Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Funny Memories

#1
Cred ca fiecare dintre noi are o amintire amuzanta.In acest topic,fiecare dintre noi isi va posta cea mai amuzanta intamplare pe care a trait-o.Incep yo:
Imi amintesc ca eram in vacanta de vara...aveam cam 10 ani.Si ma aflam la tara.In fata casei mele crestea un mar care avea niste fructe minunate.Dar din pacate crestea in curtea unei batrane foarte rele.Intr-o zii...mi-am luat inima-n dinti impreuna cu doua fete,si am intrat in curtea femeii.Pentru ca yo sunt cea mai nebuna...am avut proasta inspiratie sa ma urc aproape de varf.Bineintles ca jos statea una dintre fete care tine-a de sase.Nefiin atenta..nu a zarit-o pe baba care fuge-a mai repede ca Schumacher la formula1.Cand a vazut-o a inceput sa tine "Vine baba".Celelalte fete au sarit din pom si au iesit printr-o gaura din gard.Yo..am ramas agatata cu capul in jos...daca ma vede-a Batman era gelos.Intr-un sfarsit am cazut..fix in cap si cand am vru sa ies prin gaura..nu am mai nimerit si am intrat fix in gard(bine ca era de plasa),facandu-l praf.Bineinteles ca batrana aceea i-a spun bunicii mele ca sunt o "infractoare".Am scapat usor:doar cu o morala de 2 ore si jumatate.De atunci mananc numai pere..am renuntat la mere!
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#2
Pai s-a intamplat azi... am fost cu sora mea si cu o verisoara la patinuar... puna o ora de patinat.. am inceput sa merg mai tare cu patinele si dupa ce tot m-am dat mare ca eu nu cad... a venit verisoara mea sa ma prinda de mana si .... asa din neatentie ... eram cu capu in nori( cred) am cazut pe burta.... si m-am lovit la cot...
4444 o da eu perfectiunea intruchipata.... mnoh.. si o cam ras verisoara mea de mine da noh... soarta....

zby....44D:44
[Imagine: 20080626090306.jpg]

Imi aprind visatoare o tigara. Fumul trece lenes si nepasator prin fata mea, formand niste spirale demne de admiratia unui artist..



#3
Oh, yeah... cele mai tari faze pe care mi le aduc aminte sunt cele pe care le zic in somn xD Ma rog, le aude cineva care doarme cu mine (deobicei dorm singura, dar mai vine cineva in vizita pe la mine si sta peste noapte). Anyway, asta a fost acum o saptamana...

Dorm eu foarte linistita si la un moment dat ma ridic in fund si incep sa o zgaltai pe colega-mea pana se trezeste "Mah, Oana". La care ea, dupa ce se trezeste spune "Ce vrei, mah?". Eu: "Hai, ca intarziem". Si ea: "Da' cat e ceasul?" la care eu ma intorc cu fundul la ea si ma culc la loc... Faza e ca eu erama dormita 24

Sau una din clasa... dadeam lucrare la civica... si profa e mai prostuta... multi stateam cu caietele deschise pe banca (eu si colega-mea nu xD). Nu ca n-a vrut sa ne vada, pur si simplu nu vedea xD Statea langa a doua banca, langa colega din spatele meu... la un moment dat, ii ia caietul (care era deschis) si se uita peste el si incepe sa o corecteze ca aici a scris Romania cu r mic si Europa cu e mic si ca n-a folosit cratima etc... Dupa care ii da caietul inapoi ca si cum ar invita-o sa copieze... Colega-mea de banca, cand vede scoate un sunet de uimire si isi deschide si ea caietul, desi isi invatase destul de bine... Intre timp, profa se duce la catedra... Dupa ce ajunge, isi ridica privirea si o vede copiind. Si incepe taraboiul "Vaaaai, nu ti-e rusine?! Cu caietul deschis! Doamne fereste, ce nerusinare!" Si asa a tinut-o mult timp xD Si noi ne prapadeam de ras acolo, dar ne abtineam cat puteam ca iesea scandal mai mare 24

Another funny memory, n-am sa uit niciodata asta xD Vorbeam cu diriga sa ne ducem intr-o excursie... La care un coleg zice "da doamna diriginta, sa mai iesim si noi la aer verde!" 24 aer verde=iarba verde+ aer curat 24

Cam atat imi amintesc pe moment... dar am multe amintiri funny, mai ales din tabere (sunt o maniaca a taberelor, merg in tabere de la 4 ani xD)

#4
si eu am trecut prin multe momente penibile... dar cea mai draga memorie a fost intr-o tabara cu scoala. eram foarte suparata pe o colega inca din autocar la plecare, asa ca odata ajunsi la destinatie, dupa o zi de plaja epuizanta, m-am gandit sa ma duc in camera. acolo era deja andreea care se juca linistita pe psp-ul unui coleg. spre nebunia mea in camera cu noi mai statea si colega enervanta. lipsind din camera m-am gandit sa ii arunc hainele pe fereastra. zis si facut, dupa nici 5 minute totate hainele ei erau imprastiate in curtea din fata. doar ce termin ca mai vine un coleg sa ma ajute, insa satisfacuta de ce tocmai reusisem, decid sa ma duc langa andreea sa ma joc si eu. nici nu ma ma asez bine in pat si deodata aud un tipat ascutit spunand "aia sunt pantalonii mei!!!" era clar "mult iubita" mea colega de camera tocmai ajunsese la hotel, urca in camera, tranteste usa si il ia la rost pe colegul meu, nu pe mine ca eu plecasem si el a ramas acolo de izbeliste. colegul meu incerca sa o linisteasca, sa ii spuna ca si eu am fost devina. de cum aude sa napusteste asupra mea ca un tigru (trebuia sa ii fi vazut fata21) si zice doar "data viitoare cand iti vei vedea chilotii plutind pe mare, vei stii ca am fost eu!" si iese din camera ca un uragan. in urma ei toti 3 radeam precum niste copii mici, doar figura ei te facea sa razi.in hotel deja se stia de nazbatia mea, iar ingrijitoarele ajuteau biata fata sa adune hainele de prin boscheti.
a fost un moment de neuitat, nu numai pentru mine fci si pentru ceilalti prieteni cu care eram in tabara, sa nu mai zic nimic de supraveghetori cu care ne aflam acolo, chiar si pentru ei a fost amuzant sa afle povestea mea si a colegului meu 21
de atunci, cu tot cu certurile noastre, am ramas bune prietene21

#5
Pai erau cam ultimele zile de scoala...asa merg eu linistita la scoala cu ceilalti colegi( aia care s-au sinchisit sa vinA ) SI NE ZICE un elev de serviciu dupa ce asteptam noi 2 ore ca prostii ca e consiliu profesoral si c avem voie sa mergem in cismigiu( pentru o ora jumate) zis si facut mergem noi(unii la mec altii in parc..eo am mers la mec si-n parc 21 ) pierdem vremea dupa care suna telefonu unei colege ( fix in mijlocu' unei discutii foarte aprinse ..ma rog ,raspunde ea :

-Alo? cine e?

- Alo....sunt diriga voastra sa va intoarceti neaparat la scoala ca nu stiu ce ca nu stiu cum. Bun..inchide aia telefonu:

- Ba,era diriga vrea sa ne intoarcem ! toata clasa era plecata nu stiam de unde dumnezeu sa ii culegem...mergem noi in parc dam de 3 : aia mai noi chiulim ( f bine bai) asa ne mai intalnim cu un sfert si aia la fel pana la urma hai sa chiulim toti. Ne intoarcem noi in lazar sa ne luam ghiozdanele ca sincer toti voiam acasa ( urmatoarea ora era cea de chimie si dadeam test din valente) cum necum nu invatase nimeni ne luam noi ghiozdanele cand ii vedem si pe cei intarziati ca se aproprie grabiti de intrare,se ridica cativa pe scaune si incep sa strige ca sa nu vina ca dam test si daca ne vede vre-un prof ne opreste in scoala ..bun aia nu inteleg si uite cum eram toata clasa prezenta. Incercam si noi la paznic ( ca ne-a dat drumu' doamna directoarea adjuncta) ne crede ...miracol iesim noi ce iesim cand idrectoru in fata noastra ne ia ne mustruluieste cum stie :

- ce cautati aici trebuia sa invatati bla bla..ne intoarcem in clasa dezamagiti ce sa mai ne venea sa ne spanzuram mai erau 5 minute pana incepea testu' ce sa facem ce sa facem? ( strangem noi semnaturi sa nu dam dupaia erau cativa care voaiau ne sucim ca sa ii facem sa semneze) si aia nu ca nu..pan la urma s-a dus naiba foaia cu semnaturi si am dat toti test...si presupun ca am luat 4 ( nu stiu ca am avut ocazia sa-l mai dam inca o data) si tot taraboiu' asta numai pentru o nota care nu a fost trecuta niciodata in catalog.

Sfarsit,sper ca v-a placut.

#6
Funny moment a.k.a eu la 5 ani
Eram eu suparat ca nu vrea sa imi ia tat nush ce robot vazusem eu 21 si de-al dracu ce sunt am dat cu piciorul in mobila ... sus pe ultimul raft se afla o chestie egipteana 10 ca un fel de icoana ... si ghiciti ce mi-a cazut mie in cap din cauza acelei lovituri ? 242424

Asa ... hmmm ... alta ar fi cand era consiliu la scoala si numai eu cu colega mea de banca nu stiam 24 si ghici cati n00bi au fost la scoala in ziua aceea ? Exact , 2 24

Cam atat momentan ^^
[center]~ ひぐらしのなく頃に ~

[Imagine: HigurashiSig2.jpg]

Make me mad and you will suffer the wrath of KILLER lolis !
[/center]

#7
Imi amintesc eu ca anul acesta trebuia sa dam test la chimie mai pe la sfarsitul anului si eu eram racita.
Intra profesoara in clasa si zice ca dam test toata ora,dar eu am inteles ''10 minute facem exercitii si dupa aceea dam test.''.
Dicteaza profesoara un pic din enunt si ma vede pe mine cu(,)caietul pe banca si zice ''Fetito,tu nu dai test?'' si eu ''Ba da,ma scuzati,am inteles altceva'' (eram panicata,ma inrosisem toata si profesoara ma credea nebuna in momentul acela,probabil).Bag eu caietul in banca,profesoara nu ma lasa sa iau enuntul de la colegul de langa mine si am scris enuntul cum mi`am adus eu aminte ca era.Nu mai stiu exact ce nota am luat,dar de panicata ce eram,am rezolvat in alt mod decat trebuia problemele,au iesit niste rezultate cum numai mie imi ies si mai rau era ca si cei doi colegi langa care eram,au copiat de la mine.Am dat testul,au dat si cei doi colegi testul si zice unul din ei ''Ce nota ia Marina,luam si noi.'' si au inceput sa rada amandoi.(De obicei,eu sunt cea care invata de nota 10 la toate materiile,dar na,a dat raceala peste mine si s`a dus planul lor pe apa sambetei).






#8
pff let's see , faza tare , pentru mine , pt 1 rau de tot 21 .. Ne jucam noapte pe la 3 in parc fotbal Smile parcul era destul de plin deoarece este pavat frumos , bancute , fatani arteziene si becuri Smile la discretie 71 .. Am dat dat minge intrun trandafir si am sparto 21 .. ce ne-am gandit noi 4 , am taiat minge umpica si am umpluto cu pietre si am puso pe mijocul drumului 21 .. bn a venit unul si oricum era 3 noapte dar lumina ca si ziua Smile si a vazut mingea si a dat peste ia find plina cu pietre si-a spart spoilerul din fazta 21 a iesit si a inceput sa injure ca nebunul ..

#9
Mda...tocmai mi s-a intamplat ceva...pe care nu il voi uita.
Acum 6 ore(e ora 3 dim) mi s-a oprit curentu.Ok...eram doar yo k fratimiu ,singuri acasa,asa ca ne-am asezat pe canapea asteptand sa revina curentul.Cu ajutorul telefoanelor,am putut sa avem putina lumina.Timpul trecea...si lumina nu revenea.Asa ca am inceput sa spunem povesti de groaza.La miezul noptii,eram deja incredibil de speriati.Si ca totul sa fie perfect,bateriile noastre de la telefoane erau moarte.Fara lumina...si incredibil de ingroziti.Brusc,ne-am amintit ca intr-o noapte cand a fost curentul oprit,unei vecine i-au spart apartamentul.Eram din ce in ce mai speriati.Usor,ne-am indreptat spre bucatarie,cu niste "arme":fratimiu avea un pistol cu bile...si yo o tigaie.Cand am ajuns in dreptul usii,am auzit un zgomot.Zapacita cum sunt,nu am asteptat sa vad cine e.Pur si simplu am aruncat cu tigaia,reusind sa il lovesc pe tata,ce tocmai venea acasa k mama de la nush ce rude.DIn cauza intunericului,nu ne-am dat seama cine a intrat.Asa ca am inceput sa tipam si am luat-o la fuga in camera.Mama cu tata radeau...chiar daca au fost intampinati cu o tigaie.Akm am curent..si vorbesc cu fratioru meu pe mess.Suntem asa crazy21
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#10
Hm...39 pai ar fi odata cand m-am jucat in curte Metropoly cu o prietena, si a suflat un vant mai puternic si ne-au zburat toti banii de la Metropoly 21 A trebuit dupaia sa-i culegem pe toti de pe jos 21

Sau...cand mi s-a rasturnat sticluta de acetona peste o rana de la deget 21

Sau...ceea ce am cam inceput din nou sa fac cu prieteni in curte 21 : ducem sticle de 2 litri pline cu apa si ne udam 21 Si de mai multe ori am fost leoarca din cap pana in picioare 21 Nu m-am uscat nici in 4 ore 21

Cam atat deocamdata,ca nu mai imi amintesc si alte tampenii pe care le-am facut 21



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Funny Name ~ English Version Zyklon 27 13.001 23-12-2011, 02:54 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Reclame/anunturi funny white angel 9 6.179 13-11-2009, 09:00 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  Funny Pics GhostShell 28 15.377 06-12-2008, 09:10 PM
Ultimul răspuns: Dizzy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)