Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Garderoba

#51
Doamne cate certuri am avut cu ma pe tema asta. Am, la propriu, zeci de bluze noi in dulap si vreo cinci perechi de pantaloni si eu port aceleasi cinci bluze/tricouri si doua perechi de pantaloni de vreo trei ani de zile. La fiecare inceput de an scolat mergeam si imi cumparam haine. Imi placeau atunci si eram sigura ca o sa le port dar imediat dupa ce ajungeam acasa le bagam in dulap si acolo sunt si astazi. Tot o aud, aproape in fiecare zi, imi spune sa ma schimb ca ma stie tot orasul cu aceleasi haine de atata timp. Dar imi e groaza sa ma stresez cu asta. Tin minte cand ma stresam si nu stiam ce sa port, god, cat ma trageam de par. Dar acum stiu, o pereche de pantaloni toamna-primavara, una iarna si aceleasi cinci bluze/tricouri in care ma simt comfortabil. Nu am un stil anume, doar comfortabil. Purtam foarte mult negru pe clasa a VII-a si a VIII-a, mai am o gramada de tricouri negre cu formatii sau cine mai stie ce dar acolo au ramas si ele.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#52
Nu prea am o garderoba diversificata, de obicei prefer haine cat se poate de simple si lejere. Trenning-urile sunt baza la mine, in principal primavara si toamna merg la facultate numai in acestea, deoarece desi nu sunt cine stie ce de elegante sau atragatoare totusi sunt practice si foarte confortabile de purtat, iar pentru mine asta este cel mai important,nu sa impresionez pe cineva cu felul meu de a ma imbraca. Totusi nu port decat trenning-uri cu alb si/sau negru, cele colorate mi se par prea stridente si de prost gust.

Vara port tricouri, dar nu am un numar mare prin care sa trec, cred ca pe parcursul unei veri schimb doar 5-6 tricouri. Cu blugii nu m-am inteles niciodata bine, deoarece mi se par foarte inconfortabili si imi limiteaza miscarea, plus ca niciun design nu imi surade, dar mai tin insa 2-3 perechi la indemana pentru cand mai ies in oras printr-un loc mai select cu prietenii si unde se cere o anumita tinuta.

Imi place foarte mult insa sa port costum la ocazii mai speciale, fara nicio exagerare arat pur si simplu traznet imbracat astfel, mereu primesc complimente de la toata lumea atat de la fete, cat si de la baieti la fiecare ocazie052. Bine, adevarul este ca am si un fizic care ma ajuta, dar cand port trenning nu am niciodata asa reactii, so probabil ca intr-adevar vorba aceea ca haina il face pe om este adevarata intr-o oarecare masura.

Per total garderoba este pentru mine un subiect foarte nesemnificativ la care nu stau sa ma gandesc prea mult, tocmai de aceea imi cumpar haine noi doar daca chiar am nevoie de ele si nu pentru a fi in pas cu moda sau a umple dulapurille inutil.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#53




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)