Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Garderoba

#41
Pai am foarte multe haine ! Am in mare parte blugi stramti, albastrii sau negrii, am o singura pereche gri si mai este inca o pereche de pantaloni foarte stramti, inchisi la culoare pe care ii ador ! <3
Nu port sandale deoarece nu imi plc si ma simt desculta, doar skate-ri, conversi, vansi, tenesi, foarte rar balerini si doar daca sunt turcoaz. Port fuste doar vara, am mute tricouri colorate si cu imprimeuri, maiouri pe care le port cu cardigane lungi sau cu camasi din care am o groazaaaa si toate in crouri, port si rochii, dar doar vara si cu tenesi.
Iarna nu suport colantii pe dedesupt, port bocanci sau cizme fara toc. Tocuri port doar daca trebuie sa fiu eleganta sau ceva.
Am muuuuuuuuulte accesorii ! Le ador ! O groaza de pandantive, bratari, lanturi. <3
Si nu port decat curele subtiri sau din acelea cu tinte.
Deciiiiiiiiiii, in concluzie nu am un stil anume. Sau ba da ! Este stilul meu propriu.

Hug.
Ce se poate intampla ?! ^.^
Love me baby !
Love youuuuu ! >.<
Incert ! >.<

Blogul pisicii.

#42
Hmp. Stilul meu vestimentar este rapp. Daca deschizi dulapul meu o sa observi o gramada de fullcap-uri, pantaloni cu "craci", hanorace largi, tricouri largi, esarfe de rapperi. Mie imi place mult sa ma imbrac asa chiar daca oameni ma considera ciudata sau un baiat. Nu-mi pasa. Sa-si introduca parerile undeva. Sunt ce sunt si nu ma schimb. Mama, saraca, a incercat de multe ori sa-mi schimbe stilul vestimentar, insa fara rezultat. Singurele momente in care ma imbrac elegant sunt acelea in care merg la nunta sau la botez. Ahm, era sa uit. Am purtat fusta si la pozele de sf. de a 8a, insa doar atat. ^^
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#43
Sunt ciudata ca si garderoba mea : nu-mi place sa renunt la haine,oricat de rele ar fi.Obisnuiesc sa ma bluze roz inchis,rosi sau albastre.Dar majoritatea hainelor mele sunt negre.Blugii mei negri ii port oriunde,desi mai am o gramada de blugi clasici,albastrii.Apoi mai am 2 fuste,pentru ca nu ma omor cu ele si le port doar cand incerc sa impresionez pe cineva.Mai am bluze groase pentru iarna,de obicei gri sau albastre ultra-marine.Cat despre tricouri,majoritatea sunt mov.Cred ca ma prinde culoarea aceea electrizanta.La maiourile de vara,port culori vii,cum ar fi galbenul sau rosul.Mai am pe-acolo aruncate cateva veste negre sau albe,dau si camasi in carouri.
Cat despre preferintele mele in imbracaminte...
1.nu suport rochiile lungi care ma obosesc si nici n-am rochite scurte.Toate asa-zisele rochite sunt tricouri pentru mine4
2.Imi plac chestiile mulate toamna,iar cele extrem de largi vara.
3.Urasc fularele su caciuile,dar si strampii.Prefer colantii negri,obscuri.
In concluzie,stilul meu este unic,o amestecatura de rock cu funki si imaginatie proprie.
[Imagine: ItachiSig.jpg]






#44
In general imi cumpar foarte multe haine39. Am multe perechi de blugi, de mai multe culori, stramti. Imi iau tricouri ceva mai largi, de bumbac, sa pot 'respira prin ele'. Deobicei stau vreo ora sa ma-mbrac pentru ca mereu combin lucrurile astfel incat s-arate cat mai bine si uneori am mici-mari dubii in legatura cu 'combinatiile'. Uneori mai apelez la mama si-o-ntreb cum e aia, daca-mi vine asta, chestii. Prin casa ea-i expertu' in moda si desi nu ne potrivim la absolut tot [doar n-o s-o vad eu pe mama cu bretonul pe ochi, bratari cu tinte, tricou cu stiu eu ce trupa si alte d-astea..]. In general combin cate doua culori, am tricouri de toate culorile [sau aproape, nu prea am galbene.] si multe perechi de tenesi si bascheti. Rar port fuste sau rochite, la evenimente mai speciale ma simt totusi obligata sa port asa ceva. Am foarte multe camasi, de diferite culori si majoritatea-n carouri, imi plac la nebunie! Maiouri nu prea port, ceva mai rar se-ntampla, cand ca si Alexandra Miau, le port cu cardigane21. Culoarea pe care-o evit cel mai mult e rozul si cand imi iau tricouri sau ceva am grija sa n-aiba urma de 'sclipici', sa fie cat mai diverse si sa-mi placa si mie. Multe tricouri imi iau din Carrefour, de la Tex, sunt destul de dragute si multe chestii de-acolo. Am si multe cravate, unele le mai port cu tricouri. Cu accesorile nu exagerez, nu am foarte multe dar nici putine, sunt obsedata de bratari ce-i drept. Sandale nu prea port, cred ca odata pe an, iar balerini port ceva mai des, dar nu mai des decat baschetii/tenesii. Am o obsesie pentru ei, am multe perechi, de multe culori si-mi plac mult! In general ma-mbrac mai larg [cu exceptia pantalonilor], nu-mi place sa-mi expun corpul si alte chestii, hanorace [sau hanoracuri, care-o fi pluralu'], mai port si d-alea. Nu am un stil anume, combin mai multe, dupa plac.

#45
Pai sa zicem ca am un stil putin mai diferit^^: port rochii da scurte si negre sau rosi sangerii. BLugi negri rupti, taiati. franjuri , tricouri nu MM ,Evanscene ,Metalica etc..Fuste negre , colanti balerini negri curele lanturi cercei , nelipsitul piercing din limba in forma de aripi21 pe care il ador.. dar deranjeaza la french kiss^^ asa, tenesi albi sau negrii cu pete de vopsea pe ei sau daca nu desenez eu ceva pe ei... inimi frante nu mai stiu eu ce. Port topuri rosi sau negre cu diferite mesaje, sosete peste genunchi care nu sunt niciodata la fel... Tocuri port doar cu blugi stramti si o camasuta dinaceea tip rochita in carouri rosu cu negru pe sub care iau un maieu alb si o las desfacuta legand-o cu o curea cu tinte..21 Inele la greu` negru mat la greu...Ma imbrac ca o emoista`... si il am deseori pe fratimiu` ca accesoriu21 il tarasc cu mine peste e tot21 ...
Asta e ^^'
[Imagine: jaejoong.jpg?o=1]
Don`t Make Me To Kuss You!!

#46
Pai.. Garderoba mea e aproape identica cu a unui baiat. Ma rog, blugii skinny mai fac diferenta. Am vreo 2 perechi dintr-astia. Una negra, decolorata la genunchi si alta colorata in verde. Pantaloni scurti cu carul, cei din blug sunt toti ciopartiti si cei din material sunt neaaparat negri sau verzi. Am o singura rochie pe care de obicei o port cand ma duc la bunica, o fusta in carouri scurta pe care o port doar cu colanti. Colanti vreo 4 perechi cu dungi, patratele si simpli.Sosete lungi, mai nou trebuie sa fac rost de unele curcubeu, pentru la scoala. 2-3 camasi, vreo 15 tricouri imprumutate de la varmiu, tenisi, o pereche de balerini gri pe care mi i-a luat mama fara sa stiu, sandale si cam atat la haine si incaltaminte.
Am o cutie plina de bratari cu SuJu, curcubee (ador curcubeele 4), bratarile prieteniei sau unele din piele cu tinte. Lanturi nu prea port, asa ca am doar cateva pe care de obicei le iau la mare. Cam atat.
[Imagine: vriska_serket_signature_by_sardonicincubus-d5kkvn3.png]
You don't have to 8e a good person to 8e a hero.

#47
Eu am un stil diferit cand vine vorba de garderopa. Nu imi place sa ma imbrac si nici sa am haine ca toata lumea. Vreau ca hainele mele sa fie autentice, prin mici sau mai mari detalii. Deobicei eu imi personalizez si chiar imi fac haine. Mereu mi-a placut sa fac asta. Am inceput din clasa a 11-a. Cumpar materiale diverse, folosesc vopsea textila si multe altele. Am cam de toate. Foarfeca nu lipseste oricum din "garderopa" mea. lol. Am rochite, blugi, pantaloni evazati, scurti, am bluze, camasi, sacouri (mici si mari), cravate, tricouri si etc. Am tot ce poate sa aiba un om normal, doar ca orice lucru cumpar este imposibil sa il las asa cum este.

Am o slabiciune pentru hainele si obiecte inflorate si pentru cele vintage. <3
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#48
Imi place sa am haine diferitede restul oameniilor, am un stil mai ciudat de imbracaminte. Port numai haine comode, nu ca ceilalti, sau poate cel mai bine ar fi " celelalte ", care se imbraca cu haine stramte si se pun pe tocuri de nu stiu cati centimetri .. dar ma rog, aici e vorba despre cum te imbraci tu si nu alti .. so, I continued. Eu urasc si am urat tocurile. Port tricouri cu crani, cu scrisuri ciudate, pantaloni gri, negri, mov. <3. O amestecatura de genuri, rock, punk, sport .. 21. Ador sa fac cumparaturi, sa am multe haine, si sa-mi schimb uneori look-ul, desi nu exagerez prea mult. Iubesc bacheti, tenisi .. o slabiciune de-a mea. Nu imi place foarte mult sandalele, opincile, desi cand este foarte cald, trebuie sa port .. caci uni ma mai tachneaza, sau mai ales mom ._., ca port ghetele. Nooo everbody ! Nu va ganditi la alceva o.o. Sunt niste bascheti un pic mai inalti T-T. Cate fuste, blugi, tricouri .. bla bla bla, am .. desi nu le prea port.
[Imagine: tumblr_m9o59mWzcL1rdjmj7o1_500.jpg]

#49
Stilul meu vestimentar s-a schimbat foarte mult de-a lungul anilor si ar fi un chin pentru mine, pe de-o parte, sa insir toate etapele prin care am trecut si care mi-au afectat garderoba si pentru voi, pe de alta parte, sa cititi toata balaria asta.

Imprimeurile florale au fost intotdeauna preferatele mele. Am o multime de camasi, rochii, esarfe, genti cu imprimeu floral, iar recent am primit si-o pereche de pantofi (cadou de la mama) cu un astfel de imprimeu. (:

O alta slabiciune a mea sunt hainele hippie. Am o multime de tricouri foarte largi cu model aztec pe care le port intotdeauna cu curele maro, pantaloni albastri din denim, sandale in stilul anilor '70 sau bocanci din piele intoarsa(traiasca Deichmann!!!), genti si accesorii cu pene si inele imense. Multe din tricourile astea le-am gasit la magazine second hand si-s al dracului de mandra de ele. <3 Mi-as dori o pereche de colanti cu model aztec dar nu stiu de unde sa-mi iau. In orasul meu nu se gasesc iar prin Bucuresti nu trec foarte des.

Imi place la nebunie sa combin rochite simple cu cate-un cardigan negru, gri sau albastru, dresuri grosute in culori inchise, o curea aruncata in jurul taliei si bocanci.

Am dezvoltat o pasiune pentru camasile din demin si hanoracele de tipi. Atunci cand nu gasesc ceva care sa-mi placa in magazine dau fuga acasa la varu-meu si-l las fara haine. Mi-am cumparat o camasa cu vreo 3 numere mai mari pe care o port intotdeauna cu un maieu alb sau negru si o leg in talie. Hanoracele sunt minunate, tot asa, pentru ca sunt foarte mari si te poti scufunda in ele. Am vazut recent unul frumos tare in C&A si planuiesc sa merg sa mi-l insusesc. <3

Imi port bluzele groase cu esarfe si coliere imense, bascute din lana, fuste negre sau pantaloni. Esarfele sunt nelipsite din vestimentatia mea primavara, toamna si iarna. Cred ca as fi in stare sa le port si vara... Cand ploua si trebuie sa ies sunt in al 9-lea cer pentru ca-mi pot arunca si-o esarfa in jurul gatului (atunci cand nu o port pe post de accesoriu pentru par). xD

Sunt obsedata de genti si pantofi. Am tot felul de rucsacuri negre, genti cu model floral, genti in stil amerindian (cu sau fara pene), etc. In fiecare luna imi cumpar cate-o pereche noua de incaltari. Fie ca sunt tenisi, pantofi, bocanci, sandale, ghetute, nu conteaza. Lunar imi iau incaltari.

O geaca de piele sau una din denim cu tinte imi iau doresc. Da-s al dracului de scumpe si mi-ar lua ceva sa strang toti banii...

Edit: Recent m-am apucat sa-mi decupez hainele mai vechi. Am multe tricouri cu trupe din perioada mea "rock rebela" (as mum calls it), ori tricouri imense pe care i le furasem lui dad. M-am apucat sa le ciopartesc si sa fac tot felul de modele pe ele (cranii, cruci, fete de pisici, flori sau le-am lasat fara umeri, maneci, le-am scurtat, am facut modele in zig-zag, le-am legat, etc). (:
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#50
Urasc rochiile/fustele/tocurile etc.
În schimb iubesc foarte mult camăşile colorate :3.
Mă îmbrac în rochii doar la ocazii speciale.
Garderoba mea e plină de camăşi,blugi,tricouri şi puloveruri şi bluze uneori..până şi iarna stau în tricou.
Nu sufar treningurile x_x.Nu mă simt bine deloc în ele.
Nu sufar iar tricourile sau bluzele strâmte.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)