Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iluzii [+16 / +18]

Am aparut si eu...
Imi place rau de tot capitolul, pacat ca nu au continuat, mereu ne tineti in suspans, asa ca data viitoare ma astept la mai multe :perv:. Altceva nu am de comentat, si nici nu e cazul, in ramane doar sa astept nextu'.
:bye:

Aaa, sa nu uit, Sarbatori fericite! :zuppy25:
[Imagine: damon-and-elena-mating-dance.gif]
No will to wake for this morn
To see another black rose born
Deathbed is slowly covered with snow
[Imagine: tumblr_mbpavhdSII1qc7rtu.gif]

hehe....capitol nou , si inca ce capitol :X . Mi-a placut la nebunie . Am cautat greselile, si am gasit doar una...ceea ce e bine :
"camer ala" - cameră la
Sarmanii...parca sunt urmariti de ghinion , dar totusi, Jay ar fi trebuit sa se gandeasca sa o duca la el in camera .Sper sa nu fie amandoi pedepsiti .

AStept capitolul urmator :*

P.S :primul post de pe contu asta e la ficul vostru :X...pentru ca il ador

Si eu din nou ... ah atat de hot capitolul ista
mi-as fii dorit sa fie mai mult :(( dar trebuia sa vina repede Takumi x(
totusi si Amber macar puteau sa o faca in dormitor :)) nu pe canapea mai ales ca isi pierde virginitatea :))
descrierea si bla bla bla....nu am ce comenta deoarece este perfecta la fel ca toate elementele
capitolul mi s-a parut cam scurt ...ca mai am putin si devin dependenta de ficul vostru daca deja nu's

Pfff cum sa faci asa ceva...?
Odata vrea si zapacitul asta sa faca ceva si tu nu ii lasi.... Plang...
Dupa ce ca biata Amber o sa fie pedepsita pentru ce a facut la liceu merita si ea o mica "atentie"(ehhh nvm ma multumesc si cu asta, odata si odata tot trebuie sa o faca...)
So acum revenind am observat cateva greseli dar nu le mai caut, is minuscule asa ca nu are rost sa va bateti capul cu ele. Oricum continuarea e mega frumoasa. Amber chiar poate deveni o adevarata fiara cand e vorba de Jay(nu ca nu mi-ar placea), totusi Jay ar trebui sa fie mai atent si sa nu se lase sarutat de toate "domnisoarele" din liceu... Nvm trec ei si peste asta, doar se iubesc...
So eu vreau continuarea cat mai repede, vreau sa vad ce se va intampla cu Caro, Josh si Yale. Oricum eu una cred ca deja stim cu totii ca acesta nu are sanse, dar ehh sa-l lasam sa mai incerce odata daca scumpa noastra Amber asa vrea:]] Totusi mi-ar placea ca acestia sa se impace, sunt totusi veri si au fost prieteni, presupun ca si Yale poate fi foarte simpatic, cel putin cu Amber se comporta frumos si ar fi ceva daca s-ar comporta asa si cu restu...
So Schumacher hurry up!!!
:bye:
To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.

Mulţumim tuturor >:d< .
Lectură plăcută!!

Capitolul 53

Când clopoţelul a sunat anunţând sfârşitul orelor de curs, mi-am luat ghiozdanul şi am fugit din clasă. Nu am dat prea multe explicaţii şi am mers în clasa lui Caroline sperând să o prind. Era vineri. Peste două săptămâni Jay avea examenul final, iar peste vreo patru săptămâni va fi finala de baschet; deci azi el şi Josh aveau antrenamente la baschet. Caro nu avea să plece cu fratele meu.
Am intrat pe uşă zgomotos şi am zâmbit. De abia ieşise profesorul. Aceasta a chicotit văzându-mă; nu puteam să îmi ascund fericirea.
- Bună. I-am zis pe un ton foarte blând. Am zărit-o şi pe blonda cu care mă bătusem acum o săptmănână, dar nu prea am luat-o în seamă.
- Deci?
- Hai!
Am plecat cu bruneta fără a ne uita în urmă . Aceasta continua să râdă.
- Deci, azi trebuie să punem la punct ultimele detalii pentru petrecerea de mâine. Am adăugat scurt când am ajuns în stradă. Ne hotărâsem să îi trântim o petrecere surpriză lui Jay acasă la Caroline. Din mai multe motive ciudate nu putea să se întâmple asta acasă la mine. Şi oricum, tanti Bibi era plecată cu domnul Jack weekend-ul acesta. Era destul de convenabil. Dădusem toate invitaţiile şi era strict secret. Chiar şi prietena mea Caro s-a mirat când i-am propus să îi facem o petrecere surpriză. Oricum nici Jay nu se aştepta la aşa ceva având în vedere că nu îl scăpam niciodată cu învăţatul şi practica la baschet; avea nevoie de puţină relaxare. Chiar şi eu vedeam asta.
Am ajuns în scurt timp la Caroline acasă. Părinţii ei plecaseră iar Danny încă nu ajunsese. Ne-am apucat să aranjăm apartamentul, am mai făcut odată curăţenie. De fapt, totul era ok dar am zis că trebuie să fie perfect. Bineînţeles că bruneta nu a protestat având în vedere că i-am zis că fac eu totul. S-a aşezat pe canapea şi m-a privit amuzată . Nu mă deranja, oricum atunci când era indispusă mai rău distrugea decât să „ repare” .
Danny a venit târziu, era pe înserate când a apărut. Am bănuit ce făcuse şi s-a înroşit imediat când l-am luat la întrebări; în glumă.
- Ok. Eu am plecat. Mâine la 8, bine?
Au dat din cap.
- Vrei să te duc eu acasă? Se cam lasă întunericul.
Am răspuns negativ printr-o mişcare a degetului arătător de la mâna dreaptă şi mi-am luat ghiozdanul.
Am ieşit în grabă din clădire şi am observat că nu mai era lumină naturală afară. Am oftat, mărind pasul. Acum urma să mă certe iar mama; având în vedere că primisem o foarte mare morală data trecută, după conflictul cu Ginger Măcar tata a râs şi a spus că sunt periculoasă. Asta nu l-a oprit să fie de acord cu pedeapsa.
Am ajuns repede acasă şi chiar am avut impresia că am fost urmărită cu privirea. L-am zărit pe Jay în maşină, cred că stătea de ceva vreme acolo. Am bătut în geam şi acesta a deschis portiera.
- Bau.
- Unde-ai fost?
Hmm, ce a fost asta? Ce drăguţ. Era atât de obosit, părul lui răzleţ stătea aşezat în toate părţile. Ochii verzi erau la fel de inteşi ca întotdeauna . A căscat luându-mă de mână şi sărutându-mă.
- La Caro. Am chicotit. Hm, mi-ai simţit lipsa?
În loc să îmi răspundă prin cuvinte, şi-a lipit buzele de-ale mele într-un sărut lung. M-am desprins şi am scos limba la el.
- Mergi şi dormi domnule Jayson, ne vedem mâine. Apropo, ai antrenament la baschet dimineaţă.
A oftat iar eu am fugit în casă. Trebuia să rămână o surpriză ziua de mâine, altfel nu avea sens. Iar eu mă dădeam de gol dacă mai stăteam mult în preajma lui.

Sâmbătă dimineaţa m-am trezit foarte devreme. Parcă eu îmi sărbătoream ziua de naştere. I-am trimis un mesaj scurt urându-i „ la mulţi ani” şi am mers să îi cumpăr un cadou. Uitasem , de fapt nu ştiam ce aş putea să îi iau. Se făcuse destul de târziu atunci când reuşisem să mă decid ce să îi iau. Am fugit acasă, am făcut un duş şi m-am îmbrăcat. Am optat pentru o fustă de lungime medie, nu venea nici până la genunchi dar nu mi se vedeau nici ... Intimităţile. Era neagră şi am luat şi o bluză albă, puţin decoltată. Am încălţat o pereche de pantofi cu tocul măricel şi m-am fardat. Părul l-am lăsat liber după ce l-am dichisit cu câteva produse. Arătam ok. Mi-am luat cadoul şi am bătut la uşa lui Josh.
- Gata?
L-am auzit scăpând ceva prin cameră şi a ieşit.
- Aha. A căscat uşor şi am plecat la maşină. Vedeam că e oarecum obosit dar nu aveam de gând să îl las să doarmă. Ştiam că stătuse prea mult cu Caro , şi se împărţea şi cu studiul şi cu baschetul, plus admiterea aceea la facultate. Şi visul lui. Eram mândră de faptul că era fratele meu.
A parcat maşina în spatele clădirii, pentru a nu o vedea Jay când venea probabil şi am urcat. Toţi erau deja acolo. L-am văzut pe David cu o fată şi am mers spre el pentru a-l interoga.
- Viaţa nu e întotdeauna ce pare. Eu şi Mimi suntem doar prieteni.
A zâmbit larg şi mi-am dat seama că o spunea fără nici un resentiment. Dave nu era genul de persoană care să iubească o singură dată. Eu eram, oare? Atunci când a intrat Jay în apartament, doar asta am putut crede.
- Surpriză! La mulţi ani!
Au strigat cu toţii în cor. Luminile erau stinse dar când a intrat acesta am avut grijă să le aprindem şi să îl întâmpinăm cum trebuie. Părea că analizează decorul şi l-am văzut rânjind. Mi-am croit drum pe lângă toţi ceilalţi şi am ajuns lângă el. M-a luat în braţe analizându-mă şi eu am scos uşor limba.
- La mulţi ani , iubi.
M-a sărutat iar eu chiar acest lucru îl aşteptam. Mâinile sale erau în jurul trupului meu, fără să îl slăbească şi eu îl trăgeam şi mai aproape de mine. Asta pentru că... Nu pot exprima în cuvinte ceea ce am simţit, era mai presus de mine. Dorinţa mea de a fi cu el, acum şi întotdeauna.
- Nu-mi vine să cred că aţi făcut asta. Deci în seara asta nu mă mai culc odată cu găinile?
Făcea aluzie la faptul că îi spusesem clar : trebuie să te odihneşti. M-am înroşit şi acesta mi-a prins mâna într-a sa. Vag mi-am dat seama că împlinise 19 ani. Era mai mare ca mine, era adult iar eu doar o fată micuţă care habar nu are ce vrea de la viaţă. Oare? Nu ştiam un răspuns concret la acest lucru. Nu puteam ştii decât că îmi doream să fiu în preajma lui Jay. Cu sau fără o diferenţă mare de vârstă între noi.

Petrecerea se terminase destul de târziu aşa că am rămas să dormim la Caro o parte din noi; fuseseră o grămadă de invitaţi .
Atunci când m-am trezit toţi ceilalţi dormeau. Eu şi Jay adormisem pe canapea, unul lângă altul. De fapt, am fost surprinsă. Nu eram chiar lângă ci peste el. Mă ţinea în braţe însă era inconştient; vreau să spun că dormea. Băuse puţin în noaptea trecută. M-am ridicat cu greu pentru că aş fi vrut să mai stau pe el. Oricât de pervers ar suna...
Am făcut curăţenie în casă, cam până la ora 11, atunci au dat semne de trezire. Danny a ieşit din dormitor ţinându-se de cap. A fost uimită să vadă ordinea din apartament.
- Ce .. naiba?
Am dat din umeri şi am mers în bucătărie să pregătesc ceva pentru micul dejun. Curând s-au trezit şi ceilalţi. Am observat că David adormise de fapt pe un scaun în bucătărie, chiar mi-a venit să râd. L-am trezit uşor şi acesta şi-a cerut scuze. Însă nu avea pentru ce. Rămăsese peste noapte şi Andreea, desigur că nimeni nu a făcut niciun comentariu răutăcios. Urma să o facem când eram singuri cu Danny, era atât de uşor de tachinat. Caro a fost cel mai greu de trezit, aproape că i-a dat cu ceva în cap lui Josh pentru că o trezise.
- Ce miroase aÅŸa?
Jay se afla în spatele meu . Tocmai aşezasem pe masă micul dejun. Bine, nu eram eu cea mai bună bucătărească dar era relaxant să găteşti.
Am dat din umeri şi acesta m-a întors cu faţa la acesta sărutându-mă. Mi-am amintit brusc de cadoul pe care i-l dădusem şi cred că pentru acesta îmi mulţumea. M-am înroşit toată la faţă pentru că privirile erau aţintite asupra noastră.
- Avem pâine?
A întrebat Josh pentru a sparge tăcerea sau pur şi simplu chiar îi era foame. Am scos-o dintr-un dulap şi am aşezat-o pe masă. După acesta ne-am aşezat toţi să mâncăm.
- Åži e oficial?
Întrebarea era pusă pentru Deea şi Danny. Au dat din cap zâmbindu-şi.
- Suntem o familie chiar mare . A adăugat David. Ne-am uitat cu toţii la el, oare fuseser ironie? Am observat că nu . Probabil îşi găsise un fel de „ rol ” în toată această poveste. Înţelesesem de aseară că adevărata iubire a lui Dave era muzica, chitara, vioara şi pianul lui. Restul dragostei era trecătoare. Probabil avea să se schimbe pe viitor, şi dacă nu ... Probabil va fi cel mai iubit cântăreţ.
- Pf. Examene finale stupide!
Am auzit-o exclamând pe iubita lui Danny şi a fost acompaniată de ceilalţi doi care urmau să aibă de-a face cu aceaşi problemă.
- Pentru ce optaţi băieţi?
Jay a dat din umeri.
- Baschet. A adăugat fratele meu scurt şi hotărât. I-a aruncat o privire cu subânţeles lui Caroline, însă noi ceilalţi nu am înţeles.
- Dar tu?
- Medicină.
- Mda. Vei fi o doctoriţă pe cinste. Nu ştiu dacă o tachina sau nu , dar comentariul venit din partea iubitului său a făcut-o să chicotească.

Jay s-a oferit să mă ducă acasă. Era deja prânzul şi nu a trebuit să îmi dau acordul. Îmi prinsesem părul într-o coadă strânsă la spate.
- Te-ai gândit ce facultate să urmezi?
Cred că era prima dată când îi puneam această întrebare. A oprit maşina, ne aflam în faţa unui parc. A dat din umeri.
- Oarecum . Încă nu ştiu.
M-am gândit câteva secunde.
- Unchiul Takumi vrea să lucrezi pentru el?
- Aşa presupun. Eu încă nu ştiu. Mi-a zâmbit larg trăgându-mă lângă el.
- Tu o să fi cu mine oricum, nu?
Pentru ca vorbele lui să fie şi mai dulci, să mă atragă şi mai mult în capcana sa , m-a sărutat. Limba sa se juca fără ruşine prin gura mea, şi eu răspundeam în acelaşi mod. Mâinile mele îi cuprinseseră faţa şi acesta mă ţinea strâns lângă el. O mână i-a „ alunecat” peste unul din sânii mei. Inima a început să îmi bată nebuneşte, dar nu m-am desprins. Faţa cred că mi se înroşise foarte tare. Continuam să îl ţin aproape de mine.
- Normal că o să fiu.
Am răspuns când ne-am despărţit din sărut.
Şi-a pus mâna în capul meu deranjându-mi părul.
- Oricum nu te-aş lăsa eu să pleci, piticanie.
Este ciudat dar chiar doream să aud vorbele alea. A accelerat.

uhh:X niste capitole extraordinare :>
intr-un fel sau altul mai bine ca i-a prins Takumi pe cei doi cand se lasau, din nou, "dusi" de valuri; prima experienta pentru ea pe-o canapea...nu prea cred :)); saraca Amby e cea mai cuminte dintre toti si totusi cea mai pedepsita =)), dar le indura pe toate pentru Jay al ei:X
si foarte dragut din partea ei sa-i pregateasca o petrecere surpriza de ziua lui^^
ma bucur ca oficial Andreea si Danny sunt impreuna:X, dar totusi imi pare rau ca nu e un "happy end" sa spun asa si pentru David cu Mimi...

eh...astept nextul!
chuuu:*
My fic:
Predestined paths : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13338
[naruto]Teenagers : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13050 (finish 4)

[Imagine: anime-kiss.jpg]
I wish to meet you again next time
Love is more selfish the deeper it gets
until you want to tie each breath down
unreasonable, yet...

We climb a spiral of light
the red memory is a poisonous tattoo
a tattoo that shows the future's chaos
if we're together, until we shatter

uhhhh....ce fericire pe mine :X .Ai pus capitolul....si este un capitol minunat.Greseli de tastare nu am gasit..dar cred ca nici nu le-as fi vazut daca erau...la cat de euforica sunt:)): .Ma bucur ca toti sunt fericiti, si chiar imi place relatia lui Danny cu Deea. Se pare ca nu mai e obsy dupa Amby , si e foarte bine.

Astept urmatorul capitol...bye & kissu :*

Deeecii,am eu o boala incurabila: curiozitatea. Ce cadou i-a dat Amber lui Jay?
Denny, te rog sa dezvalui misterul.
Mi-a placut ideea petrecerii surpriza pentru Jay, dupa atata studiat merita o pauza, si ce pauza, doar a avut parte de o petrecere alaturi de toti prietenii lui, de fapt cred ca asta a contat cel mai mult (si prezenta lui Amber, normal).
Nu am vazut greseli, deci nu am ce comenta, asa ca nu-mi ramane decat sa astept nextu'

:zuppy25: Ho Ho Ho, Merry Christmas!!!
[Imagine: damon-and-elena-mating-dance.gif]
No will to wake for this morn
To see another black rose born
Deathbed is slowly covered with snow
[Imagine: tumblr_mbpavhdSII1qc7rtu.gif]

HoHoHo !!! :)) Cadouri :> Adica cap 54. :> Am zis sa-l pun ca sa nu ramaneti de Sarbatori cu ura pe mine :))). Sper sa va placa. Multumesc foarte mult de comentarii. >:D<

Enjoy !


Capitolul 54

Examenele finale sunt o porcarie. Niciodata nu le-am inteles rostul. Le urasc. La matematica a fost cel mai greu, dar cu noroc am luat 7, eh nu e chiar asa de rau, in fond nici nu prea am invatat la aceasta materie, e prima de pe lista neagra. La celelalte materii a fost ok, am trecut cu note mari, defapt doar la matematica am avut nota cea mai mica. La materiile pe langa mate, Amber m-a ajutat destul de mult, era desteapta. Josh si Andreea s-au descurcat si ei bine, iar despre Kate, saraca, doar unul dintre ele l-a luat. Sfarsitul anului era destul de aproape, mai erau trei saptamani pana cand sa plec de la liceu, si doar doua pana la bal. Aveam de gand sa fac o prostie, dupa parerea altora dar mie mi se parea ceva foarte ... normal ?

Am inceput o noua zi de scoala, al dracu` de enervanta. Azi nu am fost sa o iau pe Amber, cica mergea impreuna cu Caro, aveau nu stiu ce chestie sa faca impruna. Faza nasolaa, a fost ca m-am plictisit singur in masina, Amber imi tinea de companie, chiar si cand nu discutam tot imi facea placere, ca ea, sa fie alaturi de mine, sa-i simt prezenta, sa-i simt aroma imbatatoare a cocktailului de fructe pe care il emana. Am oftat indelungat pana cand am ajuns la scoala. Brusc mi-a venit in minte, din nou, ca sunt cu un an mai batran, uram asta. Eram cu doi ani mai mare decat Amber, sunt un babac. Am coborat din masina si brusc, un val de caldura s-a izbit de corpul meu. Am oftat, din nou, mi-am descheiat primii tri nasturi d ela camasa si am renuntat la cravata, pe care am aruncat-o undeva pe bancheta din spate a masinii. Am pasit spre scoala fara chef. Nu aveam chef de ore, dar deh, trebuia sa venim. Fara sa-mi dau seama am ajuns in fata usii, ca sa intru in cladire. Am urcat la mine in clasa unde i-am gasit pe Josh si pe Andreea vorbind, astia doi se intelegeau de minune. I-am salutat si m-am asezat pe banca. Am inceput sa ascult ceea ce ziceau ei doi. Era plictisitor, mi s-a parut ca vorbeau despre ... sex ? Mi-am scuturat capul dezgustat si m-am pus pe scaun. Dupa vreo doua minute clopotelul a sunat, si nu dupa cateva secunde a intrat diriga in clasa. Intotdauna m-am speriat, era prea punctuala. A strigat fiecare elev in parte pentru a vedea cine lipseste, cand si-a terminat 'runda', a lasat catalogul deoparte si a inceput sa predea. E un robot maniac ! Abia astept sa scap de ea. Ora a decurs plictsitor, ca deobicei. Cand pauza a venit am iesit tasnind afara din clasa. Josh si Andreea au venit dupa mine. Eu m-am dus cu Andreea la clasa lui Amber, ea venea pentru Danny, Josh s-a luat si s-a dus la Caroline, ca deobicei. Cand am ajuns in clasa nu am vazut-o pe Amber la locul ei, mi-am aruncat privirea prin jur si tot nu am vazut-o. M-am dus la Danny, l-am salutat (mai bine zis l-am intrerupt cand se saruta cu Andreea) si l-am intrebat unde era Amber. Mi-a zis doar ca era cu Caroline, din nou. Ce pregateau astea doua ? Am iesit din clasa si am vrut sa ma indrept spre clasa lui Caroline sa vad daca ea era acolo, pe drum m-am intalnit cu Josh care si el o cauta pe Caroline. Am ridicat instinctiv o spanceana cand l-am auzit ca o colega de a ei i-a zis ca a mers cu Caroline. Dintr-o data telefonul meu a inceput sa vibreze, mi-am bagat mana in buzunarul drept al pantalonilor si l-am scos. Primisem un mesaj.

[center] Suntem la banci. Va asteptam acolo. Amber&Caroline [/center]

Ne-am indreptat spre locul unde ne indica mesajul si cand am ajuns acolo nu era nimeni. Dintr-o data am auzit numele meu si a lui Josh, cand ne-am intors ceva, adica cel putin pe mine, m-a lovit in fata. Era ... cremos ? mi-am dus mainile la ochi si mi-am dat aceea chestie care ma impiedica sa vad autorul. Apoi, ceva a inceput sa-mi stearga fata, cand am reusit sa vad cine a fost autorul am inceput sa rad. Ea, statea in fata mea, cu parul ei blond lasat pe spate, in bataia soarelui parea Amber. Am inceput sa ma gandesc ca urma ca eu sa ma duc la facultate, ea ramanea la liceu, si cine imi garanta ca ea nu avea sa se indragosteasca de altul ? I-am zambit. Stiam exact ceea ce aveam sa fac. Am inaintat spre Amber si aceasta s-a oprit din ras. Nici nu stia ce o sa fac. Mi-am apropiat fata de a ei si am sarutat-o, astfel rezultand ca si ea sa ramana cu putin tort, bine putin mai mult, pe fata. Dupa ce m-am desprins din sarut am inceput sa rad. Blondina mea se uita urat la mine, i-am aruncat un ranjet si dupa am fugit de acolo cu ea pe urmele mele. M-am lasat prins aproape de intrea in liceu, toti se uitau la noi, insea noi radeam. M-a lovit in gluma peste umar si apoi m-a ajutat sa ma curat. Desi am ramas cam lipicios. Am decis ca azi eu, cel putin aveam sa chiulesc, e sanatos sa o faci. Am sarutat-o pentru ultima data pe Amber si am fugit in clasa ca sa-mi iau ghiozdanul. Apoi am fugit inapoi in parcare ca sa imi iau masina. Aveam de gand sa ma duc undeva ca sa iau ceva special. M-am indreptat spre casa si dupa aceea ma duceam in locul prospus. Stiam ca mama nu era acasa iar tata era la fira. M-am schimbat rapid de uniforma si am facut un dus ca sa imi iau chestia aceea lipicioasa de pe fata. Cand am fost gata am urcat din nou in Mercedes si am pornit la drum. Aveam doua carti de credit, mi-au fost date de tata ca si cadou de absolvire, mda, iar eu o sa le folosesc ca si cadou pentru altcineva. Am ajuns la parcarea mallului, dupa ce am lasat masina in grija unuia dintre angajati am intrat in incinta cladirii. M-am indreptat spre locul de unde i-am luat acel inel. Am intrat ianuntru si domnsioara destul de amabila m-a intampinat. I-am zambit si i-am spus ca caut o bijuterie superba dar tot odata simpla, fara prea multe complicatii, si piatra neaparat trebuia sa fie ... diamant. Mi-a aratat un inel, simplu, dragut, frumos, nu stiu cum sa-l descriu. Arata pur si simplu magnific. Si sunt suta la suta sigur ca acesta putea fi simbolul legaturii noastre. I-am cerut domnisoarei sa-l impacheteze si i-am dat o carte de credit. A incasat suma care facea ca inelul sa fie al meu iar apoi am plecat. M-am dus acasa si l-am gasit pe tata, mi-a zambit si eu am facut la fel. M-am dus pana sus sa las micul cadou si am coborat inapoi in sufragerie. Acolo l-am gasit pe tata vorbind la telefon, mi-a facut semn sa stau jos. Cand si-a incheiat conversatia a inceput sa vorbasca.

- Jayson, acum ca o sa termini liceu si o faci o facultate, in fine facultatea e doar asa. Vreau ca tu sa-mi iei locul la firma.

Am ramas ... masca ? Adica, niciodata nu m-am gandit ce aveam sa fac dupa liceu, iar acum ... el mi-a zis sa-i preiau firma. Sunt sigur ca daca mi-ar fi propus asta cu un an in urma as zice ca nu, dar acum categoric ca o sa zic ca da. De ce ? Simplu, aveam viitorul asigurat. Eu si familia pe care urma sa o am.

- Da, categoric. i-am raspuns zambind.

A suflat usurat.

- Ce-i ? l-am intrebat in timp ce zambetul mi-a pierit.
- Ma asteptam sa refuzi. a zis si apoi a ras si eu am facut la fel.
- Trebuie sa fiu responsabil, nu ? i-am spus zambind.
- Categoric. Apropo, maine seara vine familia lui Amber la noi.
- Aaaa da ? am intrebat absent.
- Asa se pare, vom sarbatorii terminarea liceului vostru, chiar daca nu-i gata. a zis iar apoi a ras.

S-a ridicat de pe canapea si a plecat la el in birou. Am chicotit nestiind de ce. Eram incantat si in acelasi timp nesigur. Am urcat sus si m-am dus in camera. I-am trimis lui Josh un mesaj cum ca il vreau la mine acasa dupa ore. Am aruncat telefonul si m-am intins pe pat, am adormit.
Ceva moale, dar in acelasi timp tare mi-a lovit capul. M-am ridicat buciumac si am incercat sa-mi deschid ochii. Cand in sfarsit am reusit l-am vazut pe Josh. M-am mirat ca era aici dar apoi mi-am amintit faptul ca eu l-am chemat. A inceput sa rada ca un .. prost ? Si eu cred ca am facut la fel. Cand sa ma ridic mana mi s-a dus instinctiv la cap. Am ametit. Josh inca radea, am luat perna de pe patul meu si am aruncat-o catre capul lui, cum era ocupat sa faca pe prostul nu a observat-o si mai ca l-a facut sa cada pe jos. Atunci am inceput eu sa rad. Am fugit de acolo stiind ce avea sa urmeze, datorita faptului ca am ametit nu am pornit bine sa fug caci m-a si ajuns. A inceput sa ma loveasca in joaca, cum eram obisnuiti. Am coborat in gradina si ne-am pus la masa.

- Si ... Josh, ce ai de gand sa faci dupa liceu ? l-am intrebat si atunci am realizat ca niciodata nu am vorbit despre asta.
- Presupun ca baschet, desigur imi voi asigura viitorul, nu's asa prost. mi-a zis iar apoi a ras, tipic pentru el.
- Tu ce ai de gand sa faci ? m-a intrebat dupa ce s-a oprit din a rade.
- Pai, cred ca am sa ma izolez pe o insula si sa practic magia neagra. am zis in cel mai natural mod posibil.

S-a uitat la mine timp de cateva secunde iar apoi buzele mi s-au arcuit intr-un zambet.

- Doar nu ai crezut, nu ? am spus si apoi m-am apucat de ras.
- Eram pe punctul sa o fac. mi-a zis ranjind.
- Deci, pan` la urma ce o sa faci ? a continuat.
- Tu ce crezi ? O sa preiau firma tatei. am spus iar apoi am ranjit.
- Felicitari, foarte tare ! Presupun ca ai planuri marete. mi-a spus uitandu-se la mine fix.
- Nu ai nici cea mai mica idee.

Intr-adevar, nu avea. Nici eu nu prea eram sigur de chestia care urma sa o fac, dar ea era aleasa, asa ca nu aveam de ce sa-mi fac griji. Desi, nu eram sigur daca eu eram alesul pentru ea.







P.S : Sarbatori Fericite !
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













hello ce dragut din partea voastra k ati postat si ieri si azi tin sa va multumec in mod special pentru faptul k ieri ati mai pus in capitol foarte dragut din partea sa-mi faceti un asa cadou de ziua mea va multumesc heeeeee in sfarsit am trecut de varsta majoratului asta imi aminteste k am aceeasi varsta k si Jay ok sa trecem si peste asta.
Capitolul de azi si capitolul de ieri a fost frumos dar vreau mai multa actiune :cry: la cuplul Jamby(Jay&Amber)si tot n-avem un capitol extra Andrea&Danny:cry: atat am avut de spus si inca ceva ce bine imi pare :ha: k Amber a mustruluito bine Ginger aia o alta pretendenta pentru afectiunea lui Jay asa fata mea bine ai facut :bv:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iluzii! Funky_Punky 1 2.523 22-12-2009, 11:45 PM
Ultimul răspuns: Funky_Punky
  Iluzii de lumina [done] lala11 1 2.640 13-09-2008, 04:48 PM
Ultimul răspuns: denisa
  Iluzii adolescentine [+16] Mystique92 10 7.309 14-07-2008, 06:05 PM
Ultimul răspuns: Miharu


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)