Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Haruno High vs. Jukogu High introducere

#11
"- Cumva ti-e foame de vreun "pui", sa stii ca este prea devreme pentru asa ceva, ti-as recomanda o salata, este mai sanatoasa. Si daca nu ma insel cred ca ai ceva treaba de rezolvat, domnule presedinte, altfel nu venea fratele tau."
Adolescenta facu semn spre un tanar cu parul negru si suvite roscate ce se apropia de ei incet, crezand ca nu a fost observat de nimeni.
"- Se pare ca vom avea parte de actiune sau poate nu...oricum daca asa va fi, va rog sa fie de 5 minute. Numai conteaza, sa mergem Kei. Pe data viitoare Hiroto!" dupa ce spuse ultimele vorbe sarira amandoua gardul, indreptandu-se spre scoala, lasandu-i in urma pe cei doi baieti.

ooc: vyper
[Imagine: Untitled-1.png]

#12
Baiatul vine catre fratele sau care tocmai vorbea cu cele doua fete.

-Neata tuturor, domnule Hiroto, dosarele tale care trebuiesc verificate si duse la director in maxim doua ore sau dai de belea, spune baiatul catre fratele sau cu seriozitate.

" Uhu... se pare ca anul acesta incepem cu dreptul, fete...fete...! "

Dupa ce ii preda dosarele fratelui sau, se indreapta cu pasi lenti catre scoala lor, salutandu-le pe fetele de la celalalt liceu, Misaki si Kei.

In drumul sau pe alee, un drum pe care il calca toata lumea deoarece este singurul care face legatura intre cele doua licee, zareste pe o banca o fata cu parul roz, care statea singuratica pe banca. Baiatul, urand sa vada persoane singure sau triste, se aseaza pe banca langa fata.

-Buna, de ce stai singura aici cand toti sunt in drum spre scoala ?

OOC: Denny ^_^
[Imagine: signature.jpg]


Chibiul meu [Imagine: chibi_686.gif]

#13
Cryss statea pe banca si se uita spre cer, privea infiinitul acela care o facea sa se piarda, sa doreasca sa ajunga la el chiar daca era imposibil. Dintr-o data o voce i-a deranjat visurile, si-a inaltat privirea spre baiat.

- Are rost sa stau cu cineva? Pana la urma toate o sa ma tradeze, mai bine singura, si mai este destul timp pana cand o sa intru in clasa. ii spuse rozalia cu seriozitate. Dar tu? Cine esti?

OCC: Vypper ...
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#14
Uitandu-se atent la privirea fetei, da o impresie ca ar vrea sa stea singura, cel putin...pe moment...

-Vad ca nu esti foarte vorbareata dimineata dar oricum...numele meu este Ken. Si ce-ai zis tu mai devreme, Pana la urma toate o sa ma tradeze nu e adevarat sau cel putin in cazul meu nu. Trebuie sa vezi cu cine esti preten si cu cine rival si eu unul as vrea sa-ti fiu prieten, esti destul de draguta.

In timp ce vorbea cu fata, Ken se uita la ceas si vede ca mai e destul timp pana incep orele, mai ales ca el, fiind vice-presedinte incepe mai tarziu orele pentru ca trebuie sa verifice niste liste cu elevii si asta cere ceva timp.

-Daca zici ca tot ai timp liber, vrei sa mergem undeva? spuse baiatul cu o voce calda catre fata cu parul rozaliu.

OOC: Rozalia 21 (Denny ) 21
[Imagine: signature.jpg]


Chibiul meu [Imagine: chibi_686.gif]

#15
Rozalia se uita ciudat la baiat dar asculta cu atentie ce ii spunea.

- Mda nu prea am chef de vorbit ... Ken, eu sunt Crystal. Si nu prea cred ca vei reusi sa te imprietenesti cu mine. Draguta? Multumesc, dar mai bine nu-ti fa sperante.

Il privea cu o seriozitate rara pentru ea, i-a auzit cererea baitului. A stat cateva minute in tacere si privind podeaua, dintr-o data s-a ridicat de pe banca.

- Nu multumesc, dar oricum, o sa tin minte propunerea ta. si cu asta rozalia a plecat de langa aceea banca.

Mergea pe alee cand a dat de alta banca, s-a asezat si si-a scos medalia din buzunar, medalia ei, prima medalie castigata, mereu o purta cu ea. Statea si o privea cand dintr-o data cineva a ajuns langa ea, si-a ridicat ochii si vazut ca era un baiat, nu a spus nimic doar a continuat sa-l priveasca.

OCC: Ady 65 ai zis ca ai chef 21 sau chiar Vypper daca vrei
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#16
- Da asa ma numesc Crystal, si deasemenea.

- Sa sti ca nu l-am respins pentru ca a fost direct. Doar ca nu prea aveam chef de vorba. Vad ca nu sunteti prea diferiti. zambi fata. Ca sa nu ziceti ca sunt needucata o sa va accept propunerea.

Rozalia s-a ridicat de pe banca, a observat ca baiatul era putin mai inalt decat ea.

' Ar fi un bun patinator ' gandea fata in timp ce isi baga medalia in buzunar.


OCC: Ady ..
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#17
" De ce eu mereu sunt privit altfel si respins in timp ce fratele meu zice doua vorbe si gata toata lumea se uita la el ? El nu-si face datoria, chiar chiuleste de la unele ore si e cu capul in nori si eu care ma zbat ca totul sa fie bine pentru toata lumea nu primesc nimic...ete da uite pana aici, de mai fac eu ceva. "

In timp ce mergeau zaresc si terasa unde puteau sa manance ceva. Asezandu-se la masa, se uita in meniu in timp ce cei doi inca vorbeau "

OOC : Ady sau Denny
[Imagine: signature.jpg]


Chibiul meu [Imagine: chibi_686.gif]

#18
In timp ce ei doi vorbeau, Ken a chemat o chelnerita care le-a adus meniul in timp ce el ii asculta ce vorbeau.

" Se pare ca o sa ne distram, o masa intre prieteni nu e asa de rea doar sper sa nu afle cineva ca am plecat, daca afla cineva o dam in bara. "

In timp ce Ken inspira din aerul proaspat de dimineata, un scartait de scaun se aude din partea sa dreapta.

OOC: marina ^_^
[Imagine: signature.jpg]


Chibiul meu [Imagine: chibi_686.gif]

#19
"- Trei sucuri, trei sandwich-uri si trei inghetate, va rog. Puneti totul in contul tanarului din fata mea." spuse Misaki facand semn spre Hiroto in timp ce se aseza confortabil pe scaun.
Ceilalti o priveau uimiti dar si socati, habar nu aveau de unde aparuse ea si de ce avea nevoie de atata hrana.
"- Ce va uitati asa la mine? Stati calmi ca nu mananc atat de mult, am cerut si pentru Shinichi si Kei. Dupa ce vine comanda o sa plec, nu vreau sa va deranjez insa o pisica ratacita va trebui sa se intoarca la casa ei."
Imediat ce comanda sosise se ridica de pe scaun, facandu-i semn lui Crystal ca e timpul sa se retraga si ea, cand deodata isi aminti ceva.
"- A da era sa uit, cand am plecat de la scoala l-am vazut pe directorul vostru mai periculos decat un caine turbat strigandu-i pe liderii consiliului elevilor, Hiroto si Ken. Va dau un sfat, faceti-va vaccinul anti-turbare! Bye"

ooc: ady/ vyper
[Imagine: Untitled-1.png]

#20
Fata a vazut semnul facut de Misaki si s-a ridicat, dar de ce? Ea nici macar nu o cunostea, dar tot s-a ridicat. Din mana ei a alunecat un biletele care a ajuns la Hiroto, aceasta a incercat sa ascunda acest lucru.

- Hiroto, Ken, imi pare rau ca nu am putut vorbi mai mult dar asta e. Ce sa facem daca am fugit de la scoala? La revedere, si ne mai vedem le spuse fata care ii se alaturase lui Misaki.

Cand s-au indepartat de baieti, fata ainceput sa ii puna intrebari.

- Cum de ai stiut de absenta mea la scoala? Si de unde stiai ca sunt cu Hiroto si cu Ken? Dar cine esti tu mai exact? Imi pari cunoscuta, dar ...

Occ: Marina
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End















Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Universul Puterii - Introducere Flash 9 8.404 28-05-2010, 01:05 PM
Ultimul răspuns: ammaniac
  Haruno High vs. Jukogu High ShyLie 7 5.816 05-11-2009, 03:53 PM
Ultimul răspuns: Denny


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)