Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

SasuSaku NaruHina

#1
Nu detin niciun personaj din animeul naruto si nu voi face profit de pe ura accestora
Capitolul)1 Eleva cea noua am avut mai multe ficuri dar astea va fi cel mai bun!!

Era o zi minunata in satul Konoha razele soarelui, se plimba pe chipul unei fete de 16-ani ochi ei asemeneau unor smaralde parul ei asemenea unor flori de ciresi chipul ei blajin deodata voce care trezi rozalia
-Sakura! vei intarzia, la la prima ta zi de liceu.
-Vin mama!
Rozalia se trezi incet incet din patul pufos se intrepta spre baie se spala pe dinti ei asemenea unor perle albe rozalia se indrepta spre dulap se gandi sa se imbrace cu un tricou alb, o fusta neagra si o pereche de sandale visini si coborase jos din camera o saluta pe mama ei loa micul dejun niste oua ochiuri si niste paine prajita dupa ce manca pleca in drum spre scoala acolo se intalni cu un baiat blondut cu ochi asemenea marilor
Cand se uita la ea fu fermecat de frumusetea rozaliei
-Buna ma cheama Naruto Uzumaki si voi de veni cel mai mare Hokage spuse asta cu un glas, provocator
-Buna eu sunt Sakura Haruno si sunt umpic ratacita
-Pai dece intreba Naruto?
-Nu gasesc clasa 342
-Te pot ajuta si eu invat in accea si Sakura cum intra ii fermecara pe toti cu frumusetea ei
Numai era loc decat langa un baiat brunet cu ochi negri
-Buna eu sunt Sakura Haruno noua eleva nu am unde sa stau si ma intrebam daca pot sa stau eu aici?
-Brunetul nu o vazut de prima oara cand intrara in clasa dar cand la rugat si el fusesera fermecat de frumusetea rozaliei dar nu o arata -Mda poti sa stai in care in accea clipa toate fetele murisera de ciuda
-Im pare rau dar nu ti-am retinut numele cum te cheama ?
-Sasuke Uchiha
Dintr-o data Iruka sensei aparu intr-un fum negru
-Vad ca ati cunoscuto pe Sakura spuse accesta
-Se va organiza un bal anual ninja sa fiti prezenti la opt fix!!!
Sakura, se gandea cu ce sa se inbrace imbrace se duse la magazin isi cumpar o rochie si is facut un coc lasand numai 2 suvite
La un momendat la usa batu cineva cine era?
-Sasuke ce cauti la mine acasa spuse ea cuurioasa ?
-Pai S....Sakura ma gandeam daca vrei sa vi la bal cu mine?
-O Sasuke, mi-ar face mare placere
Sasuke se gandi la Sakura sperand sa nu simta nimic pentru ea
O fetita timita cu par negru si cu umpic de mov cu ochi albi spera sa o invite Naruto
o bataie in usa cine sa fie poate era chear naruto?
-Buna Hinata ma intrebam daca vrei sa vi cu mine la bal ? intreba el rusinat
-Da Naruto sigur ca mi-ar face mare placere apoi Naruto pleca
-Se gandi cu ce sa se inbrace imbrace se gandi sa is cumpere, o rochie mov cu decolteu si sa-si lasa parul deschis
Veni insfarsit ora 8 fix
Fetele apausera in preuna parca erau niste injeri fara aripi asa aratau fetele:
Sakura:[img][Imagine: funclub26791.jpg][/img]

Hinata:

http://hinlalato.com/wordpress/wp-conten...-image.jpg

Sasuke:

http://quizilla.teennick.com/user_images...keCool.jpg[/img]

Naruto:

http://media.photobucket.com/image/Narut...uto234.jpg

-Arati suberb Sakura spuse Sasuke
-Si tu arati minunat Hinata spuse Naruto
Sakura sa dus pana la baie.
Sasuke o astepta langa usa de la baie cand a iesit nu se puut aptine sa nu o sarute aprins
O muzica lenta incepu Sasuke o loa pe Sakura de mijloc, si incepuresa sa danseze Sasuke se simtea in al 9-lea cer si Sakura la fel
-Sasuke ii sopti, Sakurei,
-Sakura vrei sa mergem pe malul lacului se privim stelele
Apa era foarte sclipitoare in lumina luni
-Sakura sti cand team vazut prima oara mai fermecat spuse accesta sarutanduse
-Sakura vrei sa mergem la mine acasa? intreba Sasuke
-O da sigur Sasuke
Sakura se gandea din ce in ce mai mult la Sasuke si Sasuke la fel dar era prea tarziu frumusetea ei il fermecase
-Am ajuns asta e casa mea
-Si ce vrei sa facem acum intreba Sasuke cu in zambet smecher pe fata ?
-Cred ca sa ma duc acasa mama se supara daca nu ajung pana la 10 acasa spuse ea cu o voce trista
-Sakura te rog nu pleca
-Bine Sasuke nu am sa plec
-Acestia doi incepurase se sarute
-Sasuke, o loa in brate si o dusa pana la el in dormitor Se pusera peste Sakura ii dadura jos rochia ii dadu jos si suchienu Cam asa arata Sakura cand se pusera peste ea Sasuke[Imagine: sasusaku1.jpg] asa asa asa sa continouam.
Ii dadura jos suchienu apoi sasuke si dadu jos pantaloni si tricou acum sa ii lasama in pace si sa ne ducem la Naruto si Hinata
-Mai mai mai separe ca Sasuke a loato pe Sakura din prima noapte acasa
Naruto isi facu insfarsit curaj si o saruta pe Hinata
Apoi sa gandit ca da ca tot Sasuke a loato pe Sakura acasa el dece sa nu o faca
Noaptea era foarte romantica luna plina cerul albastru inchis accestia 2 se tineau de mana ca 2 porumbei indragostiti si cand a ajauns la usa lui Naruto incepurasa sa se sarute Naruto intrerupsera sarutu sa sa deschida usa Naruto a duso pe Hinata in dormitor si incepu so sarute la cat de moaca era naruto nu avea curaj sa faca ce facu si sasuke continnoam maine!!! p.s cred ca e 40 de randuri nu a da ca sa fie o mai lungim putzim
1 numai vreau comentari rautacioase la adresa mea ori spunetzi ceva de bine ori numai comentazi
ok ok nu e descriere si? cand totul este perfect cine are nevoie de descriere?

#2
topic inchis ;i mutat la naruto fics. mai ai unul. daca te crezi smechera de postezi aici intentionat, ei bine ai inimerit exact in locul nepotrivit.
-

#3
Buna, nu te speria ca am venit cu ganduri bune ... sper :-?? nu se stie depinde. Am sa te iau usor, ca sa iti mai explic o data cum sta treaba pe aici. Voi incerca pe cat posibil sa nu ironizez, dar putin tot o sa fie pe acolo.
(26-07-2010, 12:01 AM)alexandravega A scris: Nu detin niciun personaj din animeul naruto si nu voi face profit de pe ura accestora Ura ai pus Disclaimer!
Capitolul)1 Eleva cea noua puteai sa spui partea cu ficurile la inceput, ar fi fost mai logic, sau nu pe acelasi rand cu titlul^.^ am avut mai multe ficuri dar astea va fi cel mai bun!!

Era o zi minunata in satul Konoha razele soarelui, se plimba pe chipul unei fete de 16-anisaisprezece, numerele se scriu cu litere nu cu cifre si daca nu ma insel (si nu cred)aici mergea ori punct ori virgula ochi ei asemeneau unor smaraldevirgula, deoarece faci o enumeratie (enumeri mai multe lucruri) parul ei asemenea unor flori de ciresi la fel si aici chipul ei blajin punct si cu litera mare ^_^" deodata voce care trezi rozalia Deodata, vocea mamei o trezi.
-Sakura! vei intarzia, la la in prima ta zi de liceu prima ta zi de liceu.
-Vin mama!
Rozalia se trezi incet virgula incet din patul pufos punct si cu litera marese intrepta spre baie se spala pe dintidintii, cu doi de „i” ei asemenea unor perle albe punct si cu litera mare rozalia se indrepta spre dulap se gandi sa se imbrace cu un tricou alb, o fusta neagra si o pereche de sandale visini si coborase jos din camera o saluta pe mama ei loaluă micul dejun niste oua ochiuri si niste paine prajita dupa ce mancavirgula pleca in drum spre scoala acolo se intalni cu un baiat blondut cu ochi ochii, cu doi „i” asemenea marilor
Cand se uita la ea fu fermecat de frumusetea rozaliei frmusetea ei, suna mai bine
-Buna ma cheama Naruto Uzumaki si voi de veni cel mai mare Hokage spuse asta acesta cu un glas, provocator
-Buna eu sunt Sakura Haruno si sunt umpic mergea si „un pic” am cautat in dex^_^ ratacita
-Pai dece de ce si semnul intrebarii se pune dupa „de ce”, iar dupa Naruto se pune punct intreba Naruto?
-Nu gasesc clasa 342
-Te pot ajuta si eu invat in accea aceea, cu doi de „e” nu de „c” si Sakura cum intra ii fermecara pe toti cu frumusetea ei
Numai era loc decat langa un baiat brunet cu ochi ochii, cu doi „i” negri
-Buna eu sunt Sakura Haruno noua eleva nu am unde sa stau si ma intrebam daca pot sa stau eu aici?
-fara linie de dialog -_- Brunetul nu o vazut a vaut-o de prima oara cand intrara a intrat in clasainainte de „dar” se pune virgula dar cand la rugat si el fusesera fermecat de frumusetea rozaliei la feldar nu o arata -Mda poti sa stai in care in accea clipa toate fetele murisera de ciuda nu prea am inteles aici
-Im pare rau dar nu ti-am retinut numele cum te cheama ? nu ii spuse numele lui din cate tin eu minte sau daca nu am nevoie de ochelari =_=
-Sasuke Uchiha
Dintr-o data Iruka sensei aparu intr-un fum negru
-Vad ca ati cunoscuto cunoscut-o, deoarece e o chestie cu acel „o” , o sa inevti mai tarziu la scoala pe Sakura spuse accesta
-Se va organiza un bal anual ninja sa fiti prezenti la opt fix!!! prea multe semne de exclamare
Sakura, se gandea cu ce sa se inbrace imbrace se duse la magazin isi cumpar o rochie si is si-a facut facut un coc lasand numai 2 doua, numerele nu se scriu cu cifre ci cu litere suvite
La un momendat la usa batu cineva virgula cine era?
-Sasuke ce cauti la mine acasa ? spuse ea cuurioasacuriosa si semnul intrebarii se pune dupa „acasa” ?
-Pai S....trei puncte de suspensie „ ... ”Sakura ma gandeam daca vrei sa vi la bal cu mine?
-O Sasuke, mi-ar face mare placere
Sasuke se gandi la Sakura sperand sa nu simta nimic pentru ea
O fetita timita cu par negru si cu umpic din nou mergea si „un pic” de mov cu ochi albi spera sa o invite Naruto
o bataie in usa cine sa fie poate era chear naruto?nu imi suna bine=_=
-Buna Hinata ma intrebam daca vrei sa vi cu mine la bal ? intreba el rusinat
-Da Naruto sigur ca mi-ar face mare placere apoi Naruto pleca
-Se gandi cu ce sa se inbrace imbrace se gandi sa is cumpere, o rochie mov cu decolteu si sa-si lasa parul deschis desprins, deoarece nu exista „par deschis”
Veni insfarsit in sfarsit, se scrie deslegat ora 8 fix
Fetele apauseraaparusera in preuna impreuna parca erau niste injeri ingeri fara aripi asa aratau fetele:
Sakura:[img][Imagine: funclub26791.jpg][/img]

Hinata:

http://hinlalato.com/wordpress/wp-conten...-image.jpg

Sasuke:

http://quizilla.teennick.com/user_images...keCool.jpg[/img]

Naruto:

http://media.photobucket.com/image/Narut...uto234.jpg fara imagini in mijlocul capitolului -_-" nu da bine la estetica

-Arati suberb Sakura virgula spuse Sasuke
-Si tu arati minunat Hinata virgula spuse Naruto
Sakura sa dus pana la baie.
Sasuke o astepta langa usa de la baie cand a iesit nu se puut aptine sa nu o sarute aprins nu comentez=_=
O muzica lenta incepu Sasuke o loa luă pe Sakura de mijloc, si incepuresa sa danseze Sasuke se simtea in al 9-lea cer si Sakura la fel
-Sasuke ii sopti, Sakurei, fara linie de dialog aici
-Sakura vrei sa mergem pe malul lacului se privim stelele
Apa era foarte sclipitoare in lumina luni lunii, deoarece nu este o zi a saptamanii
-Sakura sti cand team vazut prima oara mai fermecat virgula spuse accesta sarutanduse
-Sakura vrei sa mergem la mine acasa? intreba Sasuke
-O da sigur Sasuke
Sakura se gandea din ce in ce mai mult la Sasuke si Sasuke la fel dar era prea tarziu frumusetea ei il fermecase
-Am ajuns asta e casa mea
-Si ce vrei sa facem acum intreba Sasuke cu in zambet smecher pe fata ?
-Cred ca sa ma duc acasa mama se supara daca nu ajung pana la 10 zece, cu litere numerele acasa spuse ea cu o voce trista
-Sakura te rog nu pleca
-Bine Sasuke nu am sa plec
-Acestia doi incepurase se sarute fara linie de dialog
-Sasuke, o loa in brate si o dusa pana la el in dormitor Se pusera peste Sakura ii dadura jos rochia ii dadu jos si suchienu sutienul =_= Cam asa arata Sakura cand se pusera peste ea Sasuke[Imagine: sasusaku1.jpg] asa asa asa sa continouam. nu mai pune poze in mijlocul capitolului -_-
Ii dadura jos suchienu sutienul, su-ti-e-nul, hai ma fetita ca nu e greu de tinut minte cum se scrie apoi sasuke si dadu jos pantaloni si tricou acum sa ii lasama in pace si sa ne ducem la Naruto si Hinata daca nu te bagai, filozoafa ramaneai
-Mai virgula mai virgula mai separe se pare ca Sasuke a loato luat-o pe Sakura din prima noapte acasa
Naruto isi facu insfarsit in sfarsit curaj si o saruta pe Hinata
Apoi sa gandit ca da ca daca tot Sasuke a loato luat-o pe Sakura acasa el dece sa nu o faca semnu intrebarii
Noaptea era foarte romantica luna plina cerul albastru inchis accestia 2 [ b]doi, cu litere=_=[/b]se tineau de mana ca 2 [ b]doi, cu litere=_=[/b] porumbei indragostiti si cand a ajauns la usa lui Naruto incepurasa sa se sarute Naruto intrerupsera intrerupse sau rupse sarutu sarutul sa sa deschida usa Naruto a duso pe Hinata in dormitor si incepu so s-o, deoarece normal este să o sarute la cat de moaca era naruto nu avea curaj sa faca ce facu si sasuke ce zici aici? continnoam maine!!! p.s cred ca e 40 de randuri nu a da ca sa fie o mai lungim putzim
1 numai vreau comentari rautacioase la adresa mea ori spunetzi ceva de bine ori numai comentazi
ok ok nu e descriere si? cand totul este perfect cine are nevoie de descriere?
unu la mana la tine nu e perfect :)) mai ai mult de lucrat
doi la mana eu am incercat sa nu fiu rautacioasa, am fost cat de calma posibil. Nu am corectat tot (mai ramasesera cateva lucruri de spus pe acolo) ca sa nu o fac pe ironica iar, dar daca tu nu accepti, soarta si destinul.
trei la mana sa-ti zic unde trebuie lucrat =_=
- liniutele de dialog
- numerele nu le mai scrie cu cifre, ele se scriu cu litere
- nu mai pune pozele in mijlocu capitolului
- nu mai intra tu cu vorbe de la tine, narezi la persoana a treia deci rezuma-te doar la text
- nu te bosumfla ca nu te-am laudat, inca nu meriti laude, daca pui si urmatorul capitol si vei avansa putin atunci vei primii felicitari si lauri
- este importanta descrierea, nu ii poti taia gatul si sa o bagi sub pat ca si cum nu s-ar di intamplat nimic
- naratiunea, modul in care nerezi mai trebuie lucrat
- dialogul, vezi ca a devenit sec
- gresili ai cateva, incearca mai intai la dex sa vezi daca exista sau nu cuvantul ala (apasa pe cuvant si intrii la dex, scrii cuvantul acolo si se rexolva + explicatia lui)
- ca sa nu devin rautacioasa ma opresc aici.

Deci sa vii cu nextul sa vedem ce se intampla. Daca ai id da-mi un pm (mesaj privat) cu id-ul tau si vom discuta mai pe-n delete.

Fara suparare tot ce am zis este ca sa te ajut.
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]

#4
Bun, trec si eu pe aici. O sa incerc sa fiu cat pot, dar cat POT, de blanda.
Sa incepem cu inceputul: daca tu vrei sa fie perfect, asculta de sfaturile care ti se dau. Crede-ma ca stiu cum e sa primesti critici. Nu sunt la adresa ta, sunt despre ficul tau.

"Rozalia se trezi incet incet din patul pufos se intrepta spre baie se spala pe dinti ei asemenea unor perle albe rozalia se indrepta spre dulap se gandi sa se imbrace cu un tricou alb, o fusta neagra si o pereche de sandale visini si coborase jos din camera o saluta pe mama ei loa micul dejun niste oua ochiuri si niste paine prajita dupa ce manca pleca in drum spre scoala acolo se intalni cu un baiat blondut cu ochi asemenea marilor"-> Nu tu punct, nu tu virgula [bine doar una>.>]. In vorbire, din cate stiu eu, se mai fac pauze sa mai tragi o gura de aer. Sau tu vorbesti asa in continuu?:|Cred ca vroiai sa spui: Rozalia se trezi incet din patul pufos si se indreapta spre baie. Dupa ce isi termina toaleta de dimineata intra in camera ei gandidu-se cu ce sa se imbrace. Se imbraca cu un tricou alb, o fusta neagra si o pereche de sandale visinii. Coboara in bucatarie si ia micul de jun: oua ochi si niste paine prajita. Termina de mancat si iese pe usa indreptandu-se spre scoala.

Acum eu nu zic sa scrii cum zic eu, dar dupa ce termini de scris capitolul uita-te de doua ori peste el si vezi ce greseli ai. Nu o zic in nume de rau dar asa este bine. [nici eu nu sunt o experta in Ficuri, dar incerc sa te ajut cum pot]

"-Buna ma cheama Naruto Uzumaki si voi de veni cel mai mare Hokage spuse asta cu un glas, provocator
-Buna eu sunt Sakura Haruno si sunt umpic ratacita
-Pai dece intreba Naruto?
-Nu gasesc clasa 342" -->>Dialog sec. Incearca sa nu pui dialog gen: -Buna!
-Buna!
-Pa!
-Pa!
Sari peste detaliile astea... nefolositoare. Incearca sa narezi cat mai mult, pentru ca asa atragi[parerea mea] cititorii. Eu una daca vad numa dialog ma car de la respectivul fic.
Ai grija cu space-ul si virgulele>.>



Pai, avand in vedere ca ficul a mai fost corectat mai bine iti dau niste sfaturi.
- Mai citeste ficuri, carti etc ce vrei tu si dupa o sa vezi ca descrierea si naratiunea sunt ciresile de pe tort. Nu e cum crezi tu, ca descrierea e nefolositoare. Dar e treaba ta daca asculti sau nu de sfaturile noastre. Le urmezi, bine. Nu le urmezi, ...rau pentru tine.
- Vezi ce faci cu virgulele si punctele ca tare rau le ratezi :]].
- Am vazut ca ai pus: "dinti ei asemenea unor perle albe". Ai incercat tu ceva-ceva, dar nu ti-a reusit. Tu descrii[da, iarasi descrierea asta. Nu mai scapam de ea, nu?] ce...este mai putin important.
- Ai grija cu dialogul. Este sec. M-am plictisit de a primele liniute.
- Nareaza, nareaza. Ca si naratiunea e importanta.
- Ai grija la tastare *.*. Ai scris suchienul in loc de sutienul >.>...si mai ai greseli p'acolo, dar aia mi-a ramas in minte.
- Numerele le scri cu litere nu cifre.
- Pozele se pun la inceput sau sfarsit nu la mijlocul capitolului.

Nu o lua in nume de rau. Tot ce am spus aici a fost sa te ajut si sa faci ceva din ficul asta.Daca tea deranjat ceva spune-mi prin PM sau Y!M.

XOXO si astep urmatorul capitol!:X
[Imagine: envy-s10.png]
E: Me, Envy, jealous of you humans? That's the ultimate humilition.
> Blog <


#5
Citat:Nu detin niciun personaj din animeul naruto si nu voi face profit de pe ura accestora
Ma duc si te reclam si o sa te aresteze.Imi place cum ai inceput (adica cu razele etc). Ai ceva chestii de finete. Uneori pare ca nu poti sa faci exact legaturi intre fraze si seamana cu o compunere de clasa a II-a (Sakura s-a dus pana la baie. Sasuke o asteapta langa usa). Plus ca ideea nu mi se pare cine stie ce.In rest, toate bune.
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

#6
Yap am citit ficul tau si pot sa spun ca mai ai mult de lucrat :-s:
1. Ideea e prea intalnita faza cu eleva noua care il inalneste pe Naruto si e mort dupa ea, am vazut-o peste tot, iar cu Sasuke care e la fel de indragostit si nu arata, pot spune acelasi lucru. Balul tot la fel si cu Sasuke care o duce acasa... .
2. Tu cam uiti sa pui punct dupa terminare propozitiei" se simtea in al 9-lea cer si Sakura la fel. "," facut un coc lasand numai 2 suvite. " si as putea continua asa pana maine dimineata. -Vad ca ati cunoscuto pe Sakura spuse accesta
-Se va organiza un bal anual ninja sa fiti prezenti la opt fix!!!
- aici puteai sa continui fara sa pui o alta liniuta de dialog doar nu vorbesc doua persoane.
3.Pentru descriere trebuie sa punem afise cu dat disparut. Naratiunea tot la fel ca a fugit cu sageata albastra... iar dialogul e prea mult si sec.
4.De greseli de taste ai o gramada... si ar mai trebui sa mai lucrezi la exprimare..
Cam atat am avut de criticat, astept nextul bye-bye :*:-h
Just the
way you know me..



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Mereu Impreuna [NaruHina] adina.sweet43 24 13.248 07-09-2013, 05:26 PM
Ultimul răspuns: Sindori
  [Naruto] Iubirea se naste din gelozie(NaruHina) Madalovenar 23 13.530 17-08-2012, 09:32 PM
Ultimul răspuns: Madalovenar
  N fanart(naruhina & sasusaku) sakuraFAN 4 3.527 24-05-2012, 06:47 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Vom fi impreuna! Crede-ma! [ NaruHina ] Hinata 3 2.982 15-02-2012, 07:06 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Cine ar fii crezut?[Naruhina] Ino.O_Me 1 2.965 11-02-2012, 12:10 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Iubire si razbunare(fic naruhina) Gabriella 15 11.909 12-05-2010, 09:28 PM
Ultimul răspuns: Gabriella
  Dragoste interzisa[NaruHina] ♥♫ღYuuÒœi Cяøss♥♫ღ 7 10.767 06-04-2010, 02:56 PM
Ultimul răspuns: Fifilina
  O iubire cam ciudata [sasusaku&naruhina] catynca 22 13.295 25-02-2010, 09:12 PM
Ultimul răspuns: AnimeliciousAngel
  NaruHina sweet_zoey 6 10.744 13-12-2008, 01:24 PM
Ultimul răspuns: Kali?!


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)