Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Fraţi: Cu sau fără?

#61
Din cate am mai citit pe-aici printre randuri, multi dintre voi va plangeti de fratii/surorile mai mici. Well, eu am o sora mai mare cu 2 ani si ceva decat mine. In unele momente e ok, ne comportam ca oamenii, dar e de ajuns si cea mai mica chestiuta ca sa declanseze un razboi de toata frumusetea. >:) Suntem firi foaaaaarte diferite, si de multe ori nu ne intelegem, ne contrazicem, ne reprosam unele chestii. Sunt rare momentele in care ne comportam... amabil. :)) Ai mei zic ca suntem cele mai unite in momentele in care vrem sa ne intoarcem impotriva lor. Well, I can`t deny it. ^^
Insa in unele momente pur si simplu nu o suport. (nici ea pe mine) >.< Un lucru bun e ca pot profita (mda, uite ca sunt o profitoare :)) ) de faptul ca ea a fost intotdeauna inaintea mea la scoala (logic, nu?) Sau in diferite alte situatii. Adica, am putut sa deprind unele chestii de la ea, mi-a fost mai usor sa ma acomodez si asa mai departe.
Uneori abia astept sa scap de ea, si nu prea ii simt lipsa. = )) (acum, de exemplu, cand e in tabara) Dar totusi, trebuie sa recunosc ca m-as plictisi fara ea pe o perioada mai lunga. Nu stiu daca ar fi mai bine sau mai rau fara ea, pur si simplu e o parte din familie si ar fi altfel. Nu mai bine, nu mai rau, sau nu stiu eu, doar altfel. Daca ar fi sa am de ales, as vrea sa fie sora mea, dar sa fie diferita. But U know, nu le putem avea pe toate.
[center][Imagine: 5ml548.png][/center]

#62
eu am o sora de 8 luni !!!! diferenta dintre noi este de 12 ani (va dati seama)o//o ce sa va despre ea spun: este desteapta,frumoasa si plangaceoasa!!!;|(normal toti bebelusi plang):cry::scary:;|ma trage de par!!:help:este in centrul atentiei!!:nh: dar trebuie sa imi inteleg parinti deoarece trebuie o creasca si pe ea!Smile
BYE BYE
[Imagine: 8647989.png]


#63
uff ce va mai plangeti de fratii si surorile voastre. cred ca pot si eu sa fac asta.
acum doi-trei ani imi doream unul si m-am pricopsit cu doi: un baiat si o fata.
amandoi sunt cu 11 ani mai mici decat mine. fratemiu ... ce pot sa zic despre el. il iubesc mult mult mult si mi se pare tare dragalas. nu stiu daca ar trebui sa ne intelegem sau sa ne certam avand in vedere ca amandoi suntem nascuti in noiembrie, in zodia scorpion dar un lucru e sigur: ca orice frati, ne intelegem si ne si certam. adica mai mult il cert eu pe el cand ma enerveaza la culme ca nu ma lasa in pestele meu sa stau linistita la calculator.
soramea sta cu mama in italia si anul asta este a doua oara cand o vad "pe viu". prima oara am vazut-o cand s-a nascut. ei bine, ea e ca ardeiul iute. nu sta locului deloc si tipa imediat ce nu i se face pe plac. pe mine deja ma enerveaza la culme si de fiecare data cand o aud cum tipa imi vine sa-i dau una de sa treaca prin pereti pana la vecini.


TOTUSI...cand ma gandesc ca primii pasi pe care i-a facut fratele meu, raul, au fost cu mine si cand mi-a pocit numele pentru prima data mi se rupe sufletul sa strig la el sau sa-l cert. la fel si cu surioara mea. parca si acum o aud cum striga ale ale ale pe holul casei si alearga ca o betivanca mica la mine cand se sperie de aspirator.

Dragilor, cand va certati cu fratii sau surorile ganditi-va la momentele frumoase petrecute impreuna cu ei si o sa va calmati mult mai repede.
Hi :3

#64
Uu..eu una mi-as fi dorit sa am o sora, dar nu ne alegem noi familia. So m-am ales cu un frate de 18 ani, care pur si simplu ma enerveaza. Nu avem nimic in comun, ne certam foarte des si cateodata ajungem sa ne si batem o_o lol xD Dar avem momente in care ne intelegem de minune, adica glumim pe seama oameniilor de pe strada care sunt incredibil de ciudati, oamenii de la tv si etc. Chiar e amuzant, pacat ca nu e de treaba tot timpul. Cu ceilalti se intelege foarte bine, nu inteleg ce are cu mine >_< In fine, el crede ca eu sunt rasfatata familiei si ca toti ma iubesc -.- Pe naiba... De aia ma displace asa mult xD. Oricum...lucrurile s-au mai calmat, adica acum un an era groaznic de tot. Nu ne vorbeam cam o saptamana cand ne certam O_O Dar asa sunt fratii...in final tot se iubesc ei.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#65
Neee, am o sora mai mica :3. Are 10 ani si-o cheama Cella, and she's kind of special.
Nu avem genul ala de relatie "OH BUEY CE TE IUBI IO PE TINI HUG HUG KISS KISS BOOM", nu ne prea aratam afeciunea una fata de alta :3.Asta mai mult din cauza mea probabil, nu sunt genul the family love and kind conversations.Dar cred ca e singura fiinta pe care o iubesc cu adevarat.
Cel mai mult ador cand se cearta cu vreo ratata si intru si eu in apararea ei .Odata niste tiganusi se luasera de ea si m-am transformat in batman ninja rambo etc.Turbez cand se ia altcineva in afara de mine de ea.
Ma bucur ca cel putin stiu ca am redus cretinitatea mentalitatii generatiei ei cu o persoana, pentru ca incerc sa o indrum catre o cultura muzicala mai buna decat hannah monata and johanas brothers. [ironic scris ofc]
Actually, ma face mandra ca rezista destul de bine, e singura din clasa care uraste tot ce tine de pop gen tipe blonde si cam rupte care misca din cur si sunt rebele ca poarta animal print.Nu vreau sa ii formez eu personalitatea, dar gusturile clar am sa i le retusez .[acum nu cred ca mai e nevoie, se descurca bine in materie de muzica, haine, atitudine, internet] Si a realizat singura cat de retardate sunt prietenele de varsta ei care merg in oras sa fumeze ca deh e cul, sau care o ard cu hi5, mesinger and stuff :3.
Desi uneori imi vine sa ii sparg fata cu un bocanc, o iubesc.Si sunt tare curioasa cum va fi peste cativa ani :3.Si ii iubesc numele , pe care ea il uraste.Mereu spune "mai bine ma chema Ana T.T" [asa ma cheama pe mine.]
"Ani e mai fumoasa" "Ani e mai desteapta" [nu sunt, dar mna asa e cu surorile mai mici]Inainte turbam cand o vedeam cum ma copiaza, acum chiar ma bucur.Si imi pare oarecum rau ca nu am fost mai dragastoasa cu ea, dar i-a prins bine :3. Meine Celluca
back in black
I'll bite you, so don't bite me.
I am all the little things you hate

[Imagine: zvx369.png]
I was a sinner, a bad girl, Lord pardon me
I was deaf, dumb and blind, but know I can't see



#66
Am o sora mai mica ca mine,de 13 ani (face 14 luna asta), pe nume Alina si un frate tot mai mic,de 10 ani, pe nume Catalin.Ce as putea spune despre ei?Pai in primul rand fratiorul meu ma calca mereu pe nervi.Mereu intra la mine in camera si ma enerveaza,dar e bine ca nu tre sa impart camera cu nimeni.Cateodata ne intelegem de minune.Ne uitam amandoi la Fenomene stranii,dar in cea mai mare parte a timpului nu ne suportam deloc.Cateodata ne mai si batem si nici macar nu stiti cum musca.auci....
Asa despre soramea ce pot spune... Ea e surioara mea mai mica pe care o iubesc nespus de mult.E bine ca intre noi e o diferenta decat de 2 ani si ne intelegem super bine,chiar daca cateodata imi vine sa o rad de pe fata pamantului*crazy girl*
Cand se ia cineva de ea,eu o apar intotdeauna.E bine ca nu e ca fetele de varsta ei.Adica ca pitipoancele ce se machiaza cu farduri stridente.Fetele de la ea din clasa sunt innebunite dupa Justin Biberon(asa ii zic eu).Imi place la ea tupeul,ce muzica asculta si cum se imbraca,dar bineinteles ca eu am ajutat-o sa fie asa,adica ea e rockerita si imi place asta la ea.In rest ne intelegem super bine,chiar daca ne mai certam cateodata,dar ea e singura persoana la care tin cu adevarat.
[Imagine: j5atg3.png]


#67
Hmm...In primul rand cei care isi plang de mila datorita unor frati sau surori pur si simplu nu constientizeaza cat de important este sa ii ai.E bine sa ai un frate/sora mai mare,desi se cred superiori si iti interzic anumite lucruri,dar ei te ajuta sa te formezi.Eu am un frate cu 4 ani mai mare care sustine ca le stie pe toate dar ma ajuta cu sfaturi si a reprezentat un exemplu pentru mine.Vorbim foarte rar dar uneori mai vine cate un moment in care purtam discutii lungi si detaliate.Eh' cred ca ceea ce ne-a legat si mai mult ca frati a fost o intamplare foarte ciudata intre el si prietena mea cea mai buna si alta chestie lafel de ciudata intre mine si prietenul lui cel mai bun.Extrem de aiurea.Ma rog...In ultimul timp ne-am certat foarte des deoarece el s-a lasat de tigari si na,sistemul lui nervos a luat-o razna.O chestie pe care nu o prea suport la el este faptul ca nu isi gaseste drumul.Aaa...Si faptul ca inca ma mai vede ca pe un copil.Oricum...cred ca as fii regretat sa nu il am,desi nu ne prea suportam uneori.Iar ca frate/sora mai mica.Hmm...S-ar putea sa am in curand,ceea ce nu imi doresc,dar m-am obisnuit cu ideea...Eh'.Cam atat "Momentan".^.^
[Imagine: 15s6jdk.jpg]
~However long the night, the dawn will break.~

#68
Eu nu am nici frate nici sora.Sunt singura si imi place asa.Imi dau seama ca atunci cand o sa fiu mai mare o sa am nevoie de cineva,si nu se compara un prieten cu un frate sau cu o sora.Dar asta e,mie-mi place viata mea asa cum e xD
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#69
Ohayooo!!! Ei bine am o sora, Onesa :X e cu cinci ani mai mare. Ei bine, nu mai sta la "casa parinteasca" insa cand locuia cu mine si parintii mei, ma certam tot timpul cu ea, plus ca ma caftea cateodata...insa de cand nu mai e aici, ne intelegem de minune. E o fire foarte nebunatica si are un sot cu o minte FOARTE bolnava...deci FOARTE, FOARTE bolnava( in sensul ca e mai pervers 21 ). Acum pot sa vorbesc orice cu ea si imi place la nebunie sa o vizitez, insa nu prea am voie...
[Imagine: ak8THBQ.png]


#70
Am un frate cu 2 ani mai mare ca mine...in curand o sa faca 21 de ani si e super.
Nu cred ca l-as schimba pentru nimeni si nimic.
Cand eram mica ne certam si ne bateam....dar acum suntem foarte apropiati.
El e cel care are grija de mine...care imi rezolva problemele...ma plimba (de inca nu mi-am luat permisul) si imi face toate mofturile (el si tata).
Inca dorm cu el..suna aiurea caci suntem mari amandoi...dar nu ne place sa dormim in camere separate...cand se intampla sa dormim fiecare in camera lui parca nu pot sa dorm...am prea mult loc ma sucesc nu-mi gasesc pozitia 21 Asa cand doarme el langa mine stiu ca trebuie sa nu-l trezesc si ma ia si pe mine somnu.
Ne intelegem super si ne ajutam in multe...si i-am promis ca primul meu copil ii va purta numele: Mihai sau Mihaela.




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)