Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Garderoba

#21
Well , well ... Eu una sunt o fire mai baietoasa , probabil din cauza ca petrec prea mult timp cu baietii 22 I mean ... fetele de la mine din clasa sunt niste scorpii ... serios , chiar sunt >.> . Dar asta e cu totul o alta poveste decat garderoba =]] .

Imi place sa port tricouri largi , albe si negre . Cu aceste nonculori imi vin cel mai bine tricourile o_o . Ador ,deasemenea , albastrul si verdele , dar pe acestea le folosesc la maieuri , hanorace si bluze . In fine ... nu prea port bluze . Defapt , cred ca am doar vreo doua 22 . Ma dau in vant dupa hanorace =]] ( nu conteaza culoarea , atata timp cat ma simt bine in el =] Si imi vine bine 15 ) . Cand vine vorba de pantaloni , ii prefer normal . Aleg blugii , deoarece ma simt comoda in ei . Cand este vara port pantaloni scurti si maieuri , deoarece aici in Bucuresti e ca la sauna vara =]] .

In general nu-mi plac chestiile decoltate . Cand vreau sa vorbesc cu un baiat el sa nu inteleaga nimic , deoarece e preocupat cu bustul meu o_o . Si in al doilea rand nu ma simt eu bine xD . Imi displac rochiile si fustele xD Nu am nimic cu ele , le gasesc interesante , dar nu ma simt comoda in ele . Nu vreau sa atrag atentia asupra mea o_o . Pur si simplu nu e genul meu o_o . Port rochii doar la ocazii speciala cum ar fi nunti sau botezuri xDD Dar mai mult nunti >.< . Atunci inteleg ca nu am cum sa merg in blugi si tricou o_o . Deasemenea , urasc chestiile sclipitoare o_o . Prea de fite . In legatura cu incaltamintea aleg tenisii , deoarece sunt cei mai confortabili pentru mine . Merg ca o drogata pe tocuri inalte o_o .

Cred ca atunci cand vine vorba despre garderoba , cuvantul care ma descrie cel mai bine este " normal " =]] .
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#22
Stil vestimentar ... greu de zis (cel putin din perspectiva colegelor mele).Nu e sport, nu e elegant ... e putin din toate.

In general blugi (cam de orice fel, insa nu taiati) si tricouri ... sau orice fel de bluze, insa nu largi.Si sa nu fie culori prea stridente ... Deobicei prefer culorile pastel, in special verde, albastru sau turcoaz.Nici rozul nu-mi displace, atata timp cat e foarte deschis.Nu prea port insa mov (nu dintr-un motiv anume), negru si ... niciodata galben (am pielea prea alba).Cam asta port deobicei iarna ... si pe la inceputul primaverii.
Pe urma ... cand se mai incalzeste ... din nou un tricou si o camasa deasupra (camasile lu' frate-meu sunt uneori o alegere asa de tentanta ^__^ ), poate o pereche de blugi 3/4 ... Apoi cate o fusta ... dar nici foarte scurte, cam pana la genunchi.
Vara port intotdeauna rochii.Nu extravagante ... rochii comode, tot in culori deschise (si in special alb).Sunt elegante, aproape deloc pretentioase si comode.In plus, se potrivesc aproape oricarei ocazii.
In serile de la teatru port fusta bej si camasa alba ... sau o camasa intr-un roz pal, cu manecile 3/4.
La echitatie ... echipamentul obisnuit : chaps-uri, ghete de calarie, pantaloni bej (am eu ceva cu aceasta culoare) su un tricou de-al lu' frate-meu ... aaa ... si chestia aia obligatorie ... toca ... >.>

#23
Well...nu sunt genul de fata care se sinchiseste prea mult sa-si aleaga chestii colorate sau fuste.... Imi plac hainele confortabile, largi si pantaloni ( mai ales blugi). Imi plac tricourile haioase, punck sau in stil goth. De obicei nu-mi cumpar o gramada de chestii inutile de care nu am nevoie... imi cumpar tricouri si blugi de firma, dar stiu macar ca sunt mai buni si ca ma tin mai mult ( plus ca sunt si mai draguti) . Asa ca decat sa-mi iau toate bazaconiile ieftine prefer ceva scump, dar de calitate. La incaltaminte...pai in general port skateri ( my love :X ) Si am o gramada de perechi...de toate felurile. Cand nu am ce face mai port si conversi .... am vreo 3-4 perechi.... dar nu-mi plac cine stie ce... Cat despre culori...prefer nuantele de negru, gri, albastru, sau verde inchis. Nu sunt foarte "spontana" si nu-mi plac chestiile cu paiete, floricele, inimioare si in toate culorile curcubeului. 22
In rest... alceva... pot spune ca imbrac Puma, Nike sau Adidas original. Bineinteles ma refer la adidasi si trening-uri, pe care care le port pe teren sau in sala. Si... mai port ghete ( de fotbal) cu crampoane, cand joc fotbal. Cam atat... nu cunt persoana care sa stea toata ziua la cumpararaturi si sa-si cumpere toate prostiile...sau sa poarte fustite si rochite 22
[Imagine: 6idws8.png]
Pour l'éternité ...


[Imagine: 6yds1e.png]

Merci măh Lynnuşor hug

#24
Heya(*.*)

Stilul meu vestimentar este ciudat.De obicei este compus din blugi,tricou,hanorac,esarfa si tenesi.Poate ca pe langa astea mai adaug bratari,jampiere,manusi si lanturi.Majoritatea spun ca ma imbrac ciudat,plus ca am si o freza mai ciudata,insa eu nu`i bag in seama.Nu`mi place sa ma imbrac numai in negru,daca iau o bluga neagra,iau o esarfa mai colorata si asa mai departe.Urasc ma imbrac elegant sau sport.Pur si simplu nu ma vad pe mine cu toace sau in pantaloni de trening.Urasc lucrurile astea.Daca nu exista tenesi,nu exista nimic[21].Imi colorez tenesii,scriu nume pe ei,chestii d`astea.Si totusi, avand in vedere stilul meu vestimentar,nu`mi place sa ma machez,bine poate doar putin rimel si gloss,insa nu`mi place sa`mi fac un contur gros la ochii.Mi`as dori insa un pierce,insa ai mei nu ma lasa 22.In rest nu am ce sa va mai spun despre garderoba mea,este una obisnuita si ma defineste complet.

#25
eh...eu....pai 3 fuste si 4 rochii am care stau aruncate acolo si nu le bag niciodata in seama.Fie si iarna ma imbrac in tricou care, obligatoriu are imprimeuri pe el.Nu pot sa spun ca adopt stilul emo, desi am o groaza de tricouri negre.Am trei tricouri roz pe care le iubesc din tot sufletul meu( un roz aproape de mov cu imprimeuri mov).Port doar jeansi, care sunt in 4 din 5 cazuri comozi si cu talie joasa, tricourile sunt deobicei lungi.Mai mereu sunt incaltata cu sk8 shoes si iubesc camasile in carouri
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you

#26
Păi teoretic mie-mi place stilul mai grunge pentru haine like: cămăşi - înainte preferam cămăşile kaki, acum port fără probleme şi modele în carouri, deşi n-am putut găsi unul în culoarea mea favorită - albastrul - şi port unele roşii :/ - peste tricouri uni - negre sau kaki :'D - sau cu formaţii - mai bine zis un singur tricou, celelalte-mi sunt prea mari şi arată ciudat sub cămaşă >.> ..., hanorace [în general negre, mi se pare că am şi unul galben aruncat pe undeva prin şifonier :/] ... mă rog, şi chestii mai elegante şi mai ... actuale, pe care le mai port din când în când. Pentru pantaloni îi prefer pe cei scurţi/ trei-sferturi [a little tomboy-ish :/], ripped jeans [lungi, că n-am găsit scurţi :'D], cei skinny [din blug - ori prespălaţi, ori cu modele like deteriorate :'D - sau materiale mai subţiri - în carouri :'D], cei largi mai a 'hip-hop', dar fără tur lăsat [n-aş putea purta aşa ceva, pare că ai ceva în pantaloni care n-ar trebui să fie acolo >.>] şi cei cu o cusătură normală [?] [o pereche de blugi şi o pereche kaki, tip army] ... Pentru încălţăminte prefer adidaşii [în general de la Nike, mă simt mai bine în ei :/], chucks, sneakers, bascheţi, tenişii [nu neapărat de la firme mari, ori nu-mi plac modelele ori n-am de unde să-i cumpăr :/ îmi luasem nişte converşi din Bucureşti când am mai trecut pe-acolo, dar parcă nu-mi vine să fac un drum acolo de fiecare dată când am nevoie de o pereche nouă :/ şi parcă nu mi-ar fi bine să-i comand de pe net, trebuie să-i probez că nu întotdeauna mă simt bine în ei :/], bocancii, şlapii ... am şi cizme, pantofi sau sandale cu toc [am 1.59, they make me feel tall]. Accesorii ... oscilez undeva între cele girly cu inele, cercei, lanţuri, eşarfe şi între brăţări cu ţepi şi cercei tip dual uniţi prin lanţ, deci ... 21 sunt mai ciudată. La haine mai groase like geci and stuff ... prefer ... nah, pe cine păcălesc, n-am preferinţe ._. deşi îmi ador haina tip army şi geaca de piele adusă cu mari sacrificii din străinătate într-o valiză ...
Am şi o rochie pe undeva pe-acolo, una de vară până pe la genunchi, sunny and all that [like galbenă cu flori albe/negre]. I can't say I don't like it ...

#27
Păi stilul meu vestimentar. . . nu pot spune că am un stil anume propriu , ci mai mult îmi place să mă îmbrac aşa cum îmi place în ziua respectivă şi de cum mă simt şi ce stare am. Nu port pijamale la şcoală, nu ? Deşi aş dori câteodată. Mă îmbrac cu pantaloni iarna şi toamna mai port rochii dalea până în genunchi cu cizme, iar primăvara tot rochii, vara mai port fuste şi pantaloni scurţi. În general port pantaloni, iar la orele de sport egări sunt comozi şi mai ales îi port şi la rochii sau fuste când am chef. La orele de sport port . . . pantaloni dăia de sport şi tricouri comode, port bluze, en fin doar nu stau în. . . en fin -.-
Deci stilul meu vestimentar e complez, depinde de stare. Când sunt plictisită port majoritatea timpului negru. Stilul meu. . . de fapt nu am un anume stil, dar mă îmbrac ca omul aşa cum doresc nu după un stil anume sau set de reguli sau un trend. Mă îmbrac cum mă simt eu cel mai bine.
-

#28
De obicei, mă îmbrac punk. Ador hainele în carouri. <3 Sunt aşa drăguţe. Spre exemplu, am nişte stretchi negri cu roz închis, în carouri. Asta doar ca exemplu. Că am şi în alte culori. Prefer stretchii, în loc de pantaloni / blugi mai lărguţi. Picioarele mele sunt foarte subţiri şi doar în stretchi mi se pare că arată şi ele mai nu ca nişte beţe. 21
În materie de tricouri and stuff, orice am trebuie să fie inscripţionat. Sau să aibă un desen. Chestiile simple sunt bune, numai prin casă. Tricourile puţin mai lungi sunt cele mai ok, după părerea mea. Ţin să menţionez că nu port cămăşi. Pur şi simplu nu`s genu` meu. Şi nici chestii groase. Chiar şi la - 20 grade, eu sunt în tricou şi în pantaloni 3 / 4.
Fustele . . . sunt acceptabile, câteodată ! Nu suport cele mai lungi de genunchi sau cele de blugi. Cea pe care o iubesc cel mai mult este gri, destul de scurtă, care stă strâmtă pentru că are o chestie care o strânge la bază. E foarte drăguţă şi ( sankyu, God ! ) nu`i elegantă.
Rochiile nu`mi displac. Adică`s ok, atâta timp cât au bretelele subţiri, sau, şi mai bine, n`au deloc. Nu am rochii mai lungi de genunchi. M`aş simţi incomod în ele. Rochiile perfecte sunt cele care nu`s elegante, la care se pot purta converşi. La nunţi mă îmbrac în rochii, da` şi alea`s punk. La botezuri merg în stretchi şi tricou. :d
Pantaloni scurţi sunt preferaţii mei. <3 Mă simt super ok în ei, pentru că`s confortabili. Şi când, vara, la bunicii mei, mă caţăr în copaci, am nevoie de lejeritate. * rotfl * Am de toate culorile ( mai puţin roz ) şi toate modelele posibile şi imposibile. :]
În general mă încalţ cu converşi, punkeri sau skateri. Am o groază, aliniaţi după culoare şi gusturile mele, într`un dulap personalizat. Nu sunt o persoană ordonată, dar încălţările mele sunt prea importante ca să nu am grijă de ele. Mă mai încalţ şi cu balerini, normal. Şi vara cu sandale. Am o pereche de platforme portocalii, pe care nu le`am purtat decât o dată. La cât sunt eu de împiedicată, aş cădea din 2 în 2 metri. :3
Accesorile mele zilnice şi indispensabile sunt brăţările. Am toate modelele şi le port în fiecare zi. Când mă scot profesorii la tablă, mor de plăcere să se ia de brăţările mele, dar nu`mi pasă. Mie`mi plac şi asta`i tot ce contează. În materie de cercei port diferite chestiuţe, în fiecare săptămână alţii. Cât despre lănţişoare and stuff, zilnic ( de pe 26 februarie ) port acelaşi lănţişor cu litera ' S ', pe care l`am primit de la Appy. La ocazii port chestii mai elaborate şi elegante, deşi nu`s genul meu.
V`am plictisit destul, nu ? Eh, lasă, că am terminat. ^^

EDIT : E cel mai lung post al meu. Mă simt şi io tru. :]]
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#29
Nu mi se pare si nici nu cred ca am un stil propiu, un anumit stil. Dupa cum se vede, majoritatea -aceea fiind de genul feminin- nu-s cu elegantiile and stuff.
Rochiile, fustele, nu intra in categoria mea. Lucrurile stramte, Doamne fereste! Tricourile prea scurte sau pantalonii cu talia joasa, nu, nu, nu, nu si iar NU! Port pantaloni, adica nu port blugi, pantaloni de treining (acum nu mai port, nu mai am ce ^^), asa ca port salvari, niste pantaloni in carouri gri, ei sunt negri si altele, dar trei-sferturi. Am o singura esarfa, iar aia-i in carouri si e super draguta! E gri in carouri negre, sau invers, dar e super, super, super, extrem de frumoasa! Adidasii mei... hm, aveam unii albi cu buline roz, portocali si parca mov, sau inca o culoare, insa nu prea se vedeau cine stie ce culorile -oricum mi-au ramas mici. Am si negri, vreau sa-mi mai cumpar unii, dar logic ca nu albi. Camasi... nu sunt cu ele, dar am una in carouri (am ceva cu carourile? nup 10) -alb cu carouri negre. Imi plac hainele largiii si sa fie cat mai lejere. Stiti tricourile alea bufante? Nu imi prea plac. Nu-mi place sa ma stranga subrat. Maieurile... nu sunt cu ele (am acum unul negru, niste inscriptii dragute pe ele, inchise si... ehm, am mai multe in dulap - un dulap plin si inca alte haine in dulapul de sus, oricum, am, si daca ar fii ceva, as lua de la frati-miu -ohoo, o s-ai iau tricourile largi ca el e mai dolofaaaaaaaaan si dea bea astept 15 sau lui sor-mea, Ileana, ca nu s-ar supara - iar de cate ori vin la Cati ma mai fac cu haine de la ea). Am fel si fel de haine. Am un tricou roz... adica... mai mult e un oranj sau o anumita culoare, dar din prima nu mi-a placut (culoare afurisita). Eu nu ma imprac in paispe' mii de culori. Dea bea acum mi-am luat o pereche de salvari (d-aia de parca ai facut pe tine) cu floricele colorate, dar au ca si "background" culoarea gri, si asa sunt mai frumosi. Ma gandeam sa incerc si altceva, nu numai culori inchise si altele. Si oricum, sunt draguti, dar sor-mea ma pune sa-i port cu tricouri albe (adica, e alegerea mea, dar nu pot purta tricouri negre cu pantaloni d-aia, mai ales ca imi zice sa nu ma imbrac toata in negru ca-i cald, cel putin la ea - oricum, eu nu ma imbrac in negru si nici in alb, intr-o anumita culoare, s-a mai nimerit cateodata, dar asta din pura coicidenta). T.T In negru m-am imbracat o data. Bocanci, defapt... stiti voi, hanorac cu galben inchis (logic), si pantaloni de blugi negri, dar negri. OH YEAH! Si parul desprins, pe ochi, m-a intrebat unul daca-s emo, iar eu dupa ce am trecut pe langa el l-am injurat. 15 Asta-s eu. :]] He, he, nu prea sunt eu cu chestiile si trestiile. Dar cand vine vorba de probat haine, nu EU! Nu-mi plac chestiile de genul. Nu conteaza daca-s pantofi sau altceva, dar nu imi plac. Dasesc greu si devin ca o plastilina pana la sfarsit, fara sa ma plang (neah, nu o sa ma auzi pe mine cu puerili de genul). In majoritatea timpului, surorile mele imi cumpara haine, iar ele iau cum cred ca o sa-mi vina bine si care CRED ca o sa-mi placa. :]] Adica, ele imi dau , spun "Da", si in dulap raman. ^^ Ele le gasesc, ma intreba ce si cum, eu nu le vorbesc, ci dau din umeri, iar ele incep sa zica ca daca nu le port eu, le poarta ele - eu le dau cale libera si sunt indiferenta, oricum, cu sau fara ele, aceasi viata. ^^ Multe, multe, lucruri de zis. 39 Hm... hmmmm, cam atat. Etecera.
[edit] Ca accesorii... nu sunt cu ele. Nu-mi place aurul - argintul e mai frumos si nu sare asa in evidenta etc. Deci, am avut un saculet mic cu lucruri din aur, le-am pierdut, logic, acum ce mai port e bratara primita de ziua mea de la Andreea, oh yeah -una din argint cu albastru (am slapii albastrii - mai am o pereche verzi, dar amandoua sunt cu degete, am inceput sa port datorita mamei acum multi ani - 15, sor-mea vroia sa-mi ia portcalii/oranj ca cica se poarta -NU-MI PASA DACA se poarta sau nu, nu conteaza moda pentru mine, conteaza sa-mi placa si sa ma simt bine in cutarele haine si altele). Mai am un lant, tot pentru ziua mea de treisprazece ani primit de la noua iubita a lui frati-miu, Alina (ma intreb cat o sa ramana cu ea, dar ma mir ca a adus-o acasa si o aduce, mai ales ca ma trezesc cu ea pe la 10-9 dimineata cum iese din camera lui frati-miu si intra in bucutarie sa se duca la baie o.o - prima iubita a lui frati-miu cu care-mi face cunostinta ;x). Are un pantandif cercular, negru inauntru, dar cu pietricele albe in forma unui "A" (presupun ca de la Andreea, dar sor-mea, surorile, defapt, faceau misto de mine si-mi ziceauc ca te la "Alina" vine "A-ul" :]]), tot din argint e medalionul, dar nu-l port ca e prea scurta chestia aia si... vroiam ceva mai lung. Mai am medalion cica din aur, defapt, nu e, daca imi doresc ceva, fi-ti siguri ca o sa primesc. E... mi l-a dat ca a zis ca o sa inegreasca, si sa-l port, oricum, mi-am atarnat de el luna mica, mica, primit drept martisor de la Andreea. Oh yeah, eu i-am luat o stea mai mare, cu sclipici mov inauntru, o scumpica. 15 Ca tot era vroba de Nyo. xd Dar nu prea conteaza, am si o chestie, gen un cufar (adica... e o forma geometrica pe care am uitat cum se numeste), mov cu linii... aurii, parca, dar nu prea il deschis eu. :]] Ce sa-i fac, dar e mic, mic, mic, insa nu chiar mic, mic (n-am ce face de scriu atata). Mda, dupa cum observati, n-am un stil propiu. Tot ce cade bine, lejer and stuff.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#30
Woaa.. Eu una am un stil vestimentar mai, cum s-a mai si zis, ciudat.
Nu ma imbrac cu haine mulate si imi place mult stilul sport. Adidasi, o pereche de blugi si un tricou \\\"smecher\\\" 21..Am momente cand ma imbrac elegant, dar in marea parte a timpului imi iau ceea ce imi place mie. NU imi plac bluzele cu decolteu. Am ce sa bag, dar pur si simplu nu-mi place.
Ca accesorii am doar un lantic(vorbind de accesoriile pe care le port), cu un ochi albastru de care nu ma port desparti. Si nu ma machiez. De cat sa ma manjesc pe fata si sa se vada ca naiba, mai bine nu. Am doar o pereche de tocuri21 pe care am dat vreo 200 lei, pentru banchet, in rest am conversi si adidasi.
Cam atat^^Smile
[Imagine: 7bt5.th.jpg][Imagine: 7ytg.jpg][Imagine: sdfsdfsdfsdfsi.th.jpg][Imagine: 567657.jpg]












Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)