Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Fraţi: Cu sau fără?

#71
Mda, din păcate am şi eu doi fraţi T.T Nesuferitul, insuportabilul, enervantul, arţagosul, ciudatul meu frate geamăn, Silviu ( e logic că are şaişpe ani, dacă suntem gemeni : )) ) Mă enerveaza, mă streseaza, nu-l
suport >:< Cât e ziua de lungă ne certăm, ne batem, ne ciondănim din cea mai mică prostie... Pur şi simplu nu ne înţelegem, chiar dacă suntem gemeni 22 Noroc am, că nu e în aceaşi clasă cu mine *pfiuuu* .
Nu e ca orice frate normal, nooo, el toată ziua stă pe capul meu ca un copil mic. Da! Mă stresează că e prea copilăros şi imatur... Una din discuţiile noastre zilnice e ceva de genu' :
El: Crina, te duci să-mi iei o acadea?
Eu: WTF! Mişcă-ţi posteriorul şi ia-ţi singur.
* după 5 minute, întors de la magazin*
El: Crina! Ce naiba faci!
Eu: La fel ca acum 5 secunde, idiotule! Mă uit la un anime! Nu mă mai stresa, pleacă!
El: Te uiţi la toate porcăriile cu gaz. Perverso!
Eu: Huşi, Zât din camera meaaaa!
El: Perv, perv!
Iar apoi începem să ne certăm şi să ne ciondănim, mă rog, mai mult el trăncăne, eu ăl las să.şi facă damblaua şi să iasă din cameră T.T. Rar, avem momente din alea când nu ne certăm. Nu sunt o raritate, pentru că atunci când vrea el să nu se mai poarte ca un ţânc de 3 ani, totul e O.K, ne înţelegem bine XD

Mai am un frate, de optişpe ani. Mda, îs mezina familiei T.T Cu Radu mă înţeleg binişor, adică, nah acceptabil :]]] Cu el vorbesc mai mult. E mult mai matur şi dezvoltat psihic decât ''minunatul'' meu geamăn =]]] Nah, uneori îmi place să-l tachinez şi să-i umblu prin tricouri, până îi răvăşesc camera. Normal, se supără şi ne mai ciondănim, dar neh, după acea tot îi umblu * curioasa de mine =]] * . Ce nu-mi place e că mă pune mereu să-mi curăţ camera * vezi,na, că îl şi ascult =]]] *. Lol, de fiecare dată când păşeşte pragul camerei mele îmi pune aceşi întrebare: '' Tu când faci şi aici curat?? '' De acea nu îl primesc prea des : ))
So, deşii mi-ar fi plăcut să fiu singură la părinţi sau cel puţin să nu fiu mezina * de menţionat că, norocosul de Silviu e mai mare cu 30 de minute decât mine şi îmi aminteşte mereu=]] *, eh asta e... Supraviţuiesc cu doi fraţi :]]]
[Imagine: f1i83.jpg]

#72
Ei bine.. eu am doua surori cu mult mai mari ca mine :]] Amandoua au vreo treizeci si ceva de ani :]] Niciodata nu le retin varsta. Ma inteleg bine cu ele. Doar nu o sa ma iau la cearta cu un om in toata firea. Imi place ca imi aduc o gramada de haine XD. Si ca sa zic asa.. am si un "fratior" :]] Defapt e un coleg de scoala :]] Doar ca ne intelegem super bine si ne asemanam la o gramada de chestii :]] De aici o inceput si ne strigam frate si sora :]] Da stiu.. ciudat :]] E mai mic decat mine cu un an si pot sa zic ca mi-as dori sa-mi fie frate :]]

#73
Eu am un frate mai mic decat mine cu 7 ani. Ma enerveaza putin cam des , pentru ca se da mare si
si spune ca o sa bata toata constanta cand va fi mare. Si multe alte lucruri anormale pentru un copil de 7 ani , dar cum sunt mai mare trebuie sa le trec cu vederea si sa-l indrum. Uneori simt nevoia sa fiu singura la parinti -_____- , si cu toate ca nu sunt singura sunt egoista si geloasa. Nu vreau ca fratelui meu sa-i spuna cineva ca seamana cu tata pentru ca nu-mi place , eu sunt UNICA care seamana cu el si punct !
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#74
ce bineee nu am nici un frate si nici o sora....ehh poate mi-as fi dorit o sora mai mare insa.....asta eSmileZuppy02
[Imagine: Hachi--Nobu-sign.jpg]

#75
Eu am un frate mai mare decat mine cu 9 ani.Ne ciondanim toata ziua, dar sunt si momente cand ne intelegem bine, de exemplu atunci cand imi mai cumpara cadouri de ziua mea.Sa nu mai spun de faptul ca daca fac ceva rau la calculatorul meu si nu stiu sa repar el ma ajuta mereu, la fel si daca am vreo problema sau vreo nelamurire in legatura cu ceva.Desi ne mai certam nu pot spune ca e rau pentru ca nu e si chiar ma bucur ca e fratele meu.

#76
Eu am doi frati, unul care a facut saptamana trecuta 18 ani si unul care a facut in vara 14 ani. Chiar astazi, dupa ce am venit de la analize cu fratii mei, stateam cu ei de vorba in drum spre casa si spuneam ca nu-mi vine sa cred ca frate'meu mijlociu e major cu acte-n regula 4
In general, ne intelegem bine si ne ajutam unul pe altul, dar avem momente ca oricine cand ne mai ciondanim, dar ne impacam repede. Ne ridicam moralul unul la altul, bine mai mult ei mie, pentru ca sunt mai haiosi, ma rog, cu simtul umorului si pot sa discut cu ei ce am pe suflet. Si ei discuta cu mine, pentru ca nu vor ca mama sa stie chiar tot.
[Imagine: mboi6o.png]

#77
Meh, eu am un frate geaman si oricat de 'tare' ar suna asta, sa fiu sincera nu prea e... Un singur lucru e bun si acela ca nu semanam la aspect fizic, cel putin nu o mai facem acum in schimb cand eram copii...look
Neways, inainte obisnuiam sa spunem aceleasi lucruri in acelasi timp si sa ne certam pe cine copiaza pe celalalt, dar asta a incetat. Ca personalitati si gandire suntem foarte diferiti, dar cand vine vorba de munca -lucram in acelasi loc- discutam si de bine de rau, avem grija unul de celalalt.

Am facut multe tampenii impreuna, de la chestii amuzante la probleme si toate cele, desi el a fost tot timpul cel rece si nepasator si eu aia responsabila si mereu acolo, eh, fiecare a reactionat altfel in functie de greutati.

Ne mai certam noi din diverse motive si desi nu suntem apropriati nu pot sa zic ca e ca inainte, facem amandoi 19 ani imediat, nu mai suntem atat de idioti 21
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#78
eu .......... mama mi-a dat 3 surori mai mari , una de 13 , una de 23 si una de 24 de ani ....... chiar daca suna super , nu e amuzant , pentru ca ele inca ma considera un copil si nu prea discuta cu mine . cat despre cea de 13 .......... e cea mai apropiata fata de mine , si putem discuta despre orice , fiind ambele in a 7-a , in aceasi clasa si in aceasi scoala . acasa mereu ne ajutam sau ne consolam atunci cand avem nevoie , si radem stupid de mult impreuna . si mai e si "sora" mea Lenalee , cu totii o stiti deja , atunci cand ne vedem ne distram de nu mai putem , si ajungem sa plangem de ras , mai ales daca suntem toate trei , eu , ea si sora mea de 13 4 cam astea sunt surorile mele .... frati n-am .......... 4
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]

#79
Din pacate sunt singura la parinti, dar mi-ar fi placut, sincer va spun, sa am frati. As fi avut cu cine sa ma joc in casa cand eram singura, as fi stiut sa impart si nu as mai fi fost atat de egoista. De asta ma atasez mult de prieteni, incerc sa ii consider ca pe niste frati si incerc sa ii ajut cu ce pot. Ma comport ca o sora mai mare, desi poate ei sunt mai mari decat mine. Si faptul ca ai mei sunt despartiti si nu stau cu niciunul dintre parinti in casa, ar fi fost ceva sa am un frate sau o sora. Oricum, sunt bucuroasa ca am prieteni.

#80
Heyz. Si eu am o sora...mai mica. mult mai mica. Diferenta dintre noi este de aproape 10 ani. SI imi place ideea de a avea o sora sau frate, dar e destuld e dubios cand ii zici ceva sau faci ceva si te trezesti parata.....si dubios este faptul ca le infloreste si papara tot eu o primesc 21 In schimb este extraordinar faptul ca o pot modela. A invatat cateva cuvinte in engleza si poeziile le prinde foarte repede si mai funny este ca ii poti pune ceva la DVD si te poti ocupa linistit de treaba ta (asta cand are ea chef).
[Imagine: wqymg0.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)