Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hellow..

#1
Erhm, sa o dau pe japoneza sau sa raman la limba noastra? 21
In liceu, obisnuiam sa activez pe foarte multe forumuri/site-uri anime & manga. Chiar intr-o zi m-a apucat "mania" sa le numar, pentru ca mi le notam pe toate pe un caiet, ca sa nu uit si ajunsesem deja la nr. 150 si ceva 21
Am fost inregistrata pe vechiul forum A+ daca il mai tine minte cineva de aici, pentru ca sunt sigura ca au fost cativa sau mai multi de aici acolo 4 cel mai tare forum, imi este dor de el! Acolo m-am format, ca sa zic, ca user 21 si tot acolo am invatat si cum sa scriu, sa-mi dau drumul la scris!
Ma cheama Denisa, prietenii imi spun Yuki. Am facut in septembrie 21 de ani, sunt balanta, dupa cum apare la profil. Sunt in ultimul an de facultate, la Litere si Limbi Straine. Studiez, ca limbi straine, japoneza si franceza.
Ca orice om, am defecte si calitati. Nu-mi place barfa, prefer sa spun si sa mi se zica-n fata direct decat pe la spate. Imi place sa scriu si sper ca-ntr-o buna zi sa public macar unul din ficurile mele. Am avut vreo 2 ani jum. pe care i-am dedicat rp-ului, dar din cateva motive m-am lasat si ma axez pe scris mai mult.
Vizionez anime-uri, citesc manga-uri (i'm manga addicted), ascult muzica, vizionez seriale japoneze si altele (ca de exemplu, The Vampire Diaries, Heroes si Ghost Whisperers, momentan imi ajung astea) si citesc carti (din vara am inceput sa citesc foarte multe carti, cand am timp; inainte uram sa pun mana pe o carte, aveam impresia ca ma musca, vorba vine 21 ).
Momentan, cam atat. Ma cam grabesc sa plec. Restul, pe diseara. Imi pare bine sa va cunosc si daca aveti intrebari, va raspund cu cea mai mare placere ^.^
Ja ne!
[Imagine: mboi6o.png]

#2
Bine ai venit pe Animezup, insanity.!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Heyaaa 15,bun venit pe Zup .Sper sa iti faci multi prieteni si em..."? sa te distrezi : >.Well..Denisa 5...ai vreo fobie?...ai sau ai avut vreo porecla?...ce hobby-uri ai?...ce genuri de filme iti plac?...dar muzica?...animalul preferat?....culoarea preferata?....ai frati/surori?...Caaam atat 71..am pus deja destule intrebari..desi mai am :yada:
Well...see ya'!:bye:
[Imagine: tumblr_m214h2MXjD1r3aka4o1_500.gif]

#4
Fenomenala semnatura 21
Welcome here, Denisa~
Uhm, sper sa te distrezi, sa-ti faci prieteni si sa-ti publici mai repede fic-urile~ <3
Sa ai grija sa nu faci spam~ si sa respecti regulile. Si eu sunt tot balanta, si tot in septembrie e si ziua mea [pe 24] <3.
Vrei sa fim prietene~? Traiasca balantele 21
Bafta la scoala~
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#5
Din descrieerea ta rezulta multe lucruri .
Iti urez o sedere placuta pe aici si sa fii cat mai activa ! Sper sa te intelegi cu ceilanti membri Zup .
AnimeZup , ca intotdeauna , te primeste cu bratele deschise , poate ii se pune vrun carcel la cat de des o face .
Suntem bucurati si onorati sa te avem printre noi . Membri AnimeZup roiesc ca mustele sau ca . . . manelisti dupa Guta . Eu si exemplele mele .
Sper sa aveam bucuria de ati vedea modul in a scrie . Ma bucur ca ai o pasiune .
Nici eu nu suportam cartiile dar sa poate spune ca unele povestii mi - au deschis ochii .
Ce carti ai savurat pana acum ?
Ce parerea ai despre AnimeZup ? Dar despre membri ei ?
Ce culori iti plac ?
Cum crezi ca te vad altii ?
Cum te - ai putea descrie ?
Ai vrun blog ?
Iti place ca infatisare Zup ?
Nu - i asa ca Zuppy e secsi ?

Have fun ! And . . . ma bucur ca iti place Japoneza . E o limba fastinanta cam ca toate tariile pe care eu le ador ; Coreea , China , Japonia .
Ja ne '
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#6
Bunăăă xD
Am trecut şi eu pe aici , să îţi urez un bun venit căăăłduros hug *hug*kiss* :X Distracţie plăcută şi sper să ne întelegem bine xD[mno...normal , dacă esţi manga addicted 15 me too :X]=> So de aici vine şi singura mea întrebare:Ai putea să îmi zici top 10 manga ? xD Ţi-aş scrie şi eu lista mea , but...nu am chef acum să zic top 10 + că trebuie să rasfoiesc un caiet întreg xD 71 So , sper să ne mai întâlnim pe ZUp xD

#7
Zuppy Bine te-am gasit sau bine v-am gasit ^.^
Multumesc pentru primire. Da, vreau sa-mi fac cunostiinte noi si sa ma simt bine aici. In timpul meu liber, cand stau si la calculator, sa mai intru pe site-urile sau forumurile anime & manga, dragi mie. Multumesc. Hugs back hug si da, o sa ma distrez!
Sigyn Hehe, thanks! Daa, o sa ma distrez, promit 4 Erhm, fobie? Ca orice om cu defecte si din pacate, am si eu o fobie, dar nu as vrea sa vorbesc despre asta; nu-i chiar asa important 4 Porecle, hmmm... majoritatea imi spun Yuki, dar unele persoane ma stiu cu Akami(un personaj rp de pe un forum cu Naruto), cei din familie imi spun Boticelli (pentru ca am tendinta sa fac un botic adorabil cand ma supar), iar doua persoane dragi mie imi spun Chibi sau Chibiutza ^.^
Hobby-uri, le-am enumerat mai sus: literatura (imi place sa scriu, dar sa si citesc), sa vizionez anime/seriale, sa citesc manga-uri, natura (imi plac mult plimbarile in aer liber, imi place la munte foarte mult), muzica (nu ma simt bine daca nu-mi pun castile in urechi cand merg pe strada 21 trebuie sa ascult ceva mai mereu), etc.
Filme: aproape orice, ideea este ca trebuie sa aiba grafica buna si sa fie povestea interesanta, si urmaresc. Inainte, eram innebunita dupa filmele de groaza, dar dupa ce-am vazut "Frozen" n-am vrut sa mai aud sau sa vad ceva de groaza. Nu m-a ingrozit Saw si m-a enervat "Frozen". Genurile de muzica pe care le ascult le-am enumerat in primul post.
Imi plac cainii de mica; as mai vrea unul, dar din pacate la bloc nu am cum sa cresc mai mult de un caine. Detest pisicile; am fost grav zgariata (si cu d-alea adanci, ca avea ditamai ghearele) de un motan batran si speriat de bombe (Care nu-mi apartinea, dar pe care-l tineam in casa de vreo saptamani la vremea respectiva) pe fata, maini si picioare dintr-o prostie care nu-mi apartinea, dar pentru ca am sarit sa-l apar pe fratele meu, am iesit eu cea "sifonata". Si-mi mai plac iepurii, broastele testoase si hamsterii. Sunt adorabili!
Culoarea preferata: albastrul deschis, verdele. Dap, am doi frati; unul de 18 ani si unul de 14 ani si nu, nu am sora. Mi-ar fi placut, dar ma multumesc si cu doi frati!
Te rog, daca mai ai intrebari, astept. Sper ca te-am lamurit cu raspunsurile de mai sus. See ya!
Colours multumesc mult; setul actual e facut de iubitul meu, se pricepe destul de bine in photoshop si el imi face toate seturile ^.^ (in afara de cele pe care le iau de pe net, pentru ca am momente cand mai gasesc ceva care-mi place f. mult si doar il rog sa le editeze sau sa le redimensioneze ca-s prea mari). Mersi, mersi! Da, o sa vreau sa-mi public si aici unul, doua ficuri. Bine, unul din ele e scris mai de demult, dar lucrez la editarea lui si al doilea abia l-am inceput, dar sper sa va placa. Da, respect regulile. Da? Ce tare 8 traiasca balantele. Sigur ca vreau sa fim prieteni si-ti doresc si eu bafta la scoala!
Nyo din pacate, m-am cam grabit cu descrierea; trebuia sa plec la facultate, intarziasem si mnoh T.T multumesc mult pentru primire. Si eu sper sa fiu activa, imi place forumul inca dinainte de a ma inregistra, de ceva timp oricum! Saracul AnimeZup 21 multumesc, multumesc. You make me blush 9 da, cum i-am spus si lui Colours; o sa postez cat de curand ficuri, sa ajung mai intai pe acolo ca iau si eu pe rand fiecare sectiune 21
Ce-am savurat pana acum? Pai, mai tot ce inseamna Mircea Eliade(unul din autorii mei preferati), seria intreaga Harry Potter si Twilight (nu sunt obsedata, doar fana; e o diferenta, din punctul meu de vedere); Bestia (de Alex Flinn 8 superba cartea, abia astept filmul); tot ce inseamna Marc Levy(un altul din autorii mei preferati), P.S.Te iubesc(de Cecilia Ahern), Memoriile unei gheise, O plimbare de neuitat & Nunta (de Nicholas Sparks), Sarpe si Cercel (de Hitomi Kanehara), etc. Nu am o lista impresionanta, dar nici nu sunt 5,10 carti. Si continua sa creasca lista, incetul cu incetul 4 Momentan citesc Noaptea de Sanziene(pentru ca-mi trebuie pentru licenta) si am o lista-ntreaga cu ce-as vrea sa citesc, dar toate la timpul lor. Nu ma grabesc.
Imi place forumul, le multumesc celor care mi-au facut primirea asta calduroasa; sper sa am ocazia sa vorbesc cu cat mai multi de pe forum si sa ne intalnim, eventual. Culoare, am zis mai sus. Cum m-as descrie fizic? Pai, pot sa pun o poza, daca vreti 4 am vreo 2,3 bloguri, dar nu am mai intrat pe ele si mi-am facut unul nou de care as vrea sa ma tin, dar din pacate nu am avut timp sa ma ocup de el 22 inca nu am trecut de stadiul cu schimbatul skinului o.O Da, imi place infatisarea Zup si Zuppy, dupa setul de la profil e dragut 21
Invat japoneza la facultate si vreau sa invat, in plus coreeana (de care m-am si apucat, singurica) si dialectul mandarin, asta ca limbi asiatice ^.^ ca asa as mai vrea sa invat filipineza si portugheza.
^^Micuts'a^^ hey si-ti multumesc pentru intampinare si imbratisare! Aoleo, top 10 manga? Mi-e greu sa ma decid O_O dar o sa fac un top, poate asa iti faci o idee... (si eu le am trecute pe mymangalist, dar si pe un caiet).
1. Kaichou wa Maid-Sama
2. Goong
3. Ai Hime
4. Vampire Knight
5. Perfect Girl Evolution
6. Soul Eater
7. Kiss Dake ja Kaesanai
8. The Flower of Evil
9. Doubt (za one with za rabbits <3 prea tare; imi aduce aminte de serialul japoneza Liar Game)
10. Moe Kare
[Imagine: mboi6o.png]

#8
"^^Micuts'a^^ hey si-ti multumesc pentru intampinare si imbratisare! Aoleo, top 10 manga? Mi-e greu sa ma decid O_O dar o sa fac un top, poate asa iti faci o idee... (si eu le am trecute pe mymangalist, dar si pe un caiet).
1. Kaichou wa Maid-Sama
2. Goong
3. Ai Hime
4. Vampire Knight
5. Perfect Girl Evolution
6. Soul Eater
7. Kiss Dake ja Kaesanai
8. The Flower of Evil
9. Doubt (za one with za rabbits <3 prea tare; imi aduce aminte de serialul japoneza Liar Game)
10. Moe Kare "
Nu ai pentru ce hug Apropo vreau şi eu să ştiu ce nume ai pe myanimelist ?[eu nu am cont , dar cred că o să îmi fac cât de curând xD , so? xD] . Şi mie imi place mult Kaichou wa Maid-sama xD Şi Ai Hime de asemena . Acestea doua şi Vampire Knight , le ştiu dintre cele enumerate de tine 71 Well ce-i drept xD Îmi plac mai mult one-shoturile şi cele de maxim 5 capitole 71 Ar mai fi Dengeki Daisy , una mai lunga pe care o iubesc :X Şi one-shoturile făcute de Motomi Kyousuke :X 71 So , încă odată îţi urez bun venit călduros *hug*kiss* pupic:Xhug

#9
Dengeki Daisy citesc si eu, sa stii :X
L-am inceput ieri. Aproape toata ziua asta am facut, am citit manga-ul asta. Imi place foarte mult chiar daca nu l-am trecut in lista.
Pai, am postat si link, dar am Yuki4ver pe myanimelist.
Ms, ms ^^
[Imagine: mboi6o.png]

#10
Hello~aaa~deci studiezi Japoneza~i so envy you~LOL xD
Cateva intrebari 4
Ce anotimp iti place?
Iti plac Yuri sau Yaoi?
Mancarea preferata?
Practici vreun sport?
Care e cel mai infricosator film pe care l-ai vazut?
Iti plac serialele coreene?Care?
E super dificila japoneza?
E greu la faculta[si eu tot la Limbi vreau sa dau si as vrea sa studiez japoneza si italiana]

Oh~and btw imi place porecla ta>Yuki< aaa da si am citit si eu P.S.Te Iubesc si Memoriile Unei Gheise Smile ~nice books ^^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  HelloW! Zbandry's Here! Zbandry 8 3.475 02-07-2011, 08:08 PM
Ultimul răspuns: Mizantropul
  Hellow ppl! =] ItWas 3 2.871 09-07-2010, 06:28 PM
Ultimul răspuns: ItWas
  Hellow Yellow. Zero 15 6.478 23-02-2010, 03:29 PM
Ultimul răspuns: Ayuka
  Hellow ;3 anybody hooome? KawaiiCookiz 3 2.436 27-12-2008, 03:45 PM
Ultimul răspuns: Mitzuke.
  Hellow..i'm new:D ZonderHoop 6 3.114 08-12-2008, 09:44 PM
Ultimul răspuns: ZonderHoop
  Hellow!! Deea-Diana-Sweet 1 1.758 23-09-2008, 02:15 PM
Ultimul răspuns: Flaw
  hellow @__@ `FreakishYume` 10 5.596 17-03-2008, 08:22 PM
Ultimul răspuns: `FreakishYume`


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)