Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Helău Pipăl!

#1
buna.

ma bucur ca am descoperit site-ul asta, insfarsit un loc pe gustul meu...

cateva despre mine?

imi place stilul manga, am incercat si sa desenez diferite personaje...poate o sa le postez intr-un topic special pentru desene, voi decideti daca am talent sau nu. 3

nu am urmarit multe anime-uri, si nu toate mi-au placut...: death note, higurashi no naku koro ni, umineko no naku koro ni, elfen lied, rozen maiden, naruto ( asta l-am abandonat imediat), iar cel mai nou este primul episod aparut recent din black rock shooter si chiar mi-a placut. ( puteti sa-l vedeti aici: http://www.anime44.com/black-rock-shooter-ova )

mai mult ca anime-uri sunt fan vocaloid ( nu am chef sa tradc asa ca daca nu stiti ce eeste vocaloid cititi
aici: http://vocaloid.wikia.com/wiki/Vocaloid_Wiki) dau mai multe detalii daca vreti.

ce fel de muzica ascult eu? in mare parte metal, heavy metal, gothic metal (etc.) , hard rock, vocaloid.

daca vreti mai multe detalii (stiu, n-am scris informatile de genul nume, varsta etc. dar sunt putin nerabdatoare si vreau sa inchei postul 4 ) doar intrebati.
[Imagine: 72802840.png]
Merci Mimi ^^
[Imagine: 28940614.png]
"Imagine all the people
Living life in peace"
[Imagine: Shiny_La_by_SmilingMuffin.gif]
[spoiler]
so cool like
[Imagine: tumblr_lgw3mu5Ho51qatkou.gif]
[/spoiler]

#2
Bine ai venit pe Animezup, Luka!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Bună, Luka! Bine ai venit pe AnimeZup!
Mă bucur foarte mult că ai decis să te alături comunităţii noastre virtuale şi sunt convinsă că vei găsi acest site un loc foarte potrivit pentru tine. Aici se află persoane foarte prietenoase, deci îţi va fi destul de uşor să te acomodezi.
Aşa, acum să mă prezint şi eu: mă numesc Corina - porecla-mi este Corri, dar îmi poţi spune cum vrei -, am treisprezece ani [ cât de curând paisprezece ] şi sunt din Bucureşti.
Din câte văd, împărţim cam aceleaşi gusturi în materie de muzică, exceptând heavy metal-ul pe care, sincer, chiar nu-l suport. Apropo, asta n-a fost o ofensă. Eşti liberă să asculţi ce doreşti.
Well, am şi câteva întrebări - mai multe, de fapt - pentru tine:

1. Cum te numeşti? Câţi ani ai? De unde eşti?
2. Ce-ţi place să faci în timpul liber?
3. Care-s formaţiile tale preferate?
4. ÃŽÅ£i place J-music?
5. Ce zodie eÅŸti?
6. Îţi place să citeşti? Dacă da, spune-mi nişte titluri - nu multe, doar câteva - ale cărţilor citite de tine.
7. Care-s hobby`urile tale?

Cam astea ar fi toate întrebările - cel puţin, pentru moment. -
Ah, da! Recomandabil ar fi să citeşti Regulamentul de câteva ori, asta fiind, bineînţeles, spre binele tău.
Şi acum să fac o remarcă: sinceră să fiu, titlul threadului mi-a atras privirea numaidecât. Motivul a fost prezenţa diacriticelor şi am fost suprinsă să văd că, de fapt, postul tău n-are diacritice.

Asta-i tot ce am de spus.
Îţi urez încă o dată bun venit şi mult succes în continuare!

P.S. Dacă ai nevoie de ajutor [ să zicem că nu te descurci cu ceva anume ], trimite-mi un pm. Îţi voi răspunde în cel mai scurt timp posibil.


Edit: Well, Maria, când am spus că împărţim aceleaşi gusturi în materie de muzică m-am referit la faptul că şi eu ascult metal şi rock.
Mulţumesc pentru complimentul legat de scris. Într-adevăr, citesc destul de mult, sau cel puţin aşa cred. Nu mai contează.

ÃŽn orice caz, ne mai citim pe-aici.
Edmond: [pauses, remembering what Fernand said when he asked why he betrayed him] It's complicated. Let's just say it's vengeance for the life that you stole from me.

#4
Ma bucur sa te cunosc.

1. Maria
13
Timisoara
2. desenez, ascult muzica, imi omor timpul cu calculatorul...
3. metallica, tristania, ac/dc, iron maiden, etc. btw, ai spus ca in materie de muzica ne potrivim, deci inseamna ca iti place vocaloid? 5
4. nu prea, doar cu unele exceptii.
5. scorpion >:3
6. oarecum...niste titluri ar fi mana stanga a lui dumnezeu, anonima de miercuri, oliver twist, cam tot de la de la i.l.caragiale, etc.
7. pai desenatul, muzica, vocaloid 21 (daca asta poate fi un hobby)

cat despre remarca,da,adevart am scris doar titlul cu diacritice, ca sa se inteleaga engleza mea ^^ sorry

merci ca vrei sa ma ajuti! <3 esti draguta

P.S: scrii frumos, vad ca citesti mult ^^
[Imagine: 72802840.png]
Merci Mimi ^^
[Imagine: 28940614.png]
"Imagine all the people
Living life in peace"
[Imagine: Shiny_La_by_SmilingMuffin.gif]
[spoiler]
so cool like
[Imagine: tumblr_lgw3mu5Ho51qatkou.gif]
[/spoiler]

#5
Buna Luka!!!Welcome to our humble home! 4
Ma bucur mult ca te-ai alaturat noua!!!Dupa cum a zis si Anelisse,AnimeZup este una dintre cele mai prietenoase comunitati,deci iti vei face prieteni in doi timpi si trei miscari!3(hope we'll become friends too4)As you can see I'm new here too so maybe we'll help each other.
So...as you can see I'm a noname(but you can call me google).Se pare ca impartasim aceleassi hobby-uri de vreme ce in timpul liber ador sa desenez si sa ascult muzica(de asemenea imi place citesc cat e ziua de lunga si sa bantui pe deviantart...cat despre vocaloid,prefer mai mult ramura de fanart-uri).In cazul in care vei ramane vreodata in pana de manga sau anime vino la mine si-ti voi insira o lista lunga de serii simpatice(in special manga,orice gen) 21
Acum...am si eu cateva intrebari pt tine:
1.Care e manga-ul/anime-ul tau preferat?
2.De vreme ce ai zis ca iti place sa desenezi care sunt ustensilele(creioane normale,colorate,conte,creioane pentru apa,carbune,marker copic,tempera,hartie normala,pt textura etc) tale preferate?(si cum preferi sa desenezi?traditional sau digital?)
3.Faci doar lineart sau de obicei iti colorezi desenele?(ce fel de culori preferi sa folosesti:vii,pastel,vibrante etc)
4.App de culori,care e culoarea ta preferata?
5.Care e culoarea ochilor tai?(pura curiozitate)
6.Care e anotimpul tau preferat?
7.Care e materia ta preferata?
Intrebare de baraj:Ma crezi exasperanta ca-ti pun astfel de intrebari? 21 (poate ca ti se vor parea stupide intrebarile mele dar sunt foarte importante in a descoperi caracterul cuiva si pt a intelege stilul lor de desen...)
Si cu asta ma voi opri cu intrebarile pt moment...
Iti urez distractie placuta pe forum si sunt nerabdatoare sa-ti vad desenele(acum chiar devin stresanta 21 )
Of course I'm weird.If I wasn't weird, you'd be weird and I'd be out of job:yes:

#6
ma bucur sa te cunosc, google! ^^

1. manga nu am prea citit, acum am inceput fairy tail...cat despre anime, preferatul meu e deat note, si probabil va fi black rock sooter.Mi-a si placut umineko, da'...nu in totalitate.

2. wow,wow,wow... nu sunt chiar un artist... iau o foaie de hartie, un creion mecanic o guma de sters si incep sa desenez. deobicei am o imagine in minte si incerc sa o redau. dsenez traditional.

3. nu stiu, cum am chef...nu colorez prea mult deobicei, deci folosesc doar creioane colorate normale.

5. o amestecatura intre verde-gri-caprui. :p

6. toamna

7. nu stiu, cred ca limba romana, biologie si...defapt cam din toate imi place cate ceva...

nu esti exasperata! ma bucur c-ai intrebat toate astea. ^^

o sa postez desenele, ai rabdare 21
[Imagine: 72802840.png]
Merci Mimi ^^
[Imagine: 28940614.png]
"Imagine all the people
Living life in peace"
[Imagine: Shiny_La_by_SmilingMuffin.gif]
[spoiler]
so cool like
[Imagine: tumblr_lgw3mu5Ho51qatkou.gif]
[/spoiler]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Helăăău Lexx45 10 2.890 07-11-2011, 01:15 PM
Ultimul răspuns: Serqet
  'NeaÅ£a, pipăl Pequax 14 4.671 03-11-2011, 11:01 PM
Ultimul răspuns: Serqet
  . Helău! Absinthion 10 3.493 09-07-2011, 06:06 PM
Ultimul răspuns: Mizantropul
  Helăăău. Mad Hatter 13 3.839 22-05-2011, 01:23 AM
Ultimul răspuns: sarawulf
  Helău. Dust. 7 2.614 29-03-2011, 07:18 PM
Ultimul răspuns: Dust.
  Helăău ! .Rob 22 6.671 22-03-2011, 05:33 PM
Ultimul răspuns: .Rob
  Helău ^__^ Iu_l 11 3.449 21-01-2011, 07:58 PM
Ultimul răspuns: Alya
  Helăăău! Liar 9 2.843 28-12-2010, 10:54 PM
Ultimul răspuns: Lori.
  Helău ^^ Yuki Onna 12 4.411 08-09-2010, 01:21 PM
Ultimul răspuns: Yuki Onna
  Helău ! xD Pica 4 2.236 13-08-2010, 10:58 PM
Ultimul răspuns: Pica


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)