Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Garderoba

#1
Totii avem un stil vestimentar preferat, voi cum v-a imbracati de obicei?
Eu pot sa spun, ca in profit cam mult de libertatea de alegere a vestimentatiei la scoala, asta s-a intamplat in urma revolutiei21
Eu am un stil vestimentat mai ciudat...asa cred unii
Nu imi plac rochiile, fustele sau orice fel de haina eleganta
Elegant ma imbrac doar la nunti si la botezuri
De obicei imi iau o pereche de pantaloni mai largi si foarte comozi, conversi sau adidasi, o bluza de trening o sapca sau un fel de caciula ala Dani Otil 21 un rucsac in spate, si sunt pregatita pentru scoala
Pot sa ma laud deja cu 3 perechi de pantaloni cu turul aproape de genunchi, dar pe aceeia ii port doar la ocazi mai speciale
Sunt o fire sportiva, practic inot si gimnastica, si cred ca depun destul de mult efort pentru varsta mea, mai ales vara, cand fac intreceri cu cainele meu21 si de inot si de alergare
Nu suport subspeciile alea de pitipoance care se ''imbraca'' cu haine luate de la cosul de gunoi
Abuzeaza de culoarea roz si de sclipici, parca ar fi niste sorcove
Cam acesta este stilul meu vestimentar
Astept sa-l aflu si pe al vostru :bye:
Leon Oswald Addiced=> My love, don't touch my boy, he's mine!!!



Fav quote: ''Maimutele cad din copaci, Leon cade de pe traprez''(Kaleido star)


[Imagine: chibi_1654.gif]
Miko, chibi-ul lui ayame_sasuke
- chibi and monkey

#2
Pai ... decand am incept sa imi aleg eu vestimentatia ... cam pe la 11 ani,(pana atunci imi cumpara mami haine... 29 ) nu mi-au placut niciodata hainele elegante si incomode. Daca deschizi dulapul meu nu vei vedea niste haine foarte extradagande. Aproape toate negre , niste perechi de blugi taiati ( taiati hand made21 deja ma pricep la asta) multe tricouri largi cu tot felul de imprimeuri ( tricouri cu formatii etc.). Am multe bluze de trening, sub ele iau deobicei un tricou. Imi place sa port veste ... am multe veste .. doua de blugi si trei din alte materiale.
Ma imbrac stil metal , si asta nu ma usuca financiar , si imi si place.
Nu trebuie sa ma stresez ca alte colege de-ale mele ... cand trebuie sa iasa din casa sa fie atente sa asorteze lacu de unghii cu papucii si cu ciorapii ~14 (asta ii foarte enervant). Eu iau o pereche de blugi si un tricou, imi bag picioarele in bocancii mei (da ma laud cu bocancii mei pe care am dat o groaza de bani , cam 90 de ron, cel putin mie mi se pare foarte mult) , sau sar in shuzi, pun bratarile pe mana , cerceii mei tot timpu despachetati in urechi( in fiecare ureche alt cercel , niciodata lafel) , imi pun la gat un colier, sau o pentagrama si dusa sunt.
Cand trebuie sa ma duc undeva unde trebuie sa fiu eleganta, deobicei imi iau o fusta ( neagra) si un corset(negru), bocancii in picoare( bocancii merg la orice21 ) sau pantofii cu toc , negrii timp sandala .
Imi place sa fiu altfel decat altii , ma face sa simt ca nu copiez pe nimeni.
Imi place cum ma imbrac si nimeni nu o sa ma poata face sa imi schimb stilul.
[Imagine: 20080626090306.jpg]

Imi aprind visatoare o tigara. Fumul trece lenes si nepasator prin fata mea, formand niste spirale demne de admiratia unui artist..



#3
Bun stilul meu vestimentar este sport
asa ma simt cel mai bine....ma mai imbrac si elegant dar doar la ocazii speciale cum ar fi:nunti,botezuri,sau aniversarea cuiva.
La scoala avem o tinuta obligatorie: pantaloni sau fusta neagra si bluza alba,o esarfa rosie.......daca o sa port eu asa ceva trebuie sa se scrie in calendar21.Chiar daca la scoala trebuie sa purtam acea tinuta eu ma imbrac tot cu ce vreau....o pereche de pantaloni negri,adidasi,un hanorac negru sau gri oricare alta culoare mai inchisa [ nu-mi prea place sa ma imbrac deschis ]pe dedesupt un tricou.....o geaca peste depinde cum este timpul afara si ghiozdanul.
Chiar daca ma imbrac asa simplu incerc totusi sa ma si asortez.....ca accesorii nu port cine stie ce:cerceii, trei inele care semnifica ceva pentru mine si nu le dau niciodata jos 21 si o bratara care nici paia nu o dau jos niciodata 21.
Mai pe scurt stilul meu vestimentar este sport ma simt mult mai bine asa 8 :3:
[Imagine: chibi_1634.gif]
Ignis, chibi-ul lui XxX...GeorgianA...XxX


[Imagine: 68202047.png]

-------------------------------------------------------------------

[Imagine: renji2.gif]


#4
interesant 4 si eu aveam inainte un stil festimentar mai ciudat da acu ma bate la cap mama cu toate hainele mai elegante 14 dar pana la urma ajung sa imi placa si alea
deci...stilul meu vestimentar este putin baietesc...cam urasc fustele dar le mai port vara...cred ca in dulapul meu gasesti fuste care le-am purtat o singura data. In garderoba mea nu gasesti nimic roz! Pur si simplu urasc culoarea asta! Haine cu sclipici nu am si nici nu cred ca as vrea. De obicei port haine modeste. In toata viata mea(12 ani) nu am purtat o rochie lunga, doar unele pana la genunchi dar numai la ocazii.

cam aceats ar fi descrierea garderobei mele..nu e foarte interesant dar haina il face pe om 4

#5
Ehm , eu am o groaza de haine , atat de mult incat uneori nu mai stiu ce sa iau pe mine..>.> . Mie nu imi plac deloc hainele elegante si nu prea port fuste , rochii si chestii dastea , poate decat la ocazii speciale . Deobicei ma imbrac in haine comode , dar bine intales ca's frumoase , la moda si sa nu fie second heand bine intales 24 . Nu ma imbrac in mii de culori , deobicei maximul de culori e de 3 >.> , uneori 4 dar care nu's prea stridente . Cum am mai zis , nu-mi plac hainele elegante si ma imbrac mai sport .
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]




#6
Stiulul meu vestimentar e mai.....black!Imi place sa port haine comode dar sa aiba culori inchise(negru, violet, rosu sangeriu...etc.).Desigur la scoala port haine normale(nu ma prea lasa mama sa merg in negru se accepta doar blugii).Pe la scoala port albastru, roz(I hate pink, da ma obliga mama sa port).Cand aveam 12 ani combinam culorile cum imi trecea prin cap(tricouri roz cu pantaloni albastrii,Bluze verzi la jeansi negri).Acum ma imbrac mai emo, desigur doar pe acasa ca la scoala...intervine mama!
I'm Kira.

#7
Argh..pai sa vedem: Imi plac tricourile mult ..nu alea elegante...ci cele un pic largi cu modele neaprat..de preferat negre..sau mov..oricum ceva inchis. Imi place sa ma incalt comod adica adidasi sau tenesi..vara * la tara* papuci ca sunt comozi 21...nu imi plac sandalele si incaltamintea cu toc...cizme port iarna ca na..*citat din mama " : e frig..sa nu pleci in adidasi ca iti inghiata picioarele"... Imi plac blugii comozi..albastrii sau negri * sa nu vad pantaloni verzi..galbeni roz ca mor xDD * si normal pantalonii in carouri:X...de obicei ma inbrac all black..oricum am mereu ceva inchis pe mine..si poate vi se pare ciudat..dar port bluzele de aceeasi culoare * sau sa contina* culoarea de la incaltaminte. La scoala un hanorac, tricou si blugi si asta e tot. Nu imi place sa am tone de accesorii pe mine...imi place sa fiu Free
[Imagine: musicsign.png]

If I smile and don't believe
Soon I know I'll wake from this dream
Don't try to fix me, I'm not broken


#8
da sunt si eu un stil vestimentar mai sport imi plac mult blugii mai larguti si comozi la tricouri mai multe culori (rosu,verde,negru),sau mai port iarna un trening si gata sau cand e mai frig o pereche de blugi largi un tricou sau o bluza si un hanorac(rosu,negru sau combinatii de mai multe culori)cateodata mai port si fuste deoarece este foarte cald si e mai comod sau mai port pantaloni scurti(negri,albastri,rosii sau verzi) la scoala nu ma pot imbraca cum vreau deoarece trebuie sa purtam pantaloni negri sau fuste pana la genunchi tot negre si camasa (sau tricou cand e mai cald)si sacou mai elegant ma imbrac cand ma duc la plimbare,nunti,botezuri sau la aniversari
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

[Imagine: chibi_1462.gif]
, chibi-ul lui mada_sasuke


[Imagine: bg46rm.jpg]

Don't worry be happy
Nu dispera cand soarta te apasa si nici nu plange de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin…

A faithful friend is hard to find.. remember man and keep in mind

#9
poi sunt ciudata in alegerea hainelor: blugi negri, tricouri negre sau de culori inchise cu diverse mesaje sau trupe pe ele,
cand vine vorba de scoala...ma imbrac la fel, doar ca trebuie sa purtam camasa...asa ca adaug o camasa pe deasupra pe care o las descheiata...sau o inchei total aiurea.

cam asa imi place sa ma imbrac
[Imagine: tumblr_lo65w6rqUy1qfkfkho1_r1_500.gif]
He is mine...so don't touch him.

Juliette, chibi-ul lui Sadic Juliette

#10
Stilul meu vestimentar se numeshte....curcubeu o_O, asta ptr k imi place sa combin culori(da muuulte T_T) da d multe ori imi reusheshte ok shi nu arat k o paiatza...sau poate arat and my friends are to scared to tell me >.>'
Nu pot sa zic k ma incadrez intr'un stil anume...dar pot sa zic, k predomina junkie: pantaloni care stau k pe sarma p mine, un t'shirt comod cu imprimeuri(my fav is one that has a girl on it and says "I smoke Japan", pe care l'am luat d la nijikon anul trecut) shi shoesii mei d la Osiris.
Dar uneori ma mai apuca nebunia shi imi iau fuste cu baggy socks sau cu shosete pana peste genunchi sau cu colantzi shi tot felul d maieuri colorate.
Ulterior imi place camasha-rochitza, bluzele alea lungi, largutze la baza, care dau impresia unei rochitze...mi se par adorabile shi chiar am una d genu pe care o pot purta shi la un stil mai punk shi la unul mai lolita.
Uneori ma mai vad shi in stil visual key, cu tot felul de culori combinate cu negru, da nu ma tzine mult....
De cele mai multe ori ma imbrac dupa starea de spirit ^_^
[center][Imagine: SOTW2-House.png][/center]
[center]~only God doesn't believe in...God~[/center]


[center][Imagine: 1241698538_scrubs-party.gif][/center]
[center]Trolebuuuuuuuuuuuzzzzzzzzz[/center]


[center]Do you know a woman who hates herself enough to date me?[/center]

[center][Imagine: chibi_2605.gif]
Pompertziu Fulangesh, chibi-ul lui YamaMina
[/center]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)