Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

I hate maths. I love my teacher [+16]

#21
ma bucur ca ai pus continuarea, foarte simpatica kristen, la fel si cris :X

profesorul asta ma baga la banuieli grav... adica a spus in clasa (sau mi s-a parut mie) "ce ti-as face eu tie..." adica gen.. cu toti elevii de fata, si nimeni nu a reactionat... foarte tare asa ce pot sa spun

nu am vazut greseli, nu m-am uitat prea atent pot spune
astept noul capitol :yes: spor!

#22
Yea , profu e pervers o//o . Abia astept sa fie scene mai intime xD Cu sti tu ce :))
Mi-a placut mult acest capitol , ce bine ca l-ai postat . Cred ca nu mai aveam rabdare xD Ai scris foarte frumos , doream sa nu se mai termine T_T Ai de toate , naratiunea care se imbina perfect cu dialogul , ai si niste descriere , oricum nu trebuie multa , deci e ok xD Mi-a placut la nebunie replica profului "Daca ai sti ce-as vrea sa-ti fac eu tie" xD A sunat atat de sexi :X Bravo , chiar te pricepi , nu gluma . Te rog , sa vi repede cu urmatorul capitol xD Am nevoie de el pentru a trai =))

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#23
Jollye is here!
Deci ficul tau e bestial. In sfarsit o situatie tipic adolescentina. :]
Imi place foarte mult si m-am amuzat citindu-l. :]
Sunt cateva greseli ce-i drept, insa nu cred ca multa lume le ia in serios din moment ce povestea e atat de captivanta.
So..Congrulatulations. :]]
Grabeste-te cu nextul pentru ca NOI nu mai avem rabdare. >.<
Kisss. :*

#24
smq:x proful se comporta mai mult k un elev;)) orkm smq:x
nu prea imi imaginez o fata cu o astfel de personalitate facand balet:-?. orkm originala ideea:D.
profu' e aja d dolce^^. dabia ajtept s ajungem l scene +16>:):">:-" sper sa vina cat mai curand

ajtept nextu':x plz pune-l cat ma rpd:D

#25
Well, I`m back. Din nou va multumesc din suflet pentru comentarii :*
Akm sa vedem ce se aude shi de nou capitol...pey ce sa spun despre el... I hope you`ll like it ^^


Capitolul 3: Domn` profesor, in halul asta ai ajuns...

Intinsa pe patul alb, ma uit la el cum scormoneste prin dulap dupa un bandaj. Off, cauta de un sfert de ora nenorocitul ala de bandaj. Sincer sa spun pe mine nici nu ma mai doare mana. In cele din urma, il vad cum se apropie de mine. Se apleaca si imi infoasoara incheietura cu un material subtire si alb. In doua minute a terminat. Atat? Pentru atata lucru am pierdut jumatate de ora de dans? O furie rapida imi navaleste creierul, dar dispare si mai rapid cand il vad pe Cris iesind pe usa. Ma ridic si eu de pe pat si il urmez fara a scoate un sunet.
Ajunsa in sala de dans, descopar cu o oarecare uimire ca restul trupei a plecat. Ma invart prin incaperea, mai nou goala, si gasesc un bilet aruncat la voia intamplarii.

“ Hei Kris! Scuze ca am plecat asa, dar Jody a cazut si s-a lovit la picior, si a sunat mama ei sa mearga acasa. Si noi, fiindca suntem prietenele ei am ajutat-o sa mearga acasa.”

Da, mai nou este nevoie de noua oameni sa ajute unul sa ajunga pana acasa. Ma rog, fac biletul bucatele si il arunc pe jos. Nu merg bine doi pasi si gasesc un alt bilet.

“ Kris, sunt Jody. Nu m-am lovit la picior, doar ca stii, m-a sunat un prieten si a spus sa am grija ca este o banda de batausi pe langa scoala. Si aproape se intunecase, si ni s-a facut frica asa ca am plecat. Sper sa nu te superi.”

Mai pe scurt s-au plictisit si au plecat. Auzi tu, gasca de batausi. Asta e o gluma foarte buna. Nu imi termin bine ultimul gand si ma trezesc cu o pereche de pantaloni in cap, mai exact pantalonii mei. Ma intorc nervoasa spre Cris, care se schimbase si statea relaxat in pargul usii.
- Tie ce mata iti mai trebuie?
- Nimic, ma gandeam sa mergem si noi acasa. Sau vrei sa mai dansezi...cu mine? intreaba el cu un ton pervers.
Momentul urmator, eu eram rosie. De nervi, vreo emotie stranie, nici eu nu mai stiu sigur. Cert e ca mi-am luat pantalonii si am plecat val-vartej sa ma schimb.
In cinci minute eram gata, asa ca m-am reintors in sala de dans sa imi pescuiesc si profesorul de mate. I-am facut semn din cap sa plecam, iar el m-a urmat in liniste. O data iesita din scoala am fost lovita de un val puternic de frig. Am tremurat incet pana am reusit sa ma acomodez putin cu temperatura de afara. L-am auzit si pe Cris cum s-a oprit langa mine, lovit si el probabil de acelasi ger necrutator. Dar spre uimirea mea credeam gresit. S-a oprit sa sa isi impleteasca degetele mainii cu ale mele. Am luat foc, dar nu m-am opus. Am avut o tentativa slaba de a-l injura, dar m-am oprit chiar inainte de a rosti cuvantul jignitor. Parca imi placea sa ma tina de mana.
Paseam pe strada pustie, alaturi de profesorul meu de matematica. Apoi mi-a venit in minte o intrebare brusca:
- Tu nu conduci?
Am vazut ca se cam fastaceste la intrebarea asta, dar pana la urma a raspuns.
- Nu am carnet, imi primesc raspunsul sec, pe un ton rece.
- De ce? intreb eu curioasa, vocea sunand perfect nevinovata.
- Pai nu vreau sa conduc, nu imi plac masinile...Ahh bine, bine, am picat examenul la scoala de soferi de sapte ori si am hotarat sa o las balta.
Nu stiu de ce nu prea imi venea sa rad, desi in mod normal ma spargeam pana la ora asta. Parca voiam sa il consolez. Nu ajung sa gandesc ceva in plus, ca simt o mana pe umar care ma opreste cu brutalitate. Ma intorc pe calcaie atat eu cat si Cris, si ma uit la o tipa dintr-o banda de cartier sau ceva asemanator. Si ca sa fie treaba ca la carte, femeia grotelor sau ce o fi fost ea, imi baga o flecma intre ochi. Am spus ca mor...Mai bine zis ea moare. M-am napustit nervoasa asupra tipei si i-am ars doi pumni si un picior in abdomen. Nimeni nu ma scuipa pe mine, nu atata timp cat am invatat karate. Zambesc sadic si i intorc incheietura, iar apoi o pun la pamant cu o lovitura in ceafa.
Mi-am scuturat mainile si m-am indreptat spre Cris.
- Domn` profesor, in halul asta ai ajuns? Sa nu fii in stare sa iti aperi o eleva? intreb eu ironica.
Nu mai fac un pas spre el fiindca simt o lovitura puternica dupa cap. Am cazut neputincioasa, dar inainte sa fac contact cu trotuarul rece el m-a prins. Apoi au urmat un sir de sunete, dar nu am putut deschide ochii sa vad. Am auzit lovituri si niste scancete infundate, apoi am cazut in inconstienta.
Lumina, raze calde imi invadeaza chipul. Deschid ochii sa ma uit in jurul meu. Ma intind lenesa si mai arunc o privire. Il vad pe Cris, stand pe un scaun, fara bluza vanat si zgariat pe tot corpul. A intors capul si se uita la mine, afisand un zambet dulce, oarecum usurat. Ce dracu’ s-a intamplat? Unde sunt? Si mai ales de unde mama naibii m-am ales cu durerea asta nenorocita de cap?

http://www.desenatori.ro/other/velfina/u..._girl_.jpg - tipa care a scuipat-o pe Kristen
KyuMin.

#26
Continuarea insfarsit :X:x Ce ma bucur ca a venit repede :x Imi place la nebunie sa iti citesc capitolele . M-a impresionat incredibil de mult acesta . Uuu se tineau de mana O//O . Eu acum ma intreb cine e nenorocita care a scuipat-o pe biata Kristen si cum de Cris avea ranile acelea :-? S-a batut pentru Kristen ? o//o Spune-mi ca Kristen e acasa la Cris si ca va urma ceva fierbininte xD Cred ca nu mai am rabdare ... Te rog sa vina la fel de repede xD
Succes in continuare <33 Bye :3

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#27
continuare :X:X
cam scurt capitolul ce pot sa zic... greseli gramaticale sau ce exprimare nu am vazut, nu sunt sau nu am fost atenta

Citat:- Tie ce mata iti mai trebuie?
- Nimic, ma gandeam sa mergem si noi acasa. Sau vrei sa mai dansezi...cu mine? intreaba el cu un ton pervers.
nu stiu.. a sunat aiurea, adica stiu ca nu ii pasa dar totusi e profesor :-?

cat despre restul sunt nerabdatoare sa aflu ce se va intampla si unde e ajuns kristen :D
spor >:D<

#28
Yayx sisule , tu de ce nu ai spus ca pui next ? >.<
Oricum e super . Greseli nu am prea vazut si asta e bine . Capitolul a avut de toate , deci a fost super .
Si faza cu scuipatu' intre ochi , m-a bufnit rasul :)) . A fost tare .
Se pare ca profu' pervers si-a cam luat o bataie buna . Si chiar asa , sa sara Kris sa-l apere pe prof ? God! A fost tare . Am ras , m-am speriat putin la faza cu banda si am ramas placut surprinsa . De fapt nu chiar surpinsa , dar mnoo.... esti un geniu si te ador , stii ,nu ? ;;)

Cam atat ! Ti-am spus ca sunt cititor fidel XD .

Bye ,sis ! :bye:
Life is not about finding yourself, is about creating yourself!

Blog :]
Nebunie in cuvinte! <3

#29
superb;))
imi pare rau ca nu au mai dansat acolo un pic... pe ringul de dans multe lucruri se intampla>:)
oricum... ma intreb curioasa cine este tipa care a scuipat-o( suna asa urat cuvantul asta:|) pe Kristen. Oare ce este intre cele doua fete?
Si ma intriga faptul ca dom` profesor e fara camasa si plin de vanatai si zgarieturi, inteleg de unde vin vanataile si zgarieturile dar chiar asa sa il lase fara camasa? Bataie, nu gluma;))
Oricum astept urmatorul capitol cu nerabdare... Ce se va intampla intre cei doi?>:)

#30
buna!sunt noua p l ficul tau dar l-am citit si imi place...proful meu de mate are 27 de ani deci nu e prea mare dif intre el si chris
La fic:-nu am prea vazut greseli de tastare sau de exprimare(pt ca yo de obicei nu prea stau sa caut)
- ma bucur ca Kristen nu e o fana a matematicii pt ca nici eu nu prea sunt:-p
-abia astept continuarea pt ca vreau sa aflu ce se mai intampla
BYe-bye and kissu!!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  I hate that I love you! RosetteFoxy 17 7.881 14-02-2013, 09:06 PM
Ultimul răspuns: Lain
  [Naruto] The Passion of Hate [+16] sickness 0 1.838 14-09-2012, 11:40 PM
Ultimul răspuns: sickness
  Hate, no Love Liar 2 2.698 20-01-2012, 11:10 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  I can't hate you Peppers 0 1.836 18-12-2011, 04:15 PM
Ultimul răspuns: Peppers
  [split] I hate you but I love you+18 Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ 8 3.428 15-08-2011, 04:41 PM
Ultimul răspuns: ^Ciresica^
  I hate you but I love you+18 Pคnđค. 9 5.107 15-08-2011, 01:14 AM
Ultimul răspuns: Candy_Girl_Love.
  ,,I hate you because I love you!'' pinguin 2 2.423 22-07-2011, 09:28 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  I Hate Love Alle 16 8.045 15-07-2011, 10:23 AM
Ultimul răspuns: Denisa_Deny
  I hate you but I love you+18 Pคnđค. 3 2.973 26-06-2011, 11:19 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Hate or Love DiamondZ 7 3.884 05-06-2011, 10:15 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)