi mi-am văzut de drum. Nu înainte să mă uit la Jay şi să îi transmit prin ochi „ cu tine rezolv mai târziu” . Speram că înţelesese mesajul.
Odată ce am intrat în birou am putut vedea pe domnul director privindu-mă serios.
I-a făcut semn domnului Hofman să plece iar eu şi Ginger ne-am aşezat la îndemnul aceluia.
- Ce s-a întâmplat fetelor? Domnişoară Has, nu e prima dată când veniţi la mine pe această lună. Credeam că aţi încetat cu luptele. Mai întâi cu domnişoara Lussie, apoi cu Kreks, şi acum cu..?
Kreks ? Katherine Kreks? Acum înţelegeam de ce Kate se uita atât de „ frumos” la mine astăzi. Pentru că avea un motiv destul de bine întemeiat. Poate că eu şi cu aceasta aveam conflicte dar înţelegeam că avea mai mari probleme cu rivala mea.
S-a uitat la mine întrebător şi am putut zări ridurile de pe chipul acestuia .Era bătrân. Am oftat înroşindu-mă şi mai tare, lăsându-mi capul în jos.
- Amber Settle.
Am zis scurt şi parcă tonul îmi era spart. Muream de ruşine.
- Ah. A scos acesta . Deci, Has, vreau ca lucruri de genul acesta să nu se mai întâmple. Cine a început bătaia?
Blonda a sărit.
- Ea!
M-am uitat îmbufnată la aceasta şi după la domnul director. Am dat din cap în semn negativ.
- De fapt nu am făcut decât să mă apăr, aceasta m-a lovit prima totuşi.
- Ea m-a agresat moral. A adăugat rivala mea.
- De fapt, aceasta a făcut prima acest lucru. Răspundeam când ochii bătrâni mă priveau.
- Aşa nu ajungem nicăieri. A spus acesta. O să trimit o scrisoare părinţilor tăi , Settle . Iar tu, Has, ai face bine să îl trimiţi pe tatăl tău la liceu. Ai două zile de exmatriculare. Te-am avertizat că la următoarea abatere de genul acesta o păţeşti. Poţi pleca.
A înjurat ceva încet cât să nu fie auzită şi eu m-am ridicat.
- Domnişoară Settle.
Am înghiţit în sec.
- Da?
- Ei bine, fratele tău trebuie să fie Joshua, nu ? Am dat din cap.
- Spune-i că eu chiar aştept să câştige şi anul acesta în turneul final, este ultimul său an.
După aceasta am ieşit. Părinţii mei urmau să înnebunească. Vreau să spun.. Reclamaţie? Pentru că m-am bătut la liceu. Ce frumos, prevăd o pedeapsă mare cât „ capul meu ” . Am fost informată că pot pleca acasă pentru următoarele ore; mai erau doar două. Mi-am luat lucrurile şi am dispărut.
Trebuia să discut cu Jay. Asta după ore, pentru că trebuia să îi spun.. câteva lucruri. Mă deranja atât de tare faptul că fusese sărutat. M-am gândit brusc la faptul că mai era puţin şi venea ziua acestuia . Aveam de rezolvat ceva înainte ca el să iasă de la ore. L-am sunat pe Yale.
- Da?
A răspuns acesta. L-am chemat să mă ia de la liceu şi acesta a sosit. Maşina lui, model pe care nu îl cunoşteam, era neagră. Se potrivea cu ochii acestuia. Am intrat şi l-am pus să oprească oriunde. Vroiam să discut ceva cu el.
- Uite ce e. Ştii că ea este prietena mea. Şi el este fratele meu.
- Iar eu vărul tău. A adăugat indiferent.
- Foarte bine. Aşa este. De aceea aş vrea să nu mai continui cu asta. Îţi spun sincer, ştii că eu întotdeauna am fost dreaptă – ea ţine foarte mult la Joshua. Şi pe tine sincer nu prea te place. Am oftat. Ştii prea bine că îmi pare rău , pentru că probabil te-ai îndreptat. Recunoaşte că şi tu ai greşit... Unele lucruri ca acestea nu se iartă. Şi dacă se întâmplă asta , nu există prea multă înpăcare. Aşa e Caroline..
Pentru prima dată eram foarte hotărâtă să rezolv asta. Vroia să protesteze.
- Îţi dau o ultimă şansă de a o cuceri pe drept . Să mergi la ea , să îi mărturiseşti sau ce vrei tu. Dacă nu merge, pleci din Boston şi îţi găseşti altă fată.
A zâmbit.
- Te-a pus cineva ?
I-am răspuns sincer.
- Nu . Dar nu mai vreau să văd pe nimeni suferind . Te rog.
A dat din cap .
- Asta pentru că ai cerut-o tu, şi pentru că. . . A făcut o pauză. Tu întotdeauna ai ştiut ce a fost mai bine pentru mine. Cred că trebuia doar să mă oprească cineva. M-am săturat, oarecum, să fiu personajul negativ. O ultimă încercare, atât şi renunţ dacă e cazul.
- Bine Yale... Ştiam că o să fi rezonabil. L-am îmbrăţişat.
- Nu sunt rezonabil, accept realitatea.
Privirea îi era tristă. Ştiam cum fusese toată viaţa lui , dar nu aveam de gând să anunţ pe nimeni de asta. Fusese făcut pentru genul de bărbat bogat care o să aibă o mie de amante şi o singură soţie. Pe care o va ţine mai mult din interes. Ştiam asta, mă durea pentru că era vărul meu. Iar el? El nu mai putea face nimic oricum.

L-am rugat să mă lase acasă la Jay. Când am intrat în casă era doar Maria, el încă nu sosise.

hehe...in sfarsit capitolul :X .Deci , ca de obicei nu am vazut nici o greseala .Mi s-a parut la un moment dat ca ai formulat gresit un enunt , dar l-am inteles dupa ce l-am citit si a doua oara .
Se pare ca Amby devine din ce in ce mai posesiva si mai salbatica, si chiar imi place. Ma bucur ca l-a convins pe Yale sa se dea batut daca il respinge Caro din nou . Sper doar sa nu se complice prea mult lucrurile de acum :P

AStept nextul ...bye & kissu :*

hi!:)

poi ca de fiecare data niste capitole extraordinare, iar actiunea devine din ce in ce mai interesanta^^
mi-a placut de Amber ca nu a tras concluzii pripite atunci cand l-a vazut pe Jay ca se saruta cu alta, cu Ginger aia (app imi place numele :D) si ea a naibi top sa i-l fure [-( dar nu-i reuseste ei&gt;:); sunt curioasa totusi ce ii va spune Amby lui Jay :-S..sper sa nu fie de rau..
altceva...sper ca in sfarsit Yale a inteles sa o lase pe Caro in pace si nu va face ceva prea stupid :|..oricum nu are nici o sansa in fata lui Josh:X

ast nextul!
kiss&hug ^^
My fic:
Predestined paths : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13338
[naruto]Teenagers : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13050 (finish 4)

[Imagine: anime-kiss.jpg]
I wish to meet you again next time
Love is more selfish the deeper it gets
until you want to tie each breath down
unreasonable, yet...

We climb a spiral of light
the red memory is a poisonous tattoo
a tattoo that shows the future's chaos
if we're together, until we shatter

Si eu din nou la ficul vostru gomen ca nu am mai comentat :(
deci dragut capitol bravo Amber trebuia sao bati la fel cum ai facut si cu Kate
si Jay daca nu vroia sa fie sarutat o impingea si o injura :d
si Yale iti faci sperante degeaba tot Josh o sa castige
astept nextu si spor la scris :*

Helllaaaaau~ Am venit cu capitolul 52. Multumeeesc mult pentru comentarii si pentru ca cititi povestea noastra. ^^ Va las cu acest cap :> Sa-l cititi si sa nu ma injurati =))).

Enjoy ~


Capitolul 52

Nici nu am putut sa reactionez bine la cele intamplate ca deja cele doua fete au inceput sa se bata. Al dracu de idioata, Ginger, sau asa ceva. Din cauza ei au dus-o pe Amber la directiune. Doamne ! Matusa Elisse o v-a pedepsi pe vesnicie iar mie, cred ca-mi v-a interzice sa o vad. Brrr ! Nici nu vreau sa ma gandesc cum e sa stau departe de ea, al dracului de fete ( desigur mici exceptii ). Dupa bataia din pauza aveam Educatie Fizica, asa ca m-am dus la ora ca sa scap de stres. Inclusiv am mai stat timp de douazeci si cinci de minute in plus ca sa exersez o aruncare la cos. Dupa ce mi-am dat echipamentul jos de pe mine si mi-am luat hainele mele, am iesit din sala de sport si m-am indreptat spre masina mea. In timp ce conduceam, brusc, mi-am adus aminte de ceva. Eram in luna Martie. Bun, dracie ! Eram in zece Martie ! Peste sapte zile urma sa implinesc nouasprezece ani, imbatraneam ! Am inceput sa ma foiesc agitat pe scaunul soferului. Urasm asta. Si anu` trecut cand am impliniste optsprezece ani am facut urat. Pff .. macar, de data aceasta era Amber cu mine. Si asa, si ea o sa implineasca in vara saptesprezece ani, asa ca .. era ok. Fara sa-mi dau seama am ajuns acasa, minunat ! Iar eram doar cu Maria acasa, si ea pleca pe la vreo sapte seara. Am parcat masina in garaj, deoarece nu mai aveam sa gand sa ies azi, si m-am coborat. Am inaintat spre casa parca miscandu-ma in reluare. Am intrat pe usa si am anuntat-o pe Maria ca sunt acasa. Am inaintat spre sufragerie si m-am speriat sa o vad pe Amber acolo. M-am uitat mai atent la fata ei cand si-a intors privirea spre mine. Era suparata. Of ! Trebuia sa-mi dau seama ca o sa se simta foarte, dar foarte ... naspa ? Adica, nu cred ca mie mi-ar fi placut o chestie ca si asta. Idiot sunt !

- Jay ... vreau sa vorbim. mi-a spus ea pe un ton scazut.
- Aaaa, Amber, pot sa-ti explic ... am spus eu incercand dar degeaba m-a intrerupt.
- Inteleg faptul ca fata aceea te-a luat prin surprindere, am vazut cand a sarit pe tine fara nicio avertizare, dar totusi, chiar m-a durut, nu poti sa lasi orice fata sa te sarute, imagineaza-ti ca toate ar sta la coada. Si vreau sa ingelegi si faptul ca noi doi suntem o pereche, eu ma straduiesc ca relatia aceasta sa mearga dar numai unul sa vrea sa nu se poate, as vrea ca si tu sa faci acelasi lucru. mi-a zis cu ochii inlacrimati.

M-a lasat fara grai, vorbele ei, erau prea adevarate. Cred ca de aceea era diferita, daca ar fi fost oricare alta fata mi-ar fi facut un scandal de zile mari, dar ea, ea era diferita, ea stia sa aiba incredere in mine. Totusi uimirea mea nu a durat mult, am auzit-o cum plangea. Si ah ! Cum durea. Fiecare lacrima varsata era ca si un cutit care mi se baga in inima. Suspinele ei erau o tortura pentru urechile mele. Nu am mai putut rezista. M-am dus langa ea si am luat-o in brate, o strangeam la piept si ii ceream scuze. Ea tot plangea. I-a luat fata intre maini si am 'obligat-o' sa se uite in ochii mei.

- Te rog nu mai plange. i-am spus in timp ce ma uitam la ea.
- Dar ... dar ... a spus aceasta printre sughituri.
- Dar nimic. Nu o sa se mai intample. Amber, tu, esti singura pe care o iubesc si o voi iubi. i-am spus inca uitandu-ma in ochii ei.

Nu am asteptat sa-mi spuna ceva in gen : Si eu. Sau alte chestii. Mi-am apropiat buzele de ale ei si ale-am sarutat ... violent ? Chiar am muscat-o de buza inferioara, a gemut. Am intins-o pe canapea dar tot nu ne-am desprins din sarut. Mainile ei erau undeva prin parul meu, din cand in cand strangandu-l cu putere. Mainile mele, in schimb, erau pe fesele ei. Mi le plimbam liber peste corpul ei. Intr-un final am ajuns la nasturii camasii de la uniforma. I-am deschis unul cate unul pana cand am aruncat bucata de material, undeva, pe jos, cred. Am inceput sa-i trasez linii cu limba pe abdomenul ei in timp ce o mana mi s-a strecurat sub fusta ei. Am inceput sa-i mangai aceea zona prin materialul ce o acoperea. Gemetele ei ma innebuneau. Mi-am scos mana de sub fusta si mi le-am dus pe ambele la locul unde i se desfacea sutienul, roz, pe care il avea. I-am acaparat buzele in alt sarut destul de violent. Totusi pe cand sa-i deschid sutienul am auzit un zgomot din hol. M-am ridicat repede de pe Amber si l-am vazut pe tata stand in picioare uitandu-se la noi, nu prea prietenos. Ne-am uitat unul la altul si apoi Amber a rosit puternic. Intr-un sfarsit tata a vorbit:

- Aranjati-va, Angel trebuie sa vina, si de va vede asa .... - a zis iar apoi a continuat - o sa vorbim noi despre asta mai tarziu.

Am fugit dupa camasa lui Amber, dar era aproape de semineu ( ma intreb cand a zburat acolo ) si i-am inmanat-o. S-a imbracat repede si am ajutat-o sa-ti incheie nasturii. Mama a intrat iar eu am observat ca parul ei blond si buclat era dezordonat. Am sarit inapoi pe ea ca si cum ar fi in joaca si i-am aranjat parul. Am inceput sa rad, ca si cum ar fi fost o gluma si ea a facut la fel. Mama ne-a salutat si a fugit in bucatarie, in timp ce tata a venit spre noi. M-am apropiat mai mult de Amber si am luat-o de mana.

- Jayson, Amber, voi v-ati gandit pentru un moment la ceea ce avea sa urmeze ? ne-a intrebat tata in timp ce se aseza pe fotoliul din fata noastra.

Am dat din umeri, si Amber la fel.

- Pentru numele lui Dumnezeu, Jayson, are saisprezece ani ! E prea mica.
- O, tata, nu ma lua cu d'astea ! am zis eu dandu-mi ochii peste cap.
- Cum sa nu te iau ? Trebuie sa fii responsabil, nu poti sa ... faci ceea ce faci .. acum, in momentele acestea ale vietii. a zis mai strigand.
- De ce ? Da-mi un motiv destul de bun ca sa nu o fac.
- Nu am sa-ti dau niciunul, trebuie sa-ti dai seama. Si tu sa fi mai responsabil. Pateste ceva Amber, o incurci ! mi-a spus pe un ton pe care nu l-am mai auzit niciodata.
- Bine, bine. am adaugat si m-am ridicat si am plecat de acolo.

Amber a venit dupa mine chicotind. Pff. Data viitoare cand mai am iesiri d'astea mai bine as duce-o in camer ala mine, macar acolo pot sa inchid cu cheia. Am mers la masina mea, ca sa o duc pe Amber acasa. Tot drumul am fost tacuti, nu aveam nimic din ceea ce sa ne spunem. Cand am ajuns la ea acasa, am sarutat-o iar apoi ea a iesit din masina. Am plecat de acolo inapoi acasa, unde, poate, ma v-a astepta o alta predica din partea tatalui meu. Am accelerat pana acasa deoarece strada era goala. M-am oprit fix in fata casei si am lasat masina acolo. Am intrat si l-am vazut pe tata si pe mama in sufragerie. Atunci mi-am dat seama ca tocmai am scapat de predica, deoarece sunt sigur ca mama nu stia. Am mers la mine in camera si m-am inchis acolo. M-am trantit pe pat si la scurt timp am adormit, al naibii de obosit.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End















Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iluzii! Funky_Punky 1 2.524 22-12-2009, 11:45 PM
Ultimul răspuns: Funky_Punky
  Iluzii de lumina [done] lala11 1 2.641 13-09-2008, 04:48 PM
Ultimul răspuns: denisa
  Iluzii adolescentine [+16] Mystique92 10 7.311 14-07-2008, 06:05 PM
Ultimul răspuns: Miharu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)