Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Garderoba

#11
Yo ma imbrac in general in haine comfortabile si mai *caugh* decoltate sau *caugh* scurte, asa ca pe mine ma putetzi vedea si in mijlocul ienii cu pantaloni cu talie joasa sau bluza cu decolteu imens.
Insa cel mai mult imi place sa ma imbrac in verde combinat cu orice alta culoare dar sa fie verde macar putzin pentru ca altfel nu ma simt yo in largul meu, iar la scoala imi iau niste bluze albe cu guler si ocazional decoltate ca sa aiba colegamiu la ce se uita cand se plictiseste 24

Exceptie de la regula o face fusta mea alba in stil country, lunga pana la genunchi, pe care am cumparat-o pentru festivitatea de premiere dar in care nu am fost admirata destul 45

#12
Stilul meu vestimentar variaza in functie de cat de cald e afara xD ... acum prefer o pereche de blugi lungi ,conici , simpli si inchisi la culoare cu un tricou ,de preferinta, mai lung dar strimt [ culori ...well alb si gri *drooling*]cu diferite imprimeuri ceva stil anii 80 si nelipsitii mei DC shoes. Mai nou, desi nu imi placeau de nici o culoare rochitele , acum prefer o rochita vaporoasa nici scurta nici lunga ,alba sau crem. Am gusturi destul de ciudate in privinta hainelor *asa zice mama* ceea ce eu nu prea cred ... Dezavantajul meu este ca sunt extrem de dificila cand e vorba de cumparat ceva >_<
[center][Imagine: 444444.gif][/center]

[center]I know that i'm not a part of your dreams
But time makes me see that it's easy for me
To pray for the truth and hope to achieve
The love that i hope to find
In you...[/center]

[center][Imagine: elflove.jpg][/center]

#13
Well ca haine oscilez intre hippie-emo-goth-smthg. Imi plac enorm rochiile si fustele[mai lungi de genunchi], bluzele colorate in stilul hippie, iile, dar si corsetele.
Cromatic vorbind, port cam orice culoare, de la negru la alb, rosu, roz, mov, dar mai ales verde/galben. Imi plac la nebunie imprimeurile florale, si nu ma omor dupa band tshirts.
Ca incaltaminte port sandale vara, pantofi, skate shoes, bascheti, iar iarna cizme si bocanci.
Blugi preferati la momentul actual sunt unii evazati[si cam singurii cred 39] Ca tinuta preferata, nush daca am, imi place sa le combin si sa le schimb destul de des.

#14
Garderoba mea ... Din dulapul meu nu lipsesc treningurile. Imi place sa port pulovere peste tricouri. Am doua pulovere mai subtiri, fara nasturi, fara fermoar, care se pun direct peste bluza si unul care are doar doi nasturi si doar la aia se incheie.
Blugi am doar trei perechi ... Nu prea ma imbrac in blugi. Astea trei perechi care le am, sunt foarte bune. O pereche de blugi negri, uni mai gri si o pereche de blugi largi.
Imi place sa ma imbrac si in fuste si rochii tricotate cu colanti sau dres gros. De obicei ma imbrac mai sport, dar cand trebuie sa ma imbrac elegant, nu evit ...

#15
Eu port ţoale normale.Super normale.Nu sunt aceea acre doreşte să atragă priviri.Deşi, port mai mereu ţoale negre, sau închise la culoare, decolorate sau pale.Blugi normali, deşi îmi voi lua alţi negri.Ăăă, pulovere normale.Iarna asta am avut 3 pulovere : Unul verde (verde mai şters), unul maro (care s-a scămoşat) şi unul mauve închis care e din lână şi mă zgârie.Momentan, am doar o pereche de blugi în garderobă şi am aruncat ghetele de iarnă şi mi-am luat nişte skateri (ahhh cât îmi plac !) iar pe ceilalţi din 2008, i-am aruncat.Sunt de părere că, calitatea unui produs se vede în preţ.De asta mai bine am mai puţine ţoale şi bune decât să am multe şi care se distrug repede.Ăăă, iarna asta am mai purtat paltonul meu lung până la genunghi (negru evident) şiii o bască dinaia negru cu alb.În rest, acasă port pantaloni de sport şi bluze.De obicei, ţoalele lui frate-meu, pentru că sunt mult mai comode.Nu-mi pasă cum mă văd alţii, tre' să-mi placă mie, deşi, nici mie nu-mi place.Aceste ţoale îmi sunt băgate pe gât.În restul anotimpurilor, pe căldură, negru.Numai negru.Este cea mai la îndemână culoare, nici nu se vede dacă se murdăreşte şi mie chiar îmi place mult culoarea aia, chiar mă prinde bine, zic eu.
Acum, port un pulover albatru, din lână care din fericire nu mă jenează, iar pe dedesubt un tricou.Şi nişte pantaloni de casă, de culoare roşu închis.Everyday, aceaşi cercei, pentru că urechile mele sunt sensibile (ca tot restul corpului, f**k, chiar prea sensibilă fizic, uneori), cercei de aur, nu foarte mari, sunt între mici şi mijnlocii, brăţari ... Am una de la mare (august 2009) cu inscripţia „Mion”, dar mi-aş dori una cu inscripţia „Ayu”, din toată inima.Mai am o brăţară, in semn de prietenie de la una dintre BFF, de la nu ştiu ce câcat de mănastire, dar mie nu-mi pasă asta, ci-mi pasă că este semn de prietenie.Mai am o brăţara din argint, pe care o port de obicei pe mâna stângă, dar este la S, una din BFF, pentru că mi-am uitat-o la ea când am dormit ultima dată la ea.Mai am un inel dinăla care-şi schimbă culoarea după căldura în care este ţinut(degetul inelar !), de la S, tot semn de prietenie.
Å¢oale normale, pentru un om normal.
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
(Sid Vicious)

#16
Depinde de anotimp.
Când este frig... cum se poate spune ca e iarna şi toamna... apelez la blugi, geci sau trening-uri. Nu îmi place să port haine largi... în care să mă pierd. După ce că sunt eu mică(1,68 X__X) asta îmi mai trebuie... să mă pierd într-un tricou, în care ar mai încapea încă una ca mine. Nu merci. Decolteuri... nah.. nu-mi plac bluzele cu decolteul pâna la buric sau care arată mai mult decăt ar trebui. Mai puţin că-i mai draguţ. Vara... vara îmi permit să port pantaloni scurţi, rochiţe sau fuste(deşi nu foarte des). Dacă exista topicul ăsta acum 2-3 ani... probabil că spuneam :doar blugi şi bluze. Dar deh... omul se mai schimbă... pe parcurs. Ca şi culori... predomină negru şi culorile închise. Dar am şi haine de culori deschise, decente. Nu roz care sa te orbească sau verde.. sa fiu confundată cu vre-un pâlc de iarba .
Zum zum.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#17
Să vedem...
Îmi place să port acelaşi tip de haine tot timpul. Urăsc hainele colorate şi prefer nonculorile. Sunt adept al hainelor goth [ cred că toţi ştiţi cum arată hainele goth,aşa ca n-o să fac o descriere] . Deseori port haine largi şi comfortabile pentru ca să mă dau pe skate fără probleme. Îmi plac blugii negrii şi de aceea aproape numai dăia port.
Şiii... Prefer hainele bune [ de firmă ] decât să-mi iau o tonă de haine de la magazine de proastă calitate. De aceea, eu ochesc deseori, magazinele Element sau Burton [ pur şi simplu le ador 8 ] . Puteţi să mă credeţi snob, dar decât să dai banii pe haine proaste şi des, mai bine îi dai rar , dar pe unele bune.
Şi nu cred că mai trebuie să pomenesc că ador skater shoes, nu? 4 Mania mea, astă vară, erau Converişii şi mi-am cumpărat o tonă de perechi pe care cred că n-o să le port niciodată 21
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#18
Well ...
Nu sunt genul de persoana care sa-si cumpere numai haine de firma. Am si haine de firma, dar nu ma laud cu ele. In casa port tricouri largi, comode, in care ma simt bine si pantaloni, fuste sau rochite comode. Hainele bune, de mers pe strada, le port la plimbare, in oras sau in vizita. La scoala ma imbrac cu blugi, bluze, tricouri, camasi, vesta de scoala si uneori, cand este mai racoare, bluze de trening sau pulovere. Cand am sportul ma duc in trening.
Pentru ca sunt o fire mai baietoasa ma imbrac mai mult sport sau cu blugii mei largi, in care ma simt bine, insa colegele mele imi spun sa ma imbrac si eu cu blugi stramti. Nu imi prea ma imbrac cu blugi stramti, pentru ca eu alerg mult, fac sport, sar, iar blugii largi sau pantalonii de trening sunt mai practici.
Port tricouri si bluze confortabile si pulovere, daca este mai racoare. Ma imbrac si in fuste si rochii pentru ca sunt comode. Eu nu ma imbrac cu ceva ca sa atrag privirile oamenilor, ma imbrac comod, discret. Asa m-am obisnuit ...
Ca accesorii port bratari, lantisorul meu si cercei. Cerceii nu prea ii schimb des, decat uneori. Mai port si inele, dar nu des.
Ma incalt cu balerini, adidasi, cant este mai frig cu getute sau cizme, iar cand e uscat, cu papuci. Nu am pantofi cu toc, pentru ca nu pot sa merg bine cu ei, ma incalt cu pantofi comozi.
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#19
pai...stilul vestimentar...
ma imbrac de obicei cum imi place,in casa stau cu bluze si tricouri comode,colorate sau inchise la
culoare.Vara stau in diverse maieuri colorate si pantaloni scurti.La scoala ma imbrac in blugi,deobicei negri (imi place negrul) cu camasa alba,cravate rosi,gri,de mai multe culori,veste sau diverite chestii mai...mai de scoala.Nu prea port pulovere pt ca nu suport hainele pe gat,imi vine sa trag de ele din 2 in 2 minute21.Cand ma duc in parc sau la un suc cu prietenii imi place sa ma imbrac mai funky,imi plac tricourile si bluzele cat mai colorate si pantaloni la fel,imi pun tot felul de accesorii pe mine,bratari,cercei,palarii,inele.Incaltanimtea....pai eu ma incalt cu conversi deobicei,am si cateva perechi de sk8 dar de obicei imi plac conversi colorati4.Sau,imi place sa ma imbrac toata in negru si sa asortez negrul cu multe baticuri,fulare,eserfe colorate.Look-ul...imi place sa fiu cat mai naturala,sa nu ma machez prea strident cu colori inchise si sobre,prefer sa fiu cat mai naturala,sa-mi dau cu un balsam de buze,cu putin fard colorat si sa fiu putin rozalie in obraji.Parul:eu il am putin buclat,uneori ador asta,uneori nu,asa ca mi-l intind cu placa,dar nu mereu,sunt multumita asa cum sta.Mi-l prind deobicei cum imi vine,mai haios si dragut.Sunt mereu o persoana spontana si mereu cu zambetul pe buze,asa ca ador sa ma imbrac in foarte multe culori.
Pai cam asta este stilul meu vestimentar.Sunt multe de spus dar am incercat sa scurtez21.
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]

#20
Garderoba mea...
Cred ca nu exista culoare care sa nu se afle in dulapiorul meu. Blugii sunt preferatii mei, orice fel de blugi (evazati, skinny, pana, etc...) rupţi, decoloraţi, negri, albaştrii.
Dar am unele probleme cu blugii: cu cei stramţi nu pot sa alerg prea bine, iar cu cei largi nu pot sa sar gardul la şcoala ca ma agaţ in gard... şi nu mai am cum sa plec de la ore, din acesta cauza am si o tona de colanti de toate culorile, cu care yay, pot sa sar gardul linistita, pot sa alerg, sa joc fotbal şi ce mai fac eu.

Fuste... le detest, asta din cauza ca sunt o fata mai baieţoasa, cum as putea eu vara sa joc fotbal in fusta?
Rochii, da, am asa ceva. In jur de 9-10-11 rochii isi fac veacul in garderoba mea, am doua negre si lungi :X si 3 negre si scurte, foarte scurte, una galbena, una roz, una rosie, si una...alba 21 parca mai erau... nu mai stiu...

Prefer adidasii sau opincuţele, sunt foarte comode. Iarna port botine, mda... cu toc. De la banchetul din clasa a-8-a am tot inceput sa port tocuri.

Pantaloni scurti, pana in clasa a-7a nu vroiam sa aud de chestii scurte, ca-s grasa, am picioare urate etc... acum ii ador :X

Sa spun si de chilotei si sutiene? >_>
Aditza's Blog

[Imagine: aditzasig-1.png] -> mersi Toxicâ„¢





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)