Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

I hate maths. I love my teacher [+16]

#11
so.... i took a look around and... hey e super misto!
spui tu ca nu te pricepi la primul capitol, ei, lasa-ma sa te contrazic. Acest prim cap e uimitor si replicile lui Kirsten(oh, sper ca am scris bine) sunt mortale. Asa cum au spus si ceilalti e c-am grabita actiunea dar, sincer, mi se pare o idee buna. Adica nu as mai fi citit daca ai fi lungit povestea. Sa descrii despre baba sau altceva. Mi se pare mortal faptul ca ai trecut direct la subiect, sa zic asa.
Astept next-ul!

#12
God ! Deci e uimitor . Sis , stii cum am ramas ? Asa O_O!

Cat despre primul capitol e super , nu e chiar cel mai bun , poti mult mai mult , dar pentru inceput e bine :BV: . Las' ca stiu eu ce poate sisu' meu si ficul asta o sa fie bestial . Sa stii ca "je" e cititoare fidela XD . Avand in vedere ca urasc matematica :-" . Imi place atitudinea lui Kristen , ce mi-ar placea sa fac si eu asa cu un director XD [desi nu as mai prinde ziu de maine in aceeasi scoala XD ] .

Sis , cam atat ! Repede next ca daca nu te stresez zilnic pe mess XD .

Bye , sis ! :bye:
Life is not about finding yourself, is about creating yourself!

Blog :]
Nebunie in cuvinte! <3

#13
Heya <33 Am trecut si eu pe aici , deoarece titlul m-a atras enorm si am ramas asa o.O . WOW ! Am ras cu pofta la anumit faze [ cel mai mult mi-a placut infarctul femeii aleia o.O saraca =)) ] . Nu am cuvinte , chiar te pricepi . Primul capitol a fost genial , nimic de criticat . Cred ca nu o sa mai am rabdare pana la urmatorul . Sper sa vina repede , te rog :pls: . Ziceam ca titlul m-a atras enorm , deoarece imi plac cuplurile astea ciudate :)) Si am observat ca e +16 . O sa fie si scene mai intime ? Hai spune-mi ca vor fi o//o . Naratiunea e la locul ei si se imbina perfect cu dialogul . Marimea capitolului e buna . Deci e ok . Bravo , te felicit , sper sa il continui cat mai rapid , deoarece sunt curioasa cum vor decurge lucrurile pe parcurs xD Spor la scris ! <33

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#14
Am trecut si eu pe la fic-ul tau, m-a atras mult titlul....

Deci dupa ce am citit primul capitol, nu am mai putut de ras.......Imi place mult atitudinea lui Kristen......

Naratiunea e buna, dialogul nu e sec.....mi se pare totusi ca ai grabit putin actiunea...

Oricum abia astept urmatorul capitol, sper sa vina repede...Bafta!!! Bye bye :*

#15
Wooa...multumesc din suflet pentru commentarii:*. Scuzatzi pt actiunea aceea grabita, sper ca am reusit sa remediez ceva pe acolo. Iata noul capitol, and I hope you`ll like it ^^.

Capitolul 2: Chiar ca te urasc...

Corpul alb si nemiscat de pe podea continua sa se uite la mine cu ura. Ce ti-am facut? Nu trece mult si simt ceva rece pe gat. Victoria, din nou? E in spatele meu, langa mine, nu pricep! Ce ti-am facut eu tie? Nu eu te-am omorat! Lasa-ma sa traiesc...
- Nu e vina mea! am strigat cu toata puterea.
Nu am inchis bine gura, ca am simtit o lovitura in cap. Macar de ar fi fost o lovitura usoara, cineva a dat in mine ca un animal, unul foarte idiot pe deasupra.
- Ce vrei sa imi faci? Sa ma omori?
- Offf, daca ai stii ce-as vrea sa iti fac eu tie, spuse profesorul meu de matematica muscandu-si buza. Oricum, de dormit se doarme acasa, in pat, nu pe banca la ora mea domnisoara.
- Chiar ca te urasc, te urasc din tot sufletul, nesuferitu-le!
- Stiu…mersi pentru urare, acum daca nut e superi, eu voi continua lectia.
Dupa ultima fraza mi-a atins delicat fata, zambind dulce. Am luat foc. Simteam un amalgam de emotii, toate puternice, fierbinti. Haide suna o data, pauza matii…Cred ca o sa mor…
Suna clopotelul. Doamne ajuta! Mi-am luat geanta si am plecat ca din pusca. M-am oprit direct in sala de dans, unde aveam repetitie. Am pasit relaxata in sala incapatoare, unde m-am intalnit cu restul trupei de dans. Am mers sa imi iau echipamentul. O pereche de pantaloni scurti, stramti de culoare neagra si un maiou rosu, cu un decolteu ce reusea sa imi puna pieptul in valoare. Parul l-am lasat sa cada liber pe spate. In picioare mi-am luat balerini, tot rosii si jambierele negre. Eram gata, asa ca m-am indreptat spre sala.
Am intrat relaxata pe usa, ferm convinsa ca in aceste doua ore de repetitii ma voi relaxa si eu, fiindca pentru mine erau sfinte doua lucruri: dansul si scrisul. Scrisul il pasatram pentru mine si pentru olimpiade, dar dansul il aduceam si la scoala.
M-am dus la fete sa vedem pe ce melodie trebuie facuta coregrafia. Dar se pare ca avem un nou antrenor, deci un nou partener pentru mine. Nu stiu daca se numeste ghinionn sau noroc, dar mereu partenerul meu era cel care ma ajuta cu coregrafiile si supraveghetorul echipei. In general cate un profesor de dans, deci as putea sa iau chestia asta ca fiind noroc, niciodata nu eram calcata pe picioare la dansul in perechi. In fine vorbim noi ce vorbim, Radio Santz, ultima barfa, cand aud o bataie scurta din palme. O voce care imi era extrem de cunoscuta, ne saluta, si se prezinta ca fiind supraveghetorul si partenerul meu. Inghit in sec. Ma intorc ingrozita, fortandu-ma sa ma gandesc ca vocea e doar o coincidenta stupida. Gresit. Noul meu partener era profu’ de mate. Asta este un cosmar.
- Bun fetelor, dar eu am si o partenera pe aici, Kristen Farrow e prezenta? intreaba el cu nu glas plin de inocenta.
- Da, sunt aici, raspund la randul meu glacial, indreptandu-ma robotic spre “partenerul” meu.
- OK, atunci sa incepem. Primul dans il facem noi doi, ca idee apoi facem pasii si cu celelalte.
Mi-a inmanat niste hartii cu durata dansului, melodia si alte banalitati care le stiam pe de rost. Dar melodia era chiar draguta, Beyonce, Single Ladies. Era nevoie de o coregrafie energica pentru acest dans, dar nu prea i gaseam rolul prof`ului. Ma intorc pe calcaie si ma indrept spre el.
- Domn` profesor, nu va suparati dar eu una nu prea va gasesc un rol in coregrafia asta...
- Unu la mana, aici nu sunt domn` profesor, sunt pur si simplu Cris, doi la mana ai dreptate, aici nu particip, raman in spatele scenei dansul asta OK?
Am aprobat dand din cap, si am inceput sa vorbim niste detalii despre miscari si altele. Un sfert de ora, atat mi-a trebuit sa pun bazele unei noi coregrafii cu Cris. Offf, ce stupid, ma simteam ciudat si cand i pronuntam numele. Am alungat gandul acesta rapid, si m-am concentrat. Trebuia sa dansez. Am auzit muzica, si am inceput sa ma misc pe ritm. Piruete, aplecari, sarituri, tot tacamul, iar eu dansam. Ma simteam in al noualaea cer, parca totul era perfect cand dansam. Da, totul era perfect, pana la ultima pirueta , cand nu stiu cum mi s-au incurcat picioarele si am cazut. Dar nu am cazut pe tare. Acum eram cazuta peste profesorul de mate, mainile sale imbratisandu-mi corpul. Pentru o secunda am inchis ochii zambind. Apoi am constientizat in ce situatie sunt si m-am ridicat, impingandu-ma cu forta in pieptul sau.
- Perversu-le! am urlat dupa ce eram din nou in picioare.
Am strans nervoasa din pumni, si atunci am descoperit o durere infioratoare de incheietura. Un scancet slab mi-a scapat printre buze. Un moment dupa aceea, am simtit cum Cris ma ia in brate.
- O duc pana la cabinetul medical, ati vazut coregrafia, incercati si voi, spuse el catre celelalte fete din sala.
Mergea linistit cu mine in brate pe coridoarele scolii. Bine macar ca nu mai erau elevi.
- De ce ma duci in brate? Am incheietura mainii sucita, picioarele sunt in regula, intreb eu cu vocea putin ironica.
- Imi face placere, raspuse profu’ cu un ton incredibil de sincer...
- Dar stii ca te urasc da?
- Stiu asta, foarte bine inca. De ce intrebi?
- Ma aiguram doar, vocea imi suna putin sparta i se observa ca eram neisgura pe mine de la doi kilometri.
Mi-am ascuns capul la pieptul sau. Luminile erau inca aprinse, iar eu eram extrem de rosie. Nu era neaparata nevoie sa ma vada. Ma simteam ciudat, simteam ca iau foc daca nu ma uit la el, si totusi decat sa ma vada atat de rosie mai bine nu.Dar nu stiu cat o a mai rezist, iau foc daca nu ii vad fata. Am ridicat capul putin sfioasa si m-am uitat la el. Cand mi-a vazut fata , a inceput sa rada ca un maniac.
- Nesuferitu-le! Du-te dracului de imitatie de profesor!
Am inceput sa il lovesc cu mainile, uitand de incheietura mea rablagita. Un scancet dureros, mi-a fost uficient sa ma opresc.
- Esti draguta foc cand te comporti atat de infantil, spuse el cu un ranjet ce inclina spre superioritate intins pe toata fata.
Am tacut si pur si simplu i-am aratat m**e, afisand un zambet dulce si inocent.
KyuMin.

#16
Woa... Ce tare! :X Hahahahahahahaha! Proful de mate antrenor la dans? :)) Ehehehe... Dar mi se pare mie sau si el o cam cauta cu lumanarica? ;;) hm? Eu cred ca da... :D Pervers proful... Dar las', i se potriveste de minune rolul ;) :X Mi se pare mie, sau la dans e cam paralel? :D Heheheh...:))

Abia astept nextul!!
See ya! :*



... One day... Freedom will be legalized... One day... One day...


[Imagine: sad_anime_by_CrimsonMoonTide.jpg]

#17
chiar nu imi vine sa cred..... profu` de mate este si profesor de dans? super misto, ingenioasa poveste.
Cand m-am apucat de citit am crezut ca este o alta relatie obijnuita intre profesor si elev dar vad ca m-am inselat amarnic. Adica intre un prof si un elev nu exista chiar asa de multe momente "intime", pe cand acum... Un dansator poate pune mana orinde at cand danseaza;)))
Si replicile pe care le da atat profu` cat si Kirsten sunt nemaipomenite.
De abia ast next`ul!

#18
Yee....ai pus capitol nou.....

Imi place capitolul asta.....foarte amuzante replicile :))

Ai imaginatie, sa creezi o asa relatie intre eleva si profesor :bv:

Profu de mate si coregraf....buna idee ;))....

Abia astept sa vad continuarea si ce se va mai intampla intre cei doi.....Bafta! Bye bye :*

#19
Ohooo ... sisule .... esti un geniu ^_^ .

Deci te ador , e incredibil XD . Mi-as dori sa il vad pe profu' meu de mate dansand XD . Si da... ai remediat actiunea , se pare ca i-ai gasit lesa anti-purici :)) . Dialogul e bun , nu e sec si naratiune cu descrierea sunt super . Asa te vreau :X . Si replicile lu Kristen sunt geniale , deci se vede ca urasti matematica :)) . Cam atat , trebuie sa ma bag iar cu nasu' in caiete ca am teza la romana maine TT_TT :((

Next repede... iar te stresez pe mess , dar de data asta de las' sa-ti rezolvi cu tezele XD

Cam atat ! Bye sis ! :bye:
Life is not about finding yourself, is about creating yourself!

Blog :]
Nebunie in cuvinte! <3

#20
sysu &gt;:D&lt;
Dialog: Este bun si nu pus doar asa de forma
Descriere&naratiune: se imbina armonios, dar este loc pentru mai mult, dar nici kilometrica... uf ma rog :D
Actiune: nu mi se pare grabita
Parere personala: Victoria las-o in pace pe Kristen, ca te bantui eu la noapte &gt;:) :no:
Hopa, Cris ce ganduri ai cu eleva ta? :>:>
Ce sa mai zic?...
Astept nextul si spor :D



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  I hate that I love you! RosetteFoxy 17 7.962 14-02-2013, 09:06 PM
Ultimul răspuns: Lain
  [Naruto] The Passion of Hate [+16] sickness 0 1.845 14-09-2012, 11:40 PM
Ultimul răspuns: sickness
  Hate, no Love Liar 2 2.710 20-01-2012, 11:10 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  I can't hate you Peppers 0 1.848 18-12-2011, 04:15 PM
Ultimul răspuns: Peppers
  [split] I hate you but I love you+18 Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ 8 3.442 15-08-2011, 04:41 PM
Ultimul răspuns: ^Ciresica^
  I hate you but I love you+18 Pคnđค. 9 5.125 15-08-2011, 01:14 AM
Ultimul răspuns: Candy_Girl_Love.
  ,,I hate you because I love you!'' pinguin 2 2.434 22-07-2011, 09:28 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  I Hate Love Alle 16 8.100 15-07-2011, 10:23 AM
Ultimul răspuns: Denisa_Deny
  I hate you but I love you+18 Pคnđค. 3 2.978 26-06-2011, 11:19 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Hate or Love DiamondZ 7 3.911 05-06-2011, 10:15 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)