Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

I hate maths. I love my teacher [+16]

#41
Uhh..am reusit sa citesc si eu fanficul..in sfarsit XD
Nu sunt o experta, insa e mai bine sa-mi spun parerea mea sincera, in speranta ca te vei corecta, daca te deranjeaza postul, exista mesajul privat, da unu` si il sterg. Nu am nimic cu tine personal, si comentez FICUL, de aceea asi ruga ca fanii acestui fan fic sa nu-mi sara in cap.

Ehh, ia sa comentam totusi nitel :-?

Pentru inceput incearca sa nu mai grabesti actiunea, mie mi s-a parut cam grabita, nici nu se cunosc prea bine si deja sar in bratele fericirii O_O ..bine, e povestea ta, si nu ma bag, dar incearca sa detaliezi, si sa faci o aura de mister. Se cunosc de doua zile si deja se culca impreuna T^T Ahh..

Doi...descriere ai ceva, insa se putea mai bine, mi-ar fii placut sa o imbini cu naratiunea, sa faci o armonie intre ele, dar uite ca in ultimul capitol mi s-a indeplinit dorinta, si ai progresat.

Am vazut catea greselute, insa le-am trecut cu vederea. Cu toti gresim, si nu cred ca exista om sa fie perfect, si apoi perfectiunea da nastere imperfectiuni <3

Insa am rascolit putin asa dintr-o privire si le-am gasit pe astea XD

imbraacat- imbracat si inca cateva greseli de tastare :D ...trecute cu vederea :P

Am observat ca ai pus un 16+ ..deci renunta la acele stelute [*] sau beep-uri cum vrei sa le spui ,sincer mie mi se pare ca nu isi au sensul odata ce tu ai pus un avertisment. Cei care nu respecta conditiile, intra cu propia lor raspundere... Nu am dreptate? Si nu prea arata bine puse acolo >.<

Un alt sfat.. incearca sa recitesti inainte de a posta... ai cateva repetiti :D

Dar uite ca imi place, faptul ca progresezi este demn de admirat. =]
Mi-a placut foarte mult ultimul capitol, si dupa parerea mea este cel mai bun de pana acum.
Sper ca nu te-am ranit cu comu` meu, daca da imi cer scuze si da un pm, iar eu il sterg.

Bye~Bye
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]

#42
Hello
M-am gandit sa las un coment si la acest fic deoarece trebuie sa te felicit. Mie imi place foarte mult ficul, personajele mi se par ok, insa e adevarat ca un pic actiunea este cam grabita si ar fi mai bine daca ai lasa-o mai moale, adica Kagome are dreptate, de abia s-au cunoscut si deja imediat vedem ca se casatoresc. Incearca sa conturezi un pic mai bine sentimentele celor doi, descrie mai mult.
Ai si cateva greseli, dar nu ma chinui sa le caut. In rest totul e ok, imi place ideea, chiar daca nu este chiar cea mai originala.
Asa si acum sa incep sa comentez si povestea...
So, parintii ei ma dispera, Cris trebuia sa-i dea o palma si la baba aia idioata, adica eu inteleg ca nu e frumos ca un barbat sa dea intr-o femeie, dar aia merita o bataie calumea. Ma ofer eu(cred ca am cam speriat lumea de pe zup, peste tot ma ofer voluntara sa extermin parazitii din ficuri:)) ). Oricum nu cred ca scumpul nostru profesor o va mai lasa pe scorpia aia sa se apropie de eleva sa.
Hmm perversi amandoi, bine fac sa se bucure cat mai pot, cine stie ce se va mai intampla, imi zice mie al optulea simt:)) ca fericirea asta a lor e trecatoare. Sper sa ma insel...
Hurry up pls ca vreau sa aflu cat mai repede ce se intampla cu cei doi.
:bye:
To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.

#43
Multumesc mult pentru replay`uri si da acum, la sfarsit observ si eu ca am cam grabit actiunea. Dar acum deja am ajuns la penultimul capitol ( daca as mai lungi povestea ar deveni atat de plictisitoare actiune....m`as plictisi eu ca autor, nu vreau sa ma gandesc la cititori). Deci iata inceputul sfarsitului ca sa spun asa. Anyway, here is the chapter and I hope you`ll like it :3

N/A: Capitolul va fi scris doar din punctul de vedere al lui Krisetn de data aceasta.


Capitolul 7: M-ai ineslat cu farmacista
Au trecut trei saptamani de cand m-am mutat cu Cris, sau ma rog m-a luat la el. Oricum locuiam impreuna asta e ceea ce conteaza. De parintii mei nu am auzit nimic, se pare ca traiesc foarte bine fara mine. In fine, ma ridic pe varfuri pentru a ajunge deasupra dulapului sa il curat de praf. Off, acum mi-am dat seama ca el era dita’ mai animalul si eu eram scunda. Iau un scaun si ma urc pe el. Asa da, acum nu trebuie sa mai imi rup mainile intizadu-ma ca un elastic.
Nu au trecut doua secunde, ca am simtit o ameteala profunda cum ma acapareaza. Mi-am pus o mana la cap si cu cealalta m-am prins de marginea dulapului sa nu cad. Dupa ce mi-am restabilit echilibrul, mi-am scuturat usor capul. Ce sa fii avut? In fine continui sa sterg praful. Nu trece bine un minut si simt din nou aceeasi ameteala stupida cum ma ia prin surprindere. Partea neplacuta este ca de data asta nu am reusit sa ma prind de nimic. Cadeam ca un sac de cartofi, dar inainte sa fac contact cu cine stie ce era pe jos, Cris m-a prins.
- Ce-ai patit? Tu stai destul de bine la capitolul echilibru, intreaba el cam ingrijorat.
- Rau de inaltime...
- Da, rau de inaltime cand esti urcata pe un amarat de scaun. Hai fii serioasa!
- Atunci mi s-a facut rau de la atata curatenie. Si ca sa ma protejezi termini tu...Nu-i asa iubitule? am raspuns pe un ton prefacut.
Mi-a luat carpa din mana stramband putin din nas. Mi-am luat telefonul si castile si m-am indreptat spre biblioteca in cautarea unei carti. Matematica, matematica, si ce-i asta? “Ecuatii matematice pentru nivel superior”, ce dracu’ in casa asta se citesc numa teoreme stupide? Doamne fereste... Mai rascolesc putin si dau peste o carte care nu avea titlul trecut pe cotor, numai autorul. O iau plina de speranta, avand bucuria ca in sfarsit am si eu ce sa citesc. O curat putin si ma uit la titlu: “ Mariile bucurii ale matematicii”
- Da-o naiba Cristopher! Ce mama masii’, tu nu ai auzit de literatura? intreb ironica si totodata destul de iritata.
El se intoarce spre mine zambind, foarte calm si eu eram gata gata sa imi ies din pepeni si sa ma ratoiesc la el. In cele din urma am renuntat si eu la cautarile faimoase, fiindca deja era clar, in casa asta exista numai si numai mate. M-am intors pe calcaie si m-am indreptat spre bucatarie. Am pus masa fara nici un chef si m-am apucat sa incalzesc mancarea. Dupa zece minute am terminat, iar el a venit si m-a imbratisat pe la spate. M-am intors cu fata spre Cris. M-a sarutat scurt pe buze, si apoi m-a imbratisat din nou. Mi-am pus capul pe pieptul lui si a inceput sa se roteasca calm pe un ritm ciudat. Am intrat si eu in dansul lui. Nici nu am facut bine vreo zece pasi, ca am simtit cum mi se intoarce stomacul pe dos. Ce dracu’? Eu nu am probleme de genul asta...Am inghitit in sec si am tacut, crezand ca senzatia de greata va trece de la sine. Am continuat sa dansez, dar totusi imi miscam cam greu picioarele. Apoi din nou senzatia de greata, pe care de aceasta data nu mi-am mai putut-o controla catusi de putin, si..Ei bine mi-am dat drumul. Iar acum, camasa lui Cris era plina de voma.
- Kristen...se planse el.
Si-a dat jos camasa, iar apoi si-a pus mana pe fruntea mea. Dupa vreo cinci secunde si-a retras-o si a dat din cap cum ca nu aveam febra. S-a dus in dormitor, iar eu am ramas acolo ca o statuie. Cand s-a intors, mai exact in vreo cinci minute, era imbracat cu blugii albastrii si un tricou negru.
- Ma duc pana la farmacie. Vin in zece minute, spuse el in timp ce imi facea cu mana fugitiv.
Nu am apucat sa aprob situatia caci usa s-a si inchis. In fine....Cred ca s-a dus sa cumpere pastile. M-am intors in living, fiindca nu aveam nici cea mai mica intentie sa mananc in momentele acelea. M-am asezat pe canapea si am dat drumul la televizor. Spre dezamagirea mea, cel mai bun program era o telenovela. Am lasat acolo si ma uitam cu un gram de curiozitate ce fac aia prin film. Dupa cincisprezece minute de belit ochii in televizor, am observat ca scumpul meu prof., nu a mai ajuns acasa.
Incep sa imi rod unghiile nervoasa. Daca a patit ceva? Daca l-a calcat masina? Sau a cazut pe scari....Sau poate s-a rupt liftul cu el...Mii de ganduri tampite au inceput sa imi navaleasca in minte, in timp ce cateva lacrimi imi udau chipul. Apoi dupa cateva secunde de cugetari, ganduri absurde si ros de unghii mi-am dat seama de ce a intarziat atat de mult. Atunci siroaie de stropi sarati mi-au inundat fata. Tot atunci am auzit usa deschizandu-se. Perfect, acum o sa aiba de lucru cu mine.
- Cristopher, ce ai facut atata? am intrebat pe un ton plin de autoritate.
- A fost coada la farmacie si....Kristen, nu imi spune ca plangi?
M-am indreptat spre el si am inceput sa il lovesc. Acum face pe nevinovatul...
- Cum sa nu plang...Tu, tu m-ai inselat cu farmacista! Nemernicu-le! am urlat cu vocea deja obosita de la plans.
Mi-a oprit mainile si m-a luat protector in brate. Eu m-am lasat pagubasa, revenindu-mi la normal. Off se pare ca incep sa innebunesc...In fine, m-am lasat in imbratisarea lui, in timp ce el bolborosea ceva...
- Acum sunt aproape sigur...spuse acesta atat de incet incat abia l-am auzit.
Dintr-o plasuta mica, cu emblema farmaciei a scos o cutie alba cu niste dungi albastre. Mi-a dat-o in mana si eu ma uitam in cruci la ea. Am desfacut-o si ce am scos de acolo, a fost o adevarat surpriza.
- Mai, ce dracu` vrei sa fac eu cu un test de sarcina? Doar nu insinuezi ca...si nu am putut pronunta cuvantul acela, pur si simplu nu puteam.
- Nu cred, sunt aproape sigur ca esti gravida. Adica toate simtomele tale indica asta, a spus pe un ton cat se poate de serios.
Eu ma uitam la el ca la masini straine. Mai putin si incepeam sa rad. Cum sa fiu insarcinata? E o tampenie.
- Kristen, hai sa ne gandim asa. Eu nu am folosit nimic pentru protectie. Si singura metoda care ar mai fi impiedicat acest eveniment ar fi fost pastiluta ta, care pot sa pun pariu pe ce vrei sa nu ai luat-o. Si sa iti mai spun ceva, ai ametit brusc...Ai borat pe camasa mea din senin si ai tulburari emotionale aparute de nicaieri. Ce concluzie poti sa tragi tu din toate astea?
Wow. Nu pot sa cred asta. Cum? Mi-am aplecat capul. Chiar e adevarat? I-am smuls testul acela din mana si m-am dus in baie. Am incuiat usa dupa mione. L-am auzit cum s-a postat pe jos, asteptand in liniste. Dupa treizeci de minute am iesit din toaleta, tinand in mana un test pozitiv. S-a uitat la mine, oarecum amarat si totusi fericit in acelasi timp. Am vazut cum incerca sa spuna ceva, dar se oprea cu un moment inainte sa inceapa sa vorbeasca. Pana la urma a reusit sa lege o propozitie...
- Stii, daca vrei poti sa avortezi. Nu te oblig sa pastrezi copilul, spuse cu vocea amarata.
- Eu credeam ca profesorii ar trebui sa fie destepti...Dar se pare ca tu esti exceptie. Cum sa avortez? Esti nebun? Am un copil cu cel pe care il iubesc. De l-as omori? Nu sunt criminala...
Am vazut cum buzele i s-au arcuit incet intr-un zambet, care m-ai apoi a ajuns sa se intinda pe toata fata. A sarit pe mine si m-a luat in brate, parca ar fi fost un copil de cinci ani in fata lui Mos Craciun. Am strambat putin din nas, iar el a observat si si-a cerut scuze. Avand in vedere ceea ce s-a intamplat, trebuie sa fie mai grijuliu cu mine. M-a sarutat scurt pe buze, apoi m-a luat in brate si m-a intins pe pat. Mi-a ridicat bluza, incepand sa se joace cu degetul pe abdomenul meu. Si-a continuat turul cu intreaga mana, ajungand sa imi mangaie pieptul. M-am sarutat pe gat, iar urmatoarea tinta au fost buzele mele, care le-a dezmierdat minute in sir. Si-a trecut degetele prin parul meu si mi-a zambit dulce.Ei bine, asta mi se pare un prezent superb si se pare ca viitorul imi surade. Iar cu ocazia asta voi mai cumpara si niste carti noi pentru copil, ca nu poate sa traiasca numai cu matematica si eu nici atat.
KyuMin.

#44
Uh mii de scuze , stiu ca am intarziat :-SS
Deci in primul rand penultimul capitol ? :O Nu T_T De ce ? Nu vreau T_T Chiar imi place mult ce ai scris :x Nu vreau sa se sfarseasca T_T Mi-a placut enorm ce s-a intamplat :x Kristen insarcinata cu profesorul de mate uf ce dragut >< O sa fie mama , iar Chris tata >< Duamne imi place prea mult , chiar nu vreau sa se termine . uf :( Astept urmatorul capitol T_T Te rooog , macar mai pune inca unul =)) Nu stiu sa apara parintii lui Kristen si sa se intample ceva :> Sa le strice fericirea :> xD Si dupa totul sa se termine cu happy ending normal xD Bye <3

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#45
Profu` de mate ..un copil din profu` de mate T^T...cosmar >.< ..

Waw ..totusi sirul povestii e interesant XD , nu pot sa comentez nimic, pacat ca se termina.

Ahh...mdamm..cateva greselute ca tot omu, apoi actiunea aia grebita. Nu e de plictiseala, unuia care-i place un fan fic, nu tine cont ca e grabit sau nu. Iar cat despre autor, depinde..insa de tine :D ..stiu nu e usor, insa fara munca nu se poate.

E in regula totusi :P

Sper ca urmatorul fan ficut sa fie mai bun si mai reusit. Totusi Craciun Fericit XD
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]

#46
Deci cand am citit numele capitolului chiar m-am gandit ca ea l-a prins cu farmacista dar acum dupa ce am citit tot ce ai scris... m-ai c-am lasat fara cuvinte...
Imi place cum ai descris si cum a decurs actiunea, daca este sa analizez pe capitol atunci chiar actiunea nu este grabita dar asa daca i-au totul ca intreg da este, insa tu stii asta deja si iti apreciez dorinta de a nu mai modifica nimic.
Ca de obicei un alt capitol interesant si un pic trist deoarece este penultimul capitol... mi-as fi dorit sa dureze mai mult, dar cum spunea profesoara mea de desen: " asa a vazut artistul, deci trebuie sa ii respectam viziunea.", asa voi face si eu.
Bafta in continuare!

#47
HeLLo...iata ca am ajuns si la epilogul acestui fic. Va multumesc pentru comentarii. Sper sa va placa si acest ultim capitol.


Epilog


- Michael, Elisabeth, haideti la masa dragilor! am strigat la copii care inca se jucau.
Mda’, se pare ca mi-am descoperit o noua pasiune. Gatitul. Oricum in noua ani de zile m-am maturizat, chiar foarte mult. Nu mai sunt aceeasi rebela cu capul in nori. Si ma crede muma’ daca spun asta. Desi am doi copii sunt aceiasi visatoare din totdeauna. Si totusi, mi se pare ciudat ca deja au trecut noua ani. Douazeci si sapte de ani impliniti....Ma simt baba. Sunt casatorita tot de noua ani. M-a dus in fata altarului cu trei luni inainte sa se nasca minunile astea mici.
Cris ca de obicei intarzie. Pun mana pe telefon si ii tin o teorie legata de punctualitate, terminand cu o cerere tipata de a veni dracului la masa ca mor de foame. Dar acum stiu sigur cu cine seamana cei doi...Inca se mai aud sarituri din camera. Off, cred ca iar va trebui sa afc curat acolo...In capul listei pe care le urasc, este curatenia. Si ca tot mi-am amintit de curatenie, trebuie sa terc si prin biblioteca. Este un praf ingrozitor in camera aceea, iar eu nu suport parful. Cel putin nu suport praful pe cartile mele pretioase. Si inca un lucru despre mine, sunt obsedata dupa carti. Si spre fericirea mea, sunt si alte volume in casa, inafara de chestii cu matematica. Mda', inca urasc matematica....Dar mie mi se pare normal, avand in vedere ca sunt scriitoare nu am nimic in comun cu materia aia stupida. Firar acum iar ma apuca melancolia...Cartea mea "Cum sa te indragostesti de un profesor" bazata pe fapte reale. Dar acest mic amanunt, cum ca Cris mi-a fost profesor in liceu, sa zicem ca ramane intr noi doi.
Dar spre bucuria mea si a stomacului meu, am auzit usa si pe Cris salutand. Atunci au venit si cei doi nazdravani si in cinci minute ne-am asezat si noi la masa.
- Mamii, faci cu mine niste probleme la matematica? intreaba Elizabeth.
Si in timp ce eu ma uitam ciudat la ea Michael l-a intrebat pe Cris:
- Tatii, imi citesti compunerea la romana?
Si eu si sotul meu ne-am uitat unul la altul pret de cateva secunde. Apoi fiecare a raspuns amuzat:
- Elizabthe, tu esti fata lu' taicatu.
- Si Michel, tu, este baiatul lu' maicata.
Toti patru am inceput sa radem in hohote.
Asta este fericirea. Viata mea s-a transformat din gunoi in comoara. Dar totusi eu inca urasc matematica, dar imi iubesc profesorul.


The End
KyuMin.

#48
Hello
Am citit capitolul(daca il pot numi asa...) de mult, dar mi-a fost foarte lene sa postez...
So imi pare foarte rau ca iti spun asta dar m-ai dezamagit total... Actiunea este prea grabita.... Unde se grabeste asa, pierde vreun tren?
Eu sincer ma asteptam sa descrii un pic mai mult (bine... mult mai mult...). Adica in capitolul anterior am aflat ca va fi mamica nu? Si tu ce faci? Te-ai plictisit sa mai scrii si dintr-o data ne zici noua ca deja are doi copii ca nu stiu eu mai ce... E prea simplu... Adica HELLO!!! ea defapt e o eleva nu? Iar el e profesorul acelei eleve... in mod normal trebuia sa apara niste probleme odata cu sarcina asta nu? (bine asta daca nu vrei sa fie o poveste ca si alea pentru bebelusi in care printul intalneste printesa si au trait fericiti pana la adanci batraneti... mda bla bla) Scuzama daca par nesimtita sau ceva de genu, dar eu ma asteptam la mult mai mult din partea ta... Adica ea defapt era minora nu? Cati ani avea ca am uitat saisprezece sau saptesprezece ani nu?Adica tu ai schimbat pentru ca aici ai scris ca s-a casatorit la optsprezece ani pentru ca acum are douazeci si sapte si in capitolul precedent iti arat acum ce ai scris:

*Ha, ce tare sunt! Eu vorbesc de tribunal si violenta asupra minorilor, si tot eu sunt acela care s-a culcat cu propria eleva...*

Offf si la varsta aia nu ti se pare normal sa fie niste probleme ca un profesor lasa insarcinata o fata(care mai e si eleva lui...) Puteai linistita sa complici un pic situatia nu sa imi zici mie ca dupa noua ani deja il asteapta pe sotul ei si asa mai departe.... sa nu mai zic ca si acest capitol lasa de dorit... NU ai descris sentimentele ei, adica pardon mi-ai zis acolo ca nu ii place sa faca curat, ca a ramas aceeasi visatoare etc, dar nu am aflat ce a simtit si ce simte pentru acei copii, cum s-au casatorit(asta chiar ar fi fost interesant) sau cum a scapat scumpul ei sot de inchisoare pentru ca a lasat insarcinat-a o minora(stai... am uitat ca la tine dintr-o data deja nu mai e minora :)) ) nvm mie tot nu imi place...
Imi pare rau ca le dezamagesc pe Alesha_Uchiha si Hanako-chan care te-au felicitat si au zis numai cuvinte de laude, eu din pacate nu pot...(eu mai nou is personajul negativ... ehhh ce sa-i faci cineva trebuie sa se ocupe si de asta nu?:10: )
Pai ce sa mai zic ... am zis tot ce era de zis... Dupa greseli chiar nu ma-m mai uitat pentru ca m-am enervat... adica tu stiam si stiu ca poti mult mai mult... de ce ai facut asta? Adica lasa hai sa privim partea buna a lucrurilor... tu te-ai plictisit de scris, dar cel putin ne-ai mai dat un ultim capitol... poate ca altcineva nici nu mai posta(bine am incercat si eu sa gandesc pozitiv...)
Sa sti ca sunt foarte dezamagita...
:bye:
To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  I hate that I love you! RosetteFoxy 17 7.721 14-02-2013, 09:06 PM
Ultimul răspuns: Lain
  [Naruto] The Passion of Hate [+16] sickness 0 1.817 14-09-2012, 11:40 PM
Ultimul răspuns: sickness
  Hate, no Love Liar 2 2.678 20-01-2012, 11:10 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  I can't hate you Peppers 0 1.824 18-12-2011, 04:15 PM
Ultimul răspuns: Peppers
  [split] I hate you but I love you+18 Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ 8 3.354 15-08-2011, 04:41 PM
Ultimul răspuns: ^Ciresica^
  I hate you but I love you+18 Pคnđค. 9 5.084 15-08-2011, 01:14 AM
Ultimul răspuns: Candy_Girl_Love.
  ,,I hate you because I love you!'' pinguin 2 2.369 22-07-2011, 09:28 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  I Hate Love Alle 16 7.877 15-07-2011, 10:23 AM
Ultimul răspuns: Denisa_Deny
  I hate you but I love you+18 Pคnđค. 3 2.955 26-06-2011, 11:19 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Hate or Love DiamondZ 7 3.861 05-06-2011, 10:15 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)