Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Helăăău.

#1
Uhm, helăăău.
Lol. Nu mă pricep deloc la saluturi şi chestii de genul, dar sper că ce-o să scriu mai jos va fi pe cât se poate de normal şi bine *laughs* .

First, mă numesc Miruna. Sunt zodia Vărsător, fiind născută pe şaişpe februarie. Urăsc zilele ploioase, când cerul e înnorat doar aşa şi în general, frigul. Ador...să mă plimb, să scriu, să cânt la chitară [ deşi de-abea m-am apucat de ea ], să citesc, să ascult muzică, să desenez şi uneori, doar când am timp să mă duc la 'adunări' cu o prietenă, ea fiind creştină după evanghelie. ^^
Eniuei. Mă consider o tipă destul de prietenoasă în general, zâmbesc des şi am momente când sunt indiferentă cu multe persoane, deşi acestea nu mi-au făcut absolut nimic. Totuşi, când nu cunosc sunt cam timidă. Probabil cel mai mare defect al meu ar fi faptul că vorbesc într-una *laughs* .
Umm, ca muzică, ascult aproape orice, în afară de populară şi manele. Sunt metalistă, nu pură, căci am mici intenţii spre pop, trebuie să recunosc.
Ca preferaţi pe lista mea se află [ rock, metal, ce ţine de genurile acestea] :
~ Metallica; Sonata Artica; Within Tempation; The Black Sabbath; Bon Jovi; Kid Rock; Papa Roach; Apocalyptica ÅŸ.a.
Åži pentru pop ar fi:
~ Jesse J. Rihanna [ deÅŸi nu foarte des ]; Brandon Heath; Pixie Lott; Sanctuas Real; Leona Lewis, John Lennon, Sam Tsui ÅŸ.a.

Îmi place, deasemenea, să urmăresc anime-uri. Cel mai 'cel' ar fi Kuroshitsuji, căci îl ador pe Sebastian *laughs* .
Cum am spus, îmi place să citesc. So, am câţiva scriitori favoriţi şi aceştia ar fi: J.K Rowling; Stephenie Meyer; Mihail Drumeş, Nichita Stănescu [ îmi plac poeziile lui ; ) ]; Anne Rice; Guido Mina Di Sospiro şi Joscelyn Godwin.
Ar mai fi, dar cam atâţia îmi trec prin cap în acest moment.
Ştiu ca trec dintr-una într-alta, dar...de. Ăh, culorile preferate aş putea spune că sunt griul, violetul, roşul sângeriu, royal blue, verdele acela închis-închis, portocaliul şi...cam atâta.
Da, da, şi ca orice alt adolescent, mă uit la tv *laughs* . Şi logic, am seriale favorite. Iar ele ar fi: Minţi Criminale, NCIS, C.I.S N.Y, Mesaje de Dincolo, Doctor House şi ar mai fi :- ? .

Păi, nu cred că am ce să mai spun. Ăhm, dacă aveţi întrebări, puneţi-le cu maare plăcere, iar eu am să vă răspund tot cu plăcere. :]
[Imagine: tumblr_lvu3z0OC361qkx1cbo1_500_large.gif]
The Mad Hatter: Have I gone mad?Alice: I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret. All the best people are.


#2
Bine ai venit pe Animezup, Mad Hatter!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Hello, welcome to zup 10
Vad ca avem destul de multe in comun. In special la seriale 15 Se pare ca si tu stai destul de mult pe axn, nu?
Si eu ascult rock, si aproape toate din alea pe care le-ai spus tu, le ador.
Nu m-am uitat la kuroshitsuji, dar am vrut, si probabil ca o sa ma uit.
Ma rog, sa revenim la ale noastre. Doua regul foarte importante pe care trebuie sa le respecti cu orice pret:
1. Distreaza-te!
2. Am simtit nevoia sa dublez regula pentru ca nimeni nu ia in seama daca se spune doar o data...deci: Distreaza-te
In rest, vezi tu ce faci...Ai o gramada de optiuni pe forumu' asta, fie ca esti pasionata de desen, fotografie sau literatura, aici gasesti orice 10 Chiar si daca ai chef de cearta, exista o sectiune numita: "dezbateri", dar te sfatuiesc sa nu iei in considerare unele aberatii 21.
Ne mai vedem p-aici, cya ^^
[Imagine: 61516723.png]
LSHTCCOMNAIWEDA
Which translates to: Laughing so hard that coke came out my nose and I wasn't even drinking any.



Thanks Mimi x3 !


#4
Bine ai venit pe AnimeZup! Cati ani ai? Yondaime
[Imagine: tumblr_mhil1c1m_Ti1r92q67o2_500.gif]

Though our paths may have diverged, you must continue to live out your life with all your might.
You must never consider your own life to be something insignificant.
You must never forget about your friends who loved you.

#5
Helău.
@Dragonz Eyez, mulţumesc de întâmpinare şi toate cele! Şi yăp, eu şi axn-ul suntem nedespărţiţi. :]]
@Yondaime, thx pentru bun venit^^ ! Să-ţi răspund la întrebare...să spunem că am o mentalitate mult mai mare decât vârsta pe care o am ._. Lol, ştiu că nu-ţi răspund, dar prefer să n-o spun *innocent smile* .
Eniuei, vă mulţumesc amândurora pentru bun venit ! :]
[Imagine: tumblr_lvu3z0OC361qkx1cbo1_500_large.gif]
The Mad Hatter: Have I gone mad?Alice: I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret. All the best people are.


#6
Hellaw!Welcome dear Miruhug
First, Yodaime te-a intrebat cati ani ai ca sa te mai intrebe odata daca vrei sa fii prietena lui *rolling eyes*
Si acum euuu *evil smile*
Iti place ciocolata?
Metallica?Kid rock? S.A.? Bon jovi? Incepe sa imi placa de tine *smile*
Iti place de Seby-chan? E bunaciunea mea19 si personajul anime preferat >.<
Vad ca avem multe in comunhug Welcome again and have fun3
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#7
Helău, Lullaby.
Merci de informaţie *laughs* şi încă odată, merci pentru bun venit ! hug
Yăp, îmi place ciocolata cu lapte :]] <3 .
And Seby-chan îi cute, cute, cute. *laughs* .

Mulţumesc încă odată pentru primire ! *hugs*
[Imagine: tumblr_lvu3z0OC361qkx1cbo1_500_large.gif]
The Mad Hatter: Have I gone mad?Alice: I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret. All the best people are.


#8
Helau.
A trebuit neaparat sa te welcomizez, din moment ce descrierea ta morala e foarte asemanatoare cu a mea. Imi plac gusturile tale in muzica si in materie de seriale24.
Intrebari-bari-bari [ ca doar asa e traditia :]] ]
1.J-rock asculti?
2.Iti place yaoiul?
3.Inafara de Kuroshitsuji, ce animeuri iti mai plac, si ce genuri?
ok, welcome again si sper sa ne imprietenim hug
Cea mai reuşită semnătură.

#9
Vrei sa fii prietena mea? Yondaime
[Imagine: tumblr_mhil1c1m_Ti1r92q67o2_500.gif]

Though our paths may have diverged, you must continue to live out your life with all your might.
You must never consider your own life to be something insignificant.
You must never forget about your friends who loved you.

#10
Lol. Măcar am fost atenţionată.
First, mulţumesc mult pentru welcom Shiha. *hugs*
1. Yăp, ascult, trupă favorită...n-am. ._.'
2. Logic. :]] ÃŽmi place mult ^^ *laughs*
3. Poate Naruto, Lovely Complex, Trinty Blood, Nana. Genuri, de toate, nu ÅŸtiu.
Merci încă o dată pentru bun venit hug

@Yondaime, ai pus o întrebare al naibii de grea. Nu te cunosc, n-am vorbit, so..nu ştiu. ;] Deci poate fi da sau nu. :]]
[Imagine: tumblr_lvu3z0OC361qkx1cbo1_500_large.gif]
The Mad Hatter: Have I gone mad?Alice: I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret. All the best people are.




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Helăăău Lexx45 10 2.891 07-11-2011, 01:15 PM
Ultimul răspuns: Serqet
  . Helău! Absinthion 10 3.493 09-07-2011, 06:06 PM
Ultimul răspuns: Mizantropul
  Helău. Dust. 7 2.614 29-03-2011, 07:18 PM
Ultimul răspuns: Dust.
  Helăău ! .Rob 22 6.672 22-03-2011, 05:33 PM
Ultimul răspuns: .Rob
  Helău ^__^ Iu_l 11 3.449 21-01-2011, 07:58 PM
Ultimul răspuns: Alya
  Helăăău! Liar 9 2.844 28-12-2010, 10:54 PM
Ultimul răspuns: Lori.
  Helău ^^ Yuki Onna 12 4.411 08-09-2010, 01:21 PM
Ultimul răspuns: Yuki Onna
  Helău ! xD Pica 4 2.236 13-08-2010, 10:58 PM
Ultimul răspuns: Pica
  Helău Pipăl! Luka 5 2.136 04-08-2010, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Luka
  helăăău! ^^ AydenAsphixya 2 1.479 30-06-2010, 09:07 PM
Ultimul răspuns: Madu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)