Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Helăăău.

#11
Salut, Mad Hatter - Miruna, cum vrei să îţi zic? Doesn't matter! oricum o să îţi zic cum apuc, believe me 24 i'm a random dude.
Anyway, bine ai venit pe anime zup, sorry I'm late, I'm always late *blushes*
Te duci la adunări? mă duceam şi eu când eram mai mică * smiles* with my grandma, now, nu ştiu la ce fel de adunări te duci tu acum, din când în când, would you care to gimme some details? I'm rather curious. Şi, de asemenea, dacă nu e prea personală întrebarea, din ce parte a ţării eşti?

You like Johnny Depp, end of story. Right?
I love him : ) he's the best all over the universe.

Ăh, filme favorite? cărţi favorite?

De ce urăşti zilele ploioase / înnorate? they are so gorgeous ♥ - well here I am talking about this. I hate cold weather as well -.-" i would rather melt in fire.

I particularly like Kuroshitsuji as well. E genial, deşi mie îmi place datorită lui Ciel, e cel mai genial personaj pe care l-am întâlnit până acum, and I've met quite a lot, anyway I just love him. Şii Sebastian e foarte "mişto", dar aşa sunt toate celelalte personaje pentru mine. Just Ciel is the 'cel mai cel' character.
Darker than black ai văzut? It's my favorite o^o best anime ever watched.

Mă rog, mă lungesc aiurea. See ya around, have fun and all that stuff.

hugs~

#12
Hi, Teh. Nice to meet you and thx for welcome. *smile*

So, să-ţi explic cum stă treaba cu adunările. Eu una sunt ortodox-creştină, dar prietena cu care mă duc este creştin după Evanghelie. x3 Şi well, acolo e mai altfel decât la noi. Cântă, sunt puşi pe grupe - [ mică, juniori, mare ] - şi ofc, au chitară electrică/clasică/acustică/bass + orgă. Eniuei, aceste adunări se ţin decât duminica, iar eu ador să mă duc, căci chiar dacă cântecele sunt religioase, sunt chiar foarte-foarte frumoase. <3 Şi logic, persoanele de acolo sunt prietenoase, chiar mai altfel decât la mine la biserică.
Sunt de prin Dolj, nu mă deranjează întrebarea deloc. Oraşul da. *laughs*
_
Yăp, I love him and Keanu Reeves. x3 Bărbaţii ideali, printre Ben Barnes şi alţii. : ]]
_
Filmele favorite ar fi: Sweet November, Apă la Elefanţii, Constantine <3, Potretul lui Dorian Gray [ implicit şi cartea ], Dear John, Alice in Wonderland, Piraţii din Caraibe [ toate părţile ], Harry Potter [ Idem penultimul ], The Ugly Truth, Lord of The Rings etc.

Cărţi favorite: Scrisoare de Dragoste, Invitaţie la Vals, Interviu cu un Vampir, Portretul lui Dorian Gray, Cartea Interzisă, La răscruse de vânturi, Harry Potter *laughs*, Triologia-Stăpânul Inelelor, Veronica se hotărăşte să moară, Unsprezece Minute, Walkiriile etc.
Cam astea-mi vin în minte acum. ^^
_
Urăsc zilele ploioase căci e frig afară şi bate vântul. Uneori nu-i corect căci nu mai pot ieşi din casă. ._.'
_
Darker than black - nope, n-am văzut. Dar merci că mi-ai spus de el, sigur am să mă apuc să-l văd. (:

Thx încă odată pentru welcăm şi sper să ne mai citim. *hus*

XoXo, Mad Hatter.
[Imagine: tumblr_lvu3z0OC361qkx1cbo1_500_large.gif]
The Mad Hatter: Have I gone mad?Alice: I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret. All the best people are.


#13
Adunările la care mergeam eu eram asemănătoare, just fără instrumente 39 se făceau doar duminica şi cântam şi uneori spuneam şi rugăciuni and all. I liked it though - te-am întrebat din ce parte a ţării eşti pentru că eram curioasă unde se mai "practică" aşa ceva; pentru că eu mergeam la astfel de adunări vara când mergeam la bunici and stuff, dar nu credeam că se practică atât de aproape de mine - well people's fault, aici oamenii nu au nici o treabă cu religia and all -.-" nu că aş fi eu mare fană, dar adunările erau întotdeauna plăcute. So i'm a little bit envious on you o.o

Keanu Reeves? Oh daaaaaaaaa! ÅŸi Ben Barnes? Oh daaaaaaaa.

Yeah, înţeleg de ce îţi plac filmele menţionate, unele dintre ele sunt şi printre favoritele mele, ca Piraţii din Caraibe, Harry Potter şi The Lord of the Rings - astea sunt serii de must-see şi care nu au cum să nu îţi placă, I guess, sunt filme cu care creştem până la urmă * blush* Sweet November, yes! The picture of Dorian Gray, hell yes! Alice in Wonderland, yes! and Constantine... you've got no idea how much I love this movie * droll*
And about Apă la Elefanţi, mă bătea gândul să văd filmul * blush * nu l-am văzut până acum and I was curious dacă-i bun de ceva? I guess it is *laughs*

I like your tastes, yes.
Cât despre cărţile menţionate, am citit şi eu o parte din ele şi mi-a plăcut şi mie enorm The picture of Dorian Gray, am citit-o cu muuultă plăcere and is one of my faves without doubt.

Mdaaa, nu m-am putut abţine to give a nice little reply but anyway I'll see you 'round.

#14
Ma ocup eu de Yondaime. Iar te dai la minore?
ultimatewulf(05/19/2011 9:56:46 PM) : yub, daca mori peste doua zile ce imi lasi?
Yondaime(05/19/2011 9:57:58 PM) : pai iti las hi5-ul, id-ul de mess, facebook-ul, admin pe animeprime si pe zup, faima mea, fanele mele, contul meu de filelist, contul de youtube, pe bunica-mea, banii mei cash, cardul meu, telefonul meu, calculatorul meu, bricheta mea si nu in ultimul rand - iubirea mea eterna

Azi imi faci mie declaratii si maine altcuiva? Trebuie sa regandim relatia asta.

Pana atunci, Palarierule nebun, iti urez bun venit, desi noi deja ne stim intr-o oarecare masura din cauza ficurilor. Iti urez sa iti faci prieteni cat mai multi, dar nu de teapa lui Yondaime.

Xoxo, Wulf



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Helăăău Lexx45 10 2.893 07-11-2011, 01:15 PM
Ultimul răspuns: Serqet
  . Helău! Absinthion 10 3.495 09-07-2011, 06:06 PM
Ultimul răspuns: Mizantropul
  Helău. Dust. 7 2.616 29-03-2011, 07:18 PM
Ultimul răspuns: Dust.
  Helăău ! .Rob 22 6.672 22-03-2011, 05:33 PM
Ultimul răspuns: .Rob
  Helău ^__^ Iu_l 11 3.450 21-01-2011, 07:58 PM
Ultimul răspuns: Alya
  Helăăău! Liar 9 2.852 28-12-2010, 10:54 PM
Ultimul răspuns: Lori.
  Helău ^^ Yuki Onna 12 4.412 08-09-2010, 01:21 PM
Ultimul răspuns: Yuki Onna
  Helău ! xD Pica 4 2.237 13-08-2010, 10:58 PM
Ultimul răspuns: Pica
  Helău Pipăl! Luka 5 2.136 04-08-2010, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Luka
  helăăău! ^^ AydenAsphixya 2 1.480 30-06-2010, 09:07 PM
Ultimul răspuns: Madu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)