Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Garderoba

#31
Stilul meu? Blugi, blugi ÅŸi *pam pam pam* blugi.

Pur şi simplu ador blugii strâmţi. Am în culori de bază (albastru, gri, negru, alb), dar vreau neapărat să-mi iau şi o pereche de blugi mov. Vara port şi pantaloni scurţi coloraţi.
Topurile sunt lejere: tricori şi maieuri cu bretele subţiri pe care le asortez la o jachetă tricotată sau o geacă de piele neagră.
Shoes time... Port doar tenişi şi bascheţi şi vara foarte rar sandale. Am avut şi eu nişte balerini negri, doar că mi-au rămas mici.
Accesorii? Un lănţişor de argint şi brăţări împletite sau hand made pe care le port întotdeauna. Ador pandantivele mici de argint (eu am o steluţă) care se asortează la orice. Şi am o mică mare obsesie pentru cercei: mici, mari, hand made, simpli- port de toate felurile în funcţie de ţinută.
Chiar dacă nu am aşa ceva în garderoba, ador fustele şi rochiiile înflorate sau într-o singură culoare (negru, gri sau mov). Îmi plac muuult şi pantofii cu toc, dar am numai o pereche (cei de la banchet).

Soo... stilul meu? It's Purpleberry's style b-).
[Imagine: 11qpgxx.jpg]

Naruto FanFiction || Vreau sa fiu EU

#32
Am muuuuulte haine, şi nici măcar nu le port pe toate. În general port bluze/ticouri lungi şi larguţe. Cam toate culorile, dar în general prefer albul, negrul şi turcoazul. Vara pantaloni scuţi.
Am cam 4 perechi de pantaloni scurţi, doua fuste în carouri că numai aşa port şi să nu fie prea lungi pt. că nu le suport altfel, doua rochiţe cu care mă îmbrac din an în paşte, una bej, simpla şi cealaltă albă cu buline negre, şi în rest blugi negrii, albastrii, o singură pereche gri si una roşie. Deci, prin urmare [ :d ], stilul meu se rezumă la blugi, un tricou larguţ, drăguţ si cu imprimeu, poate o camaşă in carouri şi ea, teneşii mei nelipsiţi din care am cu sutele, cateva accesorii, o eşarfa şi gata. Un stil casual şi normal, zic eu.
“Toamna este un andante melancolic si gratios care pregateste admirabilul adagio al iernii.”
George Sand



#33
Blugi,un tricou si conversi/skateri. Perfect pentru mine.
Chestii elegante nu port , decat poate foarte rar 106
Fuste nu port , decat iarasi foarte rar , vara , si le port cu conversi xD Rochiile la fel . Si sa nu fie mai lungi de genunchi , nu le suport si ma simt nasol -.-''
Ador conversii si skaterii <3 Also , mai port ugg-uri, balerini si vansi ^^ Sandale,nu,pentru ca nu imi plac,deloc si nu ma simt bine in ele .
Imi plac mult si camasile <3 Majoritatea pe care le am sunt in carouri .
Tricourile mele au majoritatea imprimeuri funneh&cute sau sunt in dungi [ ador dungile 43 ]
Nu port blugi d'aia multicolori o.o Am doar o pereche de pantaloni albastru electric , in rest port blugi stramti negri , albastru normal sau gri ^^
Imi plac mult si pantalonii scurti de blugi , ma simt foarte bine in ei xDD
Bijuterii nu port deloc. Ma rog, cu exceptia cerceilor ^^ Momentan sunt niste trandafirasi din argint. La mana port bratari de imitatie de piele de diferite culori sau bratari din ata .
[Imagine: tumblr_m8w2we1JGd1rpgt3co1_500.png]
[Imagine: tumblr_m8moi9oWXo1r8iaaao1_500.gif]
forever a baby

#34
Cum de nu am vazut topicul pana acum ? xDD.
Eh, sa incepem.
Paii.. De obicei si cel mai preferabil stil al meu suna cam asa : Tenesi , Blugi si tricouri ~ Preferabil cu o bluza cu maneca lunga pe dedesubt. Dar nu asa la aiureala . Nu 21 . Am inceput de ceva vreme sa imi iau tricouri de baietei xD ~ Adolescenti , logic 21 ~ . Nu tricouri simple . '-.- Prea plictisitoare. Macar un imprimeu acolo :3. Blugi si ei in diferite culori o.o'.
Cam asa ^^
Bine, acolo imi era frig. Deci, hanoracul era optional 21 .
Uhm....
Chestii elegante numai cand trebuie.
Am desigur miii de bratari :33.
....
Ce sa mai zic? ... Cam ataat. Ma si grabesc soo. Cyaa <3.
[Imagine: sasu_naru_by_kiduutz-d5035to.jpg]
Ne? (:

#35
Păi mă îmbrac în aproape toate felurile. Bine, depinde acum şi de locul în care mă duc.
Nu am un stil aparte sau propriu, deobicei iau ce văd şi ce îmi strâneşte interesul din dulap.
Şi acum pot spune că mami îmi cumpără hainele, are gusturi deci nu este o problemă, din cauza faptului că eu nu mă prea omor cu shopping-ul. xD
Din păcate în timpul şcolii trebuie să port uniformă, nu am ce face, dar înafara şcolii (vara mai exact) port ceva lejer, care să se unduiască în vândul călduţ. În general port pantaloni - blugi.
De preferat trei-sferturi, scurţi, comozi, de noanţă vie (culori spontane) - asta în vacanţa mare + maieuri colorate sau negre dar cu imprimeuri/patterns.
Ca blugi sau pantaloni în general lungi, port de culori închise gri sau negri, dar şi coloraţi precum albastru închis şi deschis. Îmi mai plac şi cei rupţi în diferite locuri.
Des nu port brăţări sau lănţişoare... nu prea le am cu ele, dar una două accesori pun pe mine. xD Nu mă împopoţânez ca un brad de Crăciun.
Şi multe altele... vă daţi seama. *laughs*
Oricum prefer ceva colorat, viu dar tind şi spre negru care este elegant şi merge cu orice altă culoare. <3

#36
Huh,ce topic interesant<3.
Păi nu mă îmbrac niciodată elegant. Da' nici foarte nasol.
Mă simt foarte bine în tenişi,blugi mai închişi la culoare,tricouri largi cu desene cute şi amuzante şi inscripţii ciudate<3.
Nu îmi place să mă îmbrac cu culori deschise : alb şi roz.
Urăsc culorile astea două,de ce ,nu mă întrebaţi pentru că nu ştiu.
Mă îmbrac mai mult în verde,negru,vişiniu şi mov.
Vara,port şi rochiţe ,dar mă simt mai bine în pantaloni de blugi - scurţi.
Aşa,n-ai de ce să te temi că vântul o să-ţi zboare pantalonii. [ Deh ._. ]
Lănţişoare,port îmi plac foarte mult. Am trei lănţişoare pe care le port cel mai des,fiind preferatele mele : cel cu skate-ul,chitara şi colivia. [ e mai greu de explicat,deci nu întrebaţi * laughs *
Port şi brăţări ,dar doar cele făcute din aţă şi colorate.
Cam atât.
Ciiius :3

' You say you love rain,but you use an umbrella to walk under it.You say you love sun,but you seek shade when it is shining.You say love wind,but when it comes you close your window.So that's why I'm scared when you say you love me. ' -Bob Marley

#37
Eu nu pot sa zic ca am un anume stil vestimentar. Nu sunt prea mofturoasa la haine, dar nici nu sunt de acord cu toate decolteurile si hainele de persoane cu idei preconcepute.
Imi place sa port rochii, dar doar cu colanti. Cu fustele nu prea ma inteleg. Elegant ma imbrac doar la ocazii speciale.
La scoala de obicei port blugi, tricou si pulovere, sau helanci si veste. Imi place sa fiu comoda. Prin sifonier am de toate, de la pulovere, hanorace, camasi, pana la rochii, tricouri si blugi. De obicei imi place sa ma imbrac dupa starea de spirit. Nu prea le am cu bijuteriile si etc., deci nu prea imi personalizez tinutele decat cu insigne.
Acasa ma imbrac comod, in trenning-uri si tricouri largi. Nu pot sa zic ca am un anumit stil. Cum am mai zis, depinde de starea de spirit si de impresia pe care vreau sa o las.
She's wiskey in a teacup.



#38
Dubios faptul ca ma gasiti aici, deobicei nu vorbesc despre haine si lucruri in genul asta. Hainele sunt de purtat, nu de vorbit. Oricum, ' stilul ' meu [ uh, chiar sa-l numesc asa? ] e ... n-am un cuvant potrivit. Ar suna aiurea sa-i zic ' Metal ' , nu?
Oricum ideea e ca port mai mereu [ in ultimul timp prea des ] tricouri cu trupe ~ am o colectie destul de draguta ~, blugi de toate culorile, bocanci/tenesi, obisnuitele bratari, medalionul, siiiii poate niste bretele. Depinde de starea mea.
Fustele imi displaceau inainte, adica chiar le uram, dar am inceput sa port cand era o zi... mai linistita si mi-era lene sa fac lucruri iesite din comun [ parkour, alergat, biking, etc. ] .
This is the story of my life. Draguta garderoba, nu? *laugh*

[Imagine: MANOWAR.jpg]
Brothers everywhere
raise your hands into the air
we're warriors, warriors of the World !

#39
Subiectu` meu preferat :]]. Ma imbrac in functie de cum ma simt in ziua respectiva. De obicei ma imbrac elegant. Am multe sacouri, de diferite culori, pe care le combin cel mai des cu camasi. Imi plac tricourile cat mai simple, pentru ca se accesoriseaza foarte usor. La blugi ... sa fie mulati si am de toate culorile. Vara port foarte mult rochii lungi, colanti si pantaloni de blugi scurti. Ca incaltaminte ... vara - pantofi cu toc, sandale, balerini dar si tenesi, iarna - ugg-uri si cizme tip militar. Accesorii, am foarte multe desi nu le port pe toate. Am cateva lanturi preferate. Sunt innebunita dupa inele si bratari. Cat mai multe :]].
Cam pitzi aaa ? =]]]
[Imagine: 15cmu01_zps404e61e8.gif]

#40
Hm, casual, I guess. Nu ma gandesc foarte mult la chestia asta, de obicei caut haine comode, dragute si decente.

Cand eram mai mica am avut trei mari perioade, perioada in blugi, care a tinut de cand m-am nascut probabil - mama intotdeauna mi-a cumparat geci de blugi, blugi, fuste de blugi and so on, perioada heavy in care purtam numai tricouri cu formatii, bratari cu tinte, lant la pantaloni, si nu ieseam din bocanci niciodata si perioada goth in care purtam corsete si fuste pana in pamant si dantela neagra la orice.

Acum... 106 Nu stiu, depinde de ocazie, de stare. Am doua perechi de pantaloni de piele, (desigur, trebuie sa mai dau jos vreo 5 kg ca sa intru in a doua pereche, dar nu ma grabesc), in continuare ma topesc dupa bocanci, dupa blugi, dupa tricouri cu formatii si dupa dantela neagra, dar nu le mai port intr-un mod ostentativ. Adica port dantela neagra si am un corset minunat, dar il imbrac mai mult la ocazii, le dau liber bocancilor din martie pana in noiembrie, iar tricourile cu trupe le port mai mult la concerte. Cat despre blugi, oh well, in afara de pantalonii de piele, nu mai am altceva in afara de ei.

Un singur stil nu cred ca o sa-l adopt niciodata, anume stilul office, I just find it ugly.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)